“Së pari, një pjesë e hetimit, ajo që ka dhe të akuzuar konkret, është dërguar për shqyrtim në Gjykatën e Lartë. Së dyti, për personat e akuzuar si organizatorë të protestës së “21 Janarit” është pushuar çështja për shkak të amnistisë së vitit 2012. Së treti, pjesa më e rëndësishme, janë faktet e pazbardhura për njërën prej vrasjeve dhe veprimeve arbitrare të ushtruara nga ana e policisë kundër protestuesve.”

Kryeprokorori Llalla bëri me dije se organi i akuzës po vijon intensitet hetimet gjithpërfshirëse. për këtë arsye sipas tij pak javë më parë janë zhvilluar analiza të detajuara në bashkëpunim me Policinë e Shtetit, të cilat janë karakterizuar nga vullneti i përbashkët për të arritur në përgjegjës konkret. 

Viktimat e 21 Janarit ishin Hekuran Deda, Ziver Veizi, Aleks Nika dhe Faik Myrtaj. Vrasja e Aleks Nikës ende ka mbetur pa autor, ndërsa cështja aktualisht po shqyrtohet në gjykatën e Lartë, por asnjë prej përgjegjësve për ketë tragjedi nuk ndodhet aktualisht në burg.

Balkanweb

102 Komente

ehe.. 2011-2014 

me intensitet pra mo!

Me ne fund dicka konkrete, bravo zoti Dhalla.............. pra kater jane te sigurt qe do hyne ne burg, 1. Shkaktari .Z Meta, 2. Organizatori .Z Rama 3. Urdheruesi .Z Berisha 4. Zbatuesi . Z Basha. Prit se harrova. 5 Znj Rama. Hajde per hajer.smiley

.........!

Së dyti, për personat e akuzuar si organizatorë të protestës së “21 Janarit” është pushuar çështja për shkak të amnistisë së vitit 2012.

Ndjese se nuk e lexova artikullin, pra do kemi vetem tre.  

Ky prokuror nuk e zgjidh dot kete qeshtje. Eshte shume i ngathet, shume i trembur dhe nuk te jep aspak besim. Ky flet dhe hiqet si politikan, me e keqja e mundshme qe mund te sillesh ndaj ketij krimi. Kur sillesh ne kete menyre jo vetem qe e demton hetimin por edhe e shfajson. 

Kete pervjetor edhe e heq Rama me 4 monumente te dizenjuar bukur dhe teper domethenes. Vitin tjeter do kete kohe qe ta gjykoj njerezia. Fundurrinat  qe fallsifikuan videot e te vdekurve, fshine serveret, mashtruan publikisht per plumbat qe moren ne trup, shkruajten me qindra shkrime dhe dhane me qindra komente duke i denigruar, perbuzur dhe deri fajesuar vete viktimat qe paten guzimin te dilnin para plumbit. Ketu pa filluar te analizosh skicon e kryeministrise dhe minjte e gardes qe u fshehen bodrumeve duke sjell gra e femije. Shume njerez kane gisht ne ate ngjarje direkt ose inderekt dhe sa me shume ikin vitet aq me shume zgjerohet rrethi, por ky prokuror nuk e ka vullnetin e duhur dhe kam frike se nuk ka as aftesine. 

 

Eshte shume i ngathet

+1. Duhet te vihet nje i LSI-se te eci me shpejt.

imagjinoj sikur jam ne enderr dhe protagonistet si Rama, Meta e Berisha te mos ishin verdalle atehere drejtesia do te mund te vihej ne vend dhe fajtoret te vuanin denimin. Por fatkeqesisht, cdo 21 Janar, do te kemi cirk me lot krokodili dhe vizita perkujtimore neper shtepi te viktimave, duke e cuar papergjegjshmerine dhe hipokrizine ne kulm, duke bere dhe mekatin me te keq te mundshem, perdorimin e viktimave per interes politik.

Urdhëri iu transmetua kryegardistit Ndrea Prendi nga vetë kryeministri Berisha, por Prendi nuk pranoi të qëllonte mbi qytetarët. Ndërkohë badigardi i Berishës e qëlloi Prendin me grushte, i mori pistoletën dhe qëlloi mbi njerëzit me atë armë. Pastaj ia ngeci armën Prendit dhe ky vazhdoi të qëllonte më tej. Këtë fakt që e dinë gjithë shqiptarët, veç togave të zeza që firmosën pafajësinë e 21 Janarit. (Këta nuk duan ta dinë, jo se nuk e dinë).   - per me teper shih ktu

Dyshimin qe me armen e tij kane qellu te tjeret e kam shpreh dhe une,thjesht duke besu te edukimi i tij profesional.Pas gjithe kesaj historie,e ka lshu veten ne doren e te tjereve(jo ndrrimi i tytes e m'the e t'tashe dhe gjithecka  qe vjen pas)

