A ka ndonje rankim qe ia vlen te permendet?

Apo ndonje opinion dritedhenes te peshqve per k'te ceshtje?

Vetem mos me thoni Peshku, ose thoni po deshet, por une mendoj se Peshku s'e kthen timoni djathtas fare.

24 Komente

Perse duhen te "barazlarguara" dhe per cfare sherbejne ?

Mediat o jane te Lira dhe japin Lajmin ose jane te "Djathta " dhe pellasin teorite e babasqapit !

ok, te Lira qe japin Lajmin ath

por liria dhe lajmi nuk kane ndonje arsye qe te te cojne as majtas as djathtas, keshtu qe barazlargim me duket ekuivalente me liri dhe lajm

Kur thu keshtu ke parasysh Interpetimin qe ne cfaredo menyre qe te behet ka perfaqesite e veta . Vetem tellallet jane te pavarur ose lajmi . Dhe keshtu kthehemi tek koha e Daulleve ..." O Milet " !

Peshku

...i fresket..smiley

... por i kultivuar 

...duhet peshk i eger .

... me gjemba

seriozisht: Peshku

po te hedhesh ca peshq ne nje ane dhe ca te tjere ne anen tjeter te peshores, perftojme 0 kile peshk (matematike absurde). smiley

 

media politikisht e barazlarguar ne shqiperi

smiley

Gazeta 55 si gazete dhe Fahri Fytyrbytha si gazetar i pavarur.

Top çenell

ku s'ka ngelur moderator, gazetar apo kameraman pa lidhje farefisnore me PS dhe qeverine

Quajeni si te doni por PPU eshte e njeri nga " basenet" ku zhurmojne te gjitha zerat...

dhe te gjitha shkallet neper te cilat ecen formimi, perjashtuar shkallen e ulet, budallallekun.Ku gjen tjater, te tille perberje ?

Perpiqen psh te krijojne imazh te se pamvartunes smiley dy nga peshtymoret e shtypit Shqiptar si peshtymorja Panorama dhe obobobobo  Mapo qe besoj nuk e lexojne me shume se dhjete veta 'fytyregrij "

Ka mundesi te krijohet nje Profil i shtypit te Pamvartun duke e perfytyruar si Botues lefKOPENE dhe k/redaktor ,pjerdhen e saj Poetin smiley

Shtyp te pavarur ka vetem ne projektet e Partive dhe ne mendjet karieriste te ndonje fytyrgrije qe enderron te behet i Pare me Gazeta !

 

Ora News dhe Panorama jane ato qe i afrohen me shume standartit

Nuk ka gazete te pamvarur, sidomos po ta drejtoje Tan Santo e kapter Irfani dhe Cili....

Eshte karakteristike e G.Panorama e shndrruar ne Vater e te gjithe atyre qe kane 'krize personaliteti " te shoqeruar me ndjenjen e Inferioritetit . Nje lloj gazetet e peshtire pa asnje Bosht qe ne se e lexon me vemendje strukturen e saj e kupton pernjehere qe "Shkruesit " kane Paguar ! Nje gazete qe financoi , Botoi dhe mbeshteti Linjen Yp Xhixhi e ka marre nofken vetevetiu si peshtymore !

Qe te kuptoht me mire Panorama krahasojeni me "Zone e Lire " tek njera peshtyhet me ZE tek tjetra me Germa !

une nuk e njoh shtypin shqiptar.Po di te them se nuk ka gazete te pavarur ,askund.gazetat e medha jane te tilla jo sepse jane te pavarura ,por pikerisht sepse jane te tilla e te deklaruara.

Dhe te mos kete nuk eshte fundi i botes per sa kohe qe ka diversitet e media nuk dominohet vetem nga nje parti/grup.

Tema dhe Shekulli. smiley

''Zeri i Amerikes'',  Elez Biberaj...smiley      edhe  ''Shqiptarja''.smiley

Prajministri me plot gojen tha qi jan Idiota.

Kto po e aprovojn me heshtje.

Medja pra eshte xerro ne renie te lire.

 

Tema, e padiskutueshme. Merua e meriton çmimin e gazetarise!

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).