Postimet e muajit Korrik 2012

Seksioni Autori Postuar nga
Emil Lafe: Akademitë e Shkencave po shkaktojnë përçarje gjuhësore 7/1/2012 192 komente Kulturë finisterre
Vizat me SHBA-në? 7/1/2012 65 komente Giovanni Falcone.90
Kronikë nga KQZ 7/1/2012 34 komente Opinion Fatos Lubonja I_Pakapshem
Kaosi i Tregut Shqiptar 7/1/2012 14 komente admin
Endrra e tretë e Descartes (fund) 7/1/2012 10 komente Esse Hurbinek.
Madhësia e vërtetë e Afrikës 7/1/2012 7 komente eklipsi
Më 1 korrik 1643 vdiq ipeshkvi imzot Frang Bardhi 7/1/2012 6 komente Histori village-bey
Përtej syrit njerëzor 7/1/2012 6 komente eklipsi
Akuza e Valdete Aliajt për institucionet 7/1/2012 3 komente Intervistë Elsa Demo Monda
Mediat dhe politika e Tiranës manifestuan indiferencë të plotë ndaj 4500 viktimave të diktaturës, eshtrat e të cilëve ende nuk kanë varr 7/2/2012 109 komente village-bey
Çdo komb ka tiparet dhe cilësitë e veta 7/2/2012 68 komente venusi
Pavarësi e pakufizuar për Kosovën 7/2/2012 44 komente Ballkan Xhani Arapi village-bey
Më pak arsim, më pak shëndetësi 7/2/2012 34 komente TinyActsofRebellion
I ♥ Puna që bëj 7/2/2012 22 komente Pa Kategori Monda
Vetkujdesje!? 7/2/2012 15 komente kriskulli
USAID: OJQ-të në Shqipëri peng e presioneve politike 7/2/2012 8 komente Shtypi gjembi
Remitancat në Shqipëri 7/2/2012 6 komente Adangeanaeplykoh
Mbi dashurinë, misteret e rrëfimit dhe të tjera 7/2/2012 5 komente Letërsi Ridvan Dibra wasabi
Përparimi i shqipes 7/2/2012 4 komente Gjuhësi Faik Konica Monda
Shënim: Maqedonia tregon paqëndrueshmërinë e lartë të ekonomive të Ballkanit 7/2/2012 3 komente Adangeanaeplykoh
Lindja e një libri 7/2/2012 3 komente eklipsi
Kujtimet e artistit Mark Shagal 7/2/2012 2 komente admin
opalin 7/2/2012 sol-nocturnus
NEVER 7/3/2012 106 komente Foto e ditës Lulian Kodra
Një Ismail ashtu ... 7/3/2012 106 komente Shtypi Rhea
Një problem mekanike 7/3/2012 86 komente Letërsi Raymond Carver Hurbinek.
Kafshatë që kapërdihet 7/3/2012 51 komente Reportazh Marin Mema Monda
Elektoralizimi i Kryeministrit 7/3/2012 37 komente Politikë Artur Zheji mrroklla
Bulqizë, një tjetër viktimë 7/3/2012 17 komente Sociale admin
Konsensius për të çliruar zgjedhjet 7/3/2012 13 komente admin
A abuzojnë mediat me lirinë e tyre të të shprehurit dhe deri ku? 7/3/2012 11 komente Afrimi
Kampionati kombëtar, aksidentohet çiklisti 7/3/2012 8 komente Argëtim gre_wireless
Cila dhunë ishte legjitime? 7/3/2012 4 komente sol-nocturnus
Shtrembërime dashakeqëse për standardin e gjuhës 7/4/2012 179 komente Acarim Nervash Aida Tuci alisat
SHBA - Drejt 4 Korrikut 7/4/2012 107 komente Histori venusi
Grimca Higgs Boson 7/4/2012 36 komente eklipsi
Kritika arkitekturore si mision shoqëror 7/4/2012 32 komente Kulturë Artan Shkreli Monda
Individi Mark kundër deputetit Marku 7/4/2012 23 komente Opinion GRIDA DUMA LEFTI
Komiteti i Kulturës dhe Arteve? 7/4/2012 22 komente Opinion Auron Tare aurontare
KLSH: Dhori Kule abuzoi me dietat dhe tenderat 7/4/2012 10 komente Arsim admin
Një tjetër rekord për Dan Brown 7/4/2012 4 komente admin
Nën gjurmët e Doggerland, qytetit të humbur të Evropës Veriore 7/4/2012 2 komente Bota Art Changed the World Art Changed the World
Motorr makine 7/4/2012 1 komente eklipsi
loja e heroit borgjez 7/4/2012 sol-nocturnus
Bisedëz gazmore me psikologen Gridë 7/5/2012 172 komente Opinion Mark Marku admin
Djali dhe vajza e pasanikut 7/5/2012 38 komente Politikë Arbër Zaimi sol-nocturnus
Fausti sipas Sokurovit 7/5/2012 30 komente STALKER
Imami: Projekti me të cilin do kërkojmë mandatin e tretë 7/5/2012 28 komente Politikë Blendi Salaj
Taksat për kompaninë e lotarisë 7/5/2012 21 komente Ekonomi admin
Ndalime në Komisariatin e Gjirokastrës 7/5/2012 19 komente grava
Djali i kryeministrit Berisha padit gazetën “Zëri" 7/5/2012 19 komente Media Monda
Ironia 7/5/2012 17 komente Esse Vladimir Jankélévitch Hurbinek.
