Postimet e muajit Gusht 2015

Seksioni Autori Postuar nga
Sërish viza për Ballkanin? 8/1/2015 103 komente Ballkan Debris
Barcaleta - 1 8/1/2015 63 komente xhibi
Guximi i të pashpresëve 8/1/2015 27 komente Opinion Slavoj Žižek admin
It’s the Little Things 8/1/2015 1 komente admin
Keqardhje 8/1/2015 Florenc Shahini
Kush kapet pa kasë, rrezikon edhe burgun 8/2/2015 73 komente Ekonomi, Shtypi admin
Çççççmendet shtypi shqiptar, nga prapanicat e serbeve 8/2/2015 36 komente 24 karat Te rrjedhurit e zakonshem. 'Bama
BBC: Pse shqiptarët varin “kukulla pellushi” jashtë banesave 8/2/2015 18 komente Pa Kategori, Shtypi Elizabeth Gowing admin
Veliaj pezullon për një vit lejet e ndërtimit në Tiranë, rrëzohet plani urbanistik i Bashës 8/2/2015 14 komente Shtypi Besarta Basha admin
Pa censurë - 101 8/3/2015 436 komente Anonim
Video-Investigim/Si refuzoi qeveria shqiptare 22 milionë euro investime në bujqësi 8/3/2015 76 komente Endrit Habilaj, Leonard Bakillari admin
Ja si po “hakmerret” natyra me plazhin e Durrësit (foto) 8/3/2015 28 komente admin
Imoniku 8/3/2015 22 komente Blendi Salaj Blendi Salaj
Mbi Gjykatën Speciale dhe muhabete alla Ballkan! 8/3/2015 16 komente Opinion Debris
“While we’re young” - film amerikan me regji te Noah Baumbach 8/3/2015 10 komente STALKER
Ulza, "bukuroshja e fjetur" e turizmit 8/3/2015 5 komente Shtypi, Turizëm Ndue Dedaj admiral
Pritet votimi për Gjykatën Speciale, Mustafa: Kosova s'mund të zhvillohet e izoluar. AAK dhe Vetëvendosje kundër 8/3/2015 4 komente Kosova, Shtypi Blendi Salaj
Bankingu hije në Shqipëri – E shkuara, e tashmja dhe e ardhmja! 8/3/2015 admin
Qeveria shkurton shpenzimet me 21.4 miliard lekë 8/4/2015 59 komente Ekonomi, Shtypi Erblina Mile admin
Airbus zbulon planet për "Birin e Konkordit". Londër - Nju Jork nën 1 orë 8/4/2015 33 komente Teknologji Blendi Salaj Blendi Salaj
Fullani drejt gjyqit, ja akuzat ndaj tij; nga supervjedhja te blerja e “Dajtit” 8/4/2015 14 komente Ligj, Shtypi admin
Marsi doli 8/4/2015 13 komente Letërsi Emigrant Anonim
Në kërkim porositësi, Arrestohen 2 persona, po përgatisnin atentat me eksploziv ndaj një emigranti 8/4/2015 12 komente Shtypi admin
20 vjet nga "Stuhia" kroate.A ishte i drejte ky operacion ushtarak? 8/4/2015 10 komente ACDC1
... 8/4/2015 7 komente Anonim
Pse Saliu e zuri me Romanën? 8/4/2015 7 komente Opinion, Politikë, Shtypi Alqi Kociko admin
Përmbytje dhe viktima në Tetovë 8/4/2015 6 komente Blendi Salaj
Berisha: Në 600 ditët e qeverisë Rama doli në pah lidhja e pushtetit me krimin 8/4/2015 2 komente Politikë, Shtypi admin
Nata e rëndësishme e Skënderbeut 8/5/2015 74 komente Blendi Salaj Blendi Salaj
A bën burri për 30 milion €uro? Foto brenda Hotel Dajtit 8/5/2015 27 komente Bledi Mane admin
Sovranitet, apo “gjithçka është e lejuar” 8/5/2015 2 komente admin
70 vjetori i bombave bërthamore në Hiroshima dhe Nagasaki 8/6/2015 55 komente Foto e ditës Toru Hanai Blendi Salaj
