Postimet e muajit Nëntor 2013

Seksioni Autori Postuar nga
$ 28,000,000 11/1/2013 210 komente Blendi Salaj
ABC-ja e kreshnikëve 11/1/2013 55 komente Përrallë nga e kaluara Mitrush Kuteli Monda
Shqipëria, gati të pranojë armët kimike, “për para dhe prestigj”… 11/1/2013 42 komente Opinion, Shtypi Vladimir Karaj Shvejk
Fjalorth politik, hyrjet e periudhës shtator – tetor 2013 (Pj V) 11/1/2013 21 komente Satirë Shvejk
Ndahen Çmimet Kult. Robert Ndrenika, fitues i çmimit “Aktor i vitit" 11/1/2013 19 komente Kulturë Rhea
Bllokohen pikat e inerteve 11/1/2013 19 komente Mjedisi, Shtypi admin
Ëndrra e një pensionisteje shqiptare 11/1/2013 19 komente Esse Andi Bica ZAPATARA
Menu për vjedhje votash me shije 11/1/2013 18 komente Satirë, Shtypi Artrit Bytyçi Monda
Venezuelë, krijohet ministria e Lumturisë Supreme Shoqërore 11/1/2013 11 komente Shtepia e Librit
Gjykimi i Princit (II) 11/1/2013 2 komente Letërsi village-bey village-bey
Venezuelë, krijohet ministria e Lumturisë Supreme Shoqërore 11/1/2013 Shtepia e Librit
Venezuelë, krijohet ministria e Lumturisë Supreme Shoqërore 11/1/2013 Shtepia e Librit
8.5 mln euro “Crown Agents” 11/2/2013 94 komente Ekonomi, Shtypi admin
Po në Shqipëri? 11/2/2013 40 komente Ligj bulkthi
Zgjedhjet në Kosovë përbëjnë çelësin e negociatave të anëtarësimit të Serbisë në BE 11/2/2013 17 komente Kosova, Shtypi Tanja Vujisiç Magus
Çiçikovi në Shqipëri 11/2/2013 3 komente Shtepia e Librit
Kur halli nuk ulërin, ai bëhet halli im... 11/2/2013 1 komente admin
Çiçikovi në Shqipëri 11/2/2013 Shtepia e Librit
Çiçikovi në Shqipëri 11/2/2013 Shtepia e Librit
Vlorë, bllokohet 'pallati i Bashës' gati procedurat për shembje 11/3/2013 478 komente Shtypi Vlonjat
Pa censurë - 61 11/3/2013 284 komente Anonim
Proverbat e kohës 11/3/2013 145 komente 1oora
(Përditësuar) Zgjedhjet në Kosovë 11/3/2013 17 komente Kosova admin
Njerëz, po vetëflijohen njerëz! 11/3/2013 16 komente Sociale, Shtypi Aleksandër Çipa admin
Tetor, e mërkurë 11/3/2013 7 komente Art YD XYZ
Sepse pa Sartrin ekzistenca vetë do të ishte e kotë 11/3/2013 1 komente admin
Zgjedhjet në Korçë, fiton Filo 11/4/2013 101 komente Shtypi, Zgjedhje admin
La Repubblica - Italianët e Shqipërisë, emigrantë tani jemi ne 11/4/2013 92 komente Reportazh Paolo Berizzi admin
Ambasada britanike mbron reputacionin e Crown Agents pas sulmeve të Bashës 11/4/2013 75 komente Blendi Salaj
Nishani: Hiqni ligjin e luftës 11/4/2013 30 komente Ballkan, Shtypi admin
Leter per Kryeministrin Edi Rama 11/5/2013 285 komente Pa Kategori Pjerin Thomai Pjer Thomas
Bushati për armët kimike: "S'kemi marrë vendim". Dhe një reportazh 11/5/2013 255 komente Mjedisi Monda
Zgjedhjet në Korçë, nisin hetimet për blerje të votave. PS: Paguam anëtarët e FRESSH 11/5/2013 187 komente Politikë, Shtypi admin
Bicikleta 11/5/2013 90 komente Blendi Salaj Blendi Salaj
Ndihmë 11/5/2013 57 komente flo
