Ferri ngriu sot pasdite kur z. Berisha dha doreheqjen nga posti i Kryetarit te PD pas 22 vjetesh. Berisha tha se do te vijoje jeten politike si nje deputet dhe anetar i thjeshte, dhe premtoi se energjite e tij te shumta do t'i jape per ceshtjen e Partise Demokratike, dhe per Shqiperine. z. Berisha vijon ne keto momente me fjalimin e tij,  ku ai ben nje rezyme te karrieres se tij politike dhe arritjeve te dy mandateve si Kryeminister. Berisha permendi "lidershipin e ri" te PD pa hyre ne detaje por bastet vihen se shumti per kryetarin e Bashkise, Lulzim Basha.

 

544 Komente

Lamtumire! smiley

Z. Berisha te japim fjalen e nderit se do t'ja marrrim serish kalane komunistave filo greke e filo sllave nen shembullin e vepres tende.

specifikisht tha se nuk eshte lamtumire.

nuk do ma nxirrte goja tha, kurre!!!!!

 

Po pra. Doni doreheqje. Na, mbylleni gojen. Por s'iki pa me lene shendeti.

Blendi, po ku eshte fjalimi i tij, na i jepni edhe neve, apo shyqyr qe jeni mrena juve smiley dhe shijoni ter fjalimet e liderve smiley

eshte duke u dhene live ne keto momente

Do mbetet gjithmone ne zemrat tona.

pa dyshimin me te vogel!!!!!

Z. Berisha te japim fjalen e nderit se do t'ja marrrim serish kalane komunistave filo greke e filo sllave nen shembullin e vepres tende.....Dyshe simatike Rama-Tadiq

Dorheqje me brandin puro komuniste, un jap dorheqjen por kam o ket ket ket ket ket .. ouffa u lodha dhe un tuj numru! Doreheqje pa prestigj dhe pa vizion Ols . kemi met pik viz pa opozit! Time to face it!

Po si paskemi ngel pa opozite moj Lida? Po tere ato vota te bardha i harrove kaq shpejt?

ehh more trim, saliu eshte vete komunist, ashtu e pandehja dhe un demokrat por ai asnjeher ne jete te vet dhe sidomos pas 1990 nuk e kam degjuar te thote 1 here te vetme POSHTE ENVER HOXHA e shumta ka thene poshte diktatura smiley

 

edhe se te gjitha pergjegjisite per humbjen i merr ai... ky eshte burr, jo si ai qe bertiste qe posht ballkonit per vjedhje 

mos qaj

eh me ka zene nje rrufe... u preka per bes... thone qe ka nje shpirt te bute e prandaj nuk denon njeri per korrupsion: lere te haje edhe ai- thote ... kjo iu be "verhaengnis" do te thoshte gjermani

Per nji moment harroi se po jepte doreheqjen...tha "mandatin e ardhshem"

Bizarre!!!!

Do ta krynim mandatin e ardhshem tha.

E ka thene 3 here gjer tani!!!!!

Tha dhe mandatin e ri, plus mandatin e ardhshem, vendi me i mire i planetit. 

Dhe arroret smiley.

Miliona ullinj, frutoret smiley.

4fishim i tokes bujqsore tha!!!!!!!! eh mire mire, nuk kish rritur grure ndonjehere baba Tomorri....

e ka fjalen per mandatin e ardhshem te PDse (psh ne 2017) dhe ai mbetet anetar partie!

Obobobo prap me arrore...

Zoti Berisha. Faleminderit qe s'bere me shume deme se kaq, sepse mund te kishe bere.

Përgjegjësia për këtë humbje bie vetëm mbi mua, Sali Berishën, kështu që duke marrë përgjegjësitë që më takojnë, me një vendim, kam vendosur të jap dorëheqjen nga të gjitha funksionet e mia, në forumet e PD, të jem njeri i thjeshtë, njeri prej jush, anëtarë i PD dhe deputet i saj. “- tha Berisha.

A e mendoni qe ti thote Rama keto fjale?
Baah kurre!

 

Fjalet jane gjeja me e lehte ne bote. Rama do ta thote dhe ai pas tete ose kater vjetesh, sic e tha Fatos Nano.

Epo Berisha e mori PD falas. Rama e bleu me dallar smiley

kjo pyetja jote eshte me objektive se nje objekt qiellor qe do godas token neser ne darke..

Skishte ca te thoshte tjeter. Kishte luksin e nje humbje gjigande. Ta shihje si do ulerinte po te qe nja 3 mandate minus. Nejse, prape kryetar pd-je e ke shume shpejt. Nuk e shkul nga fronimi pd askush pervec zotit. 

Per mendimin tim jane te rralle njerezit si Berisha

Shyqyr, nuk thu!

