Postimet e muajit Maj 2015

Seksioni Autori Postuar nga
Autokolona e (kundërligjshme?) e fitores 5/1/2015 76 komente Foto e ditës Monda
Lavdërimi i krimit 5/1/2015 55 komente Opinion heretik heretik
Festa e 1 Majit 5/1/2015 43 komente Kryesore admin
A. Fuga, mesazh azilkërkuesve: “Të gjithë bëjnë sikur mërziten pse ikët. Mos i besoni. Askush nuk ju do, as për në burg. Ata mendojnë se ju jeni jashtëqitja e kombit” 5/1/2015 28 komente Opinion, Shtypi admin
Berati, qyteti që plaket me ëndrrën për zhvillimin e turizmit 5/1/2015 8 komente Reportazh, Shtypi Erjola Azizolli admin
Kuvendi dështon për dekriminalizimin, PS dhe PD nuk gjejnë konsensus 5/1/2015 6 komente Politikë, Shtypi Artemisa Hoxha admin
Nga shoqëria e propagandës në shoqërinë e komunikimit 5/1/2015 3 komente Opinion, Shtypi Mark Marku Un jardin sur le nil
Shqiptarët punojnë më shumë dhe paguhen më keq 5/2/2015 156 komente Ekonomi, Shtypi LEFTI
Një tjetër plagë mbi Tiranën?! 5/2/2015 70 komente Reportazh Ben Andoni admin
Incident në fushatën e Grida Dumës, përplasen simpatizantët 5/2/2015 19 komente Shtypi, Zgjedhje admin
Audienca e televizioneve: Si po rindahet “torta”? 5/2/2015 13 komente Media, Shtypi admin
Biblioteka e pacensuruar e internetit 5/2/2015 6 komente Esse Rudolf Marku Monda
Rilindja dhe ora me qyqe 5/3/2015 44 komente Esse Andrea Camilleri heretik
Fillon lëkundja e piramidave mediatike? 5/3/2015 31 komente Media Carlo Bollino admin
Ethet 5/3/2015 5 komente Grava grava
Sharje, kërcënime me armë në protestën e Kukësit 5/4/2015 147 komente admin
Biblioteka online 5/4/2015 9 komente Feniksa
AVENGERS 2.0 - Age of Ultron (ose: sa seriozë këta ‘komikët’) 5/4/2015 6 komente STALKER
Ku i keni programet zoterinj kandidate? 5/4/2015 3 komente Alidea
Rrjetet sociale dhe gjenerata e re 5/4/2015 1 komente Internet, Media oneskeleton
HUATË ME PROBLEME – nevoja për një qasje përtej zgjidhjes tradicionale 5/4/2015 admin
Peace Corps and Why It’s so Hard to Leave 5/4/2015 admin
Hasanizimi i Shqipërisë 5/5/2015 97 komente Opinion, Politikë Ben Blushi TinyActsofRebellion
Gjergj Bojaxhi: Po mbledh kontribute nga qytetarët se s’dua të jem peng i financuesve 5/5/2015 60 komente Politikë, Shtypi admin
Pse kanë shkuar shqiptarët për të luftuar në Irak? 5/5/2015 40 komente Pa Kategori, Shtypi Besnik Sinani armir
Liga e Kampionëve - Gjysmëfinalja: Juventus vs Real Madrid 5/5/2015 31 komente Sport admin
Fotografia e javës 5/5/2015 28 komente Kryesore Art Changed the World
Fotografia si dritare e ndaluar e përditshmërisë shqiptare 5/5/2015 17 komente Media, Shtypi Ivana Dervishi admin
Panairi i arteve dhe librit ngre nesër siparin 5/5/2015 10 komente Kulturë, Shtypi Valeria Dedaj admin
“Ruani zemrën blu të Europës” 5/5/2015 5 komente Mjedisi Ani Ruci admin
Kur puna e lirë shkatërron Shqipërinë 5/5/2015 1 komente admin
Berisha publikon video-përgjimin e plotë të Ramës në Shkodër 5/6/2015 117 komente Shtypi, Zgjedhje Lapsi.al LEFTI
