Postimet e muajit Janar 2013

Seksioni Autori Postuar nga
Fan S. Noli Dhe Komunizmi 1/1/2013 199 komente Personazh Agim Xh. Dëshnica village-bey
Urime 1/1/2013 53 komente admin
Njeriu i vitit 2012 1/1/2013 44 komente xhibi
Në ishullin ku Uliksi s’ndaloi 1/1/2013 10 komente Letërsi Viola Isufaj WinFan
Histori: Barleti apo Becikemi? – hipotezat e tezat per veprat mbi Skenderbeun 1/1/2013 Shtepia e Librit
Biznesi ndërtues në krizë?! 1/2/2013 90 komente Acarim Nervash Gaia
A është kitsch monumenti i pavarësisë? 1/2/2013 54 komente Opinion Fatos Lubonja Shvejk
Dibra: Gështenja, djathë dhe jufka 1/2/2013 42 komente Reportazh David Levene Monda
Vdekja e qenit të shtëpisë 1/2/2013 25 komente Letërsi Kiço Blushi wasabi
Po sikur Napoleoni të fitonte në Rusi?! 1/2/2013 19 komente Esse Dmitri Sabov Monda
Mësuesit e rinj: Provimi i Shtetit, 40% nuk e kalojnë testin. Infermierët më shumë se 50% s'kalojnë 1/2/2013 5 komente Arsim Rhea
Resolutions 1/2/2013 3 komente blete
Qytetet Në Erresirë 1/2/2013 2 komente eklipsi
Një Reflektim mbi Shtetin dhe Shoqërinë (jo)Civile 1/2/2013 1 komente Kritik
Qytetet Në Erresirë 1/2/2013 eklipsi
Akademiku shqiptar kapet duke vjedhur në një qendër tregtare në SHBA 1/3/2013 600 komente Shtypi Hoppa
Ela Tase: Nostalgji për pianon dhe xhirot e Tiranës 1/3/2013 77 komente Sport Ermira Isufaj Danieli01
Çfarë, si? 1/3/2013 56 komente Sociale grava
Kolegji pranon kërkesën e KQZ, të ngrihen 89 KZAZ në gjithë vendin 1/3/2013 20 komente Zgjedhje admin
Komponentët e rritjes ekonomike në Kosovë 1/3/2013 admin
Komponentët e rritjes ekonomike në Kosovë 1/3/2013 Adangeanaeplykoh
Rrëfenjëza 1/4/2013 75 komente 24 karat Sali Berisha PF
Vendosni diçiturën - 122 1/4/2013 35 komente Diçitura Loni loni
Cila vjedhje është më e dënueshme për shoqërinë? 1/5/2013 340 komente Sociale venusi
Hyn në fuqi heqja e TVSH-së për makineritë prodhuese 1/5/2013 109 komente Ekonomi Pjer Thomas
Një miku im do të hap një biznes në Durrës? 1/5/2013 87 komente snife
Ku shkoi buka e grurit di gjë njeri? 1/5/2013 56 komente Sociale Danieli01
Vendosni diçiturën - 123 1/5/2013 38 komente Diçitura Beluli
Ku ta fusin kokën të rinjtë? 1/5/2013 15 komente Opinion Arbër Zaimi admin
Një qese në stacion 1/5/2013 14 komente Letërsi Emigrant Anonim
Viti i Ri Shqiptar: Fshatari dhe Vota 1/5/2013 7 komente Kritik
Ekonomia Shqiptare në 2012 sipas indekseve ekonomike! 1/5/2013 6 komente admin
Unë nuk jam as pesimist dhe as optimist, por mundësist! 1/5/2013 1 komente Personazh village-bey village-bey
Zyrtarët e lartë që nuk paguajnë taksat e regjistrimit të mjetit 1/6/2013 90 komente Opinion Blendi Salaj Blendi Salaj
A ekziston mundësia që të votojnë emigrantët këtë vit? 1/6/2013 60 komente i_was_me
Rreze Abdullahu, një Ana Frank e Kosovës 1/6/2013 36 komente Personazh Petrit Palushi Ed Martini
