Postimet e muajit Shkurt 2014

Seksioni Autori Postuar nga
Sinanaj para nënës dhe motrave, bënte jetë luksi 2/1/2014 129 komente Kryesore Blendi Salaj
PD: "Ushtari" i Zanit, në polici 2/1/2014 123 komente Shtypi maksmeto
Shënime mbi shqiptarët e shek. XVII 2/1/2014 52 komente Histori Frang Bardhi Monda
Tirania e teksteve shkollore si zanafillë e analfabetizmit funksional 2/1/2014 24 komente Arsim Rafaela Marteta, Albert P. Nikolla admin
Shkolla e shoqëria – qençe 2/1/2014 21 komente Opinion Arbër Zaimi admin
Lubonja: Tritoli për Dervishin ishte kërcënim i Gjikes ndaj Ramës? 2/1/2014 214 komente Opinion, Shtypi xhibi
Borë verande 2/2/2014 102 komente Letërsi Emigrant Anonim
Super Bowl XLVIII: SuperMann-ing? 2/2/2014 68 komente Sport Monda
Baby fever 2/2/2014 admin
Baby fever 2/2/2014 admin
Meshkujt e rrugëve shqiptare, këta mishngrënës të mëdhenj 2/3/2014 446 komente Opinion, Shtypi Nina Cara çak norris
Në një shtet të korruptuar Juliani zëvendëson drejtësinë 2/3/2014 205 komente Opinion, Shtypi Mentor Kikia alidemsi
10 vjet Facebook 2/3/2014 26 komente Internet, Shtypi admin
Pesë defekte të gazetarit shqiptar sot 2/3/2014 19 komente Opinion Fatos Baxhaku admin
Myslimanët ringrenë kishën, katoliket xhaminë 2/4/2014 36 komente Reportazh, Shtypi Marin Mema admin
Greva e filozofëve 2/4/2014 6 komente Argëtim Ascanio Celestini admin
Prapa një peme 2/4/2014 desaparacidos
Historia e Ganimet Cukës 2/5/2014 239 komente Personazh, Shtypi Ani Jaupaj ketlina
“Hije të murrme” 2/5/2014 97 komente Letërsi Emigrant Anonim
T’i qasemi Brukselit si komb 2/5/2014 91 komente Enkel Demi ɭɑ Pɛɾɻɑ
Çfarë lejohet dhe nuk lejohet të marr në valixhe në udhëtimin në SHBA? 2/5/2014 85 komente Arturoui
Argita Malltëzi, libër shkolle për koncesionet dhe reformat e qeverisë “Berisha” 2/5/2014 84 komente Pa Kategori, Shtypi Bledar Hoti Monda
Girls 2/5/2014 76 komente blete
Gjurmët që la Gërdeci në fotografitë e reporterit të luftës 2/5/2014 61 komente Intervistë Aida Tuci admin
Reagimi i munguar për shtetin dhe për jetën 2/4/2014 23 komente Opinion, Shtypi Afrim Krasniqi xhibi
Ibrahim Madhi ndahet nga jeta në moshën 68 vjeçare 2/5/2014 16 komente Njoftime Monda
Frika: Doracak përdorimi 2/5/2014 9 komente Opinion, Shtypi MICHAEL MCKENNA village-bey
Apel maqedonasve: Votoni, shqiptarët mos hyjnë në parlament 2/5/2014 8 komente Ballkan, Shtypi ɭɑ Pɛɾɻɑ
Tradita 2/5/2014 4 komente Përrallë nga e kaluara Mitrush Kuteli Monda
Amnistia në Itali 2/5/2014 4 komente pse sterio
Girls 2/5/2014 blete
Girls 2/5/2014 blete
Shuhet Vaçja, por kënga jehon… 2/6/2014 134 komente Kulturë admin
Ja përse fëmijët duhet të mësohen që të lexojnë çdolloj libri 2/6/2014 110 komente Shtepia e Librit
Çarmatimi, mision i pamundur? 2/6/2014 91 komente Sociale, Shtypi Ben Andoni admin
30 sekondat e një shpërthimi dhe tritolomania terrorizuese 2/6/2014 62 komente Opinion, Shtypi Vladimir Karaj Monda
Fushë Arrëz, mbyllet miniera e Lakut të Rroshit, nxirren në asistencë 100 minatorë 2/5/2014 18 komente Sociale, Shtypi boisa
Qeveria përcakton kriteret për pasuritë shtetërore 2/6/2014 2 komente Ekonomi, Shtypi admin
(Përditësuar) Prishtinë, protesta e studentëve: Rektor Gashi jep dorëheqje 2/7/2014 82 komente Kosova admin
Fëmijët minatorë të Bulqizës 2/7/2014 43 komente Sociale, Shtypi Monda
Unë, Albert Jacquard, ministër i Arsimit, vendos: Edukimi kombëtar nuk do të prodhojë më mish për top 2/7/2014 35 komente admin
"O Rudina falma dashurinë" teksti i këngës? 2/7/2014 27 komente katallani.
