Degjojme plote zera verdalle qe Shqiperia na paskesh ca objektiva ne lidhje me eficencen e energjise per vitin 2020. Nga zeri i ndonje eksperti te te gjitha fushave te lidhura me kete ceshtje, por jo vetem:

Si mendoni se duhet te jete qasja per kursimin/eficencen e energjise;

a. O sa mire te kursesh xhepin?

b. Vendin qe jetojme sot ua kemi borxh pasardhesve?

c. Te jesh green eshte trendy?

d. Ndonje gje tjeter?

7 Komente

Sipas meje a dhe b nuk e perjashtojne njera tjetren. smiley

 

Patjeter qe jo, po jam kurioz te di se cila ndikon me shume ne ndryshimin e mentalitetit. Ndoshta ka te beje edhe me brezin, i.e. brezi me i vjeter eshte rritur me frymen e kursimit, brezi i millenials e shikon si dicka me cool...

Pa drita bahen 2 kaptajna me i jastek e kater kam me i dyshek. 

 

Swed, se ndoshta se kam sqaruar mire pyetjen, nuk po kerkoj te di se si dhe pse kursehet energji, po se si mund te binden me mire njerezit per te kursyer energjine.

1) + 2) per te gjithe, 3) per me te pasurit.

Gjithashtu, 3) ne fillim, 1) + 2) me vone.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).