Postimet e muajit Maj 2016

Seksioni Autori Postuar nga
Tek Panari i Punës/ Lela, mësuesja që edhe tjerr: Një zanat ta bën jetën të begatë! 5/1/2016 26 komente Sociale Bardha Nergjoni admin
Një familje shqiptare ther një dele në kopshtin e shtëpisë dhe... 5/1/2016 16 komente 24 karat admin
E shembur sërish ura e drurit në Zvërnec 5/1/2016 14 komente Foto e ditës admin
Alepi po vdes; ai e meriton paqen e menjëhershme... 5/1/2016 8 komente Bota, Shtypi Andrea Riccardi admin
Financial Times: KE rekomandon këtë javë heqjen e vizave për Kosovën 5/1/2016 7 komente Kosova, Shtypi admin
Rënia e firmave piramidale, trazirat e '97-tës dhe djegia e gazetës "Koha Jonë" 5/1/2016 6 komente Përrallë nga e kaluara Nikoll Lesi admin
dërrasën e kalbur 5/1/2016 2 komente sol-nocturnus
Për-pjekja 5/1/2016 1 komente admin
Pa censurë 114 5/2/2016 494 komente admin
tralala-ja që po dëgjon - 57 5/2/2016 307 komente admin
Le të fitojë... e keqja më e vogël 5/2/2016 116 komente Bota pmusaraj
Përkthime për fjalë teknologjike 5/2/2016 62 komente admin
Shesim video vdekjesh 5/2/2016 34 komente Media Blendi Salaj Blendi Salaj
"Fanfara Tirana" dhe "Modena City Ramblers" këndojnë "Bella Ciao" në Romë me rastin e 1 Majit 5/2/2016 20 komente Kulturë, Shtypi Dhurata Hamzai admin
Maks Velo: Në birucë nuk kam shkruar, kam ndier … 5/2/2016 11 komente Intervistë admin
Leicester City kampion i Premier Ligës 5/3/2016 64 komente Foto e ditës pmusaraj
Kosova në UEFA 5/3/2016 56 komente Sport Blendi Salaj
Shumë shtëpi të dyta, pak blerës 5/3/2016 46 komente Ekonomi, Shtypi Deada Hyka Blendi Salaj
Kapitenët kurajozë 5/3/2016 1 komente admin
Roger Scruton: Shqipëria ka nevojë për të djathtën që i jep pushtet njeriut dhe jo qeverisë 5/4/2016 91 komente Intervistë admin
Miell dhe krunde 5/4/2016 8 komente Esse xixa
T’i vish rrotull gruas sate… 5/4/2016 5 komente Letërsi John Updike admin
Kush e njeh hajdutin të ndihmojë policinë 5/4/2016 3 komente Opinion fgm
Kur intelekti nuk të hyn në punë 5/4/2016 1 komente Personazh Anila Shuka admin
5 maji 5/5/2016 78 komente Blendi Salaj
Server is too busy 5/5/2016 62 komente Foto e ditës Blendi Salaj
Ambasadorët i japin ultimatum politikës për reformën në drejtësi 5/5/2016 39 komente Kryesore, Ligj Gjergj Erebara Blendi Salaj
Shqipëria do të jetë më mirë kur ne të ikim 5/5/2016 35 komente Ben Blushi admin
I fundimi i mohikanëve II 5/5/2016 5 komente Kulturë, Sociale Teodor Gadeshi admin
Mos vdeksh kurrë Maestro! 5/6/2016 3 komente STALKER
Në gjyqin e popullit 5/6/2016 Letërsi Ireshtansi h75
Sadiq Khan, kryebashkiaku i ri i Londrës 5/7/2016 173 komente Bota Blendi Salaj
pyetje per makina 5/7/2016 43 komente edriol123
Si eshte e verteta rreth konçesionit te aeroportit dhe si e interpretojne ate? 5/8/2016 25 komente Pjer Thomas
Adamua dhe Eva 5/8/2016 23 komente Karl Marks
Gjykata kushtetuese i heq mandatin Koço Kokëdhimës 5/9/2016 63 komente Politikë Blendi Salaj
Arrestohet Rezart Taçi 5/9/2016 62 komente Blendi Salaj
Votohet në parim Reforma në drejtësi 5/9/2016 51 komente Politikë, Shtypi Blendi Salaj
Në besë të kavos! 5/9/2016 33 komente Sociale, Video Andrea Danglli, Lorena Fjolla, Gerta Habibi Blendi Salaj
9 maj, dita e Europës 5/9/2016 6 komente Histori Blendi Salaj
Cili është dembeli?! Rrethi vicioz i punësimit (Pjesa II) 5/9/2016 admin
Cili është dembeli?! Rrethi vicioz i punësimit (Pjesa I) 5/9/2016 admin
Video: Rrahja e gazetarit sportiv Eduart Ilnica 5/10/2016 44 komente Video Blendi Salaj
