Postimet e muajit Shtator 2014

Seksioni Autori Postuar nga
Çështja e toponimeve, priten ndryshime në pasaportat e emigrantëve 9/1/2014 28 komente Pa Kategori admin
Tabletat e dyllit tregojnë mbi rolin e gruas në Iliri 9/1/2014 28 komente Histori Blendi Salaj Blendi Salaj
Raport i vitit 1991 për Thesarin e Shtetit dhe mënyrën se si e përdorën arin Zogu dhe Hoxha 9/1/2014 19 komente Histori admin
Mbulesa e grave myslimane, Fan Noli përballë Ali Këlcyrës 9/1/2014 18 komente Përrallë nga e kaluara, Shtypi admin
Lustracioni, një bebe që duan ta mbysin të gjithë 9/1/2014 14 komente Opinion, Shtypi Ben Andoni admin
Koment: Lufta guerile 2.0 e Putinit 9/1/2014 13 komente Bota, Politikë Ingo Mannteufel admin
Duke përkthyer shkrimtarin shqiptar 9/1/2014 1 komente Speciale admin
Për emancipimin e shoqërisë, gruaja 9/1/2014 1 komente admin
Nga Parisi, projekti për të parin Festival Ndërkombëtar të Fotografisë në Shqipëri 9/1/2014 Art, Shtypi Silvi Bakiri admin
My Favorite Obscure Football Penalties 9/1/2014 admin
Për emancipimin e shoqërisë, gruaja 9/1/2014 admin
Wildkat Formation 9/1/2014 admin
“Çeku i bardhë” gjerman 9/2/2014 145 komente Politikë Blendi Kajsiu kapo
Cilët janë "tironsit e vërtetë" 9/2/2014 26 komente 24 karat admin
Durrës: torturohen deri në vdekje dy të moshuara; gjenden të mbytura me qese 9/2/2014 12 komente Pa Kategori, Shtypi admin
Vdes në kërkim të gurëve, gruaja: Ndihmë për jetimët 9/2/2014 11 komente Sociale, Shtypi admin
Mazhoranca dhe PDIU rrëzojnë Nishanin për ndarjen territoriale 9/2/2014 8 komente Politikë Fejzi Braushi admin
Tallava gjuhësore prej teknologjisë 9/2/2014 4 komente Opinion Miranda Kolaveri admin
OKB do të hetojë krimet e "IS" 9/2/2014 3 komente Bota, Shtypi admin
Historia e gjuhës, vepra e fundit që na la Demiraj 9/2/2014 3 komente Gjuhësi Evalda Paci admin
Suck my cock 2.2 9/2/2014 1 komente STALKER
Changes 9/2/2014 admin
Changes 9/2/2014 admin
“Çeku i bardhë” gjerman 9/2/2014 admin
Changes 9/2/2014 admin
Shqipëria do të bëhet kur të bëhemi ne shqiptarët 9/3/2014 70 komente Opinion, Shtypi Zamira Çavo alidemsi
Sa km rruge ka shtruar qeveria Rama? 9/3/2014 16 komente ACDC1
Përplasja e qytetërimeve dhe ribërja e rendit botëror 9/3/2014 13 komente Klubi i librit Samuel P. Huntington The Helper
Drejtësia shqiptare edhe më e keqe se ajo turke? 9/3/2014 10 komente STALKER
Pershtypje nga Shqiperia, maj-qershor 2014 9/4/2014 118 komente Reportazh Pjer Thomas admin
Arrestohet, pyetet dhe lirohet imami Shefqet Krasniqi 9/4/2014 56 komente Feja, Kosova admin
Modeli i zhvillimit ekonomik 9/4/2014 51 komente xhibi
World Ultra Wealth Report: Shqipëria me 55 miliarderë, renditet e 37-ta në kontinent 9/4/2014 50 komente Shtypi Ed Martini
Studentja me dyshekun me vete 9/4/2014 15 komente Bota, Shtypi Blendi Salaj Blendi Salaj
