Postimet e muajit Shtator 2013

Seksioni Autori Postuar nga
Lamtumira e trenit në kryeqytet 9/1/2013 136 komente Sociale Monda
Të huajt për hotelet shqiptare: Yje pa kriter, staf i patrajnuar, shërbim jo cilësor 9/1/2013 67 komente Shtypi, Turizëm Pjer Thomas
Emigrantët në Tiranë 9/1/2013 31 komente Opinion Eda Derhemi Vlonjat
Noteria shqiptare në epoken digjitale 9/1/2013 24 komente Foto e ditës Bulkthi bulkthi
Albania Veneta - Shqipëria venedikase 9/1/2013 18 komente Histori Bajram Peçi alidemsi
Zgjedhjet e pjesshme, votim familjar dhe grushte mes militantëve në Dardhas 9/1/2013 13 komente Politikë, Shtypi admin
698. Lavdi 9/1/2013 6 komente Anonim
Rreth një treni që fishkëllen natën, ose efikasiteti i tregimit 9/1/2013 3 komente desaparacidos
Si është më mirë të ngushëllohet në raste vdekjeje? 9/2/2013 82 komente armir
Ligjvënësit të përçarë lidhur me Sirinë 9/2/2013 79 komente Bota, Shtypi Michael Bowman admin
“Sytё e humnerёs” 9/2/2013 59 komente Letërsi Primo Gjoni lapsus
Albania Veneta - Shqipëria venedikase (Pj. II) 9/2/2013 53 komente Histori Bajram Peçi alidemsi
IDM: Mesatarisht, gjatë vitit 2012 në çdo 40 minuta ka ndodhur një krim 9/2/2013 37 komente Sociale admin
Ide që ia vlejnë të përhapen 9/2/2013 28 komente galile
Pasdite në plazh 9/2/2013 8 komente Letërsi shkinaks shkinaks
Histerezis 9/2/2013 1 komente Ekonomi Admir Ramadani admin
699. Voli e fjetur vjeshta, me degë të urta sapo erdh, si lodhje e vlertë 9/2/2013 Anonim
Histerezis 9/2/2013 admin
Idetë e djathta do të vazhdojnë të qeverisin Shqipërinë 9/3/2013 127 komente Ekonomi Besart Kadia admin
Lepujt e qeverisë, qerrja e Folisë dhe ekspertët e Ramës 9/3/2013 97 komente Opinion, Shtypi Fatos Lubonja Shvejk
Kriza në Siri 9/3/2013 36 komente Bota Monda
Kokona, i fshehur në shtypin e kohës 9/3/2013 25 komente Personazh, Shtypi Shtepia e Librit
Arçi interviston nji faraon 9/3/2013 7 komente Letërsi Don Marquis village-bey
Klesidra 9/3/2013 5 komente desaparacidos
Ismail Kadare merr çmimin “Ali Podrimja” 9/4/2013 69 komente Kulturë, Shtypi admin
Konkurueshmëria, Shqipëria bie në renditje 9/4/2013 39 komente Ekonomi, Shtypi red bull
"Bëhesh i bardhë për 7,500 lekë" 9/4/2013 21 komente Sociale Blendi Salaj
At Zef Pllumi, Histori kurrë e shkrueme 9/4/2013 15 komente 24 karat Gjergj Erebara Shtepia e Librit
Mund të bëhet letërsi në arbërishte 9/4/2013 10 komente Intervistë, Shtypi village-bey
Muzafer Korkuti, Kryetari i ri i Akademisë së Shkencave të Shqipërisë 9/4/2013 9 komente Intervistë Fatmira Nikolli admin
Mbledhja e fundit e Qeverisë Berisha 9/5/2013 329 komente Foto e ditës Blendi Salaj Blendi Salaj
Azem Hajdari tek Varrezat e Dëshmorëve 9/5/2013 70 komente Shtypi Andi Shkembi xhibi
Bashkëpunëtorë në vjedhje? 9/5/2013 14 komente Sociale Blendi Salaj Blendi Salaj
700. Skam 9/5/2013 13 komente Anonim
Peshk-tel-aplikacione (apps) 9/5/2013 6 komente xhibi
Në shtëpi me “armikun” 9/5/2013 5 komente admin
Unë besoj 9/6/2013 351 komente Teuta
Vila e Enver Hoxhës, “Muze për Krimet e Komunizmit” 9/6/2013 154 komente Opinion, Shtypi Agron Tufa, Gëzim Peshkëpia Shvejk
Rilind ai ndërtimi pa leje në Llogora 9/6/2013 79 komente Ambienti Blendi Salaj
