Kryeministri i zgjedhur Edi Rama ka shpallur sot emrat e kabinetit qeverisës që do punojnë bashkë me të për të qeverisur vendin në mandatin 4-vjecar. Risitë e kësaj qeverie, sipas Ramës janë më shumë gra dhe 90% emra të rinj, të padëgjuar më parë në qeveri. 

Ndarja e posteve ministrore dhe strukturimit të qeverisë së re, sipas Ramës është fryt i një bashkëpunimi me aleatin e tij strategjik, Ilir Meta.

STRUKTURA E QEVERISË “RAMA” (2013 – 2017) 
Kryeministër: Edi Rama 
Zv/Kryeministër: Niko Peleshi

MINISTRITË: 
1. Ministria e Financave: Shkëlqim Cani 
2. Ministria e Brendshme: Saimir Tahiri 
3. Ministria e Mbrojtjes: Mimi Kodheli 
4. Ministria e Jashtme: Ditmir Bushati 
5. Ministria e Integrimit: Europian Klajda Gjosha 
6. Ministria e Drejtësisë: Nasip Naço 
7. Ministria e Zhvillimit Ekonomik, Tregtisë dhe Sipërmarrjes: Arben Ahmetaj 
8. Ministria e Energjisë dhe Industrisë: Damian Gjiknuri
9. Ministria e Zhvillimit Urban dhe Turizmit: Eglantina Gjermeni
10. Ministria e Transportit dhe Infrastrukturës: Edmond Haxhinasto
11. Ministria e Bujqësisë, Zhvillimit Rural dhe Administrimit të Ujërave: Edmond Panariti 
12. Ministria e Shëndetësisë: Ilir Beqja
13. Ministria e Arsimit dhe Sportit: Lindita Nikolla 
14. Ministria e Mirëqenies Sociale dhe Rinisë: Erjon Veliaj  
15. Ministria e Kulturës: Mirela Kumbaro 
16. Ministria e Mjedisit: Lefter Koka 

MINISTRAT E SHTETIT: 
17. Ministër për Inovacionin dhe Administratën Publike: Milena Harito 
18. Ministër për Çështjet Vendore: Bledi Çuçi 
19. Ministër për Marrëdhëniet me Parlamentin: Ilirjan Celibashi

485 Komente

Kush dreqin është Bledi Çuçi??

Nensekretar i PS per zgjedhjet

Burri i ish-gruas se Rames.

Veijme verdalle po po aty mbetemi  smiley  Po ata njerez. Ec e fol per hapje e mrroklla. 

Ciles gru mer?

Delina Ficos

Vetem na 5 emra do falsha ne kete liste. Po ene keto maksimumi dy jane ne vendet e duhura, te tjeret i kane ngatarru kot (Mimi Kodheli te Mbrojtja, pupupupu pa lidhje fare).

Pjesa tjeter as per plehna nuk eshte. 

Shame Salen se vete shumicen e ministrave servila dhe shoke e shoqe te cunit e goces. Ja ku e keni Ramen qe nuk pjerdh fare per partine dhe ve VETEM miqte e tij dhe te gruse ne poste ministrore. Lart e me lart flamurin e diktatures se krye.arit.

Kjo dihej, jam kurioz të shikoj reagimet e peshqve rilindas..Siq duket kjo qeveri do riformatohet pa ardhur Kshnellat.

Si beni dhe ju o burre, po he se ministra do behen sikur i dha ndonjeri ndonje pune per te bere... smiley

Ministria e Drejtesise

ne doren e LSI-se? smiley

Emrat duken me "normale" se ata qe jane perfolur ne shtyp (hiq skraparllinjte e inatosur qe jane mysybet ngado qe t'i kthesh). Nje pietje kesha une, cere profesioni kane shumica e qeverisesve te rinj? Nje veshtrim i shpejte me thote qe hiq ca juriste (e ndonje ekonomist) pjesa tjeter eshte "rehat".

Hajt mo, le te shohim se cdo te ndrisin keta...

99% jane te shkolluar,masterizuar

Po 1% kush i bie me qene !?

Mendoj Çuçi smiley

Te mbeti goja hapur ...por eshte nga te vetmit qe ka nje rrenje per te qene .Dukesh qe ke ndonje mllef personal ose mentalitet bajtaktaresh ...Turqeta BURRA ! Thashethemexhi ordiner i vatres se Berishes .Apo e ke gjet qe ka nda gruan  smiley

smiley smiley smiley smiley smiley smiley smiley

nasip naco i drejtesise????? ministri me canten e zeze?smiley

erjon velia i rinise?????  smiley

borxhe te medha paske pasur o ditezi.

Normale që LSI do e mbante me ngulm drejtësinë, kanë frikë për bilancet e nërmarjes s'ë tyre plus blerjen e votave etj etj..smiley  smiley  smiley 

ministri me canten e zeze?

Spartak Braho/LSI

Tani po qe do vihet drejtesia ne vend !!!!! Hajde ta gezoni Rilindjen !!! 

 

Po vertetohet qe gjithe qellimi i PS-se dhe "rilandasve" ishte thjesht per te kapur nje cope thelle pushteti, asgje me shume ... 

 

pse, keshtu kishin kapur paraardhesit e tyre, "nje cope thele pushteti" ?

Jo pra, por kjo paska qene qellimi i rilandasve. Se nje nder problemet kryesore te Shqiperise eshte drejtesia ( besoj qe nuk ka njeri ne toke te Shqiperise ta mohoje kete, perfshire ty. Ndaj nuk mund t'i lihet partise me te korruptuar ne Shqiperi. Eshte e qarte si kristali, do thoshte Meta. 
Fatkeqesia eshte se qe tani disa si puna jote, po e justifikojne. Ja do te presim sa te shohim edhe reagimet e analisteve ne shtyp.  Ah mjere Shqiperia, thuaj !!! 

edhe nje here : paraardhesit e tyre, a kishin kapur ajo "nje cope pushteti" ?  po ose jo

Po c'rendesi ka pergjigjia ime o stalker. Arsyetim eshte ky ????? Me llogjiken e "ashtu jane te gjithe" thjesht dhe qarte po e perforcon ate qe thashe yne. 

Analistet mund ti fusin ne bythe opinionet e tyre, rendesi ka sesi do ecin punet e shtetit. 

Ti ke besim se me nje minister te LSI-se ne krye te dikasterit te drejtesise punet do vene mire ? 

Une ngaqe nuk kam fare besim them qe duhet pritur ca, te shohim si do ecin punet (ku e lexove fjalen "mire" nga une?)

Pikerishte se nuk e kisha te qarte mendimin tend te pyeta, perndryshe do i kisha kursuer disa rreshta. 

peleshi zv/kryeminister?? pse jo Majko?

Nikollaj M.Arsimit??

Kodheli M.Mbrojtjes?? Po Taulanti paska ngel me gisht ne goje?

Po Tak Ngjela e paska ngrene ngjalen

Po PBDNJ dhe Marku i demokristianeve te rinj, qenkan lene jashte taves.

Nje zgjedhje mire Mirela Kumbaro. 

dhe cupa eintegrimit europian-kariere te kam rixha.

e pse majko?? ai eshte provuar qe ka qene berrnut minister (ne fakt, kryeminister)

pse mo bernut? majko eshte perfaqsues i gjenerates se dhjetorit, i pa korruptuar, ka nje fije idealizmi.

askush (dmth te gjithe) nuk eshte i korruptuar ne shqiperi dhe askush (dmth te gjithe) nuk  ka(ne) idealizem
flasim per specializim ok?

Pyetje: ndonje nga ministrat e rinj, ka qene minister me pare ne jeten e vet? Nese jo, jam shume i kenaqur me perzgjedhjet e bera (pervec Kokes).

vetem ata te LSI kane qene ministra

eshte legjende urbane kjo e te qenit "me pare" minister

ne egjipt, ne 1970 kur u vra Naseri, askush nuk e njihte El Sadatin qe e zevendesoi. Dhe Sadati u be ai qe u be smiley

E kisha me teper per koherencen e Rames qe thosh "politike e re". Politike e re me ministra qumeshtore. Jam i kenaqur vetem per kete arsye, pa paragjykuar aftesine e tyre ne postet perkatese.

Por ai u vu se qe direkt pas tije ne ushtri e cila kontrollonte pushtetin, nuk qe si Mini Kodheli ose dikush nga nje fush tjeter e se njihte njeri.

nuk shoh Auron Taren.. ky u perfol gjithandej si minister kulture... po avukat anglo-saksoni qe kishte bere pakt per postin e ministrit te drejtesise?.smiley. nejse, ky se ka per gje.. nga inati hidhet nga krahu tjeter..smiley

zv/kryeministre duhet te ishte nje femer! mendimi im..

p.s. me pelqen shume ora e Ed Rames..smiley placa une po se ka kombinuar me ngjyren e corapeve..smiley. " ai kujton. akoma, se eshte piktor.."

Është Auron Tare por ka një gabim..Është çorbë o Belul siq diket do pritur ora 15.00

11:00- Kryeministri i zgjedhur Edi Rama ka publikuar sot anëtarët e kabinetit qeveritar.
 

Ja emrat e qeverisë së re:
 

Edi Rama- Kryeministër

Niko Peleshi- Zv. kryeministër

Shkëlqim Cani – Ministër i Financave

Saimir Tahiri - Ministër i Brendshme

Mimi Kodheli -Ministre e Mbrojtjes

Ditmir Bushati -Ministër e Jashtme

Klajda Gjosha -Ministre e Integrimit Europian

Nasip Naço -Ministër e Drejtësisë

Arben Ahmetaj -Ministër i Zhvillimit Ekonomik, Tregtisë dhe Sipërmarrjes

Ylli Manjani -Ministër i Energjisë dhe Industrisë

Eglantina Gjermeni- Ministre e Zhvillimit Urban

Lefter Koka -Ministër i Transportit dhe Infrastrukturës

Edmond Panariti -Ministër i Bujqësisë, Zhvillimit Rural dhe Administrimit të Ujërave

Ilir Beqja -Ministër i Shëndetësisë

Shezai Rrokaj ose Ledi Shamku Erjon Veliaj -Ministria e Mirëqenies Sociale dhe Rinisë

Auron Tare- Ministër i Kulturës

Ministria e Mjedisit- Mark Frroku ose Eduard Shalsi

MINISTRAT E SHTETIT:

Milena Harito -Ministre për Inovacionin dhe Administratën Publike

Lindita Nikolla -Ministre për Çështjet Vendore

Ilirjan Celibashi -Minister për Marrëdhëniet me Parlamentin

(SHEKULLI)

Po do te rregullosh punet ne nje sektor do profesionalizim pra dikush qe njeh sektorin, ne fushen qe njoh ministri perkates e pakta do 2 vjet te mari vesh per se behet fjale ose te bej lidhjen midis ideve te tije politike dhe anes profesionale te sektorit.

Ligjet e kushtetuta te qene ne paralel ose bazuar ne mentalitetin tone, pra psh nje republike presidenciale ti voton per te parin e shtetit direkt dhe ai cakton kabinetin e tije.

 

Tani nuk lëviz,

Asnjë gjethe lisi,

Vigjilent çdo polic,

Ministër S Tahiri....

beje me gjethe "bliri" te pakten

Po Taku i shkrete?

Taku po ha ngjala.

“Unë kam bërë me Ramën marrëveshje për kabinet ministror. Unë e kam bërë marrëveshjen me të, ai do bëjë me ata që s’ka bërë. Është shumë shpejt të flitet. Ju e keni dëgjuar që Rama deklaron se unë e kam bërë marrëveshjen për shtetin. Që në 2009 jam në mbështetje të ligjit dhe demokracisë,” tha Ngjela për News24.

smiley

 

grate me duken shpresedhenese

si, te qenurit gra i ben shpresedhenese?

sidomos ajo e integrimit, qe tha te opinioni "mungesa e mireqenies, vje nga papunsia e ulet".

une vetem nje kuriozitet kam ne lidhe me te: ke ka dashnor?

Po jane, po kur dalin vete si fuqi, e jo kur i emeron i pari pasi gjykohet se do jene me te bindura, kjo eshte roli i vjeter i gruas e jo ai modern.

 

si dalin vete ne fuqi? keto i mori nga shtepia Rama dhe i futi ne politike, a si?

do thoja gjys per gjys qeveri e mire.

e gjysma e keqe hyn lsi komplet, tahiri, veliaj ene gjys arben ahmetaj.

per ramen nuk kam ca them

pjesa tjeter e ministrave jane ne rregull per mendimin tim. jane njerez tamam. ti shohim ca do bejne ne praktike ne krye te detyres.

se harrova nji send du me dit ca do behet me ate robin qe shau sajmir tahirin ja shikojeni pak tani : http://www.youtube.com/watch?v=o5-WSIFllEM

ca do behet me kete trim tani smiley

Ketij i do .ire ...................... Shyqyr qe iken keta kellira!

Sidoqofte, edhe Tahiri s'me duket se ben per ate pune. Mbase jam i gabum. 

ku merret vesh, noiher ata qe jane fryksa bejn pun me te mire per rend e polici.... pastaj po e teprove ose e llive  te kap rama per veshi ....lol

LSI mendoj ka luajtur mire politikishte, e do forcohet me shume, kurse koston do ta mbaj Rama per cdo gje ne qeverisje.

Urojeni nje here here qeverine e re pastaj nga kritikat. smiley

Suksese dhe pune te mbare!

Nasip Naco shared LRI Çorovode's status. (Facebook)

17 minutes ago
Zgjedhja e Kabinetit te ri Qeveritar .Uroj te gjithe Ministrat e sapo emeruar te Levizjes Socialiste Per Integrim:

1. Nasip Naco, Minister Drejtesie.
2. Lefter Koka, Minister Mjedisi.
3. Klajda Gjosha, Ministre Integrimit.
4. Edmond Haxhinasto, Minister i Transporteve.
5. Edmond Panariti, Minister Bujqesie.

Suksese ekipit te ri qeveritar !!!
TE ECIM ME SHPEJTE PER NJE SHQIPERI ME TE MIRE.

Ky sllogani i LSI shume i goditur! smiley

a i thu ministrit se nuk shkruhet 'shpejte' por 'shpejt'? meqe eshte minister dmth

smiley   Do rroç me gjate se une

Kater kritikat kryesore, sipas meje jane:

1. Qeveria eshte tmerresisht e fryre, thjesht dhe vetem per ti bere vend orekseve te LSI-se.

2. Mamuthet e korrupsionit te LSI-se, serisht ne krye te dikastereve me potencial te larte korruptiv

3. Ministra figura te erreta (Koka) dhe te papershtatshem (Ahmetaj)

4. Konsolidim i pushtetit nepotik te Rames, duke menjanuar figura me peshe dhe histori ne parti (Majko, Blushi, etj.) te zevendesuar nga besniket Velija, Tahiri, e kompani.

Pozitive pjesemarrja e larte e zonjave si edhe disa figura, si Ditmir Bushati dhe Shkelqim Cani qe jane te afte profesionalisht, me shume pervoje dhe meritojne te pakten te testohen ne ato poste.

shto dhe Paskal Milon qe nuk ishte dakort per zv/minister se donte minister tjetri plus ate Frrokun. Fakti qe nuk i ka fut ne qeveri, eshte shenje e mire. Perndryshe do thosha se kish bo qeveri sa per t'kenaq kto legenat

varja, tani shof te lista e dyte qe Frroku qenka minister...

Milo drejt e ka patur fundja, ai ka staturë për më shumë ndërsa Frroku s'meriton as një copë drejtor, me të tillë bëri qejf vendi që nga 92

qasja qe i ben dikush koalicionit, me kushte per marrje posti, pa pas as nji perfaqsim ne parlament, eshte aspak modeste per te mos thene arrogante. I rrofte statura!

Partia e Milos ka qenë gjithmonë në krahun e Ps ndryshe nga e Gjinushit bie fjala, pastaj është i vetmi që ka patur që para zgjedhjeve debate me Ramën dhe e fundit Ai ka qenë ministër i jashtëm dhe jo pak i suksesshëm, gjithsesi të krahasosh ca emra më lart me Milon është mëkat..Arrogant Milo? Ç'ju shtyn ta besoni, është fare herët, presim dhe shohim.

Pash Zotin mos na hap barkun tu mbrojt Milon! Mosperfshirja e robve si ai eshte nje gjys nderi qe i beri Rama vetes. 

c'eshte kjo lista e dyte. Nuk eshte kjo perfundimtarja?

 

komenti i Dionysis me lart ka ca emra te tjere

 LSI duhej te perfaqsohej me emra te rinj, pa ate Nacon, Koken dhe Panaritin.Si duket kokmadhi s'ka leshuar pe.

Po Iliri ca u zgjodh Kryetar i Kuvendit?

Kuvendi ka proçedurë, seancën e parë e drejton deputeti më i vjetër, verifikohen mandatet dhe zgjidhet spikeri që sipas marrëveshjes është Meta!

...dhe deputeti me i vjeter eshte Sali Berisha..smiley Ka per tu ecur mbare!

smiley

hahahah, lexo pak; Gazeta botohet në Athinë e shpërndahet në Tiranë.. smiley

Ne fakt ky ka qene nje premtim i FRD-se po si zakonisht Rama kerkoi ta perdorte si argument ne fushate. Ne vazhdimesi te mesimeve te ustait te vet, Berishes, sot e mohoi pa pike turpi. Biles beri edhe sarkazma. 

