Vazhdon procesi i numërimit të votave në shumë KZAZ-e. Rezultatet live mund të ndiqen këtu.

 

Rezultatet e publikuara nga KQZ sipas koalicioneve për bashkitë ku ka përfunduar numërimi:

Bashkia PUSTEC

ASHE – 80.9%
APPD – 19.1%

Bashkia HAS

ASHE – 52.9%
APPD – 46.5 %

Bashkia KOLONJË

ASHE – 53.3%
APPD – 45.7 %

Bashkia SKRAPAR

ASHE – 86.3%
APPD – 13.7%

Bashkia LIBOHOVË

ASHE – 53.7%
APPD – 46.3 %

Bashkia DELVINË

ASHE – 72.8%
APPD – 27.2%

Bashkia PUKË

ASHE – 50.6%
APPD – 49.4 %

Bashkia MIRDITË

ASHE – 55.3%
APPD – 44.7%

Bashkia HIMARË

ASHE – 55.35%
PBDNJ – 27.35 %

Bashkia KLOS

APPD – 55.6 %
ASHE – 44.4%

Bashkia BELSH

ASHE – 45.5%
APPD – 38.4%
TË TJERË – 16.1%

Bashkia TROPOJË

APPD – 51.9 %
ASHE – 44.6%
TË TJERË – 3.5%

Bashkia PEQIN

ASHE – 67.8%
APPD – 32.2%

Bashkia PËRMET

APPD – 58.5%
ASHE – 38.5%

Bashkia SELENICË

APPD – 53.8%
ASHE – 44.8%
TË TJERË – 1.4%

Bashkia KONISPOL

APPD – 53.8%
ASHE – 44.8%
TË TJERË – 1.4%

485 Komente

Deri tani 8 - 0. Pra 8 gola edi dhe asnje kanakari.

66 000 vota para ne gjith Shqiperine .

ne fakt  nese rezultojne te verteta rezulatet e exit poll-it, golat i ka bere lsi-ja. Ne te njejten vale me faktin qe ne Kamez fiton Mziu, apo ne Kavaje Roshi etj etj. This is the mirekell of freedom...

Mziu kishte thene qe kundershtarin e kishte analfabet funksjonal smiley

Shokeni,

Devolli e humbem, Permeti po na shokon! Fitore e merituar ne Has dhe Puke!

Po cfare do te thote kjo? Ne vendet ku dritat paguhen 100% humbasim, aty ku kemi aplikuar reformat e energjise me force e arrestime fitojme... smiley smiley

Nje leksion i mire per qeverine nga populli...  smiley

Devolli, hahahhahahahahhahahahah, por cfare pret prej tyre mor aman. Ja shiko ADCC tone ketu gomar safi.

Sa me pelqen kjo kenga me mbush me emocion.

E forte vazhdon gara ne Vore. Fiqo 100 vota perpara atij te LSI-se. Forca Fiqo myte ilir kokmodhin!

kutia 33 dhe eshte vetem 43 vota para .

Breaking news : Kutia 35. Sapo kaloi 100 vota para kanditati i ASE. 

Kutia 37 . Kalon perseri ne avantazh PD me 14 vota para .

Ne Fier, enkelejdi po zbythet krejt. Keta jo vetem fitojne, por edhe me rezultat te thelle. Sa me pelqen kjo kenga, me mbush me emocion. Eshte e 3 -ta here qe po e degjoj pa nderprerje. This iz dhe miracles of freedom!!

Ne Kurbin /Lac ndeshja po fitohet me nockdown. KQZ duhet te nderhy per te perfunduar para kohe numurimin, pasi kundershtari ka coffffffffffffffffffffffffffffffffffff!

Vlora e KOcos ose e 2K kryeson me mbi 62 %. Po si nuk kane turp demokratet e Vlores. Na turperuan fare. Sa me pelqen kjo kenga

Kur dje Ristani deklaroi qe PD kishte fituar ne Vlore, u kuptua se sa ishte diferenca...Ristani prej kohesh ka nje koncept fitoreje shume origjinal.

Ne berat qekan rrote me rrote deri me tani. Forca Kasem myte kundershtarin se mesiguri eshte i LSI-se, ish ortaku tend hajdut.

Sic eshte konstatuar dhe me pare, koalicionit i ngel te beje dhe poziten dhe opoziten. LSI partia e dyte ne shqiperi... Kush e kishte parashikuar kete...

Exit poll: brenda fitores çifti Meta po i gërryen socialistët

Nëse do bazohemi në rrezultatet e exit poll-it të publikuar nga IPR, a duhet ngritur pikpyetja nëse LSI po e ha nga brenda Ps-në? A po funksionon sindroma e krimbit që e gryen nga brenda një pemë të madhe ashtu siç ndodhi në zgjedhjet e vitit 2013 kur "vodhi" ish aleatin e saj PD-në. Po ti besosh IPR Marketing, në Tiranë, PS merr nga 32 deri në 36 përqind, ndërkohë që LSI merr nga 15 deri në 19 përqind. Nëse do e krahasojmë me zgjedhjet e vitit 2013, kur PS merrte 46 përqind në hapësirën që mbulon Bashkia e re, kjo i bie të jetë një rënie prej thuajse 10 përqind për PS në favor të çiftit Meta. Në Durrës po ashtu PS njeh një rënie prej mbi 10 përqind. Në exit poll thuhet se PS merr nga 28 deri në 32 përqind, kurse LSI shkon nga 16 deri në 20 përqind. Në Shkodër, PS merr 22 deri në 26 përqind, LSI merr nga 7.5 deri në 11.5 përqind. Nëse këto rrezultate vërtetohen del se në afatgjatë socialistët'janë shumë të rrezikuar afatgjatë nga vëllezërit e tyre armiq.

paska fituar sistemi i LSI dhe Rames qe qeveris me krimin smiley

 

Te mori n'qafe lapsi,mundohu te gjejsh naj burim tjeter informacioni. smiley

nuk eshte info por konstatim nga disa te dhena

PERPARA LSI

Ca te dhena jane keto ?

exit poll

Kukes, permet, kelcyre,pogradec, berat dhe lezhe ku kandidatet jane te LSI rrezikohen te humben nga ASHE,ky po qe eshte konstatim. smiley

 

ka ndryshim konstatimi nga nje exit poll dhe nga rezultatet

te presim rezultatet per te thene perfundimisht

smiley Juve te PD-se jeni vertet humoriste. Ata po ju marrin gjithe Shqiperine, do ngeleni me 5-6 bashki, ju merreni me LSI-ne smiley 

Dmth, merruni kur ti vije dita, se ata kancer jane, po zgjidhni njehere problemet brenda jush mos kerkoni fajtorin te te tjeret se nuk e ka fajin LSI-ja qe PD-ja po hyn ne uje 10 here me shume se kadifja e kombinatit te tekstileve

po mire le ti marrin, kush jemi ne tia prishim popullit. Uroj te shtohet dashnia popull Rame Meta smiley

ne po kujdesemi per PS se mos e merr LSI, korporata private e Ilirit

Mirdite; fiton kandidati ASHE, Ndrec Deda!

Raporton nga Rresheni, pjetermustakuqi. smiley

Nese ne France, partia ne pushtet do te fitonte zgjedhjet e ndermjetme (lokale, europiane, ...), ajo parti do te veteshpallej parti unike e s'do kish me pluralizem

Franca qenka si n'koh t'enverit

Nëse Din !

NËSE !

Jo, jo. Pa Nëse.

Kur enveri fitonte politiket, me kane thene, nexhi fitonte vendoret. Qe te kemi demokraci te vertete, si dikur, sot vendoret duhet ti fitoj lsija e politiket psija

 

 

"Nese ne France, partia ne pushtet do te fitonte zgjedhjet e ndermjetme (lokale, europiane, ...), ajo parti do te veteshpallej parti unike e s'do kish me pluralizem"

ç'doje te thoshe me kete Stalker..?

qe nuk ka bere vaki ndonjehere qe partia ne pushtet te fitoje (shpartallueshem, per me teper) zgjedhjet e ndermjetme (ato midis dy zgjedhjesh parlamentare)

 

 

po mire, e lidh me Shqiperine apo jo?

jo, me Gjeorgjine smiley

pertej shakase : kur PDja ishte ne pushtet, te pakten lokalet i fitonte PS (legjendare ato te 1993shit, psh !!).
E kupton tani ku e ka katandisur ekuacioni SALI=PD opoziten ???

...smiley...smiley. -sa e forte kjo "me Gjeorgjine"..smiley

mire dakord, po ne Shqiperi nuk ka parti ne pushtet, por koalcion ne pushtet. (e njejta vlen edhe per zgjedhjet vendore.). qe te vinte PS ne pushtet, ajo qe sugjeron ti, duhej te ulte breket deri ne fund.. te lepinte ato qe kish peshtyre per LSI, e madje ti lepinte edhe menderen ketyre te LSI, ndryshe i rruante trapin pushtetit.smiley

Lene o Belul, se ka fillu ankohet Monika : "Me rafte pika ma sfiliten Liken! S'ka me fuqi per asgje ne shpi se nuk e leshojne keta te PS-se duke e "lepire"

Sa i piset je. Dashuria eshte dhe platonike, s'do te thote qe mund te jete o fizike o s'ka. Apo e kishe fjalen qe s'ka fuqi as te laje enet?

Edhe 600 kuti ne Tirane . QR prap edhe nja 2 dite do zgjasi numerimi prap ktej .

Benda 24 oreve Tirana mbaron. Edhe Durresi, Vlora, Fieri, Lezha, Korca dhe Elbasani. Vetem Shkodra mund te zgjase pak sepse gara eshte shume e forte. 

Po 200 kuti u numeruan ne 9 ore dhe qe ishin te c'lodhur ata . Tani i fusin nga nje kafe dhe fillojne prap te numerojne nga ora 1 .

Nejse Tirana eshte e qarte kushe e fiton dhe procesi normalisht qe do eci shpejt . Po Shkodra mund te zgjasi shume kohe , ja shiko voren ka 2 ore akoma te kutia 37 .

Pdista mos harroni
Vrisni Baben te shpetoni

smileysmileysmiley

vetem me babevrasje te kuqte ose vella vrasje. E kam verejtur se kur fitoni, me shume merziteni ju per opoziten se ajo per veten. Keto keshilla jane kaq te motivuara per mire, kaq dashamirese sa eshte e tepert ti shikosh me dyshim

me shume qetesi & dashni smiley

hajt se me pak kurajo do te cliroheni dhe ju nga komplekset

Statistikat na tregojne se Me shume njerez vdesin nga shqelmat e lopeve se nga dhembet e peshkaqenve.

Se harrova : shume dobet edhe ish-PDisti (po po, ish-PDisti) Bojaxhi : 5.4%

O Stalker fiksim e keni se ju griu nga votat e qytetareve te vertete Bojaxhiu. Flejeni menien vetem vota katunaresh ose interesaxhish keni more o Stalker. Nuk ka nje njeri nga 20-40 vjec qe te njof e te kete votu per Veliajn.

+1

Je kampjon inkoherence dhe logjike te rremujshme. Po mire mo Stalker, po Meta me ke person ka bashkepunuar deri dje? Veliaj a mbeshtetet nga Meta?

Meta ka bashkepunuar me PD.

Bajaxhiu ka punuar PD.

 

(edhe pse, aspak te krahasueshem per nga statusi politik, bera "lojen" tende dhe i krahasova. E prap se prap nuk dalin njesoj!)

Po dakord, gjithmone duke vazhduar kete logjike krahasimesh thjesht per muhabet, kush eshte me mire Bojaxhiu qe punoi ne PD per pak kohe deri sa e zbythi Berisha se s'ishte si ata me te cilet ai ishte mesuar te punonte apo Veliaj kandidat i nje aleance me Meten dhe LSI-ne?

Jo ne fakt ti mire e ke! Po kam pak fare frike se me kete llogjike ne 90-n ne duhet te kishim var per llape prindet e 80% te peshqve!

Po rri o Stalker se ne jemi popull tolerant e keto lloj teorish nuk pine uje ketu. Ne beme simbol te demokracise (smiley) nje komunist 22-vjecar (1968-90) ti na trego se qeka me njolle ne biografi nje rob qe paska punu ne nje admistrate te caktuar.

Pastaj kush po flet per Bojaxhiun si person nje here? As qe behet fjale fare per individin por per nje alternative kunder dy super-haleve PS/PD dhe gropes septike LSI.

Himara po fitohet nga Aleanca, as me 20 autobuzat e nenes greqi sberi dot gje fredua, se mire qe u kane rene breket si shtet, po per te na care trapin neve i gjejne leket...

Jam kurioz te di se kush i ka sygjeruar kete boje se majtes.

Ne se do ringjallej ndonji poet, tip rilindje e te pyeste :

Po sot Shqypni,

                               Si m'je ti ?

Mavi.

Jam kurioz te di se kush i ka sygjeruar kete boje se majtes.

Ngjyra mavi ose viole, ta marresh vesh ti Din Pyka, eshte sinteze e bluse dhe rozes.dmth pertej te majtes puniste dhe te djathtes fashiste smiley

Pak a shume kete mendoj edhe une. Kemi pare keto vite se si te kuqes se PS-se i eshte shtuar gjithmone e pak me shume blu deri sa u be kjo ngjyra qe e quajne mavi, por ne fakt eshte lejla ne mos gabohem. smiley

lejla, mavi, vjollce, pink-jane vetem emertime ose nuanca te te njetes ngjyre qe perftohet nga perzjerja e rozes me blune.

50 shades of roza & bluja. smiley

Lale Sejdini e paska pallu keq PeDen

Ishalla e permbys Grida* ! Duhen shume vota , por po ti lutemi Allahut edhe mund te ndodhe ndonje mrekulli.

Por ama edhe po doli 41 % prap sukses eshte.

Bojaxhiu me thane eshte bere pishman qe ka harxhu ato 30 mije eurot qe ka grumbullu nga donatoret per fushate, veq 8 mije eurove qe i ka fut nga gjepi i vet. smiley

*Do filloje palester me thane.

Cfare gjeniu ky Gjushi i vogel e? Ku e ka sekretin ky dreq? smiley Kam pershtypjen se ketij i kane rrasur ne kurriz legjenden urbane te betonizimit te Durrsit, veper e Nano&Berisha. Pertej verberise ideologjike qe mundeson fitoren e gagaçeve te se majtes, Gjushi duket se ka bere pese para pune per komunitetin.

Nje deduksion tjeter eshte se perralla e Bukura dhe Bisha ne Durres nuk funksionon smiley

U bene dy bashki te Monikes qe po humbin pa Gjushi e kish te sigurte sa i vune perballe Griden qe pi G.I.A.Vital. Ndryshe do ishte po te ishte Duka.

 Vora dhe Kukesi i iken Nexhit.

Uroj qe dhe Lezha te vazhdoje si e ka nis edhe Pogradeci ishalla po keshtu.

taman, i dha dru populli Like Florinit. Kudo ku qene kandidatet e LSI po humbasin.

Kjo trego qe verremlijte e LSI nuk i beso njeri dhe ne zgjedhjet e tjera Palloshi ti veje gishtin kokes.

i pari qe tha se LSI ne kto zgjedhje do te dali "porkeri" ka qene Avokati. 

Cili avukat se ne fshatin tone kemi disa Avuketer smiley

Ka devijim te votes dhe vullnetit durrsjan tha grida.

Mqs e ke merak, shengjergji si po ecen ? smiley

I lezecem ky Nazarko. Vecse rakija dhe qoftet i mungojne.

Raki dhe qofte por Nazarko ishte i vetmi qe i beri lexim te drejte deklarates te dhene mbreme nga Berisha- nuhatja e humbjes se thelle te Pd dhe marrja ne mbrojtje e birit te tij per shpirt, Lulit te vocerr.

S'e kam ndjek me sume vemendje, por nuk me duket se ka lexuar ndonje gje te paditur. Dmth. qendrimi i Berishes eshte "ovvio".

Ne Tirane besoj fiton Kosova me nja 10 vota anej nga fundi...
Dukej qarte se perse kish hy Boja e dalme ne gare, per te emancipu elektoratin dmth...
Une voten time e delegova per Sazan Gurin.
Erion Veliaj u befte burre.

Te fitosh zgjedhjet lokale ne nje kohe krize te renduar ekonomike dhe pas reformash te thella anti-popullore tregon se populli eshte i gatshem te ta jap voten dhe 45 vitet e ardhshme.

Urime, urime, urime!

Ron, une e kom per Bahamas voucherin e bonusit qe na erdh. S'di per ty e Bamen.

Kom nji si sekelldi kshu, se shum jet e fitume lehtsisht po m'duket. S'ka mo nevoj me bo asgjo. Prit diten e zgjedhjeve, hap kutin e postes, perrla at bonus dhe jepi drejtim. Nji zo i ndergjegjes me thot se osht luks i pameritum. Shif koleget e anes tjeter, u kputen tu bo propagand 24/7... Menoje si per veten tate, prite Zot. E tmerrshme.

Shif koleget e anes tjeter, u kputen tu bo propagand 24/7

Mu me vje keq per xhibin se ai u lodh i shkreti tu bo komente me nga 7-8 paragrafe. Te qenisme si mos me mire, me introduction, body, dhe conclusion. 

