Postimet e muajit Qershor 2014

Seksioni Autori Postuar nga
Irinej në Tiranë, media në Kosovë reagon ashpër: Aspak vëllazërore, turp i shtetit shqiptar 6/1/2014 439 komente Feja, Kryesore admin
A e mbështesni protestën studentore? 6/1/2014 29 komente tirane
Shqipëria përpara të gjithëve 6/1/2014 24 komente Reportazh Martin Woker admin
Kriminaliteti i të miturve 6/1/2014 17 komente Sociale, Shtypi admin
Trio 6/1/2014 5 komente Letërsi Fiqiri Fiqiri
Mikpritja 6/1/2014 5 komente Opinion r.v r.v
Programe, projekte dhe përralla 6/1/2014 admin
Vrasjet për nder dhe kontrolli mbi gruan 6/2/2014 82 komente Histori, Sociale, Shtypi admin
A duhet protestuar kundër klasës politike në shqipëri? 6/2/2014 61 komente tirane
2 qershori, Dita e Republikës Italiane. Gaiani: Shqipëria e meriton statusin në BE 6/2/2014 5 komente Politikë admin
Urdhëresa sekrete e Enver Hoxhës: Ja si t'i zhdukni kishat dhe xhamitë 6/3/2014 77 komente Histori Admirina Peçi admin
Një provim kushton 100 euro! 6/3/2014 33 komente Arsim admin
4 qytete shqiptare në itinerarin 3 shtetësh 6/3/2014 12 komente Turizëm ZAPATARA
Pazarosja e universiteteve 6/3/2014 10 komente Opinion Arlind Qori admin
Monitorimi i integrimit, opozita dhe mazhoranca bëhen bashkë për ligjin e ri 6/3/2014 10 komente Politikë admin
Kronikë e një akti heroik 6/3/2014 7 komente alisat
Tenton të vetëdigjet: Dua të shohin ç'ndodh kur nuk ke për të ngrënë 6/3/2014 6 komente Sociale, Shtypi Klodiana Kotorri admin
Rekomandohet statusi i vendit kandidat 6/4/2014 106 komente Kryesore Arta Tozaj admin
Të larguarit nga puna mbyllin grevën në ditën e 15. Fyle: Po e ndjek çështjen tuaj 6/4/2014 24 komente Shtypi admin
“Selfie” dhe “Chat”, kështu e kemi zhdukur vetminë? 6/4/2014 8 komente Bota, Sociale, Shtypi admin
Çmimet KULT ‘sheshojnë’ kufijtë 6/4/2014 2 komente Kulturë, Shtypi admin
Pa ju tremb marramendjes dhe erës 6/4/2014 Letërsi Italo Calvino wasabi
Cili është perceptimi juaj për të ardhmen e ekonomisë shqiptare? 6/5/2014 74 komente tirane
Sea fruit soup – Supe me fruta deti 6/5/2014 47 komente enka
Televizion, së paku teknikisht 6/5/2014 42 komente Opinion Blendi Salaj admin
"Fshatrat turistikë", legalizimi i pronave 6/5/2014 42 komente Kryesore admin
Shndërrimi i ujit të detit në karburant 6/5/2014 18 komente Shkencë, Shtypi George Pulic admin
"Kryeministër, të na jetosh sa malet" 6/5/2014 10 komente Foto e ditës, Kosova Kajtaz Gecaj admin
22 fragmente mençurie nga romanet e Xhorxh Oruell 6/5/2014 3 komente Shtepia e Librit
Antipode të luftës - Ernst Jünger dhe Erich Maria Remarque 6/5/2014 2 komente Personazh Heike Mund admin
Kuriozitet – çfarë do të thotë Keep “The Aspidistra Flying” 6/5/2014 1 komente Shtepia e Librit
Sea fruit soup – Supe me fruta deti 6/5/2014 enka
Dy-tri fjalë për sondazhet 6/5/2014 Adangeanaeplykoh
Shansi i humbur i Anastasit 6/5/2014 Feja, Opinion Ardit Bido xhibi
Dy-tri fjalë për sondazhet 6/5/2014 Adangeanaeplykoh