Luftë klasash “For Dummies” apo… 11/5/2013 34 komente STALKER
Stop komenteve denigruese në blogjet online të medias 11/5/2013 14 komente Opinion, Shtypi Brikena Kasmi Shvejk
In Memoriam: Simon Gjoni 11/5/2013 6 komente Personazh Eno Koço Monda
“Në zemër të enigmës”: antologji e vogël 11/5/2013 4 komente Letërsi village-bey
Fragment nga "Rrezatimi" (The Shining) 11/5/2013 3 komente Letërsi Stephen King desaparacidos
Flag month in NYC 11/5/2013 blete
Pesë librat e parapëlqyer me ide libertariane 11/5/2013 Klubi i librit, Shtypi Milton Friedman village-bey
Duke luajtur me Atin e Shenjtë 11/6/2013 151 komente Bota Blendi Salaj Blendi Salaj
Rruga për të shpëtuar demokracinë nga vota e shitur për pilaf 11/6/2013 51 komente Opinion, Shtypi Vladimir Karaj Shvejk
Berat, zbulohet një vendburim i ri nafte 11/6/2013 41 komente Ekonomi grava
Vargje 11/6/2013 34 komente Letërsi Ndoc Gjetja peshku i kuq
Shkollë për shkenca kompjuterike? 11/6/2013 18 komente asking
Kadeli dhe kastraveci 11/6/2013 14 komente Opinion, Shtypi Fatos Lubonja Shvejk
Çuni jon si flori 11/6/2013 5 komente Pa Kategori, Shtypi village-bey village-bey
SHBA-Shqipëri pranë marrëveshjes për armët siriane? 11/7/2013 661 komente Kryesore admin
7 viktima nga aksidentet në miniera 11/7/2013 68 komente Shtypi admin
Diku mes nxehjes, hidhërimit dhe dorëzimit... 11/7/2013 39 komente admin
Twitter IPO hapet rreth 80% me larte se cmimi i paracaktuar prej $26/aksioni 11/7/2013 12 komente gjergji
Koment mbi librin Edukimi Muzikor 5 11/7/2013 10 komente Acarim Nervash, Shtypi afrim26
Vuvosja e shqerrave 11/7/2013 admin
Peticion: AKIP, 10 arsye kundër importit të armëve kimike 11/7/2013 Njoftime Shvejk
Armët kimike të Sirisë, Bushati: Jemi në kontakte 11/8/2013 304 komente Kryesore admin
Paradokset e qeverisë “Rama” 11/8/2013 45 komente Opinion, Shtypi Blend Kajsiu Shvejk
Foto-reportazh: Histori kufijsh 11/8/2013 22 komente Reportazh ilir-jani
“Periudhat e çuditshme te jetës tonë duhet të zgjasin përgjithmonë” 11/8/2013 9 komente Muzikë Alfred Bushi desaparacidos
Konspiracion 11/8/2013 5 komente Satirë Bulkthi bulkthi
Librat e zemërimit të adoleshentëve 11/8/2013 4 komente Shtepia e Librit
“Albminiera”: Nuk i ruajmë dot objektet. Kërkesat për fonde drejtuar ministrave të Ekonomisë që nga 2009 11/8/2013 3 komente Sociale, Shtypi Nertila Maho admin
Ata e konsiderojnë normale 11/8/2013 2 komente Opinion, Shtypi Gjergj Erebara Shvejk
Partia e Fortë e nevojshme edhe në Maqedoni 11/8/2013 1 komente Opinion, Shtypi Robert Nesimi Bariu
Librat e zemërimit të adoleshentëve 11/8/2013 Shtepia e Librit
Librat e zemërimit të adoleshentëve 11/8/2013 Shtepia e Librit
“Bomba” e Asad në dorë të Ramës 11/9/2013 249 komente Opinion Vladimir Karaj Shvejk
Armë kimike dhe dy mijë lekë për votë 11/9/2013 223 komente Opinion Gjergj Erebara Shvejk