Krijimi i Universit, zbulohet “Grimca e Zotit” 7/5/2012 17 komente Shkencë LEFTI
Endrra shqiptare njëminëntëqindenëntëdhjetetetë 7/5/2012 5 komente desaparacidos
Deputetët evropianë ndalojnë ACTA-n 7/5/2012 5 komente Internet Elert Ajazaj, Ralf Bosen admin
Ku është qendra e shitjes së klikimeve online ? 7/5/2012 5 komente ilir-jani
Evolucioni i makines se Formula1 7/5/2012 1 komente eklipsi
Isle Of Man TT, gara më e çmendur e motorrave 7/5/2012 eklipsi
Gafat e Berishës me Historinë e Shqipërisë 7/6/2012 325 komente Histori Auron Tare Rhea
Painted Red 2012 - Një dokumentar nga Anis Leka 7/6/2012 69 komente Sociale, Video Blendi Salaj Blendi Salaj
Leximet e verës 2012! 7/6/2012 66 komente admin
A ka faj opozita? 7/6/2012 65 komente Politikë Fatos Lubonja I_Pakapshem
20 Years Old 7/6/2012 61 komente Art, Video Borin Leka, Benet Nelku tropizma
Të gjithë pa imunitet 7/6/2012 48 komente Politikë LEFTI
Çimentoja, Kusari: Zgjodhëm Greqinë në vend të Shqipërisë 7/6/2012 45 komente Kosova finisterre
Nga Walmart në Bibliotekë 7/6/2012 30 komente Arsim, Art Blendi Salaj Blendi Salaj
Intermezzo vape 7/6/2012 7 komente Letërsi Emigrant Anonim
Arkitektura e regjimeve totalitare të shekullit XX në menaxhimin urban 7/6/2012 4 komente Speciale Denis Dedej Hoppa
Xhufi: PS ka nevojë për një fillim të ri dhe një “mea culpa” të Edi Ramës 7/6/2012 4 komente Intervistë Hoppa
Foto te mahnitshme shkencore 2012 7/6/2012 2 komente eklipsi
Orët 7/6/2012 1 komente Letërsi Gazmend Krasniqi Jo
Hartat e vjetra të botës 7/6/2012 1 komente eklipsi
Engjëlli im mbrojtës 7/6/2012 1 komente Letërsi beslidhas
Ëndërrat e fëmijëve "të mbetur" - Një film nga Anjeza dhe Anxhela Çikopano 7/7/2012 51 komente Sociale, Video Blendi Salaj Blendi Salaj
Ambasadori danez: Kultura politike shqiptare duhet të ndryshojë dramatikisht 7/7/2012 38 komente Intervistë Skënder Minxhozi Av
Boza Nova 7/7/2012 19 komente Fiqiri
Banka e Shqipërisë foli. Tani është radha e Bankës Tregtare 7/7/2012 15 komente admin
Frangaj, në prehrin e kujt "ulet"? 7/7/2012 12 komente Media neritan
Thyhet "akulli" Kosovë – Serbi, liderët shtrëngojnë duart 7/7/2012 5 komente Ballkan Dionis Xhafa Dionis
Penelata qytetëse në kanavacë - vaj 7/7/2012 2 komente Anonim
Ti më gjete 7/7/2012 2 komente Letërsi Louis Aragon XhaTani
Tri herë dashuri 7/7/2012 2 komente Anonim
The People, Yes- Carl Sandburg 7/7/2012 Av
"Beni më ka humbur rrugës. Beni nuk ka ekzistuar kurrë" 7/8/2012 183 komente Intervistë Alidea
Parku Rinia një mbrëmje përvëluese korriku 7/8/2012 55 komente Blendi Salaj Blendi Salaj
A duhet të dalë Gjermania nga Eurozona? 7/8/2012 28 komente Ekonomi Danhong Zhang, Elona Elezi swed
Një kumt i keq për shqipen standarde 7/8/2012 23 komente Gjuhësi Rami Memushaj noshKaido
Dubai 3.0 7/8/2012 15 komente eklipsi
Greqinë s’e pengon kriza, investon për minoritetin grek në Shqipëri 7/8/2012 11 komente Ballkan Dionis
Turistet e huaj ne kalane e Krujes 7/8/2012 6 komente Turizëm Merluc i gjalle
