Postimet e muajit Tetor 2011

Seksioni Autori Postuar nga
Uran Butka: E vërteta e luftës civile në Shqipëri 10/1/2011 316 komente Histori Uran Butka, Ilir Bushi village-bey
Koha për një debat publik 10/1/2011 122 komente admin
Koha për rezultate të prekshme 10/1/2011 25 komente Opinion Just Noting Just Noting
Kryesia e KMSH-se vendim historik per ndertimin e Xhamise se Namazgjase ne Tirane 10/1/2011 9 komente Feja village-bey
I zgjedhim Ne a na zgjedhin Ata? 10/1/2011 6 komente Eksperiment Just Noting
Tiranë, nis zhbllokimi i hapësirave publike 10/1/2011 3 komente Shtypi peshkatari1
Hija mbi faqe 10/1/2011 2 komente desaparacidos
Mbi fushën e sheqerit “të hidhur” 10/2/2011 71 komente Përrallë nga e kaluara Fatos Baxhaku finisterre
Bamir Topi, një presidencë e shkuar dëm, një parti e re me cen 10/2/2011 46 komente Henri Cili kaposhi
Meditim per nje debat te mprehte 10/2/2011 42 komente Aleko Minga alisat
Shkodër, masakra ekologjike e mjedisore, liqeni kthehet në kënetë 10/2/2011 23 komente Mjedisi Art Changed the World
Shkollimi me forcat tona dhe piramida e universiteteve private 10/2/2011 15 komente admin
anima mundi 10/2/2011 11 komente Letërsi Anonim
Çiljeta solidarizohet me nismen e kryeministrit per qeverine ne diete. Do të zvogëlojë shpenzimet dhe gjoksin 10/2/2011 6 komente admin
Show-biz, mjet i pushtetit 10/2/2011 5 komente sol-nocturnus
Çiljeta solidarizohet me nismen e kryeministrit per qeverine ne diete. Do të zvogëlojë shpenzimet dhe gjoksin 10/2/2011 admin
Kosovë, presidenti me votë nga populli 10/2/2011 Kosova, Shtypi pmusaraj
you give me fever 10/2/2011 enka
Meditim per nje debat te mprehte 10/2/2011 Av
you give me fever 10/2/2011 enka
Disa konsiderata për vdekjen tënde 10/3/2011 47 komente Bota Saul Godoy Gomez alisat
Historia e njërës nga atA ! 10/3/2011 25 komente Sociale Erjon Tela -Joni-
Panair 10/3/2011 24 komente Letërsi Rudian Zekthi antikontrabanda
Mandati i dytë i PD-së 10/3/2011 20 komente sol-nocturnus
Prishtinë, ekzekutohet kreu i Arsimit 10/3/2011 19 komente Kosova alisat
Xhaxha Semi dhe Shqiptarët 10/3/2011 18 komente Vladimir Karaj alisat
Shqiptarët mund të zgjohen më të pasur nga censusi 10/3/2011 14 komente Ekonomi Gjergj Erebara alisat
Pakti vizioni ynë integrues 10/3/2011 13 komente admin
Torino & Jezu Krishti 10/3/2011 10 komente Darien Levani sol-nocturnus
"Pushto Wall Street !" 10/3/2011 10 komente Art Changed the World
Lee Pazari pa pajton dhe heroizëm për shitje 10/3/2011 7 komente village-bey village-bey
Studime në Itali 10/3/2011 3 komente Arsim, Sociale Erjon Tela -Joni-
Fetishizmi i ligjit 10/3/2011 2 komente sol-nocturnus
Vërtetizmi dhe e Vërteta 10/3/2011 1 komente sol-nocturnus
Vdekja e jetës politike shqiptare në Maqedoni 10/3/2011 sol-nocturnus
Mezi (një triptikë) 10/3/2011 sol-nocturnus
Minimalisht 10/3/2011 sol-nocturnus
Antagonizëm dhe hegjemoni. Demokracia radikale përballë konsensusit neoliberal. 10/3/2011 sol-nocturnus
Dita e fundit 10/3/2011 sol-nocturnus
Frika dhe Liria 10/3/2011 sol-nocturnus
Guximi i së ardhmes 10/3/2011 sol-nocturnus
Asnjë arsye për të dalë në debat 10/4/2011 80 komente Politikë Blendi Salaj Blendi Salaj
“Darvinizmi politik” i Fukuyamës: Një botëkuptim eklektik që nis me Hegelin dhe përfundon me Darvinin 10/4/2011 13 komente Fatos Tarifa pmusaraj
A qëndron justifikimi zyrtar për ligjin e plehrave? 10/4/2011 10 komente Mjedisi, Shtypi Monda
Banka e Shqipërisë ul normën e interesit 10/4/2011 10 komente Ekonomi Emirjon Senja Blendi Salaj