Liga e Kampionëve - Gjysmëfinalja: Barcelona vs Bayern Munich 5/6/2015 106 komente Sport admin
Vazhdon protesta e studentëve kundër Ligjit të Arsimit të Lartë 5/6/2015 87 komente Arsim admin
Historia e Klodian Elezit, një prej qindra imigrantëve të kantiereve të EXPO-së 5/6/2015 1 komente Esse Roberto Saviano admin
Deti i likuiditetit nuk është Deti i Qetësisë 5/6/2015 admin
Washington Post: Kosovarët myslimanë zbulojnë rrënjët e tyre të harruara katolike 5/7/2015 111 komente 24 karat Art Changed the World
Raporti i Konkurrueshmërisë së Turizmit, Shqipëria e fundit në rajon 5/7/2015 67 komente Shtypi, Turizëm admin
Histori e instrumentalizuar - Moska dhe 9 Maji 5/7/2015 59 komente Bota, Shtypi Ingo Mannteufel admin
Rama: Takimi me drejtorë të strukturave të PS, jo vjedhje vote 5/7/2015 34 komente Politikë, Shtypi admin
Diktatura e imazhit 5/7/2015 11 komente Opinion Eno Shkëmbi Eno Shkëmbi
Letra e lamtumirës 5/7/2015 2 komente Letërsi xhatani XhaTani
Basha: Projektet madhore të Tiranës do të përmbyllen nga Halim Kosova 5/8/2015 57 komente Intervistë, Shtypi Bravekiddo
Britani, Konservatorët fitojnë zgjedhjet 5/8/2015 50 komente Bota, Shtypi admin
Gratë e politikës, turpi i kauzës së tyre 5/8/2015 4 komente Opinion, Shtypi Andi Bushati admin
Provokim skandaloz antishqiptar i Radio Televizionit Serb RTS plus 1 5/8/2015 grava
Përplasje me armë në Kumanovë, vriten 5 shqiptarë, mes tyre një vajzë 8 vjeçe. Reagon BE dhe SHBA 5/9/2015 178 komente Kryesore admin
UÇK merr përsipër përgjegjësinë për goditjen e forcave maqedonase 5/9/2015 78 komente Eugene
Grida Duma: Berisha mentori im në politik, jam me fat që më këshillon për çdo gjë 5/9/2015 44 komente Intervistë, Shtypi admin
Udha e Humbur Europiane 5/9/2015 17 komente Opinion, Shtypi Baton Haxhiu alidemsi
Metromuzg 5/9/2015 11 komente Letërsi Emigrant Anonim
Përplasje të reja Tiranë-Athinë për kërkimin e naftës 5/9/2015 4 komente Ballkan, Shtypi admin
Vëzhgim mbi problemet e të folurit të përditshëm të gjuhës shqipe 5/10/2015 163 komente Gjuhësi, Shtypi Jorgaq Perika alidemsi
Pus 5/10/2015 10 komente Letërsi ArB eLo Anonim
Ky tranzicion i pafund 5/10/2015 8 komente Opinion, Shtypi Luigi Za July_21
AMUN: Albanian Model United Nations 5/10/2015 5 komente admin
Pagesat me kartë nëpërmjet telefonave të zgjuar, rëndësia në tregtinë elektronike 5/10/2015 admin
Lagjja shqiptare e Kumanovës është rrafshuar nga luftimet 5/11/2015 283 komente Kryesore Visar Kryeziu admin
Diktatura e sasisë 5/11/2015 107 komente Esse Fatos Kopliku spiritus
Diletanti i Elbasanit 5/11/2015 6 komente Personazh village-bey village-bey
Grimca... 5/11/2015 2 komente Letërsi Leonard Seiti Leonard Seiti
Escape from Albania, a Driver’s Tale 5/11/2015 admin
Pa censurë - 94 5/12/2015 340 komente Anonim
Mesazhi, per Ballkanin , nga vizita e neserme ne Tirane e Presidentit Turk 5/12/2015 19 komente grava
FMN : Shqipëria, i vetmi vend ku u rrit papunësia dhe ranë pagat 5/12/2015 15 komente Ekonomi, Shtypi LEFTI