Pak ligj, ju lutemi 7/8/2012 4 komente admin
Nga diktatura në demokraci bolshevike? 7/8/2012 4 komente klesidra asperger
Dogana shqiptare nuk lë grurin e Kukësit të futet në Kosovë 7/8/2012 3 komente Ekonomi Pjer Thomas
Si funksionon Interneti? 7/8/2012 1 komente eklipsi
Çfare mendimi keni per sherbimin qe ofrohet ne bregdetin shqiptar? 7/9/2012 164 komente Afrimi
Ajo nuk thote asnje fjale - Kujdes! Video e nje ekzekutimi 7/9/2012 107 komente Bota Blendi Salaj Blendi Salaj
Zef Brozi: Populli te marr ne dore Shqiperine 7/9/2012 88 komente Ligj Zef Brozi 1oora
Galeria e Arteve, Korçë, 10 vjet pa inventar. Thuhet kanë humbur 30 vepra të Vangjush Mios 7/9/2012 64 komente Art finisterre
Shqipëria nën gërshërë - Një film nga Mirel Gjyzari 7/9/2012 61 komente Sociale, Video Blendi Salaj Blendi Salaj
Elvis Roshi sherr me kreun e PS në Kavajë: Ta pres gjuhën 7/9/2012 42 komente Politikë Aristir Lumezi Blendi Salaj
Leksionet ekonomike të Kutelit dhe historia që përsëritet 7/9/2012 35 komente Mos Humbisni Gjergj Erebara admin
Po ata qe vodhen lopen s'kishin faj? 7/9/2012 32 komente Acarim Nervash gjembi
Berati në “Forbes”: Një nga tri destinacionet e rëndësishme në Ballkan 7/9/2012 27 komente Shtypi LEFTI
Mbi figurat antishtet 7/9/2012 19 komente Histori Pellumb Xhufi grava
Vendi në duar të debilëve 7/9/2012 18 komente Intervistë Alba2265
Gjergj Ndreca 7/9/2012 15 komente Blendi Salaj
Rënia ekonomike në Shqipëri 7/9/2012 4 komente Adangeanaeplykoh
Teknologjia e fundit – Qershor 2012 7/9/2012 3 komente eklipsi
mbi lumë 7/9/2012 1 komente sol-nocturnus
Lëng i shtrenjtë në dhomën e lirë 7/9/2012 Anonim
Historia, ku gabon Blendi Fevziu 7/10/2012 94 komente Histori Auron Tare aurontare
Me "FauVe" drejt Shkodrës... 7/10/2012 32 komente Ajku
Kule-Gate: Lufta e Duhmave 7/10/2012 22 komente Arsim Bulkthi bulkthi
Ministrat reklamë Kristalit 7/10/2012 15 komente Arsim Rhea
Ninullat - Nga Gjergji Gjeli 7/10/2012 14 komente Sociale, Video Blendi Salaj Blendi Salaj
Të heqim imunitetin jo të arnojmë Kushtetutën 7/10/2012 14 komente admin
Njëbrirëshi në kopsht 7/10/2012 12 komente Letërsi James Thurber XhaTani
Sende 7/10/2012 8 komente Letërsi Gertrude Stein wasabi
Femër në humnerë 7/10/2012 7 komente Opinion Fatos Baxhaku Monda
XIII - Zonjushë Suzana 7/10/2012 6 komente Reportazh Albert Londres Hurbinek.
Tirana Kulturore 7 Korrik 7/10/2012 5 komente Turizëm Klodiani
Vale - fshati i 11 prej viktimave të Gërdecit - gjashtë vjet pa energji 7/10/2012 4 komente Reportazh Ben Andoni Monda
Si krijohen kartat e kreditit 7/10/2012 4 komente eklipsi
Maska e Kllounit 7/10/2012 2 komente desaparacidos
Nga 4P tek 4PS! 7/10/2012 1 komente admin
Maska e Kllounit 7/10/2012 desaparacidos
Te rejat nga "Fronti i ...Jugut" 7/10/2012 Opinion grava
Hypochondriaku .. vs Doktor Adhamudhi 7/11/2012 270 komente Shëndetësi UnjamNJESH
A njihni ndonjë klishe në kinematografinë shqiptare ? 7/11/2012 149 komente Hurbinek.