Meta: Marrëdhënia me Ramën, ‘as në ftohje, as në ngrohje’, bazohet në respekt reciprok 8/6/2015 23 komente Politikë admin
Vrasja e Santos, zbulohen prova të reja 8/6/2015 17 komente Shtypi admin
“Vera e Sangailesë” - film lituanez me regji te Alanté Kavaité 8/6/2015 5 komente STALKER
Ju lutem, a mund te me ndihmoje ndokush... 8/7/2015 44 komente Sonila
Jemi i vetmi vend ku toka nuk punohet! 8/7/2015 26 komente Opinion, Shtypi Debris
"Kabinet i Pykave", nga Fan Noli 8/7/2015 3 komente Histori admin
Rudolf Nureyev: "Çdo burrë duhet të kërcejë, gjatë gjithë jetës." 8/7/2015 3 komente Personazh admin
Jemi i vetmi vend ku toka nuk punohet! 8/7/2015 alidemsi
Vizë pune për njerëzit që duan të shkojnë nga Ballkani në Gjermani 8/8/2015 38 komente Ballkan admin
Nata e fundit e jetës së shkrimtarit Naim bej Frashërit 8/8/2015 18 komente Kulturë Mit'hat Frashëri admin
Për një lexim më të mirë të vetes e të sho-shoqit 8/8/2015 17 komente Opinion, Shtypi Mustafa Nano admin
Një jetë karremi 8/8/2015 15 komente Letërsi Emigrant Anonim
Dy ‘bomba’ për qeverinë dhe një reagim me ‘rroçkë’ 8/8/2015 9 komente Ekonomi, Shtypi admin
..... 8/8/2015 7 komente Anonim
Për një Qeveri Llokumash, për një të ardhme të ndritur 8/8/2015 admin
Veton Nurkollari: Kalendari i përbashkët kulturor Shqipëri-Kosovë ide e mirë, por teprim me folklorin dhe mangësi në artin bashkëkohor 8/8/2015 Kulturë, Shtypi admin
Porto Palermo 8/9/2015 44 komente Foto e ditës Blendi Salaj Blendi Salaj
Ankohen turistët: Në Shëngjin pushimet kushtojnë sa “frëngu pulën”! 8/9/2015 12 komente Turizëm Elvis Hila admin
Gjermanët ‘na qajnë’ hallet: Dosjet në Shqipëri s’po hapen 8/9/2015 11 komente Opinion, Shtypi kapo
Vallë mos je zbehur prej mërzisë 8/9/2015 10 komente Letërsi sol-nocturnus
Shpërthen bombola e gazit në ëmbëlore, 17 të plagosur 8/9/2015 3 komente Blendi Salaj Blendi Salaj
Peizazhi i shumësisë që vjell 8/9/2015 sol-nocturnus
Harta e frikshme e ISIS për pushtimin e botës, edhe Shqipëria në listë 8/10/2015 94 komente Bota, Shtypi Jearta Caushi admin
Rrihen masivisht shqiptarët pas ndeshjes Shkupi-Vardari (video) 8/10/2015 88 komente Ballkan Blendi Salaj
Kur Gramoz Pashko kërkonte autonominë e Vorio Epirit 8/10/2015 44 komente Acarim Nervash, Shtypi Vlonjat
Ministria e Financave tërheq projektligjin për rritjen e tatimit mbi pagat 8/10/2015 3 komente Ekonomi, Shtypi Gjergj Erebara admin
Përse fëmijët e amerikanëve po rikthehen në shtëpi? 8/11/2015 82 komente Bota, Shtypi admin
Rishikimi i buxhetit , Qeveria ndan buxhetin për Bashkitë, Tirana përfiton “pjesën e luanit” 8/11/2015 24 komente Ekonomi Erblina Mile admin
18-vjeçari me 5 klasë shkollë kapet duke drejtuar pa patentë një Porsche 8/11/2015 23 komente admin
Jeta pasi Jon Stewart largohet nga "The Daily Show" 8/11/2015 20 komente Bota, Media Blendi Salaj Blendi Salaj
Prokuroria e Tiranës, hetim lejeve të ndërtimit të dhëna nga Basha 8/11/2015 8 komente Shtypi admin