Si ju duket iPhone 4s? 10/4/2011 9 komente Mc2
Në Greqi, edhe gjimnazistët janë në protestë 10/4/2011 7 komente Ballkan admin
Debat publik per Debat publik 10/4/2011 2 komente Just Noting
Jazz-i dhe skizofrenia kulturore amerikane 10/4/2011 1 komente desaparacidos
Agon Maliqi 10/4/2011 admin
Si quhet në gjuhën e psikiatrisë sëmundja e 'dementia'-s ? 10/5/2011 58 komente STALKER
Letra e Withers-it: Miq shqiptarë, besojini diplomacisë amerikane! 10/5/2011 56 komente Shtypi John L. Withers Anonim
Censusi, minoritarët nuk bojkotojnë 10/5/2011 48 komente Shtypi Monda
Aristokratët e rinj socialistë 10/5/2011 44 komente Opinion Marin Mema alisat
Një referendum për plehrat 10/5/2011 22 komente Kryesore, Mjedisi Blendi Kajsiu pmusaraj
Putin: Jo një Bashkimi Sovjetik të ri, por një "Bashkim Euroaziatik" 10/5/2011 19 komente Bota, Shtypi Christina Nagel & Pandeli Pani Monda
Vdekja e plakut ose periudha blu 10/5/2011 16 komente Letërsi Saimir Sinanaj Saimir Sinanaj
Universiteti Publik kundër skemës së financimit të MASH 10/5/2011 14 komente Arsim Blendi Salaj
Falimentimi i Greqisë dhe dy vitet e shpresës 10/5/2011 13 komente Bota Renato Hysenllari Renato Hysenllari
Apeli i Krimeve të Rënda rrëzon dënimin e Aldo Bares 10/5/2011 8 komente Shtypi Armand Bajrami Rhea
Wikipedia italiane vetëcensurohet në shenjë proteste 10/5/2011 3 komente Bota Indrit Maraku admin
Kotësia e debatit, për një debat të kotë 10/5/2011 2 komente Ndonjehere
A kontrollohen kompanitë e këpucve, për masat mbrojtëse? 10/5/2011 1 komente Godo
Wikipedia italiane vetecensurohet per proteste 10/5/2011 admin
Agallarë apo të zgjedhur vendorë? 10/5/2011 Ndonjehere
Vdiq Steve Jobs, bashkëthemeluesi dhe shefi ekzekutiv i kompanisë Apple 10/6/2011 112 komente Bota Lira
KiE: Shqipëria të hetojë për përzgjedhjen gjinore para lindjes 10/6/2011 78 komente Sociale Monda
Tomas Transtromer, Nobel në letërsi 10/6/2011 40 komente Letërsi Monda
“Stay hungry, stay foolish.” Steve Jobs 1955 – 2011 10/6/2011 28 komente eklipsi
Fototoksinë 10/6/2011 14 komente Letërsi Anonim
The Englishing of Ismail Kadare : notes of a retranslator 10/6/2011 9 komente David Bellos desaparacidos
Talk-show nuk është as thjesht ‘talk’, as thjesht ‘show’ 10/6/2011 2 komente Media Mustafa Nano Rhea
Vdes Ramiz Alia 10/7/2011 232 komente Blendi Salaj
Tirana, integrim social apo dizintegrim 10/7/2011 15 komente Opinion Fatos Lubonja Monda
Tre gra marrin Nobelin e Paqes 10/7/2011 13 komente Bota Monda
Reklama shqiptare 10/7/2011 9 komente xhibi
Rrugë e pa rrugë 10/7/2011 4 komente Kulturë Elsa Demo Monda
Intervista që Ramiz Alia la amanet t’i botohej pas vdekjes 10/8/2011 254 komente Histori Gjekë Marinaj Monda
Përse s’duhet të shqetësohemi për abortet nga seksi fetal 10/8/2011 104 komente Acarim Nervash Orion Gliozheni finisterre
I dashur Ambasador Withers 10/8/2011 47 komente admin
Shtohet numri i azilkërkuesve shqiptarë në BE 10/8/2011 41 komente Sociale Art Changed the World
Filmi i fundit që keni parë? 10/8/2011 40 komente Anonim
Strasburgu gjobit qeverinë me 3.2 mln euro 10/8/2011 25 komente Ligj Bledar Hoti I Pakapshem
Tender me jetën 10/8/2011 11 komente Shëndetësi Sebi Alla xhibi
Katror - 16 10/8/2011 5 komente Muzikë squarepusher
Peter Lucas komenton vdekjen e Ramiz Alisë 10/8/2011 1 komente Ndonjehere
Dikur ketu rridhte nje perrua 10/8/2011 desaparacidos
Occupy DC - Me shumë entuziazëm kundër pushtetit të parasë 10/9/2011 111 komente Bota Christina Bergmann & Angjelina Verbica Monda
