Kancelarja gjermane Angela Merkel eshte aksidentuar teksa ka qene duke bere ski. Lajmi eshte publikuar nga mediat e huaja, pas nje deklarate per media dhene nga zedhensi i saj. 

Sipas tij, Merkel ka pesuar demtime ne pjesen e legenit dhe ka anuluar takimet per tri javet ne vijim, pasi i eshte rekomanduar regjim shtrati. 

Merkel kishte kaluar një ditë para Krishtlindjeve në shpatet në Shën Moritz, ku ajo është parë duke bere ski. 

Aksidenti i saj vjen një javë pasi Michael Schumacher u plagos rende po duke bere ski dhe ndodhet ne gjendje kritike per jeten ne spital.

24 Komente

Po pse mi te keqen nuk lu Tenis smiley   skite jane te rrezikshme , ska qene tamom ski por hajt mo , kshu thote gazeta kshu po themi dhe ne , Langlauf quhet ky stili qe desh mori me qafe Merkel -in .

ne fillim Shumi, tani 'nota bene' Merkel.... kush eshte next? raca gjermane ka ikur per lesh! tha mire Pjeri te ajo tema e dyshtetesise, po e akuzuan per racist...

me kete rast u bej thirrje tifozeve gjermane, Fiqos & co, te nderrojne ekip sa pa ardhur Qershori, se do turperohen keq e me keq!smiley

Prandaj e bo Bajerni stervitjen ne Qatar sivjet, e kane lexu drejt horoskopin.

Ja dhe demtimin e legenit te Merkelit kishim mangut tani!

Po bej mi snow tubing se na rane gishtat tuj u thene!! 

...cudi se me gjithe ate ftoht e gjithe ate bore qe kane duhet te ishin te kalitur.....po thuaj rraca ariane nuk eshte me ajo qe ishte dikur...

Paaah, si nuk na ecen ne shqiptareve. Te ishte Sala ne pushtet do e kishim parakaluar Gjermanine tani qe u demtua Merkeli. 

Keshtu eshte kur te hipen tangerlliku. Lideret qe rrine gjate ne pushtet marrin kot. Merkeli skite, Putini gjuetine me tigra, Berisha not ne stil maloku, etj, etj...

her mer se e njisin prape

Prit se kush do te pasoje tani, syri i keq s'ndalon po s'u bene tre. 

Tre qe te kompletohet.

Zakonisht, une thyej ndonje kavanoz, po nuk e di se c'mund te thyejne gjermanet ne kete rast. smiley

ne keto raste Gjermanet nuk thyejne por shkulin patatet smiley

Nuk prishet syri me shkulje patatesh, jo, s'keni gje ne vije.  smiley

E di qe qeshe duke te te permend. Kur thane keto graria "i treti i verteti" e di si me vajti mendja? "Po keto po ia ndjellin Bradit".

Luaj bouling mer, se skite qenkan ters kete vit.

kerrbishten pra smiley
 

e zune mallkimet e grekevesmiley

po ky sala yne si nuk vete per ski meazallah   !!!

osht i menqem, ben not smiley

Se mora vesh tamam. Po bote ski me legen? 

E kush i ha keto?!

hiku Statusi ne qershor thuj smiley

ore, po kjo Angela mavrija  nuk qenka aksidentuar duke bere ski.. dmth ski te mirefillte qe leshohet nga maja e kodres me shpejtesi, sllallom etj... kjo eshte aksidentuar duke bere  langlaufen,  dmth njelloj  sporti  qe ecen me ski..smiley

Po ç'jane keto lajme mor amani, se u bon boze. 

Mos eshte vonu gje ne "kishe" duke u kthy nga puna kjo, po leji skite rehat?

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).