Erdogani në Tiranë: Ndihem si në shtëpinë time të dytë 5/13/2015 272 komente Shtypi admin
Armët kimike: një vit më vonë 5/13/2015 132 komente Acarim Nervash, Ambienti desaparacidos
Kush janë "Gylenistët"? 5/13/2015 89 komente ilir-jani
Bleva iPhone 6 5/13/2015 24 komente Shtypi, Teknologji Giacomo Papi r.v
Pse Taulant Balla propozon një “grusht shteti” mediatik 5/13/2015 21 komente Media, Opinion, Shtypi Andi Bushati admin
Gjirokastra në shpat mali, tundet nga festivali 5/13/2015 20 komente Muzikë Engjëll Serjani Monda
Jo vetëm beton, por edhe kulturë 5/13/2015 3 komente Art village-bey
Perëndesha e bukurisë që e riktheu në teatër pas 45 vjetësh Pirro Manin 5/13/2015 1 komente Kulturë, Shtypi admin
Peas in a pod 5/13/2015 blete
Kinemaja në lumë 5/13/2015 Kosova, Sociale, Shtypi JETON JAGXHIU village-bey
Vatikani do të njohë Shtetin e Palestinës në një traktat të ri 5/14/2015 25 komente Bota gjembi
A u dërguan luftëtarët e Kumanovës për ekzekutim? 5/14/2015 13 komente Ballkan, Shtypi Bravekiddo
Si ta shkatërrojmë Tiranën?! 5/14/2015 7 komente Intervistë Ben Andoni admin
Një fjalë e urtë tipike shqiptare 5/14/2015 3 komente admin
Sondazhi IPR-Marketing: Bojaxhi 40 mijë vota, kryeson Veliaj në Tiranë 5/15/2015 113 komente Politikë, Shtypi admin
Jankullovska: S’ka bashkëjetesë me shiptarishtat. Të pastrojmë hesapet një herë e mirë 5/15/2015 86 komente Ballkan Blendi Salaj
Kori i të rinjve amerikanë në shkallët e sallës së Kuvendit 5/15/2015 19 komente Shtypi, Video Blendi Salaj
Tom Doshi akuzohet për fshehje të 23 milionë eurove 5/15/2015 17 komente Shtypi admin
Sundimi sekret i korporatave 5/15/2015 13 komente Opinion Joseph Stiglitz admin
Nikolla: Shkollat e Gulen nuk do mbyllen, plotësojnë standardet 5/15/2015 9 komente Arsim, Shtypi Anduela Ndreu admin
Lavrov: Ndryshimi nga Krimea? Kosova nuk bëri referendum për pavarësi 5/15/2015 6 komente Ballkan, Shtypi admin
4 mujori: Të ardhurat në buxhet rriten 4.2%, por tatimet e doganat vijojnë me rënie 5/15/2015 5 komente Ekonomi, Shtypi admin
Pesë arsyet pse Shqipëria e Madhe do të ishte një ide e mirë 5/15/2015 3 komente Pa Kategori, Shtypi admin
Home made fettuccine with vegetables 5/15/2015 1 komente enka
Kuje për dy poema që vdiqën pa lindur 5/15/2015 1 komente Letërsi Andrej Voznjesenskij admin
Andante mosso 5/15/2015 1 komente Letërsi Zef Zorba admin
office shoes toms 5/15/2015 admin
Donald Lu: Pastroni politikën nga kriminelët 5/16/2015 7 komente Intervistë, Shtypi Skënder Minxhozi admin
Brongzzz 5/16/2015 6 komente Letërsi Emigrant Anonim
Të merremi me veten, jo me Erdoganin 5/16/2015 4 komente Opinion, Shtypi Mentor Nazarko Un jardin sur le nil
Kuteli botohen tregimet e “luftës” 5/16/2015 1 komente Shtepia e Librit
Gjykatat shkelin ligjin për vendimet, i zbardhin me shumë vonesë 5/16/2015 Ligj, Shtypi admin
Maqedoni, mijëra protestues para godinës së qeverisë 5/17/2015 47 komente Ballkan admin
Viti letrar 2014 5/17/2015 16 komente Reportazh Dhurata Shehri spiritus