“Kathimerini” : Ja çfarë pret Athina nga qeveria "Rama" 9/6/2013 57 komente Opinion ANILA JOLE LEFTI
Vendimi i fundit i qeverisë “Berisha”, Bjeshkët e Namuna tani Bjeshkë të Bekuara 9/6/2013 29 komente Acarim Nervash, Shtypi pse sterio
Presidenti Nishani: Pse mund të mos dekretoj ministrat 9/6/2013 19 komente Politikë, Shtypi LEFTI
Protesta e Ekonomikut do të përshkallëzohet 9/6/2013 3 komente Arsim, Ligj Blendi Salaj
Mos vallë i ka ardhur fundi sistemit kapitalist? 9/7/2013 137 komente alidemsi
Skena ndërkombëtare në pikën e kthesës vendimtare? 9/7/2013 61 komente Bota r.v
"Përgjegjësia fillon nga ëndrra" 9/7/2013 57 komente Opinion, Shtypi Fate Velaj admin
A duhet të mbështetet nga Qeveria e re ndërtimi i bulevardit të ri të Tiranës? 9/7/2013 54 komente xhaelga
TAP fillon procesin e vlerësimit dhe blerjes së tokave; si do funksionojë 9/7/2013 21 komente Ekonomi, Shtypi Pjer Thomas
Kryesia e PS, Ruçi rizgjidhet kreu i grupit parlamentar, nis puna për zgjedhjet në parti 9/7/2013 17 komente Politikë, Shtypi gjembi
Shëtitje nëpër Muze 9/7/2013 14 komente Eksperiment Artrit Bytyçi admin
Pushim me Arinjtë 9/7/2013 6 komente Kosova Elizabeth Gowing village-bey
Nisin punimet për zgjatimin e Bulevardit 9/7/2013 xhaelga
This is a Miracle of Technology! 9/8/2013 122 komente 24 karat Blendi Salaj Blendi Salaj
Bota në vitin 2014, sipas Isak Asimov, 1964 9/8/2013 33 komente Personazh Kavir KAVIR
Protesta e studentëve dhe pedagogëve të Fakultetit Ekonomik 9/8/2013 13 komente Sociale Aleksandër Çipa admin
Mbi ekstremizmin 9/8/2013 1 komente admin
Në pritje të Kryeministrit Edvin Rama 9/9/2013 227 komente Opinion, Shtypi Sami Repishti red bull
Si u krijua emri etnik i shqiptarëve 9/9/2013 104 komente Histori Kristo Frashëri Dora_Noli
Unë kam frikë të kaloj këtu 9/9/2013 102 komente Sociale Uniteti Mendo Pozitiv Uniteti Mendo Pozitiv
Ndërrohen qeveritë 9/9/2013 17 komente Politikë admin
Korça dhe mania e kinemasë 9/9/2013 8 komente Përrallë nga e kaluara, Shtypi Ilir Buzali Monda
Baladë e vogël e tre lumenjve 9/9/2013 1 komente Letërsi Federico Garcia Lorca Shtepia e Librit
... 9/9/2013 1 komente Letërsi ArB eLo Anonim
It’s a Good Thing you Came in Summer: Though It can still be a little depressing 9/9/2013 admin
Summer is Never Complete without Camp! 9/9/2013 admin
Edi Rama dekretohet Kryeministër i Shqipërisë 9/10/2013 205 komente Politikë Blendi Salaj Blendi Salaj
Fjalë kundër heshtjes 9/10/2013 139 komente Opinion red bull
Olldashi kundër: Zgjedhja e Palokës s'bashkon PD 9/10/2013 105 komente Politikë peshku i kuq
Pse inteligjentët e kanë më të vështirë jetën ? 9/10/2013 71 komente Dionsyus
Dua të shpëtoj Shkodrën nga përmbytjet 9/10/2013 13 komente Mjedisi, Shtypi Arben Lagreta red bull
Lista “Srbija” është e kundërligjshme 9/10/2013 8 komente Opinion, Shtypi Halil Matoshi Shvejk
Nemesis 9/10/2013 6 komente desaparacidos
tralala-ja që po dëgjon - 37 9/11/2013 394 komente olsi
Programi i Qeverisë "Rama" 9/11/2013 295 komente Kryesore admin
Pa censurë - 58 9/11/2013 282 komente Anonim
Pse mendoni se qeveria Rama-Meta do të sjellë shumë ndryshime në Shqipëri? 9/11/2013 164 komente r.v
I dashur Barack Obama, ju jeni frikacak! 9/11/2013 93 komente Bota, Shtypi Shvejk