O xhibooo, e paska degjuar rama thirrjen time

Ke noi gjo me shtu ti ne lidhje me vrasesit? smiley

Vrasesit do bejne palle ariu sa kohe qe Rama e mban premtimin e drejtesise duke vene lule tek pllakat e bulevardit, aq me teper kur 21janaristat e flakte ne vend qe ti kerkojne llogari per drejtesine e munguar mjaftohen duke u masturbuar.

xhib,me vjen keq qe ke rene edhe ti ne kete kurth peshkpaujor.Nuk ka fajtore e aq me pak vrasesa.Ka persona qe zbatuan me rigorozitet rregullat e ligjin..Per si jane treguar gjerat keshtu eshte.....prandaj nuk ka si te kete proces gjyqesor e hetime ...krejt thjeshte.

Ligjin ? Si keshtu zonja doktoreshe Zana? Po Aleks Nika, lezhjan, qe ishte 200 m larg nga gardhi? Djale i vetem, la jetime dy vajza, 2 e 5 vjece. Tesh jane nga tre vjet me te medha.  I con nana vet cdo te diele ne Kishe te luten qe babai i tyre t`i ndihmoje nga parajsa.

Po deri tani jane denuar 2 vete me burg. Duhet te fitojne pafajesi ata?

A po s'ju ka bere gje hic enveri juve, kishit dash t'jua sh*****e ato plakat me kallam bambuje

Nuk ka ligj qe thote se mund te vrasesh njerzit pertej kufirit te zyres se egzekutivit. Xhanem dhe ne zyre te kishin hyre, mos valle duhesh vrare?

Dyshimi, por dhe gjasat, jane qe do persona zbatuan udhezimet/urdherat, jo ligjin. 

Nuancat e 21 janarit s'jane ketu (tek vrasjet) jane gjetke, por sic tha Llalla, ne po mundohemi po ceshtja eshte e komplikuar, me nje llaf lesh me qime. Me shume e ka ngritur zerin per 21 janarin Evropa sesa Llalla apo Rama.

Ska per tu zgjidhe asgje asnjehere

s'ka per tu zgjidhe asnjehere ,sepse nuk ka asgje per tu zgjidhe.Nyje nuk ka...

dje ne ukraine protestuesit perdoren molotov e katapulta mesjetare per te sulmuar policine

nuk vdiq njeri

sali maloku vrau kater vete e s'i hyri njeriu gjemb ne kembe

Rama kot thote qe do beje drejtesi, se drejtesine ia ka lene ne dore Ilir Metes

kshu qe...

Vrasjet e 21 Janarit ishin permbushja e thirrjes gjaksore qe ka bere ne Parlament Gjusepina Tupalli Qoba : Nuk keni faj ju kur na ja u futi nje plumb ballit ai Sali Berisha.

Se si mundet nje femer, nga Shkodra, qe thote qe eshte nene, po nene me femije ama , te beje thirrje per plumb ballit veten nje monster si ajo mund ta thote.

Mirepo zoti eshte i madh e nuk e le drejtesine ne duart e Bujar Nishanit dhe te atij shkodranit Qefa. NE fakt eshte elbasanlli nga nena, ndaj dhe kuptohet pse ka dale aq gjib. smiley

Paske pas te drejte Rono, per shumekend ka shprese (shif gjibin, marshallah), po jo per te gjithe ama.  Mosha per ca qenka pengese e pakapercyeshme. 

Mosha e trete? Te vetmin problem qe ka eshte gjumi . smiley

A di ti si klorinohet nje teme peshku? Vetem qenefi pa kapak gajaset me 4 vrasje dhe ciliminjte qe u lane jetimpas tyre.

Ti prite deri diten e sotme per ta mesuar kete?  Zonja doktoreshe Zana eshte brujt me ligesi. Duket... Nuk e ka me 4 jetimet por me fatin e vet. Shperthen e arsyet mund te jene me shume se 5.

Jo mer jo, cer ka shpirti e nxjerr fytyra thote poplli. smiley Te mjeret pleq thuaj. 

Bame po tregohesh i padrejte!!!

Nje fjale e urte thote, qeni nuk mban breke. Sipas teje kush e ka fajin qe qeni nuk mba breke? Qeni? Po jo o Bame, qeni eshte qen dhe breke nuk mban dot...edhe te doje. Tashti, a ka faj qeni qe eshte qen? Nuk ka faj o Bame. A ka faj qe lef gjidh diten? Prap nuk ka faj o Bame. E para, sepse eshte qen dhe qeni lef dhe e dyta, lef sepse eshte mbajtur ne erresire. Besoj e ke parasysh se ci ndodh qenit kur rri per nje kohe te gjate ne nje ambient pa drite. Nuk ka faj qeni o Bame as qe nuk ma dot breke e as qe lef si i terbume. Si tha Krishti, me gjyku eshte kollaj po me kuptu eshte veshtire, dhe vajti e u kyc ne tempullin mason per 15 vjet. Qenin duhet ta kuptosh o Bame. Pasi e kupton, e njeh, dhe pasi e njeh, e rrespekton...per ate qe eshte.  