Une them qe Veliaj do e bente mire ate pune pasi qe ne kohe te Mjaft-it ka propozu mundesine e votimit per emigrantet.

Erjon Veliaj minister me rob shpije!!!

Akoma se keni kuptu se ç'keni humbur ne keto zgjedhje ore shqiptar...

Preferon Flamur Noken ti? smiley

 

 

Kshu si kane shku punet, do doja Enverin apo Duçen per nja 50vjet te tjera.

Perkatesisht ne cilet poste ministrore do i doje keta te dy? smiley

ne ato qe dine te bejne me mire; te vrasin te afermit e miqte e tyre.

Nderkohe : Kolegji pranon ankesëne PD-së: Dorinumërohen 10 qendra votimitë Lezhës
Kolegji Zgjedhor ka pranuar ankesën e Partisë Demokratike, duke urdhëruar numërimin e 10 qendrave të votimit të qarkut të Lezhës.

Përfaqësuesi i PD, Oerd Bylykbashi tha se fatkeqësisht u pranua pjesërisht kërkesa për rinumërim në 10 qendra votimi.

“Është për të ardhur keq që nuk u mor në konsideratë të gjithë ato fakte që u provuan botërisht për 228 qendra votimi ku ishin së pak 300 vota të vjedhura,” tha Bylykbashi.

“Për ne është një proces që vetëm formalisht do konfirmojë atë që e keni parë të gjithë ju”.

“Nuk ka pse ky mandat i PD-së të jetë i fituar me 30 vota, por mandati duhet të bazohet mbi votën e vërtetë të shqiptarëve,” tha Bylykbashi, duke shtuar se ata kanë fituar me 700 vota diferencë.

Kolegji ka pranuar si provë tabelën e rezultateve të KZAZ numër 13.

Kolegji vendosi ngritjen e katër grupeve të numërimit për këto qendra votimi.

Votat do të rinumërohen në ambientet e gjykatës.

Kjo është e vetmja çështje që po mban pezull shpalljen e rezultatit zgjedhor.

Pas rinumërimit të këtyre qendrave, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do bëjë ndarjen e mandateve.

Në kushtet kur KQZ nuk ka votat për të bërë certifikimin e rezultatit, një gjë të tillë do e bëjë Kolegji Zgjedhor.

Një rinumërim i tillë nuk do sillte në asnjë mënyrë ndryshimin e rezultatit, por PD pretendon se duhet transparencë dhe drejtësi për çdo votë.

Shyqyr qe nuk jane ne qeveri Ylli Manjani, Frroku e Fidel Ylli smiley  Emrat surprize (pa perfshire pjesen e LSI) dhe shpresoj se do sjellin ndryshim. Entuziast per shendetesine dhe financat.

Per entuziazem kemi pase Berishen, tashi eshte koha e realizmit (socialist).

[Ministri Emigracioni? Rama me 2 deklarata të ndryshme ] Kryeministri i ri Edi Rama tha sot gjatë paraqitjes së qeverisë që do të drejtojë, se nuk ka premtuar asnjëherë krijimin e një ministrie për Emigracionin. 

I pyetur nga gazetarët për këtë temë ai u përgjigj: “Nuk e di të kem bërë ndonjë premtim elektoral për ministrinë e Emigracionit. Mos e ngatërroni me partinë e camëve!” 

Nuk është shumë e qartë përqasja që kryeministri i bën cështjes së emigrantëve me partinë e camëve, por e sigurt është se iku edhe një shans që qeveria shqiptare të dëshmonte se po mendon më seriozisht për qindra-mijëra shqiptarë, të cilët jetojnë jashtë vendit dhe kanë mijëra probleme të cilat presin zgjidhje. 

Nga një kërkim i thjeshtë, konstatuam se në një intervistë për "Plus Gazeta Athina" më datë 15-2-2013, Edi Rama ka thënë: "Kemi premtuar ngritjen e një ministrie të vecantë për emigracionin, ministri në të cilën do të punësohen elementë të spikatur prej emigracionit si dhe një përfshirje të drejtpërdrejtë të emigrantëve në strukturat diplomatike të shtetit shqiptar, pra në ambasada dhe konsullata". (në foto)

(Gazeta në fjalë botohet në Athinë, por shpërndahet edhe në Tiranë). 
[rama ne gazete per emigrantet]
(a.j./Balkanweb)

hahahahahaaaa... kjo qeveri doli qesharake edhe pertej parashikimeve te kundershtareve. Ketu ka vetem nulitete, njerez pa peshe politike qe kane vetem nje gje: jane ushtare te bindur te Rames e njerez te lidhur me te. Sinqerisht populli shqiptar nuk e meriton nje qeveri me emra te tille.

Cfare ndodhi me Spurdhjak Ngjelen? Do dale ne opozite me Ramen tani qe nuk i dha ministrine e drejtesise?

Lefto-- Ti je mo ..smiley

per zotin, leftiiiiiiiiiiiiiii

e  mire, te pakten eshte qeveri pa katunare smiley

po kta jane brezi i pare, ne front, qe normalisht digjen shpejt, qendrojne te fortet dhe do e ngrejne koken horrat e vjeter me vone i guess per ti zevendesu sic ka ndodh shpesh.

tashti ka ca budalliqe pa fund si psh Mimi ministre mbrojtjeje smiley

Pastaj dhe minister i zhvillimit urban dhe minister infrastrukture hec mooo

po vari lesht po he, se mo i kishim me te mire ato qe kishim

 

si moj spaskan qene me te mire, apo do rush pavaresine prej kur...eshtareje?

A krahasohet Ben Imami psh. politikan ne poste drejtuese qe 20 vite me Mimi Kodhelin? Visar Zhiti me nje anonime qe vetem shkruante ne gazeta pro Rames si Mirela Kumbaro, Halim Kosova me Ilir Beqen apo Genc Pollo me Niko Peleshin?

 

te kam lli mu n'Ben Imam, te pakten Mimi eshte gru e mire.

Mirela nga Visari se kuptoj ku ndryshojne

Halim Kosova ska punu gjate mjaftueshem per ta ditur se si do administronte ne ate post. Beqja nuk eshte injorant i pangopur si ato zhelet e LSI te pakten.

Genc Pollo e ca pastaj ? Edhe Niko ka vite qe drejton bashkine e Korces, i zgjedhur nga poplli.

Nuk eshte se i mori nga rruga mor burre.

Ah po Sajmir Tahiri po, me duket fatkeqesi kombetare.

Per te tjeret I care less

 

cmerrem me ty! Ti nuk ke mbushur ndonjehere qe do mbushesh sot.

Ruzhdija  Bie dakort vetëm për Kosoven...

ben imami ueeeeeeeeeeeeeeeeee , kur flasin per ben imamin ueeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

 

Halim Kosova vs Ilir Beqja. Halimi njihet si nje mjek shume i mire i organit gjenital femeror, por ketu nuk kemi te bejme me pune pi.., por me administratore te nje sektori te caktuar. 

Vallahi, une hale ne sy e kom ate Saimir Tahirin po krahasu me Mul Noken, do kisha preferu ene Lymin e Tutit (nejse se ti s'ke nga i njef keto  personazhe te Tirones)

Mimi eshte absolutisht pa vend te Mbrojtja, po prape se prape eshte nje rritje cilesore shume e madhe ne krahasim me ate aktorin e deshtuar (ai vetem me Ramen mund te krahasohet per mediokritet). 

Milena Harito eshte na 100 vite drite mo e zonja se Genc Pollo. 

Visar Zhiti dhe Halim Kosova, nuk quhen se ishin ministra zevendesues. Me ta Sala tentoi me pastru figuren e qelbosur per 8 vjet.

Po ti ke ene nji hall te modh. Se per keta te LSI-se nuk flet dot se i kishe vete per 4 vjet ne qeveri. Per Ben Ahmetajn nuk flet dot se ai "votoi" fort qe Basha te mos ia conte dosjen ne Prokurori. Ndaj merresh vetem me ata qe nuk ke fare pse te merresh.

S'është e nevojshme të lexojmë në shtyp për atë që e kemi dëgjuar me veshët tanë. Rama ka qenë, është dhe do mbetet një copë mashtruesi.

ja ti marrim pak me emra:

Cani, ish guvernator qe kishte vendosur banken e Shqiperise nen dispozicionin e vellait te vet kambist me nje kioske aty afer.

Arben Ahmetaj, ka bere korrupsion rendshem ne telekomunikacione me kompanine e tij Hermes.

Saimir Tahiri, perfaqesuesi i nje familje kontrabandistesh.

Ditmir Bushati nje nulitetet ojq-she dhe i biri i nje sekretari te pare te PPSH.

Mirela Kumbaro, mesuese frengjishteje qe behet ministre per kyltyren.

Gjiknuri eshte me lart se te gjithe profesionalisht por mbetet ushtar i Rames.

Erion Veliaj, no coment, e njihni te gjithe.

Cani, ish guvernator qe kishte vendosur banken e Shqiperise nen dispozicionin e vellait te vet kambist me nje kioske aty afer.

smiley ti qeke me keq se SB-ja, je me shume gomar se gomari i Shqiperise.

hhahahaha

Kush ben ligjin tek Drejtesia, Ilir Meta, LSI-a.

Vilajet Qyrkun e paska bere minister te nene Feridese...pritet nje ulje hashishtensioni e gjithe plakave te preokupuara shqiptare.

Korrupsionin do e mbrojne me ligj keta te LSI- se. Vete i zgjedhin ministrite apo ja rrasin me pahir! smiley

harrova te shtoj, Celibashi ish kreu i kqz qe manipuloi zgjedhjet per Ramen kunder Ngjeles ne 03.

Milena Harito kusherira e Rames.

Milena Harito kusherira e Rames.

Nuk do prishet me te gjithe kusherinjte Rama, njerit ja prishi ndertesen andej nga qafa e Llogarase tjetren e ben ministre..

Hajt se u be peshku, dmth migrantet me minister. smiley

Ndersa priten protesta te fuqishme nga perkrahesit e shumte te avokados.

keta ministra bashke me Ramen te parin i ha per breakfast Berisha dhe disa deputete me pervoje te opozites ne parlament.

Ramen mbase, po Ilir Floririt nuk i bo gjo kush. Eshte shkemb graniti ai smiley

baba Likja duhet te sillet mire se e di pastaj, i hapet prape gjyqi...

Jo jo kane rene te tre dakort qe per interesat madhore te kombit te harrohet e shkuara. 

 i ha per breakfast Berisha dhe disa deputete me pervoje te opozites 

Ke pare ti 80-leksho qe kur je ne opozite ne nje vend si Albanie te prishen dhembet, tip kariesh thone se te zhvillohen, (ose ti shkulin, TM Birisha) dhe s' nuk para ha mengjes. Keshtu ne pamje asjni nuk e pranon, thone se e bejne per peheris, po ti qe je fuks duhet ta dish me mire smiley

serizisht : ju mendonit se Ngjela do ishte ne qeverine e re ??

Po mire mo, nje account peshku for free mund t'ia ofroni avokados. 

Blendo pse u habise ti kshu ?

Ministria e Transportit dhe Drejtesise, LSI smiley

Po dhe Rama, nuk mori shoket e vet ne qeveri (Fidelet, Shalset & co. ) ??  Na zhgenjeu

Veliaj, Beqja, Tahiri si te duken? Keto po me kujtohen mua, pastaj mund te kete tjere...

di gje une ?? Une flas per shoke, dmth per ata qa ish kryeministri ja numeronte nga foltorja e parlamentit ish shefit te opozites (pasi miq, kemi te gjithe, ok?)

Nuk ka bo as Kocon minister, sepse ai dhe keta qe permend ti kane nje fare mundesie me i kthy llafin. Ne qeverine e sotme nuk ka ASNJI qe t'i thote JO Rames. Pra ky ka bo qeveri vetem me lepe-peqista.

ASNJE ndryshim nga paraardhesi i tij.

i qin

Per nje here?

qeverine do e shohim sa e mire eshte me vone. Une dua te shikoj planin e raprezaljes ne administraten publike. vetkuptohet qe tropozha ngel pa buke ...

Sa te kete geshtenja ... s'pj$rdh Tropozha per buke hej ti lum miku. 

buk qeverie doja me thon

Nje qeveri e re, me djem, burra dhe gra, te njohura per formim dhe kulture.Mbete per tu pare stafet, qe do te formojne per zbatimin e nje programi shume kurajoz.Ne fund te fundit qytetarit nuk i duhet forma dhe kostumi i seicilit por sa do te jene ne gjendje te bejne institucionet e shtetit funksionale.
Ne menyre te vecante qytetari pret prej kesaj qeverrie, arritjen e " marrveshjes" qytetar- shtet , per te zbatuar ligjet.Sa i perket institucionit te Rendit une kam bindjen se i riu shume energjik Saimir Tahiri, do te beje kthesen rrenjesore te ketij dikasteri i drejtuar gjer sot ne menyre te papergjegjeshme.
Tak Ngjelen e " dogji" kembengulja e shumices koalicionit, per te mos e bere pjese te qeverrise, per ( sipas tyre) tre arresye.... qe realisht jane objektive...Me vjen keq qe mikut tim i doli..... parashikimi im!

Do te preferoja z.Edmond Panaritin si minister te jashtem. Ministri i jashtem me i mire ne keto 23 vite. Per te tjeret duhet pritur pak para se te flitet. Me duket interesante qe nje pjese e mire e ministrave jane te rinj ne detyre dhe te paperfolur. Koha do ta tregoje se sa rezultat do te kene.

Mos u mërzit Vlonjat se LSI e ka me rotacion, ju kujtohet me qeverinë e shkuar 

pas dy vjetesh LSI e ke ne PS, e vejme me bast ?? (pak a shume si PDR e Pollos)

po dhe me Meten kryetar te gjithepushtetshem te PS. Meta nuk ka shkuar aty ti jape Rames pushtet qe ka vetem 64 mandate, Meta ka shkuar sipas planit te hershem qe ka pasur, te marre PS ose postin e kryeministrit. Rama eshte ne dore te Metes se deputete te vet nuk ka as 64. Edhe marreveshja keshtu eshte.

ok. pastaj Meta do behet kryeminister dy mandate te tjera dhe ju te djathtet do perfundoni ne 3 parti, secila me nga 10%

naiviteti nuk eshte gje e keqe, i ben njerezit te lumtur si puna jote.

Kjo qeveri nuk e mbyll nje mandat, ne krye te dy viteve sic the ti Meta kerkon haracin.

Varet, nuk ma do mendja sepse nuk i intereson. Edhe vete Ilir Meta ka haraçe per te paguar, kane hedhur lekun e madh. Varet nese ne buxhet do te kene leke per vepra publike. Nese po, LSI eshte ne rregull. Nese ka pak leke ne arke do rriten tensionet, sepse ashtu si Meta do te trokase te dera e Rames, ashtu kreditoret e Ilir Metes do te trokasin tek ai.

kjo nuk diskutohet Hunter, por Meta nuk ka shkuar aty thjesht per te marre 5 ministri me para te madhe, Meta ka oreks tjeter. Meta do kreun e PS ose postin e kryeministrit dhe Ramen e ka ne dore se ky nuk ka me shume se 64 mandate deputetesh. PD ne 09 kishte 70 deputete qe bllokonte cdolloj manovrimi ndersa Rama eshte teper poshte, Meta luan me te si te doje dhe ne krye te 2 viteve Meta fillon levizjet e veta.

sigurims, qenke dobet nga politika-politiciene :

po, Meta do kreun e PS
jo, Meta nuk e do menjehere postin e kryeministrit
jo, Meta nuk e ka ne dore Ramen
 

ka mbaru fushata sigurims.  por dhe shume faj s'ke : u mesove 4 vite me "ler meten, merr kaqin"
hajt se do çmesohesh

Zgjedhja e Lulzim Bashes i ka forcuar pozitat LSI-se. Me Bashen, si pehlivan qe eshte, fatkeqesisht e gjen sponden me kollaj se me Olldashin.

keto jane perrallat qe tregoheshin per te demtuar Bashen. Ky eshte fitues ndaj Rames dhe te gjitheve dhe zgjedhja me e mire per Pd pas Berishes, nuk do ky Meten me shume se cdo partine e tii aty ku ka edhe te ardhmen politike.

per 4 vjet Rama ja kercet ne Bruksel, komisioner ose zv komisioner i BE, ok ?

ahaha o Stalker, per cfare, per pikturen? smiley

nuk je larg; per artin dhe kulturen smiley

 

ore, se ra fjala: e ke vene re si ngelen keto tranzitët tane, dmth Nano dhe Berisha ?? si gerdalla ! si nuk ju vje zor nga vetja i her ?? shih homologet e tyre ne ish-vendet e lindjes : ose ne burg, ose.. ne komisionet  e BE

perralla posi. fakti qe eshte fitues nuk dmth qe s'eshte pehlivan e neser nuk do te jete gati te beje aleance me lsi, biles jo nga halli si ne 2009, por aleance parazgjedhore

mos u merzit

Vlonjat, nga nje burim i brendshem ne ate Ministri, shume i besuar per mua, si Edmond Panariti, minister i jashtem, nuk ka qene asnje sa i perket aftesise, korrektesise, njerezillekut, kopetences dhe komunikimit ne anglisht me homologe dhe autoritete te tjera te larta me te cilet pati kontaktet.
ju keni te njejtin opinion me mua...

