Sipas njoftimeve të ekranit shqiptar të Top Channel sonte në mbrëmje Lulzim Basha kryetar i Bashkisë kryeqytetit, dy herë i zgjedhur deputet i Kuvendit Popullor të Shqipërisë, ish ministër i punëve të jashtme, ish ministër i punëve të brendshme, ish ministër i telekomunikacionit dhe transporteve dhe ish ministër i punëve publike, kryetar i së parës parti opozitare në Shqipëri; Partisë demokratike shqiptare sonte në ''Top story'' të gazetarit Sokol Balla..

Kodi i nënpunësit civil, a do jetë opozita një zë i fortë për gjithë shqiptarët në parlament, ndarje apo bashkim në partine me të madhe opozitare si dhe ndër të tjera kush është kryetari de facto i PD? Sonte në Top Story edhe për të gjithë ''peshqit'' Lulzim Basha, kryeministri i 2017-tës e më tej, ju lutem ndiqeni dhe komentoni për sfidat aktuale dhe ato të s'ardhmes...

56 Komente

Lulzim Basha përballë lubisë..Mund të titullohej emisioni i Ballukut sonte në tvps

Po qorrigjoje ate te shkrete Lulzim Balla smiley

"Lulzim Basha perballe gazetarit te Oborrit kryeministror" me mire si titull smiley

Kush jeni ju? Të Topit..? Pyeste gjatovina piktoruc në ditën e parë të kurorëzimit të mashtrimit dhe hajdutërisë Lësëiste që e solli në pushtet smiley

Po pse kishte ndonje dyshim se kush tjeter mund t'i futej ne konak? Apo kujdesi s'prish pune. smiley

po ene kujt ju rrujt ahahaha

gjynof me vjen per kete te shkretin, i kane lene shume barre te rende mbi supe 

Pse lodhen te marrin Bashen ne interviste. Mjafton te lexosh c'ka brockullitur Saliu ne Facebook per te ditur se cfare do te thote.

Basha e sqaroi shume mire kete çeshtjen e ligjit te administrates

Po ik o njeri, ler ndonje njeri qe ia vlen ta argumentoje Bashen sic duhet, qe dhe te tjeret ta diskutojne e komentimi te shkoje normalisht. Se ty s'te merr njeri parasysh. Te gjithe e dine qe ty dhe po te te pjerdhe Sala ne vesh te duket sqarim melodioz e poetik. Lerja radhen ndonje tjetri qe perdor logjiken.

Mire mer mire, Luli flet mire dhe kjo nuk diskutohet, thjesht arsimimi qe ka normalisht duhet ti jape aq formim sa te di te artikuloj idete e tija. 

Puna eshte qe ky i shkreti nuk ka akoma asgje ne dore. I duhet te dale si figurine e te mbroje gjithe pushtetin qe akoma e ka Saliu. 

Formimi eshte gje e madhe Endrity, se medemek kemi ne krye te qeverise dike qe s'ka formim fare...por ka shume gjera ne dore, fatkeqesisht

Atij parafolesit edhe perbuzja nuk ja vlen ti jepet si pergjigje, se ka shume te tjere e e meritojne : ndaj duhet perdorur me kursim edhe ajo smiley

smiley Kush me ai qe ka heq nja 500 veta nga bashkia dhe ka humb te gjitha gjygjet, sqaron ligjin eeee.

More pushken dole malit Lule Velo partizani smiley

Ça minute eshte?

Sa ka fillu pjesa dyte. Kol balla ka ly floket

smiley

cfare ngjyret?

S'merret vesh, po i shkojne me kepucet, te kuqerremte i bi me qen smiley

gol Migjen Basha Fiqo smiley

Basha vetem i shmangej pyetjeve e vetem fliste per hesapin e vet, pa lidhje me pyetjen, ca t'i donte qejfi. S'ka debat, dmth. Ka dale per reklame e flet me vete.

Budalla mer fare. Nuk meso icik nga Rama, ai po qe nuk u shmanget pyetjeve dhe jep pergjigje koncize e konkrete. 

Mire mo po jo t'i shmanget cdo pyetjeje e te vazhdoje fjalimet e veta. Rama te pakten e nxeh debatin me Fevziun, krijon perplasje. Ky flet me shpejetsi pa pushim si papagall, pa lidhje fare me pyetjen. E humb komplet interesin per ta degjuar. Nejse, me mire nje politike keshtu e qullet se sa aktive, keshtu bien rehat dhe te semuret.

Ej sinqerisht, per monologjet e Rames prej 40 minutash qe thote ne menyre te vazhdueshme "do bejme nje reforme te thelle e strukturore" nuk ka ca te thote njeri se jane legjendare. 

Gjithsesi to each his own, ky i shkreti ben gabim qe del per mendimin tim para 2015. Vetem atehere do kete zullume te mjaftueshme e do jene harruar te PD-se pak qe te filloj te bej opozite tamam. 

kush eshte me i gjate Endrito Rama apo Basha apo sta ma me e thon?

Basha nuk arriti ta shohe njehere drejt e ne sy Ballen.

Well to be fair, cdo njeri do e kishte veshtire ta shihte ne sy Ballen smiley

Not fair, not fair smiley

emisioni  titullohet:  Balle per  Bashe.

Kush ja ka bo makiazhin Lulit esht kriminel/e, 

dhej kudent kaver dhe gej? 