hajt tesh shko fut ne burg berishen ,Jozin e bashen..mos i harxho energjite me mu ketu...atje hidh vallen...kena nje fjale te mrekullueshme na,,,Te rrah e s'tlen me kja...njikshtu ju rehaton Berisha ju....ndejshi me t'mira ...ndonje dush edhe mund ta beni me te rralle smiley

ndonje dush edhe mund ta beni me te rralle  smiley

Ua ke gjet tamama Zanë . smiley Si tha Jozefaini njajo liburnesha e Topallajve  kur erdh prej jashtë shtetit ..

" Me tu kënaq shpirti në ato dhoma hotelesh .Uje te vakët e të njelmt si me ta dash zemra .Me i la drnagat , desh e zdesh .Po unë nuk u lava se më qëlloi dit jave dhe dojte dhe tre dit e shtuna "!

Sa e mpreftë je moj Zanë me e gjet të vërtetun !

të njelmt 

 smiley

21 Janari - Kryeprokurori i Përgjithshëm: Organizatorët u amnistuan,

..ja hudhen ene organizatoret sipas Dhalles....eeeh mjere ata te shkrete qe iken si qeni ne vreshte thuaj.smiley
 

Per nje  shpirt human e , per me teper, kristian, cdo vrasje, sado e justifikuar, nuk eshte asnjehere nje lajm i mire. Por shpirti kristian, aq i deklamuar, nuk qendron thjesht tek nje kryq floriri i varur ne qafe. Ky eshte mjerimi religjionit ne kohet moderne.Kane mbetur simbolet, ka humbur fryma dhe shpirti kristian.

10smiley

spiritus, feja me shume se rit eshte botkuptim. Dmth nji musliman mundet kollaj me e var kryqin ne qafe dhe ti lutet zotit Krisht para se me ra me fjet po yckla eshte te botkuptimi. Ky i fundit kerkon breza qe te zere rrenje. Edhe per ty kam te njejten keshille qe na dha Krishti, mos gjykoni por mundohuni te kuptoni. 

Une pashe qe fotot e atyre te katerve, po i puthnin demonstruesit sot, ashtu si puthin te krishteret ikonat ne kishe - sa per balancim kjo. 

Na lejoni te nderhyjme i nerum Spiritus . Nuk ka shpirt kristian dhe shpirt mysliman apo budist e pagan.

Ka "shpirt" Human te qenies njerzore , me te cilen spekuluan duke i veshur vello mistike si e "vecante "' e nje religjioni . Ketu eshte baza e meshires e keqardhjes kristiane .Sot ajo ka degjeneruar se edhe vrasja "nuk ka asgje personale .Thjesht biznes " Dhe qenia Sali eshte i pafajshem se per biznesin e Pushetit vrau , te tijin dhe "Une investimet tuaja mbrojta zotrie " u qurravit tek "miqt e miqve " , pasi kishin konkluduar se "ne biznesin tone , nuk duam gjak "

Ka dhe shpirtqener te cdo seksi qe nuk kane dallim nga asnje prej kafsheve te natyres qe ushqehen me Kerma . Gejrdanet e florinjte shpesh si Ikona kane krishtin qe u rri varur ne qafe si Bole Dashi !

Nderime familjeve te te vrareve.

zakonisht nderohen apo kujtohen me respekt te vraret nese e meritojne. Nuk kisha degjuar ndonjehere qe te nderohen familjet packa se mund te jene shume te mira. Sa do rosh do mesosh o kuazimondo.

Berbero, po ngushellimet i behen familjes se ai i shkreti po tretet. Ti kur shkon per xhenaze kujt ja jep doren e i thua "te rroni vete?"

Ngushellime- po mund t'ju thuhet familjeve te te vrareve nga krimineli ose "te roni e ti kujtoni". Por fjala "nderime" sikur nuk shkon ne kete rast. Ah po nese keto familje e vendosin vete drejtesine e munguar, sigurisht qe e meritojne ti nderosh dhe ti respektosh.

nese keto familje e vendosin vete drejtesine e munguar, sigurisht qe e meritojne ti nderosh dhe ti respektosh.

smiley

Mire e ka berberi. Po cuditerisht eshte nga ata qe nese kjo do kishte ndodh ne 90 nuk do kishte qene kaq mikprites. 

Shpresoj ta gjej berbero, ashtu sic nuk e gjeten shume te tjere per familjaret e tyre te cileve as kockat nuk ua dine ku i kane. 

edhe ti gjembo, s'terhiqesh nga istikami. nderim, per cfare? apo se po manipulohen edhe sot me ca pllaka dhe lule?