Mo e roncishmja me evaluation smiley
Se kshu paper kristali thu ti!!!!

xhibi osht gebelsi i te djathtes! helm osht. midis kolegeve propagandues te koalicionit te madh ekziston shprehja: mos rafsh nen tehun e analizes se xhibit!

Ne kemi fjalen e bukur shqipe "farmak".

Roni; " .... Te fitosh zgjedhjet lokale ne nje kohe krize te renduar ekonomike dhe pas reformash te thella anti-popullore..."

 

smiley ' reforma antipopullore '  smiley serioze kjo Roni apo me shaka smiley  se mua mu duk sarkazem smiley 

24 - 0 Veliaj?  

Nderkohe qe surpriza e Hasit dhe e Permetit te mirepritura.  

Po iken Selenica ...

Edhe?  Mbase s'u mjaftonte vetem nje shesh ne Selenice.  

M'fal.  Ky tipi qe po humbet eshte i LSI-se.  Kshu kshu. 

Jo e kisha llafin qe sjellin si surprize Permetin, kur selenica ka me shume votues dhe historikisht e majte.

Se e korrigjova komentin.  Kasua eshte i LSI-se. 

Selenica eshte historikisht e djathte dhe bastion i PD-s historikisht. Fitorja mbi 60% ne Vlore ka lidhje edhe me Selenicen qe doli bashki me vete dhe ndryshoi balancen. 

Ne kete moment eshte e administruar nga Aligjoni, sa per vloren keshtu ka dale gjithmone nuk puth PD-ja fitore, kur doli gjika mandatin e trete 5.600 vota teper, qe u kish ardh njerezve ne maje te hundes...

Jo or mik, une e lexoj ndryshe. Populli po i ve drunin gangrenes se vertete LSI. Kanceri Berishe ike ne 2013.
Te shofim rezultatet e keshillave bashkiake po besoj LSI u ka zgerdhi keq m'dru edhe aty.

Hajde Edo!

Ca pret me teper? Populli po ta jep fuqine me pashe! 

Rrembe nje kopan a nje konop dhe bjeru! 

Fillo me kafshen ne rradhe te pare dhe me ate Ristanin. Pastaj zbrit ne forme rrathesh. 

 

nji dicka me thot qe ka per te mataru dicka. nuk di pse. ata gjyqtaret e shkerdhym bo vaki e me dash Zoti. M'quj naiv, s'ka gjo. I want to believe, tha edhe ai tjetri. Agjent i FBI-s ishte. rob Zoti.

Fasadat dhe fshatrat e Potemkinit qe ndertoi Rama keto dy vjet me Shqiperi, paskan me shume efekt elektoral se infrastruktura rrugore dhe integrimet e verteta europiane qe ndodhen gjate qeverisjes se PD-se.
Uroj qe Basha dhe stafi i ri i PD-se te ndjekin kete rruge se vetem me fasada dhe me mafioze fitohen zgjedhjet.

Korrento, Uro Stafin e Rames e jo te Humbesit Basha. Po ne Korce nga ishe kaq i sigurte ne fitore a derebardhe? Mire qe ste merr njerezia mendte per rezulatet e skedines.

Nderkohe Vora na konfirmoi qendrimin ne politike lokale si Kryebashkiak Mafiozin Fiqiri, i zgjedhur 5 here si kryebashkiak fale lidhjeje te tij me Krimin si edhe Krushqine e tij me Donin e Narkotikeve, te gjathtin Mehdiu. Faleminderit zoti LU, ndahuni edhe ju nga krimi ne takimet e ardhshme me politikanet e inkriminuar. Mos i pranoni ne ambasade a takime publike.

Edhe juve ta gezoni Dakon, Sejdinin dhe te virgjerin Roshi.

Ata jane e ardhmja e Shqiperise.

Dakon nuk e kam qejf, eshte bosi i betonit e ortaku i sales, tosit, Metes e Rames....ta gezojne te djathtet e tu bashke Lul e Sali humbesin qe nuk vendosen Duken por vune Shqinen. Ne durres Shqinen nuk e votuan anetaret e partise tate te cofme por....por... mund ta votojne zonat rurale e Grida mund te fitoje prap fale shqiptareve te thjeshte qe i keni tradhetu historikisht. Cer ti bojme Roshit, e do Kavaja, eshte karafil po e shofin si Cunin e tyre dhe Kavajsit jane te kenaqur.

Lereni more Sejdinin, kot i bini ne qaf, katnar qyteteti ka qene e ka mbetur, se ka prish me njeri, njerezit si hiqte nga puna kot, qetesi i ka ofru Elbasanllinjve...shyqyr qe erdhi Rama ne pushtet, gjasme e Majta, te morri ca fonde qendrore per Elbasanllinjte e thjeshte. Ku ndrysho Sejdini nga Kosova apo Dash Shehi? me nje gershere jan te prere, Shqiptar normal i nje brezi te caktum.

Aj wonder, thote kenga, per ke do votonte tom korca. smiley

Aj uonder per ke do votonte zana dhe patek filipi smiley

Ca bohet keshtu mer jahu? Humba bastin, i paska morr PD-hi nja 5 bashki. Megjithate nuk me vjen keq se ja paska mor LSI-se. Bravo Fiqo, bravo Kukesi, Bravo Pogradeci, ndoshta bravo dhe Lezha. 

Fitore trembese kjo e Edi Rames. Besoj se ne total si mesatare rezultati ka per te qene mbi 70% per Edin. E kur mendon qe gjate ketyre dy viteve ka zbatuar reforma shternguese dhe prape votohet, mbas 2 vjetesh ne zgjedhjet e pergjitheshme parlamenti do te jete mono partiak. Kerma sali dhe kanakari i tij lul duhet te zhduken njehere e mire nga skena politike. Ndoshta do te ishte me mire per ta ne kaush se edhe kushtet jane permiresuar goxha.

Me Durresin s'e kuptoj si eshte puna se ka dy zgjedhje lokale qe nuk ka nje alternative serioze ndaj Dakos. Kam pershtypjen se ky robi ka gjetur gjuhen e perbashket me te dyja palet a te treja fare se s'ka mundesi. Si puna e Gjikes ne Vlore qe kishte zene rrenje derisa e zbythi Rama nuk e di nese per qellime fisnike apo per pune interesash.

Mua ai robi me duket nje i paskrupullt totalisht me fytyre "engjellore". Tek ajo lulishtja ku u zbulua ajo lagjia antike dhe qe pastaj u betonua, jane duke u ndertuar nja dy objekte kellira nga ato te viteve 90-te. Njera keshtu si me stil gjoja klasik ku nuk koincidojne ne fasade as hapjet e kateve me njera-tjetren dhe tjetra nje banalitet me alubond dhe xhama...

Mua me duket se ky eshte momenti me i mire per PD, qe te kthehet ne OJQ. Se ne pak muaj, kam frike se edhe per kete do jete vone.

Shof qe edhe Bojaxhiut i qeka tha boja ne furce... smiley "S'ka gjo ije. Ne do fitojm!"

Aty ku kane humbur kandidatet e Lsi duket se socialistat nuk i kane mbeshtet. Mire ja kane bere se Lsi po e grryen si mola PS-ne.

Ka nje frike tjeter: meqe nuk i fitoi dot me vota tani Monika alias Nexhi do bleje vete Kryetarin e Bashkise.

Prandaj asgje nuk ka ndryshu. Shiko Beratin se si po voton. Sa kane marre vesh qe LSI-ne nuk e komandon Iliri por Monika po e abandonojne. smiley

Si tha Sander Prosi kur po e varnin tek Ura ne Berat ? Nje popull mund ta genjesh per ca kohe por jo per gjithe jeten.

Socialistet nuk jane dele dhe as nuk pine G.I.A. Vital. smiley

nga rezultaet deri tani, Lsi ka nje rritje spektakolare ne qytetet ku e majta kryeson. Duket se ka thithur nga e majta dhe e djathta.Ama atje ku ka kandiduar, i kane tregu brrylin komunistat smiley

Prit kur te numurohen votat se keshtu me sondazhet e Yll Ndroqit nuk shkohet as deri ne hale.

Ne rang kombetar LSI mund ti dale rezultati si atehere kur Fatmir Mediu doli me vota me shume se PD-ja. smiley

Jane 1 000 000 votues nga e Majta  e jo te gjithe kane interesa pune apo lidhje.

 

10 vota keshill bashkiak LSI = 10 vota per dr Halimin .. Oferta e ketyre zgjedhjeve 

Humbesit po duken se jane PD-hi dhe LSI

smiley

Eh si e dogji veten Basha me ket historine e referendumit. Keshtu eshte kur te bo Baba kryetar pa merit, ta kish fut sekretar tek marredheniet me boten e jashtme nen Genc Pollon si fillim, te merrte pak eksperienve.

Po Luli eshte cerr, Lulit ja bo 8 me 2 Mehdiu me Zogistet e jo te konkuroj kunder KingMakerit Like

smiley u dogj...

pse e mban mend ndonjehere ndryshe ti

Po sikur te bonte skuthin e tu ankonte si Korrenti, qe nuk e shte faji i im por cer tu baj kamunisteve e zones 5, edhe mund ta perballonte Termetin. Luli e boni si Jevgu qe i qiti Gjoksin Uraganit....e pastaj u anku pse u mor Era me i cop jevg........

Por kta boset e Medias mbeten tu e ngrit ne qiell Lulin por cpret nga Baton Haxhiat ....si tha votoni Griden se eshte grua e bukur dhe ndryshon nga Grate e tjera...ku na i shijoi grate a dashnoret  ky Legeni i klanit te Fevzos?????

iku mbaroi edhe pse te them te verteten, dua qe vendi te kete nje opozite te vertete...

Kush shpreson qe seksioni i Ramiz Alise do ringjallet e do kthehet ne opoziten e vertete te mos ankohet nga zhgenjimet e nje pas njeshme. Shqupi ka synim ruajtjen e familjes qe te mos preket nga Drejtesia e jo te kujdeset per publikun fale alternatives ndryshe. Cuni i Sheqeres po rrjedh keq e me keq dita dites, cer pret mo ene krahu i armatosur legjendar i PeDit po harxhon kohe ambulanceve per ilace se u plaken. Kta te Shqupit jane bere si Ceti me Xhiken ne 1990.

Tironco, kujt i thua; ' Shqupi dhe Cuni i Sheqeres ' .  

Nese e ke fjalen per dy figurat kryesore atje, ata quhen tashme boterisht; Palloshi dhe Buall Mavria, e ke ene tek VQ. 

Pjero, VQ eshte bo si Meshari, ka ardhur kohe me i bo nje ripunim a rifreskim, se ene bota jarane ndrysho.

Natyrisht Tironco natyrisht, por kush jane ata dy personazhet, nuk me sqarove. 

Per Lefyn, ke ndonje haber?  smiley

k'tu s'jom dakort me ty.
Para disa vitesh, ti ke thene ketu me te drejte se Lefy eshte lule para ketyre te 'baraslarguarve', sepse te pakten Lefy mbron kopshtin e vet.

Keshu qe une sot do pyesja : per te baraslarguarit, ke ndonje haber ? smiley

dakort, e kam thene dhe e vleresoj per kete.Por e tepron dhe nuk i bene mire per shendetin lol Te baraslarguarit jane lefty maskuar, ca te thuash!

Del pyetja tani: si do ta trajtoje PD-ja kete humbje? 

Do ta njohe Luli kete humbje dhe magnituden e saj? 

Si zor, sepse pastaj do kete presion qe te dorehiqet. Por ky nuk eshte deputet keshtu qe do mbese i papune? 

Si zor, si zor. 

 

 

Del pyetja tani: si do ta trajtoje PD-ja kete humbje? 

Kemi fitue Permetin zotri!!!

We're coming back...stronger than ever!!!

Rama-Meta ka maru, ka maru, ka maru!!!

Eshte poshterim personal i ciftit Meta ne Vore dhe Lezhe. Ne Vore ishte pa fat, ne Berat eshte e fituar nuk ka diskutime por eshte shume ngushte per nje qytet si Berati. 

Kur LSI bashkon forcat me PS nen nje kanditate socialist arrin maksimumin, ndersa kur eshte kanditate LSI humbet vota kolacioni.

Ne rrugen ku rri Basha me shpi ka fituar Veliaj... smiley

Ne rrugen ku rri Basha me shpi ka fituar Veliaj

Edhe ne lagjen ku vuni kandidature Ramiz Alia, ne 1990, fitoi Alfred Serreqi (qe u bo me vone min. i jashtem)

Eh sa u merzit Gita (ne fal, Nexhi) asokohe !

Jam shume kurioz si kane dale kutite e njesise 5? ku eshte ai shkaba kur duhet te na flasi pak per entuziazmin qe ka perfshire Komunen e Parisit pas fitores publicitare te Velise?

Ndersa Gjergj Bojaxhiu deri me tani rreth 10% ne Tirane qytet. Me duket rezultat i mire.

mua jo. 20-30% po smiley 

O kot ti tashi. Po ti ne zemer te Frances qe fundja i ke te gjitha shanset e shiko sa konfuz qe je. Dashke ti qe ketu ne Tirane robt t'i kene idete e qarta. Keta jemi Stalker. Se po te mos ishim keta qe jemi nuk do ishim keshtu sic jemi. smiley

Vendosmëria e dukshme e partive për të kandiduar njerëz të dyshuar për krime përbën një poshtërim të popullit shqiptar. - Donald Lu

Nëse do të zgjidhen, ata do pretendojnë se ju mbështesin, ndërkohë që vjedhin paratë tuaja për të financuar Mercedezët e zinj luksozë, vilat anës detit apo rezidencat e tyre skandaloze - Donald Lu

Shqipëria meriton më shumë -  Donald Lu

Tashmë i takon votuesve t’i refuzojnë këta kriminelë që përbëjnë tallje për sistemin politik të Shqipërisë. - Donald Lu

Gezuar e per shume vjet rezultatet popull veshderr shqiptar - Swed-i s'lu

 

Per ke votove ti swedo?

Nuk e tregoj per ke votova se me vullnet te lire nuk do shkoja fare ne votime, po te them te drejten e kisha shit voten kete here, jo kshu drejtperdrejt me lek ne dore, po lava nje borxh te cilit nuk i shmangesha dot. Dmth teorikisht une e quaj qe s'kam votu, ai te cilit i kisha borxhin ka manipulu zgjedhjet dhe ka votu dy here smiley

Une ne 19 pa cerek shkova te votoja. Me 7 menie. Si keshill bashkiak votova Ramen per te dhene mesazhin qe i mbeshtes politikat represive me shpresen qe gjerat do te piqen per me mire ne vijim, ndersa per kryebashkiak Gjergjin per t'i dhene nje mesazh te qarte te gjithe picke-bukurve: don't fuck with me!

Kur doli ne fillim kisha ndermend ta votoja (i mblodha dhe firma btw) kur doli pa keshill bashkiak e ndava mendjen qe nuk do e votoja sepse u be e qarte qe nuk ishte fut ne gare per qytetin ose per ata qe perfaqesonte, ishte fut per te bere "market research". Tani edhe rezultatet e market research nuk i dolen si i prisnin (besoj) dhe "Ne Shqiperia" do ngelet projekt ne leter i Bojaxhiut dhe "ideologeve" te fushates se tij.

O swedo une nuk e di se car do boje Bojaxhiu ne te ardhmen po rezultati i tij eshte shume inkurajus qe levizja qe e mbeshteti te vazhdoje. Sot ne mjes takova nje nga robt qe e kane mbeshtet dhe ishte goxha entuziast per te ardhmen.

Ok, edhe mua me iritoi pak "market reasearch"-i, por ne fund mendova: Why not?! Ca po humb?

Nuk eshte e thene te mbetet vetem ne leter swed. S'eshte pak 10% per aq pak fushate sa u be.

Me thene te drejten te gjithe njerezit e kthjellet qe njoh per Gjergjin me kane thene se do votonin.

Mendoj se kur te piqen kushtet te gjithe ne qe nuk pranojme qe te na tallin, do te dalim ne siperfaqe.

 

Swed, per secilin kandidat per kshill bashkiak duheshin 6100 firma. Si thu ti a ishte e arritshme smiley 

Nuk kishte asnje problem, le te vinin vetem 10 kandidat per keshill bashkiak, ose dhe 5, mjaftueshem do ishte

Ols paske votu njesoj si une. Ne kete rast ne Tirane po ta mendosh te tre kanditatet kryesore mund te votoheshin (ne ndonje qytet tjeter i ke njeri me kurv se tjetra). Erjoni dhe Halimi duken personazhe simpatike dhe punetore, ndersa Bojaxhiu i sjellshsem i komunikueshem, kunder betonizimit, sjell shprese etj, pra nje klase me lart. Sa per partite, mes LSI, PD dhe PS, kjo e fundit m'u duk me pak e kompromentuar dhe me qytetare, ndaj votova kete per keshillin bashkiak.  

swedo, e shef qe ti do e hash si Krishti ? smiley

Mire te me gjeje, kokefortesia ka koston e vet smiley

ore po me ate voten e bardhe c'u be?

e dogjen n'furr.

ashtu ishte nje qeshtje...