“Njerëz me bisht” dhe a po velemi me mënyrën si na shohin të huajt? 9/11/2013 86 komente Opinion Vladimir Karaj Shvejk
Topi: Qytetarët tani janë më të lirë. S’ka bashkëpunim me PD-në sa kohë është Berisha aty 9/11/2013 48 komente gjembi
Sot 12 vite nga 11 shtatori homazhe për 3 mijë viktimat 9/11/2013 26 komente Bota, Shtypi red bull
Nga bëhet Fatos Nano? 9/11/2013 16 komente kuazimondo
Punesimet ne QSUT: kush po i shkakton dem ekonomik shtetit, punonjesit, apo shteti vetes?! 9/11/2013 5 komente Kryesore, Shtypi Albine Hoxhaj -Joni-
Rrënjët identitare 9/11/2013 5 komente Opinion, Shtypi Eduart Zaloshnja Shvejk
12 shtator, rivarroset Azemi, sot prehet në Varrezat e Dëshmorëve 9/12/2013 180 komente Politikë admin
Çfarë mendojnë ''peshqit'' për ''betejën'' e librit kundrejt internetit? 9/12/2013 47 komente astropeshku
“Darka e gabuar” e Kadaresë në rumanisht 9/12/2013 32 komente Klubi i librit Luan Topçiu admin
Shenasi Rama analizon programin e PS: S'shoh ndërtimin e shtetit 9/12/2013 25 komente Intervistë, Shtypi Shvejk
Fjalimet, sa ngjajnë Rama i 2013 dhe Berisha i 2005 9/12/2013 7 komente Politikë, Shtypi Vladimir Karaj Shvejk
Djelmoshat e Lekë Dukagjinit dhe çunat e Gjin Bua Shpatës 9/12/2013 4 komente Reportazh Gani Mehmetaj red bull
Mbi shqiponjën njëkrenore 9/12/2013 3 komente Opinion Artan Fuga aldrin
Integrimi i Shqiperise nё BE dhe sfida pёrpara: njё hyrje nё Kriteret e Kopenhagenit 9/12/2013 1 komente admin
Rama në Kosovë: E ardhmja pa kufi 9/13/2013 329 komente Politikë admin
Udhëtimi pa viza nuk do të jetë i rrezikuar menjëherë 9/13/2013 147 komente Kryesore Marina Maksimovic/Angjelina Verbica admin
Rritet varfëria, 402 mijë jetojnë me 48 $ në muaj 9/13/2013 26 komente Ekonomi Nertila Maho admin
Fjalimi i Kryeministrit Rama: Tejkufijtë e gjeneratave të tjera 9/13/2013 22 komente Politikë, Shtypi Anonim
Korrupsioni në drejtësi, 8 mln lekë për t’u liruar nga burgu 9/13/2013 5 komente Pa Kategori, Shtypi red bull
Rreziku i kultit të ri 9/13/2013 Opinion Liliana Hoxha LEFTI
Programi qeverisës, debat në Kuvend 9/14/2013 150 komente Politikë admin
Programi, ç’mbeti nga Rilindja… 9/14/2013 104 komente Opinion, Shtypi Vladimir Karaj LEFTI
Vendosni diçiturën - 158 9/14/2013 19 komente Diçitura Beluli
Ekonomiku, letër Bashës 9/14/2013 10 komente Sociale, Shtypi admin
Arratisje nga Lindja, Enis Sulstarova 9/14/2013 Shtepia e Librit
Votohet Qeveria e re e Shqipërisë 9/15/2013 377 komente Politikë admin
Fëmijët nuse 9/15/2013 215 komente Bota Juli Ristani admin
Kur populli do e kuptojë që duhet të jetë gjithmonë opozitar? 9/15/2013 92 komente r.v
Rritje rekord e akullit në kësulën polare 9/15/2013 88 komente Mjedisi Art Changed the World
Nji rekuiem për banditin që sapo iku 9/15/2013 74 komente Opinion, Shtypi Ardian Ndreca galile
Tregtia me pakicë në Shqipëri? 9/15/2013 34 komente asking
Ndahet nga jeta aktorja Antoneta Papapavli 9/15/2013 25 komente Art perpakfare
Nderi dhe nderet 9/15/2013 4 komente Opinion, Shtypi Edmond Tupja red bull
"Më lini të vdes me time bijë në kraharor" 9/15/2013 4 komente Bota, Shtypi admin
Raman 9/15/2013 4 komente Letërsi Emigrant Anonim
Qerthulli.com 9/15/2013 3 komente Kulturë D.B.