 

Nese mendon ashtu kjo nuk eshte arsye pse mos te thuash ngushellime, perkundrazi. 

Rama u thote familjareve: sebepin per te cilin i nderseva te dashurit tuaj drejt vdekjes e bera aliat se ashtu ishte nje muhabet?

Ke filluar dhe terminologjine e përdor sipas perfytyrimit të vetes ....Ndërseu ...smiley

I ke parasysh ato plakat e lagjeve qe rrinin sofateve ..."Vajze mire ështe po seç ju ënjt barku shume ca kohe .Vajti te doktori dhe tani ështe mire .." Komplet mentaliteti Jozefperckes "lakuriç , lakuriç" 

kjo "nderseu" i ben protestuesit qen rrugesh.

pra ne esence te fundit 4 qen rrugesh me pak.

kshu eshte kur historine e shqiperise e meson nga ditare oficeresh gjermane te rajhut te trete si dhe nga baz skraparlliu.

Po meta per te cilin ti ben be e rrufe ditaret e kujt ka lexuar kur i quajti "kokepalare"?

Ju lutem miq mos komentoni ketu. Lerini vetem keta qelbesirat qe atebote dhe sot e kesaj dite talleshin me keta fatkeqe qe u vrane. Mos i jepni shkak qe te qeshin prape e te permjerrin mbi fatkeqesine e njerezve. 

 

para 23 qershorit, varjanti i shakllabaneve te sales per keta te 4 qe u vrane ishte shqeto fare: "provojeni prape po ju a mbajti, se e shifni ku perfundoni".

Ed Rames, ca i ma pragu shpise, po vazhdoi kshu, qe as te qee, as te shlo, o Mrrok!

Ke fol dhe per mu!

Teknikisht Emigrant u trajtu njëherë ky problem ke "Show-et e Qeverisë Rama " nga një pjesë e të "revoltuarve revolucionarë " Arsyeja më e thjeshtë është mos me qenë kaq Revolucionar i thekur .E para dhe mbi të gjitha është Problem Reforma në Drejtësi .Dhe këtu do dallohet ky Ekip në se është me të vërtetë i prirur ta " kaparosë " këtë problem apo ta shtyjë në humbella .Pastaj Praktika .

Tani të kuptushme e të pranueshme duken edhe kujtesat  revolucionare ...Në burg kriminelët ....por si duket nuk ka gjasa të jenë Realitet pasi nuk pasqyrojnë asgjë për momentet që kalojmë , përveç Urra Patriotizmit .

Liqeni më sipër një nga Më revolucionarët e fillimit , për mua duket se e paska shumë të qartë tani pas disa "episodeve  të lehta " me Gjyqtarë e Gjyqsor berishisto-plepistë  që i ka mbjellë si " parja e bardhë për ditë të zezë " se si reagojnë ndaj Korrupsionit e Krimit edhe në rradhët e tyre ! Dhe këta përfaqësojnë Gjzqsorin që jep DREJTËSI ...Plus mos harro kushtrimin që u jep nga "na kem Fejsin e Bukit or tie " dhe përsërit si papagall fënda me Parti Opozitare  Lulashdashkurbani bashkisë ! 

Rama po sulmon Policinë dhhe Gjyqsorin ...smiley

....me Gjyqtarë e Gjyqsor berishisto-plepistë që i ka mbjellë si " parja e bardhë për ditë të zezë " se si reagojnë ndaj Korrupsionit e Krimit edhe në rradhët e tyre !

..prandaj dhe Rama ka zgjedh rrugen e tritolit per te mbaruar punet edhe pse Agollit te shkrete i ra goja duke thene ;mos i jepni arme ne dore atij qeni se eshte i rezikshem per shoqnine.Pas showt me tritol per rezimin e pallateve i erdhi radha e tritolit te zgjedhurve dhe drejtuseve te PD-se.Kryetari i PD Pogradece dhe familja e tij ishin viktimat e para te tritolit ne banese,zyrat e PD ne Manez ishin objekti i radhes se tritolit dhe dje viktima e fundit ishte Kryetari i Komunes Qender Vlore.Edhe ne Afganistan nuk ka patur kaq shume akte teroriste me lende eksplozivi  sa keto 3 muajt e fundtit ne Shqiperi.Per te garantuar rendin dhe jeten e qytetareve kryetari i PD Lulzim Basha po shikon mundesine me kerku ndihme ne OKB per te kthyer Kaskat Blu ne Shqiperi.
 