Prania e zonjave në qeveri, hap pozitiv

 

sali berisha

Harram i qofte Takut po nuk vajti te FRD!

Eh sa nevoje qe kane per pak oksident...

Ron, mos u vjas...Ka ...per te vajt.....

Ah lajm i mire, qe vellai i te akuzuarit per vrasjen e atij komisarit, nuk eshte minister.

Duhet te furcojme luften e kllases.

ti thuj lajm i mire se me sa duket ska asnje klase shkolle, mos e kam me te per te vllajn.

Na azhornoni pak me. Kush nga keta le deputetllikun, kush ia ze mikrofonin

sa patetik shiko pak stemat e stendes nga mbrapa, zyra e kryeministrit te zgjedhur.

o zot kush e keshillon kete mor aman?? ky sikur ka fryke qe do i morin Kryeministrllekun!!! e xuna robt smiley

Sajmir ***iri minister rendi, Fuksi te ministria e fuksave!! 

Hiq Ditmir Bushatin te tjeret jane VK kolektive, Cim Cani krye intriganti njesoj si Vilajet Qyrku e Sajmir ***iri

qarte. dmth ti do doje nje qeveri me majkon+gjonin+angjelin+blushin+malajn+ ...

 

jo po keta per mua nuk kane piken e personalitetit. Njerez pa protagonizem, pa vizion. keta ne opozite duhet te tregonin qe kishin nje vizion dhe vullnet te tyrin, ndersa ne fakt ishin vetem gorret e rradhes qe i leshonte kur kish nevoje i gjati. po megjithate do shikojme ca do bohet.

dakort. ti doje ata qe permenda une. s'ka ndonje gje, zgjedhja jote

nuk thashe ate, po cili nga ata persona ke degjuar dhe ke krijuar nje opinion se vertet kane dicka per te dhene??

Pergjigju ndershmerisht.

te gjithe dhe asnjeri (njeheresh)

dhe jo vetem ne PS

Angjelin e ringjalli Rama, me ka Rene rasti the punoj me te, qenie me e peshtire s'e bo Nona.

Po per stenden nuk me the?? Ça dmth, ke ndonje ide? Ç'institucion perfaqeson!!!?? Mahhhh

ok, ti me fal stenden, une po te fal majkon+gjonin+blushin+malajn ( e hoqa angjelin ok ? smiley )

smiley

Mu pergjigj per gjysem, se te lista jote nuk kam ca te them per Majkon e Gjonin, flasin e flasin e nuk e di per ca flasin, Majko njehere me ato Tunelet ne Adriatik ja kalon dhe Ferdi Xhaferrit me cilesine e Diellit dhe sjelljen e eshtrave te Ismail Qemalit.

Po Blushi me Malaj me vjen keq po asnje ne listen e ministrave te ringjalljes nuk eshte ne nivelin e tyre, kete ta them me bindje te plote.

Atehere si e lame per stenden ?

Effkey, me duket se i paragjykon jo drejt.Une njoh disa prej atyre djemve.Jane me formim shume te mire.Dhe si njerez me edukate.Po pa filluar pune dhe ju vute noten?Asnjeri prej tyre nuk ka staturen idiote te F.Nokes.E megjithate nuk thate gjysm fjale edhe pse ai e beri fakultetin e mjeksise 11 vjet sira...

Grave, e thshe hiq Ditmir Bushatin dhe ehhh po fus ne liste dhe Damjanin gjithe te tjeret jane merre me leng. Ushtare te bindur, ketu do jemi do ua degjojme Mufkat e Pufkat, i thone Ministri o tungjatjeta. Mos e banalizo me Mulin, se po qe se marrim Mulin per etalon i bie qe te mos bejme me muahabet fare ketu po te ja mbathim nga syte kembet.

Une sinqerisht dhe per Beqajn dhe Canin kam nje mendim te mire, Nikolli eshte e fushes gjithsesi. Nga ata te dy qe permend ti per mua profesionalisht Damjani eshte ku e ku me siper Ditmirit qe me keto k....lliqet e integrimit europian nuk ma mbush shume mendjen, po Damjani eshte ne ministri pa lidhje per profilin e tij. 

Per Panaritin, Haxhinaston, Gjoshen nuk di ca te them, nuk i njoh mire. Harito eshte e fushes po kusheri e vet tani, mos ja q.. r... muhabetit. Per te tjeret.....

Po endrit po, the Cani zeje se ke thone Angjeli. Beqja eshte wannabe, dhe nje kompani it nuk e boni dot sagllam. Edhe shifrat qe qiste ose shume vone ose te pasakta.

Per listen e LSI as mos u muno, se vjen Lir Florini u hap bllokun smiley

Ditmiri duket I qete dhe I pregatit, sa here e ka qit bllof Majlinden e Doktorrit. Damjani burokrat I lindur po si hallve e ftofte.

Jo jo, e kam sinqerisht qe Cani eshte ku e ku me Cacin per profesionalizem. Edhe dru me qene ne fund te fundit te bo puna te Banka me e marr vesh icik makroekonomine. Mund te jete skuth, nuk e di, po Cani nuk eshte bllof. Per Beqen jam dakort qe eshte wannabe, dmth shtri kembet pertej jorganit. Po eshte burokrat, shtetin e di, e gjithsesi di me punu mbi shifra.

Per LSI-ne, yeah, ne fund te fundit te blloku shkojne te gjithe. Me qit Majlinden bllof nuk eshte ndonje aftesi e rralle pastaj. 

harrova Ben Ahmetaj eshte i vetmi qe e bo punen e Ministrit sagllom, i vetmi person ne ate liste.PIKE

+1. Nuk po ftillohesha kur e pashe. Budallallik me brire po ec mo...t'kete ne rregull gjonat e tjera t'pakten

3 surpriza per mua nga kjo qeveri:

1. Min bujqesise dhe zhvillimit rural ne drejtimin e LSI ( Panariti eshte megjithate nje zgjidhje shume e mire)

2. Niko Peleshi zvkryeminister, nje zgjedhje jo e mire nga ana e tij, nuk mund te tradhetosh ne mes mandatin e mare nga qytetaret Korcare per nje vend ne qeveri.

3. Mirela Kumbaro Min e Kultures, nje zgjedhje shume e mire, nje intelektuale e vertete.. Nje njeri nga shoqeria civile.

do boki zgjedhje te parakohshme lokale ne Korce gjergjo

Po besoj nga tetori,,

ti u bere zv kryeminister ! te tjerat, ne djall te vene !!  smiley

 

(ps: seriozisht : me pelqeu emertimi i zv kryeministrit; per mua, eshte gjeja me e bukur e qeverise, perveç numrit te grave)

gjergjo, a i more valixhet vella ? apo e bone edhe ti si te ajo barcalata e lushnjareve ne stadium, 

lushnjari : a ka polic ketu????

tjetri : Jo nuk ka

Lushnjari : arbiter arbiter te ifsha motren

hahahahaha

Ne se del qeveri e mire apo e pa dobishme , kete do ta tregoje Praktika . Vleresimi qe do japin Nderkombetaret ne bashkepunimin me ta per tu hapur perfundimisht rruga per ne Europe .Urime ne PUNE .

Ama nje gje duket . Zgjebsit e mbeturinave te PD-hit te mesojne se Shteti nuk eshte Forca Cuna e ulerima neper Podiume ! ! As Klan i babasqapit me 40 hajdute . As pordhet arrogante te hic aktorit Imam Bajlldise  Le te marrin  edhe per kete Mesim nga PS me fytyrat qe do angazhojne .

Personale e kam vetem me zgjedhjen e Tahirit ...Sic eshte prezantuar eshte e vetmja shprese qe Saliu me kriminelet e tij ta beje shurren me Pikatore . Dhe zbythja e babasqapit nga skena e krimit te organizuar eshte HAP i pare drejt integrimit ne Europe .Ne menyre te vecante shume urime per Tahirin !!! Shume urime  ne blegerima te gjithe Karieristeve jo vetem te Mullaheve te ish Pd-hit smiley

Shenja e PARE qe Rama eshte EKZEKUTIV e jo Partiak !

kete zgjedhjen e Peleshit se kuptoj fare.Le qe ka dhe nje mbiemer qe do ushqeje derstilen e xhibit.(tm idrisi)

zgjedhja me e bukur. a e lame se nuk eshte pune emrash, por 'pune sistemi' ? (vleresimi i pushtetit likal)

Ku qendron e bukura ? Nga c'motive eshte nisur per kete zgjedhje? Cili lob ka ndikuar? 

te gjitha do te shpjegohen ne kohen e duhur; ne shikim te pare, une them OK !

dmth ky eshte piketuar si Pasardhesi ...

Korça si destin i PS (Blushi - le dauphin i nanos; Peleshi, i rames) smiley

hahaha jo Korça jo, por te tjere kritere, po hajt mo...

Eshte djepi te majtes Korca.Fidanishte e Partise smiley

Apo s'eshte dhe i pashem...smiley

 

 

ka harru pa fut ne qeveri dhe kengetarin Stefi...

Edhe une te peleshi ngeca me thene te drejten.

pe leshi me, ca mos te ngecesh se mos eshte pe-pambuku 

ka qene barsalete kjo; pandi peleshi ka qene kengetar opere; i bie deres se operes se ishte mbyllur dhe therret : hapeni ore, se jam pandi peleshi
Jo - i pergjigjen nga ana tjeter e deres , -jo prej leshi, por dhe prej pambuku te jesh, nuk ta  hapim deren

haha tamam ahahah

nuk i ka pranuar njeri postin e zv/km se eshte si pune posti kot (i pakombinuar me nje ministri) qe nuk ja vlen te lesh mandatin e deputetit per te. Kshu qe ka gjet Peleshin qe braktis ne mes mandatin e marre si kryetar bashkie. Zgjedhje te reja ne Korce.

Mos e shiko si roten e fundit Peleshin joo.. ne te ardhmen do mare poste akoma dhe me te renda dhe do jete njeri shume i pushtetshem ne PS.. Sa per kronike N.P e zbovi Pandeli Majkon nga Korca.. se PANDI deshte te kryesonte listen e Korces ne zgjedhje, po nuk shkonte dakord me Peleshin. ..ky i fundit i tha rames dhe Rama e vuri ne krye te listes se TR.

Nga buron pushteti i Niko Peleshit? Po ai i Shpetim Gjikes? etj etj

Pas fitores se mandatit te dyte ne  Korce (K/Bashkie), Peleshi ka qene mjaft i adhuruar nga kreu i PS.

Sidomos me  intervistat e tij shume elikuibruese.

Kushedi sa do jete gezu Jozefina kur i ka pa gjithe ato gra ministre. Josefina i don shume grate!

kabim. Jozi nuk eshte grua; Jozi eshte kurve*

* jo si fyerje, por si kategori poltike; per shembull si kjo

Jozi asht patrice mar!

epo mire atehere, eshte zana si thacheri (le te zgjedhin mes vedit)
 

...po krahason Thatcher me Jozin... !!!!?  smiley  .....serjozisht smiley 
 

po mi poooooooooo seriozisht

sjane te te njejtit kaliber...krahasimi sme duket koherent, po melange(on) serviettes et torchons smiley ...se Jozi vetem se eshte fotozhenike, por po te hapi gojen...vttttt....

...flm...per nderhyrjen othorgrafike...mbase po te insistosh edhe do e mesoj smiley 

une peshqiret dhe pecetat bashke i laj, se te bardhe i kam te dyja smiley

Torchons nuk jane pecetat. Tani po e kuptoj une se pse u boke lomsh edhe ne politike ti. smiley

mu me knoq ajo tabela qi ma mrapa Ed Rama:

 

"Zyra e Kryeministrit te zgjedhur"

 

hahahahahahahahahaha.

 

Ky akoma nuk osht bo kryeminister, po zyren e ka ngrejt ama.

Kot me thon, pse nuk e ven ene nji t´shkrujtme tjeter:

"Zyra e Presidentit te Bashkimit Europian ne te ardhmen, ja keni per ta pa!"

se mos ka per ti thon gjo njeri, kishte me thon Bradi.

Kush t'i thote gjo o Kazono? Bradi ta tha, qe jone me pushime per keto 4 vjet. Leni robt te shijojne paret qe NA kone vjedh, mos u bo ziliqar!

ti casaubon do te thuash se ai varianti yt qe do beheshim mbreteri dhe sb mbret i shqiptareve eshte ende opsion ? smiley

Ne teresi me asnje nga Klani 40 hajduteve te babasqqapit nuk ka krahasim por ne vecanti mendoj se , do ishte e udhës qe emra te degjeneruar e te palyrë jo vetem ne Postin politik por edhe ne ate Kulturor e Njerezor , si psh Jozefina Topalli , te liheshin njehere e mire ne Harrese . Ca kohe do te duhet te digjojme edhe zerin e kryepsikopatit te Shqiperise alias Berisha por per ate nuk ke çi ben .  Ate e kane qare " per se gjalli " burra e gra / ka qa Mesila dhe Fariu ka qa ... dhe si fund do  mjaftoheshim me nje Elegji nga Poeti Kombetar si .....Vdiq Saliu, vdiq Saliu ...moj e mjera PD-hi .. , dhe Kapelani otto Kaci pas disa birrave do thonte "çdo gje shkoi per se mbari" !

Urime qeveris se re. Duke perjashtuar disa ministra nga LSI, gjith te tjeret me duken zoterinj dhe zonja te afta per ti kryer funksionet qe ju kane dhene, por te shpresojme qe te mos bien nen influencen e atyre qe do duan ta perdorin shtetin per punerat a tyre te pista. Duke qene se jam nga Korca dhe e njoh shume mire N.Peleshin, them qe eshte nje djale i zoti dhe qe i ka kryer me sukses detyrat ae ka marre persiper si prefekt apo kryetar bashkie etj. Edhe njehere urime qeverise se re dhe te shpresojme se vertet do te realizojne me se paku nje shtet ligjor dhe per te gjithe. 

Adrian Thano?

Jo, eshte emer.

Z. Panariti eshte figure!

Sigurisht qe edhe tek LSI ka personalitete politike te cilet i bejne nder vehtes dhe vendit. Kur fola per LSI, thashe disa duke mos i perfshire te gjithe. 

Kush jane ?

Ndoshta Mano, "vellai" i Peleshit...

Erjon veliaj me ministri? Wtf? What next?   Gabim I rende qe Ngjela nuk mori ministri. Rama ka gabuar qe nuk ka vendosur asnje te djathte ne qeveri. Per mendimin tim te djathtet kan qene fuqia morale e ardhjes ne pushtet te Rames. I pabese.

Mos u zhgenje kaq heret 1oora: smiley

Nuk zhgenjehem une. Por festen sipas kokes. Une do zhgenjehem (ose me mire te them do te aprovohem) mbas 6 muajsh ose qe ti bej qejfin idrizit maksimumi nje viti. Te djathtet si Ngjela kan qene opozita e vertete ndaj poliagjentit dhe spiunit serb, dhe I takonte nje te djathti ministria e drejtesise!

30% gra si edhe emra te rinj. Nuk eshte keq. Urime qeverise se re.

Le te shohim se si do te jete performanca e saj ne 100 diteshin e pare.

Vend per skepticizem ka plot, por mendoj se pak besim duhet te investohet se paku ne fillim. Le te mos ta vrasim kete krijese te re ende pa lind edhe pse eshte e veshtire t'i rezistosh tundimit per te tall fundshpinen me "zyren e kryministrit te zgjedhur".

Qofshin të hajrit, bereqetit e progresit!

le te hedhim syte drejt se ardhmes dhe te flakim te shkuaren korruptive si nje enderr te keqe.

Me Kryetar Liken ne Parlament vertete i shkarkon.

tani fillon sulmi i frontit te posteve te tjera.

Kemi guvernator banke, organet e drejtesise, te gjithe ata te mandatuarit qe mund ti shkarkosh me shumice votash ne parlament.

mandej ato qe korrin e shijne si tatime, dogana, peshematje, hipoteka, etj etj

eh sa pune ka puna smiley

me radhë, me radhë.

uuu kuku çfare qeverie ,pak me thane po eshte vertet Peleshi...Ditmir Bushati.....mo Zot ma zi...aaa te kishin ba ministre Mimozen Hafizi epo hajt po Ditmirin ...e  nuk tham per te kaluaren e panjolle komunistetham se asht i trashe si pak kush ai i ati dhe tane rodi i tij.....

Ditmir Bushati i trashe?  

Epo kur flet soji jot i bazhibozukeve bashkpuntor te fashizmit per ditmirin ...., jo vetem se eshte nga dera e bushatllinjve, po edhe se sikur te kishin qene gjithe komunistet si sul bushati komunizmin s'do e rrezonte mileti as per pesqin vjet. 

...............

jo vetem se eshte nga dera e bushatllinjve

dera e bushatllinjve mendoj as do t'ja shohin surratin dhe emrin Sul Bushatit, sepse Sul Bushati per oportunizem e karriere u rreshtua ne krahun e atyre qe Bushatllinjve i sekuestruan prona, shtepi, i internuan etj etj.