Protesta e tregtarëve të Lezhës 6/6/2014 128 komente Shtypi admin
Qeveria i shet Pyllin e Sodës “Petroliferës” 6/6/2014 27 komente Kryesore admin
Shpërthen KEK i Kosovës, 3 të vdekur e shumë të plagosur. Në pikëpyetje zgjedhjet 6/6/2014 5 komente Kosova admin
Festime për 70 vjetorin e D-Day 6/6/2014 4 komente Bota, Shtypi Angjelina Verbica admin
My TEDx Talk: “Becoming A Citizen of the World” 6/6/2014 admin
Ismail Kadare: Taksa që paguam për të qenë shkrimtarë në diktaturë 6/7/2014 123 komente Intervistë Aida Tuci admin
Mirë se vini në Shqipëri! – “No, thanks” 6/7/2014 75 komente Turizëm Zamir Alushi admin
Shqipëria mungon në Botëror por jo shqiptarët 6/7/2014 55 komente Sport, Shtypi admin
Nuk fshihemi dot askund, ja si na survejojnë/ 5778 -Telefonatat dhe SMS, sa përgjohet në Shqipëri 6/7/2014 9 komente Kryesore admin
Kadare: Goditja e Bilal Xhaferrit, e pamoralshme 6/7/2014 7 komente Shtepia e Librit
Mes imazhit dhe përmbajtjes 6/7/2014 1 komente Kosova Agon Maliqi admin
Pa censurë - 77 6/8/2014 337 komente Anonim
Kosova voton, rezultatet paraprake të KQZ: PDK 32,91% LDK 26,40% dhe VV 9,08% 6/8/2014 27 komente Kosova admin
Statusi, Austria lobon për Shqipërinë, 17 shtete letër BE-së 6/8/2014 20 komente Shtypi admin
Çfarë gjërash të mira ka Shqipëria? 6/9/2014 146 komente tirane
Statusi, Çekia votë kundër 6/9/2014 54 komente Politikë admin
Gjelbërimi në Tiranë. A e duam vërtet të gjithë? 6/9/2014 38 komente Opinion Alba Malltezi admin
Prizreni, me dhe pa luftë 6/9/2014 10 komente Kosova Virgilius admin
Emërtimi i ri për informatorët e shkeljeve dhe korrupsionit është “bilbilfryrësa”. A do ngjisë huazimi anglisht? 6/10/2014 110 komente 24 karat admin
Zyrtare: Ramush Haradinaj kryeministër 6/10/2014 68 komente Kryesore admin
Në strehën e “komunistëve” 6/10/2014 32 komente Sociale Delinda Muçollari admin
Prezantohet projekti i Tramit, Basha: Jetësojmë premtimin. Kombinat-Kinostudio për 24 min 6/10/2014 26 komente Shtypi admin
"Bulevardi i yjeve" 6/10/2014 15 komente Klubi i librit Arlinda Guma admin
Fundi i trishtë i Pranverës Egjiptiane 6/10/2014 8 komente Opinion Tahar Ben Jelloun admin
10 libra për t’u lexuar pas fundit të një marrëdhënieje 6/10/2014 4 komente Shtepia e Librit
Duaje emërimin tënd 6/10/2014 3 komente Opinion, Shtypi Alqi Kociko admin
Profecia 6/10/2014 2 komente Letërsi Arianit Roshi arianit roshi
Një libër me përralla nga Çamëria 6/10/2014 2 komente Klubi i librit, Shtypi Enver Kushi admin
Netë Magjike? 6/11/2014 83 komente arb
Edi Rama “qetëson” francezët: Mos u frikësoni, nuk do jemi në BE që nesër 6/11/2014 27 komente Politikë admin
Shteti obez Shqiptar 6/11/2014 9 komente Opinion, Shtypi Endri Gjino tirane
12 qershor, Dita Ndërkombëtare kundër Punës së Fëmijëve ... dhe Bulqiza 6/11/2014 4 komente Kryesore Monda
Letër babait 6/11/2014 2 komente Pa Kategori, Shtypi Liridona Kastrati klajdi