sinqerisht edhe un qe jam simpatizante e partise demokratike po te kisha pare videon e Metes duke vjedhur ne mes te dites do te kisha dale ne proteste kunder korrupsionit duke shpresuar ne nje proteste paqesore si ajo qe u be per rastin e armeve kimike  Por protesta e 21janarit nuk mund te quhet ne asnje menyre proteste paqesore sepse protestuesit apo drejtuesit e protestes me qellim dogjen i vune flaken çdo gjeje qe gjeten perpara dhe me ate vrull qe kishin kushedi se çfar do te benin sikur policia garda apo kush dreqin ishte te mos i kishte frenuar me dhune me arme dhe ndodhi ajo qe ndodhi dhe 4 persona mbeten te vrare e per çfare per te luftuar korrupsionin por korrupsioni sot po na udheheq...  ironia e fatit

dhe me ate vrull qe kishin kushedi se çfar do te benin

them qe as ti vete nuk e beson kete qe ke thon ktu smiley

 

o i rrezikshem shqiptari

lere se c'eshte. trim mbi trima. sidomos ne internet nje here, namin e zi ben. smiley

Do kishe qene me fat sikur te ishe ate dite ne shqiperi dhe ne proteste sepse do tu bindje qe ne momentet kur u vrane 4 vetat me dur ne xhepa situata ishte pothuaj e qetesuar. Po ti o laura mos u bej fare merak se drejtesine do e vene ne vend vete familjaret e te vrareve. Dhe thuaj shyqyr qe ka vetem nje vrases keshtu qe nuk do te behet kasapane. Po vrave duhet te vritesh, aq me teper qe vrasesi eshte kriminel qe duhet me kohe te kish ikur nga kjo bote. Ka vrare aq shume dhe aq shume te pafajshem sa rezik as ferri nuk do ta pranoje dot. 

21 janari dje, sot e mot ka qene, eshte e do te jete turpi ramist qe s'e lajne gjithe lumenjte e Shqiperise.

Kete turp qe e pranojne vetem ramistat, te tjeret e hedhin me peshtirosje ne plehra, aq me shume kur vjen ne formatet e Shkurte Pal Vateve te partise.

A u cu dikush nga ata qe dolen me 21 janar per ti kerkuar llogari Rames per Meten? (respekte per ata dhe ato qe kane folur per kete zhgenjim dhe mashtrim)

A dolen njerezit aty per "bllokun e zi te Metes"? Cfare u be me ate bllok?

Ai bllok eshte ne qeveri dhe ne krye te parlamentit.

A i quajti Meta kokepalare ata qe dolen atje ne shesh te paguar dhe te mashtruar?

Pra ata qe dolen ne shesh nuk dolen per parime, kunder korrupsionit a ku di une, dolen per te sjelle ne pushtet, qofte edhe me dhune Ramen. Te gjitha pasojat tani ti mbajne vete.

4 viktimat nuk duhet te kishin ndodhur, por nga te gjitha faktet e provat dhe deshmite e njerezve qe kane qene aty e gjitha ka qene nje aksident qe duhet te pergjigjen organizatoret. Ata qe perdoren njerezit per te bere dhune e marre pushtetin.

Gardistet duhen dekoruar qe mbajten ne kembe republiken dhe e kam thene dje dhe e them edhe sot e mot, ta harrojne enveristet e vjeter dhe trashegimtaret e tyre se do te mundin me me dhune te heqin nga pushteti apo zhbejne opoziten e djathte ne Shqiperi.

Dhuna politike NUK KALON! Provojeni prape po ju a mbajti se pastaj del perseri ai enveristi Dritan Hila dhe shkruan ne gazeta se Berishen socialistet e kane rrezuar edhe me "llastice" (kupto: dhune).

Lodhu sa te duash. Berisha do te mbahet mend gjithnje si kryeministri qe vrau kater rob per nje proteste qe eshte e pakrahasueshme me ate qe po ndodh sot ne Kieve, e me ato qe kane ndodhur ne Greqi e ne vendet e tjera. Edhe ne Egjipt i duruan pese dite pa nisen t'i vrasin, e Berisha i vrau per tri ore. Kriminel i sojit me te keq. S'e mbuloni dot, sado te lodheni. Gjynah, se robt sa po harronin gerdecin e 1997-en dhe 1998-en. S'rrinte dot sala pa gjak. Fotoja e Berishes ne histori do jete e peshtyre dhe e gelbazuar per shume kohe, deri as te harrohet fare.

Berisha i vrau? Pra aludohet se Berisha ka pergjegjesi, atehere cojeni perpara drejtesise, po mbroni Berishen ju?

Qe nga 05 deri ne 11 PS ka bere mijera protesta, s'eshte vrare dhe as nuk eshte demtuar njeri, pse ndodhi me 21 janar?

Ndodhi se ishte grusht shteti.

Te tjerat jane perrralla per njerez pa din e iman, pa shpi e atdhe si ju ramistet, qe perdoreni si prezervative nga Rama po jo nga shqiptaret e tjere.

Berisha ishte ne zyren e tij, te dhene nga shqiptaret dhe nuk do ikte nga zyra qe ja kishin dhene shqiptaret pse keshtu donin rrugacet e cubat e Edi Rames e Tom Doshit.

Deshet dhune, dhune gjetet.