Shkollat do të hapin dyert - Vit i ri, probleme të vjetra 9/15/2013 2 komente Arsim Gladiola Bendaj admin
Hiqet muri rrethues i Kryeministrisë 9/16/2013 440 komente Foto e ditës admin
Shpresa dhe dyshime-ankthi për të ardhmen 9/16/2013 52 komente Politikë, Shtypi Ben Blushi spiritus
Tenori Saimir Pirgu, fitues i çmimit “Pavarotti d’Oro” 9/16/2013 37 komente Kulturë Monda
Liber i ri, Perandoria Osmane, Halil Inalcik 9/16/2013 6 komente Shtepia e Librit
Skica e jugut 9/16/2013 3 komente Letërsi Loer Kume desaparacidos
Fotoja e I. Qemalit, Nishani: Nga Rama pres punën, jo xhestet 9/17/2013 193 komente Politikë, Shtypi xhaelga
Barroso: Shqipëria mund të marrë statusin në muajin dhjetor 9/17/2013 189 komente Kryesore admin
IV. Vitet ‘70: Tentativa e fundit e quajtur “New Hollywood”. Rradikalizëm identitar në Europë e gjetkë. Dhe: fundi i Kinemasë?? 9/17/2013 160 komente STALKER
Këngë dashurie për kandrrat 9/17/2013 113 komente Letërsi Ervin Hatibi Monda
E Liga e madhe e Kampionëve 9/17/2013 111 komente Sport Monda
Këshilltarë ministrash? 9/17/2013 44 komente gjembi
Letërsia është zjarr 9/17/2013 7 komente Esse Mario Vargas Llosa Rhea
Exegi monumentum 9/17/2013 3 komente Letërsi A. S. Pushkin Monda
Mbi rrymë 9/17/2013 desaparacidos
Mbi vendimet e para të qeverisë 9/18/2013 222 komente Opinion, Shtypi Fatos Lubonja Shvejk
iOS 7 9/18/2013 139 komente Elian
'21 Janari’, Gjykata e Apelit: 1 vit burg për Ndrea Prendin, 3 vjet për Agim Llupon 9/18/2013 123 komente Ligj admin
Fluks qytetarësh në zyrën e Ramës në Vlorë: Duam punë 9/18/2013 40 komente Reportazh, Shtypi ELISABETA ILNICA LEFTI
Serenata korçare, himni nostalgjik i dashurisë 9/18/2013 31 komente Kulturë Monda
Nga një estet në një pushtetar 9/18/2013 16 komente Politikë, Shtypi Thomas Fuster Shvejk
Ribotimi i “Arratisje nga Lindja”, një lajm i mirë 9/18/2013 3 komente Klubi i librit, Shtypi Blendi Kajsiu Shvejk
PORCILE (1969) nga Pier Paolo Pasolini 9/18/2013 3 komente desaparacidos
Faktorët ndikues në shtysën për emigrim të studentëve shqiptarë 9/18/2013 1 komente admin
Bushati: Kreu i opozitës do të pritet si qeveritarët në ambasada 9/19/2013 107 komente Politikë, Shtypi olsi
Silvio Berluskoni i Kamzës 9/19/2013 51 komente Opinion Rando Devole village-bey
Plumba në Zveçan, vritet polici i EULEX 9/19/2013 10 komente Kosova, Shtypi xhaelga
Dhjetë strategjitë e manipulimit mediatik 9/19/2013 7 komente Media, Shtypi Noam Chomsky Shvejk
Vdiqa gur 9/19/2013 3 komente Letërsi Rumi village-bey
Plagjaturat moderne dhe “kanuni” shqiptar i shtypit 9/19/2013 2 komente Opinion, Shtypi Armand Plaka albaner
Vargje blasfemuese, të paskremuara 9/19/2013 1 komente Letërsi Xha tani XhaTani
Kjo (mund të) ishte Kryeministria jote! 9/20/2013 379 komente Acarim Nervash admin
