1 janar - Kina shpallet Republikë e kryesohet nga Sun Jat-sen. 17 janar - Robert Scott mbrrin në polin e Jugut. 6 shkurt - lind Eva Braun, e dashura e Hitlerit. 20 shkurt - lind Clara Petacci, e dashura e Musolinit. 29 shkurt - Krijohet lidhja mes Bullgarisë dhe Serbisë. 1 mars - Albert Berry [...]

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).