10% ne Tirane lale. 1 ne 10 qytetare ne Tirane eshte njeri me materie gri. smiley

Hap perpara ky. Vec nje korigjim te vogel kisha. Meqe kane votu 50%, i bie 1/20. Po prap mire eshte.

E drejte. Per te vazhduar kete qe pohon  ti, mendoj se nder ata qe nuk kane votuar (pervec atyre qe jane jashte dhe rezultojne si votues) ka nje potencial te madh per vota per Gjergji Bojaxhiun apo kedo tjeter qe do t'i dije te'i perfaqesoje pa tall ythen. Une vete deri ne momentin e fundit isha "te votoj, te mos votoj"...

kta m'kujtojn arkeomarksistat. revolucioni do vije, por nuk eshte qeshtje vitesh, as dekadash, eshte qeshtje shekujsh. te vije industria, te krijohet proletariati, te vije shtypja, mbivlera, pastaj ta shini.

me kujtohet ne austri ngritja e polit te trete te Hajderit (Rahmet Paste!!!). Hajderi ishte Parti, miku im. Parti. Aq kishte, 5% me at fillim, por ishte Parti, me program, antarsi e te gjitha. Nuk ishte tip "hajt t'i shajm te gjithe" nga dhoma e ndejnjies, ndersa pergatisim cajin e mbasdites. Po te pysje Hjaderin se kush duhet te ishte ne krye te vendit, po t'i jepej mundesia, ai e kishte te shkurter fare pergjigjen: UNE! Po ta pysje si e imagjinon shtetin ti? do te thoshte: hap programin dhe gjithe materialet teorike te Partise. Dhe ajo qe thoshte Hajderi ishte e ndryshme nga ajo qe thoshte e majta (ne pushtet) apo qendra (aleate e se majtes ne ate kohe). Kshu behen punet, jo me "keta jane te gjithe bandite. o llah". Futi edhe nje pordhe per lirim, dhe kthehu ne ane tjeter, si lubonja, i bind qe sapo the dicka qe te kput shpirtin.

Derdimenet tane pertace dhe quna mami te barazlargimit nuk e kuptojne se nje "pol i trete" nuk mund te vije vetem prej mospranimit te ekzistueses problematike. Nqse nje shtepi nuk te pelqen, mund ta shembesh, por do ngelesh ne shi, nqse nuk nderton nje tjeter, dhe shpia, sic te dy e dime, do perkushtim dhe pare, nuk behet me endrra sabahu dhe fende mengjesi.

O Skrapari ate "derdimene e pertace" mbaje per vete o burre i dheut. Futesh ne mes te pilafit dhe ofendon.

ca pilafi p thu mre? smiley

le qe nuk me pelqe mo si gjell.

Ehu tani... 

Vota e bardhe eshte poliendrike. Nuk ka lider.

E mer vesh o Cim? 

Vota e bardhe qenka e te gjitheve. Qenka e jotja...e imja. Pak a shume si pushteti popullore!

po, po, partia e te gjitheve, si ai karafili i ndrek shkjezit. smiley

Kjo nuk do te thote se vota e bardhe ka pushuar se ekzistuari

A spectre is haunting Albania – the spectre of "vota e bardhe"...

Gespenst... eerie... white power... grrrr

Ne fund te fundit ne si votbardhiste

Votbardhiste!

smiley 

 

Where is the party in opposition that has not been decried as votbardhiste by its opponents in power?

Where is the opposition that has not hurled back the branding reproach of votbardhism, against the more advanced opposition parties, as well as against its reactionary adversaries?

Two things result from this fact:

I. Votbardhism is already acknowledged by all Albanian powers to be itself a power.

II. It is high time that votbardhists should openly, in the face of the whole world, publish their views, their aims, their tendencies, and meet this nursery tale of the Spectre of Votbardhism with a manifesto of the party itself.

So funny. 

well, krijoni parti politike, alidea. behuni alternative konkrete, jo rastesore (tip: kandidatit filan iu tek me kandidu dhe esht burre i mire dhe i ndershem), dhe nje profil i qarte cfare propozoni ndryshe nga dy mamuthet aktual. ndryshe, eshte fjala, se parti radhiko ka edhe lufter xhuveli, mos gaboj.

asnji levizje "e trete" nuk ka pas "qare" pa u shndrru ne parti politike. se kto jan rregllat e lojes. kur do me lujt futboll, nuk e prek topin me dore. se ashtu esht rregulli.

perndryshe behesh "a third wheel", ose "un terzo incommodo".

ps. ne memedhe? smiley  me hajer, me hajer.

Me fal se po futem une ne mes te pilafit tani. Kaq e thjeshte qenka me hap nje parti politike? Hajde pra ti ketu Emo edhe hap nje parti politike. Hajde ta hapim te gjithe bashke.

Vota e bardhe eshte thjesht fillimi i dickaje te re, sic e kam shkruajtur dhe me poshte. Partia politike do hapet kur t'i vije koha. Them, imagjinoj, shpresoj. Une personalisht mendoj se Bojaxhiu kete test te votes lokale per Partine e ardhshme po e ben. Pastaj Alidea, une, tjetri, tjetri... thjesht do ta votojme, nqs. do te na bindi kuptohet, se s'kemi as kellqe e as kohe me themelu e me u marr me parti.

Tani pyetja eshte, ti ca problemi ke? Ty ca e keqe po te vjen qe njerez si Alidea dhe une etj, etj, po te themi se s'ndjehemi te perfaqesuar nga asnje pale sot per sot. Ti po na kundershton dhe ofendon kot per sport, per kalim kohe, per cfare?

well, un e kom nda menien mos me u mor me politik. me del me mire keshtu, me jete professionale. 

per ju (them "ju" sepse kuptoj qe jeni nje grup i pakenaq nga cdo grupim signifikant politik) kam dhe perseris kete: persa kohe nuk jeni nji subjekt i dallueshem qarte politikisht, edhe pa deshiren tuaj, ju i jepni krah njerit nga dy mamuthet aktual politik. nuk eshte ne doren tuaj ky lloj ndikimi. pra nqse keni nje iluzion se jeni subjekt me vete, kete iluzion eshte mire ta hiqni. barazlargimi eshte i pamundur. flas me ty se e di qe ke "dy fareza ne maje" - kto s'do ia thosha kurre ndonje tjetri ktu verdalle se eshte humbje kohe.

tani: shof qe keni aspirata per differencim politik (s'ka si te ndodhi ndryshe, te ndodhi ndryshe s'ka se si). pytja e pare fare eshte cfare do sillni ndryshe ne tavoline prej ketyre te tjereve? e dini kete gje? keni nje ide, sado te pergjithshme? cfare do t'ju profilizoje? Nqse do vini ne tavoline menune e sinqeritetit, ndershmerise e te tjera kategori morale dhe individuale, te lutem mos fillo argumentin (me mua gjithnji). sepse per gjera debile na del e ster-tepron nje fare lubonji, s'ka nevoje tregu per te tjere.

cilat do ishin ofertat e polit te ri ne ekonomi? ne politiken e jashtme? ne kulture? ne aspektet sociale? dhe cfare do i mbeshteste materialisht keto oferta, qe te mos jene slogane?

ja, kshu monsieur, qe gjeja te mos vazhdoje e tipit bjeri t'i bim dhe te leme ndonje koment aty-ketu, si pun bamiresie e dites. smiley

persa kohe nuk jeni nji subjekt i dallueshem qarte politikisht, edhe pa deshiren tuaj, ju i jepni krah njerit nga dy mamuthet aktual politik.

Me voten time qe e kam deklaruar edhe ketu, besoj se kam qene shume i qarte dhe sintetik se cfare qendrimi kam per sa me siper.

Une thjesht dua qe ky vend te behet me i jetueshem dhe do jap kontributin tim me vote apo me perpjekjet e mija te perditshme sado te vogla qe te shkohet ne kete drejtim.

Jo mer Ron joooo!

Ti ke ik shume i ri ne Amerike. Duke pas parasysh se car lavazh truni i bohet robve atje dhe se si vazhdojne brez pas brezi te votojne te njejten parti, une them qe as sternipat e tuj nuk kane asnje shonc te mendojne jashte monizmit. Ti aty do ngelesh mer plak. Pra ti mund te jesh cun i mire sa te dush (s'e ve ne dyshim kete) po politikisht nuk ke shonce me u zbardh se nuk ka vend per rebelim te ty. 

Dje po shifsha filmin "Divergjentja" (nuk ja di emrin anglisht) dhe menoj se ti je fiks si shumica e personazheve ne ate film.

Une jam ne Amerike kurse ti je ne Shqiperi. Si rregull ti i ke mundesite e rebelimit dhe pjesmarjes me te medhaja se une. Nuk kam qef me e personalizu por hajt mo po e provoj dhe une nji here. Ti ke qene keshilltare i Presidentit Topi. Nje president i cili u zgjodh si i tille nga nje pazar i felliqur deputetesh. Ky proces i felliqte ty jo vetem qe nuk te shtyu ne rebelim por cuditerisht te shtyu te punoje per nji President me njolle te madhe ligjshmerie. (Vetem amon mi kurse ato qe kam punu pr Atdheun, etc, etc, dhe jo per individin.) Tashti, se ku e gje ti lartesine me dhone mu dhe sternipave te mi leksione morale ate e di ti. Por une di nji gje, qe pertej pallavrave te peshkut ti ke punu per nji President me ligjshmeri te cunguar, kurse une nuk kam mbajt kurre post publik. Deri ktu besoj eshte i qarte ndryshimi midis mej dhe teje. 

Stalker, bej nje xhiro ne media.Vota e bardhe eshte me efikase se ne zgjedhjet e kaluara. E mori vesh ne talioni matan detit lene mo media ketu. Po si i perbetuar ramist qe je sigurisht qe  rrezja e shikimit nuk ti kalon disa korniza. Vota e bardhe eshte poliendrike. Nuk ka lider. Un isha vetem njera prej atyre qe e promovuan. Kesaj radhe i rashe me kryq fletes se partive por votova Bojaxhiun tek kandidatet. Kjo nuk do te thote se vota e bardhe ka pushuar se ekzistuari smiley perkundrazi, pertej Tiranes e sidomos ne ato zona ku jane kandiduar kandidate me te shkuar kriminale ka funksionuar me se miri. Ne fund te fundit ne si votbardhiste donim te promovonim kandidatet jashte partive aktuale, Bojaxhiu tregoi qe ishte nje shembull per tu ndjekur.

 

une them qe nga poliendrike, vota e bardhe me se miri do ishte te mos ishte fare vote (ose t'ishte jeshile, dmth ti dje t'shkoje nga liqeni, per shembull smiley)

Eshte thjesht fillimi i dickaje. Nuk esht e thene qe te mbetet gjithmone e bardhe. Kete vit mori nje emer: Gjergj Bojaxhi, ndoshta ne te ardhmen do te behet Parti Politike. E rendesishme eshte qe ka njerez qe duan dicka me shume nga cfare ofron sot per sot realiteti politik shqiptar. Se si do te formezohet kjo, kete do ta tregoje e ardhmja, por e rendesishme eshte qe dicka po leviz.

Kur Rama hyri ne politike a nuk ishte ne nje fare menyre perfaqesues i votes se bardhe, perfaqesues i atyre njerezve qe ishin te lodhur me alternativen e Nanon dhe Berishes?

Memzi po pres shkrimin e rradhes se Ben Blushit. 

Do e kete gjet edhe ai ndonje fije makaron ne gopin triumfator te PS-se. smiley

Ose ndonje fije floku ne tasin-ikone (do thoja) me makarona te Triumfatorit. 

Se po i bojme lomsh edhe barcaletat tani nga gezimi smiley

Megjithese Cdo gje qe thone e bejne shqiptaret ka vite qe s'me habit me papergjegjesia syleshesia e injoranca e thelle dhe e paster qe tregojne  ne zgjedhje me le pa mend ps goje.

Do fillojne robte me kendue, rrofte lsi ja rrofte iliri se ed rama desh na therri...

Po Grida si dul???

i kane vjedhur votat smiley

ju thafte dora kush i ka vjedh vota Grids!

top-qeneli po thot qe Vangjushi eshte 13 pik para!

i paskan vjedh vota me lopate te shkretes!

74 me 25% smiley

seriozisht ! (qendra votimi te numeruara : 92 nga 406)

Nuk ka mbaru Grida-beteja. Griden nuk e votoi Pd e Durresit si qytet, por do marre shume vota nga  fshatrat perreth, si ne Permet. Edhe ne Permet nuk duket se diferencen e votave e ka bo qyteti, por rrethinat.

permeti nuk ish surprize, dihej pastaj dhe ky kandidati i opozites njesoj si ne pogradec ka qene ish kryetar komune i majte. kryetari aktual i bashkise pastaj, i anatemuar edhe nga bledi manesmiley, thoshin qe ish mjaft i padashur nga poplli.

Permetin e shof si te ngjashem me Durresin per faktin qe qyteti voton maxhorancen ndersa fshatrat tip Rrushbulli.... kane qene tradicionalisht te djathta e votojne opoziten. Permeti me harten e vjeter prape i Majte kishte per te mbetur...thone. Ne Pogradec nuk di asgje cer bo vaki, po Supriza per mua sduhet te shikohet me shume habi se ndonje gjo te modhe nuk kan bo politikanet per popullin.

Papunesia eshte rritur ,njerezit po ia mbathin nga vendi populli votbeson qeverine .hajde figure out si punon mendeja e shqiptarit.

Nqs. Rama me politikat represive i ka pre risken ca copave te mishit qe as per pune e as per qejf nuk i ke, atehere le te qerrohen nga ky vend nje ore e me pare. Me pak katunari verdalle. Per mua mundesisht te iki shumica e Fushe-Krujes dhe Lacit. T'iu bllokohen makinat luksoze, t'iu konfiskohet pasuria e paligjshme e me ato leke te financohet buxheti i shtetit. Fundja leket rrush e kumblla do t'i benin gjithsesi. S'i ke per sipermarrje keta njerez. Vetem per carje trapi.

nderkohe, vazhdon heshtja (post)elektorale e PD !  smiley

Baking NEWS: Nxehet Altin Goxhaj!

Filloi ti leshoje Saliu zagaret kundra Lulit. Priteni kur te vije edhe njehere ne krye mbreti dora vete, prijesi, legjenda e sidomos shoku i femijerise se Dautit.  smiley

Bashkia SKRAPAR

ASHE – 86.3%
APPD – 13.7%

T'i rrethojme me tela me gjemba,pat than Pashko ndjese paste,ne 92-shin smiley

 

 

Asgjo per t'u shqetsu: Blezencka do qendroj si bastion i pathyer blu.

O Blezencka heroike

me Partin Demokratike.

Ajde miqsi e pandare, oreee... (me uraganin Rama)! smiley 

PS. (& LSI): do proponojm prap mbret, kur mos kem njeri... ia kemi mor doren!

Po ai Lefti nga ka humbur valle apo ska internet keto dite. Gjithesesi mu be shume qejfi qe LSI humbi Lezhen, Pogradecin, Kuksin dhe Voren. 

Pashko ai i cekut te bardhe mo??!! smiley   Ate letren (higjenike)  ja tundi para hundes idioteve te PiDhi-t ai dhe JO Skrpalinjeve.

Skrapalinjet kane qene/jane  gjithnje  Fitues.

Iku dhe Pogradeci.

Po tani ku do shkojne analizatoret qe deri dje diskutonin fenomenin Monike & Bro ne politike?

Krim te humbe pogradeci ... U pa puna; MBAHU BERAT! 

Dru kandidateve te LSI neper gjithe shqiperine.

Nuk hane shqiptaret bar o lum miku. Te bjere dhe Berati. Pastaj te shofim pak ato rezultatet e IPR Marketing qe na e qisnin LSI me 20%.

Edhe Bazhdari u lagu shume me LSI ne shkoder pranej po ha taponxhin.

Shpresoj qe Nr:47 te mos jete votu fare per keshillat bashkiake.

Ra Lezha, ra  Pogradeci. Mbahu Sfetigrad ! smiley

Pyetje nga salla: kandidatja e Poradecit ishte lsi ?

Po.

Qarte. Gjerat po shkojne ne drejtimin e duhur. Se shpejti LSI i bashkohet PS-se

yes, ser ! Po pervijohet mesazhi i refuzimit te lubise Lsi nga votuesit e majte.

Ose po konfigurohet konflikti i vertet elektoral i ardhshem per vendin e dyte LSI versus PD, PS do kete shkeputje te perhershme elektorale nga PD.

Te presim perfundimin e zgjedhjeve e te shohim voten e LSI kundrejt votes se PD ne shkalle kombetare.

Ky eshte mesazhi me pozitiv ne kto zgjedhje. Hera e dyte qe votuesi shqiptar po me imponon respekt!

a me ter mend do behet Shqiperia, Spiritus?

Cimo,

Mos u gezo kaq shpejt o burre! Do shume pune akoma me arrit ate gezim qe presim (kam frike se kur te dali vota e kshillave kena me qa fort te gjithe). Ne Poradec humbi LSI se ish-kryetari qe ishte i PS eshte nen hetim si Gjika. Kandidatja ishte cope-cope. Kurse kandidati i PD-se ishte pak si i majte me c'thone (fiks per PD mo). 