Kuadri juridik për armët kimike 11/9/2013 103 komente Opinion, Shtypi Agron Alibali Anonim
Bedri Blloshmi i FRD zgjidhet kreu i ri i Institutit të të Përndjekurve 11/9/2013 42 komente Politikë, Shtypi admin
Kur Tirana e shtëpive prej qerpiçi po aristokratizohej 11/9/2013 13 komente Kulturë, Shtypi peshku i kuq
Libri që tronditi Bashkimin Sovjetik 11/9/2013 12 komente Shtepia e Librit
Albert Kamy, 100 vjetori i lindjes: Nuk është absurd, është dashuri 11/9/2013 9 komente Personazh Rhea
Replikë me Po-të e armëve kimike 11/9/2013 8 komente Alidea
Ndotja në botë 11/9/2013 6 komente Bota, Shtypi admin
Nishani kthen për rishqyrtim aktin normativ për nëpunësin civil: S'e modifikon dot ligjin 11/8/2013 5 komente Ligj, Shtypi LEFTI
Thesar me vepra "arti të degjeneruar" 11/9/2013 4 komente Art, Shtypi Jochen Kürten Monda
"Meshari" rivjen sërish për publikun 11/9/2013 3 komente Klubi i librit Ben Andoni Monda
Reklame me apo pa shije? 11/9/2013 1 komente gjergji
Libri që tronditi Bashkimin Sovjetik 11/9/2013 Shtepia e Librit
Libri që tronditi Bashkimin Sovjetik 11/9/2013 Shtepia e Librit
tralala-ja që po dëgjon - 39 11/10/2013 305 komente olsi
A duhet dënuar Sali Berisha dhe pse nuk dënohet ? 11/10/2013 115 komente prizrenzaranika
Pallati i Kulturës Rrëshen, emigrantët investojnë për restaurimin e godinës 11/10/2013 72 komente Sociale, Shtypi admin
Sfidat me librin në Shqipëri 11/10/2013 19 komente Opinion Bajram Peçi Monda
Website për gramatikën e shqipes 11/10/2013 11 komente Pjer Thomas
Atësi 11/10/2013 2 komente Letërsi Enver Gjerqeku village-bey
Protesta e sotme kundër armëve kimike siriane 11/11/2013 550 komente Blendi Salaj Blendi Salaj
"Partneritet strategjik" 11/11/2013 119 komente Kryesore admin
Opozita, protestë kundër blerjes së votës 11/11/2013 110 komente Politikë, Shtypi admin
Kristo Frashëri: Të gjithë më kanë kthyer kurrizin 11/11/2013 51 komente Intervistë, Shtypi Mira Kazhani alidemsi
Rreziku i një helmimi të trefishtë 11/11/2013 51 komente Opinion, Shtypi Blendi Kajsiu LEFTI
Dialog i nivelit të lartë BE-Shqipëri 11/11/2013 34 komente Politikë, Shtypi Armand Mero Etnik
Ole dhe Trufa (historia e dy gjetheve) 11/11/2013 32 komente Letërsi Isaac Bashevis Singer wasabi
Kush është (dhe kush nuk është aspak) shqiptar 11/10/2013 21 komente Satirë, Shtypi MICHAEL MCKENNA village-bey
“Udhëtim” me Kapuçinskin 11/11/2013 2 komente Shtepia e Librit
Java e Enverit mbaroi 11/10/2013 1 komente Opinion alx_x6
“Udhëtim” me Kapuçinskin 11/11/2013 Shtepia e Librit
“Udhëtim” me Kapuçinskin 11/11/2013 Shtepia e Librit
Protesta e sotme kundër armëve kimike organizuar nga AKIP 11/12/2013 314 komente Foto e ditës Blendi Salaj admin
Kosovë, goditet grupi terrorist. “Xhemati i Xhihadit” kërcënon me sulme Policinë e Kosovës 11/12/2013 91 komente Kosova, Shtypi Anonim