Video - PD: Ina Rama është rrugaçe 7/11/2012 77 komente Acarim Nervash Monda
Embëlsira tradicionale shqiptare? 7/11/2012 75 komente Aqua
Xheku i Krinës - Nga Erion Cuku 7/11/2012 47 komente Sociale, Video Blendi Salaj
INTERESHOW 7/11/2012 43 komente 24 karat shakull
Endri Xhafo: Largohem nga "Top Channel" për projektin në "AS" 7/11/2012 40 komente Media Klotilda Harka lony
Qosiq: Është koha për të dorëzuar Kosovën në mënyrë të civilizuar 7/11/2012 38 komente Kosova Dionis
Cili është mesazhi i Kryeministrit në fjalinë e tij mbi Parkun Kombëtar të Liqenit? 7/11/2012 30 komente Politikë Shvejk
Një Rembó për cinémanë 7/11/2012 17 komente STALKER
Reforma Zgjedhore, palët arrijnë konsensusin. Kryetari i KQZ me konkurs 7/11/2012 17 komente Zgjedhje admin
Akuza te PS per Ministrine e mbrojtjes 7/11/2012 15 komente Kryesore TinyActsofRebellion
Në vend të fjalëve, një pikturë 7/11/2012 10 komente desaparacidos
Masakra e Sebrenices 7/11/2012 6 komente Ballkan Alidea
Në vend të fjalëve, një pikturë. 7/11/2012 desaparacidos
Rreziku i instrumentalizimit të gegnishtes 7/12/2012 86 komente Adrian Ndreca village-bey
Agustini - Nga Eriona Çami 7/12/2012 40 komente Sociale, Video Blendi Salaj
Zejbekcja mes nesh 7/12/2012 30 komente mrroklla
Maqedonia "fshin" shqiptarët 7/12/2012 22 komente Ballkan Dionis Xhafa Dionis
“Djemtë ia kam falur mikut tim prej 30 vitesh, mos të ketë gjakmarrje” 7/12/2012 8 komente Ligj Hoppa
Kërcënime të reja në infrastrukturën e Internetit 7/12/2012 4 komente eklipsi
Kristo Kirka, konsulli i Nju Jorkut që vdiq në Burrel 7/12/2012 4 komente Histori Alma Mile village-bey
Mondi (fragment) 7/12/2012 3 komente Anonim
“E njoha Shqipërinë të mbytur në gjak” 7/13/2012 124 komente Histori George F. Williams Monda
On casual affairs 7/13/2012 121 komente blete
“The Dictator” - film amerikan nga Larry Charles 7/13/2012 69 komente STALKER
Vendosni diçiturën - 106 7/13/2012 55 komente Diçitura Monda
E shiti Berisha, por s'e jep Zheji tani 7/13/2012 33 komente Ambienti Artan Lame Shvejk
Nasca un uomo 7/13/2012 30 komente Letërsi Ana H
Globalizim në kurriz të njerëzve dhe mjedisit 7/13/2012 29 komente Bota Andreas Becker, Aida Cama Monda
Rama me emigrantët: Qeveria ka tradhëtuar interesat kombëtare 7/13/2012 27 komente Politikë Dionis Xhafa Dionis
Bagëti dhe Bujqësi - Nga Andi Haxhihyseni 7/13/2012 27 komente Sociale, Video Blendi Salaj
I çajmë zgjedhjet me pallë 7/13/2012 19 komente admin
Roasted veggies/Perime te pjekura 7/13/2012 14 komente enka
Levan-Vlorë, Berisha e Basha miliona euro paradhënie Balliut 7/13/2012 10 komente Shtypi admin
Disa tregime Migjeniane 7/14/2012 142 komente Letërsi Migjeni Shvejk
Faik Konica: Mëmëdhë apo Atdhe? 7/14/2012 124 komente Gjuhësi Faik Konica Shqiptar
"Elton, je yll bote ..." 7/14/2012 96 komente Sociale admin
Rihapet muzeu arkeologjik i Apolonisë 7/14/2012 28 komente Kulturë finisterre
Në 100-vjetorin e Pamvartësisë: Mos harroni monumentin e Baltion Stambollës 7/14/2012 16 komente Opinion Bariu
Le të kujtojmë porosinë e Çabejt për standardin 7/14/2012 4 komente Gjuhësi Albana Deda (Ndoja) Pjer Thomas
Kopshti 24 (pjesa 3) 7/14/2012 2 komente Letërsi Emigrant Anonim
Kur të shoh në sy 7/14/2012 2 komente Letërsi xhatani XhaTani
Historia e një mbasdite vere 7/15/2012 100 komente XYZ
A mund të fajësohet emigrimi i evropiano-lindorëve për një valë krimi? 7/15/2012 28 komente Sociale noshKaido