Arbëria e lirë mesjetare dhe Epiri ynë 9/20/2013 230 komente Histori, Shtypi Bajram Peçi alidemsi
Kujtoj shkollën 9/20/2013 182 komente Përrallë nga e kaluara Artrit Bytyçi artrit
Nëse nuk vihet drejtësia në vend, fatura e 21 Janarit për mazhorancën e majtë ka për të qenë shumë e rëndë… 9/20/2013 100 komente Politikë admin
Televizioni francez “M6”: Lazarati, kryeqyteti europian i Kanabisit 9/20/2013 55 komente astropeshku
"Shqipëria mundet" 9/20/2013 31 komente Opinion, Shtypi Ettore Sequi, Alexander Arvizu Shvejk
Çfarë mendojnë peshqit për programet televizive shqiptare? 9/20/2013 13 komente astropeshku
Info mbi shërbime/konsulence? 9/20/2013 7 komente Cen Cen Durim-madhi
Franz Winsauer, misionari austriak i mirditorëve 9/20/2013 6 komente Personazh, Shtypi Ndue Dedaj pse sterio
Njerëzit e pafajshëm që u dënuan me vdekje 9/20/2013 6 komente Bota, Shtypi RADIOSELEX
Të ushqesh familjen me arka boshe 9/20/2013 4 komente Sociale, Shtypi Luela Myftari Luela Myftari
Darka e gabuar, zgjon kujtimet e trishta për rumunët 9/20/2013 1 komente Shtepia e Librit
New propaganda 9/21/2013 54 komente Opinion, Shtypi Vladimir Karaj xhibi
Hit-parada e lumturisë: Veriu i Europës, parajsë e kënaqësisë personale 9/21/2013 46 komente Bota admin
O ma 9/21/2013 16 komente Letërsi Emigrant Anonim
Pa opozitë 9/21/2013 12 komente Opinion Arbër Zaimi admin
Fugë deti 9/21/2013 7 komente Letërsi Lulian Kodra Lulian Kodra
Një kafe me Stefan Çapalikun 9/21/2013 3 komente admin
Përtej demokracisë së kontrolluar 9/21/2013 1 komente admin
Poezi per gjëra që nuk janë 9/21/2013 1 komente desaparacidos
A duhet të ndërhyjë OKB në Amerikë? 9/22/2013 108 komente xhibitroni
INSTAT: Vajza të reja martohen me burra të moshuar... trend ekonomik ku burri “piqet” ekonomikisht shumë vonë? 9/22/2013 67 komente Sociale admin
“Exit-Poll”, Merkel fiton një mandat të ri 9/22/2013 39 komente Bota, Shtypi admin
Vendosni diçiturën - 159 9/22/2013 24 komente Diçitura Beluli
'Furtunë’ në policinë rrugore, Tahiri shkarkon dhjetëra policë dhe oficerë për abuzim 9/23/2013 174 komente Shtypi Monda
Kush janë bektashinjtë? 9/23/2013 168 komente snife
Rotacioni, shans për shtetin e së drejtës 9/23/2013 75 komente Intervistë Skënder Minxhozi admin
Një krahasim i gabuar 9/23/2013 60 komente Opinion, Shtypi Fatos Lubonja Endrity
Kush mendoni se do të jetë zëvendësuesi i Edi Rames mbasi te jap dorëheqjen nga kryetari i PS? 9/23/2013 35 komente asking
Teatri surreal i Silvio Berlusconit 9/23/2013 31 komente Personazh swed
Blog-notes 9/23/2013 16 komente XYZ
Oketa: Humbësit e zgjedhjeve nuk e lejojnë Bashën të bashkojë të djathtën 9/23/2013 7 komente Intervistë, Shtypi Herion Mesi admin
Zagajewski në shqip, i humbur apo i fituar? Të qenit në kohë 9/23/2013 5 komente Klubi i librit Luljeta Lleshanaku Monda