Armët, Rama: S’jemi në kushtet e një vendimi. Nëse na kërkohet do e ndajmë me publikun dhe Kuvendin 11/12/2013 88 komente Politikë admin
"Shqipëria Tjetër" mes Tiranës dhe Durrësit 11/12/2013 35 komente Video Marin Mema Monda
“Marubi, një italian në Shkodër” 11/12/2013 17 komente Kulturë, Shtypi Rhea
Çfarë është mjeshtëria e të shkruarit 11/12/2013 2 komente Esse Antonio Muñoz Molina Monda
An Albanian Spy in America? Re-watching that great episode of “The Simpsons” as an American in Albania 11/12/2013 admin
Armët, Rama: Nuk ka ende një vendim. PO, vetëm nëse Shqipëria del me kokën lart dhe më e fortë 11/13/2013 487 komente Kryesore admin
Eksperti amerikan: Armët kimike i merr Shqipëria, vendimi të premten 11/13/2013 328 komente Kryesore admin
Nuk i shkelim as lulet 11/13/2013 118 komente Foto e ditës Blendi Salaj
Fakte teknike për gazin Sarin të Sirisë 11/13/2013 92 komente Teknologji Safir Arnaut Safir Arnaut
Pse kemi frikë se do na e sjellin helmin në shtëpi 11/13/2013 44 komente Opinion, Shtypi Fatos Lubonja Shvejk
Letër e hapur drejtuar Qeverisë Shqiptare, miqve dhe aleatëve të saj 11/13/2013 39 komente Kryesore Anonim
Piktura më e shtrenjtë në histori, ‘triptiku’ i Bacon 11/13/2013 23 komente Art, Shtypi Monda
Një shishe në oqean 11/13/2013 19 komente admin
Kur bëhet ceremonia e Topit të Artë? 11/13/2013 11 komente asking
Alarmi i municioneve sheshit: I mblidhte për skrap, i shpërthen në duar predha 11/13/2013 7 komente Sociale, Shtypi tropizma
7 argumenta në ndihmë të Amerikës 11/13/2013 4 komente Satirë, Shtypi Arbër Zaimi admin
Breaking Bad (Varianti Shqiptar) 11/13/2013 4 komente PF
Skrap lundrues 11/13/2013 1 komente Esse Arian Leka Monda
“Pendimi i Mihail Zolait” (Fragment) 11/13/2013 desaparacidos
Meny për Vjedhje Votash me Shije 11/13/2013 artrit
Rifreskime: Thembra e kujtesës 11/13/2013 Letërsi Flurans Ilia wasabi
Edhé 11/13/2013 desaparacidos
VIDEO: Si lind një protestë 11/14/2013 757 komente Blendi Salaj Blendi Salaj
Protesta masive 11/14/2013 301 komente Kryesore admin
Video: Protestuesit largojnë Berishën dhe Bashën nga protesta 11/14/2013 165 komente Video Endro
No Pasaran! 11/14/2013 70 komente Blendi Salaj
Merrini seriozisht tigrat prej letre 11/14/2013 6 komente Kulturë Umberto Eco finisterre
Rrëfimi i policit: Dëshmi dhe pjesë e krimit 11/14/2013 5 komente Kosova, Shtypi village-bey
"Brenga ime shqiptare". Përtej detit, aty ku lind dielli 11/14/2013 1 komente Klubi i librit, Shtypi Eugjen Merlika village-bey
Çast i Mbram' 11/14/2013 1 komente Letërsi Xha tani XhaTani
Jashtë sezonit 11/14/2013 desaparacidos
Kryeministri Rama thotë JO: Shqipëria e ka të pamundur të përfshihet në një operacion të tillë 11/15/2013 709 komente Kryesore Monda
Paketa me 5 pika 11/15/2013 538 komente Blendi Salaj
Armët kimike, qytetarët protestojnë në të gjithë vendin, Rama: Përgjigjem në orën 17:00 11/15/2013 225 komente Kryesore admin
