76 Komente

keq gjendja ne Ukraine, keq...   por ka shprese akoma,  foto nr4, po lutemi..

Interesant qe keta i drejtohen turmes e jo policeve... smiley

Fotoja e 9-te pastaj... Jane tu qit kamzalite nga turma me ceremoni.

sepse kleri, ne pergjithsi, eshte vegel e pushtetit..smiley

Keta jane direkte leve e patriarkanes. smiley

kisha e Ukraines nese eshte leve e dikujt, si hierarki fetare e kam fjalen,   ateher  eshte  leve direkt e kishes ruse!    e cila me sira nuk ja ndjen fare per Patriarkanen e Stambollit, por thjesht e ''respektojne''  simbolikisht  ate..smiley

Ne gjithe kete tragjedi, s'ka gje me komike sesa prifterinjte qe kane shkulur pikturat nga gozhdat e murit te kishes e kane vajtur si ure lidhese ndermjet te mire dhe se keqes.smiley Dera gjithmone eshte ne toke te Perendise.

Shume e vertete. Pak a shume si Kryqi i Kuq (Kryqi prap smiley ) qe ndihmon te plagosurit e te dy paleve: te mires dhe te keqes.

po i shkaterron perendimi. mbahu president, shtypja kokat ketyre te rinjve pederaste pro perendimore. 

Po pse t'ua shtype kokat?

sepse nuk jane gje perendimore (si me fut ne nje kacolle dhine me ujkun me jetu bashke ne harmoni te plote). lexo dostojevskin per me shume.

gabimi i shumices se njerezve, sidomos vendet pa fuqi te madhe analitike, pa eksperience ne pavaresi, si ukraina, polonia, e beshke me shqiperine e te tjere vende, kujtojne se vetem nderrimi i sistemit politik ben çudira. dmth nga rus te ben amerikan ne fare pak vjet. kur ne fakt nuk eshte e vertete se rusi me amerikanin ose tjeter lloj robi, nuk kane jetuar kurre bashke. nuk pra sesi nje sistem politik i bere teresisht nga njeri te jape TE NJEJTAT fruta edhe tek tjetri popull. etj. shkaterrim do kesh, si indianet e amerikes apo zezaket e latinot qe kane atje e qe nuk do te behen kurre anglo-saksone.

eshte sistem anglo saksonesh ky i sotmi qe e trumpetojne te gjithe si demokraci. nuk eshte efikas as per francezet e spanjollet e italianet e greket, e jo per popuj te tjere qe s'kane fare kontakt me anglofonet.

"Loja pam-pam, shume e mire esht a, shume e mire..."

Po nuk shtypen kokat e milionave mor cun. Nje bie qindra ngrihen.

Aha. E paskan bere hallall shtypjen e kokes.

puna eshte se nuk te lene vendet demokratike. bejne prapagande non stop (megjithe jane te mbytura ne borxhe deri ne fyt edhe vete dhe si kane punet hiç mire). eshte bere telebelaja arme e fuqishme, ne kohen tone. 

nje quenelle pa lidhje shume behet ne france nga njeri, ne moment e merr vesh dhe shqiptari haberin. 

se mos kish komunikacionin e sotem dhe prapaganda (ose konkursi) se kush eshte me shume demokrat nga tjetri, do i kishin var per gjuhe, si muzhiket ne kohe te carit. nuk do i linin kaq gjate.

qeke nona e analize Profil_aktik!!!

Le te rrine ukrainasit zarat e rusise, t'jua presi Putini kur te doje GAZ-i e ti lej te nordhin ne si qen, keshtu thu ti???

Po te te them une qe sikur ukrainasit te ishin te bashkuar ti prisnin rusit drithin kush vdiste si qen pastaj? Ukraina eshte shtet i fuqishem, Kievi me Lvovin e Odesen qe ne kohe te kohrave kane qene qendra te rendesishme ekonomike. Nje Ukraine perendimore do i diskreditonte muzhiket e Rusise e te Bjellorusise.

rusi eshte me i fuqishem. pastaj me t'thon te drejten s'po me rruhet shume se kush vdes per buke i pari nga ata te dy, apo te tjere rrotull. (ku qe ka hap temen, duhet t'i kete ne vije punet e veta ose mund t'i ike jeta per shalesh pa e mor vesh tu u mor me ukrainen)

ti e ke marre rrogen tende ket muaj ?