Ndodhi se ishte grusht shteti.

grusht shteti eshte ky ketu

dhe s'u vra njeri

 

qene aty e gjitha ka qene nje aksident qe duhet te pergjigjen organizatoret. 

Ja me kete aksident e permjer ti.

Aksident ne Gerdec

Aksident Kosta Trebicka

Aksident 21 Janari.

shko mer pirdhu se nuk jam soj jot une. Nuk dal ne shesh per te marre si Rama

Meta ju quan kokepalare dhe sot i puthni duart, ti me tregon perrralla mu.

Rradha ka qene keshtu per shprehjen kokpalare.

I pari, Arben Imami ne interviste me Sonila Meqon. I pandehur per vjedhje, hajn.

I dyti Sokol Olldashi ne TCH.

I treti Ilir Blloku.

tani ta themi ashtu sic eshte se Ziver Veizi i shkrete si profesion kishte ate te protestuesit. Dilte me para ne proteste. A duhej te humbiste jeten? Jo, ne asnje menyre, por kur kerkon gjak, gjak do gjesh biri im.

Nje plumb rikoshet do te te kape nese del aty per karrigen e Rames.

Ja  e shef cfare ben sinqeriteti. Te bien me qafe kot.

Kalo nga shkrimi i Donika Ndrenikes se ka shance ta kuptosh punen.

Dr. Flori flet: http://youtu.be/JrYI7tARRWE Donika flet, te tjere te zakonshem flasin per mashtrimin dhe talljen e Rames, duke qene pjesemarres me 21 janar, ti mbaje istikamin se helbete kaq te mbush luga.

po sot ne perkujtim çfare aktiviteti u zhvillua,Ilir Meta si Kryetar parlamenti a shkoi per vizite ne familjet e atyre qyqareve...

Tani Logjika mbaron se LeftGOPEJA shtypi çipin alias fatakeqin e saj Poetin smiley

 me dhunë ta harrojnë ta marrin pushtetin Enveristët ..

E kamte thënë dhe vazhdoj ta themte se këta të bajraktar Berishës janë as më shumë e as më pak se Lepuj .Kur kanë pushtet dhe nuk i sulmon njeri me armë Ulërijnë ..harrojeni Pushtetin me dhunë  dhe ...Vrasin  njerëz të pafajshëm me Gardë ose sejmenë .

Kur realisht i sulmon dhe një Bandit i thjeshtë si Zan Caushi jo vetëm i bën si Lecka këpucësh me Gardë e Ushtri por dhe i përmjer si buçe rrugësh me në krye lexhendarin e tyre alaias babasqap Berishën ..Ulërijnë ...Olele Komunistët Enveristë . Vetëm me dhunë e marrin pushtetin ! dhe ...ikin duke kuisur 

Kush është në gjëndje të parashikojë po prap këtë skotë leftGOPESH se si do Ulërijë kur tu trokasin hekurat për ...Kriminelë e Vrasës ordinerë Gjakftohtë ndaj njerëzve të pafajshëm e portestues të Ligjshëm !

Kush e gjen çfarë çipi do i fusë LetKOPEJA Poetit smiley them se është parashohës i çquar !

Cfare "shurupi" i jep doctori ketij mor aman se toidhjo ai flet.

Po pse të mos jetë një " rekord " i doktorit realizuar nga LeftGOPEJA dhe prurë këtu njëkohësisht ose spas variantit të asaj çfarë ka thënë ose do thotë më vonë dashnori leftGOPESË alias Babasqapi nga "na kem fejsin e Bukit or tie "

Gjej një ndryshimsmiley...në mos qoftë vet se është e vetmja qënie në Shqipëri që vetëm PËLLET prej më se 20 vjetësh ! Dhe ky  yni të njëjtin avaz ka .E shyp LeftKopeja tek Muuuuuuu dhe muuuuuu bën si viç i palëpirë !

ky duhet te jete ai vici qe beri tatuazh ne gjoks syfetin e Vicidolsit

Ky nuk bën asgjë or taj .Këtij çfarë i bën regjistron e shyp LeftGOPEJA atë sjell këtu .Muuuuu i shtyp Lefti muuuuuu bën ky . Se mos i vuri dhe një T mbrapa dhe nuk erdhi ta lëshojë  smiley

e gjithe kjo ka vec nje emer; maskarada shqiptare.

mjere populli thuaj.

Mjere populli?Cili popull?..populli shqiptar shpetoi!! E hoqi qafe vrasesin,u desh te vriste ne mes te bulevardit,nen driten e diellit,me ze e figure,pa alibi,me fakte e grup faktesh.. u desh kjo qe populli ta hiqte qafe,dhe e hoqi..Mjere vrasesit!!