Si mund t'u porosisim protestuesve pizza? 11/15/2013 15 komente Deion
Një përrallë me ekspertë dhe armë kimike 11/15/2013 13 komente Alidea
Ideologjia e borxhit 11/15/2013 9 komente admin
Kamy, revolucionar, jo pesimist 11/15/2013 2 komente Shtepia e Librit
Ideologjia e borxhit 11/15/2013 admin
Një fitore? Apo një rast i artë i humbur? 11/16/2013 580 komente Opinion alidemsi
Pranverë shqiptare 11/16/2013 571 komente Opinion Blendi Salaj Blendi Salaj
E duam Shqipërinë të pastër 11/16/2013 27 komente filanfisteku
Tiranë, dhunohet monumenti i 100-vjetorit, kthehet në ditar dashuriçkash 11/16/2013 18 komente Acarim Nervash, Shtypi LEFTI
Armet kimike dhe rritja ekonomike 11/16/2013 3 komente Kritik
JA E VERTETA E ARMEVE KIMIKE 11/16/2013 admin
Po intelektualët, a janë të pagabueshëm? 11/17/2013 86 komente Opinion, Shtypi Avni Rudaku alidemsi
O brother, o “Coen bros” ! 11/17/2013 82 komente STALKER
Protesta e kryqëzuar 11/17/2013 74 komente Opinion, Sociale Edlira Gjoni admin
"Ta Pastrojmë Shqipërinë" 11/17/2013 55 komente Mjedisi Monda
Ndahen çmimet e panairit të librit 11/17/2013 12 komente Kulturë, Shtypi admin
Happy end 11/17/2013 9 komente admin
Belgjika nuk është e gatshme t'i pranojë armët siriane 11/18/2013 321 komente Bota, Kryesore Blendi Salaj Blendi Salaj
Dokumenti britanik: E vërteta për çlirimin e Tiranës 11/18/2013 67 komente Histori, Shtypi Erald Kapri village-bey
Koqet e Ademit 11/18/2013 30 komente Letërsi Emigrant Anonim
Panairi i Librit dhe armiqtë e tij 11/18/2013 25 komente Opinion, Shtypi Gilman Bakalli Shvejk
Konferenca për shtyp e Drejtorit të Policisë Rrugore, dhe një kronikë 11/18/2013 21 komente Sociale, Shtypi Monda
Asgjësimi i armëve kimike: një reportazh 11/18/2013 21 komente Reportazh, Shtypi Magus Magus
Si u zhduk fjala "çmontim" nga gjuha shqipe? 11/18/2013 17 komente gjembi
Çfarë do të bëhet me (IV) Bulqizën? 11/18/2013 17 komente Sociale Monda
Wilms: Luftërat dhe urrejtja pengojnë të lindin gjërat e bukura, produktive dhe harmonike 11/18/2013 17 komente Klubi i librit, Shtypi Angjelina Verbica village-bey
Buzuku dhe “tekstet delikate” sipas Çabejt 11/18/2013 4 komente Kulturë Evalda Paci finisterre
Why Albania’s Bunkers are Disappearing 11/18/2013 2 komente admin
Simfo xhazi shkodran në ngjyra 11/18/2013 1 komente Art, Shtypi Andi Bica ZAPATARA
Korbi (3/5) 11/18/2013 Letërsi Ted Hughes village-bey
tralala-ja që po dëgjon - 40 11/18/2013 317 komente olsi
Poligamia në Kosovë, ja politikanët që kanë dy gra 11/19/2013 132 komente 24 karat alidemsi
The New York Times me një artikull mbi Besën shqiptare 11/19/2013 85 komente Blendi Salaj Blendi Salaj
Të mësosh italishten për 3 muaj 11/18/2013 26 komente asking
Dritëroit për punën e helmeve siriane dhe karkalecave të ngordhur 11/19/2013 16 komente Pa Kategori Emigranti Anonim
Facebook “njeh” Kosovën 11/19/2013 6 komente Kosova, Shtypi admin