Ku ministria e drejtesise????  Hehehehe hani bar o popull hani hehehehe

Pakti, Familia nuk preket, garanti familjes Lir Florini. 

Degjon ore 1ora? Ditmiri ..i trashe! Jo po ishte Aldo ...i holle!

Ka kohe qe nuk kam lexu gazeta e kam lajme nga Shqiperia.A eshte mbedhe parlamenti i ri?

Nuk mund te mohohet intelektualizmi elitar dhe meritat e LSI ne postet e meparshme qeveritare dhe si e mbartur me to LSI do jete nje aset i pazevendesueshem in programit te ri qeverises.

Ti perfundimisht je robi me humorin me te idhet ne peshk!

Te lutem mos me thuj qe jo!

realist i pandreqshem mund ta perkufizosh smiley

Mos ja boj kaq shume qefin Ronit o Guce

Qyqa m'paska ra vapa m'kaptine! NUk e kapa kte Firauno

Endritin me hunterin dalin  neper Tirone dhe sa shofin ndonje simpatizant simpatik te PS, qe rrezaton dije dhe kulture,i afrohen dhe ja bejne: pst o Rono ti je me?

Cne dija dhe kultura me ty Rono?

Gjith ai shkollim o vlla!

Pastaj nje jete e kaluar vetem neper metropole: Tirane, New York, Washingon!

 

Boh, nuk e kam vene re akoma

Vallahi si ty si Firaunin nuk ju ftilloi dot as ajo Amerika. Se ne fund te fundit une deri ne France shkova, kshu qe e kom nji justifikim. Po ju te dy qe shkute hone m'Amerike e prape tyca ngelet. smiley

Boll mu grricet me njoni tjetrin se do jua boj si Kujdestari te Lulkuqet!

Te na trashegohet (me pune te mira) qeveria, e gezofshi dhe ju ne shtepite tuaja!!!

Pai Piu 

smiley

Mos e shiko si roten e fundit Peleshin joo.. ne te ardhmen do mare poste akoma dhe me te renda dhe do jete njeri shume i pushtetshem ne PS.. Sa per kronike N.P e zbovi Pandeli Majkon nga Korca.. se PANDI deshte te kryesonte listen e Korces ne zgjedhje, po nuk shkonte dakord me Peleshin. ..ky i fundit i tha rames dhe Rama e vuri ne krye te listes se TR

 

@ gjergji : Po te jete e vertete kjo, perzgjedhja e NP si zv kryeminister fiton edhe me teper peshe simbolike, si thyerje hundesh e nje krundoje si majko.
Pse nuk thua ti qe qenka tout un symbole ???!  smiley

Korcaret jane ne feste sot, nuk  dime gje per Manon.

Dr..Niko eshte djale levend, i mencur dhe me edukaten e qytetarise korcare.Jo dru pylli...!

Nasipi dhe haxhinasto prape ministra eeejjj. Ja ca t'bo barazia e votes.

Nasip lokomotiva....smiley

Ta kisha ne dore o Belul do e kisha bere te drejten e votes me provim vallai

jam ne nje mendje!  ne mos me provim, nje kategori  njerezish duhen perjashtuar nga e drejta e votes!  dhe kjo vlen per te gjitha vendet  qe aplikojne sistemin demokratik...   vota duhet merituar!

Nje ekip i denje per nje shqiperi europiane!

Nje ekip qe rrezaton vlera qytetarie!

e si mund te rrezatoj ky ekip  qytetari evropiane pa  avukatin??!   nota bene  superevropiani, anglosaksoni qe do ta kishte zili edhe Niedersaksen, Yorkshire apo Buckingham....

Do e kemi President shume shpejt!

 

dakord, dakord.. po sikur na thate qe  sapo i kishte dhene doren e fundit  reformes ne drejtesi?   cdo behet me drejtesine tani mor aman??!  ky eshte meraku im i vertete!!

 

 

Kush mendon se ka me shume pergjegjesi per reformen ne drejtesi Presidenti apo Ministri i Drejtesise?

E pra, e sheh qe gjerat do shkojne ne vend te vet?

 Pjeri,  gjate vizites para do kohesh ne Shqiperi,  kishte takuar avukatin, madje kishin debatuar..  Pjeri shkruajti per kete takim, bashke me pershtypjet qe i kish lene avukati... te kujtohet?

Po Belul e kam parasysh! Megjithate kam pershtypjen se nuk je plotesisht i sakte. Pjeri vetem sa ka treguar se eshte takuar me avokatin, pershtypje nuk ka dhene! 

Shum gjojna nuk mund te thuhen Rono, se del VQ e dyte smiley pastaj. 

Ti e di at pune Pjer! 

Une thjesht konstatova!

ka dhene Rono...   vertet terthorazi  dhe shkurt, por nja dy ''konstatime  te vogla''  per avukatin i tha Pjeri.

Belul ti po tenton te shkosh drejt nje fushe ku nuk te ndjek dot: interpretimi!

Jam munduar ne te shkuaren ti interpretoj shkrimet e Pjerit dhe kam deshtuar keqas!

Fakti mbetet qe Pjeri nuk ka dhene konstatime per avokatin. Ti po pate fakte te kunderta silli! Perndryshe mos spekullo!

po te kujtoj nje  nga konstatimet e Pjerit pas takimit/debatit me avukatin....  ''ne Albanie (**njerezit)  kane nje zakon te keq, nuk te degjojne,  vetem flasin''.smiley

 

**e kish fjalen per avukatin.

Belulo, me duket se me vone, kjo pjese u çensurua nga adminet, ne mos gaboj. 

po nuk ka rendesi Pjero.. adminet  dhe çensurori, aq kane ne dore, aq bejne.. çensurojne shkrimet e tua.  po ne qe i lexojme me vemendje  keto shkrime, i kemi ngulur mire ne koke  dhe ska çensuror ti çbeje..smiley

 

p.s.  me vjen keq qe Roni paska qene i pavemendshem!!

Belul dhe nje here po ta them, nuk te ndjek dot ne interpretime. Pjeri ketu eshte le ta konfirmoi nese e ka thene per avokatin apo jo!

Po Roni, Beluli ka te drejte, por kjo s'do te thote se une nuk e vlersoj avokatin, perkundrazi e vlersoj dhe po te isha ne rolin e palloshit,  avokatin do ta zgjidhja minister te drejtesise nese do te pranonte, ose ne pozitat qe ai eshte (avokati) me pak vota, do ta afroja si keshilltarin kryesor per çeshtjet juridike. 

Per president do ta propozoje?

Po kjo Klajda Gjosha kush eshte, kellefi i Monikes?

Kusherire e Monikes. Investim direkt i saj per ta bere figure publike. Kur them investim nenkuptoj pagesa mijera euroshe neper gazeta per ta vene ne faqe te pare nderkohe qe askush nuk e dite kush ishte. 

Me sa duket strategjia deshtoi se prape askush nuk e di kush eshte dhe nuk e ben njeri lidhjen e zerit me figuren deri tani.

Nuk osht kusherira e Monikes. Jane te lidh por jo gjak. Megjithate Klajda oshte shume goce e mire dhe e shkolluar deri "master" ne Angli. 

Protagonizmi, do te kete vetem nje emer: "Edi Rama". Emrat e kesaj qeverie, jane te atille qe mund te sakrifikohen lehte, per qeverine e vertete, qe do te krijohet pas rreth 1 viti. Kur lexoj Ditmir Bushatin, Minister i Jashtem duke degzdisur Panaritin tek bujqesia........smiley

Mos harro he?  Jepi 5 ministri plus dhe kryesine e kuvendit.

 

16. Ministria e Mjedisit: Lefter Koka 

Lefter Koka: Representing LSI from Durres, Koka is a member of perhaps the most notorious organized crime family in Albania, with ties to narcotics and human trafficking and other illicit activities.

http://wikileaks.org/cable/2009/08/09TIR...

Ligji do të fitojë mbi padrejtësinë dhe shteti do të fitojë mbi krimin e organizuar

http://www.peshkupauje.com/2012/01/ilir-...

...tha Ilir Meta mbasi u shpall i pafajshem nga gjykata e larte per korrupsion.

 

Qe te behet me mire duhet te behet me keq.

....tha Roni diverisoni

Is this what you meant Roni diversioni?

 

Je shume i ri per te qene kaq cinik per te ardhmen!!!

Me besim tek e ardhmja!

T'ja kete fut kot Withersi thua?smiley

-- Lefter Koka: Representing LSI from Durres, Koka is a member of perhaps the most notorious organized crime family in Albania, with ties to narcotics and human trafficking and other illicit activities.

If you can't beat them join them.

asnje qe te kete nje minimum patriotizmi ne qeveri.

te gjithe te tipit mustafa nano e naim cili,,

ore vertet,  pse nuk i shoqeruan keto emrat e ministrave ''to be''  me nga nje biografi te shkurter..  ok. qe jane te shkolluar  e te masterizuar, kuptohet.. por cfare kane bere deri tani ne jete.. ku kane punuar.. cfare kane menexhuar.. sepse presupozohet qe ministria qe do te drejtojne eshte pune me e komplikuar dhe kerkon aftesi te larta menaxhimi..

 

p.sh ky  Saimir Tahiri..  kshu per se largu, me ka lene pershtypjen e djalit te shkathet, energjik  por edhe tip provokatori..  tashi, pervecse ka qene i punesuar ne PSsmiley,  tjeter cfare ka bere, cfare profesioni (ka)pasur?

 

 

ja se shpejti mbaron doktorraturen dhe kompletohet. Ky ka dhe ide psh ne zgjedhjet e 2009 do rute votat me kamera stilolaps smiley

u ka dhona llafin cunave te kombinatit qe kur te bohet minister do i boj nacut shofera smiley

aaa, dmth nga ky e paska marre  idene e ''pistoletave stilolaps''  Saliu..smiley

Ta thash osht çun I qut smiley o tempora o mores , ministria e rendit ne dur adoleshentesh.

Nje debil hiken nje idiot vjen.

Do ti tha, qe qeveria e rigonit na u be qeveri e celikut!

Mos paragjykoni! 

Do keni kohe boll te gjykoni!

Artikull e lexova, komentet po ashtu smiley disa nga figurat aty njihen, biles ai Panariti qe ka qene min. i Jashtem, mu ka duk shum i zoti, i afte, ndersa disa figura pak njihen, por kjo s'do te thote se nuk duhen provuar. Tani te presim listen tjeter, ate te zevendesministrave, drejtorve te dikasterve etj. Mendoj qe duhet te kete kos per te gjithe smiley

Pjer a mund te na rreshtosh sukseset e Panaritit si minister i jashtem?

Kete mendim kam dhe Une me InteliDjence , kur lexon degezDisjet ministrore nga protogonDizmi i rames .

Protagonizmi i degzdisjes mund te krijoje degezdisje protogonizmash deri tek Ulurimat me shkulje Leshi si ne rastin e vdekjes se kufomes Politike Sali babasqap Berisha  .Po ne ndryshim me ate rast nuk do te kete Oi Oi por vetem leshshkulje ministrore dhe kruarje koke te ngjashme me siptomat e Qeres !

Nje "ç'eshte ky mer Jahu " rendon ndergjegjen e shume personaliteteve te PPU dhe ka shtire ne sekelldi shume mejtimtare smiley Por dhe kjo them se do kaloje , kur te shohin qe Sali Berisha nuk do marre më pjesë në kampionatin ..." Kush e hedh shurren me Lart e me Larg " smiley

Me habiti nje artikull ..."Studim mbi krimin e Organizuar ne Ballkan " me nentitull "pastrimi parave te Pista " me ne krye Albani .Mungonte emri Saliut ? Pse keshtu ? Ta kene lexuar seriozisht PPU - ne ATA  pertej Oqeanit ?

Po tringellijne ca si zile me duket smiley

nuk e kam idene se kush ishin kush jane ministrat po pune te mbare e ishalla te jene te hajrit

desha me bo 2 pyetje - pse Edi Rama e ka rrit numrin e ministrive?  -fryrja e qeverise se re a ndikon ne rritjen e shpenzimeve te shtetit?

Per pyetjen e pare:-  Une  them e ka rrit se ashtu ja do puna,

kurse per pyetjen e dyte pergjigja ime eshte: - Me mire 10 ministra me rroge se sa nje qe vjedh. Ajo e vjedhmja s'ka ilac, se nuk njeh fund njeriu.

E di qe ti do vish me pyetjen e trete: - Po keta , kush na garanton qe nuk do vjedhin ?

Pergjigja ime eshte - S'kemi asnje garanci per momentin. smiley

Hope it helps.

Minister i Bires: Erjon Brace

Le tu japim besim, se me keq se c'jemi tani nuk ka ku te veje. Ndaj them se kjo qeveri mundet vetem te permiresoj gjendjen ne Shqiperi, pavaresisht emrave...

pervec ramisteve te lodhur nuk ka burre nene qe mund te mbroje keta emra ne qeveri. Kjo eshte qeveria e nuliteteve politike dhe Rama i ka zgjedhur me qelllim keshtu. Ka perjashtuar gjithe eliten e partise dhe ka zgjedhur me dore nje tufe servilesh qe pervec se do nderojne me duar dhe kembet lart Ramen nuk eshte se do bejne gje tjeter. Ne cdo vend te botes kur nje parti iton zgjedhjet ne qeveri vendos eliten e vet, jo ata qe rrine prapa si servile te kryetarit.

Ej shiko ju te djathtet eshte mire te boni icik pushim, e kam seriozisht. Mbas atij shpartallimi historik me 23 qershor, robi merret per ca kohe me veten pastaj fillo me kundershtarin.

Ne kete fryme beni mire me i heq Sules FB se la kokrren e namit palla, tu qene kryeminister akoma fillon e flet si opozitar i mejhaneve. Dikush duhet ti thote qe ta le me icik nder ate karrige kur te iki, e ta mbylli kete pune se nuk e shef me ate zyre edhe ne enderr. 

mos u mundo kot, nuk ja u japim ate kenqesi te leme vendin pa opozite. Berisha ju ben gjemen ashtu sic ja u ka bere gjithnje. Ju dridhen leqet sa here i degjoni emrin. S'keni cfare beni, e keni perdite ne parlament dhe aty shikojeni sa ju vlen lekura ju me baballare e gjysher sigurimsa. Me nder e ka lene ate karrige se organizoi zgjedhje qe e majta si ka organizuar kurre, pranoi rezultatin dhe mori pergjegjesite politike. Berisha ka per tu rikthyer ne pushtet edhe shume bile nepermjet partise se tij. Shpartallimin ta tregon Rama, 66 mandate ka, rrofte baba Likja.

Edhe mos mu drejto me se ti je Rruzhdija e gjinise mashkullore.

Shume agresiv qenke bo Lefto! Une me lule e ti me gure. 

Po sinqerisht hiqeni Berishen per te miren e vendit se eshte vetem qesharak tani. Nuk e imagjinoj dot Bushin ne 2008 qe te postonte ne fb sharje per Obamen para se te merrte qeverine teksa bohej gati per pension ne Texas. 

 Berisha ju ben gjemen ashtu sic ja u ka bere gjithnje

c'e ke gjithe kete gjuhe urrejtje o burre i dheut? kjo eshte loja, here ju, here socialistet.

Berisha gjemen me te madhe ja beri shqiperise me '97 , me pare dhe me pas. pa shtet tamam, pa drejtesi...

tamam nje rrumpalle shtet. i pati mundesite dhe e beri lemsh lemsh. a po, dhe nje gjeme tjeter e beri; e ngriti emrin malok ne ''piedestal''. mos u ngaterro me malsoret fisnike se per ata kam respekt.

nulitete politike, po MULI mban kampjon pastaj Aldo palluqja, Halimi, pastaj ai vesh llapushi Jemin "gjitari" Gjana, Olldelja dhe Luli padyshim deshtim total. Vetem ju nuk keni goje te flisni

Po se harrova Ministria e Llapave te integrimit ato vetem per gojore ishin se i pune nuk bone smiley

Fiqiri heart Shaqiri.

Ik mer çpirdhu me gjith Guardarolën.

duke pare listene qeverrise, dy gjera me shkuan nder mend... e para Rama nuk u shkeput dot nga tarafi i krijuar ne 8 vite opozite... duke marre ne kabinet pjesen derrmuese te miqve te tij... dhe se dyti, gozhda Meta paska qelluar vertete shume e frte.... PO pse mer daj, vetem keta tre kater veta ka LSI... te afte.... Pse vetem keta Nacot qenkan prere per ministra..., po te tjeret ku i ka LSI/ja...

Pritshmerite e mia nga Rama Pesuan nje zhgenim te thelle... Qofsha i gabuar.... Te presim dhe te shohim....

Kam frike se punet e mira te kesaj qeverie do te vine me shume kosto.  Te kerkosh llogari kerkon si parakusht te dish per ca te kerkosh llogari. Te shofim. 

Alidemso, po pse mer daj ti kot kujto se e boni tere ate lufte Rama ne PS per te mbledh shoqnine e tij aty? Qe pastaj te qeveriste prap me ministra me stature politike? Po jo mer burre, per kete dite e beri. 