Përcillet Ramiz Alia 10/9/2011 80 komente admin
Newsweek: Shqipëria, vend i mirë për femrat 10/9/2011 36 komente 24 karat Monda
Dy shqiptarë, kandidatë për deputetë në Kanada 10/9/2011 30 komente Bota Magdalena Alla kaposhi
nepmë pyetjet 10/9/2011 23 komente Letërsi Arbër Zaimi sol-nocturnus
Me Matin në hapat e fundit 10/9/2011 14 komente Sociale Fatos Baxhaku Monda
Nostalgjia e humbjes 10/9/2011 5 komente alisat
Tomas Transtromer, Nobel në letërsi 10/9/2011 Ndonjehere
Barbarët që po sulmojnë tokën e tyre 10/10/2011 69 komente Mjedisi Mentor Kikia erma
Under the Bridge 10/10/2011 18 komente Letërsi Lulian Kodra desaparacidos
Mikrobotët 10/10/2011 17 komente Foto e ditës Blendi Salaj
Maqedoni, ndërpritet regjistrimi i popullsisë 10/10/2011 15 komente Ballkan Rhea
A di gje njeri pse nuk ka ecur fare procesi i legalizimit te pronave ne Bathore, por edhe me gjere? 10/10/2011 4 komente kuazimondo
Kush e pret Lekun shqiptar? 10/10/2011 2 komente banago
DITE TETORI, 2011 10/10/2011 1 komente alisat
Me Saliun çmimet vetëm rriten 10/10/2011 1 komente admin
PS gati për reformat shtetndërtuese 10/10/2011 admin
Vend pa ide 10/10/2011 Adangeanaeplykoh
Çka simbolizon protesta në Wall Street? 10/10/2011 Adangeanaeplykoh
La la la që po dëgjon tani? - 2 10/11/2011 369 komente Ana H
7 vjet burg për Julia Timoshenkon 10/11/2011 54 komente Bota Blendi Salaj Blendi Salaj
Mein Kampf, paralajmërimet për biblën e racizmit 10/11/2011 41 komente Histori Monda
Ndërkombëtarët dhe kriza morale e kastës 10/11/2011 17 komente Opinion Fatos Lubonja Shvejk
Çdo shqiptar duhet të punojë të krijojë sa më shumë të ardhura për familjen time 10/11/2011 16 komente Acarim Nervash grava
Universitetet, viti akademik çelet pa auditorë të rinj 10/11/2011 10 komente Arsim Zirina Llambro Monda
Kuvajti njeh pavarësinë e Kosovës 10/11/2011 3 komente Kosova gre_wireless
Udhë Lëneshash Paska Ky Dimri Prap' 10/11/2011 3 komente Letërsi xhatani XhaTani
Përse vendos Gjermania për huatë në Eurozonë? 10/11/2011 1 komente Ekonomi, Opinion Renato Hysenllari Renato Hysenllari
Ekskursion në mal 10/11/2011 Anonim
Pa çensurë - 24 10/12/2011 316 komente Anonim
BE, Shqipërisë i refuzohet statusi, Fyle: Faji i politikës 10/12/2011 256 komente Kryesore Monda
Migjeni: Një Shekull 10/12/2011 172 komente Letërsi Migjeni prizrenzaranika
Nostalgjia e Dritëroit 10/12/2011 27 komente Letërsi Çapajev Gjokutaj
 spiritus
Topalli: Udhëheqja e PS-së, celulë anti-evropiane 10/12/2011 25 komente Politikë Fatmir Bujupi Monda
Shkodra do të përmbytet sa herë të bjerë shi 10/12/2011 12 komente Mjedisi Anila Dushi Art Changed the World
EDITORIAL: CELULA ANTIBUDALLALLËK 10/12/2011 6 komente Opinion sol-nocturnus
Punë pa studim 10/12/2011 5 komente Anonim
Më mirë lakuriq se me përparëse! 10/12/2011 4 komente Shëndetësi Almedicus albano
Gjinia dhe barazia 10/12/2011 2 komente sol-nocturnus
NE KERKIM TE AMERIKES 10/12/2011 2 komente sol-nocturnus
Lufta lehtësisht e përballueshme e numrave 10/12/2011 2 komente sol-nocturnus
Shqiptarët në rrënojat e fesë së punës 10/12/2011 1 komente Opinion Ergys Mertiri Shvejk
PRAG IRONIE VETMIE, ose NJË VETMI ME SHUMË ZHURMË 10/12/2011 1 komente sol-nocturnus
Grykë çifteje 10/12/2011 1 komente Letërsi ArB eLo Anonim
Borxhi grek, simptomë apo shkak i krizës? 10/12/2011 sol-nocturnus
Un coeur en hiver 10/12/2011 enka
“Çka ka Vetëvendosja që veç po ankohet?” 10/12/2011 sol-nocturnus
Liberalizimi: mëlmesa që e bën të shijshëm izolimin 10/12/2011 sol-nocturnus