Rrëfimi i gomarit 11/19/2013 4 komente desaparacidos
Armët kimike, Rama: Nuk janë cënuar marrëdhëniet me SHBA 11/20/2013 194 komente Intervistë, Shtypi peshku i kuq
Fizikanti Nosi: Një rrëfim për lëndët kimike në Qafë Mollë dhe për amerikanët 11/20/2013 116 komente Opinion, Shtypi Nikolla Nosi kuazimondo
Grekët emigrojnë në Shqipëri, punojnë për 40 euro në ditë 11/20/2013 81 komente Sociale, Shtypi xhibi
150 vjetori i fjalimit në Gettysburg 11/20/2013 57 komente Histori Abraham Linkoln Magus
Emrat shqiptarë; po shtohen apo pakësohen? 11/20/2013 43 komente agonn
Prokuroria dhe gjykata e Vlorës kërkojnë transferimin e dosjes së Gjikës në rreth tjetër 11/20/2013 39 komente Ligj, Shtypi admin
Wagneri i ndaluar – vjen për herë të parë në Shqipëri 11/20/2013 15 komente Art Ana Ruci Monda
Paqja pa antifashizëm? 11/20/2013 10 komente Opinion Albin Kurti admin
Ripaketohen 100 ton kimikate të rrezikshme, OSBE: Duhen 250 mijë euro për asgjësim jashtë vendit 11/20/2013 6 komente Mjedisi, Shtypi admin
"Djali im, ti nuk e di se me sa pak mëshirë qeveriset bota" 11/20/2013 2 komente Histori George F. Williams flo
Shenja Normaliteti në Ballkan 11/20/2013 1 komente admin
Paqja pa antifashizëm? 11/20/2013 admin
Homazhe për Olldashin në 11.00 në Kuvend, ceremonia e lamtumirës në orën 14.00 11/21/2013 643 komente Kryesore admin
Pas furtunës 11/21/2013 270 komente Opinion, Shtypi Fatos Lubonja Shvejk
Humb jetën në një aksident rrugor, deputeti i PD, Sokol Olldash 11/20/2013 161 komente Njoftime arb
Sa është paga minimale në Shqipëri dhe minimumi jetik i përcaktuar me ligj!? 11/21/2013 103 komente peshku i kuq
Fato labja 11/21/2013 26 komente Letërsi Emigrant Anonim
Ejani 11/20/2013 15 komente Letërsi Gottfried Benn Shvejk
Bulldogët e debateve televizive 11/21/2013 5 komente Opinion, Shtypi Gilman Bakalli admin
Diskutim reformash në Teatrin Kombëtar 11/21/2013 1 komente Kulturë, Shtypi Alma Mile Monda
Maji ‘68 nuk ka zënë vend 11/21/2013 admin
Maji ‘68 nuk ka zënë vend 11/21/2013 admin
"Ta Pastrojmë Shqipërinë në një Ditë” – 22 Nëntor 2013 11/22/2013 156 komente Mjedisi admin
Pa Koment 11/22/2013 90 komente 24 karat Shvejk
Drejtesi apo padrejtësi? Abuzonte seksualisht me të miturit, 8 vjet heqje lirie 11/22/2013 67 komente Ligj, Shtypi carrotface
UNICEF: më shumë se gjysma e fëmijëve shqiptarë s’hanë dot mëngjes... 11/22/2013 29 komente Acarim Nervash, Sociale finisterre
Banka Botërore: Një sipërmarrjeje në Shqipëri i duhet të paguajë 42 taksa në vit 11/22/2013 19 komente Ekonomi, Shtypi admin
Reaksioni mbi protestat e nëntorit 11/22/2013 admin
Reaksioni mbi protestat e nëntorit 11/22/2013 admin
Rreziku (dhe pasiguria) 11/23/2013 146 komente Opinion Emigrant Anonim
105 Vjetori i Kongresit të Manastirit: 1908 - 2013 11/23/2013 76 komente Gjuhësi Monda
Protesta e një brezi tjetër 11/23/2013 60 komente Opinion, Shtypi Bulkthi bulkthi