Kult ndan trofetë për 11 artistë 6/11/2014 1 komente Kulturë, Shtypi admin
JK Rowling dhuron 1.68 milion dollarë kundër pavarësisë së Skocisë 6/11/2014 1 komente Bota, Shtypi admin
Tri bijat 6/11/2014 Letërsi Romeo Çollaku finisterre
Albanians: The Most Hospitable People 6/11/2014 admin
Botërori 2014 6/12/2014 151 komente Sport admin
Po shkatërrohet periferia luksoze e Butrintit 6/12/2014 13 komente Acarim Nervash, Shtypi Kristi Pinderi klajdi
Reflektim mbi rënien e Thaçit: shkrim i pabotuar nga viti 2012 6/12/2014 Adangeanaeplykoh
Reflektim mbi rënien e Thaçit: shkrim i pabotuar nga viti 2012 6/12/2014 Adangeanaeplykoh
Grupi B: Spanjë vs Hollandë 6/13/2014 99 komente Sport admin
E frikshme! 6/13/2014 18 komente Opinion, Shtypi Fatos Lubonja admin
Irak, kryengritësit përparojnë drejt Bagdatit 6/13/2014 15 komente Bota, Shtypi Monda
Grupi B: Kili vs Australia 6/13/2014 9 komente Sport admin
Si visheshin dhe jetonin shqiptarët në vitet ‘800 6/13/2014 9 komente Histori Aida Tuci admin
Pa para, nuk mund të ketë reformë 6/13/2014 5 komente Opinion, Shtypi Gjergj Erebara admin
Via Tirana 6/13/2014 4 komente desaparacidos
Grupi A: Meksikë vs Kamerun 6/13/2014 3 komente Sport admin
Jona Plumbi – Krypte 6/13/2014 desaparacidos
Grupi D: Angli vs Itali 6/14/2014 165 komente Sport admin
Grupi C: Kolumbi - Greqi 6/14/2014 34 komente Sport admin
Grupi D: Uruguai vs Kosta Rika 6/14/2014 19 komente Sport admin
Djemtë e drejtësisë së falur! Vendimi që shpëtoi nga burgu bosin e drogës 6/14/2014 18 komente Shtypi Aleksandra Bogdani admin
Ferri: përse njeriu ka nevojë që e keqja të ndëshkohet? 6/14/2014 6 komente Kulturë Vito Mancuso admin
Tekstet e vjetra auditive të shqipes, ende të panjohura 6/14/2014 2 komente Gjuhësi admin
Grupi C: Bregu i Fildishtë vs Japoni 6/14/2014 1 komente Sport admin
Gjeta një libër 6/14/2014 1 komente Klubi i librit Virgilius admin
Grupi F: Argjentinë vs Bosnia Hercegovina 6/15/2014 62 komente Sport admin
A ishte Edi Rama thjesht nje flluskë sapuni? 6/15/2014 43 komente tirane
Grupi E: Francë vs Honduras 6/15/2014 36 komente Sport admin
Grupi E: Zvicër vs Ekuador 6/15/2014 34 komente Sport admin
Papa Françesku në Shqipëri në 21 shtator 6/15/2014 27 komente Personazh AlbaniaProud
Vritet kandidati për deputet i PDK-së  Elvis Pista 6/15/2014 4 komente Kosova AlbaniaProud
“Bota” e Iris Elezit në Karlovy Vary Film Festival 6/15/2014 3 komente Kulturë, Shtypi admin
Çështja ‘Himara’ në vitin 2014 6/15/2014 3 komente Opinion, Shtypi Mustafa Nano admin
13 Albanian Superstitions 6/15/2014 admin
Policia mësyn në Lazarat 6/16/2014 178 komente Kryesore admin
Grupi G: Gjermani vs Portugali 6/16/2014 121 komente Sport admin
Grupi G: Gana vs ShBA 6/16/2014 64 komente Sport admin
Grupi F: Iran vs Nigeri 6/16/2014 12 komente Sport admin
Në Lazarat vijon 'beteja' 6/17/2014 228 komente Shtypi admin
Grupi A: Brazil vs Meksikë 6/17/2014 97 komente Sport admin