Konferenca e Edi Ramës në Twitter 1/7/2013 160 komente Politikë Fatjona Mejdini admin
Lionel Messi rrëmben për herë të katërt “Topin e Artë” 1/7/2013 85 komente Sport admin
Albpetroli, a vlen 850 milion euro? 1/7/2013 76 komente Ekonomi galile
Çfarë do të thotë "gjakoj" ? 1/7/2013 41 komente mrroklla
Nuk mund të heshtet kundër papërgjegjshmërisë së AKZ 1/6/2013 40 komente Opinion Gjergj Meta LEFTI
Asistenca sociale 1/7/2013 27 komente gjembi
Një rrëfim për letërsinë dhe burgun 1/7/2013 6 komente Intervistë Bashkim Shehu Shvejk
Relatives 1/6/2013 2 komente blete
Tirana Kulturore, 5 Janar 2013 1/7/2013 1 komente Turizëm Klodiani
Elbasan, shkatërrohet afresku i Onufrit në Kishën e Shën Premtes 1/8/2013 179 komente Acarim Nervash Dora_Noli
Politikë kurbanesh 1/8/2013 161 komente Opinion Ardian Vehbiu STALKER
Referendumi për Bashkim Kombëtar, AK dorëzon kërkesën në KQZ 1/8/2013 152 komente Shtypi boisa
Mes'ditë 1/8/2013 21 komente Anonim
Prej fabrikës së sallamit, me dashuri. 1/8/2013 5 komente Fiqiri
Paul Verlain - Mëngjesin më sollën sytë e tu 1/8/2013 2 komente Përkthim Romeo Çollaku Monda
Ndodh edhe kështu 1/9/2013 107 komente Pa Kategori alidemsi
Administrata ende pa paga 1/9/2013 60 komente Ekonomi admin
Vit i vështirë financiar për mediat 1/9/2013 47 komente Blendi Salaj Blendi Salaj
... Përveç të tjerash, konflikt interesi? 1/9/2013 33 komente Shtypi kuazimondo
Si çmitizohen mitet në Norvegji dhe pak Wagner 1/9/2013 28 komente Pa Kategori Monda
A e di Xhilda Lapardhaja se ka luajtur ne nje nga filmat me te bukur te shekullit te XXI ? 1/9/2013 15 komente STALKER
Jepi Zotit çfarë i përket Zotit 1/9/2013 10 komente Esse Ervin Hatibi Shvejk
Vështrimi i përgjumur 1/9/2013 9 komente Letërsi Marcel Proust wasabi
një gjysëm shakaje 1/9/2013 5 komente Fiqiri
Nuk kanë qenë askurrë shekujt e heshtjes 1/9/2013 4 komente Kulturë Elsa Demo Rhea
SYRIZA- si universalitet i Ballkanit 1/10/2013 101 komente Opinion Leart Kola STALKER
Si quhen ata qe nuk paguajne energjine ? 1/10/2013 84 komente grava
Një ditë në Facebook 1/10/2013 57 komente Kryesore xyz Blendi Salaj
Ne jemi Europa! 1/10/2013 49 komente Bota Shvejk
Boja e zgjedhjeve, 4 orë sherr në KQZ 1/10/2013 24 komente Zgjedhje Monda
Projekt për shkrimin e Historisë së Shekullit XX 1/9/2013 14 komente Kulturë hunter
Një ditë në Facebook 1/10/2013 10 komente XYZ
Tradhëtia, hakmarrja, youtube 1/10/2013 8 komente snare
...Që u kishte ëndur jetën përëndive 1/10/2013 2 komente Letërsi Mot'moti
Statusi, intelektualët Ramës: hiqe pritën, lejo deputetët të votojnë 3 ligjet 1/11/2013 267 komente Shtypi xhaelga
CEZ njofton zyrtarisht shitjen e degës në Shqipëri. Bode: Ikja jo lajm i mirë, por ... 1/11/2013 106 komente Ekonomi admin
Çfarë morali për brezat e rinj? 1/11/2013 49 komente Opinion Ermal Hasimja LEFTI