Shqipëria mbetet pa stadium, UEFA mbyll “Qemal Stafën” 11/23/2013 55 komente Sport, Shtypi admin
Arvizu mbi marrëdhëniet ShBA-Shqipëri, opozitën dhe provokimet e një fotoje 11/23/2013 38 komente Intervistë, Shtypi admin
Shpërthime eksplozivësh, çfarë po ndodh ditët e fundit në Elbasan? 11/23/2013 12 komente r.v
Si do kufizohen lojërat e fatit 11/23/2013 10 komente Sociale, Shtypi Monda
Inxhinier Kola 11/23/2013 6 komente Personazh Monda
Pa censurë - 62 11/24/2013 212 komente Anonim
“Thuaj Po Shqipërisë”, 40 mjekë shqiptarë në botë pranojnë ftesën të punojnë këtu 11/24/2013 153 komente Shëndetësi, Shtypi admin
Shkon në katër numri i të arrestuarve, mbeten edhe tre të dënuar në arrati. Vijon operacioni 11/24/2013 147 komente Kryesore xhaelga
"Saveur" vlerëson gatimin shqiptar 11/24/2013 74 komente Sociale, Shtypi village-bey
Marrëveshja historike me Iranin 11/24/2013 38 komente Bota admin
Të çmendur për jetë 11/24/2013 32 komente Klubi i librit Luljeta Lleshanaku wasabi
Letërsia e nëndheshme 11/24/2013 17 komente desaparacidos
Papunësimi i të rinjve 11/24/2013 Sociale Sido Janca Sido Janca
Përditësuar: Pasagjerët e “Bell Air”, do të udhëtojnë të martën me kompaninë “Blue Panorama” 11/25/2013 121 komente Kryesore AlbaniaProud
Petro Marko, një mësim për shoqërinë 11/25/2013 121 komente Personazh Ben Andoni Dora_Noli
Fenomeni ‘Femrat’, publiku do Ermal Mamaqin 11/25/2013 47 komente 24 karat, Art, Shtypi Alma Mile xhibi
Këpucët e vjetra dhe G. K. Chesterton 11/25/2013 13 komente Esse Rudolf Marku Monda
Banka Botërore: Zgjidhni çështjen e borxhit, kreditë e këqija dhe moshën e pensionit 11/25/2013 10 komente Ekonomi, Shtypi admin
Zhgënjim nga Konferenca Botërore e Klimës 11/25/2013 6 komente Mjedisi, Shtypi Irene Quaile admin
Arti si tepri 11/25/2013 1 komente Intervistë Antonio Negri desaparacidos
Sfida e vërtetë e Ramës 11/25/2013 76 komente Opinion Arbër Zaimi admin
Film i ri mbi betejën e Stalingradit 11/26/2013 71 komente Bota, Shtypi Rhea
Letra e Saimir Tahirit para dy muajsh: “Admir Tafili po përgatit arratinë” 11/26/2013 55 komente Shtypi xhaelga
S’ka fonde për 101-vjetor, flamuj të grisur në Vlorë 11/26/2013 48 komente Acarim Nervash, Shtypi Qemal Biraku Beluli
Ç'bëhet me Eduart Selamin? 11/26/2013 28 komente gjembi
The probability affair 11/26/2013 19 komente Letërsi Emigrant Anonim
Masakra historike e Durrësit e ka provën te plehrat arkeologjike 11/26/2013 17 komente Reportazh Ben Andoni admin
Amerikanët në ’45: Këmbim kufijsh mes Shqipërisë e Jugosllavisë 11/26/2013 4 komente Histori, Shtypi Armand Plaka albaner
Dua të bëhem supergrua 11/26/2013 1 komente admin
Sfida e vërtetë e Ramës 11/25/2013 admin
“Prokurori nuk ta qit djalin pa marrë kafen. Bën 6 milionë lekë ..." 11/26/2013 73 komente Ligj admin