Prap me retorika planetare???

Ka rrjedh! Kanceri u mund..

Zoti e do Shqiperine smiley

Vafsh ne P.. Te plakes  Doktor Peshtyma ! 

...uff mo mezi po pret ta mbaroj ate dreq deklarate me 100km ore po e lexo...sja ndau syte fletes... smiley 

si tha : vdekshmeria shoqerore... upss jo ....vdekshmeria foshnjore smiley
(paralel me NN smiley

Ai po jep dorheqjen po nuk i beson vetes! Po flet akoma per rezultatet e Qeverise se tij! Mirpo populli, sovrani foli me vote per deshtimet!I tha Berishes! ik, kepout qafen!  Berisha edhe i deshtuar, i paafte, eshte krenar! smiley Projektin "Shqiperia vend i zhvilluar" ta realizoje kur te mar pushtetin me 32 Gusht mbas Kater vjeteve! 

A njef njeri nej doktorr ke 5a se ky ka nevoje per shtrim te menjehershem. It is way past due. 

facebookun e qujti arritje te veten

smiley

vetem se ka nje problem me realitetin... filloi serish te numeroj arritjet.. kaq larg realitetit ishte sa si cdo prijes u be viktime e qelbesirave servile qe e rrejten e nuk e kuptoi se po c'ngjiste, ose edhe rrejti veten .. sa embel eshte ta rresh veten 

Analiza tulle (nga kendveshtrimi i PD-se)!

Humba sepse kundershtari i premtoi popullit ato qe ne nuk mund tja premtonin, tha.

smiley

Pjesa tjeter, sic po e degjojme eshte mirakell

 

nuk e kuptove ... eshte i holle ai... nuk e fitova se nuk mund te premtoja vende pune ne administrate... para e flori e luge floriri si kamunistet... ky eshte nenkuptimi

Problem super te madhe me realitetin!

Ashtu thonin dhe per enver hoxhen. E genjenin servilet per realitetin. 

Arroret, kanalet vaditese, e bukura e dheut, boshti i jugut, mandati i ardhshem...

Ky me duket se eshte fjalimi qe kishte bere gati per fitoren, e ka modifikuar i cik ne ca detaje

smiley

Po mendoja te njejten gje.  Ka qene fjalim i gatshem se s'ka mundesi.  

sigurisht qe i gatshem biles edhe me e lexu e lexoi me ca lapsuse, nuk ia ndante syte fletes, hehehe

Dhiz iz a mirakell! Hurray !!! 

Me vjen keq qe Muc Nanoja,Mero Baze apo Arben Duka nuk kane me karriere tani...

Arben duka do te behet fakir... do te vete-varroset e do te ringjallet dic tjeter kunder rames

....nuk keni per te degjuar kurre nje fjalim lamtumire nga une tha,rotacioni ndodh smiley!! po ben fushate akoma..hahhaha...ve bast qe pas 1 jave do kerkoj zgjedhje te parakohshme!!

berluskoni i hongri 7 vjet...nese vertet jemi ne demokraci edhe  sala s'duhet te shpetoje....nuk hyn ketu fare nese rama do te duket i meshirshem etj....ky dhe disa te tjere sidomos meta e mediu duhet te lajen shume hesape qe i kane popullit shqiptar.....nuk e di nese edhe edi futet per vete ne kete grup!!!!!

ca lidhje ka rama si kryeminister me funksionimin e drejtsise? ky do jete prokuror dhe gjykates tani e tutje?

ueee,  dha doreheqjen keshtu thate fare..  pa cik gjakderdhje, a cik 97 aa..  sqenka burre, turp!smiley

Na e zuri revolucionin ne fyt. Amon mor te na kishte dhene nje here mundesine te perdornim ato flakehedheset e reja fringo te prodhimit anglez.

U derdh gjak edhe kesaj radhe..mos u merakos!!

I la pushket ngreh...ku ti fusin nashti?

Urojme moj Zane tu kete lene Dogra , pa thepe e shtjegez per Partine ose PD-hin  , se zametet e Albes do u duken si qershicka   smiley

Shqiptare, paskeni qene Zvicer dhe nuk e keni ditur! Mosmirenjohesa! smiley

 

haha, kapte kamera nej grua qe qante me denese te madhe, si per enverin

Obobobo nuk po e lexo dot letren

Filloi fjalimin nga e para... Poshterim LIVE. 

Ka ngateruar fletet me duket.. nuk mendoja kurre se nje njeri publik mund te poshterohet ne kete fare feje. Te dridhet mishi kur e degjon edhe te mendosh se ky kancer mund te ishte ende ne trupin e Shqiperise.