Fshehja e faktit 5/10/2016 5 komente Esse Mario Vargas Llosa admin
“Grand Tour”, udhëtime dhe "Zonjat angleze në Shqipëri" nga Afrim Karagjozi 5/10/2016 3 komente Klubi i librit Dorian Koçi admin
A i ka humbur filli Bankës së Shqipërisë? 5/10/2016 admin
Greqia, në kërkim të baronit shqiptar të drogës me lidhje politike 5/11/2016 116 komente Blendi Salaj
Pse disa nga nekrollogjite apo lajmerime vdekjesh neper rruget e Shqiperise kane si simbol gjysme henen? 5/11/2016 22 komente peshkarexhe
Në Korenë e veriut, kongres pas 36 vjetësh 5/11/2016 21 komente Bota Blendi Salaj Blendi Salaj
Ylljet Aliçka, “fryma hemingueiane e një autori shqiptar” në Çeki 5/11/2016 Shtepia e Librit
Cfare po ndodh te liqeni (nen dige)? 5/12/2016 73 komente Asterisk
Kush eshte Ardian Nuni? 5/12/2016 5 komente bulkthi
Çfarë janë gazetarët? Juve, tek shkolla e gazetarisë me konkurs bukurie ju zgjedhin? 5/12/2016 3 komente admin
Kryetari i Bashkisë Dibër në një skandal seksual 5/13/2016 267 komente Blendi Salaj
1949 / Letra e Enver Hoxhës në arkivat ruse: Tito më premtoi që Kosova do na rikthehej pas luftës 5/13/2016 63 komente Shtypi Eugene
Si i shpëtojnë drejtësisë gjyqtarët milionerë 5/13/2016 7 komente Ligj, Shtypi Leonard Bakillari gjembi
RECENCË PËR LIBRIN “KUR QAU NIÇJA” NGA BEN ANDONI 5/13/2016 1 komente Shtepia e Librit
Për të kërkuar falje nuk është kurrë tepër vonë 5/14/2016 7 komente Bota, Opinion, Shtypi Alexander Freund admin
Shqiptaria midis modeleve antropologjike 5/14/2016 4 komente Kulturë Pierfranco Bruni admin
Celet Muzeu Kombetar i Fotografise Marubi 5/14/2016 1 komente Kulturë, Shtypi altin78
Tahiri: Nuk ka pajisje përgjimi 5/16/2016 65 komente Shtypi Blendi Salaj
Për Dritanin dhe Aliçen, Haxhinasto, jipni dorëheqjen! 5/16/2016 58 komente Kryesore Rudina Xhunga Blendi Salaj
Fotot e rralla 5/16/2016 26 komente Përrallë nga e kaluara admin
Tabelat e fildishta me dyll zbulojnë sekretet e Ilirisë antike 5/16/2016 14 komente Histori, Kulturë, Reportazh Besar Likmeta Blendi Salaj
Video: Kur ta bëjnë borxh 5/16/2016 4 komente Video Blendi Salaj
“Hoteli i drunjtë” –nga Diana Çuli 5/16/2016 1 komente Letërsi Karl Marks
Lista e Heminguej me gjashtëmbëdhjetë librat që duhet të lexojë çdo shkrimtar 5/16/2016 1 komente Shtepia e Librit
Pushteti i homoseksualitetit 5/17/2016 79 komente Opinion Ergys Mertiri admin
Gjergj Bojaxhi: Shteti paçavure drejtohet nga mediat 5/17/2016 44 komente Intervistë, Shtypi admin
Çfarë u mbajt sekret për përgjimin? 5/17/2016 39 komente Opinion, Shtypi Blendi Fevziu admin
Kush i dedikon jetën pasionit të tij është gjithmonë fitues 5/17/2016 4 komente Kulturë, Shtypi Valeria Dedaj admin
Kur Perëndimi për pak u bë i kuq 5/17/2016 2 komente Opinion, Përrallë nga e kaluara Alexander Kudascheff admin
Korporata e Qelbur ne lufte te hapur per territore. Beteja zhvillohet ne Bulevardin "Deshmoret e Kombit"! 5/18/2016 44 komente Ben Cullufja
Vezët kundër Edi Ramës “pjellin” akuza penale për aktivistët e majtë 5/18/2016 22 komente Besar Likmeta admin
Kush janë hajdutët e vërtetë? 5/18/2016 8 komente Opinion bulkthi
Don Kishoti 5/18/2016 4 komente Kulturë Artan Lame admin
Loçka ime! 5/19/2016 54 komente Kulturë STALKER STALKER
Detajet e skandalit: Përdhunohen tre fëmijë të mitur në jetimore 5/19/2016 36 komente admin
Rrëqebulli në malësinë e Pukës 5/19/2016 27 komente Mjedisi Blendi Salaj
Avioni i Egyptair bie mbi Mesdhe 5/19/2016 7 komente Bota Blendi Salaj