Grupi H: Belgjikë vs Algjeri 6/17/2014 34 komente Sport admin
Grupi H: Rusi vs Korea 6/17/2014 18 komente Sport admin
Domethënia e Revolucionit të biçikletave 6/17/2014 7 komente Opinion Rilind Kelmendi tirane
Ismail Kadare: "Shqiptarët po rikthehen më në fund në kontinentin e tyre" 6/17/2014 6 komente Intervistë Arbana Xharra admin
Shqipëria jashtë Tiranës, vështirësisht e përfaqësuar në media 6/17/2014 3 komente Opinion Elira Canga admin
I hodha kujtimet 6/17/2014 1 komente Letërsi xhatani XhaTani
Rikthehet seria “Psikologjia e suksesit” nga Dale Carnegie 6/17/2014 Shtepia e Librit
Anna 6/17/2014 desaparacidos
Thaçi, nga “i pari” në “pariah”? 6/17/2014 admin
Mediokriteti në Kult 6/17/2014 Opinion, Shtypi Koloreto Cukali admin
Grupi B: Spanjë vs Kili 6/18/2014 99 komente Sport admin
Grupi B: Australi vs Hollandë 6/18/2014 48 komente Sport admin
Vendosni diçiturën - 174 6/18/2014 40 komente Diçitura Blendi Salaj
Filozofi i opinionit publik 6/18/2014 15 komente Personazh Christina Ruta admin
Shqipëria, trupa në Mali? 6/18/2014 10 komente Shtypi admin
Grupi A: Kamerun vs Kroaci 6/18/2014 9 komente Sport admin
Kadare: Mbi standardin ka zhurmë të pandershme 6/18/2014 3 komente Intervistë Ismail Kadare Shtepia e Librit
Mitrovicë, hiqet barrikada, vihet 'barrikada' 6/18/2014 2 komente Kosova, Shtypi admin
Gjirokastra, një histori e përsëritur dështimi në turizëm?! 6/18/2014 1 komente Reportazh Ben Andoni admin
Shtëpia e mishtë 6/18/2014 Letërsi Dritan Karadaku desaparacidos
Berisha përjashtohet 10 ditë nga Parlamenti. PD bojkoton Parlamentin 6/19/2014 224 komente Shtypi admin
Grupi D: Uruguaj vs Angli 6/19/2014 59 komente Sport admin
5 ditë aksion, policia: Kemi në kontroll gjithë Lazaratin 6/19/2014 39 komente Kryesore admin
Grupi C: Japoni vs Greqi 6/19/2014 9 komente Sport admin
Godard forever 6/19/2014 6 komente STALKER
Grupi C: Kolumbi vs Bregu i Fildishtë 6/19/2014 5 komente Sport admin
An Open Letter to My Parents on Visiting Albania 6/19/2014 3 komente admin
An Open Letter to My Parents on Visiting Albania 6/19/2014 admin
Grupi D: Itali vs Kosta Rika 6/20/2014 89 komente Sport admin
Grupi E: Zvicra vs Franca 6/20/2014 56 komente Sport admin
Arrestohet Florenc Hoxha, dorëzohet në polici Zyhdi Dajti 6/20/2014 19 komente Kryesore, Ligj, Politikë Blendi Salaj Blendi Salaj
Çfarë janë bankat korrespondente? 6/20/2014 14 komente bard2
Grupi E: Honduras vs Ekuador 6/20/2014 13 komente Sport admin
Partneri i ri, mund të duket njësoj si Ish-i 6/20/2014 10 komente Sociale Blendi Salaj Blendi Salaj
A do të na konsumojë përplasja e identiteteve? 6/20/2014 5 komente Opinion Dominique de Villepin admin
Raporti i DASH për trafikun e qënieve njerëzore; Shqipëria vend burimi dhe destinacioni 6/20/2014 4 komente Shtypi admin
Grupi G: Gjermani vs Gana 6/21/2014 157 komente Sport admin
Mungesa e besimit brenda shoqërisë shqiptare si një arsye e ngërçit 6/21/2014 80 komente Opinion, Shtypi Rilind Kelmendi tirane