Punë pa studim 10/12/2011 Alidea
Dialogu me D të madhe 10/12/2011 sol-nocturnus
Censusi dhe feja e Pashko Vasës 10/12/2011 sol-nocturnus
Un coeur en hiver 10/12/2011 enka
Cështja DSK[1] paska treguar një pamje boll të trishtë të Amerikës 10/12/2011 sol-nocturnus
Katror - 17 10/13/2011 33 komente Muzikë squarepusher squarepusher
Turp e faqja e zezë! 10/13/2011 31 komente Opinion Inida Gjata ZHAKU inida gjata zhaku
Si ju duket deklarata e Topit pas refuzimit të BE-së? 10/13/2011 29 komente erma
Njerëz me qen 10/13/2011 9 komente ArB eLo admin
“Nobeli”, nën hetim për bashkëpunim me bastet 10/13/2011 5 komente Bota Rhea
Absurditetet e reformës elektorale kosovare 10/13/2011 admin
Absurditetet e reformës elektorale kosovare 10/13/2011 Kosova Adri Nurellari admin
TË BIRTË E SHEKULLIT TË RI 10/13/2011 desaparacidos
Pse nuk ka guxim të thuhet troç: Kush flet gegnisht, nuk quhet shqiptar??? 10/14/2011 140 komente nietzsche
Bashkia e Tiranës heq taksën e leshit 10/14/2011 94 komente Sociale Lorina Mixha TinyActsofRebellion
Presidenti Topi kthen për rishqyrtim ligjin për plehrat: Shkel Kushtetutën 10/14/2011 76 komente Mjedisi Monda
Nji letër nga Hotel Internacional, Shkodër 10/14/2011 24 komente Histori village-bey village-bey
Pini vitamina? 10/14/2011 9 komente xhibi
Qeveria të ndryshojë veten ose emrin 10/14/2011 7 komente Politikë Renato Kalemi I Pakapshem
Nëse qesh’ i marrë, ish nga e kuqja jote 10/14/2011 4 komente Letërsi Emigrant Anonim
Lufta e “varreve” 10/14/2011 3 komente Ambienti Sebi Alla Monda
Aleksandër Peçi merr “Mjeshtër i Madh” 10/14/2011 3 komente Art Monda
Çfarë ndodhi në mbledhjen e Këshillit Bashkiak 10/14/2011 2 komente Shtypi Aldrin Dalipi Pjer Thomas
Nëse qesh’ i marrë, ish nga e kuqja jote 10/14/2011 admin
100-vjetori i Migjenit-Vargjet e ‘Poetit të mjerimit’ në Teatrin Kombëtar 10/14/2011 Ndonjehere
Ne jemi 99% 10/15/2011 100 komente Blendi Salaj Blendi Salaj
Varfëria jonë 10/15/2011 71 komente Sociale erma
Kur të ngjit dora 10/15/2011 61 komente Eksperiment Lulian Kodra Lulian Kodra
Berisha: Atë që i bëri PS vendit, s’ia bënë pushtuesit 10/15/2011 52 komente Shtypi kaposhi
Për një Tiranë që fle apo që argëtohet? 10/15/2011 12 komente Sociale Magdalena Alla Monda
“Historianët tanë të bëjnë patriot për 5 mijë euro” 10/15/2011 9 komente Kulturë Dr. Jakup Krasniqi ilir-jani
Occupy Kosova! 10/15/2011 3 komente Politikë Sead Zimeri, Agon Hamza sol-nocturnus
Laissez vivre edhe për padrejtësinë 10/15/2011 1 komente sol-nocturnus
PRESIDENTI PLEHRAT INTEGRIMI 10/15/2011 1 komente admin
Presidenti në Opozitë 10/16/2011 172 komente Politikë Blendi Salaj Blendi Salaj
“Nuk dija kush e organizonte festën, unë nuk këndoj për tradhtarët e partisë sime” 10/16/2011 99 komente 24 karat albano
Dritëroi: Dënimi i shkrimtarëve ishte i gabuar 10/16/2011 34 komente Kulturë Alma Mile Monda
Berisha feston 67-vjetorin nga ballkoni i Skënderbeut 10/16/2011 15 komente Shtypi Rhea
Zbuloni Shqipërinë më lehtë 10/16/2011 9 komente Turizëm Amarildo Topi Monda
Jetë mes Zadrimës e Drinit 10/16/2011 6 komente Sociale Fatos Baxhaku Monda
Apologjia e Sokratit 10/16/2011 3 komente Letërsi Tirana Calling desaparacidos
Kub – 14 [ guhak - punk ] 10/16/2011 2 komente desaparacidos
Publiku, fajtor apo viktimë 10/16/2011 1 komente Politikë Arbër Zaimi sol-nocturnus
Jerm 10/16/2011 Anonim
Jerm 10/16/2011 admin
Të thuash se flet gjuhën e Migjenit, Fishtës apo Mjedës… 10/17/2011 215 komente Opinion, Shtypi, Zgjedhje Falma Fshazi Blendi Salaj