() ose: nimfa, manjaku dhe or(i)gji(n)a e botes 2/7/2014 26 komente STALKER
Ceremonia e hapjes së lojërave në Soçi 2/7/2014 25 komente Bota, Sport, Shtypi admin
Ku është CVja? 2/7/2014 15 komente Gurameto
Në skaje 2/7/2014 4 komente Përkthim village-bey village-bey
Publiko ose hup 2/7/2014 3 komente Arsim Kapedani bulkthi
Curriculum Vitae – Pröfesor Doktorr Filan Fisteku 2/7/2014 2 komente artrit
Tonalitete neutrale & Mashtrime 2/7/2014 2 komente Përkthim Endrit Agolli eagolli
E bardha dhe e zeza në UP 2/7/2014 admin
Dedikimi 2/7/2014 100 komente Letërsi YD XYZ
"Valsi i lamtumirës" 2/8/2014 44 komente Kryesore admin
Në Bosnjë vazhdojnë protestat kundër varfërisë 2/8/2014 39 komente Ballkan, Shtypi admin
Kush ka parë radio me vajgur? 2/8/2014 38 komente alidemsi
Pa censurë - 68 2/9/2014 346 komente Anonim
Pasiguria rrugore 2/9/2014 61 komente Kryesore admin
Bastardimi i gjuhës nga librat tek gazetat 2/9/2014 22 komente Gjuhësi, Shtypi Skifter Këlliçi alidemsi
Fotografi shqiptar që dokumentoi historinë dëbimit të çamëve nga Greqia 2/9/2014 21 komente Personazh, Shtypi Qerim Vrioni village-bey
O Dementia! 2/9/2014 13 komente Fiqiri
Llogaritja e re e papunësisë 2/9/2014 13 komente Ekonomi, Shtypi admin
Korrupsioni në Shqipëri dhe Kosovë 2/9/2014 12 komente Sociale, Shtypi admin
Muralet e legjendave shqiptare në gjimnazin e Tiranës 2/9/2014 8 komente Intervistë Andi Bica ZAPATARA
Burra dhe gra 2/9/2014 7 komente Përkthim Magus Magus
e vet... 2/9/2014 2 komente Letërsi ArB eLo Anonim
Conference, conference, conference… 2/9/2014 admin
Basha: Më 20 shkurt, protestë për varfërinë, pasigurinë dhe arbitraritetin e qeverisë Rama 2/10/2014 251 komente Politikë admin
Panik në Lushnje 2/10/2014 136 komente Shtypi tropizma
Durrës – 1930, qyteti i tregtisë dhe industrisë 2/10/2014 18 komente Histori, Shtypi Gëzim Kabashi village-bey
A jemi gati si komb për një debat të qytetëruar dhe shkencor rreth gjuhës shqipe? 2/10/2014 10 komente Kulturë, Shtypi Ilir Mborja Vlonjat
"Extreme Makeover - Culture Clash" 2/10/2014 5 komente Kulturë, Shtypi Pandeli Pani village-bey
I share this with trepidation: The story of Kuqi 2/10/2014 Chelsi W
Peace Corps Life in a Culture of Corruption 2/10/2014 admin
We’re our own worst enemy 2/10/2014 admin
Peace Corps Life in a Culture of Corruption 2/10/2014 admin
I share this with trepidation: The story of Kuqi 2/10/2014 Chelsi W
We’re our own worst enemy 2/10/2014 admin
12 vjet skllav (ose: kur Hollywoodi ja kalon edhe Kinostudios) 2/11/2014 117 komente STALKER
Paketa për sigurinë rrugore: 10 ditë burg nëse kapesh i dehur në timon. Hiqen furgonat 2/11/2014 91 komente Shtypi xhaelga
Ndahet nga jeta artisti i madh i humorit Skënder Sallaku 2/11/2014 51 komente Njoftime village-bey
Gratë shqiptare dhe puna e papaguar 2/11/2014 51 komente Sociale Albina Hoxha klajdi