Po po, pa problem e kom more rrogen. Ti fli pa merak se do ja shtypi koken Putini.

 

nuk me the kur ta vejne flamurin amerikan mbi seli, kush do u ja çoje gazin per tu ngrohur dimrit, amerikani ?

po i shkaterron putini. ka shume ruse ne ukraine, ndoshta 30-35%  ata duan lidhje te ngushta me rusine dhe bejne lojen e saj.

putini po i pasuron ruset qe po ja kalojne dita me dite europes perendimore ne nivel te jeteses. duke qene qe dhe ukrainasit jane po ruse, si mund t'i shkaterroje ky ?

dhe nuk eshte nje rus apo ukrainas gje perendimor (duhet lexu dostoijevski per tu marre vesh kjo pike, qe i ka analizu ruset me lupe ne dore). per rrejdhoje nuk ka pse hyn ne nje tufe me ta. 

Ku mo po ia kalojne ruset? Gjithe vendet e ish bashkimit sovjetik qe jane ne BE kane GDP per capita me te mire se qytetaret ruse. Dmth, rroga me te mira e mund te blejne me shume gjera me ato rroga. Nderkohe qe varferine e paten me rusin. Futja kot. Atje arrestohen po kenduan kunder, ti thua... dhe dy qytete ka moska qe duken bukur, Shen Piterburgun e Mosken, te tjerat jane moot.

Ndersa vendet qe jane ne grupin ekonomik te Rusise, ku duan te fusin ukrainen, ato vendet me stan nga mbrapa, ata jane njeri me moot nga tjetri.

E ke idene ti sa vrasje nacionaliste po ndodhin ne Rusi? Vriten njerez qe vijne po nga rusia, thjesht nga republikat e kaukazit, qe moskovitet me sa duket si paskan qejf. Shkojne grupe adoleshentesh me nga 10-15 dhe i vrasin me grushte e me gure, qofshini pleq qe vijne nga puna per ne shtepi, qofshin te rinj. Qenka rusia me mire. Besoni dokrra.

ate GDP keta perendimoret e kane me borxhe

vetem interesat e borxhit nuk mund (matematikisht) ti lajne dot, jo me borxhin vete (gjithmone e me shume po ka ekonomiste qe flasin ne TV per kete pune, qe me pare mbahej fshehur, ose nuk permendej ne publik). ka nje faqe ne france qe tregon nje mumerator me shifren maramendese qe vetem rrotullohet ne minus. 

ne ke jetu ndonje here jashte ti ? apo e ke me te degjuar ?

Per mua problemi me i madh qe ka rusia jane te drejtat e njeriut. kjo besoj i justifikon protesat ne ukraine.
 

putini po i pasuron ruset qe po ja kalojne dita me dite europes perendimore ne nivel te jeteses

nga i nxjerr keto brockulla ti? flet me ruset ti te marresh vesh s'e c'ndodh atje? rusia ka nafte, that's it, ky eshte celsi i putinit dhe kujdo qofte ne krye. rusia nuk mban me, me buke falas kampin socialist si me pare. me keto tejkalimet ne nivel jetese na zgerdhive fare.

dhe se c'na fut dostojevsik ketu, se marr vesh . se ne kohen qe shkruante dostojevski dhe ata francezet e ty, fshatare, njesoj si muzhiket ishin. kur s'ke mesuar qe kudo eshte njesoj, s'ke per te mesuar kurre. ja ne france te gjithe jane markeze, c'e pyet. populli eshte kudo njesoj, vec elitat jane ndryshe. ketu ku jam i kam gjetur njerzit njesoj si ne shqiperi, duar-duar.