Vendosni diçiturën - 125 1/11/2013 49 komente Diçitura Blendi Salaj Blendi Salaj
Protesta për afresket e dëmtuara 1/11/2013 36 komente Shtypi aurontare
24k, Vendos Diç... çer t'ju doje qefi 1/11/2013 15 komente Pa Kategori 'Bama
Pse e qëllova Gruevskin me vezë 1/11/2013 12 komente Ballkan Blendi Salaj Blendi Salaj
Shqipëria reformat nuk i zbaton për BE-në, por për vete 1/11/2013 10 komente Intervistë Arben Muka swed
Lot krokodili! 1/11/2013 9 komente Alidea
Thashethemet – jo dhe aq të panevojshme dhe përçmuese! 1/11/2013 5 komente admin
Revelry (or Girls and Houkahs) 1/11/2013 blete
Ata ishin 10 ... 1/12/2013 89 komente Pa Kategori admin
Yummania`s New Year`s Eve table 1/12/2013 19 komente enka
Ndryshon para nisjes lista e misionit të Afganistanit 1/12/2013 9 komente Shtypi Flamur Vezaj admin
Kryeqytetet e kulturës evropiane - Si lindi ideja? 1/12/2013 7 komente Kulturë Bernd Riegert, Vilma Filaj-Ballvora Rhea
Azil kundër dhunës 1/13/2013 202 komente Sociale Monda
Pyetje me karakter teknik për telefon fiks 1/13/2013 78 komente Br3dharaku
AKSH shfaqet me maska, fton të rinjtë në mobilizim për mbrojtjen e Mitrovicës dhe Preshevës 1/13/2013 55 komente Kosova Gjergji_N
Rest in Peace Aaron Swartz 1/13/2013 38 komente Alidea
Qiell me re në Ballkan 1/13/2013 18 komente Opinion Ed Martini Ed Martini
Nishani i jep Policisë ‘Urdhrin e Flamurit Kombëtar’ 1/13/2013 12 komente Pa Kategori admin
Si ia hodhëm komunizmit, madje duke qeshur 1/13/2013 10 komente Esse Slavenka Drakuliç Monda
BE (as Shqipëria) nuk komenton Rezolutën serbe për Kosovën 1/13/2013 6 komente Kosova admin
Shpirti kritik 1/13/2013 3 komente Esse Arshi Pipa Monda
Shkup, opozita sërish në protesta 1/13/2013 2 komente Ballkan venusi
Feja dhe Natyra Njerëzore 1/13/2013 1 komente Esse Wolfhart Pannenberg Shvejk
Çfare politike është kjo? 1/14/2013 98 komente Politikë grava
Krizën e përkeqësuar ekonomike u detyruar të pranojë edhe qeveria 1/14/2013 53 komente admin
Tirana Kulturore, 12 Janar 2012 1/14/2013 1 komente Turizëm Klodiani
Bamir Topi në "Prizëm" 1/15/2013 220 komente Politikë admin
“Intelektualët” e peticionit dhe përkufizimi i "intelektualit" 1/15/2013 141 komente Kryesore admin
Video: Sa e lehtë është të blesh armë në Tiranë? 1/15/2013 14 komente Ligj admin
Shtet Maliqësh 1/15/2013 11 komente Ligj Gjergj Erebara, Mentor Kikia xhibi
Poliedriku Ernest Koliqi në 38 vjetorin e vdekjes 1/15/2013 10 komente Kulturë village-bey
Kur gazetarët shqiptarë të pyesin: Pse nuk e thua që je gej? 1/16/2013 326 komente Sociale Kristi Pinderi -Joni-
"Shifra depresionuese" 1/16/2013 74 komente Shëndetësi Monda
“Papà Dok” 1/16/2013 62 komente Politikë Dritan Hila galile
Gjergj Ndreca, azil politik në Suedi 1/16/2013 53 komente Shtypi Tafuti
Poezi bashkëkohore kineze 1/16/2013 48 komente Përkthim argendis argendis