 

Po ju harxhon kohen kot shqiptareve!  U ka lene shqiptareve, brezave te rinje, nje grope te madhe dhe te zeze! Borrxhe te medha! 

Nuk e dha Ai dorheqjen. e mori populli me shqelma QELBESIREN.

SAKTE!

 

E Sali bolleku, te mbaroi boja!!!

 

E ndigjoi njeri ate grune qe bertiti, ne i kemi fitu zgjedhjet?

 

 ka marr me mijra mesazhge ne fb qe me thone mos jep dorheqje, poor une e kam marr vendimin, do ta jap dorheqjen! smiley

......kam marre me qindra mesazhe me sms, blackberry, whatsapp smiley 

edhe Tango...

...mos e fut aq thelle se e humbi..shyqyr dhe kaq 

PERPARA!!!

"te ecim pas tij" -- prijesi yne i ri eshte me siguri mashkull!

ca tjeter mund te jete? se un vec burre ose mashkull shof si alternativa
(mire qe nuk vret njeri nga browseri se rrezik Elba, Tropizma ose gjembi kishin me e shkel kembzen me shpejt se liqeni kur shtiu mbi berishen, berishen 2.0 dhe berisha versioni reloaded)

Ajatollahu e  beri si zoti Maliq "Une nuk do jem me kryetar, po ketej rrotull do me keni".

Nejse, Ajatollahu dha firomen e fundit.

Do ishte nje mrekulli nese neser do lexoja nje shkrim nga Rexhep Qosja! E vetmja gje qe mund te luaje rolin e qershise mbi torte.  

 

Xhepi ka hap shampanje sot...

Ajatollahu e  beri si zoti Maliq "Une nuk do jem me kryetar, po ketej rrotull do me keni".

lumi un qe te kam komshie

kur merzitem, vi e rri-e smiley

 

...e them kete, tha, qe te gezohen ata qe me duan,  dhe te hidherohen  ata qe sme duan...smiley

kujton se eshte akoma edhe ligj edhe maliq... 

Thua ti qe nuk eshte me ligj ai. Pa pyet njehere Golet qe jane verdalle!

p.s Av smiley

Tani Ta zene Kalamajte me gur sic zinin Lolon e fshtit..
 

 

hajt urime te djathtes shqiptare, se shpetoj nga i komunist si Sala!

 

Ceshtje kulture thane. 

Tosi ne 2005: Largohem menjehere nga te gjitha postet politike

Rama ne 2009: Sot jam me i forte se kurre.

Berisha ne 2013: Pergjegjesia eshte vetem e imja. 

 

smiley O Endrit!!!!! smiley

Sa kot. Po Rama s'vinte pas tete vjetesh pushtet.

Po qe per kulture, renditja eshte Rama, Nano, ______, ________, __________, Berisha.

Edhe? Duhet me ndejt ne politike derisa te fitosh???

Po krahason dy njerez me tete vjet pushtet e tete vjet opozite, me nje njeri me 0 vjet pushtet e kater vjet opozite. 

Jo po permend parimin e thjeshte, qe kush humbet largohet, nuk qendron deri sa ti vi koha patjeter te vi ne pushtet. 

Endrity, a po flasim per njeriun qe beri 1997-en per te mos ikur? S'jam me memorie peshku une, dele qe ndryshon mendim me nje reklame apo fjalim ne TV. Ky eshte i vetmi politikan ne historine e shqiperise qe dogji vendin per te mos ikur, ti tani ma levdon si te vetmin qe iku me fisnikeri. Po tallesh ti tani? Edhe komunistet iken me me pak deme se ky.

Nuk te heq asnje presje. Dhe per mua trashegimia e keqe e Berishes kjo eshte, refuzoi te ikte edhe ne 97 edhe ne 2001. Po ta bente sot do kishim pasur disa kryetar te PD-se, jo vetem nje apo dy.

Por pas 2005 Nano vendosi nje standard, qe Rama refuzoi ta ndiqte dhe biles kopjoi shume Berishen e 2001. Tani e ndoqi Berisha, kur na thane qe diferencat mes Rames dhe Berishes jane kulturore. Ne kete moment qe flasim, i vetmi lider qe nuk ka njohur asnje humbje eshte Rama. Edhe Meta eshte dorehequr 3 here (2001, 2003, 2011). 

Edhe pa kesaj po me nje ....Y ne fund mbete ? Apo ben monolog me tru rrumbullak pa rrudha ??????? Besoj e ke nga deshperimi jo nga " teorite per teori " se si shpeton Bota nga Krizat smiley

Monolog? Po pse po e quan hic cooler masterin? Ai nuk te ka ofendu ndonjehere nga sa kam pa smiley

Bravo Endrity,,,them pa shaka

Fatos Nano dhe Sali Berisha jane personazhe me shume permasa. Nuk i reduktojme dot tek nje gjest i vetem, i mire apo i keq. 