Reklama politike e Scott Wyatt, congresmenit Kanadez (Video) 8/11/2015 1 komente gjergji
Rama nga Dhërmiu: Marrëdhëniet me Metën? Dy anë të medaljes 8/12/2015 135 komente Politikë, Shtypi admin
Durrësi në vitin 1914, koleksioni i rrallë fotografik i diplomatit italian Antonino Paternò-Kastelo 8/12/2015 42 komente 24 karat, Histori village-bey
Rama dhe Vuçiç në një debat televiziv në Vienë 8/12/2015 32 komente Ballkan, Media Blendi Salaj Blendi Salaj
Shkupi, “Rripi i Gazës” në Ballkan 8/12/2015 16 komente Reportazh Dionis Xhafa Dionis Xhafa
Gjuha e portaleve, që të lë "pa tekst" 8/12/2015 8 komente Acarim Nervash, Media AdaAda
Drejtoria arsimore e Tiranës pezullon përzgjedhjen e librit të anglishtes për klasat e 6-a 8/12/2015 2 komente Arsim, Shtypi M3
Aferim! - western rumun me regji te Radu Jude 8/12/2015 1 komente STALKER
Rusia ndalon importin e ushqimeve nga Shqipëria e vende të tjera 8/13/2015 31 komente Ekonomi Auron Dodi admin
“Putha Kryqin dhe pashë në sy vdekjen!” Letra nga burgu e Fjodor Dostojevskit, për të vëllanë 8/13/2015 26 komente Kulturë admin
Tani...ky eshte klas! 8/13/2015 18 komente 24 karat PF
Paraqitja tronditëse e Shqipërisë në Expo Milano 2015 (vijim?) 8/13/2015 15 komente Acarim Nervash, Shtypi Korçar
Saranda, atëherë dhe sot 8/13/2015 6 komente fgm
Për Kosovën dhe Terminatorin 8/13/2015 3 komente Opinion Artrit Bytyçi artrit
FSHF: Çdo tifoz që do të ndjekë Shqipëri-Portugali do të identifikohet 8/14/2015 45 komente Sport, Shtypi admin
“Ja zv.ministrat e Berishës që kishin aplikuar për banesa sociale” 8/14/2015 34 komente Shtypi admin
Çmimi i naftës, Shqipëria e 9-ta në Europë. E shtrenjtë si Danimarka dhe Zvicra 8/14/2015 17 komente Ekonomi admin
Nishani del kundër qeverisë, kthen për shqyrtim ligjin për Arsimin e Lartë 8/14/2015 7 komente Arsim admin
“Thesari” i emigrantëve shqiptarë 8/15/2015 75 komente Ekonomi Lediona Braho admin
Nëna 8/15/2015 71 komente Argëtim Pjer Thomas
Menaxhimi i Cilësisë: Një nevojë për bizneset shqiptare 8/15/2015 8 komente Opinion, Shtypi Dorina Bebja Kaizen
Nën lëkurë 8/15/2015 5 komente Letërsi Emigrant Anonim
Shqipëria për "The Guardian": Një perlë e çuditshme e lënë pas dore 8/16/2015 80 komente Mos Humbisni admin
Shuhet aktori Albert Vërria 8/17/2015 27 komente Kulturë Enver Bylykbashi admin
Lista e memecëve, deputetët që kanë “ngrohur” karriget në Kuvend 8/17/2015 23 komente Politikë, Shtypi admin
"Vendet që aspirojnë BE-në duhet t'i joshin njerëzit të qëndrojnë në atdhe" 8/17/2015 9 komente Ballkan, Shtypi Lediona Braho admin
Si e kujtonte Shqipërinë Ernesto Sabato pak “Përpara fundit” 8/17/2015 7 komente Kulturë, Shtypi admin
Champions League, Skënderbeu 1-2 Dinamo 8/19/2015 34 komente Sport admin
Dyndje shqiptarësh për azil. Raporti: Kërkojnë azil më shumë se sirianët në luftë civile 8/19/2015 26 komente Pa Kategori admin
Rama, intervistë për gazetën italiane " l'Unita' " 8/19/2015 10 komente Politikë, Shtypi admin
Njeriu dhe gjarpri 8/19/2015 10 komente Letërsi shkinas shkinaks