Nuk mund të mërgosh prej të qenit aktivist 5/17/2015 2 komente admin
Idiotë dhe qytetarë 5/17/2015 1 komente admin
“Blackhat” -film amerikan me regji te Michael Mann 5/17/2015 STALKER
OP-ED: COUNTDOWN GRUEVSKI 5/17/2015 Alidea
Dy kampet e reformës në arsim 5/17/2015 admin
Sazani në mediat botërore 5/18/2015 135 komente Turizëm Blendi Salaj Blendi Salaj
Parà që zhduken 5/18/2015 80 komente Acarim Nervash Blendi Salaj Blendi Salaj
Fushata ndryshe e Gjergj Bojaxhiut 5/18/2015 31 komente Politikë, Shtypi admin
Vargje 5/18/2015 1 komente Anonim
Bashkëkohësit tanë 5/18/2015 admin
Artan Lame vs LGBT 5/19/2015 84 komente 24 karat Artan Lame Vlonjat
Shkëlqim Ҫela – një shkrimtar ndryshe 5/19/2015 65 komente Kulturë S. Pasho spiritus
Shqipëria tjetër: Seniçani i Përmetit, një hap larg “fundit të botës” 5/19/2015 49 komente Reportazh, Shtypi Marin Mema admin
Ish komandant garde më 21 janar 2011, në fushatë me Edi Ramën katër vjet më pas 5/19/2015 22 komente Foto e ditës, Shtypi admin
“Taxi Teheran” - film iranian me regji te Jafar Panahit 5/19/2015 19 komente STALKER
Kapitullimi i Lazaratit shkakton deficit marijuane në Kosovë 5/19/2015 7 komente Ballkan, Sociale Nate Tabak admin
Çështja ‘Gjika’ shkon në gjykatë, do përballet me 4 akuza 5/19/2015 5 komente Ligj, Shtypi admin
Pasuria e gjashtë kryebashkiakëve që rigarojnë 5/19/2015 3 komente Politikë Artemisa Hoxha admin
Renditja e kandidatëve në fletën e votimit 5/19/2015 2 komente Zgjedhje Blendi Salaj Blendi Salaj
Kur ArgjiroFest shkrin modernen dhe rapsodin në qytetin e gurtë 5/19/2015 2 komente Kulturë, Shtypi Estela Xhafa admin
Gjykata Speciale dhe shqiptarët “borxhlinj” 5/19/2015 admin
Writers of the Future Conference 5/19/2015 admin
Pa censurë - 95 5/20/2015 353 komente Anonim
Ku jetojnë fëmijët më të lumtur në botë? 5/20/2015 48 komente Bota, Shkencë Blendi Salaj Blendi Salaj
Poezi arvanitase 5/20/2015 39 komente Letërsi admin
Lind andej nga lind, e perëndon nga perëndon 5/20/2015 18 komente Esse heretik heretik
Kuturisjet letrare të znj. Çuli 5/20/2015 9 komente Klubi i librit Agim Baçi admin
Ahmetaj jep lejet për ndërtimet në Ishëm dhe Palasë 5/20/2015 6 komente Ekonomi, Turizëm admin
Blushi viziton "Lagjen e trimave" 5/20/2015 5 komente Ballkan, Shtypi admin
Raporti, shqiptarët kanë ndjenja të përziera për zgjedhjet vendore 5/20/2015 3 komente Shtypi, Zgjedhje Ivana Dervishi admin
Si ndahet kufiri detar me Greqinë 5/20/2015 2 komente Beqir Gërbi Blendi Salaj
Memoria e shkurtër dhe gjeli majë plehut 5/20/2015 1 komente Opinion, Politikë, Shtypi Koloreto Cukali admin
Qëllimi është thjesht ta bindim elektoratin, jo ta kënaqim 5/20/2015 Opinion, Politikë, Shtypi Redi Shehu admin
Southern Tour of Albania with Dad and Nancy 5/20/2015 admin
Ju Befte Mire: Albanian Food 101 5/21/2015 54 komente admin
Flet rapsodi 105-vjeçar: Nuk shkoj më në Festival edhe sikur të më luten (!) 5/21/2015 33 komente Kulturë Entela Resuli admin