anglo saksonet e krijuan kete shtet dhe bejne ligjin, kushdo qe te ishte, kete do bente. vec elita ama, se ata qafe kuqit anglosaksone, ja si ty jane, kanun duan.

eh, sa e mire eshte ajo hayden panettiere - tha xhibi duke e shoqeruar me nje psheretime qe u duk se nuk do te mbaronte ndonjehere

hehe smiley

eshte e fejumja e vellait te ketij ajo, Vladimirit.

ku marr vesh une... thuja xhibit, mos ma thuj mu

Kujdesni kokepalare, mos u bashkoni me pushtetin ne Ukrahine, se beni autogol. smiley

Para dy ditesh tre musketieret Baze-Thano-Nano po benin tek faqet e mediave te tyre paralelizma midis protestave te dhunshme te Ukraines pa vrasje me ngjarjet e 21 janari.

Sot Baze fap, nje paralelizem tjeter, edhe pas vrasjeve. 

Gazetaria do zgjohet Trop, mos u deshpero smiley

Deri atehere, ben mire ti hedhesh nje sy Open Data Albania nje here ne muaj or so.

- Europa, ka vetem bla-bla-bla, por asgje konkrete per ndihme, - po me thoshte nje shok tek puna. 

- Po ndoshta ndikon edhe kriza qe nuk i lejon te jene te gatshem, - i thash une, duke i permendur fuqin ekonomike te rusit ne keto momente.  

- Jooo, po nuk kane interes me, lufta e ftohte ka mbaruar, - e kish llafin per marrdheniet EU-Rusi ai, - kur ish lufta e ftohte e gjith vemendja ishte tek Polonia, tani s'ka me lufte te ftohte. 

Europa ashtu ka qene dhe me Kosoven, dhe me Gjeorgjine. Vetem Amerikanet i bien gjerave me shkurt, sidomos kur jane me republikanet.

ProFil; " ....sidomos kur jane me republikanet..." 

A e di Profil pse ndodh kjo kur jane republikanet ne pushtet. E di qe nuk e di, prandaj lexo VQ per kete gje, e ke tek pjesa e trete tek Komentet. 

Plani mason per clirimin e gjith njerezimit vazhdon me persosmeri.

Pasi shkaterruam monarkite absolute, kishen katolike, kalifatin islam dhe komunizmin tashti rradha i ka ardhur botes ortodokse.

me ne fund dhe mes shqiptareve nje i ekleruar

ne fakt nuk eshte masoni por anglo saksoni qe do me ja fut botes. 

ne tempullin masonik ne washington dc eshte shkruar me gure te importuar nga Egjipti "Asnjehere mos trego, gjithmone nenkupto". Po ti me flamur francez nuk ke nga ti dish keto. Fundja, latineve u ka perenduar dielli ne betejen e Vaterlose.

po hitleri pse e sulmoi angline di gje ?

sllavet i sulmoi per zgjerim, po me anglezet ç'pati ? 

 

Nuk qe Hitleri qe sulmoi angline, por qe anglia qe sulmoi Hitlerin!

E sulmoi gjasme per nje cop te felliqur polonie, por qe me vone nuk e pati problem qe polonine aleate tja falte Stalinit.

Pas botes ortodokse rradhen e ka kurva plake (anglia). Tym e zjarr do te ndizet e gjith londra. Dhe ne zjarrin londinez do te ndezin purot vllazeria masone. 

A ardhmja na perket neve!!!

vetem se s'besoj se ka plan per kete pune. gjerat ndjekin rrjedhen vete. eshte si uji qe do derdhet ne det se s'ben. sikur kete tani ta marrin per plan. 

komunikimi i sotshem (TV, Net, facebook, etj) ishte arma qe pershpejtoje proçesusin (qe ju e merrni apo mbani si plan) ate qe me pare behej prej shekujsh javash-javash .... qe skllavi te dominoje zoterine, raca e dobet ate te larte, populli barbar ate te qyteteruar, budallai te dominoje me inteligjentin.  

komunikimi i sotshem (TV, Net, facebook, etj) ishte arma qe pershpejtoje proçesusin (qe ju e merrni apo mbani si plan) ate qe me pare behej prej shekujsh javash-javash 

Dhe ti mendon se kjo eshte rastesi???