Vdekja morale dhe kokëfortësia e vlerave 10/17/2011 76 komente Opinion Eda Derhemi finisterre
Blushi: Rruga ndryshe që sjell PS në pushtet 10/17/2011 22 komente Politikë Robert Rakipllari erma
Qeveria e shërbimeve dhe e shërbesave? 10/17/2011 14 komente alidemsi
Ndërron jetë aktori Ndrek Prela 10/17/2011 9 komente Art Anila Dushi Monda
Vdekja e Gazetave/Revistave? 10/17/2011 8 komente Media eklipsi
Der Wind 10/17/2011 1 komente admin
A ka integrim në Bashkimin Europian me këtë elitë? 10/17/2011 admin
Qeverisje me inercion 10/17/2011 Adangeanaeplykoh
A ka integrim në Bashkimin Europian me këtë elitë? 10/17/2011 admin
Teknologë politikë, apo klerikë të integrimit? 10/17/2011 sol-nocturnus
Masat u rikthehen rrugëve të Egjiptit: Revolucion gjer në fitore! 10/17/2011 sol-nocturnus
Politika e tij blegtorale 10/18/2011 130 komente Mos Humbisni Rexhep Qosja ilir-jani
Shpërthim në Bulqizë, vdes një minator 10/18/2011 55 komente Kryesore Monda
Fyerja e Berishës për Tahirin, Topalli: Tahirin s’po e përjashtojmë “për frymë bashkëpunimi” 10/18/2011 30 komente Politikë Monda
VKM: Informacionet sekrete, në dorë të Ministrisë së Mbrojtjes 10/18/2011 16 komente Shtypi Emirjon Senja Art Changed the World
Zemra e fshehtë e panairit të librit 10/18/2011 11 komente Letërsi Nadine Wojcik & Angjelina Verbica Monda
“Faksi që ngriti fabrikën e vdekjes” 10/18/2011 4 komente Ligj Sokol Çobo Monda
Gjakmarrja lë pa shkollë 890 fëmijë 10/18/2011 3 komente Sociale Ermelinda Hoxhaj Monda
Dobia e debatit 10/18/2011 1 komente sol-nocturnus
UNIVERSITETI: NGA UNIVERS NË PERVERS 10/18/2011 1 komente Arsim Arlind Qori sol-nocturnus
Drejtësi e harruar 10/18/2011 sol-nocturnus
Vdekja e Ramiz Alisë dhe Sindroma e Stokholmit 10/18/2011 sol-nocturnus
SLAVOJ ZIZEK – NË MBROJTJE TË KAUZAVE TË HUMBURA II Përgjigje ndaj Ngjarjes 10/18/2011 sol-nocturnus
E vetmja gjë që dua të them, vegon pakapshëm - T. TRANSTROMER 10/18/2011 alisat
Cfarë mendonte Che Guevara? Intervistë me Michael Löwy-n, për të shkuar tej imazheve e për të prekur mendimin politik por edhe aktualitetin e Che Guevara-s veçanërisht në Amerikën Latine. 10/18/2011 sol-nocturnus
Humbja e pushtetit nuk nënkupton humbjen e fajësisë 10/18/2011 sol-nocturnus
Mungesa e kushteve 10/18/2011 sol-nocturnus
PRAG IRONIE VETMIE, ose NJË VETMI ME SHUMË ZHURMË 10/18/2011 sol-nocturnus
Nga perspektiva e kamerës pa shirit 10/18/2011 sol-nocturnus
Reflektim solidarizues për MIGJENIN “e vocërr” 10/18/2011 sol-nocturnus
E vetmja gjë që dua të them, vegon pakapshëm - T. TRANSTROMER 10/18/2011 Av
tra la la-ja që po dëgjon? - 3 10/19/2011 320 komente Ajku
Ne jemi serioza... 10/19/2011 88 komente PF
Ndihmësi i Musolinit: Si firmoste Zogu në këmbim të parave 10/19/2011 72 komente Histori Alma Mile gre_wireless
Vepra 100-vjeçare e Joklit 10/19/2011 5 komente Gjuhësi Alfred Beka village-bey
Vështrim strabist mbi Manaqët 10/19/2011 Kulturë Elsa Demo Monda
“Rruga e Vetme” e Fugës 10/19/2011 sol-nocturnus
Libi, konfirmohet zyrtarisht vdekja e Gaddafi-t 10/20/2011 75 komente Bota finisterre
A rrëzohet Saliu me editoriale 10/20/2011 69 komente Politikë Edi Rama admin
Jue Jue-ja e vogël dhe video që shokoi botën 10/20/2011 36 komente Bota Blendi Salaj Blendi Salaj
Përgjimi Meta-Fratini-Lavitola: Letra e fshehtë e Berishës për Berluskonin 10/20/2011 29 komente Shtypi Ardit Rada Monda
Si ju duket emisioni 100 milion ne Top Channel? 10/20/2011 13 komente pecikondra