Klosi në vend të Veliajt, Idrizi nënkryetar Kuvendi, ikën Dule 5/21/2015 30 komente Politikë admin
Lajmërim! 5/21/2015 27 komente 24 karat, Foto e ditës, Zgjedhje Beluli
David Letterman largohet me një finale të madhe 5/21/2015 19 komente Bota, Media Blendi Salaj Blendi Salaj
Ndotja mjedisore, “Bankers Petrolium” për Marinzën: Toka, ajri e uji, brenda standardeve 5/21/2015 12 komente Mjedisi, Shtypi admin
Denonconet në Parlament një skandal me ilaçet e rimbursueshme. Ministri i Shëndetësisë thotë se ka referuar çdo gjë në prokurori 5/21/2015 8 komente Shtypi admin
Replikë Artan Lames (II) 5/21/2015 7 komente Sociale, Shtypi Sofia Limani klajdi
Oreksi për rrezik dhe likuiditeti 5/21/2015 1 komente admin
Ndërtimi – toka e humbur e fantazive 5/21/2015 1 komente Ekonomi, Shtypi Irena Beqiraj admin
22 Maj - Fillon zyrtarisht fushata elektorale 5/22/2015 56 komente Zgjedhje admin
​Greqia: Zgjedhja e Idrizit, sinjal negativ për bashkëpunimin dypalësh 5/22/2015 35 komente Ballkan, Shtypi admin
Maqedonia i kthen përgjigje Ramës: Bllokadat nuk ndihmojnë për paqe në rajon 5/22/2015 13 komente Ballkan, Shtypi Monda
Banka Botërore, 1.2 mld USD për Shqipërinë deri në 2019 5/22/2015 11 komente Ekonomi, Shtypi admin
Fotoja që nxjerr hipokrizinë e Ramës 5/22/2015 5 komente Opinion, Shtypi Andi Bushati LEFTI
Sonte, finalja e Eurovizionit 5/23/2015 211 komente Muzikë admin
Mesazhet nga Siria; shqiptari i zhgënjyer nga xhihadi vritet nga ISIS 5/23/2015 121 komente Sociale Aleksandra Bogdani admin
Fushata e çelur, pa vizion zhvillimor 5/23/2015 42 komente Opinion Grava grava
Shqipëria, mëmëdheu i borxhlinjve 5/23/2015 28 komente Opinion, Shtypi Gerda Dalipaj admin
Një muaj nacionalist, një muaj europianist. Kryeministri i Shqipërisë thotë se “bashkimi i shqiptarëve do të ndodhë vetëm në BE” 5/23/2015 24 komente Ballkan, Shtypi admin
Cikli i Malësorëve 5/23/2015 20 komente Kulturë Abc
Kosova bëhet anëtare me të drejta të plota e SEECP 5/23/2015 6 komente Kosova, Shtypi admin
Shqipëria, mëmëdheu i borxhlijve 5/23/2015 admin
Hygo: Ali Pashë Tepelena si Bonaparti 5/23/2015 Shtepia e Librit
Teoria e Lojës 5/24/2015 9 komente Letërsi Emigrant Anonim
Si u dëmtuan raportet me tre shtete brenda javës 5/25/2015 69 komente Opinion, Shtypi Ben Blushi admin
Shkodra e mbuluar me flamuj partish 5/25/2015 43 komente Zgjedhje Blendi Salaj
Leja për 5–katëshin e shembur me tritol u dha nga Edi Rama 5/25/2015 43 komente Acarim Nervash, Ligj, Shtypi Lapsi.al LEFTI
Çfarë bëtë për Kumanovën? 5/25/2015 17 komente Opinion, Shtypi Dashamir Allaraj Dashamir
Kapitalizmi nderon punëtorin – një rrëfim i pazakontë 5/25/2015 3 komente Opinion E. Xhakoni Natën Ditë
Thonë... 5/25/2015 1 komente Letërsi Ireshtansi h75
Notat e protestës për naftën, Greqia pezullon kërkimet në detin e Jon 5/26/2015 40 komente Ballkan, Shtypi Artemisa Hoxha admin
Vuçiç në Tiranë, Rama: Mundësi historike mes shqiptarëve dhe serbëve për paqe 5/27/2015 92 komente Kryesore admin