Pasaportat, ankohen qytetarët: Pse të paguajmë për gabimet e shtetit? Ai që ka bërë meselenë, të dënohet! 8/19/2015 7 komente Pa Kategori, Shtypi Neritan Gjergo admin
SYRIZA parë nga Shqipëria 8/19/2015 1 komente admin
Gazela VI (e rrënjës së hidhur) 8/19/2015 sol-nocturnus
Kasidé VII (e trëndafiles) 8/19/2015 sol-nocturnus
Greqia drejt zgjedhjeve të parakohshme, Tsipras njofton në mbrëmje dorëheqjen 8/20/2015 112 komente Ballkan admin
Shënim: Asgjë e re nga “Komuna e Parisit” 8/20/2015 29 komente Opinion, Shtypi Leonard Veizi Al bano
Vala e emigrantëve: Shkupi shpall emergjencën, vë ushtrinë në kufi 8/20/2015 27 komente Ballkan, Shtypi admin
Mirela Kumbaro: Shqipëria nuk është një klishe 8/20/2015 13 komente Shtypi Laila Bonazzi tropizma
Udhëtim me kohën brenda vetes 8/20/2015 Klubi i librit Agim Baçi admin
Pushimet 8/21/2015 147 komente Blendi Salaj Blendi Salaj
Ahmetaj: 1/3 e bizneseve pa kasa fiskale, në shtator nis aksioni ndaj abuzuesve 8/21/2015 30 komente Ekonomi, Shtypi gjembi
Ditë vere 8/21/2015 25 komente Përkthim Magus Magus
Varrin e Shote Galicës e kanë mbuluar ferrat! 8/21/2015 14 komente Mos Humbisni Ben Andoni admin
Ana, trafikantët dhe politikanët e paprekshëm 8/21/2015 8 komente Kosova, Sociale, Shtypi Valbona Mehmeti admin
(Edhe) Turqia drejt zgjedhjeve të parakohshme 8/21/2015 4 komente Bota admin
Vdekjet e minatorëve në galeritë e kromit mbeten të pandëshkuara 8/22/2015 13 komente Ekonomi, Shtypi Manjola Tershana gjembi
Videot e AP nga viti 1997 8/23/2015 39 komente Histori Blendi Salaj
Frika nga vdekja: Intervistë me Irvin D. Yalom, psikolog dhe autor i "Kur qante Niçja" 8/23/2015 5 komente Klubi i librit admin
Unë jam një forcë e së Shkuarës 8/23/2015 3 komente sol-nocturnus
Plas "bomba" në shtypin prestigjioz gjerman 8/24/2015 53 komente Kryesore admin
Ja kush fshihet pas ISIS-it 8/24/2015 31 komente Bota, Shtypi Grava grava
Bangladesh: 15 vjeç nuse 8/24/2015 27 komente Bota admin
Njerëzit, emrat… 8/24/2015 2 komente Letërsi Giorgio Agamben sol-nocturnus
Gjoba për ata që ndotin Tiranën 8/25/2015 57 komente Mjedisi admin
Shqipëria në vitet 1990-1992 8/25/2015 17 komente Përrallë nga e kaluara admin
Mbërrin Anastacia 8/25/2015 16 komente Muzikë, Shtypi admin
Merkel dhe Hollande për një politikë të përbashkët azilimi 8/25/2015 3 komente Bota, Shtypi Sabine Kinkartz admin
Vejan 8/25/2015 2 komente Letërsi Jean Louis Fournier admin
IKMT shemb kishën pa leje në Dhërmi. Bashkia: Do të rindërtohet kisha e vjetër 8/26/2015 82 komente Shtypi Blendi Salaj
Virginia, vriten dy reporterë në transmetim direkt 8/26/2015 43 komente Bota admin
Si të protestosh 8/26/2015 30 komente Media Ardian Vehbiu Blendi Salaj
Terratisemi me natën 8/26/2015 20 komente Opinion Blendi Salaj Blendi Salaj
Champions League, Skënderbeu eliminohet me poker nga Dinamo 8/26/2015 4 komente Sport, Shtypi admin
Nilo Catalano dhe Kisha e Shën Thanasit 8/26/2015 4 komente Histori Prof. Matteo Mandalà Blendi Salaj