Kurse Kukesi ishte nje lufte mrena llojit, pra te gjithe te PD-se. Ne Vore ishte gare hajdutesh. Berat konkurrence te majtesh.

Sidoqofte njishi i ketyne zgjedhjeve do ngelet kandidati i PBDNJ-se ne DIBER smiley , Dik Spata.

do behet ore, duan s'duan armiqte e ASHE-s smiley

Madame Glover kishte thene zgjedhjet ishin qka! smiley

Qka e thote me delikatese, sepse nuk mund te flase hapur si zonje e nderuar qe eshte. 

Por sinjalin e dha ajo! 

Ta shtjellon Sala ne Facebook dhe Ristani ne Birrari "Inicjativa e Lire" se qfare ka dashur te thote Madama. smiley

Rezultatet ne rang vendi jane shpresedhenese dhe nje shuplake per aleancen e qelbesirave RAMA META! Vora i dha nje shkelm mafias se M(e)tes pas Kepuces, ndersa bastione te majta kane rene duke thyer tabu! 

Tirana megjithe ndarjen JerryManderiane prape nuk ka numeruar akoma gjysmat e kutive, ndaj presim.

Shuplake Fitoreje!

 

Edhe Permeti ju dha shuplaken e rradhes... Shprese dhe nga Mallakstra e officereve te kuq. smiley

Rezultatet ne rang vendi jane shpresedhenese

smiley

Lefty, ti dhe Cuni i Sheqeres, mund te flisni cdo budallik qe ketej e tutje. Demin ja bete PD deri dje kur populli shkoji per votim....eh si ja mbushni ju kutite ciftit Rama -Meta sa here qe dilni ne publik. Mishin kokerr na e boni ...hec mo kismeti ciftit Rama Meta.

Se njof cunin e sheqeres, njof Fiqon e Vores qe jq ngeci ne fyt mjellin Mamuthit te Krimit Meta pas kepuce, si dhe tere administrates se AKU qe u be si njesit guerril.

Rames do i ngeci ne fyt cuni mamit tbukur ne Tirane, por kjo eshte nje tjeter histori..

Left, blute njihen per elegance dhe miresjellje ne komunikim. Mos e perzini mamin e Erjonit ne kete mesele. Kerkojani Halim Mesut Kosoves aka Nastradini shkaqet e humbjes. 

Urime per fitoren masive. Bllu Allbenja smiley

Nuk ka cer i ngec Rames, Erioni eshte punetor mblidheni menien e hapni syte te mesoni. Eshte tip burokrati antipatik, dhe me precedentin e dembelit Basha, Erioni ka lindur me kemishe. Eshte ene me fat kjo pune. Rames eshte per ti ngec ne fyt 75% e PS, shoket tuj jane te Shqupit.

P.S. Ju sulet erionit aq keq e ne menyre aq te pandershme sa i shtuat piket. Se trajtuat Griden a Bojaxhiun me te njejten LUPE.....E bote sikur do fitoni Dritan Dajti a Fiqiriu i Vores ne Tirane.

Pale kur ju sulet Gruas Ajoles.....qe sduhet ta bonit kurre. Ajola perfaqeson traditen me te mire Shqiptare me nje arsimim elitist frankofon qe ju te Shqupit nuk duhet ta nxirrnit kurre ne shesh te meidanit se eshte reklama me e mire per partine Socialiste e Erionin. E ke degjuar ndonjehere  Aiolen dhe krahasoje me grate e ministrave, ish-kryeministrave a presidenteve???? Jeni te pa-afte dhe te liq.

plako nuk e di une nga i gjen keto info, po te siguroj se Elita e shkolluar nuk gjendet tek PS. Ps eliten e vete e ka me Termet Peçin dhe fitoret Publiçitaresmiley

Ajoles ja ke thene Rama publikisht dhe off the record se cfare mendon per te...qe eshte thjesht nje kokerr..

Bofshi qef

Ky eshte shkaku qe do shperblejet Shqupi se quan curva grate e gocat e botes. Ta thash ver Ajolen ne publik e ver grate e para te venit plus grate deputete. Shikoni fushate ne Erionit sa perfekte ishte deri ne merzitshmeri, por i mblodhi kokrrat e fiqve ne fund. Mesoni te vleresoni pikat e forta te kundershtarit se jeni thashathemexhije si arixhofkat ... Jo per gjo po u plaket.

Ka qe dy muaj qe ka aplikuar per fonde tek nje organizate ketu per nje projekt ne Tirane. E qe do t'i aprovohet.  E qe ua di anen e s'ua perton ketyre gjerave. Pa hic ose shume pak harxhime nga Bashkia. Xhexhua, me gjithe deshiren time personale per nje perqindje sa me te larte, nuk. 

Bo sa e keni ul nivelin me, merreni me bashki te kategorise se trete si ajo e Vores. Jeni te merzitur se si duket bathet as pas dy vjetesh nuk keni fare shprese. Me keto zgjedhje sikur do ishin uragani blu dhe kerkonit dhe rrenien e qeverise. Ik tani bej cicin. 

Humbja Publiçitare e Permetit!

 

edhe zona operative numer 1 sic njihet ndryshe Mallakastra ka dhene shuplake publicitare dyshes Rama-Meta.. smiley

zonat me te varfra keni fitu o left, jane me teper vota ndeshkuese se sa shperblyese.

edhe voren qe e fitojshit me nga 6 mij vota diference e fitut vetem me 200 kesaj rradhe

Me c'po kuptoj une ajo qe po humb vertet eshte LSI. Ne qytetet mesatare te gjithe kandidatet e LSI po humbin. Gje e mire kjo. Shpresoj te humbin edhe Lezhen dhe le ta mbaje me shkume Liri me Moniken. PS e vetme mund t'i kishte fituar te gjitha bashkite. Por as kjo nuk do qe e mire.

Pres me padurim reagimet e germuqit nga Vicidoli. 

Urime Fiqos ne Vore. Njeri i mire dhe pragmatist. Para me shume se 20 vjetesh kur iu ngref me shku ne amerike i knoqi me kafe dhe dreka gjithe shqiptaret e USAID deri sa e futen ne liste per "specializim". Fiqo erdhi, pa, mesoi dhe shkoi. Dhe ja ku eshte sot, ne piedestal.

Se kuptoj dot akoma se per cfare rezultate leshi presin? smiley

Turmat e deleve presin me shprese se kto degjenerata qe votun kete here do jene me pak te degjenerum se ato qe ishin dhe do kene meshire e do vjedhin icik me pak. Never mind that they are ALL te degjenerum.

Good luck bageti ! Dilni pellisni ne mitingje per fituesit tani ... dhe rujeni per vete pytjen : po ti si do veproje ? ... sepse nuk e di pergjigjen. Ajo hale nuk u qelb dje a pardje ...

fakt eshte se gjonat per popullin e thjeshte sa vijne e bohen me te komplikume ...se besoj qe politikanet albanezi te jene aq te zgjuar sa ti bijne vete gjonat te komplikume !

Vaudejes perfundon numurimin, tirana jo !?  Shenje jo e mire

Prit tani, se filozofit i lind nje pyetje:

Te votosh edhe te bardhen edhe bojaxhine? smiley

Paradoks?  

I think so! smiley

Me vjen keq per Bazhdarin. Shkodranet mund t'i kishin dhene nje shans. Shkodrane doc dhe jo e "kuqe" me sa di une.

Shkodranet (me gjithe respektin) jane njerezit me te ngurte ne Shqiperi qe nuk e njohin llogjiken. Jane me kokderra se vlonjatet. Perceptimi im ky. 

Kam komshinj nje cift shkodranesh nga Shkodra, njerez te urte, punetore. Ne moshe jane te rinj. Per Jozefinen cahen ne dysh. E ka ba Shkodren xhenet thone. Jane hap sheshe e kafene boll. 

Ec e merre vesh.

Bazhdari flirtoi shume me LSI pranej sja mushi menjen Shkodranvet.

Njata flamujt e LSI neper rruge i shtine fryken gjindjes. Than ma mire kta hajnat e PD se hajnat e LSI

Ermal Hasimja, ideologu i Gjergj Bojaxhiut, thote qe Bojaxhiu ka marre deri ne 17 % te votave tek Komuna e Parisit, si lagjia me e urbanizuar e Tiranes. smiley

Vitalist i lindur !

Po gezim i madh! Te vetmit qe mund te kene ndonje perfitim nga rezultatet e Bojes jane keta hasimet qe do fillojne qe neser ti perdorin si argument negociatash me rrenojat e PD-se...per qytetaret prape pese me hic

Kthehu Dibra!

U vertetua shprehja e vjeter keto zgjedhje: Vetem Malet nuk levizin. 

Keto zgjedhje do te hyjne ne histori per heshtjen e LSI-se !! Me qetesi e dashuri? 

Mjafton rezulati i thelle qe po pervijohet ne Tirane qe Basha te jape urgjentisht doreheqjen. Veliaj e ka derrmuar Kosoven ne cdo njesi vendore, madje edhe tek 8-ta ne Tirane, bastion historik i se djathtes dhe diku tjeter thuajse e ka kapecyer dyfish!

Ne zgjedhjet vendore Tirana = Shqiperia, mos u merrni kot me Mallakastra e me the e te thashe!

Ky rezultat i turpshem ne Tirane eshte i papranueshem per nje parti te madhe si PD-ja. Sidomos kur vjen pas 4 viteve qeverisje te kryetarit te saj! TURP I MADH!

Po edhe i papritur nuk eshte si rezultat, pasi

a) Basha nuk e ka prek me dore Tiranen keto kater vjet, te pakten jo per mire,

b) ne rrafsh kombetar nuk ka qullos ndonje gje me te mire,

c) aleancat i ka 'sharruar' te gjitha edhe me parti apo grupime qe ideologjikisht dhe historikisht i ka afer, si Topin apo Bojaxhiun

d) mire Topin/Bojaxhiun qe nuk i qasi, por athere Berishen pse nuk e perfshiu ne fushate!?

e) kushdo qe ka pak kohe dhe durim te beje nje xhiro te shkurter ke kafja ke oborri i shqupit e kupto mire se me ato kontingjente njerezish qe i kan ngel 'besnike' maksimumi mund te prese fitore ne kamez apo ndonje zone te thelle, po jo qytetet e medha (qe nuk quhen kot qytete, por sepse aty banojne qytetare, jo shpellare!) 

Me pak fjale, Basha te iki me vrap dhe ti hapin rruge rinovimit serioz, pasi perndryshe me ket opozite eshte sikur kombetarja Gjermane, fjala vjen, te luaje futboll me seleksionin e shqupit...rezultati do te jete perhere i thelle dhe turperues dhe kjo do ta detyroje shqupin tja hudhi fajin gjyqtarit!

d) mire Topin/Bojaxhiun qe nuk i qasi, por athere Berishen pse nuk e perfshiu ne fushate!?
 

Ia dashke te miren PD-se pse s'thua. 

ti do rrosh shuuuume me gjate se mua !! smiley

@MOnden: Per keto zgjedhje e kisha fjalen jo ne perspektive afatgjate. 

Ne mungese te marrveshjes me Topin etj., duhet te kishte perfshire me fuqishem Berishen, qe ne fund te fundit i katalizon me shume efikasitet votat 'besnike' qe ka partia.

Mire, si ta shohesh ti te arsyeshme. Une them shyqyr qe s'u perfshi jo vetem per PD-ne, por edhe per fushaten elektorale ne pergjithesi dhe procesin e votimit dhe numerimit. 

@Stalker, po jo i dashur, nje dore muhabet me shume. Kaq smiley.

Per  tironen, durrsin, shkodren poplli votoj dje. Sot e neser votojn pecogroset ne noj zyr t'jashtme

Obi wan

e) kushdo qe ka pak kohe dhe durim te beje nje xhiro te shkurter ke kafja ke oborri i shqupit e kupto mire se me ato kontingjente njerezish qe i kan ngel 'besnike' maksimumi mund te prese fitore ne kamez apo ndonje zone te thelle, po jo qytetet e medha (qe nuk quhen kot qytete, por sepse aty banojne qytetare, jo shpellare!) 

nga cila shpelle je ti mor/moj smiley

kane shperthyer tubacionet e zeza

PD ka marre aq sa ne fushaten e kaluar -LSI.si i fut LSI militantet e vet ne administrate kur ka nje status te nepunesit civil?

Nuk i di shifrat e krahasuara akoma. Po edhe sikur te kete marre sa heren e fundit, pra ne 2013-en, nuk eshte rezultat pozitiv! Aty vinte nga plot 8 vite pushteti qe e kishin konsumuar, kurse sot 'lodhjen' nga qeverisja duhet ta reflektonte ASHE-ja.

Po s'ka si te ishte ndryshe kur nuk ben asnje perpjekje per bè qe te besh koalicion me forcat qe kane nje ADN te ngjashme me ty, si Topi, etj., apo me subjekte si PBDNJ-ja, p.sh., qe kane mbetur te zhgenjyer nga Rama! 

Obi, Sala nuk eshte me figura popullore e PD, ka nje aprovim 23% poshte Bashes e Metes. Qendron ende ne krye te Shqupit se ka miliarda e grupe te armatosura.

Zonja e zoterinj,

Jemi deshmitare te instalimit te nje diktature, e cila, si duken bathet, do te zgjas me gjate se dinastia QIN!!!
Mos prisni qe Peteri te perballet i vetem me te! Cohuni e bjeruni, nga Permeti gjer ne Vore!!!!

Mos i bjer me qafe Peterit se ben gjynaf. smiley

kush e nxjerr dot nga analet e Peshkit ate llogaritjen epike te Peterit, qe qiti siperfaqen e bunkereve me te madhe se siperfaqen e shqiperise?

me epikja eshte ajo kur e pyet i biri Peterin qe ca jane komunistat o ba? Dhe Peteri i pergjigjet, po si ta shpjegoj o bire, komunistat jane nje lloj pushtuesi. EPIKE!

 

iku dhe Dibra!

Ore po pse kishte PBDNJ kanditat ne Diber se mora vesh une . Dhe kishte nje emer shum interesant , quhej Dik Spata   dhe mori 444 vota .

Se Përmetin kem fitu kem fitu kem fitu 

smiley

ymer o zot, ymer!

Eksperimenti i Pd-se me cunat e bute deshtoi ne menyre te turpshme! 

Koha therret ne skene Xhozin, Mulin,  Dajcin dhe 200 djem nga nje qytet i caktuar i Shqiperise! smiley

@ Obi, ja, lexo mrrokllen me specifikisht.

Nejse, une e kisha per ndikimin karizmatik qe vijon te kete Berisha tek besniket e vet, ndikim qe nuk u shfrytezua fare ne kete fushate. Kjo do te kishte qene zgjedhje e zgjuar, sipas meje, nese do te kishin qene ne gjendje ta zevendesonin me ndikimin karizmatik te dikujt tjeter, qe pervec terheqjes se ushtruar ndaj elektoratit tradicional do te kishte qene ne gjendje te joshte edhe 'zonen gri' te zgjedhesve, ata pra qe nuk e kane mendjen e mbledhur (si shkodranet p.sh.).

Ky lloj ndikimi, alternativ ndaj Berishes, nuk u shfaq ne horizont; ne kete pike, a ja vlente ta mbaje Berishen ne stol!?

Rezultati qe po pjellin keto zgjedhje thote JO, nuk ja vlente... .

Pse mendoni se LSI humb Kuksin, Hasin, Lezhen, Voren, Beratin (ndoshta), Pogradecin!? Nuk votojne socialistet per kandidate lsi-sta apo si?

Nuk ka pune ne zyra per te gjithe..LSI ne vecanti ka premtuar shume ne 2013 ne kete aspekt,e sigurisht nuk mund ti mbante dot keto premtime ! 

Kjo eshte prova se LSI-ja ska lidhje me te majten, qe kur nuk ka nje kandidat per kryetar te sajin nuk eshte e motivuar te shkoje e te votoje. Nuk besoj se ka ndonje strategji nga qendra e PS-se per kete sjellje, thjesht eshte ne 'natyren' e gjerave.

Reflektimi me i gjere qe lidhet me kete teme eshte si arrin Rama dhe te vetet ta bejne gjumin rehat ne ket marrdhenie interesash qe mbahet ne fije te perit... .

Hasin?

Gabim Hasi po s'kisha vale ta fshija.

Mire. Urno tani pergjigjen per pyetjen :

Socialisteve fakir fukarenj te rretheve nuk u del e keqja me LSI-ne qe eshte bere tre here autore e humbjeve te tyre. Nje here ne kohe te Nanos 2005, nje here ne 2009 dhe 2011 . Prej ketyre votimeve mijera socialiste kane humbur vende te punes dhe kane lene leshte ne gjithe keto vite. Kane qene njerezit e PD-se ne LSI qe u kane mare vendet e punes. Edhe kur humbi PD-ja LSI mori ne mbrotje keta plehrat hajnat e PD-se qe ndryshun ngjyre.