Vlorë, acid në fytyrë gjyqtares 1/16/2013 39 komente Ligj MiriG
“Streha Vorfnore”, misioni i (pa) ndërprerë në këto 100 vjet 1/16/2013 39 komente Sociale Ferit LIKA village-bey
Nano e Berisha në burg? 1/16/2013 34 komente Opinion Eduard Zaloshnja I_Pakapshem
A është e vërtetë, dhe si mund të shmanget? 1/16/2013 20 komente alidemsi
23 qershori, dita kur fillon rrugëtimi ynë i përbashkët për një Rilindje Shqiptare 1/16/2013 13 komente admin
Transformimi i bazës së rritjes ekonomike në Shqipëri pas 2008-ës 1/16/2013 1 komente Adangeanaeplykoh
"Gjergj Kastrioti - Skënderbeu (6 Maj, 1405 – 17 Janar, 1468) 1/17/2013 96 komente Histori gjembi
Deklarata e Ambasadës Amerikane në prag të përvjetorit te dytë të 21 Janarit 1/17/2013 51 komente Pa Kategori Monda
Po ia fusim vetes 1/16/2013 30 komente Acarim Nervash Uniteti Mendo Pozitiv
Origjinaliteti i Lleshanakut 1/17/2013 19 komente Letërsi Alan Dent wasabi
Të nevojshme gjithë këto masa? 1/17/2013 11 komente grava
mbi të qethurit 1/17/2013 6 komente Fiqiri
Liria e medias dhe liria e fjalës hapa prapa në Shqipëri 1/17/2013 3 komente Media Ani Ruci Rhea
Fatos Lubonja akuzon Blendi Fevziun për korrupsion 1/18/2013 192 komente Opinion Fatos Lubonja xhibi
Sa tironsa denbabaden ka Tirana? 1/18/2013 178 komente xhibi
Gangnam Style Tirana 1/18/2013 99 komente LSI admin
Transporti publik në Tiranë, si do ia bëjmë? 1/18/2013 28 komente GertGray
Vendosni diçiturën - 126 1/18/2013 25 komente Diçitura admin
Tre vajza të zhveshura të Mios, ngrohin qytetin e Korçës 1/18/2013 24 komente Reportazh Vepror Hasani xhaelga
Zbulohet Lista e Intelektualëve të opozitës, të cilët do i përgjigjen kokë më kokë 100 intelektualëve të PD-së 1/18/2013 13 komente 24 karat Andi Kananaj Monda
Përshtypje pas koncertit 1/18/2013 10 komente desaparacidos
Mbi patronizimin e popullit 1/18/2013 8 komente Opinion Arbër Zaimi admin
Patina për akull 1/18/2013 6 komente Përkthim Miri Dhrami mdhrami
Edhe një herë mbi çështjen e banesave (ose murmurimë dëgjuar me këta veshë në një Comfort Inn) 1/18/2013 4 komente Anonim
Firmoset Marrëveshja me Konsortiumin TAP A.G 1/18/2013 3 komente Pjer Thomas
Të Pa'udhët 1/18/2013 3 komente Kritik
“Right to Love”, a film 1/18/2013 blete
Fëmijët lindur jashtë dhe Shqipëria 1/19/2013 66 komente Zana
Rrëfimi i Armstrong tek Oprah, hetuesit: Gënjen 1/19/2013 31 komente Sport Beluli
Të flasësh me veten 1/19/2013 23 komente Opinion Fatos Lubonja LEFTI
Ekonomia, energjia dhe dëmi thelbësor ndaj ambientit 1/19/2013 6 komente Ekonomi Dodo J. Thampapillai admin
Pamja integrale e shegës 1/19/2013 2 komente Letërsi Flurans Ilia desaparacidos
Dyqan syzesh në Tiranë? 1/20/2013 131 komente alke
Xhandarmëria serbe heq lapidarin e UÇPMB-së 1/20/2013 89 komente Kosova admin