Respekti për figurat tona të kulturës dhe të artit 2/11/2014 44 komente 24 karat, Shtypi alidemsi
Vendosni diçiturën - 169 2/11/2014 40 komente Diçitura, Video Blendi Salaj
Mbill pemën tënde 2/11/2014 35 komente Ambienti, Shtypi Eljan Tanini Ana H
Ilva Tare vs Blendi Fevziu 2/11/2014 32 komente ɭɑ Pɛɾɻɑ
Aztekët tanë 2/11/2014 29 komente Esse, Shtypi Elton Hatibi Shvejk
"Furgonat", Shoferët: Na mbajnë me bukë, Tahiri të mos ndëshkojë të ndershmit 2/12/2014 165 komente Sociale, Shtypi Monda
Shkëlqimi i shkurtër i elitës: Kulmi letrar në Shqipërinë e viteve 30 2/12/2014 65 komente Kulturë Robert Elsie Monda
Reforma territoriale, nis konsultimi 2/12/2014 44 komente Kryesore admin
Bushati hap në Ministri letrën nga KiE për Genc Pollon 2/12/2014 20 komente Shtypi xhaelga
Ndreca na duhet, por jo në Vatikan 2/12/2014 17 komente Opinion, Shtypi Koloreto Cukali admin
Shqipëria përmirëson lirinë e medias 2/12/2014 12 komente Media, Shtypi admin
Gjendja e jashtëzakonshme në politikë, ekonomi e art 2/12/2014 4 komente Intervistë Giorgio Agamben admin
"Pulëbardha" 2/12/2014 2 komente Letërsi YD XYZ
Çfarë surprize do t'i bënit partneres/partnerit për ditën e Shën Valentinit ? 2/13/2014 130 komente kapo
Vetëdorëzohet në polici Andon Mëhillaj 2/13/2014 87 komente Kryesore Blendi Salaj
Ulet paga minimale për efekt të kontributeve mujore të punëdhënësit 2/13/2014 81 komente Ekonomi, Shtypi admin
Cili është qëndrimi juaj mbi furgonët? 2/13/2014 36 komente loni
Maxhnun 2/13/2014 10 komente Letërsi Emigrant Anonim
Leksioni i studentëve për opozitën 2/13/2014 admin
Arushi 2/13/2014 Letërsi ArB eLo Anonim
tralala-ja që po dëgjon - 43 2/14/2014 404 komente olsi
Ndërgjegjësimi për fajet e kryera, pjesë e emancipimit dhe e qytetërimit europian 2/14/2014 222 komente Intervistë Ismail Kadare hunter
300 mijë vende pune? Po është e mundur 2/14/2014 138 komente Ekonomi, Shtypi Faik Islami alidemsi
A ka një ndikim të keq mentaliteti ynë tek fëmijët tanë? 2/14/2014 114 komente akurti
From Prishtina with Love 2/14/2014 101 komente Blendi Salaj Blendi Salaj
Viti 1997 dhe pinpongu i shtetarëve 2/13/2014 26 komente Opinion, Shtypi xhibi
happy Saint Valentines from Yummania :) 2/14/2014 26 komente enka
Për të shkuar në shkollë ... 2/14/2014 21 komente Video Monda
Te dish c’te duash ne jete 2/14/2014 19 komente gjergji
Another Valentine 2/14/2014 8 komente blete
Shqipëri-Kosovë, nënshkruhet marrëveshje bashkëpunimi në fushën e kulturës 2/14/2014 3 komente Kulturë, Shtypi ɭɑ Pɛɾɻɑ
Out-rage-ous 1 2/14/2014 Acarim Nervash kuturu.org afrim26
Another Valentine 2/14/2014 blete
happy Saint Valentines from Yummania:) 2/14/2014 enka
Another Valentine 2/14/2014 blete
Ekstremistët e konsensusit 2/15/2014 112 komente Opinion, Shtypi Skënder Minxhozi alidemsi