Rezoluta e PE, po inkurajuese për Shqipërinë, por “ende asnjë bos në burg” 11/27/2013 70 komente Reportazh Vladimir Karaj admin
A ka të korruptuar ky vend? 11/27/2013 34 komente xhibi
Ndue Shyti, Paganini i çiftelisë shqiptare 11/27/2013 33 komente Personazh Fatmir Luarasi Monda
Kriza ekonomike dhe kriza e mendimit ekonomik 11/27/2013 28 komente Opinion, Shtypi Selami Xhepa Shvejk
Laje laje kryt si rosa ne italisht?! 11/27/2013 12 komente village-bey
Dosjet e FBI-se për Camus dhe Sartre, pakuptimësi e plotë e të gjithë procesit 11/27/2013 9 komente Kulturë, Shtypi Justin Peters Art Changed the World
Sikur!!! 11/27/2013 7 komente Argëtim ZAPATARA
Gëzuar 28 Nëntorin 11/28/2013 171 komente Kryesore admin
Kapen të gjithë të arratisurit 11/28/2013 72 komente Shtypi Endro
Përpjekjet e CIA-s kundër komunizmit 11/27/2013 63 komente Histori, Shtypi Rudina Dervishi xhibi
Përditësuar: Video - Në kërkim të një strehe 11/28/2013 62 komente Sociale Shvejk
Veç ‘belle air’ nuk ishit kurrë 11/28/2013 29 komente Opinion, Shtypi V. Popaj Shvejk
Ku dhe si do ta festoni ditën e Flamurit ? 11/28/2013 25 komente Vlonjat
Rekord me kreditë e këqija, Shqipëria mban vendin e parë në gjithë Europën Lindore 11/28/2013 20 komente Ekonomi, Shtypi Gjergji_N
Pse Kosova ka nevojë urgjente për një monedhë kombëtare 11/28/2013 18 komente Opinion Gjergj Erebara Shvejk
Pa vetëdije kombëtare 11/28/2013 5 komente Opinion, Shtypi Alma Lame alidemsi
Rreth flamurit…Qelbanix! 11/28/2013 3 komente desaparacidos
Poshtë cinizmi! Rroftë lirizmi! 11/28/2013 3 komente STALKER
Paratë për Prokurorin dhe Gjykatësin 11/28/2013 2 komente Ligj, Shtypi admin
Kozeta Mamaqi: Dy jetët e mia, nga Blloku në lopatën e internimit 11/27/2013 Histori, Shtypi gjembi
Gëzuar 29 Nëntorin 11/29/2013 385 komente Kryesore admin
Shëndetësia falas ? 11/29/2013 48 komente Cen Cen Durim-madhi
“Fiks Fare”: Pazaret në Gjykatën e Lartë 11/29/2013 41 komente Kryesore, Ligj admin
Jepini ato dreq qindarkash 11/29/2013 22 komente Sociale, Shtypi Gjergj Erebara Shvejk
Prishtina, komunë e hapur! 11/29/2013 admin
Thellërrëfyes honesh 11/29/2013 Letërsi ArB eLo Anonim
Peticion: Në ndihmë të të moshuarve të pastrehë 11/29/2013 Njoftime Shvejk
Prishtina, komunë e hapur! 11/29/2013 admin
Rama rehabiliton zyrtarisht Hoxhën? 11/30/2013 537 komente Opinion Gaia Gaia
Unioni i Gjyqtarëve pas videos së Fiks Fare: Vepër spekulantësh, duan të minojnë Drejtësinë 11/30/2013 32 komente Ligj, Shtypi admin
E djathta dhe e majta - Gjykime dhe kuptime të një dallese politike 11/30/2013 9 komente Klubi i librit, Shtypi Norberto Bobbio Gurameto
Shikomë në sy, vogëlushe 11/30/2013 3 komente Klubi i librit Luljeta Lleshanaku wasabi
Përtej vijës së verdhë të një çiklisti... 11/30/2013 3 komente Sociale, Shtypi Besnik Baka gjipeja
Në kurriz të etërve 11/30/2013 2 komente Opinion, Shtypi Arben Idrizi Shvejk
Të dalësh në breg 11/30/2013 Esse Rudolf Marku Monda