Vjeshtë në natyrë, vjeshtë në fytyrat tona... 9/4/2014 7 komente migjeni
Roli i SHBA në botë 9/4/2014 3 komente Bota, Shtypi Michael Knigge xhibi
Etapa e “re” shqiptaro-serbe 9/4/2014 1 komente admin
Etapa e “re” shqiptaro-serbe 9/4/2014 admin
Arrestohet Guvernatori Fullani dhe Kryeinspektorja Golemi 9/5/2014 227 komente Kryesore admin
Lufta e shkresurinave Braçe-Golemi 9/5/2014 97 komente Kryesore, Ligj Gjergj Erebara admin
Dhjetë vjet mbrapa me LSI-në 9/5/2014 68 komente Opinion, Shtypi Andi Bushati gjembi
Trophy Envy 9/5/2014 admin
Disidenca te “Dimri i madh” 9/5/2014 Shtepia e Librit
Sami Frashëri: Gratë 9/6/2014 30 komente Klubi i librit, Shtypi sami frasheri The Helper
Sociologjia e Iben Haldunit 9/6/2014 2 komente Klubi i librit The Helper
Maks Velo: Pse jam antiverior e antimysliman 9/7/2014 306 komente Intervistë Alfred Lela admin
Portugali - Shqipëri. De Biazi e pranon: I kënaqur edhe nëse përfundon barazim! 9/7/2014 117 komente Sport Ermal Kuka admin
A ishte Iraku dhe bota më mirë me Saddam Husseinin? 9/7/2014 57 komente Bota Blendi Salaj Blendi Salaj
Perse valle te jete takuar Obama me Ramen koke per koke ne Samitin e NATO-s ne Skoci? 9/7/2014 38 komente kuazimondo
Gabriel Partos: Arrestimi i Fullanit përbën test kyç për drejtësinë shqiptare 9/8/2014 83 komente Intervistë, Shtypi Besar Likmeta admin
Të rinj kosovarë djegin flamurin e ISIS para monumentit të Skënderbeut: Jemi kundër ekstremizmave të çdo forme 9/8/2014 41 komente Kosova admin
Mësime për jetën, në det 9/8/2014 1 komente Opinion Jochen Bittner admin
Disa libra shqip rreth dietave dhe mirëqenies fizike 9/8/2014 1 komente Shtepia e Librit
Ole dhe Trufa 9/8/2014 Letërsi Isaak Bashevis Singer admin
U rrite e U poqe, o kokë… ! 9/9/2014 22 komente STALKER
Rekordi i ri, mbi 10 mijë tatimpagues të këqinj 9/9/2014 11 komente Biznes, Shtypi Lorenc Rabeta LEFTI
A do shkeputet Skocia? 9/9/2014 swed
Kadareja është një laborator që duhet studiuar dhe jo anatemuar 9/9/2014 Shtepia e Librit
Dështon marrja në pyetje e Fullanit në burg, refuzon të përgjigjet 9/10/2014 60 komente Ekonomi, Shtypi admin
Variacione të së djathtës ekstreme 9/10/2014 44 komente Opinion, Politikë, Shtypi Arbër Zaimi STALKER
Dy reagime për intervistën e Maks Velos nga Arben Vata dhe Lekë Tasi 9/10/2014 22 komente Opinion admin
Peshkatarët shqiptarë i vijnë hakut peshkut vrasës ‘jugosllav’ 9/10/2014 15 komente Reportazh Altin Raxhimi Blendi Salaj
Pse GJ dhe jo XH ose anasjelltas? Tendencë e gabuar e gazetarëve? 9/10/2014 10 komente Mirditahousebergen
Shall we play a game? 9/10/2014 7 komente Internet, Opinion, Politikë Blendi Salaj
Nese gjuetaret apo peshkataret ne Shqiperi... 9/10/2014 5 komente Beluli
Beteja e ashpër mes lirisë dhe globales 9/10/2014 1 komente admin