Panoramë D. Në një ditë gushti 9/23/2013 5 komente Letërsi Loer Kume desaparacidos
Vera Bekteshi: Të hapen dosjet e diktaturës 9/23/2013 4 komente Shtepia e Librit
Libër i ri, “Ne të gjallët”, Ayn Rand 9/23/2013 Shtepia e Librit
Sa të rralla gratë e punësuara! 9/23/2013 admin
Pa censurë - 59 9/24/2013 290 komente Anonim
Dashuria e vërtetë shkon përtej pizhamave 9/24/2013 249 komente admin
Pse Rama ka të drejtë për importin e plehrave 9/24/2013 54 komente Opinion, Shtypi Alfred Lela LEFTI
8 me 2 (Star Trek vs. World War Z) 9/24/2013 30 komente STALKER
Na ishin njëherë fushat sportive të Tiranës 9/24/2013 27 komente Reportazh Ben Andoni admin
Dilema e mbretit endacak 9/24/2013 26 komente Eksperiment, Shtypi Altin Zaloshnja Psalmisti
Boshnjaket, ilire te sllavizuar?! 9/24/2013 17 komente Speciale, Shtypi Marin Mema pjetermustakuqi
Ku je ti, dritë, është mëngjesi 9/24/2013 6 komente Letërsi Cesare Pavese desaparacidos
Spitali ynë 9/25/2013 226 komente Shëndetësi admin
Për ta bërë shtetin lypset seriozitet 9/25/2013 196 komente Opinion Grava grava
G6 Ballkanike - Plani për “Jugosllavinë e re” 9/25/2013 83 komente Ballkan, Shtypi Besiana Xharra, Arbër Selmani Gjergji_N
Ne naivët, Kodi i Ramës dhe ILDKP 9/25/2013 14 komente Opinion, Shtypi Rezarta Delisula Obi-Wan
Zogaj - një fshat shqiptar ndryshe 9/25/2013 8 komente Reportazh Leka Plani admin
Miza dhe elefanti 9/25/2013 7 komente Opinion, Shtypi Koloreto Cukali alidemsi
Bursa shqiptare? 9/26/2013 53 komente Vlonjat
Gjykata e Lartë vulos “Gërdeci”-n si "aksident teknologjik", asnjë fajtor 9/26/2013 11 komente Ligj, Shtypi red bull
Nëpunësi civil, Celibashi i përgjigjet Bashës: Do të ribëjmë ligjin 9/26/2013 9 komente Ligj, Shtypi LEFTI
@ Kroger’s 9/26/2013 7 komente Letërsi Emigrant Anonim
Anulohen koncesionet e gushtit, u miratuan në ditët e fundit të qeverisë Berisha 9/26/2013 6 komente Ekonomi, Shtypi admin
Reklama e Red Bull qe ka nxehur publikun anglez 9/26/2013 5 komente gjergji
Që shteti të bëhet vërtet i të gjithëve 9/26/2013 5 komente Opinion, Shtypi Daut Gumeni Monda
Dhuna – një përpjekje ekzaminimi 9/26/2013 2 komente admin
A keni frikë nga vdekja? 9/27/2013 207 komente olsi
Auron Tare, denoncuesi i parë në portalin e PD-së për shkarkimet nga puna 9/27/2013 109 komente 24 karat, Shtypi Auron Tare fgm
Ndëshkimi për ’21 janarin”, Garda e Republikës do të shkrihet 9/27/2013 101 komente Shtypi LEFTI
"Shansi i fundit i mirë për Shqipërinë" 9/27/2013 89 komente Intervistë admin
A është gjetja e partnerit një lloj tregtie? 9/27/2013 77 komente asketik
FMN: Borxhi publik mbi 70%. Ulni defiçitin fiskal, kryeni reforma në sistemin e taksave 9/27/2013 47 komente Ekonomi, Shtypi Gjergji_N
In Albanian ... 9/27/2013 23 komente olsi