Mbill pemën tënde, një fillim i mbarë 2/15/2014 22 komente Ambienti Ilirian Agolli xhibi
Pas Maqedonisë edhe në Shqipëri: BE miliona euro organizatave fantazmë 2/15/2014 22 komente Shtypi Adriatik Doçi gjembi
Himarë, fletushka për Vorio Epirin: 'Skllav është ai që pret ta çlirojnë të tjerët' 2/15/2014 11 komente Ballkan, Shtypi xhaelga
Çmimi Europian për Letërsi 2/15/2014 7 komente Kulturë, Shtypi admin
Droga nga Shqipëria, alarmohen autoritetet italiane 2/16/2014 121 komente Shtypi LEFTI
Trishtimi i zonjës Kodheli 2/16/2014 87 komente Mjedisi, Shtypi Fatos Baxhaku Monda
Shkreli-Lame: Kangjellat pjesë e identitetit, të bllokohen punimet. Reagon Presidenca 2/16/2014 83 komente 24 karat, Shtypi gjembi
House of Cards, Sezoni II 2/16/2014 35 komente Argëtim, Art, Teknologji Blendi Salaj Blendi Salaj
Intervistë me Marksin 2/16/2014 24 komente Satirë, Shtypi Donald Sassoon Monda
Pishman që ka luftuar 2/16/2014 13 komente Personazh Artan Haraçia Shvejk
Një largim nga Konferenca Islamike? 2/17/2014 205 komente Shtypi Art Changed the World
"...Berisha's work" (?!) 2/17/2014 53 komente Anonim
Përse nuk ka në Shqipëri spote publicitare për sigurinë rrugore? 2/17/2014 34 komente Monda
“National Geographic”: Zogjtë shtegtarë, 2 vite të lirë në qiellin shqiptar 2/17/2014 30 komente Ambienti, Shtypi ɭɑ Pɛɾɻɑ
Kosova, 6 vjet pavarësi 2/17/2014 25 komente Kryesore admin
Frida 2/17/2014 7 komente Letërsi FQR Fiqiri
Mund të më ndihmoni me një shkrimtar, A M Dalme? 2/17/2014 7 komente mrroklla
Batakçinjtë rikthehen në Kajro 2/17/2014 3 komente Bota, Shtypi Bel Trew, Osama Diab Shvejk
Analizë për analistin 2/18/2014 236 komente Opinion, Shtypi Aurela Gaçe alidemsi
Kush loz kundër kujt 2/18/2014 194 komente Sport Beluli
Shenasi Rama: Ja e vërteta e rrëzimit të bustit 2/18/2014 174 komente Intervistë, Shtypi Bariu
Lumi i drogës shqiptare 2/18/2014 58 komente Kryesore admin
A mund të jetë Pashko simboli i ekonomisë? 2/18/2014 56 komente Ekonomi Mentor Kikia admin
Bebe Rexha - Bleta jonë 2/18/2014 15 komente mrroklla
Këpucët e reja 2/18/2014 6 komente Letërsi Miri Dhrami mdhrami
Nuits et Noirs Magazine Nr. 1 2/18/2014 4 komente enka
Ende 2/18/2014 3 komente Letërsi ArB eLo Anonim
Conference’d Out 2/18/2014 admin
Conference’d Out 2/18/2014 admin
Nuits et Noirs Magazine Nr. 1 2/18/2014 enka
Dhunë e përgjakshme në Kiev; ndërkombëtarët të shqetësuar 2/19/2014 307 komente Bota admin
Protestë pa titull moral 2/19/2014 118 komente Opinion, Shtypi Arjan Vasjari admin
55 pyetje per "Atin" e kombit 2/19/2014 65 komente Opinion, Shtypi jakovë
Fotografia 2/19/2014 30 komente Letërsi YD XYZ
ALUIZNI: Në vitin 2013 u legalizua ajri e mure polisteroli 2/19/2014 16 komente Acarim Nervash, Shtypi alidemsi
Lypësve të vegjël u japin alkool, marijuanë dhe valium 2/19/2014 16 komente Sociale, Shtypi Rhea
Pas ujkut, dhelpra? 2/19/2014 14 komente STALKER