Lubonja: "Rilindasit raca më bastarde e Shqipërisë këto 25 vjet" 5/20/2016 29 komente Opinion, Shtypi Fatos Lubonja LEFTI
Cilet peshq shkojne ne France te shohin ndeshjet? 5/20/2016 23 komente fgm
Tërmet në Maqedoni, lëkundet toka edhe në Shqipëri 5/21/2016 27 komente Shtypi admin
Sa kushton një vend për të ruajtur orenditë në Tiranë? 5/21/2016 7 komente oidel
“Malësorët janë albanizuar”, manipulim i historisë 5/21/2016 6 komente Shtepia e Librit
Panorama në gjykatë përballë Lapsit 5/21/2016 5 komente Media, Shtypi admin
Intervista, flet Genti Sejko: Mesazhet e guvernatorit 5/21/2016 2 komente admin
Ish-studentja e “La Sapienza” sfidon politikën me një fermë dhish në Rubik 5/22/2016 100 komente Reportazh Lindita Çela admin
Dyshime për skemë mashtrimi: Metastazat e“Ponzi” në Shqipëri? 5/22/2016 17 komente admin
Ekzistojmë dhe rezistojmë 5/24/2016 54 komente admin
Introspektivë '16 5/24/2016 21 komente Muzikë squarepusher
Dashuri apo urrejtje –nga Brunilda Zllami 5/24/2016 13 komente Karl Marks
Qindra mblidhen në mbështetje të fëmijëve të dhunuar 5/24/2016 11 komente Sociale Ivana Dervishi Blendi Salaj
Zbulohen vrasësit e dyshuar të Elton Çiços 5/24/2016 5 komente Shtypi admin
Bota si meditim 5/24/2016 sol-nocturnus
E drejta e njeriut për ushqim 5/25/2016 25 komente Ben Cullufja
Gruaja e kokoshkave 5/26/2016 169 komente Sociale admin
“Vezët lluka” të luftës kundër informalitetit; 8 muaj hetime për kotecin e pulave 5/26/2016 11 komente Shtypi Arben Velo Blendi Salaj
Obama në Hiroshima 5/27/2016 23 komente Bota Blendi Salaj Blendi Salaj
Flakë në autobusin me besimtarë, një e vdekur, 12 të plagosur 5/27/2016 18 komente Blendi Salaj
Simpatizanti shqiptar i ISIS arrestohet në Nju Jork nga FBI 5/27/2016 16 komente Shtypi Blendi Salaj
Bimet medicinale në ekspansion, sjellin 28 mln dollarë në vit 5/27/2016 9 komente Ekonomi, Shtypi Blendi Salaj
Familja shpëton nga flakët duke u hedhur nga ballkoni 5/27/2016 5 komente Bota, Video Blendi Salaj
Alarmi i BE-së: në gati gjysmën e plazheve tona, uji i papërshtatshëm për t’u lare 5/28/2016 20 komente Shtypi exit.al Gaia
A është zgjidhje rikthimi tek Fatos Nano 5/28/2016 14 komente Opinion, Shtypi Andi Bushati Gaia
Influenca negative e Arabise Saudite ne Kosove 5/28/2016 11 komente fgm
Finalja në Milano 5/28/2016 11 komente Sport Blendi Salaj
Këngët e vjetra partizane kanë “potencial të ri revolucionar” 5/28/2016 5 komente Speciale Sasa Dragojlo Gaia
Prapaskenat e kolapsit të gjigandit të hidrokarbureve ARMO 5/29/2016 39 komente Ola Xama Blendi Salaj
Çmimi “Kadare”: Shkëlqim Çela shpallet fitues i edicionit të dytë 5/30/2016 50 komente Letërsi Blendi Salaj
Franca nderon “Komandant” Kadarenë 5/30/2016 43 komente Letërsi Blendi Salaj
Rama, lutje për Britaninë: Mos u largoni nga BE! 5/30/2016 37 komente admin
Kush e ka fajin? 5/30/2016 6 komente Opinion, Shtypi Andrea Stefani kuazimondo
Të përmirësosh memorien përmes sjelljeve të thjeshta 5/30/2016 3 komente Shtypi admin
Kur ecet kundër rrjedhës 5/30/2016 admin
Elvis Rroshi largohet 5/31/2016 123 komente Blendi Salaj
Doni Lu per Shqiptaret 5/31/2016 14 komente r.v
caravan (camper) me qera 5/31/2016 6 komente shkinaks
Njeriu i qeverisë rrëzon reformën në drejtësi 5/31/2016 6 komente Shtypi Adelheid Wölfl, Der Standard admin
Dosjet? 5/31/2016 3 komente Neuer
Një guidë praktike e Shqipërisë, në frëngjisht 5/31/2016 3 komente Turizëm Blendi Salaj
Unë jam njeri i nëndheut 5/31/2016 sol-nocturnus