Kete here iu kthyen kusurin. smiley

Sic do i zeri inati me ata te FRD-se qe do punesohet tani ne Tirane, Durres, Elbasan, Korce, Fier, Vlore, etj. Dhe keta te gjithe jane njerez te PD-se, qe kalun me Bamir  farekungullin. Edhe listat qe kishin bere per te heq ca plera apo kurva qe jane ne zyra shteti tani do anullohen se do thone qe jemi me Bamirin. smiley

Kur te behet Mirela Bogadani , zv.kryetare bashkie ne Tirane ty do te iki petlla fare. smiley

Hajde dhe mos u bej pishman pastaj qe votove per ASE-ne. smiley Se do vije dhe ky psikopati i lindur ,shpikesi i G:I.A Vitalit, dhe do shperndaje ilac qe sheron kancerin ne spitalet publike.

LSI po humb thjesht se nuk investoi sa duhet ne lek te thate per blerjen e votes. U treguan cheap dhe tani po paguajne me humbje. Kot e prishen pazarin. Le thajne mut tashi.

Bravo qytetaret e Tiranes qe kane votuar per Bojaxhi, shifra teper inkurajuese po te kesh parasysh kapjen kaps te politikes nga partite ketu e 25 vjet! 

Ata mijera tiranas qe kane votuar per Bojaxhi i bejne keta mili-delet ne Peshk (te cilet ja lepijne pa kushte Edit apo Saliut) te duken si relike tashme shqip-histerike...historike desha te them. 

P.S. Peshki paska pasur nevoje per pak zgjedhje q'i te gjallerohet...kutia nr aq me kete parti, kutia nr kaq me kete parti, thone ata me lart ne komente qe po e live blogojne numerimin, entuziazem si telebingot qemoti kur qene fenomen i ri lol

Nuk ndaj me ty te njejtin entuziazem, pasi mendoj se projekti afatmesem i Bojes me shoke, maksimumi te con te rilidhja me PD-ne, natyrisht me nje hapesire te garantuar brenda llojit. 

Nderkaq mendoj se jemi te etur si shoqeri per nje levizje TE RE politike, qe te perfaqesoje interesat tona dhe nga kjo prirje perfitojne nga pak edhe bojaxhinjte e rradhes. 

P.S. - Une nuk e harroj dot se Boja i perket kategorise se Priftit, Harasanit e co. qe pas pervojes ne krye te KESH-it jane bere magjishem 'bosa' smiley!

Mijera qytetare ne Tirane rrefuzuan te jene skllever te trinomit PS-PD-LSI duke votuar per nje kandidat te pavarur. Kjo eshte padyshim nje rreze inkurajuese drite ne ate ambient te kapur prej koqesh ketu e 25 vjet nga 1shat e partive, dmth dava 4-5 veta, pra ne ate ambient ku pak a shume asgje e re s'ka ndodhur esencialisht keto 25 vite, me perjashtim te emrave qe bejne rrotacion e ndonje shkendije qe pa lindur mire fiket.

Sistemi autokratik i 1shave nuk mund te rrezohet brenda nje dite mrekullisht pa u dobesuar me pare gradualisht, e votat per kandidatet e pavarur e partite e treta (qe s'jane ne sqetullat e partive te medha) bejne pikerisht kete, dobesimin e sistemit te 1shave. Sot per sot kete shikoj si 'veglen' me efektive per kete pune; shikon gje tjeter ti?

Teorikisht edhe une do desha qe halla te kishte koqe qe t'i therrisnim daje, por momentalisht jam me idene e votimit te kujtdo kandidati e partije te trete e cila dobeson trinomin e shkërdhenjte PS-PD-LSI. 

Jarebi te vije dita qe ne Shqiperi te kete mundesi te formoje nje parti te sukseshme nje grup njerezisht qe jane komplet te virgjer nga politika, por momentalisht ky shans eshte aty-aty me te qenit e virgjer te te emes se Zeqos.

Dmth sot per sot shikoj 0-5% shans qe nje parti/levizje politike te krijohet nga njerez qe s'kane qene te perzier fare me politiken shqiptare, fatkeqsisht kjo, bile mendoj se 5% eshte shume optimiste.

Nese neser Bojaxhi del nje Bamir i sotshem e ben aleance me nje nga partite e medha, normal qe ka per tu firaksur e votat qe s'jane dele te PS-PD-LSI do votojne per dike tjeter, sic dhe duhet.

P.S. Ironikisht, vite me pare mileti shqiptar i dha shprese Veliajt per t'u bere nje levizje e tille, dmth e trete dhe e virgjer-politike, por Veliaj jo vetem qe s'u be gje e pavarur, por doli nga sqetulla e Rames duke u qelbur me fort se Rama vete. Edhe kur e provoi te beje parti me vete G99-erisht, pavaresisht mbeshtetjes faktike te Rames deri atehere, e pa qe konjukturat aktuale politike aty e pertypen si cimcakiz. 

E ke dhene pergjigjen vete, me shembullin e Velise. 

Per Gjergjin, te shohim, ketu jemi, ishalla del sic shpreson ti ... .

Une s'e njoh Gjergjin me shume se c'dime te gjithe publikisht per te dhe kesisoj nuk kam ndonje shprese specifike; sic thashe e shikoj voten per te pozitivisht si nje pyke per te dobesuar sistemin e 1shave. Pra mbeshtetja per Gjergjin (virtualisht, se po te isha ne Tirane padyshim do votoja per te) eshte si nje goditje kunder sistemit te 1shave me shume sesa afirmim per Gjergjin.

Gjergji tani ka shans qe te fitoje besimin e atyre mijerave qe e votuan dhe te ofroje votues te tjere nese se pari vazhdon te qendroje i pavarur dhe se dyti perpiqet per t'u bere pjese e nje levizje/partie kombetare me profil te vazhdueshem te pavarur, pa kompromis (jo si Bamiri qe u be ngjalist keto zgjedhje), por dhe me demokraci te brendshme ne levizje/parti, gjera keto qe deri me tani kane deshtuar te realizohen nga dikush tjeter, perfshi Topi/FRD, Nik Xhelin, etj.

hahahaha, i modh xhibo kur thu mijra qytetare vottun Bojaxhiun.... ku i ke mer daj... ne nje liqen me 400 mije votuesish keto mijrat nuk paskan bo as 10.... duket ndryshimi...

Deri tani  (pa u numeruar mbi 30% te kutive) i ke mbi 15 mije. 

ali, ata padyshim jane mijera, po ti pse e shikon si problematike kete? ti ngjalen deshe ngjalen e ke prap ne pushtet, dmth asgje nuk ka ndryshuar per ty, fli i qete.

po mire mo Alidems, dinjiteti nuk blihet me leke, votuesit e Bojaxhiut me pikatore do jene ne raport me ata dy te tjeret. Por ka goxha ndryshim per mire me nga c'pritej.

Shikoni, se po per kete teme kam pas bere edhe nje debat me Alidean, kur ishte fjala per voten e bardhe... Duhet te kuptoni qe rasti Bojaxhiu eshhte dhe  do te mbetet nje fenomen perderi sa nuk eshte bere ende fryme... Historia e politikes shqiptare ka treguar se keto jane valvola te perkoheshme ku njerezit shfryjne pakenaqesite e tyre, por kur e shohin se nuk i degjon njeri perseri i kthehen dashurise se pare. ndaj nuk me thote gje as shifra e imagjinuar e Alideas prej 15 mije ne 30% te kutive... se edhe kur kane mbaruar 80% e tyre mezi e kaloi 10 mijeshin... ndryshimin nuk e ssjell dot nje inddivvid, sado i mire i pergatitur, i ndershem apo ku ddi une çfare vetish te mira mundd te kete kkur nuk sjell dote fryme kur nuk behet fryme...Rasti i votes se bardhe, rasti i AKZ (rasti Bojaxhiu mbetet per tu pare) jane treguesi me i mire i ketyre eksperimenteve.... 

Keto zgjedhje provuan edhe nje here qe socialistet mbajne celsat e pushtetit ne shqiperi dhe jane elektorati i tyre qe vendos. E majta humbi ne bashkite e vogla tradicionale sepse kanditaturat e vendosura ishin te gabuara dhe socialistet nuk jane elektoral i verbuar ndaj njeshit te partise. 

Nuk ekziston pershembull qe PS te vendos nje anadollak, qesharak dhe taliban me plot kuptimin e fjales si Fiqiriu apo Xhelali e elektorati i saj ta votoj. As qe behet llaf!

Fitorja ne tirane do mbahet mende sa te jete jeta dhe do hyj ne histori si fitorja me e thelle.. 24-0 dhe gati 30 mij vota diference. Praktikisht ne Tirane PD-a nga sot eshte shoqate dhe dihet qe Tirana vendos trendin per gjithe shqiperine. 

Shkoni mbahuni fort pas koqeve te Fiqiriut dhe Xhelalit kesaj rradhe.. smiley

 

 

Ke te drejte se PS-ja vendos mafioza dhe drogaxhinj si Dako,Roshi apo Sejdini dhe delet e PS-se i votojne symbyllur.

Apo thagma ne Skrapar ku mu kujtua rezultatet e PPSH-se 91%...

Po kur keni goje me fol ju qe keni 70 vjet qe votoni njesoj! Me Termetra e Rroshra!

Lizander - 30 mij vota Tirana.. kaq thelle se keni ngrene ndonjeher dhe lot nga syte po te dalin ty dhe shokeve te tu. Aty ishin edhe termetrat edhe rroshrat kur ishit 8 vjet ne pushtet dhe nuk levizet nje gisht por perkundrazi ju afruat poste te larta per ti bere aleate! Sot ben si qen! Kete koment e kam personale me ty se mos mendon e shkruajta kshu ne pergjithsi... ik gris bythen tani! 

kaq thelle se keni ngrene ndonjeher dhe lot nga syte po te dalin ty dhe shokeve te tu.

smiley Aq i verbuar je sa nuk e paske mesuar qe Lizandri s'ka qene ndonjehere me PD por me FRD. Apo nuk e di qe FRD eshte ne koalicionin tuaj?

nuk sheh syri po mendja, thote poplli.

ps: dhe ti gjembi duhet te mbash shenime besoj, se ja u di te tereve ketu biografine, me cil jane dhe me cil s'jane.

Nuk kam nevoje per shenime perderisa i thone vete. Thjesht ceshtje kujtese. Po ty faleminderit per interesimin.

E di qe eshte me FRD o shoqja gjembi, pjelle e perveristetit te PD-s ashtu sic do pjelle edhe te tjere... Pse fara kungulli eshte bere opozite e PD-s tani?  smiley  Edhe LSI kualicion eshte po ja kan fut mire socialistet ne Pogradec, Lezhe, Permet dhe Mallakaster. Te presim Beratin.  Edhe ju lepihen te majteve per nje post ne bashki edhe te tregojne 70 vjet votim.. shushunja qe vetem te te ngjiten ne kurriz jane.

O idiot, meso te pakten te perdoresh shprehjet kur do t'i huazosh! Se si e gric une s'ka nevoje as te me mesosh ti as anonimet e tjere si puna jote. Sa per aleancat e PD-se o gomar, flit me Leftin. 

Aaaahhhhhh mer Bamir me ke shkove e u fute ne koalicion! 

uji shplarjes se k@eve te Xhelalit dhe Fiqiriut do sherbehet si çaj ke SHQUP-i. (Udhezim i brendshem i Bashes smiley )

Rendesi ka qe ne te dyja selite kryesore do sherbehet leng k@qesh. Ata te Fiqve e Xhelatrave, ju te Likes e Monk(y)es (po po konfirmohet qe edhe kjo po del me k@qe)

ben nje paralelizem kot me kot! ironia eshte se Pd perballe nje humbje te thelle i ngushellon militantet e vet me fitoren e Mziut dhe Fiqos! te gjitha partite ne bote kane anetare, militante, simpatizante dhe nuk ka asgje te keqe.Ti vete militon ne nje parti. dhe je po aq "milidele" sa ata qe parodizon. a t pyeti ty Topi kur beri aleance me Ramen??

Po me pyti dhe i thashe "mos e bej". Nese fakti qe nuk kam per te votu kurre per partine e nxenesve te Enverit (si Gramoz Ruci) dhe te Sali Berishes (si Rama) me ben milidele atehere e pranoj me kenaqesi kete emertim. Po nese kemi parasysh se kush quhet zakonisht milidele atehere midis nesh nuk besoj se ka njeri dyshime se kush nga ne e "merito" me shume kete term o spiritozo. 

ore zotri, je anetar i nje partie si Frd,pra je nje "minidele".  c pune   ke ti te votosh Ps apo Pd?  Nuk shof dallim une.Ta thote ndonje qe nuk militon per x parti, hajt , ja bejeme kabull. Si rri ti ne ate parti qe ben koalicion me komunistet? Duhej te ishe larguar me kohe lol

Spiritus, me ngjan me ate femijen qe do te ngjyeje me balten qe ka ne duar dhe femijet e tjere; it is almost cute, do thoshte Muc Nano n'anglisht lol

Une personalisht nuk do kisha votuar FRD pas aleances qe beri me Ramen--dmth humbjen e qendrimit si parti e pavarur--e padyshim, e as do isha pjese e saj sot. Thene kete, nje tip qe voton gjithmone per PS dhe PD ketu e 25 vjet, pavaresisht se cfare ka ndodhur ne ate parti (puth-peshty Meten, Ben Imamin, Kac Islamin, e shume njerez e gjera te tjera), natyrisht nuk eshte njesoj me dike qe miltion tek FRD apo gjetke, sidmos pare kjo nga paradigma e te maturit te te keqeve me peshore farmacie, si shume prej jush qe ne 2013 mbeshtesnit Ramen + Meten si te keqen me te vogel krahasuar me Berisha + Meta (ne fakt une mendoj se kjo e te keqes me te vogel ishte nje argument fallco me te cilin shume prej jush genjenit veten, ndryshe i bie te pranonit qe arsyeja e vertete ishte urrejtja e pales tjeter, po kjo del diskutim i gjate)

Termin "milidele" ka gjase ta kem permendur une i pari ketu ne Peshk si fjale formim te militant+dele. Pavaresisht se kush e tha i pari, ky eshte kuptimi me te cilin e kemi perdor ne ketu kete fjale, pra nje militant i verber qe voton X parti/person me bindje te verber pavaresisht se c'ben ai person/parti dhe natyrisht s'e voton per pune ideologjie apo integriteti.  

Nuk ka asgje te keqe te jesh antar i nje partie politike, perkundrazi, eshte nder te jesh antar i nje partie ne baze te disa principeve te caktuara, se i bie qe je parimor e aktivist. Por, te jesh sot antar apo mbeshtetes--sidomos i verber--i PS, PD e LSI eshte padyshim perkufizimi i milideles, per vete faktin qe keto parti kane kaperzyer ylberin shume here, me te vetmen ideologji ate te korrupsionit dhe te mbijetuarit duke shtypur kedo, sidomos njerzit e thjeshte dhe forcat e reja/treta politike.

 

Plako je shume konfuz!

E para i her, eshte e drejta jote te mos votosh per ke te dush ti, dhe asnjeri seshte tu te mushe menjen me bo te kunderten.

E dyta, vete fakti qe merresh me politike aktive rrezon deklaraten e mesiperme. Ti mund te mos votosh personalisht, po forca jote inkurajon te gjithe simpatizantet e militantet e vet qe ta bejne ate. Pra po e ha me buke dhe po i fut edhe i gote vere nga mbrapa ose thjesht po la duret si Ponc Pilati.

Morali ketu?

Heeeej se nuk do rri te sqaroj gjithe dynjone! 

Une nuk militoj ne nje parti po jap kontributin tim me shpresen qe gjerat te permiresohen ne Shqiperi. Militimin ua le budallenjve. Une e kam aq respekt per veten sa ta di qe nder i bej une partise ku kontribuoj dhe jo anasjelltas.

FRD erdhi ne politike me misionin per te sulmu ato parti qe po e shkaterrojne kete vend. Nga momenti qe beri koalicion me nje nga dy krahet e nuk qendroi e vetme, devijoi nga roli i saj dhe humbi shumicen e pjeses me te vlefshme te elektoratit te saj (pikerisht ata qe kane votu per Bojaxhiun). Pyet Xhibin per pergjigjen qe i kam dhene qe para nje viti ne lidhje me nje koalicion te mundshem me PS-ne apo me keq akoma me PD-ne. 

Te te bej dhe une nje pytje tani. KU P... e N.... e gjeni ju te drejten me me tregu moralin mua? Ju qe gezoni se fitoi nje halabak, apo nje bibe vetem se ua ka imponu partia. S'po i hy debateve midis kraheve po a ka kuptim qe te heqesh nje qytetar si Cipa ne Sarande (duke i manipulu votat brenda partise) per nje bibe qe do i bindet Kocos? 

Ore zoteri, mos bej si nerv kot, ketu puntoret e partive njihen kush jane. Te jemi te majte s'na ben as anetar partie as ndjekes e keshilltar i kryetareve.

Ti o zoteri merr pjese me deshire ketu, artikulon dhe mendimet me deshire, qe nga ky moment merr perisper dhe te debatosh me te gjithe ketu.
Po qe se ka njel e drejta per me diskutu te P.... i N..s, ather sdi ca me tthone.

Jo! fakti qe shkruaj ketu nuk do te thote qe marr persiper te debatoj me te gjithe sepse ketu ka plot gomere qe nuk e meritojne qe te humb kohen me ta. Nese debatoj, kete e bej per opinionet e mia qe shpreh ketu, aspak per supozime 2-lekshe te njerit apo tjetrit mbi llojin e angazhimit tim politik. Akoma me pak mund te pranoj qe te me kerkojne llogari per moralin, sepse u teket te me fusin ne nje thes me palacot.