Naum Veqilharxhi, dimensionet e vërteta të ideologut të Rilindjes 10/20/2011 13 komente Gjuhësi Fedhon Meksi Monda
Turp i Ramës apo faj i Bashës? 10/20/2011 9 komente Ekonomi Artan Lame gre_wireless
Financat më të dobëta në një dekadë 10/20/2011 7 komente Ekonomi Ervin Bushati alidemsi
Ç'ndodh nëse... 10/20/2011 6 komente flo
Greqi, përplasje masive dhe viktima 10/20/2011 3 komente Bota AlbaniaProud
Krrtoh – city snapshot 10/20/2011 2 komente Anonim
KFOR-i nis heqjen e barrikadave 10/20/2011 1 komente Kosova Bekim Bislimi village-bey
Kryetari Lul: Me vrasjen e Gedaffit, Bashkia ime humbi nje mik te shtrenjte 10/20/2011 1 komente admin
Krrtoh – city snapshot 10/20/2011 admin
Kryetari Lul: Me vrasjen e Gedaffit, Bashkia ime humbi nje mik te shtrenjte 10/20/2011 admin
Seksionet kryesore 10/20/2011 admin
Pro Jozefinës 10/21/2011 170 komente Shtypi Artur Zheji kaposhi
poezia është ... 10/21/2011 27 komente Letërsi Jose Saramago XhaTani
Topi Vs Topalli: Konteksti kosovar 10/21/2011 23 komente Gjuhësi Halil Matoshi village-bey
Cfare presin shqiptaret nga statusi i kandidatit ne BE? 10/21/2011 22 komente ani
Katror - 18 10/21/2011 21 komente Muzikë squarepusher squarepusher
Mineralet VIP ose miliardat e nëntokës mbi të cilën shkelim 10/21/2011 13 komente Ekonomi Entela Resuli Monda
Alarm nga Belgjika, azil për gjakmarrje, rrezikohen vizat 10/21/2011 11 komente Sociale Ridvan Dibra Monda
Karafila të zinj 10/21/2011 5 komente Letërsi ArB eLo admin
Do rifirmoset Pakti Detar me Greqinë? 10/21/2011 5 komente grava
Veqilharxhi, babai i alfabetit dhe abetares shqiptare 10/21/2011 4 komente Gjuhësi Fedhon Meksi Monda
Sot nuk do të vdesë askush! 10/21/2011 3 komente desaparacidos
Moisiu fiton gjyqin me deputetët e PS 10/21/2011 2 komente Ligj Armand Bajrami Ndonjehere
The Three Deaths of Fernando Ricardi 10/21/2011 admin
Shumë sekrete të llahtarshme kanë vdekë bashkë me autorin 10/22/2011 181 komente Shtypi Sami Repishti village-bey
Si doni te jete politika dhe ekonomia shqiptare? 10/22/2011 52 komente Tom
Edhe njëherë ... për Jetën 10/22/2011 31 komente Sociale Monda
Shterpësia e progres-raportit të BE 10/22/2011 17 komente Opinion Blendi Kajsiu Monda
Veqilharxhi, mesazhet europiane të arkitektit të Rilindjes Kombëtare 10/22/2011 15 komente Gjuhësi Fedhon Meksi Monda
“ALEANCA E PLEHUT” DHE GJELI MAJE PLEHUT 10/22/2011 13 komente admin
Eksperti që do shpëtonte digat, kërkon HEC për vete 10/22/2011 6 komente Shtypi Art Changed the World
Pema e helmuar 10/22/2011 4 komente Letërsi William Blake finisterre
Pronat, "lume" ankesash ne Strasburg 10/22/2011 2 komente Ligj village-bey
Një çeshtje editorialesh 10/22/2011 2 komente Opinion Skënder Minxhozi kida el
Ne nje gazete malazeze perkujtohet Muamar Gadafi 10/22/2011 2 komente admin
Hapni rrugën! Po kalon Kryetarja e Kuvendit! 10/23/2011 104 komente Opinion Mustafa Nano AlbaniaProud
Greta Koçi: Pse iu futa politikës, Berisha idhulli im 10/23/2011 47 komente Klotilda Harka Monda
Për disa që hanin fëmijët 10/23/2011 35 komente Sociale Umberto Eco Monda
Aleanca kundër importit të plehrave 10/23/2011 34 komente Mjedisi AlbaniaProud
Të gjithë krenarë 10/23/2011 14 komente Opinion Ardian Vehbiu Pjer Thomas
Frikë nga subjektivizmi 10/23/2011 11 komente Opinion Arbër Zaimi sol-nocturnus
Si te shkruaj nje program per televizion ose radio?! 10/23/2011 7 komente -Joni-
Krrtoh - city snapshot 1, 2 10/23/2011 6 komente Letërsi Emigrant Anonim
Kub 15 – Trip Hop 10/23/2011 3 komente desaparacidos