Grupi F: Argjentina vs Irani 6/21/2014 48 komente Sport admin
Grupi F: Nigeri vs Bosnja 6/21/2014 7 komente Sport admin
Në 7O-vjetorin e tragjedisë çame 6/21/2014 6 komente Histori Nexhat Merxhushi admin
Dita Ndërkombëtare e Refugjatëve 6/21/2014 5 komente Kryesore admin
Unë vullnetari që ndryshoj pamjen e qytetit tim 6/21/2014 3 komente Personazh, Shtypi Dorjana Bezat admin
Një vek për nënë Mihrijen 6/21/2014 2 komente Personazh, Shtypi Monda
Why I Love Traveling Alone 6/21/2014 admin
Gjykata “arrest shtëpie” për Florenc Hoxhën, liron Zyhdi Dajtin, pezullon 11 inspektorë 6/21/2014 Shtypi admin
Grupi G: SHBA vs Portugali 6/22/2014 213 komente Sport admin
Grupi H: Belgjikë vs Rusi 6/22/2014 34 komente Sport admin
Grupi H: Korea vs Algjeria 6/22/2014 14 komente Sport admin
Kishim një vizion! 6/22/2014 7 komente Arsim Armin Himmelrath/Angjelina Verbica admin
Nuk e duan “Parkun e paqes". Protesta 6/22/2014 3 komente Kosova Zijadin Gashi admin
Fatura për kthimin e pronave, DASH: Duhen 39 miliardë dollarë 6/22/2014 2 komente Shtypi admin
Të mbash anë në një konflikt 6/22/2014 Kulturë Helena Kadare admin
Grupi A: Kamerun vs Brazil - Kroaci vs Meksikë 6/23/2014 85 komente Sport admin
Vijon operacioni në Lazarat, Aliko: Fshati "i paralizuar", shteti ta kthejë në normalitet 6/23/2014 80 komente Shtypi admin
Grupi B: Australi vs Spanjë - Hollandë vs Kili 6/23/2014 51 komente Sport admin
Basha: Një vit më pas, Rama të kërkojë falje për dështimet 6/23/2014 39 komente Politikë, Shtypi admin
Matematika, ngelin 25% e maturantëve 6/23/2014 9 komente Arsim, Shtypi admin
Rrethi i kujtesës 6/23/2014 7 komente admin
Bust i Ismail Qemalit në Bukuresht 6/23/2014 4 komente Histori, Shtypi admin
Sot një regjizor e gjen të jetë skenarist, producent (regjisor po se po), me një fjalë person që i bën të gjitha... 6/23/2014 3 komente Kulturë Saimir Kumbaro admin
Makinë me targa shqiptare në BE? 6/23/2014 3 komente mikel86
Protesta të dhunshme në Mitrovicë kundër "Parkut të Paqes", dhjetra të plagosur 6/23/2014 2 komente Kosova, Shtypi admin
Decentralizimi fiskal në rritjen ekonomike 6/23/2014 admin
Grupi D: Kosta Rika vs Anglia - Itali vs Uruguaj 6/24/2014 313 komente Sport admin
Shqipëria merr statusin e vendit kandidat 6/24/2014 178 komente Kryesore admin
Arrihet marrëveshja me CEZ-in 6/24/2014 41 komente Shtypi admin
Konfliktet që paguajnë shqiptarët 6/24/2014 26 komente Kryesore maksmeto
Grupi C: Japoni vs Kolumbi - Greqi vs Bregu i Fildishtë 6/24/2014 26 komente Sport admin
Freaks (ose: Monstrat e Hollywoodit sipas Cronenbergut) 6/24/2014 11 komente STALKER
Të rritur në “Europën Qendrore” të Milan Kunderës 6/24/2014 3 komente Kulturë Jonathan Bousfield admin
Mendimi është guxim i dëshpërimit 6/24/2014 1 komente admin
Statusi kandidat për ekonominë 6/24/2014 admin
tralala-ja që po dëgjon - 48 6/25/2014 314 komente olsi