14 zyrtarë të lartë të FIFA-s arrestohen pas hetimeve amerikane 5/27/2015 79 komente Bota, Sport Blendi Salaj Blendi Salaj
Puka, pothuajse e harruar mes maleve 5/27/2015 30 komente Sociale Blendi Salaj Blendi Salaj
Vjedhja me miliona euro. Kush qëndron pas skandalit të ilaçeve? 5/27/2015 25 komente Shtypi Lapsi.al LEFTI
E padukshmja që vepron - Intervistë me Anri Salën 5/27/2015 19 komente Personazh Alda Bardhyli July_21
Memento mori 5/27/2015 2 komente Letërsi Anonim
toms shoe 5/27/2015 admin
T'u qepemi kodrave... 5/28/2015 222 komente Foto e ditës admin
Tre të vrarë pas përplasjes me armë në kryeqytet 5/28/2015 22 komente Shtypi admin
Energjia merr kthesën, tani mbush gropat e qeverisë 5/28/2015 16 komente Ekonomi, Shtypi admin
Gjirokastrës nuk i mjafton Festivali 5/28/2015 11 komente Opinion, Shtypi Dritan Hila village-bey
VIDEO: "Identitat - Identiteti" 5/28/2015 10 komente Video village-bey
Likuiditeti i tepërt në Sistemin Bankar Shqiptar – Sfida e menaxhimit të tij 5/28/2015 1 komente admin
Mundësia dhe gabimi i partive të vogla 5/28/2015 Opinion, Shtypi E. Xhakoni Natën Ditë
Po bie edhe biznesi fason! 5/29/2015 78 komente Ekonomi, Shtypi LEFTI
Dordolec: Evil Eye Dolls 5/29/2015 54 komente admin
Monumenti i ri nxjerr në dritë sheshin Liria në Durrës 5/29/2015 30 komente Ambienti Besar Likmeta admin
Liria në pazar 5/29/2015 12 komente Opinion, Politikë Pishak Zhgaba admin
“Ankthi” i gjeneve 5/29/2015 9 komente Shkencë David Dobbs admin
Video: Ardian Vehbiu mbi romanin e tij "Bolero" 5/29/2015 8 komente Intervistë, Video Blendi Salaj
Gjykata Administrative e Apelit ndalon punimet për kullat tek Diga 5/29/2015 8 komente Mjedisi Blendi Salaj Blendi Salaj
Don Kishoti 5/29/2015 1 komente sol-nocturnus
Mbetur në Jug 5/29/2015 Letërsi Emigrant Anonim
“Laggies” - komedi amerikane me regji te Lynn Shelton 5/29/2015 STALKER
UEFA gjobit me 50 mijë euro Shqipërinë 5/30/2015 58 komente Sport, Shtypi admin
Gjashtë propozimet e Ben Blushit për qeverinë 5/30/2015 28 komente Shtypi admin
Si llogaritet kostoja doganore për një motoçikletë? 5/30/2015 11 komente salca
Një ditë në Valbonën turistike mes bukurive natyrore 5/30/2015 1 komente Reportazh, Shtypi GJON NEÇAJ admin
Fragment nga 12 përralla klasike (me figura ilustruese) 5/30/2015 1 komente Shtepia e Librit
"Asfaltet" elektorale 5/30/2015 1 komente Ekonomi, Politikë, Shtypi Blerina Hoxha admin
Kemi akademi dhe akademikë apo "derdimenë shkencorë" ? 5/30/2015 Opinion Grava grava
Rruga Nish – Durrës kushton 1 miliard euro 5/31/2015 55 komente Ballkan, Shtypi admin
Sali Shijaku, ekspozitë vetjake 5/31/2015 23 komente Art Blendi Salaj Blendi Salaj
Ç'rekomandoni për të lexuar këtë verë? 5/31/2015 21 komente Letërsi Blendi Salaj
Gjergj Bojaxhiu publikon emrat e donatorëve të fushatës së tij 5/31/2015 12 komente Politikë, Shtypi admin
Muzik Shqip 5/31/2015 11 komente admin
Prishësit e gjuhës shqipe 5/31/2015 1 komente Gjuhësi Valeria Dedaj admin