Hegeli dhe Muzgu i të Kuptuarit Filozofik 2/19/2014 admin
Anima dhe marioneta. 2/19/2014 desaparacidos
Çadra. 2/19/2014 desaparacidos
20 Shkurt, Protesta e Opozitës 2/20/2014 238 komente Kryesore admin
Hë, si u bë? 2/20/2014 224 komente PF
Të majtët, të djathtët dhe fondamentalistët 2/20/2014 59 komente Opinion, Shtypi Fatos Lubonja Shvejk
In the eye of the beholder 2/20/2014 admin
In the eye of the beholder 2/20/2014 admin
Si po qeveris "Rilindja"? 2/21/2014 323 komente Opinion alidemsi alidemsi
Bukuria e matematikës 2/21/2014 150 komente Shkencë ɭɑ Pɛɾɻɑ
Zbërthehet iluzioni optik 450-vjeçar 2/21/2014 45 komente Shkencë, Shtypi ɭɑ Pɛɾɻɑ
A duhen ulur taksat për të ringjallur ekonominë? 2/21/2014 35 komente Anonim
Duras, një boheme gjithë sharm 2/21/2014 13 komente Kulturë Aida Bardhyli Shtepia e Librit
Ri – 2/21/2014 desaparacidos
Tirana ose kryeqyteti me histori të falsifikuar 2/22/2014 68 komente Speciale Xhevat Ukshini & Ndoc Selimi admin
Një Shqipëri tjetër në Turqi dhe rikthimi i turqve në Ballkan 2/22/2014 27 komente Histori, Shtypi Xhevat Lloshi admin
Mona është parukjere 2/22/2014 20 komente Fiqiri
Spinoza 2/22/2014 2 komente Letërsi Jorge Luis Borges sol-nocturnus
Vila superluksoze e Presidentit të Ukrainës. Pas trazirave në vend, Presidenti Yanukovych braktis vilën e tij në fshat 2/23/2014 197 komente Bota admin
Hidhet shorti i EURO 2016, Shqipëria me Portugalinë e Ronaldos dhe Serbinë 2/23/2014 61 komente Sport xhaelga
21 Janari, ish-shefi i Gardës "gradohet" drejtor në CEZ 2/23/2014 45 komente Shtypi Elton Qyno admin
Vdekja e prindit 2/23/2014 45 komente Letërsi Emigrant Anonim
450 vjetori i një gjeniu universal - Mikelanxhelo 2/23/2014 17 komente Personazh, Shtypi Sabine Oelze Monda
Pandershmëria politike ndaj arsimit të lartë 2/23/2014 17 komente Arsim, Shtypi Artan Boriçi‎ Dbrane
Arti, dukuri e të vërtetës ose e vërteta e dukurisë 2/23/2014 5 komente Esse Metin Izeti Monda
Aleksandër Peçi: “Pianodrom” në mënyrë absurde, nuk mbështetet nga shteti 2/23/2014 5 komente Kulturë, Shtypi Rhea
Vakumi për marrëzi të reja 2/23/2014 5 komente Opinion Aleksandër Çipa admin
Praga e Artë 2/24/2014 165 komente Bota Blendi Salaj Blendi Salaj
Parku Kombëtar i Dajtit 2/24/2014 74 komente Art eni turkeshi enka
KLD rrëzon kërkesën e ish-kryeprokurores Ina Rama për t’u kthyer në Gjykatën e Apelit 2/24/2014 59 komente Ligj, Shtypi admin
Zhargonisht mor plak! 2/24/2014 40 komente Argëtim enka enka
I përpiktë 2/23/2014 11 komente Fiqiri
Liria dhe drejtësia 2/24/2014 2 komente Opinion, Shtypi Ferid Muhiq Shvejk
E nënta sinfoni ... 2/24/2014 2 komente Letërsi xhatani XhaTani
Zhdukja e shtresës së mesme: Ukrainizimi (apo sirianizimi) 2/25/2014 102 komente admin
Në rrugët e kryeqytetit 2/25/2014 87 komente Foto e ditës Timi Timi
“Djemtë e këqij të Ballkanit” 2/25/2014 80 komente STALKER