Kulla dykateshe - Kim Mehmeti 9/10/2014 Klubi i librit, Shtypi The Helper
Rigjallërimi i Sheshit Nënë Tereza 9/11/2014 52 komente Mjedisi alidemsi
Intervista e Kryeministrit Rama me Radion e Jashtme të Kinës 9/11/2014 51 komente Blendi Salaj
Gjin Gjoni do të gjykojë Fullanin në Apel 9/11/2014 24 komente 24 karat Shekulli OInline fgm
Hakmarrja është një gjellë që hahet e ftohtë 9/11/2014 2 komente STALKER
Variacione të së djathës ekstreme 9/11/2014 admin
Variacione të së djathës ekstreme 9/11/2014 admin
PD i del në krah ish-Guvernatorit Fullani 9/12/2014 68 komente Politikë, Shtypi admin
Dasma e Ministrit te Puneve Sociale 9/12/2014 54 komente Butrinti
Rama pas sherrit të tifozëve në Shkodër: Stadiumet në Shqipëri s’mund të jenë më peng i barbarëve 9/12/2014 41 komente Sport, Shtypi admin
​Shihemi në shesh Albin Kurti 9/12/2014 24 komente Kosova, Opinion, Politikë Avni Rudaku admin
Stephen & Rachel – Dashuri në kohën e referendumit 9/12/2014 24 komente Bota, Shtypi admin
Kanioni i Langaricës, 2 HEC-e me leje qeverie po e shkatërrojnë 9/12/2014 5 komente Ambienti, Shtypi Ilir Mati Al bano
Për ty nuk po flasim… 9/12/2014 1 komente Letërsi Rainer Maria Rilke admin
Trekking the Accursed Alps 9/12/2014 1 komente admin
Shënimet – Çfarë mendonin shkrimtarët e famshëm për ditarët? 9/12/2014 Shtepia e Librit
Trekking the Accursed Alps 9/12/2014 admin
My Autumn Resolution: Be More Albanian 9/12/2014 admin
Problemet me fushaten “Shqiperia Jo Duhanit!” 9/12/2014 gjergji
Kujt i shërben racizmi krahinor dhe fetar? 9/13/2014 73 komente Opinion, Sociale, Shtypi Blendi Kajsiu xhibi
Pamja që sheshi pritet të ketë në fund 9/13/2014 27 komente Blendi Salaj
Luftë e Interesave Që Nëpërkëmb Sovranin 9/14/2014 admin
Zëri dhe figura e ‘tranzicionit shqiptar’ përgjatë 120 minutash (ose : … 9/15/2014 75 komente STALKER
Pse dhe si e duan Enver Hoxhën 9/15/2014 42 komente Histori, Kryesore Fatos Lubonja admin
Gjykata e Apelit jep “arrest shtëpie” për Fullanin, Golemi mbetet në burg 9/15/2014 40 komente Kryesore admin
Disa tituj nga shtëpitë botuese Morava & Fan Noli 9/15/2014 Shtepia e Librit
ME FE TË NDRYSHME NË HARMONINË KOMBËTARE 9/16/2014 2 komente Shtepia e Librit
Bulevardi shndërrohet në memorial për martirët e klerit 9/17/2014 129 komente Foto e ditës pse sterio
Dufzbrazja e të revoltuarve 9/17/2014 91 komente Acarim Nervash Altin Kreka alidemsi
Patatja Unikale e Shishtavecit 9/17/2014 77 komente admin
Facebook-u shpërthen me çudira nga tekstet shkollore 9/17/2014 74 komente 24 karat, Arsim Blendi Salaj Blendi Salaj
Si duken vajzat që i kanë mbijetuar dhunës në familje? 9/17/2014 64 komente Kryesore, Sociale, Video Blendi Salaj
“Shqiptarët, më të prapambetur në arsimim” 9/17/2014 20 komente Arsim, Shtypi admin
Update: Çfarë do thoshte Papa? 9/17/2014 admin