Zuckerberg eshte njeriu yne!!! 

Jo mor zoteri jo, lumenjte derdhen atje ku i drejtojme ne! 

Eshte fakt qe masoneria franceze ka pas ndikim ne Amerike, Roni lexo Wikipendian te mesosh se origjina, projekti (Eifel, ai i kulles), modeli, biles edhe prodhimi i Statujes se Lirise eshte francez. Biles ne fillim ishte plani per te vene nje grua veshur egjyptiane me pishtar ne dore. he he he he he he .....

 

Vatikanin do ta shendrojme ne nje Luna Park gjigand

Kurse Shqiperine do ta shnderrojme ne nje qebabTore.

 

Dhe ti jam i sigurt se je i ndergjeqshem se e ardhmja na perket ne. Me orvatjet e tua per humor mundohesh te mbytesh pikellimin tend per nje bote qe nuk vjen me. Per nje bote qe mjaftonte drejtimi i gishtit te rrudhur te Papes per te djegur dike ne turren e druve. 

Dialogu mes jush eshte i nivelit te larte.

E kish vene re dhe vete papa i Romes dhe kish dale me deklaraten: "Interneti eshte dhurate e Zotit per dialog".

ps. Duhet zevendesu "interneti" me "peshkun" dhe pohimi i tij merr kuptim te plote. smiley

Kot ben ironi Magus, se edhe ti je terheq se ke pare pamundesine per te zbatuar udhezimet e Papes.

smileysmiley  Ene mos pyt pse qesh!!!! Me mire kshu, te dukem une si i cmen, se te te bej te kuptosh se ne c'gjendje je.

O Rono,

A e dije ti se dielli lindte nga lindja? smiley

Bame, me e bukra eshte se katolikeve kemi shekuj qe ua kemi marr kalane nga brenda. Madje do te thoja se Kisha Katolike sot nuk eshte asgje tjeter pervecse nje dege e Vllazerise Masonike. smiley 

Prior to the revolutionary period there were 1,250 lodges in France with an estimated 40,000 members. French Freemasonry of the 18th century was an exclusive group, excluding Jews, actors, employees, workers and servants. The clergy were well represented, and the membership of some lodges, such as La Vertu in Clervaux, were composed entirely of Catholic clergymen. 

Roni, ti je bere warden ende? apo je i nivelit steward?

Magus ti besoj se ke degjuar per Papa Gjon Palin e Dyte. Pyetja eshte a ke degjuar per Papa Gjon Pallin e Pare? Mesiguri qe nuk ke degjuar. Nuk te ve faj pasi Papa Gjon Pali i Pare "mbreteroi" vetem per 33 dite. 

On September 28, 1978, he had been pope for thirty-three days. In little more than a month he had initiated various courses of action that, had they been completed, would have had a direct and dynamic effect on us all.

The majority in this world would have applauded his decisions, a minority would have been appalled. The man who had quickly been labeled "the smiling pope" intended to remove the smiles from a number of faces on the following day."

"The Vatican secretary of state, Cardinal Jean Villot... studied the list of appointments, resignations to be asked for and transfers the pope had handed him. He had advised, argued, and remonstrated, but to no avail. Luciani had been adamant."

"It was by any standards a dramatic reshuffle. It would set the Church in new directions - directions that Villot, and the others on the list who were about to be replaced, considered highly dangerous...." 

"There was one common denominator, one fact that linked each of the men about to be replaced. Villot was aware of it. More important, so was the pope. It had been one of the factors that had caused him to act, to strip these men of real power...it was Freemasonry." 

"The evidence the pope had acquired indicated that within the Vatican City State there were over one hundred Masons, ranging from cardinals to priests." 