Ktu ka tradhti burra-tha shatobriani

Sakte. Me ne fund me ne fund. Ndryshimi i buxhetit me akt normativ!!! 

Tashi u kujtuan keta te PD-se me fol per TID-in dhe Qendren Toptani, apo per kishat ortodokse e katolike??? Po ca bete mer dreq per 8 vjet, ne mos me vendim arbitrar qeverie, pse jo me ceshtje gjykate per thyrje te rregullave te urbanistikes?

Ene ty te bo cudi qe flasin per kishat keta? smiley Keta heret a vone nuk do kene rrugezgjidhje tjeter pervec se me e bo si te qendra tregtare, ne Kenia. 

Po jo o z Basha smiley

Populli e do troç çkoqur thuaje krenar e zelarte se ate presin me nigju:

Ne do fitojme i dit,  dhe ate dite qe do te fitojme: ca te gjejme vend te ulen , ca te gjejn vend te futen. smiley

Te te akuzoje pd-ja per arbitraritet eshte si te te akuzoje bin ladeni per fondamentalist islamik

Nuk te kuptova. Shume nga keta te PD-se e quajne Binin nje frikacak liberal. Ja pyt poetin po s'me besove. 

Simas teje do vikan Navy Seals ke rrugica Meduzes!

Ik e dreq mos perhap gaz e hare kot! 

Nejse, gje e mire eshte qe Rama shko te Fevzo dhe Balla te Basha. Gjynof per ata qe kane humb vendet e punes po situate me te qete se kjo kur ka pat ndryshim pushtetesh zor se mund te priste kush. 

Nuk kishte rruge tjeter, nuk zgjidhej me 10 vota ne kutine gabuar, ishin 300.000 vota. Po shof te Klani dhe me duket se eshte permbys bota, mesila doda qe thote "te debatojme me kulture se duhet te jemi shembull i mire per popullin" dhe majlinda bregu qe s'ka nderprere asnjeri deri tani. E imagjinoje dot para 23 qershorit?

Po une e thashe qy mbrom, tashi eshte koha ti shtrijme krahun njeri tjetrit. Po vajzat dhe djemte mbajini larg se ato fejesa nuk do aprovohen.

Doren Fiqo. Ti shtrijme doren jo krahun.

Po me shtri doren eshte per me lyp. Gzohem qe je mire i here.

Shyqyr qe na rrahe njehere shpatullat.

Po sdo rrahim perhere gjoksin. Naten, naten.

Naten Fiqo. 

do kaloj me skaf per me shkue ne studio t'balles se tirona eshte ber e lundrueshme tash,!

ky basha po fluturonte njehere kur qe min i jashtem tiran-bruksele kish mbush avionin plot me sekretare personale,eh sa te mira ishin..

O ju keni lujt menc! Po mrome ishte Lord of the Rings te Thriller mer gamora Peqini! Cyre doni qe shifni pulitike dy lekshe.

Ai emision qe ke reklama e tij i kish thone te gjitha. Basha shko te Balla me na mush menien qe nuk o dhjaks si Rama qe shkoi te Fevzo vetem kur ky u zi me Salen. Kurse Balla ka bo emision me i tregu Bashes qe e ka gabim kundershtimin e aktit normativ qe "qit apjat" ligjin per nepunesin civil. Me nji pytje e hudh tuc m'toke Balla, Bashen : 

"A mund te me thoni se si do bohej gruja ime drejtoreshe e ANTA po te mos hiqej paraardhesi?"

Une u kenoqa tu pa filmin ju vazhdoni muhabetin.

smiley

ky filmi m'duket se zgjat sa story i balles, opinioni i fevzos dhe fakti i Qim Pekes te marra bashke!

durim,durim gjithkah malcia smiley

Fiks aq zgjat. E di se car me kujtove tani? nje barcalete me rusin, amerikonin dhe kinezin.

Shkojne per gjykimin final dhe e kapin Zotin me humor e qe deshte me tall bythen. I thote ktyne qe do ju fal gjithe gjynofet nese shuma e gjatesive te te treve bo fiks 20 cm, as me shume as me pak. ja masin amerikonit, 10 cm. Ja masin rusit, 8 cm. U pezmatune keta thane perfundume ne ferr. ja masin kinezit, 2 cm. ueeeee gzimi modh, puthen perqafohen. kur ra euforia e pare fillune tu shit men. Amerikoni : "thoni shyqyr qe e kisha 10 dhe as 9 as 11, se do kishim shku ne ferr!" masnej rusi "thoni shyqyr qe e kisha 8 dhe as 9 as 7, se do kishim shku ne ferr!" 

Ne fund kinezi "rrini mer ju se shpetute fale meje qe e kisha te ngref!"

Nashiiiii, lidhjen midis kinezit dhe emisionit te Qim Pekes e bo vete ti se je cun i qute.

Llogaria juaj është cilësuar si abuzuese nga një administrator. Llogaritë abuzuese kanë një limit prej 5 komentesh në çdo 24 orë. Ju keni dërguar 4 komente gjatë 24 orëve të fundit.

Admin? 
Amani mo vetëm mos na çoni tek Sajmiri i Tahirit, Latë namë me bllokime e gjepura kësisoj, gjithsesi si të doni neve sërish nukdo vemi në parlament tek fara e keqe ..smiley

Tashi mu kujtu. Ku e kom pa ket robin ku e kom pa..

Larry Kingu mo smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).