FMN: Shqipëria të vendosë limite për borxhin 10/23/2011 2 komente Ekonomi Gjergji Erebara Art Changed the World
Kontrolli i naftës, qeveria përgatit koncesionin 10/23/2011 2 komente Ekonomi Gjergj Erebara Rhea
Iluminizmi i Munguar Islamik 10/23/2011 2 komente sol-nocturnus
Fluid 10/23/2011 1 komente Anonim
Atë Gjergj Fishta – Koka tjetër e shqiponjës 10/23/2011 Ndonjehere
Dedicated to naive hearts 10/23/2011 enka
Krrtoh – city snapshot 2 10/23/2011 admin
Dedicated to naive hearts 10/23/2011 enka
Kurbani, një libër përvëlues 10/24/2011 109 komente Shtypi Elsa Demo Monda
C'eshte moderatori televiviziv, apo audioviziv? 10/24/2011 85 komente alidemsi
K...? 10/24/2011 77 komente thika
Topi dërgon Topallin në Gjykatën Kushtetuese 10/24/2011 70 komente Ligj Denis Dedej Monda
Biberaj: Bamir Topi do krijojë parti, unë pjesë e saj 10/24/2011 68 komente Valentina Madani I Pakapshem
Fqinjët rrezikojnë Shqipërinë 10/24/2011 33 komente Ekonomi gre_wireless
E paditi Vokshi për shpifje, Gjykata gjobë Tahirit 10/24/2011 22 komente 24 karat 'Bama
Arvizu në “Fiks Fare”: Të kufizohet imuniteti 10/24/2011 10 komente top channel Beluli
140-vjetori i Fishtës 10/24/2011 6 komente Kulturë Lindita Kokaj Monda
Barrikadat do të zhvendosen në Prishtinë 10/24/2011 1 komente sol-nocturnus
Tribute to Rumi 10/24/2011 enka
E shtata ditë 10/24/2011 admin
Tribute to Rumi 10/24/2011 enka
Barrikadat do të zhvendosen në Prishtinë 10/24/2011 Adangeanaeplykoh
Njoftim: Lista jonë me libra anglisht 10/24/2011 Ndonjehere
INTERVISTE E PANJOHUR ME ENVER HOXHEN 10/25/2011 37 komente alisat
Roli i dialekteve në zgjerimin e standardit 10/25/2011 8 komente Gjuhësi Shezai Rrokaj finisterre
Dhjetë poezi 10/25/2011 5 komente Përparim Hysi admin
Edhe akullore, edhe çokollatë 10/25/2011 5 komente Politikë Flamur Vezaj Monda
Gjithnjë e më shumë të vdekur pas tërmetit në lindje të Turqisë 10/25/2011 3 komente Bota Angelina Verbica Rhea
Referendum për plehrat, sistem të ri taksash 10/25/2011 1 komente admin
Aministia nga Bujar Alimani 10/25/2011 1 komente desaparacidos
E keni parë dhe dëgjuar këngën e Aleancës Kuq e Zi? 10/26/2011 157 komente Anonim
A do të shkojmë nga llogoret në fundin e gazetarisë? 10/26/2011 72 komente Opinion Fatos Lubonja admin
Tregomë Tiranën 10/26/2011 37 komente Darien Levani desaparacidos
Vendosni diçiturën 92 10/26/2011 22 komente Diçitura admin
Katror - 19 10/26/2011 18 komente Muzikë squarepusher
Tërmet e mrekulli në Turqi 10/26/2011 9 komente Foto e ditës admin
Tranzicioni 10/26/2011 6 komente Mondi
Qeveria nis procedurat për privatizimin e "Albpetrol" 10/26/2011 6 komente Ekonomi Monda
NJE SHPJEGIM I ILUSTRUAR PER PROPOZIMIN E PS 10/26/2011 5 komente admin
MBRETI MATIA DHE FSHATARI PLAK 10/26/2011 2 komente Adangeanaeplykoh
Askush në ekran (andante) 10/26/2011 1 komente Tejkqyra admin
the unbearable suspence of transition 10/26/2011 enka
Kosova nuk përfiton akoma nga marrëveshja doganore me Serbinë 10/26/2011 Ekonomi, Kosova Luljeta Krasniqi pmusaraj
the unbearable suspence of transition 10/26/2011 enka
Aleanca kundër Plehrave 10/27/2011 102 komente Mjedisi Blendi Salaj Blendi Salaj
135 M2 tapete mëndafshi…(!) 10/27/2011 57 komente Acarim Nervash Emirjon Senja finisterre
Oficeri i SHISH-it me gjuhën e prerë dhe dëmtime në kokë 10/27/2011 38 komente Shtypi Flamur Vezaj, Mark Brunga Rhea
Fashizmi, apo ambasadori që fsheh fajin e ministrit 10/27/2011 34 komente Opinion Arbër Zaimi Monda
Met Bega, në betejën kundër parkinsonit 10/27/2011 10 komente Kulturë gerdi