E kupton pra qe e nise ti gabim.

LSI-se i mungojne votat e PD-istve.Ne 2013 LSI ka mare vota duke premtuar pune shpi me shpi  te PD-istve,e jo P-dist dosido por njerez qe per shume vite pas 90' nuk  te flisnin me goje vetem se ishe i majte. Do rilind edhe LSI pas kesaj!

Po degjoj komentet ne mediat Shqiptare, jane ne unison, qe partite shqiptare duhet te jene te gjitha te kenaqura nga rezultatet ....po ketyre qe jan tu qajt tek Peshku se u ka ra biberoni ntoke si tja bojme?????

P.S. Nuk besoj te jete i kenaqur paloqja me fitoren e pamundur te velise sie dhe Caci i priftit ne Fier. Sduhet me i besu keto mediat symbyllur.

Ti degjo deklaratat e Pd dhe do shikosh dy gjera:

eshte adaptuar st. Berishes se "zgjedhjet jane vjedhur, manipuluar, blere nga dyshja Rama-Meta"

dhe

Pd ka fituar dhe dyshja Rama-Meta te mos tentojne te manipuloje me tej rezultatet!

shif e shkkruj tani.

Spiritus, bojne kot mer . Shqupi ka qen i tmerruar se mos dilte Parti e trete ne rang kombetar, poshte LSIse.

Nuk eshte e qarte ende nese LSI  po merr vote popullore me shume se PD, por nese nuk ndodh kjo ka per te qene fitore historike e PDs dhe mbrojtje e vendit te dyte.

Sazan Guri ka bere ankim ne KQZ se po i vjedhin votat. Shume i poshter dul. Po mi vjedh votat Bojaxhiu thote. E ka zanat thote qe kur ka qene ne KESH. smiley

Mbahu Gridaaaa !

Nje tjeter rezultat qe duhet komentuar eshte humbja e 50% te kandidateve per kryetare bashkie te ASHE-se aty ku keta ishin shprehje e LSI-se!

Shume domethenese!

Washington Nationals' Max Scherzer throws the second no hitter of the 2015 MLB season, narrowly missing the 24'th Perfect Game in history, on the 27'th batter ( hit by a pitch).

Congratulations.

po grida?

Skraparllinjte E Lazaratit votojne per PeDin 1170-50 vota. Eh sa inot te merr tejtri kur i prek MALLIN.

Se Permetin kem fitu, kem fitu, kem fitu!

thuaj ca te duash..por Ramen nuk ka per ta zere gjumi naten per Permetin e Pogradecin..shyqyr Berati se do ishte bere per ti rene murit me koke!!

Gjumin Rama mund ta beje top ke ai bunkeri ne Linez , ama mesazhet duhet ti lexoje se jane te qarta. Abstenimi -200 mije vota, diferenca teper e ngushte atje ku ka fituar krahasuar me diferencat e thella ne zgjedhjet e meparshme, humbja publiçitare lol atje ku garonin te Lsi etj etj.

Fitorja e Rames, mbas rritjes se taksave, prishjes se ndertimeve pa leje, mbledhjes EPIKe te faturave te dritave e duke kercenuar se do mbledhe edhe faturat e papagume te ujit mbas zgjedhjeve....plus luften brenda llojit me Blushistat, Doshistat e Nanoistat, plus reformat pothuajse te deshtuara ne mjekesi e taksa-mbledhje.....e gradoi perfundimisht ne QEN-UJK...e morren shume lecem kta te indinjumit....por doli shume kocke e forte. Respekte.

harrove me permen dhe krizen ekonomike.

Ne ket situate me dal 45-15 duhesh me thone RESPEKTE dhe jo Respekte!

 

Llogjike do ishte te Rama te humbte lehte ose te merrte nje barazim te veshtire qe do e permbyste perseri dy vitet e mbetura me politika populiste. Nuk e dime nese Rama do vazhdoje me reformat e domosdoshme apo do behet bythpamuk sic eshte bere gjithmone Sala, tosi etj. Te shofim sa forte do e kafshojne te vetet dhe sa hemoragji do kete nga Socialistet. Rama tregoi guxim e vullnet te forte por mbas dy vjetesh duhet te prodhoje fruta.

pune i beri emri i fushates apo koalicionit te tij, ajo Futja ne Europe ne fund. shqiptaret duan te futen ne europe, te hane qyl mendojne apo enderojne (nuk e dine qe do e kene veç n'byth kallamin e sheqerit, siç ja futen grekut). kjo lujti rolin te madh. e ka qe te emri reklamen, kur sheh fleten e votimit instiktivisht i ve kryq anash katunari qe enderron europen t'i vije te dera katunit.

po berisha si ja vuni fushates parrullen ? ndonje emer lufte apo fitoreje ?

si njeri pa finese, s'do ket qullos gje me men them. 

Po normale o burre se ne tv qaheshin vetem ata qe nuk paguanin dritat, nderkohe qe shumica e thjeshte qe paguante dritat e mbeshteste me shpirt Ramen jo vetem per dritat por dhe per ndertimet per leje, hashashin dhe universitetet fantazem. 

Po jo mer se nuk jane 200 000 vota te majta , por jane votat e Kreshnik Xhelit qe ai u beri thirje te mos votojne. Ti do thush qe ku vajten votat e Kreshinkut me 2013 ? Ja vodhen keta armiqte qe jane mesu te vjedhin. smiley

Tani seriozisht . Me 2013 ishte pjesmarrja me e madhe e votuesve qe nga zgjedhjet e vitit 1992, sepse behej fjale per permbysje. Kurse per keto zgjedhje lokale , numrat thone qe jane pak a shume te rendit te zgjedhjeve te 2003 dhe 2007. Qofsha gabim !

Ska lexim. fare. Leximi eshte se mos i mberthen euforia. Bashkite qe merr e majta kane 2, 5 milione banore.

Besoj se ka qene e pritshme, ama ne kompleks politikat represive jane pershendetur.

Nuk mendoj se keto rezultate kane qene te papritura per PS-ne e Ramen,po ta vesh re pikerisht ne keto zona Permet,Pogradec,Berat apo edhe Lezhe ishin perqendruar shume investime ne kohet e fundit,dicka kane ditur..por me sa po shoh vetem ne Durres u shperblye! Nuk eshte se ne rang kombetar apo ne diskutim fitore apo humbje keto zona vlejne,ne fakt jane krejtesisht pa peshe,por kane nje vlere te madhe qe vetem socialistet e dine sa dhemb,me Ramen brenda!

Berati eshte rast i veqante, urrejne Birishin e Meten i lloj, plus Lali i Mahmutaj eshte Don i miellit....Berati votonte ene per ate te UFOS qe ishte Don i atyre te Republikanes. Po gazetaret i anashkalojne kto gjona...e hongri Sejdini i elbasonit ku ja u kujtoi gazetareve, nuk u zhduk fenomeni.

Bashkite qe merr e majta kane 2, 5 milione banore.

Ja nje e dhene interesante!

p.s. Se Permetin kem fitu, kem fitu, kem fitu...

Permeti do jete Stalingradi i te Djathes se reformume. Dallendyshja e prendveres me qiell BLU!

O Permet, o xhenet!

Ushtria e kuqe ka ushtare me miliona...

Zheleznov 

Birinxhi zgjedhjet.  Sikur t'i kishte humbur te gjitha LSI-ja me mire akoma. 

Sa eshte perqindja e minoritetit cam ne Peqin, kot per kuriozitet.  PDIU paskesh qene dore me nje.  Tre kandidate, te tre fitues. 

Edhe Bojaxhiu per aq sa duhet te merrte ne princip, i mori.  Them ne princip, se kshu vete Xhexhua ishte te qafsha moj shege.  

Tirana 24 - 0.  Boom, out. 

Me vjen shume keq per Bazhdarin, por mos te mallkofte Toma me damke LSI-je i thone ketij muhabeti.  Kur vershuan hajnat e LSI-se, me mire keta hajnat qe njohim, me tha nje mik shkodran.   

Kete e 24-0 e ke nga Mero. Se ne fakt Halimi po shenon golin e nderit ne Zall-Herr, ku thone do jete selia e PD-se se Tiranes ne te ardhmen smiley

Do e marri njecke?  Moos, si ai njecke gol i Brazilit tek 7-1 mo.  Do bejne si do bejne.  Mbase edhe do reflektojne.   Boatengu e di se c'hoqi se ai e pat ate faj te njeckes.

Me fal kane nje rast shenimi te 11 (Laprake). Bo vaki i merr ne mbrojtje Don Bosko!

Sidoqofte Stalini beri gabim qe nuk lejoi te beheshin zgjedhje lokale, ndoshta Hitleri nuk do ta sulmonte Rusine, se kur e meno thelle, nuk kishin per t'i dale paret qe ta bonte 30 cm te trashe korracen e tankut T-34, afersisht 10 cm me te trashe se te tankut Tiger te Dolfit. As katjushat  nuk do kishin rreze te gjere veprimi.

Po mos e diskuto, rusi osht piçke dhie, piçke dhie osht rusi!

 

Shqetesimet i ndajne, po leket meazallah.

Ti s'u paguan rrogat ketyre, e ke m'terezi.  Ata te tute me duket as ambasade s'kane ne Shqiperi.

Ta lene popullin ne pune te vet.  Miellin e mori, petllat i beri, dhe LSI i ktheu reston. 

Ambasade s'kemi, po puset i kemi ngulur thelle ne toke. Jemi te punes ne, jo te llafeve. smiley

e ke gabim, ajo detyre ka vite qe i eshte ngarkuar zones operative numer 1 sic njihej para 90 ( ose ndryshe Mallakastra sot). 

 

O Ron, duhet me fillu opoziten reale ktu m'peshkt. kto t'PDs shum dobet. Smahet fronti vetem me fiqon. Nji Brad qe e tundte, iku e po shijon jeten ne oksident (ankohet pse ia vejn marloboros theksin te o-ja e fundit - imagjino ca shqetsimi ka). Lefti perpiqet, por si me cdo shqetsim t'vertet, nuk merret serjozisht - pak a shum si Kasandra e antikitetit. Kta te tjeret duket qe e bojn part time, ose edhe vullnetarisht. Kapo e ka ul cilsin e artit vizual qe kur ia morren sekretin e nxjerrjes se fotove... situata pra esht shume e ronde dhe te mush me pesimizem. Ftoj dhe pjeter mustakuqin ne perpjekjen ton per opozit reale. te spastrojm skorjet! mjaft me klikes ngjela-meta!!!

I duhet bere patjeter opozite opozites!! Per nje opozite te shendetshme!!!!

Une mendoj se duhen ndihmu me shume keto albinot e votes se bardhe si Xhibi, Lisandri apo Grava qe te marrin me shume pigment. Kjo mbase do jete me e lehte se te krijojme opozitare te rinj nga hici.

 

Qe vendi te hece perpara, ka nevoje per OPOZITE. Permeti duke vene re kolapsin total opozitar, mori persiper peshen e opozitarizmit lokal. 

Faleminderit Permet!!!!!

ne ate vere te rende plot zagushi e zheg

permetaret s'priten

dhe pa zhurme e klithma, pa dialekt geg

e nisen opoziten

dhe thane nuk e duam shpetimin kombetar

nga Zot e nga mbret

e as nga heronjte e vjeter kordhetar:

Falemnderit, Permet!!!

Faleminderit Permet!!!!!

smiley

Cim, Strazimiri e dha kushtrimin: eja mblidhuni ketu-ketu (ne Permet)...bashke me ne!

Pyetja eshte a do ti pergjigjet thirrjes se Strazimirit Lefti, Peter, Kapo, dhe te tjere! 

Opozita e malit do bythe Cim! 

 

gjemuan pyjet, shkurret, gemushat:

t'u qepemi maleve te permetit,

por pa lene pas dore fushat

as komentet e qendisme te internetit

ne Permetin e usta Laverit

trimat e PD-hit bukur kuvendojne

 te shfarrosim faren e Enverit

qe shqiptaret te lire te jetojne

 

 

 

Me duket se Permeti eshte keqkutuar ama... Permeti do ti beje opozite politikave te djathta te qeverise liberale Ramiste!!!! Dikush duhet ta beje!!

Permeti eshte shume i thjeshte per tu kuptuar si humbje.

Kam frike se ate djalin e Permetit do e kene bojkotu ortodoksit e Permetit dhe te rrethinave per shkak te atij incidentit me prifterinjte.

Permeti eshte i majte. Me 1997 i kane vrare pa asnje faj keta cubat e PD-se dhe jo pak.

Po ka rob me te paqem se permetaret? 

Po mire mer, s'ka problem. 

Pd-ja, kryetarin e rradhes ta veje permetjan. smiley

Ku martohet permetari, thone, sevap ben. smiley

Dihet qe Permeti eshte i majte, dihet. Qeveria ama ka humb pak busullen, dhe po i pret djathtas. smiley 

Qeveriu me gjithe Bashki nje rruge filluan e s'e bitisen ne dy vjet ne Permet. Kavajen e Roshit e bene Miami me palma ama. 

Permeti nuk eshte mesuar me lemoshe nga qeveria qendrore. Rruget do ndertohen me taksa lokale. Si i ndertoi dhe Roshi xhanem. smiley 

Qeveriu gjithsesi le ta tregoje se eshte akoma i majte; le te nderhyje ne infrastrukturen lokale. Ka 2 vjet kohe. tik tak, tik tak....

Kur them per rruge dmth qe s'u be gje tjeter.  

Dakort dakort. 

Bame ene Ai qe o Zgjedh K/Bashkie n'Permet.  eshte  "i majte " i maskuar si  " i djathte"smiley....

Qe Diktatura mos duket keshu ashiqare.

 : smiley

Po kujt ja thu mer, kujt ja thu? 

Shqiperia po rilind ! 

 Edhe Malsoret po e kuptojne me ne fund ! sic duken "bathet" zgjedhjet e tjera s'do kete me ngjyre blu.

      

Po Dibra mer galile cne me ngjyre blu???

I con dy fjale Dibra:

me prit oj Shqipni se dhe une po vi

po lyna dhe une me ngjyre mavi!

E paskam ngaterru me harten e pageses se Energjise Elektrike. ( me blu ata qe s'paguajne)smiley

Do ta korrigjojme Roni.. Dibra sot ben ndarjen perfundimtare me #Trustin e geshtenjave.

Ti moj lulja ciklamine

Na mbulove krejt Shqiperine!!!!

Interesant ish hyrja ne shtrat e Gjinushit e nofullthymit me PD-ne, kuptohet me negociator Tomen e modh. Nga ana tjeter dritshkurtesia ish mahnitese; do ta kuptoja kunder nje kandidati te LSI-se, por....

smiley 

C'u ngjita siper more ne mal...

smiley

Per ne Permet ne po vemi

kush s'beson, borxh nuk ia kemi

Albert Caci, i PSD, 6.3% vota ne Fier. Risia e dyte pas Bojaxhiut.

Cer Risie mer? 

Lene lene se sish e thene per nofullthymin e Gjinushin. Toma nuk mori dot hak. smiley 

Nofullthymi ta mbaje pularine me dore. smiley 

Sec kam nje "feeling" qe nuk e kemi pare akoma serine e fundit te "nofull thymit" , ka mundesi ti boje shoqni  Toms, Frrokut n'burg.

Me 6.5 % Caci me Priftin kapim 2 deputete ne Fier Bame per zgjedhje te pergjithshme. Ti si thu i kap Bamiri 2 deputet zgjedhjet e ardhshme si i pavarur????? Jo po tpysi keshilltaret.

Prifti ka deklaru qe per 2 vjet me keni ne pushtet. Ruajn zot.....si i tha Tosi..une te cova ne amerike per tu kuru ti qeke bo me budalla se kurre....ka pas te forta ai tosi i nanve.

Shoket e PS paskan ra squk smiley

Deri tani nuk ka asnje te re. Te gjitha gjera qe priteshin. Nje ose dy rezultate ndryshme po qe jane brenda perqindjes se gabimit.
Gezimi per mosreagimin dhe mungesen e alternativave eshte i cuditshem, por i pritshem.
Presim te gezohen mero baze dhe mediat e varura si te pavarura.
Te jesh vendi me i varfer , me politikat me idiote te rilindjes dhe mungeses se alternatives se opozites dhe te rrish.sus e te votosh plehrat lokale eshte gjeja me vari trapin qe ekziston. Popull i lodhur fare. Presin te ikin ne Gjermani .......

Xhaxhiu, pyet tek 24 news, Sejdinin.....Kush eshte sekreti juaj qe fitoni kaq lehtesisht ne Elbasan??????

“Fituan disa mbeturina dhe spiunë të Sigurimit të Shtetit, të cilët kanë përfituar nga PD, që iu bashkëngjitën kësaj fundërrine. Mirdita do të kalojë katër vite e do ketë humnerën e saj të mëtejshme”, Mirdita e humbi shansin e vet.

                                                                 Albina Deda : Antikomuniste.

 

Alegoria e shpelles se Platonit merr nje nuane tjeter me kete teten.  