Cilat janë tri arritjet e qeverisë, që sollën edhe liberalizimin e vizave? 7/15/2012 28 komente 24 karat mrroklla
Unë 100 vjetorin e pavarësisë do të shkoj ta festoj në Vlorë. Po ju? 7/15/2012 26 komente kuazimondo
Pyetje ofenduese për të mirën e ppu 7/15/2012 26 komente klesidra asperger
Sponge bob i rrezikshëm?! 7/15/2012 25 komente Media Suela Gera venusi
Rolling Stones - Mit edhe në Lindje të Murit të Berlinit 7/15/2012 23 komente Kulturë Friedel Taube, Aida Cama village-bey
Në 100 vjetorin e Pavarësisë, ta mbajmë të pastër gjuhen shqipe! 7/15/2012 20 komente Gjuhësi Bariu
Shtetasit e huaj të vendeve Shengen? 7/15/2012 10 komente Pjer Thomas
Akti i Pavarësisë u firmos nga 40 veta, në fletën pas janë 6 emra 7/15/2012 6 komente Histori Aleksandër Meksi hunter
Lacit hapi rrugën 7/16/2012 300 komente Sociale Altin Sulaj admin
Po na degjenerojnë agjentët e fshehtë 7/16/2012 46 komente Shtypi venusi
Elita Laptopiste që na do (jo edhe aq)... 7/16/2012 25 komente Satirë Andi Kananaj admin
Mjeshtri i labirintit 7/16/2012 15 komente Letërsi Moikom Zeqo Anonim
Kina: aq afër sa edhe larg 7/16/2012 5 komente admin
Për një llambë 7/16/2012 3 komente Anonim
Kopshti 24 (pjesa 4) 7/16/2012 2 komente Anonim
“Res Albanicae”, një revistë e re shkencore në albanologji 7/16/2012 2 komente Gjuhësi Monda
Tirana Kulturore, 14 Korrik 2012 7/16/2012 1 komente Kulturë Klodiani
7/16/2012 desaparacidos
7/16/2012 desaparacidos
In Memoriam: Çerçiz Topulli 1880 - 15 Korrik 1915 7/17/2012 353 komente Histori 'Bama 'Bama
Plazhet, mungojnë hapësirat publike për pushuesit 7/17/2012 28 komente Sociale Rhea
Indiana Jones dhe Shqipëria 7/17/2012 23 komente Acarim Nervash Anonim
Ode për makinën time 7/17/2012 23 komente Letërsi Saimir Sinanaj Saimir Sinanaj
Sundimi i ligjit dhe sundimi nëpërmjet ligjit 7/17/2012 20 komente Opinion Fatos Lubonja Shvejk
Me shkëputje nga puna 7/17/2012 13 komente Arsim Bulkthi bulkthi
Transparencë për përgjimet e paligjshme 7/17/2012 12 komente admin
Gazmend Leka: Njohja me Chagall-in në vitin ’72 dhe ndikimi tek artistët shqiptarë 7/17/2012 12 komente Kulturë Monda
Turizëm në Shqipëri, shumë vonë tashmë? 7/17/2012 11 komente altin78
Cilët janë katër shtetet në Amerikë që falimentuan? 7/17/2012 8 komente Pjer Thomas
Një mrekulli 7/17/2012 6 komente Anonim
"Porcile" 7/17/2012 6 komente Kulturë Pier Paolo Pasolini JozefK
Cilat jane paragjykimet kryesore qe ka shoqeria Shqiptare? 7/17/2012 4 komente Afrimi
Federalizëm fiskal? 7/18/2012 185 komente effkey
Të ashpër bijtë e shqipes, por fisnikë 7/18/2012 55 komente Histori venusi
Vilson Blloshmi, torturat e natës së fundit dhe amaneti 7/18/2012 44 komente Histori gjembi
Kur në Spaç të çon ajo me të cilën ndan krevatin 7/18/2012 25 komente Sociale klesidra asperger
Kryeministri ynë zemërdhembshur, me dorë në zemër, zemërgjerë, zemërmadh 7/18/2012 19 komente Pa Kategori Monda
blueberries, grapes (unedited) 7/18/2012 19 komente Fiqiri
Hija e autoritarizmit 7/18/2012 16 komente Politikë Edward Kanterian emil
Ku ka humbur Ministri i Kulturës Aldo Bumçi? 7/18/2012 15 komente Opinion Griselda Qosja Griselda_Qosja
14 - 15 Shkurt - Nga Emiljo Leka 7/18/2012 14 komente Sociale, Video Blendi Salaj Blendi Salaj
Parrulla dhe kontraparulla 7/18/2012 13 komente Foto e ditës PF
Regjimit i duhet bërë rezistencë atëherë kur regjimi s’e ka me ne 7/18/2012 11 komente Acarim Nervash Mustafa Nano alidemsi
Natë pa ty 7/18/2012 11 komente Anonim
Feeling Melancholic 7/18/2012 4 komente blete