I ri… i fresket… i zhveshur… seksi… i kuq 6/25/2014 52 komente Sociale, Shtypi Valbona Sulçe admin
Pushime në Dhërmi apo jashtë? 6/25/2014 44 komente tirane
Grupi E: Honduras vs Zvicër - Ekuador vs Francë 6/25/2014 43 komente Sport admin
"Bibl(i)oteka e plazhit" 6/25/2014 27 komente Foto e ditës Monda
Procedimi penal i Alikos. Didi: Prova, vetë Lazarati 6/25/2014 13 komente Shtypi admin
Milionat e plehrave 6/25/2014 11 komente Intervistë, Shtypi Rozeta Rapushi admin
Grupi F: Nigeri vs Argjentina - Bosnja vs Iran 6/25/2014 5 komente Sport admin
"Hetimi i KLD", milionat e gjyqtarëve nga mësimdhënia 6/25/2014 3 komente Ligj Armand Bajrami admin
Atentat tek ish-Blloku, qëllohet për vdekje biznesmeni Artan Santo 6/26/2014 464 komente Shtypi xhaelga
Grupi G: SHBA vs Gjermani - Portugali vs Gana 6/26/2014 156 komente Sport admin
Grupi H: Algjeri vs Rusi - Korea vs Belgjika 6/26/2014 24 komente Sport admin
Kozmetika që i bëhet kalbjes së policisë së shtetit 6/26/2014 7 komente Acarim Nervash, Opinion Rilind Kelmendi tirane
Botërori, raundi i dytë. Parashikime? 6/27/2014 72 komente Sport admin
Maks Velo: Shqipëria e betonizuar 6/27/2014 23 komente Mos Humbisni admin
Naum Veqilharxhi kujtohet në Rumani 6/27/2014 21 komente Kulturë, Shtypi Marius Dobrescu admin
Bruksel, liderët e BE miratojnë statusin kandidat për Shqipërinë 6/27/2014 11 komente Kryesore admin
Turqia dhe procesi paqësor me kurdët 6/27/2014 8 komente Bota, Shtypi peshku i kuq
Pastërti e rrezikshme 6/27/2014 4 komente Esse Artan Fuga admin
USA! USA! USA! 6/27/2014 admin
Challenge of the Month: Ramadan 6/27/2014 admin
“Piramida” – një kryevepër e Ismail Kadaresë 6/27/2014 Shtepia e Librit
USA! USA! USA! 6/27/2014 admin
Raund i dytë: Brazil vs Kili 6/28/2014 96 komente Sport admin
Raundi i dytë: Kolumbi vs Uruguaj 6/28/2014 30 komente Sport admin
Ushtria shqiptare, 3,1 mld dollarë 6/28/2014 19 komente Shtypi admin
Mes Dy Zyrash 6/28/2014 3 komente artrit
Lozonjaret e zeshkëta, në prehër të meshkujve 6/28/2014 Shtepia e Librit
Parimet e VETËVENDOSJE!-s për një Qeveri Emergjente 6/28/2014 admin
Raund i dytë: Hollandë vs Meksisë 6/29/2014 177 komente Sport admin
Busti i Nolit në Kishën e Elbasanit 6/29/2014 63 komente Shtypi Beluli
Raund i dytë: Kosta Rika vs Greqi 6/29/2014 61 komente Sport admin
Raund i dytë: Gjermani vs Algjeri 6/30/2014 234 komente Sport admin
Varfëria dhe mungesa e strehimit për komunitetin rom 6/30/2014 55 komente Blendi Salaj
Matura shtetërore, mbetës të gjithë nxënësit e një shkolle private në Durrës 6/30/2014 53 komente Arsim, Shtypi admin
Raundi i dytë: Francë vs Nigeri 6/30/2014 45 komente Sport admin
Pasuritë e zyrtarëve në Shqipëri 6/30/2014 25 komente Shtypi Dalipi
Luftimi i së keqes 6/30/2014 13 komente Opinion Rilind Kelmendi tirane
Barroso viziton Shqipërinë 6/30/2014 10 komente Kryesore admin
RTSH-Ekrani partner i shqiptarëve 6/30/2014 8 komente Media, Shtypi Martin Leka admin