3 qytetarë gjobiten për urinim në publik 8/27/2015 71 komente Shtypi Blendi Salaj
Samiti i Vjenës për Ballkanin Perëndimor. Rama: Të hapen negociatat BE-Ballkan. Vuçiç: S’ka tension me shqiptarët 8/27/2015 21 komente Shtypi Blendi Salaj
Shteti në këmbët e Çiljetës 8/27/2015 14 komente Kulturë admin
Rrokadë në Policinë e Shtetit, ja ndryshimet 8/27/2015 10 komente Shtypi Blendi Salaj
Ndërkohë tek një tjetër "Shën Thanas" 8/27/2015 5 komente Foto e ditës, Histori, Kulturë Blendi Salaj Blendi Salaj
Hyrja në Bashkimin Europian 8/28/2015 105 komente Blendi Salaj Blendi Salaj
Treguesit ekonomikë nën qeverinë Rama 8/28/2015 19 komente Ekonomi, Shtypi maksmeto
New York Times Travel Section boton mbi Tiranën 8/28/2015 11 komente Blendi Salaj Blendi Salaj
Postbllok.com akuzon Rudolf Markun për plagjiaturë 8/28/2015 11 komente Media admin
Tare: Në gjurmët e Via Egnatias, 263 km në këmbë 8/28/2015 6 komente Kulturë, Shtypi Alma Mile admin
Fjalët e fundit e fundit të Akademik Mark Krasniqit: "Dua varrim pa ceremoni fetare" 8/28/2015 4 komente Kosova, Shtypi admin
FOTO LAJM / Deputeti zvicerian tallet: Erdhën profesionistët 8/28/2015 4 komente Blendi Salaj
Gjon Pretika 8/28/2015 4 komente Letërsi Mitrush Kuteli admin
Greqia përgatitet për zgjedhje të parakohshme; një grua në krye të qeverisë teknike 8/28/2015 4 komente Ballkan admin
Saranda 1913 8/29/2015 33 komente Blendi Salaj
Strehimi anti-bërthamor nën sheshin tek Teatri Kombëtar 8/29/2015 29 komente Shtypi Blendi Salaj
Ribashkimi shqiptar, Pse? 8/29/2015 19 komente Kryesore Saimir Lolja Saimir Lolja
Nuk është faji yt! 8/29/2015 13 komente Sociale Thunatae
Shqipëria dhe kriza e refugjatëve 8/29/2015 2 komente admin
Badiou: Si mund të mbërrijmë lumturinë 8/29/2015 admin
Triologji shqiptare 8/30/2015 57 komente Art Blendi Salaj Blendi Salaj
Si të jesh i djathtë 8/30/2015 32 komente Esse Roger Scruton admin
Vlerësimet e të huajve në TripAdvisor për shërbimin në hotelet shqiptare 8/30/2015 30 komente Shtypi, Turizëm Blendi Salaj
Të ringjallësh Hitlerin 8/30/2015 9 komente Ballkan Dionis Xhafa Dionis Xhafa
Tragjedi në minierën e Selishtës, në Dibër: vdesin dy kushërinjtë 8/30/2015 5 komente Sociale admin
Kryeministri ka një problem me... Vetëkontrollin 8/30/2015 Kosova, Shtypi Ervin Qafmolla Blendi Salaj
Pa censurë - 102 8/31/2015 500 komente Anonim
Më kujtohet... 8/31/2015 198 komente Blendi Salaj Blendi Salaj
Catalano mes katallanëve 8/31/2015 38 komente Opinion Ardian Vehbiu Blendi Salaj
Përtej evazionit 8/31/2015 25 komente Ekonomi Gjilpëra Gjilpëra
Nisi me ambulantët : “Inshallah po na lënë të paguajmë një farë takse. Shteti është i frikshëm” 8/31/2015 11 komente Sociale, Shtypi Nevila Dosti admin
Samiti historik i Vjenës dhe Ballkani real 8/31/2015 5 komente Opinion, Shtypi Arbër Zaimi Al bano
Violina e Ingresit 8/31/2015 1 komente Art Bledar Kurti admin
Kërko kuponin dhe fito një AUDI! 8/31/2015 admin