Nuk është gjuha shqipe provim mature? 9/27/2013 20 komente STALKER
From Cannes with love 9/27/2013 17 komente STALKER
Durex ju uron “Gezuar Festen e Babait” 9/27/2013 15 komente gjergji
Na ishte një herë 9/27/2013 4 komente Satirë Margaret Atwood wasabi
Kthejeni në shtëpi “Raxh Kapurin” tonë! 9/28/2013 222 komente Personazh, Shtypi Mero Baze Etnik
Faik Konica, siç ka thënë... 9/28/2013 118 komente Përrallë nga e kaluara Faik Konica loloto
Tv franko-gjerman “Arte”: të pasurit shqiptarë nuk janë modestë 9/28/2013 67 komente Media astropeshku
Qeveria strehon 37 familje rome në Shishtufinë 9/28/2013 62 komente Sociale, Shtypi admin
Arrestohet kreu i Partisë Agimi i Artë. Lëshohen 36 urdhër-arreste 9/28/2013 48 komente Kryesore, Shtypi peshku i kuq
Mund të shkohet në Kanada... 9/28/2013 47 komente Archangel03
Elektrifikimi i Shqipërisë, historia mes fotografish 9/28/2013 19 komente Kulturë, Shtypi Alma Mile Shvejk
Ardhja në këtë botë 9/28/2013 11 komente Kulturë At Zef Pllumi Al
Bode mohon rritjen e borxhit 9/28/2013 10 komente Ekonomi admin
Dita Ndërkombëtare e Përkthimit dhe 100-vjetori i Vedat Kokonës (8 gusht 1913 - 14 tetor 1998) 9/28/2013 6 komente Kulturë Monda
Dhjetë vjet nga vdekja e Edward Said – Intervista e fundit 9/28/2013 3 komente Kulturë, Shtypi Shvejk
Në despotizmin e privates 9/28/2013 Opinion Arlind Qori admin
Sikur të isha kryetar bashkie… 9/29/2013 60 komente Sociale Alda Dalushi village-bey
Nëpunësi civil, Basha: Rama gënjeshtar, vënia në pikëpyetje e ligjit akt destabilizues 9/29/2013 30 komente Politikë, Shtypi LEFTI
OKB: Ngrohja globale, shkaktar njeriu 9/29/2013 27 komente Mjedisi admin
Ministria e Mjedisit bllokon 109 furra gëlqereje, zbardhet lista 9/29/2013 11 komente Mjedisi, Shtypi astropeshku
Vendosni diçiturën - 161 9/29/2013 8 komente Diçitura Beluli
Këshilli i Sigurimit miraton rezolutë për Sirinë 9/29/2013 1 komente Bota, Shtypi admin
tralala-ja që po dëgjon - 38 9/30/2013 448 komente olsi
Ndryshimet në diplomaci: 'rrokada' mes partiakësh, apo reformë e mirëfilltë? 9/30/2013 204 komente Politikë Obi-Wan Obi-Wan
Emërohen drejtuesit e rinj 9/30/2013 90 komente Politikë, Shtypi admin
Maqedonia dhe Serbia projektojnë kanalin përballë fuqizimit ekonomik të shqiptarëve 9/30/2013 35 komente Ballkan, Shtypi astropeshku
Aplikacion PPU? 9/30/2013 17 komente r.v
Ministri Veliaj, racizmi dhe lajmi pa etikë 9/30/2013 11 komente Opinion, Shtypi Halil Matoshi Shvejk
Kënga e dashurisë e J. Alfred Prufrock 9/30/2013 5 komente Letërsi T.S. Eliot desaparacidos
Shifra zyrtare e papunësisë në Kosovë: 30.9 % 9/30/2013 5 komente Kosova, Shtypi STALKER
SIDA + Foursquare = Reklame e papare! 9/30/2013 4 komente gjergji
Diktaturat i kanë ishujt e tyre të ndëshkimit 9/30/2013 1 komente Shtepia e Librit