Kohet ndryshojne ...? 10/27/2011 9 komente Mondi
Liderët e BE arrijnë marrëveshjen 10/27/2011 6 komente Bota Monda
Aleanca Peshk-Zog? Për peshkistët që janë në Twitter! 10/27/2011 5 komente agron1
Odeta 10/27/2011 5 komente Letërsi xhatani XhaTani
Lakuriq 10/27/2011 4 komente Letërsi Tejkqyra admin
Letërsia dhe autorët e dënuar në burgun komunist 10/27/2011 1 komente Letërsi Bujar LESKAJ village-bey
u can hide everything except the heart`s fire 10/27/2011 enka
u can hide everything except the heart`s fire 10/27/2011 enka
Dy Helenat 10/28/2011 156 komente Helena Kadare finisterre
Çelu beton, merrna tetanë, se u bamë horë 10/28/2011 49 komente Kosova Fisnik Ismaili rruga02
“Raporti i KE? Shumë nota jokaluese” 10/28/2011 25 komente Politikë snare
TEC-i i Vlorës fillon punë me kapacitet të vogël 10/28/2011 21 komente Ekonomi Gjergj Erebara Monda
Hazard function 10/28/2011 20 komente Letërsi Emigrant Anonim
Shalsi "sorollatet" tre herë para se të gjejë makinën e vjedhur 10/28/2011 13 komente 24 karat Denis Dedej pmusaraj
Biri i Kurvës 10/28/2011 13 komente sol-nocturnus
Lamtumirë kineze 10/28/2011 9 komente admin
Mes cinizmit, radikalizmit dhe Shtimes 10/28/2011 3 komente Opinion Agon Maliqi admin
KUR DITA boshet 10/28/2011 3 komente Anonim
Bllokohet pretenca e Gërdecit 10/28/2011 1 komente Ligj Monda
Hazard function 10/28/2011 admin
Yummania 10/28/2011 enka
tra la la-ja që po dëgjon? - 4 10/29/2011 311 komente Ajku
Plehrat 10/29/2011 56 komente Mjedisi Andi Kananaj finisterre
Në vendet shqipfolëse kemi përdorim të ndryshëm të fjalëve të huaja 10/29/2011 31 komente Gjuhësi Esat Ahmeti Monda
PROGRAMIN E KEMI 10/29/2011 15 komente admin
Agresiv, pra i suksesshëm 10/29/2011 9 komente Politikë Renato Kalemi JozefK
Qumësht dhe arra 10/29/2011 5 komente Anonim
Aporia e integrimit dhe diaspora shqiptare 10/29/2011 4 komente pmusaraj
Vazhdon me sukses spektakli “The Voice of Berisha” 10/29/2011 1 komente admin
Vazhdon me sukses spektakli “The Voice of Berisha” 10/29/2011 admin
A eshte e mundur ne Greqi te terheqesh depozitat e tua tani? 10/30/2011 17 komente Pjer Thomas
Predikuesi i zi i metrosë 10/30/2011 10 komente Anonim
Të kesh një ëndërr 10/30/2011 6 komente desaparacidos
Kub 15 – Psiko/dele 10/30/2011 4 komente desaparacidos
Rendesia e gjerave te vogla – [TEDxDubai 2011] 10/30/2011 3 komente eklipsi
Predikuesi i zi i metrosë 10/30/2011 admin
Ekspertët nuk zbardhin videon 10/31/2011 122 komente Acarim Nervash gre_wireless
Takime të pasdites. Viti 1994 10/31/2011 52 komente Ismail Kadare finisterre
A ka liri brenda PS? 10/31/2011 29 komente Ndonjehere
Borxhi, qeveria e mat vetë dhe del në rregull 10/31/2011 23 komente Acarim Nervash, Ekonomi Gjergj Erebara admin
Vdekja e BEsë vjen nga vetë politikat e shpëtimit te euros 10/31/2011 20 komente Bota, Ekonomi Wolfgang Münchau Art Changed the World
Vrimë e zezë 10/31/2011 13 komente Letërsi ArB eLo admin
Alternativa të reja apo parti anti-Berisha dhe anti-Rama? 10/31/2011 7 komente Ndonjehere
Mënyrë e re për të ndarë korsitë e rrugëve në Tiranë 10/31/2011 6 komente Ndonjehere
Poezi 10/31/2011 6 komente Letërsi Gentian Cocoli Anonim
Ndryshime radikale me reformën fiskale të PS 10/31/2011 5 komente admin
S’ka qetësi në BE 10/31/2011 2 komente Adangeanaeplykoh
Tre librat të rinj nga UET Press 10/31/2011 2 komente Ndonjehere
gjethet e kuqe të kulprës 10/31/2011 1 komente Letërsi sol-nocturnus sol-nocturnus
Letër nga Mid'hat Frashëri zotit Berati, në vitin 1925 10/31/2011 Histori erma