E dyta, normal qe LSI aq ka. Biles mire qe ka dhe aq, se eshte turp me e vene kush ne CV qe kam qene i angazhuar politikisht me ate parti mbas videos. Biles Meta ka ca kohe qe eshte ne faze te forte rekrutimi per figrua me i paraqit ne publik, sic ka ate cunin Ralf Gjoni psh, se ne parti ka vetem laca e matrapaza. Po hajtmo, me ato mjete deshin me e heq nga loja politike, me ato mjete po ua fut ngadale ngadale dy partive te medha. 

Ne se do ta krahasoja me nje ekip futbolli,kete ekip ministrash..do te ishte Juventus !! Ho detto tutto!!!

I mire per Shqiperine, i keq per Europen? Me Moggin nga mbrapa? smiley

Sakte..Moggi te gjithe e shajne,te gjithe e duan ama !!

Qenke shok me terrunet e Italise me duket, se vetem ata e dun akoma Moggin smiley

Ore Firaun, ta martoj Tos Nanon me gjithe Uli Henes! Nigjove? U boneee ti me fol per Moggin! Sa here ti permenesh emrin te cohesh m'kome per respekt!

Amon o vlla se ora 5:30 am, se hap syte robi, ve kafen ne heker te biçikletes dhe lexo pergjumesh:

"te martoj Nanon me Uli Henes"

do na ngjisni naj infarkt per zotin smiley

Fiks fare, vetem se Juvja ka me shume femra

Mire me duket qeveria mu , po Halimi sqeka mo minister i shendetesise ?

 Se pari, Urime Qeverise se re, Pune te mbare!

Pastaj diskutojme, t kaloj nja 1 vite te pakten Te behet`inventari` qe mos te rendohet kot se koti, Mos prisni mrekullira qe ne vitin e pare.Te shikojme si do ta filloi punen! Ne qoftese fillohet sic u fillua me Lanen do te shikohen qarte edhe ndryshimet! 

ne ministrite kryesore ka vene emrat e duhur.

mire duket si kabinet, te shohim me tej.

Kush jane ministrite kryesore per ty ?

financat dhe e jashtmja. dhe e brendshmja.

Tahiri njeriu i duhur ? smiley

Ministrite e rendesishme jane vetem ato ku jane vene robt e hajrit. Indirekt po thote se vetem dy paska qene te hajrit smiley

jo nuk po them indirekt. po ne gjithe shtetet keto jane ministrite me te rendesishme.

Po po, per nje shtet si Shqiperia qe ka veton ne Keshillin e Sigurimit, ministria e jashtme luan nje rol te dores se pare. 

Ndersa ministrite qe kane ne dore psh infrastukturen nuk jane fare te rendesishme, se ne e kemi aq te zhvilluar sa vetem Gjermania na konkuron. Per drejtesine nuk flasim fare se i bejme dhe shtetet skandinave te skuqen kur krahasojne standartet e tyre me tonat. 

ehu ti, llafe kot. cdo ministri ka rendesine e vet, po e jashtmja, sesi paraqitesh dhe c'lloj diplomatesh dergon ka shume shume rendesi. financat po e po, e di dhe bufi. e brendshmja po e po se na mbyti krimi dhe agjentura, dhe pastaj me rradhe.

Mire mire, po atyre banoreve neper fshatrat e Shqiperise nuk i rruhet shume se si paraqitemi ne jashte. 

Pastaj sa per Saimir Tahirin.... lere mos e hap ate teme smiley

alba ia fute kot fare !! Po ka ne Shqiperi ministri me e rendesishme se ajo e drejtesise ??? Apo ajo e ekonomise ? Po zhvillimi urban qe eshte bere katrahure ?? 
Nejse ti s'ke faj se e ngaterron Shqiperine me Ameriken, ku minisitria e jashtem eshte me e rendesishmja smiley 

duket i shkathet dhe i prere.

Te ishte i prere Tahiri se lejonte Baben e vet me fut ne Shqiperi ilace te vjedhme . Po , me Mimin tani e tutje mund te fleme te qete , sus Grekut dhe Serbit.

akoma ju me baben, me motren. cdo njeri ka koken e vet mbi shpatulla. apo ti zoti brad pergjigjesh per shume koka mbi shpatullat e tua?

Po mire , sipas teje nje Minister me baben hajdut eshte normal , n'rregull jemi.

ehu ti, shqipo tamam.

smiley

pse e dija une qe ti ishe shqipo tamam ?

Ej shyqyr, me duket se Bradit po i ndizen motorrat e opozites!!!

Jo re fare , po sot kohe e keqe shume ne plazh dhe fjeta gjume .

Brado, me vje keq! Komenti i meposhtem vjen era opozite aktive! 

sipas teje nje Minister me baben hajdut eshte normal , n'rregull jemi.

 

rashe dakord me Alben pra qe eshte normale , iku dhe ku shons smiley

Mimi eshte malsore nga malsia e shkodres nga babai ,dhe jugore nga mamaja. tamam ne vendin e duhur.

atdheu yne gjithe shqiperia.

po me i mire se Flamuri Tahiri eshte! smiley

Si krahasim nuk eshte keq smiley

Ah drejtesi moj drejtesi cfare fati ti zi paske pas ne Shqipni ! Bravo Nasip! 

Nasip..cfare emri qe ka Na dhe sip..smiley

qeveria re, do hapni dosjet e spiunave?

Te dashur peshkmilidele, shifeni pak veten tek pasqyrat e Metes...kjo dhe kjo tjetra p.sh.. S'qenkeni plakur fare, paskeni mbetur po aq milisimpatiqer...bile dhe krahasuar me pasqyrat me te vjetra, si kjo  smiley

P.S. Asnje s'paske komentuar mungesen e kollares dhe rripin mavri te ores se Rames? smiley

Ca me ke bo mer xhib, do filloj do boj bookmarkse ketu se qenkan miniera ari. 

O Swedo, ec mer lexo icik ca ke shkrujt per zotin. Po kevinjoni nga ka ik, a thu eshte ky sigurimisi se Hollande e Gjermani afer jane? Alidemsi e ka rujt icik koherencen, te pakten ne publik. 

Po pse mer, m'ke pa gjo ti mu te kem ndryshu opinion per lsi-ne? Po gjete te peshku qe mbas zgjedhjeve te 2009 nje llaf te mire per lsi-ne nga swed ose swed1 .... me ca t'dush e kena

e drodhe ti, qe nuk do votoje per te gjatin po qe se do bohej me koklopen?? ja ketu

llogjika eshte e ndryshme, kete here vota ime nuk ishte "pro" askujt, ishte vote kunder berishes. nese mendoja te maksimalizoja efektin e votes kunder berishes, isha i detyruar t'ja jepja rames ne mungese te alternativave te tjera qe mund ti konvertonin votat ne mandate. kaq eshte

po rri o swed, ça thu ! Keta ishin pregatit ta shifshin sulen edhe 4 vite te tjera, vetem e vetem mos me pa mo fytyren e rames; pastaj, le te vinte ps jo per dy, por per 12 legjislatura ne pushtet, vetem rames t'ja fusnim nje here e mire
pf....

Po vallahi o Stalker me mire kisha duru dhe kater vjet qe kura te dilte me sukses. Kemio terapia do jepte efekte do e zhdukte kancerin LSI dhe do i hiqte diletantet nga politika. Po si gjithmone mungesa e koherences ne faze dhe ne ne frekuence, se ne amplitude eshte gjithmone e larte, do vazhdoje te na lere ne kete kenete te qelbur dhe per vite ne vazhdim. Nuk arrij ta kuptoj si nuk e shikoni qe ketu ka, tradheti burra, ka pakt, dhe nje qeverisje me LSI nuk e con gjekundi kete vend, vetem sa do rrisi nivelet e pakenaqesise ne milet.
Normal si revolucionar qe je te pelqen te shikosh ndryshime me vale te fuqishme qe fshijne te shkuaren dhe pastrojne vendin per te ndertuar te ardhmen po kjo o miku im eshte utopi. I gjati nuk eshte ajo lloj vale!!!

qe lsi-ja eshte bande per kete besoj qe jane dakord te gjithe, perfshire dhe vete antaret e bandes. por qe te pranosh te qeverisesh edhe kater vjet nga banda e berishes me shpresen per te larguar lsi-ne, kjo eshte ide alla artan hoxha ose alla cim peka

LSI-ja nuk e mendoi dy here kur i vuri tubin e oksigjenit Saliut. Fajtori krysor per kete gjendje eshte vetem LSI se Salen e dinim ku do na conte. Tani Banda LSI do marri barren te rregulloje Shqiperine. E kuptoni sa patetike dukeni me keto komente. Rrezik as vet s'i besoni. Ne kater vjet shendetesine e gjunjezoi LSIja, ekonomine e minierat i rropi LSIja, ajo zevendesministrja e arsimit te LSIse eshte po aq fajtore per rrenimin akademik se ishte ajo qe ndoqi psh Shasken nga UV dhe vuri kunotin e vrt qe e ktheu UV te lapsi e letra prap.
Po ca merrem kot ne une ketu do jemi do shofim store dhe shyqyr komentet ngelen.
Per ate Zyren e Kryeministrit te Zgjedhur!! Ndonje koment??

Ketu ja ke fut pak kot swed. Alternative qe ta konvertote voten ne mandat kishte se ti voto ne Tirone plako. Te votoje ne Kukes ene do te te kuptojsha, po ne Tirone s'mund ta thushe kete. Fakti qe FRD nuk nxorri mandat ne Tirone ishte nje gje e paparashikume as nga vete sondazhet e PS-se. Nese njerzit me nje fare niveli do kishin votu FRD, qofte edhe per faktin se nuk beri koalicione te pamoralshme, mandati do ish arrit. 

Pra kete e ke justifikim te rrezume. 

Ah drejtesi moj drejtesi cfare fati ti zi paske pas ne Shqipni ! Bravo Nasip! 

...ka ma keq se Nasipi....shife ket "Pushtin" qe bohet minister vetem e vetem  per me sfidu shkodranetsmiley

Ditmir Bushati - Djali i Sulejman Bushatit apo njeriut ma te degjeneruem te Ramiz Alis ne Shkoder.

Eh mor Sali ku e katandise shqipnine ,i solle gjithe pushtat e diktatures ne pushtet  dhe tani bon llogje nga F.B. 

he pra mo, ne vend qe te thote me fal e te hap krahun se e dhiu punen, vazhdo e flet ne fb. E ke thene nje gjo me mend! 

po me lufte klasash do vazhdoni o kapo? c'faj ka ditmiri? dhe c'ka bere sulejmani?

Jo vetem kaq...po te njoftun per debil-llekun e tyne noterik.....

Po si nuk lexojme nje llaf te mbare, nje fjale shpresdhenese por sharje, mohim, injorim, perbuzje per djem, vajza, burra e gra vendi, te cilet do te zene vendet e gjith atyre qe per tete vite u pane kush ishin , cfare i punuan ketij populli, si po e lene kete vend dhe si nuk po tunden nga karriget ku vetem vodhen, shkatrruan dhe pastaj edhe vrane er t'i mbajtur me gjak ato karrige....!
Eshte futur ne gjakun e te tilleve fryma percarese, injoruese, e tjerre nga qeverrisesi me i keq i 100 viteve shtet, kapobanda e bandes ne shtet, Sali Berisha.Eshte e habitshme se si pa e kuptuar fare shfaqen si majmune te origjinalit, sot kufome.
U e nuk kam asnje iluzion se korpusi qe vjen do beje mrekullirat, por jam me se i sigurte se NUK DO TE PRISHIN, .... prej atyre pake te mirave e vlerave, qe i kane mbetur ketij vendi.Banda e gjersotme prishi shume prej atyre qe gjeti.E ky eshte nje dallim thelbesor.Me kujtohet nje thenie e Medi Bej Frasherit ne vitin 1943..me vlere kolosale edhe per sot, por sidomos per sa i punoi vendit ky kapobanda qe akoma ka surrat e del feibuqeve..: .."Vendit tone i duhet qe kurre te mos i jepet kujt, te huaji apo vendas, pasuria jone e nentokes, nafta dhe burimet e tjera duhet doemos te jene prone e shtetit..."!!! Medi Frasheri
Lexon vetem kaqe dhe merret vesh sot ci beri ketij populli ky kriminel ...qe ka futur ne shpirt te shpirtprishurve frymen e vet ererende...

grave sinqerisht qe kjo fryma e mallkimit qe ka kapluar keta te PD-hit eshte nje nga gjerat me te ndyra qe kam pare ne jeten time. Sinqerisht ta them, me njerezore do ish sikur te armatoseshin dhe te ngujoheshin ne kullen e kryeminstrise dhe te thonin nuk dalim se sa me kete qasje prej zvarranikesh!

yyyyyyy lavire-njerez! 

sinqerisht qe kjo fryma e mallkimit qe ka kapluar keta te PD-hit eshte nje nga gjerat me te ndyra qe kam pare ne jeten time..

Ndoshta po edhe ky ngazellimi yt eshte ne te njejten lige me ta.

Leri Alba se eshte i vetmi gezim qe kane ne ekzistencat e tyne te mjera e boshe...Po te shohesh me shume nick jane dite e nate duke komentuar,jete te falimentuara afektive,bosha e te pazote per asgje...Hane pop corn e pije energjitike..po plasin ....

E hengri me dhembe gazetarja e 'Hard Talk'/BBC Ramen. Kam pershtypjen qe ai s'e kishte menduar qe opinioni i jashtem te ishte kaq i keq per koalicionin me LSI-n...

Jam e sigurte qe persa i perket zhvillimit urban aty do ecim patjter perpara!!! Me vjen cudi qe nuk i ka bere asnjeri pershtypje sa pa vend eshte ky emerim.

E hengri me dhembe gazetarja e 'Hard Talk'/BBC Ramen.

Po ku ka gazetari ne Perendim qe nuk te ha me dhembe! Ne Perendim "dhembi" eshte sinonim i gazetarise!

Po nuk ke faj qe mahnitesh sepse gazetaria keto 8 vitet e fundit ne token e Arberit ka qene sinonim i gojores! 

Pse kaq pa vend te duket emrimi zonjes  ministre ne kete pozicion, nje perfaqsuese e denje e gjinise dhe shoqerise civile? Mos te duket shume "rurale" kur thua e papershtatshme per zhvillimet urbane? smiley Duke pare kete kabinet te cilin pa frike mund ta konsideroj "young & beautiful" e perfytyroj brengen e shumekujt qe hezitoi te perfshihej ne politike dhe iku larg memedheut smiley .Keshtu eshte kur ndikohesh nga agresiviteti ppu kunder "militantizmit", "angazhimit" dhe "pjesmarrjes" ne politike .

Habitem pasi nese Rama nuk kupton nga asnje nga fushat e tjera te mbulurara nga ministrite (pervec asaj te kultures, rinise e sporteve) besoj se pati arritur te mesoje 2-3 gjera mbi zhvillimin urban gjate shume viteve ne bashki. Dhe nuk pretendoj qe ministrija te jete patjeter teknikisht e afte te drejtoje zhvillimin urban ne vend, por te pakten te kishte zgjedhur dike me aftesi te mira menaxheriale dhe lidershipi qe te ishte i/e afte te angazhonte edrejtonte 10-15 njerez te kualifikuar te fushes.

nothing new though - s'me flitet prandaj kam 2-3 vjet qe mbyll gojen.

Sikur kjo fotoja e Rames do qe me e goditur per vendosjen e dicitures o admina. Me ato duart ashtu, sikur po thote "kaq," tani pasi kam lexuar dhe Hoppen, mua me vete mendja ne vend te keq.

Nejse, ekipi me duket superb, nga te gjitha anet.

ky ekip qeveritar, si ka qef ta quaje ram-izi, po na shpalos lojtare shume te dobet ne fushe. emra te padegjuar ose te degjuar per inkompetence te theksuar e bema te nemura.kto te fundit duken me interesante per tu trajtuar, ne kto dite te nxehta vere!

ti marrim me rradhe me te spikaturit:

Ne piedestal vjen sigurisht Saimir Tahiri, minister i brendshem!

prejardhja kontrabandiste e ketij "enfant terrible" me tatuazh tribal ne kembe,( shani po deshet zedhenesen e PD me foto sexy), sla indiferent askend. barcaletat filluan te gelonin madje edhe ne rethet e kripto-komunisteve me te eger te tipit Idrizzzzzzz ferrra. - si ben kontrabande me valixhe, do ta beje me maune kur ti hipi kalit, thoshin gojet e liga!

c'ti urojme rendit e sigurise ne vend, ta gezoni ministrin kontrabandist, do te puqeni mrekullueshem!

Ne vend te dyte per nga tallja e rikes qeveritare vjen i famshmi Erion Veliaj, i njohur ne rrethe te mire informuarish si "Vilajet Qyrky"!

ky do te hyje ne histori si çuni i perkedhelur qe i dhane ministri per sherbime te larta hapje bythe neper televizione! albanian succes story, i martuar me internet, çun fshati i ardh ne qytet me forcat e veta, punoi kamarier dhe studoi ne xhunglen amerikane, metro sexual dhe androgjen i dyshimte, fundja si kryeministri i zgjedhursmiley! what else kerkoni! do kenaqemi!