Si sheg u ka skuq tan shqipnia

Go Pom!!!

A mund te na thote njeri sa vete shpetuan pa ju rene kanceri ne gryke kete here?

Plot 76.

tik tak thosh kapo... smiley 45 vjet te tjera kapo... sa ora ke per te nderru...

counting the ticks on his rolex, for now...

smiley 

filloi seria e pare PS vs LSI. Tani gezohen pssistat qe ia futen Metes. Pastaj eshte raundi tjeter ku LSI ia fut PS. 

Gjate procesit populli do Te ndergjegjesohet me cfare plehrash eshte gatuar e majta shqiptare. Rindergjegjesohet me sakte, the hard way

para partizane

E paske humbe fare shpresen eee, e kuptuat qe skeni vet bythe dhe tani po ja lepini fort LSI-se. Ehhh cte shkakton humbja e thelle. 

Albert Malaj, PSD Memaliaj, mori 20.68% te votave me vete.

tashti qi zgjedhjet u sqarun...vuna re ke foto

nona...ka qit cleavage ne shesh.

goca vet ka mrapa...mbeshtjell deri ke gusha

jan cmen pleqt ne shqipni bre...

Cfare partie eshte ajo qe perballe asaj harte turpi si ajo e postuar me lart e lejon lidershipin e vet te mbijetoje politikisht edhe nje minute te vetme!?!?

Mbaj mend para ca javesh sesi pas rezultateve zgjedhore ne Britani personalitete te kalibrit te Millibandit, apo Clegg-ut dhane doreheqjen ne menyre te rrufeshme!

Po ketyre te PD-se nuk ju vjen i cik fare turp!? A kane akoma ndonje fije burrnie militantet e asaj partie apo hic!? Po si ore, ashtu do ti lene, ne qejf te vet te brockullisin Bashen me shoke!?!? 

Habi!

Lidershipi i PDs po pret qe te filloje sherri LSI-PS.....Nderkohe jane aq te pa-afte e budallenj sa nuk kuptojne qe edhe po u grind PS-LSI, PD eshte force e trete pothuajse qe e ka te pamundur si fitorjen ashtu edhe qeverisjen. Keta jane te gjithe si puna e Xhelistave..qe kur sfitojne dot evokojne bojkotin apo luften e ardhshme brenda llojit ne kampin kundershtar.

Po prape te Likja i kane shpresat keta, ai qe i shkaterroi!?!?

Beji llogarite vete. Shiko PSD qe del e pavarur e perfiton terren. Bojaxhiu kap si i pavarur 2-3 deputet ne zgjedhje te pergjithshme...shpresa e vetme e kesaj PD eshte LSI qe e kane konkuruese sepse PS po shkeputet nga PD.

Nuk e di vallaj, se Bamiri qe kishte nje qerre vota ne zgj dhjet e fundit nuk nxorri asnje deputet! Keshtu eshte mekanizmi zgjedhor, eshte sistem proporcional rajonal, jo si ketu

Bamiri i ka votat aspiruese por nuk materializohen. Sistemi ta jep deputetin po kape minimumin. Po skape minimumin eshte tjeter pune. Bamirin e mban Rama afer per gjynof se e ka cun Tirone dhe dilte me shapka tek treni. Nuk e kuptoj pse Bamiri nuk arrin te marri votat qe dyshohet se i ka.

ka per tu ik jeta tu pa bolet e dashit...ja po bine ktu...ja po bine aty!

Mos na qa hallin, komentet ktu jane sport...

Plus qe coku edhe i lexojne nganjehere...

Ate pune po bejne po presin bolet e Dashit, po nuk i pergjigjen dot diqkaje...Pse do grindet Rama me Meten, apo jan si puna teme qe zihen tu honger petlla ???? Nga krahu tjeter duhet me i kuptu se ata qe sakrifikonin tip azemi a Mehill Fufi  ose sjan me ne ose jan plak e trash si Buallica.

Po per ke do bej sherr LSI me PS per Permetin apo Mallakastren? Per Lezhen apo per Pogradecin? 

Te ishte llafi per Tiranen, Durrsin, Vloren, Fierin, Elbasanin , Gjirokastren apo Korcen hajde se ja vlente sherri.. po te besh sherr per vende qe kane shume pak fuqi ekonomike apo politike eshte nje idiotsi qe vetem satrapet e PD-s mund ta imagjonojn dhe ndonje analiste kafenesh qe po rrine si mut neper kanale televizive duke u marre me Permetin e Mallakastren. Ne rang qarqesh te majtet vetem ne Kukes kane humber deri tani dhe aty vetem me 2 mij vota.

gjithsesi mallakastra dhe lumi vlores duhen analizuar, e pafalshme humbja smiley

Nderkohe Basha lider modern I se djathtes eshte personi qe ka marre fitoren morale ne keto zgjedhje ne nje gare Te pabarabarte ku vete KM kercenoi pa pik morali votuesit gjate gjithe fushates dhe ku prape pa pik turpi kandidoi njerez me Te shkuar kriminale duke degjeneruar procesin zgjedhor.

SHBA dhe BE ishin prane PD kunder krimit ne pushtet

 

 

 

 

 

 

Pirdh pirdh...a ke ndonje te dhene/shifer per fitoret e Bashes apo futja kot, sa per muhabet!? Lexo ato qe kam shkruajtur une poshte e larte. Nuk e ka rrujt ndonjehere pd-ja per kercenime, se nuk eshte parti seminaristesh, po ka lloj lloj te fortesh ne rradhet e veta. Edhe per pare nuk vuan, se nuk jane marre me bamiresi gjate viteve te gjata te qeverisjes!

pirdhu vete smiley

ke ndonje argument apo smiley lart e poshte. Thashe fitore morale. Di te lexosh drejt apo vetem majtas

relax

Ne Vlore, pavaresisht pasticos se Gjikes PD-ja arriti te marre me pak se gjysma e votave te ktij Leles! Po ca parti leshi eshte kjo!?

Po xhanem kur ta marrin Tiranen 8 me 2 sic po e merr Erjoni, pasi sapo e ke qeverisur per plot kater vjet, cte habitesh me rezultatet e tjera!

p.s. - une po i mshoj i cik fort ksaj punes se pd-se sepse po vazhduan keshtu e vetmja rruge qe kane per tu rikthyer ne pushtet eshte te puthen edhe njehere me llape me meten dhe kjo vallaj do ishte e keqja e madhe!!

obi heren e fundit e konkurruan gjiken me ard kollozin, e kupton vete besoj.

kete here i vune perpara nje kalama.

pyesin njerezia, mire qe si parti ka vajtur per lesh, po perse nuk vendosin nje te hajrit...

Pranej po them...

Ne fakt diferenca e madhe flet per bojkot te PD-se ne vecanti, pavaresisht pjesemarrjes ne pergjithesi te ulet te vlonjateve. 

Bojkot ne te dy drejtimet, por PD-ja doli krejt qesharake!

Cfare partie eshte ajo qe perballe asaj harte turpi si ajo e postuar me lart e lejon lidershipin e vet te mbijetoje politikisht edhe nje minute te vetme!?!?

Plus qe Basha ka karizmen e nje derrase. Inspiron hapje goje te njepasnjeshme: smiley 

Po ketyre te PD-se nuk ju vjen i cik fare turp!? A kane akoma ndonje fije burrnie militantet e asaj partie apo hic!? 

Milidelet nuk kane ndryshim ne sjelle, vec ne ngjyre kuq a blu a roze. Plus, demokracia e brendshme ne parti aga - tha. Me parti autokrate pothuajse si PPSH, sic jane partite shqiptare, nuk kane shume shans militantet te bejne gje nga poshte lart; realisht militantet s'i pjerdh kush fare, jane vec kazma e lopata per partine, dmth per 1shin e 1shat e tjere ne hierarkine e partise. 

Per PD ne fakt nje humbje kaq e madhe pas humbjes ne 2013 eshte nje fare bekimi. Jo me mentalitetin e ketyre ngjale-talebaneve te Rames qe thone "te zhduket fare, te mos kete me opozite" (keta vec Ramen me Veliaj mjaft i kane, po dhe Meten fundja e tolerojne se e kishte ngjalen te shijshme) por ne kuptimin qe nje humbje e thelle eshte sadopak shprese per reflektim e ndryshim. Sa do ndodhe? Besoj ka shume pak gjasa, natyrisht hic gjasa te ndodhe nga lart poshte, po mbase dicka ndodh nga brrylat anash. 

PD, duke qene per shumicen e kohes se tranzicionit ne pushtet, perpos gjynaheve te vecanta e te ububushme ('97, Gerdeci, etj), ka shume pergjegjsi per kete derexhe ku eshte Shqiperia sot, sidomos politikisht/demokratikisht; Berisha eshte ne nje fare menyre padrino i ketij sistemi tranzito-shkerdhate-kracie qe kemi sot. Keshtu qe idealisht PD duhet ta shikoje pushtetin me dylbi derisa (nese) behet opozite e mirfillte. Militantet qe thua ti, te PD-se, nese kane dy pare mend do t'i meshojne pikerisht kesaj.

Duhet hequr dore nga rrotacioni i kancereve thjesht per hir te rrotacionit, nga dele-mentalitete "ne vs ata" apo "e keqja me e vogel" apo "hajt ja japim ketij tonit dhe kete here se mbase behet gje, megjithese deri tani nje mut ka bere", apo me keq "te votojme PS se ne urrejme ata te PD" e anasjelltas. 

Nuk i duhet dhene shans pushteti nje opozite e cila s'eshte mirfilli opozite, me fryme e programe e me ndryshim nga partia ne pushtet. Momentalish PS-PD-LSI nuk kane te perbashket vetem bashkepushtetin me Meten, po pothuajse gjithshka, ngaqe s'dallojne gjekundi nga njera-tjetra pervec emrave te kryetareve; "programi" i tyre eshte pushteti me cdo kusht e korrupsioni si menyra me efikase per t'e perfituar sa me shume me shpejt ne kurriz te vendit e popullit. Ndaj eshte ironike qe keta milidelet brohorasin per fitoret e 1shit te radhes. 

Xhibo, po bojme muhabet per Shqiperine per qejf tone, ti pse futesh kot ne pilaf kur ti sdi ku bi Shqiperia e le mo me fol per qeshtje politike....Ti i ke inot Shqiptaret se nuk mendojne si Lubonja  apo Lapsi.AL.... Ik ere Delja partise se buzeperveshmve, se ti nuk thith mo.

Xhibi: Per PD ne fakt nje humbje kaq e madhe pas humbjes ne 2013 eshte nje fare bekimi.  smiley

Bamiri kish thone merreni voten e bardhe, bojeni shuk dhe.... une per vete po votoj PS-ne... ketu ka tradhti burra!!!!!

duke lexu harten purple albania e rrethume nga blu-ja ne periferi qe bie ne sy, te ben te mendosh se mazhoranca ka investu kryesisht ne zonat e pasura ekonomike duke lene pas dore periferine, apo shtresen e mesme te ulet qe ka gjet disi strehe e mobilitet social te Lsi'ja.

ne fakt ne nje perspektive afatmesme ne keto zgjedhje Ps ka pesuar ulje te elektoratit, dhe eshte bere gjithnje e me e varme nga Lsi qe ka rrit edhe me tej elektoratin e vet, ne perspektive te z\gjedhjeve parlamentare te pas 2 viteve, pmvsh se nuk ka fitu disa bashki te rendesishme qe i kish kthy ne sfide me vetveten.

So, cka u be? U drejtum ne drejtimin e duhur apo si?!!

Me duket mua apo PD-ja duhet te beje nje opozite sic bente Berisha qe te fitoje me shume vota?
Opozita qytetare e Bashes,me te urte dhe bute dhe me kandidate te afte,nuk pati sukses.
Ndoshta ka qene e parakoheshme...

Pd-ja ska kohezion brenda. Basha nuk eshte lider i zgjedhur por i imponuar. Kjo i pjell kto rezultate

Basha e morri partine ne tave dhe ka mbi kurriz shume pislleqe duke filluar nga rruga Durres-Kukes, falja e kufirit dhe 21 janari. 

Oh nëna Parti (gjatë orgazmës).

iku Dibra, o bo mavi!

ishuj, ishuj, perfunoi PD-hi!

Te jetosh ne ishull  smiley

 

Se thojshit cer vlere mun te kish preludi i Blushit???!!! Orakell eshte per zotin, ORAKELL!!!

Lajmi i Fundit, Nick Xheli dhe Sazan Guri, akuzojne Bojaxhiun si te varur e jo te pavarur. Pretendimi i tyre eshte qe i vetmi kandidat i pavarur eshte Sazan Guri ndersa Bojaxhiu eshte kandidat i manipuluar si Akile Rama apo Hysni Milloshi.

Ndersa pritej zenka Meta Rama plasi sherri Guri Xheli versus Bojaxhi.

Si jane ca njerez keshtu pa piken e integritetit dhe personalitetit, thjesht pa pike ynyre i themi ne.

Ky ishte skandal i sotem. Ne vend te ndihmojne njeri tjetrin sepse neser ata mund te jene ne Koalicion bashke ne opozite apo pozite, fillojne te zihen qe kur jane te parendesishem. Zhgenjim, sigurishtGjergj Bojaxhi nuk mund te bjere kurre ne batakun e tyre.

Te pavarur te suksesshem i them ketij tepelensit une, qe paska marre 18% te votave !

Po po, 18% !

duke ju lexu vej re'  dhe (falje) ju korrigjoj:

plebishitare vs. publicitare (fitore / humbje)

 

me ket rast, Way to go PS per fitoren plebishitare !!

vecanerisht ate per Tiranen !! smiley

prap nje pyetje: si ka mundesi qe ne Kurbin kandidati socialist ka marre 82.9% ??

Po po, 82.9 % !

Se s'kish tjeter.  Ligjerisht. 

Altin Biba i pd, nuk quhej ?

Dorehequr.  Qe s'iu pranua doreheqja nga KQZ-ja se ishte jashte afatit.  

E kishin nis me trakte sot, lexova. Gjynaf per Kurbinin ne fakt; vene para zgjedhjes mes nje derri e nje derri te terheq nga gara, per gjera qe te dy derrat jane ne te vertet fajtore. 

e kaloi ylberin dhe dibra

Sinqerisht qe eshte dic emocionuese ky rezultat.  Dhe ne te njejten kohe edhe shume pergjithesi.  

E them kete sepse jam partizane e thyerjeve te bastoneve.  Po te jap nje shembull te Tropojes, qe fatkeqesisht mundesite e vetme i pati midis LSI-se dhe PDse

Thuajse në mbyllje të proçesit të numërimit, kandidati i koalicionit të djathtë Besnik Dushaj, kryeson me një diferencë jo të madhe. Siç tashmë është kuptuar, ai do jetë kryebashkiaku i Tropojës për 4 vitet e ardhshme.

Po e them me shumë ironi e aspak me bindje politike që: ne si popull përfundimisht nuk votojmë personin por partinë. Edhe Sheron, Ali Dashin apo Arjan Isen me i vendos për kandidat të së djathtës e marrin sado intelektual apo i aftë të jetë kandidati i së majtës. 
Sinqerisht shpresoj shumë që Dushaj pas 4 vitesh të na thotë që bëra këtë apo atë gjë, solla këto investime e këto të mira. 
Shpresoj të mos rrij vetëm duke u ankuar që qeveria nuk ja jep fonde, qeveria na dënon, qeveria kshu e qeveria ashtu. Shpresoj që të bëj më shumë sesa ka bërë gjatë 6 viteve si deputet, e në fakt s'ka bërë asgjë.

Duhet ta dij, edhe Berisha, edhe Basha, edhe Dushaj që me popullin e Tropojës jeni tallur me sa keni pasur mundësi. Është gjynah që sot vendi jonë mos me qënë qytet model, sepse kishim Berishën 7 vjet president e 8 vjet kryeministër. Por Tropoja ngelet ajo e para 25 viteve me pallate të rrënuara, me lagje pa asnjë trotuar e lulishte, me mbeturina gjithandej e me gardhe fshatarësh në mes të qytetit. Të vjen turp t'i thuash dikujt hajde në Tropojë se nuk ke çfarë t'i tregosh.

Shpresoj që Dushaj të mos nis pas ca muajsh të qahet që qeveria nuk na do. Ndoshta vërtetë nuk na do, ama ta doj vet ai i pari dhe t'i rrij punës tek koka. Me aq fonde sa ka e me aq mundësi sa krijohen të bëhet diçka se BOLL JENI TALL ME KËTË POPULL, BOLL KENI SHFRYTËZU MILITANTIZMIN E TIJ. BOLL MA - PUNONI.

Ky shenim eshte nga faqja  "I love Tropoja" ne facebook, qe eshte nje faqe shume popullore e asaj zone.  Dhe qe ka sjell mjaft debat midis pjesemarrsve.

:E kam fjalen qe, perbrenda kornizave te sistemit qe ekziston, duhet te shohim ate qe eshte me thelbesore, ate qe eshte me jetike, ate qe edhe s'duhet ta perbuzim, nje lloj perqafje te identitetit lokal, por edhe betejat e perditshmerise, edhe hallet, edhe pamundesite, edhe nje orar uji per njerez e jo per kafshe. 