SHBA: Serbia të tërheqë agjentët nga Kosova 7/18/2012 3 komente Kosova Shqiptar
Vetëvendosje: Fati i Kosovës është i lidhur me fatin e Trepçës 7/18/2012 3 komente Kosova Levizja Vetevendosje! admin
Lëmoshët e Berishës 7/18/2012 1 komente sol-nocturnus
Majko del kundër listave të kandidatëve në zgjedhje 7/18/2012 1 komente Politikë Luis Tanushi kaposhi
Laura Nexhat Mersini, vlonjatja shkencetare 7/19/2012 233 komente Shkencë Luan Cipi ketlina
Top USA - 2001-2011 : 7/19/2012 163 komente STALKER
Ismail Kadare padit Nexhmije Hoxhën në gjykatë 7/19/2012 118 komente Ligj Rhea
Femrat më inteligjente se meshkujt: Për herë të parë femrat kalojnë meshkujt në testin e IQ 7/19/2012 86 komente Sociale Monda
Mbase mbyllet me kaq? 7/19/2012 39 komente Shtypi Monda
Shtesat pa leje, nis procesi i hipotekimit për 456 objekte 7/19/2012 21 komente Shtypi Jonida Tashi Shvejk
Si funksionojnë Turbinat e Erës 7/19/2012 20 komente eklipsi
Superintendenti 7/19/2012 18 komente Letërsi xheke xheke
Ndëshkimi i GlaxoSmithKline-it 7/19/2012 6 komente Shëndetësi, Shkencë rinstinkt
Krasta, kronika e një qyteti fantazëm 7/19/2012 5 komente Reportazh Ben Andoni Shvejk
Baba Rexhebi dhe mistika e tij bektashiane 7/19/2012 2 komente Feja Mërgim Korça village-bey
Pa çensurë - 38 7/20/2012 311 komente Anonim
Ekskursion nëpër Shqipëri (1968) 7/20/2012 52 komente Reportazh emil
Video - "Gjuetia" e romëve, tjetër video e aksionit të policisë bashkiake 7/20/2012 52 komente Video prizrenzaranika
Nishani heq dorë nga funksionet në PD: Do jem president i të gjithëve 7/20/2012 40 komente Politikë Dionis Xhafa Dionis
Shqipëria po shitet? 7/20/2012 20 komente Politikë Bledar Hoti finisterre
Francë, zhduket poeti Ali Podrimja 7/20/2012 17 komente Shtypi admin
Në ndihmë të Ministrisë sonë të Arsimit 7/20/2012 13 komente 24 karat Pëllumb Kulla PF
Nuk protestojmë kundër qeverisë dhe popullit të Kosovës ... 7/20/2012 12 komente 24 karat Alidea
Një bashkësi horrash 7/20/2012 9 komente Letërsi Shvejk
Brecht dhe Bremer 7/20/2012 9 komente Anonim
Bllokohen mbi 20 ton mbetje, po transportoheshin në Shqipëri 7/20/2012 9 komente Ambienti Rhea
Të vetmuar e të trullosur 7/20/2012 8 komente Sociale Alqi Kociko finisterre
Çmimi botëror i komoditeteve ushqimore dhe inflacioni në Kosovë 7/20/2012 4 komente Adangeanaeplykoh
Rritja ekonomike dhe institucionet 7/20/2012 4 komente admin
Mëtim? 7/20/2012 3 komente Zana
Francë, gjendet i pajetë Ali Podrimja 7/21/2012 32 komente Kryesore admin
Ngjarja tragjike e Xxxxx dhe fraza të njohura 7/21/2012 24 komente Kulturë PF
Topi, para largimit, sfidon Berishën. Dekoron Shoshorin 7/21/2012 17 komente Politikë Monda
Korrupsionin nuk e mbron imuniteti parlamentar 7/21/2012 16 komente admin
A do qymyr, Zotni? 7/21/2012 13 komente Letërsi Migjeni Shvejk
BE lë Shqipërinë në fund të Ballkanit 7/21/2012 13 komente Politikë Dionis Xhafa Dionis
U thanë 7/21/2012 10 komente Anonim
Unë mbeta këtu 7/21/2012 6 komente Letërsi xhatani XhaTani
Pikëpytje përfundimtare 7/21/2012 2 komente desaparacidos
Pikëpytje përfundimtare 7/21/2012 desaparacidos
A është gjë e mirë që fëmijët mësojnë gjuhë të huaja që në moshë të vogël? 7/22/2012 140 komente akurti
Studenti i neurologjisë vret 12 vetë dhe plagos 59 të tjerë 7/22/2012 47 komente Bota noshKaido
Austriakët, në Tiranë për armët e Skënderbeut 7/22/2012 21 komente Kulturë Oliverta Lila Beluli
Kurset falas online? 7/22/2012 16 komente visi