"Luciani was further preoccupied with an illegal Masonic lodge that had penetrated far beyond Italy in its search for wealth and power. It called itself P2. The fact that it had penetrated the Vatican walls and formed links with priests, bishops, and even cardinals made P2 anathema to Albino Luciani." 

"That evening, September 28, 1978, thirty-three days after his election, Pope John Paul I, "the smiling pope", was declared dead. No official death certificate has ever been issued. No autopsy ever performed. His body was hastily embalmed. Cause of death: Unknown."

 

 

 

As s'ka dyshim fare. Ne mageve keto gjera s'na habisin. I kemi parapa me kohe. Yjet kane fol qarte. Cdo gje sipas planit.

Cdo gje sipas planit.

kete gje e di shume mire dhe heretiku. Prandaj dhe eshte bere i idhet si temthi.  

Pervec se me astroligji, me ca merreni ju Maget? smiley

rrecel! smiley

Nder te tjera dhe me sherime, dr. fee. smiley

Mbi te gjitha kujdesemi qe botes te mos t'i mungoje magjia, ne sensin 'wonder'.

nga e keni trasheguar traditen e sherimeve, nga Paracelsusi? smiley Apo e the ne sensin figurativ tip "debojme xhindet"

Dmth ju jeni pergjegjes per ate shprehjen "Wonders never cease" smiley

E keni kenoq edhe kete teme, e keni urinuar duke e shpjeguar ne driten e marksizem-leninizmit, vetem si konflikt interesash ekonomike. Parja mer parja, te gjitha behen per pare, ene kurva i ngre komet per pare.

Lexoni mor Wikipendjan te mesoni se konflikti eshte i lashte, ndarja orient-oksident i Ukraines, korespondon me perkatesisht besim ortodoks - besim uniat (ortodokse qe varen nga Vatikani). Pakicat ruse ne lindje, korespondojne me polake dhe hungareze ne perendim.

He mer Taras Bulba qe ke mbetur vetem shoku Taras ne Shqipni, biles shoku Tarras mu ne kaptine qe te mbetet dangalle ne shekuj.

po siria, qe dun me heq prej anej diktatorin, me çfare plani korrespondon ? 

Lexo Wikipedian.

Mire profili, po si t'ja bejme Gaia-s qe ka vu filter anti-Wiki, e na mbeti injorante Harvardi.

 

Mos u merzit mor burre se nuk do e rregullosh ti gjithe boten. Leji ca te shkojne dem.

Gjithcka mund te peshkallezohet ne nje lufte civile duke perllogaritur qe Ruset perbejne gati 18% te popullsise dhe perbejne eliten e vendit.Ruset gjithashtu jane perqendruar ne zonat kyce si pjesen Juglidore si zona strategijke e Balltikut Gadishulli i Crimeas (ku perbejne rreth 60% te popullsise)

Regular Freemasonry continued to extend its territory and influence in the world through the consecration of its newest regular Grand Lodge on October 14th, 2011 with the birth of Freemasonry in the country of Albania. The consecration ceremony was held in the magnificent hotel "Villa Toscana" a few kilometers from the city of Tirana. Brother Elton Caçi became the world’s newest Grand Master. It is significant also, that the newest Grand Master at 36 years of age is also the youngest Grand Master in the world.

The consecration ceremonies were conducted by Most Worshipful Grand Master Gustavo Raffi of the Grand Orient of Italy, Most Worshipful Grand Master Petar Kostic of the Regular Grand Lodge of Serbia, and Most Worshipful Grand Master Nicolaos Vourgidis of the Grand Lodge of Greece and me. I was given the privilege of participating in the consecration of this birth as Honorary Grand Master of the Grand Orient of Italy and Honorary Grand Master of the Regular Grand Lodge of Serbia. Each participant enhanced the ceremony by speaking some sentences of the ritual in their own language.

Over 150 brothers from the following Grand Lodges attended the consecration ceremony: Grand Lodge of Austria, National Grand Lodge of France, Grand Lodge of Czech Republic, Grand Lodge of Japan, Grand Lodge Slovenia, Grand Lodge of Montenegro, United Grand Lodge of Bulgaria, National Grand Lodge of Romania and the Grand Lodges of Minas Gerais, São Paulo, Bahia, Pará, Paraná, Piauá and Rondonia from Brazil.