Ministresha e mbrojtjes, e preferuara e kryetarit pallosh, MIMI KODHELI mbyll kete podium yjesh 5 cepesh!! aahh xha Sulo ta dije zotrote se ministre te mbrojtjes do kishe nje pulie te tille do kishe prere e djegur mustaqet! cka per ti tredhur te gjithe gjeneralet Mimka! te gjithe me nje kembe do kercejne.

cte shtosh me, ja si prapa liste, me hater, Ilir Beqjan. arkitekt i programit ekonomik te PS! specialist i konflikteve te interesit, megjithese bie brenda vete si matuf, gojet e liga thone se i ka pregatitur tenderat e ilaçeve qe 6 muaj perpara zgjedhjeve. paret do dergohen ne nje llogari off-shore dhe do sherbejne pjeserisht per te siguruar pensionin se si dihet.

dhe ne vend te nje konkluzioni, siç eshte moda e fundit ne shkrimet editoriale me "IN", i kujtoj kryeministrit te vendit te evitoje Cap d'Agde kete vit se ka plasur libertinizmi sheshit neper plazhe, eshte kthyer ne orgji ne qiell te hapur. kryeminister natyrist te bene, po kryeminister gang bangu do besh me infarkt xhajet qe pine dhalle te klubi PS!

Qenka kthyer Lefty me shume vrull  dhe stil letrar te papare...hehe ca rrace muti jeni, rrac eneveriane , rrace fuksash qe merreni me biografira ...po duket qe nga larg gjirizi 55 ku ushqehesh cdo mengjes. Ja goditjet biografike: Bushati, i biri Bushatit komunist, Veliaj-sorroist (kete e mbulon Avokat Gonxhja ) , Beqja-na ishte nje here nje konflikt interesi, Tahiri-i biri i kontrabandistit me te madhe ne Ballkan...vazhdon rremimi neper biografite e femrave..me udhezim/sms te vecante te Plakut gojendyre Berisha...

Kryetargeti eshte Kryeministri -ajo fotua nudo do nderseje ne ditet me te veshtira te opozites falangat  bathoriste

Lefty-preja e preferuar e Idrizit, mirsevjen!

me tatuazh tribal ne kembe

metro sexual dhe androgjen i dyshimte

orgji ne qiell te hapur

 

 

 

O spiritus, na bere te lexojme leftyn! smiley Por e pranoj : Ketij i ha mune edhe fariu, edhe  "sex, lies and videotapes" !!!

Zoti Rama, a ka ne listen e qeverise pasardhes te herojve te diktatures dhe te sigurimit te shtetit? A do te ishin keta ministra ne qeveri po te mos ishin nga keto familje? Nese pergjigja eshte "po" a mund ta çojne keta njerez vendit tim drejt te ardhmes se ndritur?

don't hate the player, hate the prime ministersmiley

cti bejme o spiritush, qe fshihesh pas mburojes se xha idrizzzzzz ferres me kapelle rrepubllike si spitullaq, qe kryeministri i zgjedhur (por akoma jo ne detyre) i var mulçite ujkut ne qafe!

historia nuk fshihet darling, ashtu si nuk mbulohet dielli me shoshe. me thuaj se nga vjen te te them cili je. jo me kot populli qytetar shqiptar i para 45 (qe shyqyr zotit bej pjese), nxorri shprehjen e famshme katunarit jepi buken me cfurk! shembull domethenes qe e kaluara ka vlere apo jo?!

te hidhemi tek ministrat e tu te dashur, c'ti bejme ne saimir tahirit qe eshte nga familje kontrabandistesh? ta harrojme? po do te jete minister i mbrendshem ja marrte dreqi, ka nje gje qe sshkon apo jo!

cti bejme erion veliajt qe e njef nje popull i tere? te harrojme investigimet e kaç myftarajt mbi te? po ky i fundit po pergatit teze doktorature mbi vilajet qyrkyn, pak kredo ju lutem!

po atit palloshit te shkodres, tja harrojme konfliktin e interesit qe e shkarkoi turpesisht nga deputetlleku? once you go black you never come backsmiley

per ramen vallaj skam nerva me te merem, rames i vjen mbrapa historia!

je dashuria e pasherueshme e idrizit, Lefty smiley 

hahahaha lefto. Shiko, konflikt interesi apo jo, Ilir Beqja me duket shume me i mire dhe i hajrit se paraardhesit e tij ne shendetsi, Vasili dhe Vangjush Tavo. Pastaj te shohim.

Ke harruar Ditmir Bushatin se smiley ai qe kur Shqiperia aplikonte per heqjen e vizave Shengen, D. Bushati niste mail eurodeputeteve duke thene, - kujdes me heqjen e vizave, se do te dynden shqiptaret.

Sidoqofte, une Edi Rames i heq kapelen, qe ne qeveri nuk ka futur partiçka tarafesh si ajo e Vangjel Dules, Paskal Milo, Skender Gjinushi, Frroku etj.

cer koqe kanari ka n'qarkullim mer ej. ja shtylla e llogjikes se tyre

1. lsi-ja eshte e korruptume

2. sala qeverisi kater vjet me t'korruptumit po s'kishte ca t'bote se:

- duhej stabilitet

- s'duhej lene rama n'pushtet se eshte hajdut dhe piktor

3. po te bente aleance lsi me pd prape nga e keqja pd-ja do qeveriste edhe kater vjet me ta se s'kishte ca t'bote 

4. rrjedhimisht rama eshte burre i keq qe do me bashkeqeveris me keta t'korruptumit. 

Picke te mizes cer loqesh na harxhojne oksigjenin

Drejtohu tamam, s'ta marr per ters duke dite ca dellash ka ky ven. Llogjika ta do qe kur rilind te rilinde shpresa, dhe shpresa nuk rilind dot me ata qe e vrane ne 2009. Po ti lexoje si te dush nuk i behet vone njeriu, mos te rreje menja qe je autoritet i urtesise dhe logjikes se shendoshe, edhe ti nje dell anonim qe shfreh frustrimin tend ne hapesiren digjitale, ju jeni shpirti i i nterrnetit ne gjithe boten, banoret e pazarit te romes se lashte, qe masturboheni me ndeshje gladiatoresh. Ju duket vetja perandore kur ulni gishtin poshte.

Po qe perandori as e rru fare per ju kur merr vendimet e veta, dhe juve s'ju ngelet vetem ti merrni ere si kinezet vaktit qe gezoheshin kur dilte jashte pas ditesh kapslliku Komandanti Mao.

ti kujto se mu m'rruhet trapi per perandorin, uyuyyyy (beje me fishkellime kete se ashtu merr kutpim). qe i bie me dore ne ndeshje gladiatoresh, ok, po ta pranoj, s'ka noi gjo, ju thafshin duret atyre qe si kane ra noi here me dore. qe shpreh frustrimin tim ne hapesiren diGJitale, ok, ja po them qe jam i frustruar dhe shyqyr qe kam peshkun. qe me rre menja se jam autoritet i urtesise nuk ta konfirmoj dot, po meqe ty te duket ashtu, ja po themi qe eshte ashtu. Tani ceshtja eshte ketu, ku eshte boshti i diskutimit lsi-ps apo lsi-pd ne boten reale dhe jo ne ate te endrrave ku vetem hirushes i bente kepuca? le te vazhdonte te qeveriste sala me lsi-ne qe ta hante rama, apo le te qeveriste sala me lsi-ne qe rilindja ne mos ardhte e plote me mire te mos vije hic bazuar ne moton "edhe bar hame po parimet nuk i shkelim"? Se mundesite jane dy bazuar ne keto diskutime qe behen, o je si lefti, dmth ushtar i bindur i sales, o je utopik si votbardhvotuesit dhe qevrisesh pa pjesemarrjen tende nga ata per te cilet voton paskuqani dhe salaria. karlliqet leji per kur te shkrush romane.

po nuk e kam une ne dore vizjonin e masturbusve, ata dune gopin ekran ti bin me dore, nuk kane fantazi kane vetem epsh.

pytja ime ka qene e thjeshte qy ne fillim, po kur te shfryhet tullumbacja vishnje ca do bohet me popullin?? Se qe do shfryhet nuk ka dyshim, u premtua RILINDJE dhe rilindje me gjysmaSALEN nuk ka, ka vetem mutacion. ketu u lujt poshtersisht me "RILINDJEN"

ja nje koment te "Zoti Majmunave" te Cukalit te Respublica se ketu e kryqezuat Cukalin.

.......

Nje nga periudhat me te fuqishme kunder oligarkise dominatore(te quajturit monarke)ka qene Rilindja,rikoshienca.Kjo kaloi si stafete nga kombet e zhvilluara deri tek Rilindja shqiptare,kryesisht si levizje artistike liberale.Edhe Rilindja shqiptare ishte"monopol"artistesh,poetesh,studjuesisht;e kush me mire se artistet e ndjen mungesen e lirise?Ndersa Rilindja e sotme shqiptare simbolizohet nga nje ngjyre,por e gjitha eshte pe fokusuar ne terma ekonomike,gati-gati si religjion ekonomistesh.Me duket se u zgjata shume,ndaj po shkurtohem.Kesaj Rilindjeje i mungon aspekti shpirteror,ngaqe ajo nuk eshte levizje artistesh,por propagande politike.Si çdo propagande,ngjit perkohesisht,si çdo interes,eshte interesante vetem ne dukje.Nje liberth i bukur qe e kam lexuar pa e mbaruar eshte"Autoritetet dhe individi" i Bertrand Russell.Russell thote qe artistet ne kohen moderne nuk perfaqesojne as minimalisht ate pjesen esenciale te jetes publike,siç ndodhte ne koherat e shkuara.dhe sot e nderojme artistin,por e izolojme.mendojme per artin si nje gje te veçuar(-une po e quaj si ornament-)e jo si pjese integruese e jetes shoqerore.Sipas meje,kur arti hesht,ose s'e degjon njeri,atehere ka fituar autoriteti.Kane fituar propagandat,njerezit jane te interesuar thjesht per mbijetesen,sepse ne ndergjegjen e tyre mungon impulsi i forte i ndergjegjesimit,i emocionit;keto jane gjera qe i zgjon fuqia e artit.Kenga,Poezia,Drama,Tragjedia;tragjedia greke eshte ne bazen e qyteterimit evropian,Niçe i ka kushtuar nje ese komplete.Sot arti nuk ecen me logjiken e Tregut,eshte"mall"pa fitim.Ndoshta fle ketu paradoksi i çlirimit,pasi njerezit jane me te lire vertet,por rreth tyre jane lidhur ne menyre te pashmangshme njemije fijet e merimanges dominatore.Nese dikur skllavin e dalloje nga veshja e jashtme,sot eshte e veshtire t'i dallosh prangat ne brendi,edhe kur keto s'eshte nevoja t'i kesh lidhur,per te bere me se miri punen e tyre.

Se harrova kryesoren, qe definicionet koqe kanari dhe loqe nuk ishin per ty po per leftet. Jo se ti s'ja fut kot, po jo aq sa per ti meritiar epitetet e mesiperme. Se paku nuk i meritoje deri ne momentin qe kisha shkrujt une komentin te cilit ju pergjigje me dy pergjigje qe te rreshkasin ne drejtim te meritimit te perkufizimeve perkatese

.Nese dikur skllavin e dalloje nga veshja e jashtme,sot eshte e veshtire t'i dallosh prangat ne brendi,edhe kur keto s'eshte nevoja t'i kesh lidhur,per te bere me se miri punen e tyre.

effkey - 1 Gusht 2013 - 11:22

Po vallahi o Stalker me mire kisha duru dhe kater vjet qe kura te dilte me sukses. Kemio terapia do jepte efekte do e zhdukte kancerin LSI dhe do i hiqte diletantet nga politika.

Normal si revolucionar qe je te pelqen te shikosh ndryshime me vale te fuqishme qe fshijne te shkuaren dhe pastrojne vendin per te ndertuar te ardhmen po kjo o miku im eshte utopi. I gjati nuk eshte ajo lloj vale!!!

 

Eff, je ne te drejten tende te zgjidhje te duroje edhe 4 vjet. Kete diskutim e mbyllim me kaq.
Por une doja thjesht te sqaroj per diçka, sepse kam pershtypjen se me ke keqkuptuar :

Une nuk kam asnje pritshmeri revolucionare nga Rama. Dhe pikerisht, sepse nuk kam asnje pritshmeri, edhe e mireprisja te behej kryeminister.
Te te jap nje kunder-shembull (perndryshe kjo qe thashe mund te duket paradoksale dhe teorike) : pikerisht sepse kam nje pritshmeri SHUME te larte nga VV dhe Albin Kurti, kam qene, jam dhe do te jem gjithmone kunder angazhimit te tij ne jeten parlamentare te Kosoves (dhe kete e kam thene ketu sa here ka ardhur rasti).

E kupton tani diferencen?
Ja kaq.

po te them vetem nje gje, keta kopila politikane kane mesuar nje gje shume mire, qe e provokojne reaksionin qe te ulin valen e goditjes. Te jesh i bindur se Rilindja e vertete do vinte me furi popullore jo pas kater vjetesh po pas 6 muajsh. Kur nuk mban me uje pilafi nuk mban dhe Sala e kish kuptu me kohe, prandaj jemi ketu ku jemi tani nuk ka me rilindje ka loje kungullehkash, jo po aq jo po kaq, jo toka e djegur jo financat e rrenuara a thu se nuk e dinim qe para nje viti qe ky po e lite toke te djegur, a thu se LSI-ja nuk ishte aty me ministra e zevendeskryeministra qe ta shikote ca bohej. O mik ketu perralla po zgjatet aq shume sa po bohet bajate, edhe Shehrazadja e zgjati, po e zgjati me stil dhe vetem 1001 nete keta vazhdojne me dekada.

Mund te na thote dikush se cili nga keta qe ka zgjedhur Rama per postet ministrore i ka dale kunder Rames ndonjehere publikisht per cfaredo arsye?

Spiritus i nerum ...

LefGOPEJA eshte e preferume e babasqapit jo Imja .Une e kam si Loje ..psh Ujku para se ta haje Gomarin ben sikur do e sulmoje nga topet , e  kapercen , e qan me Oui Oui ne frengjisht  smiley Une e dua Lefterine por jo ta perdor si Babasqapi !

Po te lutem per nje gje , mos na e tremb ! Nuk ka konkurence ! Xhibolja si duket u TERHOQ nga xhupkuqe .E kane kaluar shefe te arkivit dhe hapjembylljedosjesh smiley Nuk eshte pune e lehte Xhupkuqja , sic edhe ke lexuar .... vijne si miza pa koke .Sharje , biografira ,lincime , paravolira e tj etj .Dhe ja ku vjen perla e perlave , pak e nxituar por me Udhezime dhe me Platforme . Armiku NR Nje kunder  Kopese se babasqapit eshte  Tahiri !!!  Ai me duket se ja ka trokellitur me shume zilet babasqapit por hë hë ,  ja ku vjen L:efGOPEJA ....  ate e njeh gjith Populli .Ai eshte Njeriu me Tatuazh ....bile bile ja ka zbuluar dhe ja ka pare Partia , e ka ne kembë smileysmileysmileysmiley

Ku ka Xhevaire si KJO !!!!!!!!!!!!!!

I nderuar Spiritus ne se ke lexuar me vemendje PPU , me mungesen e LefGOPESE vuvuzeleria po kalonte ne tip "replikaxhijsh " hidh e prit . LefKopeja e mbaroi Turullosjen , e la qarjen me Oi Oi dhe shkulje leshi .Tani eshte koha e kthimit ...... dhe per kete Ju desh te diqte nje makine para K/Ministrise !

Mosni Ju Lutem .Kursejeni !

Ditmir Bushati deklaron publikisht si përfaqsues i PS-së, se “është krenar që e ka patur babanë e tij sekretar të parë të Partisë së Punës në Kukës, Lushnjë etj, dhe se ai paska qenë një komunist i n(d)ershëm”,,,,,,,,,,,

A do të krenohet para Anglo-amerikanëve që ishin rrezik për shqipërinë në kohën e Sulës?

Une i njoh mire...Puna eshte se i ati nuk eshte thjesht se ka qene komunist...ishte komunist e beri karriere sepse vertet ishte idiot....Nuk merrte vesh per asgje,nul...Nana e ketij ishte bije kopliksh...ne Perash   nejse nuk po zgjatemse ata nuk jane persona publike.Tesh sekretar i pare e i ndershemhm    jane dy gjera qe perjashtojne kryekeput njera tjetern....nuk mund te koeksitojne....sekretar i pare ka mbi ndergjegje e jo vetem ,vrasje ,denime ,debime shpronesimee llahtarira te kesaj natyre

e la qarjen me Oi Oi dhe shkulje leshi .smiley

je i sigurte qe leshin e ka shkulur gjithandej ?  smiley ndoshta i eshte perzhitur nga zjarri maqines smiley

 

Po dhe pa lesh fare nuk do rrije Ajo i nderuar Spiritus ! .Si tha nga nje kile lesh , vetem nje grusht kishte ...Ishte Hajdut babasqapi , u vidhte dhe leshte ! Ama per mjalte ..smiley  Nuk i humbet e nuk i perzhitet leshte LefGOPESE !