Vonesa e FMN-së në dhënien e paralajmërimeve për krizën e eurozonës, shkaktare e krizës 7/22/2012 4 komente Ekonomi admin
Rusia e vjetër 7/22/2012 Esse Andrew Rosenthal admin
Poezi e lashtë egjiptiane 7/23/2012 54 komente Letërsi Av
Pse nuk nderohet Luigj Gurakuqi 7/23/2012 43 komente Opinion Ardian Ndreca astropeshku
Strehat tatimore: Elita globale "fsheh" 21 trilion dollarë 7/23/2012 40 komente Ekonomi Monda
Imunitetet dhe sindroma e Tropojës 7/23/2012 35 komente Opinion Andi Kananaj finisterre
Topi mesazh në fund të mandatit: Unë presidenti i gjithë shqiptarëve 7/23/2012 31 komente Politikë Dionis
Trend: Reklajme për universitetet private 7/23/2012 26 komente Arsim visi
Demokraci - mirëqënie materiale në përpjestim të drejtë? 7/23/2012 24 komente galile
. 7/23/2012 18 komente Urlando Furioso
In Memoriam: Jon Lord 7/23/2012 11 komente Muzikë Merluc i gjalle
Me Jetue 7/23/2012 8 komente desaparacidos
Rritje rroge si shpërblim për dekadencën ekonomike 7/23/2012 5 komente sol-nocturnus
Sistemi GIS në Bashki, Shalsi letër Bashës: Anullo tenderin 7/23/2012 5 komente Shtypi Shvejk
Pas (në kohë) 7/23/2012 5 komente Anonim
Tirana Kulturore, 21 Korrik 2012 7/23/2012 1 komente Kulturë Klodiani
Me Jetue 7/23/2012 desaparacidos
Flirti fillon nga sytë. Po ku përfundon? 7/24/2012 163 komente spiritus
Mos qofshin vjehrat e zeza 7/24/2012 149 komente Letërsi Musine Kokalari village-bey
Presidenti Nishani merr detyrën 7/24/2012 97 komente Kryesore Blendi Salaj Blendi Salaj
Viktimat e Komunizmit 7/24/2012 52 komente Histori Joe J.Dioguardi village-bey
TOP-10 Cinéma français 2001-2011 7/24/2012 37 komente STALKER
Një presidencë e dështuar me Bamir Topin? 7/24/2012 36 komente Opinion grava
Berisha, dhe Ceka pas tij: Socialistët duan të marrin kryeprokurorin 7/24/2012 23 komente Politikë admin
Pushteti ka kapur drejtësinë 7/24/2012 12 komente admin
Korcë, skandali me veprat e qeramikës, policia nis hetimet intensive 7/24/2012 5 komente Shtypi hunter
Lulzim Basha mbush 1 vit si Kryetar i Bashkisë. Si e vlerësoni? 7/25/2012 95 komente Kryesore Blendi Salaj
10 problemet kryesore të familjes shqiptare sot 7/25/2012 79 komente PF
Skenë idilike e lumit Izvor 7/25/2012 52 komente Foto e ditës, Mjedisi Blendi Salaj Blendi Salaj
Ideja e Beneluksit Ballkanik shkakton reagime të ashpra 7/25/2012 46 komente Ballkan Misko Taleski village-bey
Diplomacia shqiptare në Indi 7/25/2012 36 komente Pa Kategori Butrinti
S'gjendet Ilir Kumbaro, dorëzohet Prokuroria 7/25/2012 5 komente Shtypi mati i ri
Topi në Top-Story: Ky pushtet është i sëmurë; duhet rotacion 7/26/2012 101 komente Intervistë Anonim
21 Janari, Kasaj i pafajshëm: Do kërkoj dëmshpërblim 7/26/2012 84 komente Pa Kategori Monda
Qeveria i hap rrugën importimit të rreth 30 mijë ton mbetjeve 7/26/2012 63 komente Mjedisi admin
Gropa e Rrugës Dora D'Istria 7/26/2012 50 komente Blendi Salaj
Franca rishikon integrimin në NATO 7/26/2012 49 komente Bota Art Changed the World
Diçitura 107 7/26/2012 24 komente Diçitura Blendi Salaj Blendi Salaj
Metamorfozë Njerëzore 7/26/2012 17 komente Letërsi Ermira Arbëri Ermira
Pse kërkova pavarësi të kushtëzuar për Kosovën 7/26/2012 13 komente Opinion Besnik Mustafaj Shvejk
Lojrat Olimpike 2012: Ceremonia hapëse 7/27/2012 104 komente Kryesore, Sport admin
A përtoni të ikni në Shqipëri këtë verë? 7/27/2012 73 komente noshKaido
Krijimi i shtetit të pavarur shqiptar ishte: 7/27/2012 51 komente venusi
Si të mos flasësh për futboll 7/27/2012 20 komente Esse Umberto Eco Hurbinek.