 

E fundit nga Lir Florini: Ndertojme ura, zgjidhim probleme!!!!

Respekte!

Gjynaf qe kan ruset afer. Jane popull i madh dhe bujar. Jane shume here me te hajrit se nje pjese e mire e europianve ku sigurisht ballkani nuk llogaritet. Me vjen keq se duket qarte qe perendimi ja ka lene ruseve......

Edhe ato gocat si i kane...llokum fare i kane smiley

Mos arto se jemi gati per gjume.....

Seriozisht per kete Pike qe diskutohet megjithse nuk kemi kapacitet e info as PUNE e te jemi te lidhur per te kuptuar cfare ndodh .

Nje gje mbase duhet te na sherbeje per te pare se si Manipulatore  ( aka Berisha ) te te gjitha Shkalleve ne Ukraine dhe Nga Europa bejne Zhurme ...dhe marrin ne qafe edhe Popullin .

Nje gje KUPTOHET Qarte ne ate Rajon te pakten Ajo qe eshte cfaqur ne Praktike !

Kur Turku shiti Pordhe me vendet "Turqisht Folese "  i fryu nje Furtune se pari Mazlleme  qe akoma nuk po e mbledh Veten dhe prit kur do ndale .

Dhe .... Gjeorgjia qe here pas here Leh se ka mbrapa Perendimin , por per 12 Ore kur ishte PunaTanket Ruse u instaluan ne Tbilis ..

Pa u emcipuar vete Rusia te gjithe jane te bindur se Anglia eshte nje Ishulli Vogel smiley Dhe USA nuk ve ne nje Peshore si Rusin ashtu dhe Fundin e Rusise ose Ukrainen !

Tani kryetari i Partise sime alias i Tredhuri dhe sidomos ky  nga periferia ne qender rretth e rrotull dhe rrethperqendimit te anekseve ,i nderuari heretik me kepuce me majhuc   kane shume mend dhe duhen Lexuar nga LeftKopeja eeeeee nga ata qe njohin klerin Rus eeeeeeeee e keshtu vandake vandake nga te gjithe Vandaket  

xake, o vlere, nuk me thu, sa ke thy ket jave? e vune rekordin e ri apo duhen dhe pak perpjekje?

Po mire c'lidhje ka Ukraina me nxemjen e peshqve smiley 

Rono, po cbehet andej nga juve mer jahu.... E nderpreu intervisten me kongresmenen kjo biba e MSNBC per te dhene lajmin e "bibes tjeter" dhe garave te tij me makina..... Kur them une eshte budallallepsur ai vend nga fast-foodet

ky eshte ndryshimi me pjesen tjeter te botes, kur shkelet ligji eshte lajm me i rendesishem se ca thote congreswoman. ndersa ilir meten e kemi kryetar parlamenti. smiley

Arto, amerika nuk mund te budallallepset sepse nuk ka qene kurre e cbudallallepsur. 2 gjona e majne ne kome Ameriken: polici dhe IRS

 amerika nuk mund te budallallepset sepse nuk ka qene kurre e cbudallallepsur.

Une do te thoja qe pikerisht atje qendron forca e Amerikes. 

Bilanci i protestave deri tani:

• Mbi 150 oficere policie te plagosur      

• Mbi 1500 protestues te plagosur

• 5 vete te vdekur (3 vrare me plumb, 1 i hedhur nga lartesia, 1 i torturuar per vdekje)    

• 15 vete te arrestuar dhe qe nuk dihet ku ndodhen, te zhdukur

• Mbi 70 gazetare te lenduar prej sulmeve te policise mbi kamerat e tyre

• Mbi 30 punonjes humanitare dhe mjekesore te lenduar e te plagosur

 

Ky vend po precipiton drejt nje kaosi qe s'dihet se ku do perfundoje!

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).