Qeveria Rama dhe "koeksitimi" jane dy faqe te se njejtes monedhe.

shkruhet dhe ne telefon, jetojme ne Tiron,

Me qe u diskutu shume puna e Ngjeles mu kujtua qendrimi i tij te emisioni i Rudina Xhunges, fill pas sherrit me Berishen. Ai pat deklaru, me te drejte, qe ne cdo qeveri europiane kishte te pakten 3-4 ministra qe ishin figura potenciale per te qene KM. Kurse ne qeverine Berisha nuk kishte asnje dhe se kjo kish qene pakenaqesia e pare ndaj Berishes. Tani, a me thote dot kush se ku shef ndonje filiz figure per KM ne qeverine Rama?

Nikoja me Vilajetin.

Me leje ? 

po patet verejtje bejeni per ate qe jane, psh mungesa e perfasuesve te minoriteteve ne qeveri, shembullin me te mire per te cilin e jep fqinji jone italia.

Plako, mos ja fut krejt kot tani. Italia ka nje perfaqesuese te emigracionit e cila e konsideron veten totalisht italiane dhe eshte aty ne emer te shanceve te barabarta. Kyenge nuk eshte aty per te congonizu Italine, por per te deshmu (pavaresisht kafsheve te LEGA-s) se Italia eshte vend mikprites (sipas fjaleve te saj kjo)

Dulet e Bollanot nuk perfaqesojne e nuk kane perfaqesu kurre interesat e minoritetit, por thjesht jane pagu nga qarqe te caktuara per helenizimin e zonave shqiptare. Njeri eshte i denuar e duhej fut ne burg per demtim te prones publike.

 me minoritet nuk nenkuptohet vetem minoriteti etnik (apo akoma me teper ai grek)

eshte ne praktiken e qeverive perendimore te perfshijne individe qe i perkasin shtresave te ndryshme shoqerore per te patur diversitetin e domosdoshem

ne portugali nje ministre vjen nga shtresat e personave me aftesi te kufizuara, po ashtu komuniteti gay ka rol te padiskutueshem ne mjaft qeveri perendimore

mund te kishim dhe perfaqsim te komunitetit rom sa per te dhene nje shembull

 

 

Me fal te paskam keqkuptu atehere po ngaqe ketu me minoritet nenkuptohet automatikisht Dulja. smiley

Sa per keto te tjerat duhet te kene edhe nje perfaqesim politik. Ne vendet e tjera kane shoqata apo edhe parti qe i perfaqesojne denjesisht, kurse ne Shqiperi nuk me duket qe te kete njerez qe perfaqesojne shtresa te diskriminuara dhe te kene aspirata politike.

Po tani duke diskutu me shkoi ne mend qe psh ministria e mjedisit mund t'i ishte dhene dikujt nga shoqeria civile qe eshte angazhu prej kohesh ne mbrojtje te ambientit. Me mire s'po ta kujtoj se kujt ju dha.

qe me ke keqkuptu kjo sdojte as men as kalem, se me the edhe plako smiley

Roni, ti e luajte mire me keto nicket e tjere mer per ca kohe, por mungesa e durimit midis komenteve bote-fjale-iste te zbuloi. Mgjths hunteri ka treguar qamet sukses me zbulimin e atyre qe shkruajne me disa nicknames ketu tek Peshku, keshtu qe s'te ve dhe aq shume faj xhanem.

Gjithsesi, tashi hiqi keto brekushet ne nr shumes te partise se s'shkojne me ikona gjuhejashta smiley 

Nuk shoh as edhe nje arsye se perse une duhet te shkruaj me "nicke" te tjere!

 

As une nuk shoh ndonje arsye se pse ti duhet te jesh njekohesisht pro dhe kunder Mete-ist ose kutist etjist, ne varesi te te qenit edngjalist, e nga ana tjeter je njesoj i pandryshueshem enverist. Por ja qe keto ndodhin pavaresisht smiley

Mire mer dakort, une qekam "all of the above" po zotnia tate cfare je?

Rono, 

A e ngrejte grushtin lart kur lexove "enverist"? Nese jo, me vje keq te te kundershtoj, nuk je enverist... si e ka pas ai skeci me ata qoftexhinjte e Tirones mer...

Jo grushtin nuk e ngrjta se jam ne pune por u cova ne kome.

Po ky xhibi mer ca thu te jete? Enverist dihet qe nuk eshte, Berishist jo e jo, Nanoist kurrsesi, Edramist mazallah, Meteist largqofte, Hajadarist prite zot, Ramizaliste qoftelarg! Cere o ky xhibi mer amon???

Njeri i lire mbase smiley

Shkunde i tha se nuk vle per gjo .Nga gishti ne gisht dhe nuk binte deri mezi sa e shkundi ....ta kisha rujt tha se do dilte pelivan smiley

Do me gjete cfare eshte XhiBOLJA ?  Erdhi LefGOPEJA tani .Pak kohe shkelqeu ! Do iki prap e panjohur ose variant i kokes se kedhit ..idealist ,i barazlarguar pa parti , simpatizant i te djathtes , ulurims poshte e majta , etj etj

Derstiles !! Ti rruni Lesht ! smiley

Une nuk e di se car je, po meqe thu qe jom gabu qe te kom thone "plako", i bi te jesh femer. Atehere e ke plotesisht gabim kete nick-un lale. Qoftelargu me i perkit bota grave! smiley (Tepro e kisha per ty kte)

O nderro nick o nderro seks! Alternative tjeter nuk ke!

Bravo Saraci.
Per kete po flas ne une. Ketu (kupto shqiperine) or mik vellai, dell-at te vene perpara, te ofendojne intelektin dhe memorjen. Ja pyetja jote shume e drejte, dhe nuk mund te ishte ndryshe, kush jane figurat per kryeminister potencial? Zilch, ketu pakti u be, garant, sic ishte katervjecarin e shkuar, LSIja. Tani lugen dhe ç'i qi tëmën ça thamë e ça bëmë. Ku RILINDJA??

Rilindja gjendet te kater ministrat qe kane qene ministra nden Berishen gjithashtu.

Tani po me duket se mua dhe Bredhit na doli nje konkurent i forte per memorien smiley

Une e mbaj mend shume mire tere sherrin e Avokatit, se ne fakt ka thene shume gjera qe jane 100 here te drejta si psh karriera ne parti, rregullat e lojes etj etj. Ne teori Avokati e ka qajt ate muhabet, tjeter gje se pastaj tha mire ua beri Rama atyre qe i perjashtoi nga partia se shpresoj se do e kapte vete pushtetin. 

Po sic thote Pako, me Vilajetin ne krye ke shume potential km aty smiley Tani po iki te vjell ick 

koeksitimi eshte kolektiv. ku jane filizat?

Mu siper teje rriten* smiley.

*siper shkuljes se leshrave 

Shiko nuk eshte pyetje per ty ajo me lart.

Nje here te kom thone jom more me ty per politike se te ngatarrova me swed-in. Une nuk kam kohe te tepert per ta harxhu me ata qe kane votu njesoj si para si pas 90-s. Juve nuk ju eshte rrujte naihere per kete vend ndaj vazhdoni te votoni per "nenen parti". Mos u merr fare me pyetjet dhe argumentat e mia se do harxhosh kohe kot. Ta kane heq me kohe ate pjese te trurit qe te jep mundesi t'i kuptosh drejte.

Per tema te tjera s'ka asnje prob diskutojme po jo per politke se nuk ja vle.

ah ti digjesh per kete vend...kujdes mos te digjen leshrat ...se kot nuk tha Jozefina:kemi per te hik per lesh. 

Filisi te ben te fala ke Al Pazar.

Rregull Absolut i Partive me tru dhe me mend me dije dhe Deshire per te mesuar e aplikuar , per perzgjedhjen e "filizave " ne Boten e qyteteruar nuk jane pyetjet e zgjuara ..Ku jane filizat ?

Eshte provuar qe ka nje regullsi nga Bota e qyteteruar ku dum me shku mer Jahu ! . Duhet medoemeos te kalosh neper dy tre poste si psh nga me te argumentushmit ...Min i Brendshem deri edhe Mbrojtje , K/tar bashkie i kryeqytetit apo edhe nje nga Qyetet Kryesore me emer te Vendit ( jo Kukesi dhe min zgjedhjesh si Noka ).... dhe ne se Mundet edhe me Finacat , por qe kompesohet me specialiste te spikatur brenda partise .Ndryshe ndonje mund te kete IDENE se mund te mbijne  filiza edhe nga Rradhet e Shikut  ! Eshte dhe varianti i Grushtit te Shtetit nga Ushtria ose nga Presidenti si me rastin e Bamir Topit smiley  Dhe kushdo ketu mund te fantazoje me pejetje te mejtimit te mendjes ne fushen e Politikes se Madhe !

Olldelja dhe ekipi i Tij duhet ta kishin KUPTUAR kete , ne se pretendojne te kene te drejte te marin Kreun !

Ekipi Rama sapo Filloi !

Mullah Idriz ti je aq klluf sa sel bllof me fjalet e tua, lexo mire ca ke shkrujte!!!
PS nuk eshte parti qe e krijoi i gjati, kontribusit u zune me gure dhe u futen laskaret e te gjatit. Po dardha e ka bishtin prapa do shohim STORE kjo eshte e sigurt. O do vi Monika qe do ti luje fene.

Une lloin tend e di qe e perdorin per ca boshte qe te mos ndryshken .Biles nje miku im pruri ngas Rusia shume prej tyre dhe nje i HUMBI smiley  ....Ku e sheh "bllofin " psh tek Edi Rama qe nuk ka qene minster i Brendshem apo tek Filizat ? smiley

Ti je lloi i inercise ne teresi effkey po ne ne fshat tone kesaj i themi SUME ....tha karrocieri ...Nuk ka faj djali mesuese !

Dhe megjithse mbaron me Y nuk e meriton te ta theksosh ate me nje me nje po e ka nje ...Y ne fund smiley Poshte Qeveria pa Filiza!

Trashesia jote me argeton, je si Jokeri pallatit smiley flet e flet dhe thua ka...iqe. Dhe njesoj si Jokeri i lepihesh gjithmone mbretit te rradhes.
Ekuivalenti Lefty-t ne kampin tjeter

Lefty nuk e ka dellin artistik te shokut Xake te lutem shume, or tije!!!

Dmth qe Fernandeli pasi e kaloi u kthye dhe i futi nje shqelm .ushtarit te TUNXHTE ! ..Byth e njohur .. Nuk ke Humor Effçe ,te del me metozori  dhe ma do mendja je perseritje e letrës Higjenike smiley... po si zakonisht i lyer me ngjyra dhe nuk duron dot pa të përdorur smiley !

Left me ...I ne fund  eshte  certifikuar dhe nuk shtihet .....ndersa ti perpiqesh te lodrosh ( ose serfosh ) ne detin e handikapateve mendore si sume e zgjuar ! Po mos u murzit , mos e mer me axhele .Sikaret e tu , psh Endrit me nje po nje po e ka nje ....,.Y ne fund , edhe pjerdhin nga Lageshtira pervec Gromesimave ! Vijne sa vijne dhe ikin me "Olele Oidirsi " smiley

Kishe ndonje gje per Bllofin apo je qe je pse te mos gromesish njeher ketejza smiley

 

Po mire mo c'e ke kap kete inat me Y-ne njehere. Se edhe ti me Y e ke emrin, po prap nuk te shan njeri. 

Endrity ose turqisht Shefqet ! Pse ke qejf ta dish , dhe pse quhet sharje ? Ti e meriton , me nje me nje po e ke ama nje ....Y ne fund .Duhet te kesh qene ne Korce ta kuptosh . Po perse trazohesh me  ofrues frekuent te njohur si Letra Higjenike  smiley

Une nuk te krahasoj ty me te tjere , as me Left me ....yyyyyyy ne fund ! Dhe po do ta dish perse nuk e kam me ty.... Je i brishte ....je nga ata lloi i studenteve  qe tremte Nandi ( np ) tek Filmi "Ne fillim te Veres . Nuk je per keto dhe KOT futesh sikur e MBAN . Ke gjithe ato analiza qe kane marre mend Ekonomistet e Botes qe nga   Ballkani Rajoni e me Gjere .... le me diturite per Demokracine ne Parti .dhe rezultatet e zgjedhjeve .....Plus qe ke dhe fshesaxhij nga Mbrapa smiley

Une me ty e kam vetem tek ...Cfare ke me Çuçajt ?...po munde ndonje gje konkrete ! Sepse të sulmosh nje njeri Konkret pa e njohur ( ose e njeh shumë mirë dhe jep arsye )sipas stilit te këtij handikapit mendor efçes qe e quan veten Mbret  ...o kuje o kuje , qaj o Lefkope qaj e çirru . lesh ne koke mos te mbeste smiley  ...... , ty , vecanerisht atyre që nuk janë karierist të pistë sikur nuk të shkon për shtat !

O Xake ti nga nje ane ju ben biografi dhe te imagjinuar te gjitheve ketu, nga ana tjeter merzitesh se njerezit nxjerrin biografite reale te personazheve publik. Ndaje kete muhabet. 

Te thashe, nuk i njof fare Cucajt e tjere, mbase jane rob fantastik. Bledi eshte nje rrote k... absolut, nje cun pa profesion e qe eshte ne ate parti vetem se ka nje lidhje te ngushte me Ramen qe te gjithe ne peshk e paskan marre vesh. Kaq e thjeshte eshte e gjitha. Nepotizem perfekt, qeveri me shoke e shoqe personale te kryeministrit. Ekzekutiv or tije. 

he fillo pak me kaken me vija. smiley

e ka thone mire Cimi, vlere je vlere smiley SIgurims i vjeter je na zbulove nga YYYYYja ne fund eee smiley

 

POSHTE QEVERIA!!!!

ps: I always wanted to say that smiley

smiley 

e shef mer cte boni Rilindja; ty e ca te tjerve? Te hoqi fryken e te dha lirine te thush e te bosh si te dush... smiley 

Pu ka si opozita mer!

 

Rrofshi cuna per ket shanc qe na dhate.

Tani, a me thote dot kush se ku shef ndonje filiz figure per KM ne qeverine Rama?

Vilajeti dhe Koka bre tu mbyllte e mendjes.

Plus qe mund te futet ne loje Lakrori ne rast te nje situate te jashtezakonshme.

 

Une nuk kam kohe te tepert per ta harxhu me ata qe kane votu njesoj si para si pas 90-s. 

Guce, me shume durim dhe respekt per te tjeret ne pergjithesi, do thoshte Ilir Meta.

Mire mer mire, po prit se ke me pa gallata te tjera. Sa Sajmen dhe kete pallen Vilajet i njohin robt kush jane, po prit se eshte bo Bled Cuci minister or ti. 

Endrit  me nje...Y ne fund . Mbase dhe i njeh po si Si race Çuçajt jane asharij .Ke ndonje peng ? Shif njehere mbrapa se mos shkelesh ne berthamet e Hurmave te Arabise dhe te del Shejtan smiley  apo e ke ngrene dhe ti peshkun e Kuq smiley

Nuk e di Xake, nuk merrem me biografi fisi une. Mbase te tjeret i ka te mire fisi, nuk po flas per ata, ky eshte bloze. Rob pa profesion, nuk ke ca ti thuash me. Biles eshte nga ata tipa qe po te mos ishte ne PS, ti do ishe i pari qe do e tallje.

Pra tip qe ja ka per borxh karrieren Rames.  Nje Flamur Noke i PS-se apo jo?

Une do thoja qe kjo qeveria ka 5 tipa alla Muli apo Aldo Bumci (ketu jam dakort me Meron) , pra njerez komplet qesharak per postin qe mbajne. Sic e shef nuk du me i komentu shume para kohe se do kene kohe te tregojne, po Cuci eshte definitivisht nje nga ata. 

Nje gje eshte e sigurte, pavaresisht aftesive te tyre, te gjithe jane ushtare te bindur te Rames.  As edhe nje qe te kete qene rival i Rames apo qe ti kete dale ndonjehere kunder.  Sa per 5 kodoshat e LSI-se ata jane te imponuar rreptesisht nga Meta dhe modeli i ri qe na shiti Rama se do perzgjidhen ata qe kane aftesite me te pershtatshme per postin dhe nuk do kete parcelizim, ishin dokrra propagandistike.  Meta i ka kerkuar pese ministri dhe i ka thene keta do ve une dhe mbaroi kjo pune.

Ai eshte problemi final i gjithe politikes shqiptare. Se ti mund te merrje dhe Bernanken e Krugmanin e ti vije ministra, po nqs i thu do firmosesh1, 2, 3, se ashtu eshte nje pune (ose akoma me keq, fillojne ata e mesojne se mund te bejne keshtu allishverishtesh se ne Shqiperi nuk te deno kush) ose ndryshe te fluturova nga karrigia atehere nuk ka rendesi ca njohurish e aftesish ke. 

Po gjithsesi edhe mjat revealing fakti qe 20-25 vjet mbas renies se komunizmit, klasa politike shqiptare konkuron denjesisht me Byrone e vitete '80. Sepse autoritarizmi ekstrem atje te con. 

Nje merite i njoh Priftit une ne te gjithe ate mesele e videos se tij, qe na tregoi me regjistrim se si realisht funksionojne gjerat.