Vepra të Kadaresë, Shekspirit, Uitman etj hiqen nga Matura Shtetërore 1/20/2013 52 komente Arsim Monda
Atdhedashuri, asgjë tjetër 1/20/2013 34 komente Pa Kategori Bujar Nishani Pjer Thomas
Urdhri i Berishës, Ministrat në Facebook, Tafaj me më pak fansa 1/20/2013 21 komente Internet peshku i kuq
“Marshi n’Drin” mes New York-u! 1/20/2013 13 komente Opinion Beqë Cufaj Mot'moti
Kartolinë nga Shqipëria 1/20/2013 10 komente Opinion Seera Marston xhibi
I juaji, virtualisht 1/20/2013 7 komente Opinion Alqi Kociko xhibi
Një tjetër 21 janar pa drejtësi! 1/20/2013 6 komente admin
Si të ç’aktivizojmë Java në browser? 1/19/2013 6 komente eklipsi
Si të ç’aktivizojmë Java në browser? 1/19/2013 eklipsi
21 Janar, 2011 - 21 Janar, 2013 1/21/2013 191 komente Kryesore admin
Nuk arrij të studioj, si t'ia bëj? 1/21/2013 187 komente snife
Hijet e koalicioneve 1/21/2013 156 komente Opinion Leart Kola Monda
Harta e Metalit 1/21/2013 139 komente eklipsi
ERE i heq licensën CEZ-it 1/21/2013 33 komente Ekonomi gre_wireless
Këshilla dhe sugjerime praktike për gratë kur bëhen 30 vjeç 1/21/2013 10 komente Shtepia e Librit
« Gabimi mjekësor » dhe polumbari Isuf Kalo 1/21/2013 10 komente admin
Ikja prej televizionit 1/21/2013 5 komente Kulturë Sokol Shameti alisat
21 JANARI – PLAGE E HAPUR 1/21/2013 3 komente admin
Intervistë: Frika nga vdekja – me Irvin D. Yalom 1/21/2013 2 komente Shtepia e Librit
Rishfaqet kotësia e Onufrit në Galerinë Kombëtare 1/21/2013 1 komente Opinion Eljan Tanini desaparacidos
Filmi i dites: 1/21/2013 1 komente STALKER
Harta e Metalit 1/21/2013 eklipsi
Në emër të kujt flet z. Afrim Krasniqi? 1/22/2013 117 komente Opinion Monda Monda
Na ishte njëherë... dje 1/22/2013 110 komente Përrallë nga e kaluara Emile Guinard village-bey
Federata Ballkanike dhe roli i Moskës për krijimin e saj 1/21/2013 20 komente Histori Shaqir Vukaj Shvejk
Zana Xhuka (që nuk përmbush kriteret) në krye të ILKDP-së 1/22/2013 20 komente Shtypi admin
Polici e tradhëtuar 1/22/2013 9 komente admin
Ta dija që ishte kaq e lehtë, do kisha mbaruar dhe të mesmen 1/22/2013 8 komente Arsim admin
Nëse zgjedhjet do të mbaheshin sot: 1/23/2013 246 komente Politikë Blendi Salaj
Italian Radio Hits (Janar 2013) 1/23/2013 64 komente Muzikë olsi olsi
Nona e të gjitha gropave 1/23/2013 38 komente Blendi Salaj
Duke u bërë si "plaku" apo "plaka" 1/23/2013 37 komente Opinion Blendi Salaj
Qiellore 1/23/2013 28 komente Foto e ditës Blendi Salaj Blendi Salaj
Nëse do ktheheshit në Shqipëri... 1/23/2013 27 komente ed.na
Mozaik specialistësh 1/23/2013 21 komente admin
Dhomat amerikane dhe gjermane të tregtisë ankohen për nivelin e lartë të korrupsionit ndër zyrtarët shqiptarë 1/23/2013 16 komente Biznes, Ekonomi K Tomorri Blendi Salaj
Qyqanat 1/23/2013 7 komente Opinion Imer Mushkolaj Shvejk
1/23/2013 6 komente Letërsi Dritan Mesuli desaparacidos