Çfarë do të thotë Papa… 9/17/2014 admin
Ish-Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, K. Luniku: Është tronditur besimi tek Banka 9/18/2014 6 komente Ekonomi, Shtypi admin
"Le Iene" para policisë në Lazarat; droga transportohej nga Igumenica 9/18/2014 2 komente Pa Kategori, Shtypi admin
Ekstremistët nga skajet e shoqërisë 9/18/2014 Bota, Shtypi Kersten Knipp admin
Lajmi i mirë i gabimeve në tekstet shkollore… 9/18/2014 admin
Skocezët i thanë ‘Jo’ ndarjes; dorëhiqet Salmond 9/19/2014 78 komente Bota admin
Vizita e Papës: policia blindon Tiranën, 2500 trupa në gadishmëri. 9/19/2014 33 komente Kryesore, Shtypi admin
Milan vs Juventus. Të shtunën në 20:45, derbi i Italisë i shumëpritur nga miliarda njerëz në gjithë botën... 9/19/2014 18 komente Sport, Shtypi peshku i kuq
Tradita e verës në Pogradec 9/19/2014 14 komente Reportazh Vaso Naço admin
Copëza... 9/19/2014 5 komente Letërsi Leonard Seiti Leonard Seiti
Tragje-kome-dia e futbollit shqiptar… 9/19/2014 1 komente admin
Alzheimer 9/19/2014 sol-nocturnus
Alzheimer 9/19/2014 sol-nocturnus
Intime 9/20/2014 12 komente Letërsi Sonxha Natën Ditë
Eternal return 9/20/2014 11 komente STALKER
Një vështrim nëpër arkivat e Islamit 9/20/2014 1 komente admin
Back in American and Feeling… Different 9/20/2014 1 komente admin
Çfarë pres prej Papa Françeskut? 9/20/2014 admin
Back in America and Feeling… Different 9/20/2014 admin
Një vështrim nëpër arkivat e Islamit 9/20/2014 admin
Papa Françesku në Shqipëri 9/21/2014 238 komente Blendi Salaj Blendi Salaj
Jam poeti 9/21/2014 5 komente Letërsi E. Xh. Natën Ditë
Si mund të ndryshojë gjendja në Shqipëri? 9/22/2014 127 komente tirane
Panele diellore për ndriçimin rrugor 9/22/2014 87 komente Ekonomi, Foto e ditës Blendi Salaj Blendi Salaj
Luftërat e reja fetare 9/22/2014 36 komente Bota Hamed Abdel-Samad centauer
Paratë e vjedhura do të zëvendesohen nga buxheti 9/22/2014 31 komente Acarim Nervash Beluli
Misioni Sekret - Muharrem Blakaj 9/22/2014 2 komente Klubi i librit Muharrem Blakaj The Helper
Çfarë tha Papa e çfarë dëgjuam ne? 9/22/2014 admin
Publikohet video e dhunës ndaj Strazimirit. Ja si e godasin Ndoka e Ndreu! 9/23/2014 72 komente Politikë, Shtypi Bravekiddo
Pse nuk i ka bllokuar qeveria lojrat e fatit dhe bastet sportive? 9/23/2014 19 komente kuazimondo
Të gjithë njësoj para Papës; ministra e ish-ministra nën kontroll 9/23/2014 8 komente Kryesore, Shtypi admin
Në Kosovë, akoma s’ka shpresë për dalje nga ngërçi politik 9/23/2014 7 komente Kosova, Shtypi Bekim Shehu admin
Mbresat e “Radio Ilirise” nga skena 9/23/2014 1 komente Art, Shtypi oltion kadaifciu
Është koha e taksimit me stil dhe tabletave dixhitale 9/23/2014 Opinion Jorida Tabaku Shvejk
Myslimanë europianë 9/24/2014 135 komente Feja, Kryesore, Kulturë armir