Si i thoshte trimi i maleve te Skraparit "Beje, pse s'e ben?!" ose "Ke nje gje ti qe ua e ke me nge njerezve" apo "Mos u be merak per gjykaten e larte se vajzen e Shpreses e kam rregulluar une"

Ka vetem nje gje te keqe ne kete mes, keta milidelet jane te bindur se vetem Meta-Prifti-LSI operojne ne ate menyre e tani ka fillu te justifikohen me "beri c'beri LSI ata jane parti me vete, ne i kemi shajt perhere, po ja nga halli duhet me bashkepunu". Te gjithe ashtu funksionojne, te gjithe te kryetari ikin japin copen, prandaj vihen Mulra e Cucra ministra, qe te mos bejne llafe e te dorezojne pjesen te shefi. 

Disa mund te jene te bindur, po keta tipat e peshkut jane nuk jane aq gdhe nga ana intelektuale te mendojne ksi gjerash.  Thjesht e mohojne ose anashkalojne ose akoma me keq bejne krahasimin me PD-ne, kete gje sepse PS-ja dhe Rama jane "te tyret".

He su i thua tani  Shefqet  ? Konkurohesh ti ? Pervec qe njeh Bermaken dhe Krugman njeh thelle dhe Byrone Politika para 80 .Kush eshte ai qe mer mundimin te thote per ty qe me nje me nje po e ka nje ......Y ne fund smiley Tani konkretisht me qe vazhdon kemngul ne hapje Horizonti ne Ballkan , Rajon e me Gjer nga s'mund te te kapesh DOT .

Te pakten ne kohen e Minsiter Blushit , kundershtar dhe kandidat per K/tar PS per ty , i vetmi kunde3rshtar i denje po per ty , Blendi ka qene Drejtor i Drejtorise Juridike dhe krah shume i afert i tij !. Kjo te thote Gje per "hicin "tend ? Ose fundja dhe sipa Krugmanit nga autoritarizmi extrem tek futja Pordhes kot ose ....lleqet nje ure i Lidh !  Bernankja nuk dyshoj  qe e njeh me mire dhe mund ta kete ne favor tendin !Dmth kaq kuptove qe vetem me RAMEN nuk e lidh Gje smiley

Po s;ka gje mos u Murzit se nuk eshte personale .Eshte cfare shtyp me tastiere ne Blog dhe prandaj them qe me nje me nje po e meriton ...Y ne fund !  Dhe them je i Brishte sepse te duket sikur te Iken Meritat ne Familje , Shoqeri , Parti , Kalse e Perndjekur apo ish Komuniste , Ballkan Rajon e me Gjere se te tha Oidrisi qe ke nje Y ne fund smileysmiley Ik nga personalja se shquhesh si rrote Mulliri nen nike te tjere ! Te dalin ata niket eb tjere .Te Endrit me nje po e ka nje ...Y ne fund , shquhesh per analist smiley

O Xake, pse eshte Bled Cuci sot ne PS a di me e thene apo jo? Se nuk eshte fare as prej Drejtorise Juridike as prej Blushit, e per kete te flesh i sigurte. 

p.s mos u fut te puna e Blushit, kryetarit, autoritarit, se nuk kupto gjo ti. Nuk ka te bej fare me njeriun ai muhabet, po edhe kur ua thote Rama ju prap nuk e kuptoni. 

Prap vazhdon me berthamen e Hurmes ti ? Po thuj ore se nuk je ne Byroin e para 80 smiley As Krugman nuk te lexon ! Nuk te vret njeri ! Na ndrico sic ke emrin , Shefqetosna e leri tundjet e kokes "ashtu eshte nje muhabet "  .Ne po llafosim per Qeverine me njerez konkrete jo per lende Dushku qe ka Plot Pylli i LefKOPESE smiley

Cfaredo gjeje mund te ndodhe ne te ardhmen dhe per kete askush nuk ve doren ne zjarr por ti po paragjykon jo vetem si Karierist i PISTE por me ndyre se kryepercaresi thashethemexhi Berisha , i cili po te vesh re me kujdes , nuk shkel ne Derrase te kalbur me te smiley

Nejse mo pergjigjju vetes .dhe nje tufe qe u vjen e te vijne mbrapa smiley Kemi plot raste te llafosim !

Edhe njehere, ti nuk mund te flasesh per thashetheme se ti merresh edhe me thashetheme qe shpik vete. Gjithesi te fala Delines o Xake meqe e paske merak te madh Cucin. Po mire qe i dole ti ne mbrojtje Mul Nokes te Ed Rames se ai aq tallash eshte sa as vete nuk e ben dot. 

te kesh mik dike (mashkull) me te cilin te lidh nje femer e perbashket - duke mos qene fis, flet per vlera reale miqesore dhe te sinqerta. 

Po zhytesh thelle  eme thelle me .....Delinen ? Sikur nuk eshte ajo Ministre ? Nuk doja te vija me se u sqarova se cfare mostrefshehposhte kopertures se pordheve ne teori ,  ,po deri ketu kujdews se hyn edhe ne Racizem Gjinor qe nuk i shkon per shtat Blogut as per inerci se te moren erzin smiley 

Te mbajte Jotja !

Vlere je Mullah Idrizi,

Djemte tane luftojne ne male

ne i kemi gjithmone prane

pushka jooooone eshte e nxehte

pushka partizane.

 

Skuadren e Ringjalljes nuk ta shan njeri Mullah Idriz, te gjithe Çuna e Goca te mire i keni, njeri me i mire se tjetri. Ata do e bejne Shqiperine.

Ja po ta japim dhe benefitin e dyshimit, te shohem ca do kerrejne keta njishat e vllarres, po se mos fillojne e qahen se trimat nuk qahen ore.

Me kaq e mbyllim transmetimin dhe jemi vetem ne marrje te shohem

Mu me thane se shume nuk kishin pranu te merreshin me idene e dorzimit te madatit...

Ca dreqin ben ministri per marredheniet me parlamentin?

Cfare ministrash do jene keta? Titullare, por me nje sekretare e nje zedhenese si staf? Apo me staf te plote? 

do te mahnitesh pas 300 diteshit te pare...

Ngelen "te mencurit" duke nxjerre mencurine e rradhes: jane njerezit e Rames. Po sigurisht mer te tij jane. Kur nuk ishin te tijte shkuan e bene BAMIResi. No more free fara luledielli, get used to it.  

Nderkohe qe plakat e PD-hit e kalojne gjithe diten duke hedhur mallkime, Toni i shkruan Kryeministrit te ardhshem se:

“I dashur kryeministër. Po ju shkruaj për t’ju ftuar në një event të cilin unë po e organizoj në Nju Jork në muajin shtator së bashku me Jim Kim, president të Bankës Botërore. Është një mbledhje private me krerë shtetesh për të ndarë eksperiencat e implementimit të qeverive të suksesshme. Do të jem i lumtur nëse do të mundeni të jeni pjesëmarrës. Siç edhe unë me shpejtësi kuptova kur u bëra kryeministër, një prej sfidave të mëdha është jo në vendimmarrje me strategjinë e duhur, por dhënia e rezultateve në praktikë, është kaq e thjeshtë pra bërja e gjërave realitet. Prandaj që prej kohës kur unë e lashë zyrën jam fokusuar në dhënien e ndihmës efektive qeverive në të gjithë botën. Jam tejet i lumtur që Jim Kim i Bankës Botërore ka vendosur në zemër të axhendës së tij qeverisjen efektive, gjë të cilën ai e ka quajtur ‘Shkenca e përmirësimit të shërbimeve publike bazë’.

Aktiviteti i shtatorit do të mbledhë së bashku udhëheqësit botërorë për të ndarë së bashku eksperiencat që lidhen me përmirësimin e shërbimeve publike. Është një mundësi për pak prej nesh që patën  privilegjin dhe sfidën  të udhëheqim disa vende,  në shkëmbimin e mendimeve si mund të përmbushen detyrat në të tilla pozicione. Nuk pres që ne të gjejmë përgjigje të thjeshta, por jam besimplotë se kemi shumë se çfarë të mësojmë nga njëri-tjetri. Jimi, së bashku me mua, shpresojmë që ky aktivitet në Nju Jork do të jetë fillimi i një dialogu të vazhdueshëm për të tilla çështje. Shpresoj të shihemi më 23 Shtator në Nju Jork”, shkruan Bler në ftesën e tij.

Është një mbledhje private me krerë shtetesh

Eh mire o mire!!!

Bame nuk kane faj qe nxehen. Berishen qe nga 2009 nuk e qaste njeri afer, i shkote si zagar nderkombtareve nga mrapa per nji foto kurse kryeministri i ardhshem ftohet ne New York nga ish-kryeministri me i suksesshem i Britanise se Madhe dhe Presidenti i bankes Boterore ne nje mbledhje private me krerë shtetesh...

Tashti po te ishe ti ne vend te ktyne cunave te PD-hit nuk do te vite me plas? Trego te verteten!

Vej bast qe me vete mallkojne: a u xerrofte ai avion ne mes Atlantikut ishalla e te hongshin peshkaqent o Ed Rama!

 

Une nuk do cuditesha nese kane fillu me bo sabotime qy tani ne Rinas... Mo keq ka per ti dal, se ai njeri e ka provu se mbijeto ne nudo plazheve te atlantikut.... ka per tu kthy gjith energji masanej...

Mora vesh qe xhibi kish thone qe sa tjem gjalle une Ed Rames nuk ka per ti shkel koma ne token Amerikane. Nuk e di se ca ka ndermend me bo!

Nga ana tjeter Endrity me hunter kan bo plan qe te lidhen me zinxhire te rrotat e avionit ne Rinas qe avioni mos ket mundesi te ngrehet!

Trima jane nuk ke ci thu! 

Pse nuk thua te presim levizjen e Koklopes, shiko kur te takoje nai te rendsishem Liri, ja organizo Xhoni smiley ose do boj nai show.

Kur te shkoje i gjati te mledhja e peshkaqenve se mos i kerkojne koncesionet ata, apo e kane thirre per cun dore qe eshte, te beje ca shaka te kripura me Ducen smiley

Apo der ketu eshte transparenca der te show qe do shkoje ne NY dhe do haje e do pije me Nacut, se mos bohet si Korkodilli qe hori piu se mur vesh njeri ca u tha e ca u bo, po erdhi dhe i qiti grevistet e urise si lecka perjashta.

së bashku me Jim Kim, president të Bankës Botërore

ne fakt nje here ne Gjeneve jam takuar me Zevendes Drejtorin e Bankes Boterore dhe keshilltar i Presidentit Bush, ne grup ishim kater veta nga te cilet 2 vartes te tij direkt, vetem qeshem me shakate e tij, beri nja dy verejtje qe i takojne si shef i modh qe ishte dhe shif shnetin.

Ky muhabet eshte vetem PR se piktori as thith fare nga financat dhe nga politika, le ta themi.

Rono, pash Zotin mos mu kllufeps ene ti! Mos fillo me nai bo reklame Rames me keto letrat e parapagume. Pse o burre ndihni patjeter deshiren me ra ne nivelin e debatit salist. Po hiqni dore mer plak nga keto metoda se jane vertetu tashme, qe nuk pune uje. 

Nejse, sa kohe te merreni me Ramen e keni te sigurte qe nuk hiqni dot dore nga Saliu. Po te njejtin stil ne qeverisje, po i njeti harbutllik ne parti, po te njejtat menyra me "shit men" me nderkombetare, etj. etj. (qe mos te te lej ty apo nai tjetri kenaqesine e evidentimit te ketij fakti, ky i fundit eshte nje defekt shume i madh edhe i Bamirit)

Tani nai xhevap per ate problemin autoritarizmit ne qeverine e re do na japesh apo nuk e shef te arsyeshme? Nai pergjigje se pse robt votojne per PS dhe ne qeveri eshte vetem partia e Rames, do me japesh? Nai pergjigje se pse edhe nai rob me aftesi te provuara ne fushen e tij nuk eshte ne fushen e vet por ne vend pa lidhje?

 

Te pakten qeveria e re eshte mire ne shkallen e ortodoksofobise.  Kryeministrin e ka ortodoks, plus dhe ja 3-4 ministra te tjere.  Gjithashtu me Ramen KM, Meten KP e Nishanin presidentit s'kemi asnje nga kreret e shtetit mbi Drin.  Ne fakt me origjine s'i kemi asnje mbi Shkumbin fare.  

Mbi Shkumbin te rrine urte se plani per vendosjen e kufirit ne Shkumbin eshte heq nga tavolina ne minutin e fundit! Kush ka pune te vrej punen, kush eshte ne shkolle te vrej studimet, punet e shtetit i ka tjeter kush ne dore tashti!

Po pra! Te rrine sus!

Nuk e kane kulturen per pune shteti.  Vetem nenshkumbinsit e kane.

Me behet qefi qe e paske kuptu!

Jane nja 10 kaure ne fakt ne qeveri.

10 kaure?  C'jane keto terma ortodoksofobe anadollake qe perdor ti?

Folklor.

Gabim ama qe s'kane nje minister grek ose grekofil qe te kompletojne tamam tabllone.  Shoket e Omonias me ne krye Vasileos Bolanos ishin merzitur shume per kete gje.

Ehhh greket u mesuan keq me ata siper Shkumbinit qe u flanin det, varre-lapidar, tapi tokash, etj, etj.  

 

po si ja dhiu kshu Rama ktyne cunave... smiley 

U mesua u mesuan por dhe me rilindasit do mesohen mire.

Mire, mire po greket po ankohen nga rilindasit se...

Ty si i djathte qe je duhet te vi mire qe po ankohen

Lojra e hazdisje sa per dukje jane po he.

Ty si i majte qe je nuk duhet te te vij mire qe po ankohen

Ne te majtet grekut ja treguam vendin ne 46!

 

monarkofashisteve. se te majtet i kemi pas gjithnje vellezer. Aris Veluhiotis, para se ta vriste Zerva, ka ardh ne Shqiperi. 

Fertele i bete mo.  Po ata ishin monarko-fashistet greke.  Tani s'kemi me monarko-fashista greke por vetem greke qe na duan te miren, dhe ky perjashtim i tyre nga qeverisja e vendit nuk eshte gje e mire.

Ka lezet, qeveri me cuna e goca te reja. Ndalini ter keto smira negative o njerez se qeveria ska fillu pune akoma. Me kaq inot sa keni ju ska per tju marr njeri seriozisht kur qeveria te bej ndonje gabim se i keni harxhu fisheket, kritikat dhe paanshmerine qe tani. 

Rono, 

A e ma men maksin a jo? Nuk e jepte qe nuk e jepte besen per te miren e Shqiperise...

me erdh keq se kish kapacitete...ligjin e njihte mire!

pikerisht pra; oferta jone qe prove per flladin e ri te bashkpunimit e vllazerise qe po fryn pas 23 Qershorit....

Jane si ato qent inatci qe mezi afrohen. 

Nuk durove dot dhe e nxorre dufin, duke me krahasuar me qente, por une do te thosha qe sa me shume i njoh njerez si ti, aq me shume i dua kafshet. Eshte thene shume kohe me pare, por mesa duket historia perserit vetveten.

makso me vjen keq. Thjeshte e perdora qenin si figure letrare.

Ju per 'vellazerine', beni thirrje, vetem kur jeni hipur dhe vetem nga peshku.

akoma nuk ta ben zemra te thuash se per Shqiperine do jepje kontributin tend, edhe po te ta kerkonte Rama. smiley 

Une te garantoj, qe e kam gjetur menyren per te kontribuar per Shqiperine, pa qene nevoja te jem fizikisht atje. Pyetja qe do pergjigje vertete shtrohet: "A eshte Rama ai qe punon per Shqiperine, apo jo?". 

Rono, 

Kom nigju se per hirr te frymes se bashkpunimit do shtrojne nje tip Mukja 2.  Po kane dhone urdher, asi pule te pjekme mos te kete. Nuk dune me ofendu kend.

8 vjet kish Sala me e bo ket....

Bame mos dune me e bo ket Muken 2 si puna atyne renactment of civil war battles qe vishen robt me uniforma te 1860?

aaaaa do ishte bukur ashtu....po kom fryk se do u perpiqshin me ndryshu historine....

vendi i vogel nuk i duhen kaq shum ministri. 

ne do i bejm te gjith shtetasit ministra, ne kete menyre do jen te gjith te pergjegjshem per vendin e tyre smiley, Ti ministriT car misteri do te jesh, i mean ti mister T cfar ministri do te behesh ?.. un e kam zgjedhur jam ministri i plazheve Minister of Bitches .. hells yeah smiley

Tashti in all seriousness, ministria e Ushqimit, Sportit dhe Arsimit duhet te ishin te gjitha bashke, kush mendon se kam te drejte!?

Niko Peleshi zv/kryeminister?!    smiley

16. Ministria e Mjedisit: Lefter Koka

eshte ky i njejti Lefter??smiley

From Wikipedia, the free encyclopedia

Lefter Koka (born on 4 August 1964 in Durrës[1]) is a member of the Assembly of the Republic of Albania for the Socialist Movement for Integration.[2] Koka served as Mayor of Durrës from 2003 to 2007 with the Socialist Party. Koka leads the Socialist Movement for Integration group in parliament.[3]

He is the brother of Nard Koka, a leading member in the Albanian maffia.[

 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).