Eshte mekat qe s'i lan dot kurre Berisha e soji i tij qe Tropoja sot e kesaj dite s'ka uje 24 ore.  Pale te tjerat. Tropoja kesaj radhe nuk pati edhe shume alternative, sepse kandidati i "opozites" le te themi ishte nje ish-PDist i kthyer LSI-ist.  Gjithesesi ndryshimi eshte mjaft i vogel krahasuar me zgjedhjet e 2013.  

Ajo c'ka ndodhi ne Diber, Has, Malesia e Madhe, por edhe Permeti eshte sikur edhe ne nje perqindje te vogel, nje thirrje per nje fare normaliteti teper, po shume teper jetik, ne kuptimin me minimal.  

E ce do ujin kur zbraz rubinetin e gjakut lum? Det gjaku e beri Berisha Tropojen, dhe sot diskutojne per gardhe e fasada pallatesh. 

Nuk eshte e vertete.  E njoh realitetin e asaj zone shume mire, dhe pavaresisht mangesive qe ka shkruesi, lexoje me kendveshtrimin me te mirekuptueshem te mundshem.  

Skrapari votoi me 85%.  Peqini per PDIU-n qe akoma s'me sqaroi njeri sa cam ka Peqini votoi 68%.  Tropoja 54%. 

Skrapari mund te kapte dhe 100%, dhe krahasimi nuk do te qendronte. Berisha e lau ne gjak Tropojen, ne gjak! Nuk e di a me kupto...

Skrapari mund te kapte dhe 100%

e kush do ta pengonte? 

Skraparlinjte githmone e kane  trajtuar kundershtarin me respekt. Gjest i madh ky i dhenies se 12.ca% te votes!!!

nji bujari qe te prek.

populli me altruist ne shqiperi!

Dibra perfundimisht. 

Shume emocion dhe shprese per keta njerez tek cfare drejtimi do marrin.  

O qeveria, Lura nje bastion i PD-se sapo te dha voten!

Osht hera e par qe nuk kom votu,e vertetume kjo. Ne t'gjitha palo zgjedhjet e deritanishme kom pas votu pa e fut komen n'shqipni faresmiley .po fillojm t'njgjajm si normal country. Kjo osht arritje, dhe pik. 

Osht hera e par qe nuk kom votu,e vertetume kjo.

Si e vertetove ti, si kjo cuca apo te raportuan ne konfidence (por me fryme transparence) miqte socialiste tek qendra e votimit per emrat e listes zgjedhore te lagjes? 

Ajo cuca fatmirsisht rast i vecant, po meqe ke qejf ta dish, ne qendren e votimit ku ishte emri im kur i tha plaka cuni osht jasht shtetit e shenun xhibo, ene plaka gjith qejf n'telefon m'tha:hera par qe s'votove  per pd cuno. Gjith votim et e tjera shoqnia pd-iste ke qendra e votimit ,ma thoshte, per ne ke votu,ksaj radhe edhe ato ishin thartu icik,si ti pak a shumsmiley

po Sarëna a u konsolidu

Po cfare je tuj thene pash zotin, po krahason Bojaxhiun me Sanders?  Me verte?

Jo jo, jam duke e krahasuar me ate delen blu te vogel, por simpatike. Ishte shaka or taj (teksa isha duke i hedhur nje sy The Guardian) dmth shakaja konsistonte qe kur mileti te klikonte per te pritur ndonje rezultat per zgjedhjet ne Shqiperi te lexonte dicka per zgjedhjet n'Amerike. 

Por, pare ne retrospektive, duhej vene me dislosure qe qe shaka, aq me teper kur flet per nje kandidat te pavarur tek Peshku diten e zgjedhjeve lol

Po as mos i merr per shembuj zgjedhjet ne Amerike o xhibi se s'ka krahasim sidomos per nje personazh, entitet te trete. 

Gjithesesi, qe ta them troc, mos e turpero Sanders duke i vene nje link te Xhexhos.  Se i bi Sanders ne qafe.  

Xhexho si princip dhe e ka teper edhe aq.  

Per koken e Gjekes qe ishte shaka, po derisa te frenosh ti me ka vajtur ora te iki nga puna une. 

o gjibe smiley o gjib!!!!

 

Para se me ik, hajt sa me shume oh nena parti sot!!! 

Merzi e madhe nga Shqupi. Tani e vetmja gje qe ju ka ngel te bejne eshte te ndezin zjarrin e percarjes midis Ps dhe PD. Cudi se Lulushi tha qe me Lsi kurre nuk bej koalicion. 

Lulushit i dolen prej hunesh 10 votat qe vodhi 4 vjet me pare, ne fakt i vodhi Babi me Ristanin per hir te tij. Keshtu eshte kur vjedh votat e popllit ....ska Kurban per Harramin.

Shqupi sot fitoi nje figure guximtare e qytetare, Alebeajn qe konkuroi ne Fier kunder cdo shonci e nuk u mcef ne Bashki si i emrumi i mretit.

meqe permende 10 votat e Lulushit :

Une bej pjese tek ata qe mendojne se Rama i fitoi zgjedhjet parlamentare te 2009 (por ja vodhen) dhe nuk e fitoi Tiranen ne 2011 (jo se humbi, por fitorja me +10 vota per mua nuk quhet). Asokohe u perhap ne opinion ideja se Rama ja kishte varur Tiranes sepse merrej vetem me PS, keshtu qe do ishte mire qe Tirana te kish nje kryetar tjeter bashkie. Rama humbi.

Tani pas 4 vjeteve, ku eshte Tirana e qeverisur nga "kryebashkiaku i ri" ?? smiley

Po ca fitoj Lulushi aman, as me votat e kosovarve dhe emigranteve te sjelle me Bell-air dhe sja doli dot. 

Ju shkrine perfundimisht breket PD-se. Keto zgjedhje dhane nje rezultat akoma me derrmues sesa ato te 2013-es. Eshte gjynah i madh per Shqiperine mungesa totale e te djathtes politike ne vecanti dhe opozites ne pergjithesi. 

 

Megjithate me c'kam pare e lexuar, ne keto dy vitet e fundit vjen serish era SHTET: Shtet>Demokraci. Ekuacion i pakundershtueshem ndershekullor. 

 

Duhen edhe ca hapa te tjera per te arritur nje normalitet te vertete dhe te domosdoshem, por besoj se eshte dicka fiziologjike qe ka nevoje vetem per ca kohe.

 

 

 

 

Këto zgjedhje vërtetojnë dhe Teorinë e Elitave për aq sa janë më Shqipëri . Në të gjithë qytete kryesore Fiton koalicioni majtë .... Përse kështu ? Analët janë të Lutur për ndonjë xëbërthim ku përfshihet dhe sh.Gjëmbi që duhet të ketë mejtim në mëndje .

Më bëri përshtypje që ma kishin fshirë ...smiley 

Më  duket po i jap Dum kush ma fshin . Ndonjë rrotaxhile   e Dumbabistëve ose Firiifijve të Votbardhistëve dhe të Baraztundurit e Xhiboles e kanë mikeshë LefTKopenë në të njëjtën kohë që kanë edhe simpathisjen e koroboçkave të PPU ose fshesaxhijve .Këto mbeturina të psikologjisë Mesjetare  shumë shpejt do u vijë koha të kuptojnë se fshirjet kur nuk kanë sharje Personale nga familja janë Injorancë ose koncepti egoist  i LLUMIT , me të kom në dorë mer jahu smiley

Rëndësi ka që dhisni kur lexoni mospëlqime ..smiley

Rëndësi ka gjithashtu  të kesh Kuptuar që në embrion se kjo PD-hi është parti e Krimit , Hajdutëve dhe Tritolistëve dhe e currubabeve të Left me ...iiiiiii dhe ....yyyyyyy në fund. për sa kohë aty do digjohet i Marri Ballkanit dhe Lolua e Forumeve Ndërkombëtare , fatkeqësia e Popullit dhe vendit tonë për këto 25 vjet , njeriu i korruptuar  Biologjikisht e Politikisht !

Sali Qenef Berisha .

Se Permetin kem fitu, kem fitu, kem fitu!

smiley

si nuk tha nje gje te sakte ky njeri? 

del gomari dhe thote qe zgjedhjet lokale do te jene referendum per reformat e qeverise, pastaj del e thote qe opozita ka dale masivisht! 

Dmth nje mendje me thote qe qellimi i tije eshte te dale sa me shpejt te jete e mundur nga politika. Ndryshe nuk kane si shpjegohen autogolat qe ben.

$300M o Ron! Nje jete ka njeriu... 

Projeksionet e mia per zgjedhjet e pergjitheshme pas dy vitesh jane shume orguzeza per partine e demokratike. Nese sot i kane nja 45 deputete, mbas dy vitesh do te reduktohen ne maksimumi 20-te. I uroj sali qenit edhe pak jete perpara se te shkoj ne ferr, ne menyre qe te shijoj momentet kur partia e tij te zbythet perfundimisht nga politika ne kete vend. 

Vate dhe Finiqi!!!! As nje cm2 toke e as nje ml uje me kripe nuk i leme grekeve!!!!

Vate Tomi Korca, vateeee!!!!

.

Shiko i nderuar Ron...

Të gjithë përrejt psikikë që i ke edhe këtu tek PPU të vjen keq që janë katandis si Bajga . Kushdo që ti shkelë ndahen në dysh dhe ruajnë Përmbajtjen. Në çdo koment paraqiten si Copëza . Nuk është puna me këto zgjedhje . Kanë bërë zgjedhjen përfundimtare në jetë .Të dhjerë po Krenar smiley

Ne brezi i vjetër , nga kjo kastë servilësh dhe thithës kallomash të Berishës , jemi ngopë së lexuari e dëgjuari pasi janë skarcitet i theksuar i gjenetikës familjare . Ktheju po nuk besove në vite çdo komenti të tyre . Analë e filluan dhe kaluan me Enverin , Analë me Berishën , analë do jenë dhe me Lulashin .

Vëra e hapur është zor të mbyllet .

Do e gjejnë një zgjidhje edhe me këtë Rast për tu futur nën sumën e Berishës ose Sali Qenef Kutërbues Berishës !

Jo keq Bojaxhiu .14000 vota and counting ,qe tregon se numri I njerezve te mencem ne tirane eshte me I larte se mendohet.nje ishull I vogel mencurie nje oqean idiotesie.

[FR]  LEFTI - 22 Qershor 2015 - 15:52 Permalink

Rezultatet ne rang vendi jane shpresedhenese dhe nje shuplake per aleancen e qelbesirave RAMA META! Vora i dha nje shkelm mafias se M(e)tes pas Kepuces, ndersa bastione te majta kane rene duke thyer tabu! 

Tirana megjithe ndarjen JerryManderiane prape nuk ka numeruar akoma gjysmat e kutive, ndaj presim.

Shuplake Fitoreje!

 

Kam pas gjithmone dyshime qe Lefti eshte socialist i maskuar si demokrat, ja ku erdhi ky moment ku nuk i peermbajti dot emocionet dhe doli hapur duke permend shuplakat e fitores. Faleminderit Lefti.

tani qe fitorja osht fakt, e cum prap ne France.

Rezultatet ne rang vendi jane shpresedhenese...

smiley

 

per at pune dhe cunat e malsise se madhe, hasit, fushe arrezit, pukes, mirdites, kurbinit, dhe dibres nuk jan ma keq se ato te shijakut. Gjith veriu ngjyre ciklamin! 

gjithe veriu ciklamin

rrofte shoku Ho Ci Min 

Xhamadani vija vija

ciklamin u ba Shqipnia

xhamadani topa-topa

vec Permeti ra ke gropa.

Eshte nje ngjyre qe na bashkon

Koalicionin prezanton

Eshte nje ngjyre qe e duan tane

Nga Finiqi, n'Malsi te Madhe

ia dha besen Veriu socjalistes, kur mos kem njeri.

e mori ed rama usullin.

imagjino qe veriun s'e mur dot as turku...

s'e mur turku por e moren eterit e bijeve.

Ueee se harrova te bej adetin per Himaren qe nga 2011. 

Tani qe te kam me vete (nje here e mire) nuk te lija pa te marre, thelleze http://youtu.be/44KxvVT3UhU 

Gjithesesi Pd ka cfare te gezoj, ne Lazarat PD 1000 vota PS 50. 

Bregu tregoi unitet, i teri ciklamine!!! I denoi ashper tradhtaret!!!

kaurre te tere andej, por te mire. japim e marrim me ta. u japim fasule e marrim vaj.

Të nderuarit admin mbase duhet të arsyezojnë më mirë për momentin.

janë shumë më të dëshpëruar se zgjedhjet e Përgjithëshme.smileysmileysmiley

Luftuan me mish e shpirt kundër rikthimit të kulshedrës së Kuqe në krye të këshillave Popullore dhe Komiteteve ekzekutive smiley

Në se vini re me vëmëndje Left me ....iiiiiii në fund e humbi dhe Masterin e fundit që mbante ngarkuar .Ka të tjerë më të dëshpëruar që dërgojnë mesazhe private si të çakërdisur e dalë mga spitali psikiatrik ose Kuvendi PD-hit .

Mendoj Mëshirë për simpathisësit e PD-hit . Ndërrojuani këtë temë ose gjeni një citim që të ndihen më të çliruar dhe jo kështu të dalë Boje .

Nuk kanë më se ku të fundosen .Janë tanët smiley por të verbuar nga sira dhe vegla të tjera që u ka përdorur Mostra Berisha në vrima të ndryshme të trupit duke Ju infektuar sëmundjen e hardallosjes  .

Sh Gjëmbi një Faktor shumë i ekuilibruar ne kahje nga të Marrët nuk po jep mejtime. Gomari Klasik antikomunist ...po mbllaçitet . Dërstila ka mbetë pa Lesh , Kjo nuk JU thotë diçka ?

Mejtim e kisha !

  

Anglia, Shkodra dhe Permeti djathtas...  Fushe -Arrezi, Ura Vajgurore dhe Shqiperia majtas. 

Ne gjuhen ushtarake Amerikane ky quhet demontim me tre shkalle. 

Withersi bere vlersimin e bombes PD, Arvizu neutralizoi materialin plases, dhe Lu shpertheu kapsollin sot pa deme. 

Faleminderit ambasadoreve amerikane nder vite qe nga Grant gjer te Lu!!!!

smiley

Civilizim qytetar ...pertej kakofonise. Te marrin ca mesim cetat e kacakeve te dhive  

Të dashur miq! Bashkëqytetarë fierakë!

Për gjatë dy muajve pata kënaqësinë te isha më pranë secilit prej jush, në çdo fshat dhe lagje të Fierit. Kjo fushatë më dha mundësinë të bisedonim dhe të ndanim së bashku realitetin në të cilin jeton çdo qytetar i Fierit. Ofrova për ju vizionin tim për Fierin, integritetin dhe përkushtimin tim dhe gjeta tek ju dëshirën dhe shpresën për ta ndryshuar këtë realitet.

Falënderoj secilin prej jush, demokrat e socialist, me apo pa parti, për qetësinë, maturinë dhe qytetarinë e treguar gjatë fushatës dhe ditën e votimit.

Njëkohësisht respektoj dhe çmoj vullnetin e çdo qytetari të shprehur nëpërmjet votës. I uroj suksese kryebashkiakut të ri të Fierit me shpresën që Fieri të ndryshojë, që e sotmja dhe e nesërmja e çdo qytetari fierak, e çdo familjeje fierake të jetë më e mirë.

Përzemërsisht, Enkelejd Alibeaj”.

Top Channel thote qe Bojaxhi paska fituar 17.7% te votave smiley

Bojaxhi video

Klikoni videon me lart qe ta shikoni kroniken. 

   Ky rezultat pritej! U pa dielli qysh se Lulushi e ktheu ne beteje politike...nepermjet sokellimave ! Dhe kete humbje katastrofike lideri shkaterrues i saj Sali Betisha, po tenton ta sjndertoje ne humbje per Shqiperine, tek sa synon te c'vleftesoje menyren e qete te zgjedhjeve, frymen qytetare, krejt ndryshe nga ajo shpellare e kohes vet.

    Partise Demokratike nuk i duhet qarja dhe gjetja e fajit tek keto zgjedhje por tek vetvehtja qe eshte kthyer ne nje shtab mbrojtes te bemave te Salihut dhe shpures se tij.PD - ja duhet te beje radiografine e trupit te vet dhe te ringrihet ne nivelin e aspirates per te cilen dhe u krijua.Zgjedhja me Lul Bashen  deshtoi  sepse ai u mundua te kopjonte staturen e salihut, sokellimat e tij, pa asnje vizion dhe individualitet ne drejtim dhe organizim te partise ..

mbi 40 mij vota para ne Tirane... Te shkojne te bejne dashin kurban tek dera e Shqup-it tani meqe jemi dhe ne ramazan. smiley

Te gjitha bashkite ku ka fituar Shqupi perfshire dhe Shkodren kane fuqi ekonomike dhe peshe politike me pak se nje lagje e Tiranes... 

Me fat qe nuk jetoj me ne nje vend te tille.

Paska pas te drejt ai qe tha fitore publicitare...kjo osht fitore me 85%....

Te japi dorheqjen Basha dhe ta mori Ristani smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).