Me pak fjale ose me shume fjale 7/27/2012 13 komente ketlina
Taratator 7/27/2012 13 komente Muzikë μ μ
Rotacion në 2103-shin! 7/27/2012 13 komente 24 karat Blendi Salaj Blendi Salaj
Sfida e shtetit zhvillimor* 7/27/2012 10 komente Adangeanaeplykoh
Kam dëshpërimin tim ... 7/27/2012 6 komente Letërsi xhatani XhaTani
Jemi të gjithë të lidhur 7/27/2012 1 komente eklipsi
Hormoni i rritjes, hormoni somatotrop 7/27/2012 rinstinkt
Pse martohemi? 7/28/2012 177 komente Zana
CERN-i përtej bozonit të Higgs-it, dhe të tjera 7/28/2012 103 komente Shkencë Marco Magrini, Marco Passarello finisterre
A mendoni se kemi shans për medalje në Olimpiadë? 7/28/2012 27 komente altin78
Për një taksë ashensori... 7/28/2012 22 komente Acarim Nervash Merluc i gjalle
Poezi kineze 7/28/2012 18 komente Letërsi argendis
Import rekord i armëve të gjahut ... dhe disa kronika 7/28/2012 17 komente Sociale Monda
Letra e babait 7/28/2012 11 komente Letërsi Nadine Gordimer Monda
Magjypët 7/28/2012 4 komente Letërsi Martin Camaj village-bey
Kriza e borxheve të Europës tërheq me vete Ballkanin 7/28/2012 3 komente Ekonomi Thomas Roser emil
Posteri i Ministrisë dhe kërriçi i policisë 7/28/2012 3 komente Opinion Auron Tare aurontare
Bozoni i Higgsit (1) 7/28/2012 rinstinkt
Berisha, rekord të ri noti: Ogur për fitoren në ’13 7/29/2012 86 komente Pa Kategori Shvejk
Libri "Zgjimi i ushtarit nga vdekja fushore" 7/29/2012 64 komente Anonim
Top-5 cinema italiano 2001-2011 7/29/2012 62 komente STALKER
Kërkesë poeti 7/29/2012 34 komente Letërsi mati i ri
"Trup dhe tekst", intervistë me shkrimtarin Idlir Azizi 7/29/2012 33 komente Kulturë Monda Shima Haxhiaj vetevendosje
Vargje 7/29/2012 13 komente Letërsi mirazh Anonim
Hiqen suveniret kosovare nga aeroporti “Adem Jashari” 7/29/2012 11 komente Kosova Rhea
..... 7/29/2012 10 komente Letërsi Majlinda Bashllari Av
Blloku, fëmijët që jetonin pranë monarkut 7/29/2012 5 komente Spartak Ngjela Shvejk
Scientifically Speaking: The Large Hadron Collider 7/29/2012 admin
Paditur 7/29/2012 admin
Planet X 7/29/2012 admin
Bozoni i Higgsit (2) 7/29/2012 rinstinkt
Autori i krimit, Fier: Pse e vrava? E vrava ngaqë më thosh “fshatar” 7/30/2012 217 komente Sociale alke
Nevoja për një gazetari investigative 7/30/2012 19 komente Media Alfred Cako admin
“Dhuratat” për gjykatësit alarmojnë ILDKP-në 7/30/2012 18 komente Shtypi hunter
Citoskeleti i një qelize eukariote 7/30/2012 9 komente rinstinkt
Gati një tjetër kallëzim për kreun e Policisë Bashkiake, Florenc Hoxha 7/30/2012 7 komente Ligj admin
Grindje për sponsorizuesit e Olimpiadës 7/30/2012 4 komente Sport Mirjam Gehrke, Vilma Filaj-Ballvora Rhea
Monolog të dehuri në sheshin Verdi 7/30/2012 3 komente Anonim
Tirana Kulturore 28 Korrik 7/30/2012 1 komente Kulturë Klodiani
Babai hedh foshnjën nga kati i katërt i Maternitetit "Koço Glozheni"! 7/31/2012 353 komente Pa Kategori grava
Gjakmarrja vlon akoma në Shqipëri 7/31/2012 215 komente Shtypi noshKaido
Stipe Mesiç: Ne sllavët erdhëm në shek VII, shqiptarët erdhën edhe përpara romakëve 7/31/2012 49 komente Shtypi Shqiptar
Yummania gets featured on TWGE art zine:) 7/31/2012 13 komente enka
Tufa egoiste 7/31/2012 10 komente Shkencë rinstinkt
Ndotjet 7/31/2012 9 komente Opinion Fatos Lubonja Shvejk