Si sillet ligji shqiptar në këtë situatë të caktuar punëdhënës/punëmarrës? 2/24/2014 21 komente July_21
“nice guys” finish last 2/25/2014 2 komente blete
“nice guys” finish last 2/25/2014 blete
“nice guys” finish last 2/25/2014 blete
Shqipëria, vendi ku ata që vidhen adhurojnë ata që i vjedhin 2/26/2014 94 komente Ruben Avxhiu admin
Për transport publik, të lirë dhe cilësor 2/26/2014 50 komente Sociale Amir Monda
Qeveria “sqaron” deri në detaje detyrat dhe vlerësimin e nëpunësve të shtetit 2/26/2014 36 komente Shtypi admin
Cili ishte shoferi i Olldashit? 2/26/2014 24 komente bulkthi
Hë, sa u realizu? 2/26/2014 6 komente Cen Cen Durim-madhi
Elita politike mund të zgjedhë se si do të mbahet në mend 2/26/2014 admin
Interkonjeksioni Shqipëri-Kosovë: Kompania e Fazlliç fiton tenderin 2/27/2014 328 komente Kryesore Dalipi
Të larguarit nga puna protestojnë para Kuvendit: Të zbatohet ligji i nëpunësit civil 2/27/2014 136 komente Sociale, Shtypi LEFTI
A ka "downgrade" njeri makinë nga V6 në V4? U çmenda! 2/26/2014 87 komente PF
Qefull 2/27/2014 72 komente Letërsi Fiqiri Fiqiri
Rreth Greqisë ... 2/27/2014 69 komente Mimoza_Llastica
"Santa semplicita!" 2/27/2014 65 komente Opinion, Shtypi Fatos Lubonja admin
Sa shanse kam që t'i marr të gjitha lekët e ''prapambetura''? 2/27/2014 25 komente Adria
Mbrojtje falas nga viruset 2/27/2014 25 komente Internet, Shtypi Edison
Peizazhe të befta 2/27/2014 24 komente Përkthim Magus Magus
Në rrugët e kryeqytetit (Pj. II) 2/27/2014 24 komente Foto e ditës Timi Timi
Ligavecë pasditesh 2/27/2014 23 komente Letërsi Emigrant Anonim
Apologjia e Ballkanit 2/27/2014 20 komente Esse, Shtypi Ferid Muhiqi Shvejk
Filozofia praktike e Kantit 2/27/2014 2 komente Kulturë At Viktor Demaj admin
Pa censurë - 69 2/28/2014 349 komente Anonim
Shoferët e furgonëve protestojnë para Kryeministrisë, Haxhinasto: Do zbatohet ligji! 2/28/2014 173 komente Kryesore xhaelga
Bruksel: Mbrojtje, e ke emrin "grua"! 2/28/2014 102 komente Bota admin
Tony Blair: prej heroit të Laburistëve të Rinj në turp politik 2/28/2014 70 komente Bota Andy Beckett Shvejk
Shqipëria që jam 2/28/2014 17 komente Esse Darien Levani desaparacidos
Aleksandër Arvizu në Opinion: Armët kimike, reforma territoriale, 21 Janari 2/28/2014 15 komente Intervistë, Shtypi Blendi Fevziu admin
Gjykata e Strasburgut, faturë të kripur Shqipërisë për kompensim financiar të pronarëve 2/28/2014 8 komente Sociale, Shtypi Ani Ruci admin
Kavendish 2/28/2014 7 komente Fiqiri
Hidhjani derrave 2/28/2014 5 komente Media Kapedani bulkthi
The Albanian Hunger Games Part II: A Better Fire in the Kitchen? 2/27/2014 2 komente Chelsi W
Let the countdown begin 2/28/2014 admin
The Albanian Hunger Games Part II: A Better Fire in the Kitchen? 2/27/2014 Chelsi W
Let the countdown begin 2/28/2014 admin