"Jepi Artit atë që i përket Artit, dhe Zotit atë që i përket Zotit" 1/24/2013 209 komente Art Monda Monda
“D” si desire (i Tarantinos) apo si Django (the D is silent…) ? 1/24/2013 61 komente STALKER
Kërkohet emër shqiptar për "Groshën" tim 1/24/2013 49 komente edda78
Ateizmi 1/24/2013 47 komente Esse Karl Rahner Shvejk
Koncesionet, privatizimi i fitimit të garantuar 1/24/2013 43 komente Ekonomi galile
Berisha: Taksa progresive, e rrezikshme 1/24/2013 35 komente Ekonomi gre_wireless
Sa zero ka kjo kartmonedhë? 1/24/2013 23 komente Acarim Nervash Uniteti Mendo Pozitiv
... momente që na lënë pa frymë 1/24/2013 22 komente Esse George Carlin Monda
Rrëfenjëza 1/24/2013 18 komente Letërsi FQR Fiqiri
Rrugë të sigurta në Shqipërinë e Rilindur 1/24/2013 9 komente admin
Toka mes dy pemësh 1/24/2013 2 komente Letërsi Rudi Erebara petllaneuje
Tiranë-Romë, sa kushton kjo shampo?! 1/25/2013 171 komente Ekonomi Gladiola Bendaj admin
Ramize Gjebreja, si u pushkatua para 400 burrave 1/25/2013 117 komente Histori Leonard Veizi finisterre
QSUT, nuk vihet në punë aparati i veshkave, pacienti godet me karrige infermierin 1/25/2013 48 komente Shëndetësi fee
Tirons Shishtaveci ... 1/25/2013 42 komente Politikë admin
Çfarë bëhet me fëmijët e VIP-ave? 1/25/2013 21 komente venusi
"Jam unë" 1/25/2013 16 komente Mos Humbisni Fan Noli loloto
“Qyqja” e Thaçit nuk do të këndojë gjatë 1/25/2013 1 komente admin
Top 5 January Comic Books 1/25/2013 admin
Top 5 Comic Books 1/25/2013 admin
Top 5 January Comic Books 1/25/2013 admin
Arkitektura shoqërore: SHBA vs Europa 1/26/2013 248 komente Ambienti corp corp
Buletini i Luftës - 4 1/26/2013 31 komente Opinion Artan Lame admin
“3%-shi Argitës ishte rryshfet” 1/26/2013 16 komente Shtypi venusi
Jetë plisi 1/26/2013 4 komente Letërsi Emigrant Anonim
Berisha në FB: Të vendosim referendum për 3 ligjet? 1/27/2013 77 komente Politikë xhaelga
Kohë me humor të tkurrur 1/27/2013 35 komente Kulturë Bujar Kapexhiu Monda
Në 23 qershor Shqipëria do rotacionin 1/26/2013 25 komente admin
Euro 2020 në 13 qytete europiane 1/27/2013 10 komente Sport admin
Hyperioni, rrethi i ngushtë i fatit dhe vdekatarët 1/27/2013 3 komente Letërsi Ardian Christian-Kyçyku Monda
Rilindja e Teizmit 1/27/2013 1 komente Esse William Lane Craig Shvejk
Në qoftë njeri ky… 1/27/2013 1 komente desaparacidos
Ne jemi Ndryshimi - Përpara! 1/28/2013 373 komente Politikë Blendi Salaj Blendi Salaj
Zero Dark Thirty – Blatim hollywoodian ndaj pushtetit amerikan 1/28/2013 50 komente Opinion Slavoj Žižek admin
Hagë, ish-gjenerali serb pranon krimet ndaj shqiptarëve të Kosovës 1/28/2013 17 komente Kosova Beluli
Anam, i Paemri: rrëfime dhe intervistë me Tiziano Terzanin 1/28/2013 12 komente Personazh Mario Zanot Monda
Folknacionalizmi 1/28/2013 8 komente Opinion LUMIR ABDIXHIKU Shvejk