Prap pa qethur zotrote ? Pa na  thuaj ke quan dhe pse e quan Maskarada Shqiptare ? Për kriminelët që kishin Pushtet dhe shmangën hetimin , mbrojtën krimineët vrasës dhe për më tepër Kërcënuan "hajdeni prap po ua mbajti " Çfare të bëri të emërtosh me emrin e Kryemaskarait Berisha të gjithë shoqërinë me Maskarada Shqiptare . 

Inercia e Gjimnazit për Hartime ? Le që në njëmijë rreshta vetëm ato të xha Abazit kur janë në një mëndje me sh Enver ke të sakta dhe i citon pa shumë zamete smiley

Ngadalë ngadalë ke filluar bëhesh xheloze për postin e Poetit smiley si çip i LeftGOPESË dhe lëshon shprehje broçkulla origjinale smiley

ti po ti, ti dhe ca te tjere ketu. e quaj maskarade se ai per te cilen protestuan dhe si pasoje humben jeten, jo vetem qe u tall dhe i beri kokpalare po sot na fryhet si gjel ne post te ri. apo lumturoheni ju se hajduti iku ''andej'' dhe erdhi ''ketej''. eshte maskarade e kaluar maskarades se po mos ishte, fajtoret do ishin denuar. po sic duket s'ka sy per qabe, i lane duart me ato 4 pllakat dhe ca lule, dhe kaq!

vete i kritikon te tjeret qe te mos perdorin fjale te medhaja. kurse per vete ama c'i perdor. "maskarade"... jo po olimpiade.

beni si them une, i thone kesaj.

Nderime dhe nje respekt i vecante per te vraret e pafajshem te 21 Janarit. Uroj me gjithe shpirt qe drejtesia te vihet ne vend por kesaj radhe nga vete familjaret e tyre.

E hoqe besimin kuaz nga kryeministri?!

VASILI: LSI E PRANISHME NE CEREMONINE PERKUJTIMORE
Ora: 07:00 - Socialistët janë lajmëruar për t’u grumbulluar përpara Kryeministrisë rreth orës 11:00. Por këtë herë bashkë me ta do të jenë në bulevard edhe aleatët e qeverisë, deputetë dhe drejtues të LSI-së. Kryetari i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili ka konfirmoi për “Gazeta Shqiptare”, se do të jenë sot në homazhe. Por, i pranishëm nuk do të jetë kryetari i kësaj partie, e njëherësh kryetar i Kuvendit, Ilir Meta, i cili është në Francë, për të marrë pjesë në punimet e Sesionit VII të Asamblesë Parlamentare të Mesdheut në Marseille.

Ah, ai i shkreti " bllok" ! Hatane na beri...

Ej, po cfare koicidence, ne 21 janar Meten e paskan ftuar ne nje takim jashte shtetit. Jo nuk e di pse, po prisja qe te ishte aty ne bulevard po paska cuar Titin. Ky po qe eshte rob i ndershem, i takon te jete atje. 

Ka probleme Mesdheu. Dikush duhet ta coje pervojen pozitive atje.

kane nevoje te mesojne nga ne si te vjedhesh e t'ia hedhesh pa lagursmiley

A thu i ka shkrujt te blloku keshillat qe do coj andej?

C'duhet blloku? I ka ne koke te gjitha!

Per bllok kane nevoje te tjeret qe duhet te mbajne shenim!!!

Ceremonia qe madheshtore dhe shume e mireorganizuar .bravo.

cila ceremoni mo?

Ceremonia pra qe organizoi Edi Rama sot ne kujtim te 4 te vrareve te 21 Janarit.

e shikon? me fjale te mira nuk te lodhet goja.

Edi Rama eshte fajtorper 21 Janarin. Nje deklarate super e vaket... jo po drejtesia jo po lesh me qime? Kujt po i tregon ky qe drejtesia na qenka ferr? Po ti mor zoteri je ne krye te shtetit si i thua qytetareve qe te mos besojne drejtesine? Zgjidhe more drejtesine, per ate pune je aty. Ose shporru, zhduku! Jan vrare kater shqiptare te pafajshem ne rruge me duar ne xhepa dhe ky qe i thirri ne proteste dhe sot eshte kryeminister na thote jo po drejtesia jo po lesh me treshi... shko mor pirdhu, qerohu!! S'ke bythe te vesh drejtesi hap krahun. Saliu kish byth ti vriste, ju skeni byth as te te vini drejtesi e as te merrni hak. Hapni krahun se nuk meritoni te jeni ne krye te Shqiperise. Kush eshte fajtor per krimin me te madh qe ka kryer shteti shqiptar ne historine e tij, vrasjen terroriste te kater qytetareve te pergjegjshem te paarmatosur, te pafajshem, me duar ne xhepa ne rruget e kryeqytetit e ka pak te hiqet zvarr ne mes te Tiranes, madje me ceremoni. Ky na thote drejtesia e lesh me treshit, shko more pirdhu!!! Bring back Sali Berisha.

