Shqipëria e humbur dhe rruga për ta shpëtuar botuar tek gazeta Shqip Një ndër epokat më të lavdishme të lëvizjes kombëtare shqiptare ka qenë padyshim lufta për mbrojtjen e Plavës dhe Gucisë prej forcave të Lidhjes së Prizrenit dhe popullsisë trime vendase gjatë dhjetorit 1879-janar 1880. Betejat e drejtuara nga Ali Pashë Gucia, Jakup Ferri, Haxhi Zeka [...]

1 Komente

.. une thashe se Nurollari kishte  kishte shpik ndonje rruge per te shpetuar Shqiperine e humbur!!!... por gjithe gjithe ajo qe thote Nurollari, rruga per shpetim eshte "fondi/et per zhvillim, usaid,ect,ect ,.....!!!!"

 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).