100 dalmatët dhe kauza e qenit 1/28/2013 6 komente Opinion Koloreto Cukali Shvejk
Kundër krimit dhe shkaqeve të krimit 1/28/2013 2 komente admin
Neonazisti grek thotë se Shqipëria as nuk duhet të ekzistojë 1/29/2013 241 komente Artur Zheji xhaelga
Tre ligjet e BE, Fule të hënën viziton Tiranën 1/29/2013 151 komente Shtypi LEFTI
Konkretisht, çfarë ka realizuar Peshku deri tani? 1/29/2013 68 komente UnjamNJESH
Mali: Kryengritësit islamistë djegin dorëshkrime historike 1/29/2013 38 komente Bota Monda
Ndihmë për Dentist (Cosmetic Dentistry) ! 1/29/2013 19 komente Dionsyus
Probleme me iPhone tek PPU? 1/29/2013 16 komente dori
Njeriu mesatar 1/29/2013 12 komente desaparacidos
Mur-mur bër’gur 1/29/2013 10 komente Anonim
Copyleft - CEZ ju vjedh 1/29/2013 7 komente Video olsi
Nomadët e Durrësit, mallkimi i lakmisë 1/29/2013 6 komente Reportazh Ben Andoni admin
Sigurim jete për çdo polic 1/29/2013 5 komente admin
Christine von Cohl 1/29/2013 4 komente Personazh Fatos Lubonja Shvejk
Poeti që vuri rregull në kaosin e përgjithshëm 1/28/2013 1 komente Letërsi Alket Cani finisterre
Pa çensurë - 44 1/30/2013 303 komente Anonim
Arti i mirëmbajtjes së piedestalëve 1/30/2013 205 komente Opinion Ardian Vehbiu Anonim
Regjistri i patriotëve 1/30/2013 130 komente Përrallë nga e kaluara Artan Lame alidemsi
21 janari, akuza: Gardistët fajtorë. 25 vjet burg Llupo, 23 vjet Prendi 1/30/2013 56 komente Politikë Anonim
Ç'është ushtria për shqiptarin sot? 1/30/2013 53 komente Opinion Valter Opari valter.Opari
USAID hap portalin më të fundit të gazetarisë investigative 1/30/2013 45 komente Internet admin
Gjuhen shqipe, duhet ta "pasurojmë" apo ta "pastrojmë"? 1/30/2013 41 komente alidemsi
Panariti pret qytetarët shqiptarë, të kthyer mbrapsht në aeroportin e Athinës 1/30/2013 32 komente Ballkan Beluli
"Qatargate" 1/30/2013 18 komente Sport admin
Të paktën mos u tallni me aftësinë e kufizuar 1/30/2013 2 komente Opinion Gjergj Erebara Shvejk
Fytyrë e re për Policinë e Shtetit 1/30/2013 1 komente admin
Njeriu i ri komunist, si u formua 1/30/2013 1 komente Mos Humbisni George Frendo ketu_jam
Libra të rinj: historik & studimorë 1/30/2013 Shtepia e Librit
“Një përgjigje shumë e thjeshtë” 1/31/2013 51 komente Politikë Aleksandër Arvizu Blendi Salaj
Vogue: “Altin Prenga një nga katër shefat e kuzhinës së Food Revolution” 1/31/2013 25 komente Personazh Monda
Mandatet, Kuvendi vendos: Ndarja si në 2009 1/31/2013 25 komente Politikë Illyricum Sacrum
Patriotët e paregjistruar 1/31/2013 23 komente Opinion dranelina dranelina
Polici në mbrojtje të individit dhe pronës 1/31/2013 22 komente admin
Dhurate Akademise se akademizuar (”LINCOLN”- film amerikan me regji te Steven Spielberg) 1/30/2013 7 komente STALKER
Marguerite Duras, Letrat e dashurisë për Yann-in 1/31/2013 1 komente Shtepia e Librit