Për koicidencë, kryeqyteti i Ukrainës  është përfshirë dje dhe sot nga përleshje të dhunshme mes policisë dhe protestuesve pro europianë. Situata  ka degjeneruar me bomba ‘Molotov’ ndaj policisë, makina që digjen dhe hedhje gurësh ndaj forcave të rendit. Për ironi të fatit, kjo protestë është zhvilluar në një datë me demonstratën që u zhvillua në Tiranë, tre vjet më parë, por ndryshimi i madh është në reagimin e qeverisë. Edhe pse shumë policë mbetën të plagosur nga gurët e protestuesve, ku disa prej tyre morën dhe flakë nga ‘Molotovi’, (shihni videon) sërish nuk pati asnjë reagim të ashpër. Policia nuk qëlloi me armë dhe as që bëhet fjalë për viktima nga ana e protestuesve. E.Habilaj

 

 

Me poshte video e protestes se dhunshme sot ne Kiev / Gazeta Dita

agjensite e lajmeve raportojne per 3 viktima deri tani nga protestat e Kievit.. sidoqofte, kjo nuk do te thote qe ne varesi te protestave ne Kiev a gjetiu, (me apo pa viktima) legjitmojme ose jo viktimat e 21 Janarit ne Tirane.

Nga Adrian Thano

Postuar më: 21 Janar, 2014 tek Kendi i Kryeredaktorit

Jam përpjekur disa herë të shkruaj historinë e protestuesit që shihet në këtë foto. Ajo është realizuar në 21 janar, në momente-kulm të protestës; unë e kam hasur për herë të parë në arkivën e agjensisë LSA. Atëkohë e lashë në mes kërkimin sepse njerëzit kishin frikë të flisnin. Por kam ende të ruajtur një mesazh që zbulon pak nga historia e djalit me flamur që shihet në foto. Po e sjell për lexuesit e Ditës, ashtu siç e gjeta sot në arkivë. Është dërguar në 26 janar 2011 në përgjigje të mesazhit tim për dikë që e njihte djalin  me flamur dhe kishte qenë bashkë me të në protestë (mund ta ndjeni nëpër rreshta edhe frikën e njerëzve ato ditë):

“…z.Adrian, une personalisht djalin e fotos me flamur nuk e njoh, por eshte i afermi i te njohurit tim. Qe te jem i sinqerte, nuk e di se sa e drejte do te ishte nga ana ime qe te te jepja detaje per te, aq me teper keshtu si po rrotullohen gjerat ne Shqiperi. Mesa degjova nga miku im, ishte shembur ne dru (fraktura neper brinje, ne kemben e djathte dhe ne doren ne te cilen mbante flamurin) por nuk e kishin shoqeruar ne komisariat. E kishin cuar te Nene Tereza e prej andej e kishin nisur per ne shtepi. Mgjth di qe eshte nga Fieri, diku tek 25-26 vjec dhe quhet a Eno a Enea, nuk jam i sigurt per kete. Nje gje qe ndoshta ka vlere te thuhet eshte se ky djali, kur ishte nisur nga Fieri nuk kishte flamur me vehte. Si rrjedhoje duhet t’ia kete marre dikujt tjeter ne mes te katrahures… Nderkohe, per te qene i drejte, e pyeta mikun tim per ndihmen qe me kerkove dhe u tregua disi i rezervuar. Ndoshta kuptohet perse. Nejse, ti shih nese te mjaftojne keto per te ndertuar dicka mbi te. Kalosh mire…”

Ky ishte mesazhi.

Po risjell ndërkohë nga arkiva edhe një kopertinë të 3 viteve më parë (rreth një javë pas ekzekutimeve publike të 21 janarit). Kopertina që në atë kohë u njoh si “Lotët e Anës” është përgatitur nga unë dhe dizajneri Eri Mati, kurse fotografia është bërë nga Jutta Benzenberg. Ka qenë si kopertinë e gazetës ku kam punuar më parë, Shekullit, në datën 29 janar, një ditë pas homazheve të tensionuara të 28 janarit.  E kam përdorur si foto profili në Facebook që prej hapjes dhe ka qëndruar e pandryshuar deri disa ditë më parë kur vendosa ta mbyll përfundimisht profi

Ja 

Kjo shtëpi 
Ka një të vrarë 
Dhe kjo këtu 
Dhe kjo pranë saj 
Dhe kjo tjetra 
Dhe kjo dhe kjo dhe kjo 

Ja 
Dhe ajo shtëpi 
Ka një të vrarë 
Dhe ajo atje 
Dhe ajo pranë saj 
Dhe ajo tjetra 
Dhe ajo dhe ajo dhe ajo

Petro Marko

 

..ja nje nga anetaret e aksionit te cadrave smiley


 

Kapo, te marrte e mira, ku na e gjete kete artistin:" Do ta therim derrin",,,, E njeh kush eshte apo jo?

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).