Video e grushtave në korridorët e Kuvendit 9/24/2014 110 komente Kryesore, Politikë admin
Gjyqet e krimeve te komunizmit ne Rumani 9/24/2014 8 komente Bota, Shtypi centauer
Hajde, dalim të sqarohemi… 9/24/2014 admin
The Passing of Dhumavati 9/24/2014 Fiqiri
Tirana në një ditë të zakonshme 9/25/2014 52 komente kuazimondo
Studentët me valixhe në krah 9/25/2014 29 komente Arsim, Kryesore Gladiola Bendaj admin
Video e atentatit ndaj të riut në Tiranë 9/26/2014 67 komente Kryesore Blendi Salaj Blendi Salaj
Pas "skandalit seksual" çifti i gomerëve ribashkohet në Poloni 9/26/2014 22 komente 24 karat, Bota Blendi Salaj Blendi Salaj
Guvernatori 9/26/2014 7 komente Opinion Klodi Leka admin
GLOW Albania and Being Paid in Smiles 9/26/2014 admin
Video e atetnatit ndaj të riut në Tiranë 9/26/2014 Blendi Salaj
Guvernatori 9/26/2014 admin
GLOW Albania and Being Paid in Smiles 9/26/2014 admin
Komisioni Europian i akordon 649.5 milionë euro Shqipërisë në 7 vitet e ardhshme 9/27/2014 67 komente Kryesore, Shtypi admin
Suedi, nuk i jepet azili politik, shqiptarët në grevë urie në çadra dhe në qiell të hapur 9/28/2014 327 komente Kryesore admin
Berisha: Jemi në emergjencë kombëtare. Të shporrim klikën mafioze Rama-Meta 9/28/2014 125 komente Politikë admin
Ekziston një ndarje Veri-Jug, por do të kalojë 9/28/2014 44 komente Intervistë Shpetim Kelmendi admin
Si po shkon zbatimi i ligjit antiduhan ne Shqiperi!? 9/28/2014 22 komente Zeqo
Realistë të lumtur 9/28/2014 3 komente Bota, Shtypi Manuela Kasper-Claridge admin
Lindja e Thanaticizmit 9/28/2014 admin
Lindja e Thanaticizmit 9/28/2014 admin
Kavajë, shembet monumenti i ‘Dy gishtave’ 9/29/2014 116 komente Shtypi admin
Michel Houellebecq, ‘djali i prapë’ i letërsisë 9/29/2014 26 komente Kulturë, Letërsi Silvi Bakiri centauer
Çmimi "Act Now" për myslimanët që ndërtuan kishën 9/29/2014 14 komente Feja, Shtypi admin
Bënja e askujt 9/29/2014 14 komente Kryesore Fatos Baxhaku admin
SPECIALE / Interneti: A po na dëmton mendërisht? 9/29/2014 9 komente Shkencë, Shtypi Tony Dokoupil admin
Letrat e Tolstoit mbi dashurinë, dhunën dhe të vërtetën e shpirtit njerëzor 9/29/2014 6 komente Personazh Shtepia e Librit
Top Bloggers Tour 9/29/2014 admin
Top Bloggers Tour 9/29/2014 admin
Kolapsi miliarder i ndërtimit 9/30/2014 112 komente Ekonomi Bardhi Sejdarasi admin
Si abuzohet me jetimët në Shqipëri? 9/30/2014 72 komente admin
Shkolla, kam nevoje per mendimin tuaj 9/30/2014 55 komente albania5000
A ishte realisht 0.44% rritja ekonomike në vitin 2013? 9/30/2014 4 komente tirane
Gjykata rrëzon Endira Bushatin 9/30/2014 3 komente Ligj, Media, Shtypi admin
Barbari, thonë… 9/30/2014 admin
Barbari, thonë… 9/30/2014 admin
Kur “Twin Peaks” takon Buster Keaton 9/30/2014 STALKER
Banesat e shkatërruara të tërmetit 9/30/2014 Shtypi kuazimondo