 

FUNDI I NJE EPOKE !

"Komunistet nuk dorzohen" do marrim mandatin tjeter shume shpejt,-thote Berisha- per te pefunduar me sukses projetktin "Shqiperia e zhvilluar" smileysmiley

"5 vjet do me qani. 5 vjet do me shani. Pastaj gjithe jeten do me kerkoni."

NN ? 

EH!

Deri ne Shtator te zyra me keni tha...vazhdon zhvillimi!! 

Deri ne Shtator e dredh likja, tha smiley

Un sdu me ik me rob shpije po ku me lene njerezit te iki oiiii oiiiiiii.

qan poplli demokrat qan me vaje

...vallaj ato mostrat qe qanin...kush e di nga i kan gjet per i pesmileksh

O sali o hero,gjithe shqiperia ty te do!! Ca u beri Rama ketyre!! Hallall!!!

Berisha duhet te kishte dhene dorheqjen e pa revokueshme qysh ne 1997! Shqiperia me Berishen ka humb plote 16 vjet! 

BRAVO !!

Tani si i bie, do fillojme te hajme me luge floriri apo jo?

Po ku te le Berisha te hash me luge foriri?! Na ka boshatis arkat.

Ja sa te ulim taksat dhe te heqim TVSH-ne dhe ishalla mbledhim ndonje lek.

ti si do uroje?

e vetmja kauz e drejte qe do te kete PD eshte Ilir Meta, une jam dakort! Kjo do ta forcoje me shume moralin ne politik smiley dhe do ta pastroje ajrin e Rilindjes! 

E forte kjo e fundit smiley

enkasmiley e bukur eshte se keta shifen si shpetimtaret e kombit,o Zot na jep kurajo!

prite Zot rrezikun do thoshin shkodranet o Xhensmiley

Zot na ruj se nuk kane mo nerva shqiptaret per budalliqe.boll kane vujt.

me gjith shpirt e uroj Enka!

VRASES!!!!!!!

TV Klan nuk e transmetoi dorehqjen e Saliut!!!

Bizarre!!!

Sa naiv qe je. Klani kishte ber kontrate dje me mazhorancen e re. 

Personazhi portokallise ishte apo Berisha? Sa humorist mer jahu.Filloi premtimet per mandatin e ri. Si nuk tha nje llaf pse humbem....shenje e keqe per demokratet, pilaf do ta kene dhe keq e me keq.

kandidati per president tha qe B'risha ishte ne optimalen e tij...

jane te droguar te gjithe mor burre. kane ik per lesh.

Kush e permend edhe si emer pas dorezimit te detyres me shume se tre dite i Vajte shpirti ne ferr !

Ike Plaku mere ike .

Me kujtohet Mirjami para ca vjeti kur tha

Ky po na detyron te behemi te gjithe IDRIS ....smiley Flm .Edhe me shume kini per tu bere per te vetmen arsye sepse nuk do kene me teren Mediatik per krakellimat e korbave " se Pirua i Epirit zotrie "

Tani edhe tereni do te jete me i Lehte per te Pare Realisht se si do eci Rama me te tijet sepse nuk ka Garda e badiguarde Politike Zyrtare Rrugace si  Balli batutaxhiu , Olli ,Olldelet e fatkeqesi Kombetare si Jozefperckat .

Nuk do kete me ndotje e Bajga Veriu vs Jugut , nuk do kete skena matrapazesh politike si Gashi Kosoves qe "voton qetesisht per PD " nuk do kete me Dekorata per Ramsfelder pa pike Merite per shqiptaret !

Dhe me kete rast i Uroj edhe PPU te reformoje permbajtjen duke i shndruar zerat e qurrasheve , bytheve te zgjuara qe lyejne kaken me vija per te mos u njohur , shumenikshit pise e te ndyre , ne zera te menjanuar si ne shkretetire ..Pa kuptuar me kete me kriptokomunisten sic eshte masa mesjetare "Abuzues " dhe fshirjet Injorante te paragjykuara si mungese aftesie per tu ballfaquar !! Biles e Uroj me shpirt strartegjine e Perfshirjes edhe te handikateve mendore tip A... , si nje gjest mjaft i civilizuar !

Flm ...Ike Plaku Mere Ikeeeeeeeeeeee

ehhhhh....c'gallate do te behej sikur..ishin gati batutat,ishin pergatitur poezite,ishin gati per copy-paste komentet...eh c'gallate qe do te behej smiley !!! 

Gezuar humbjen 

Interesante eshte (smiley), edhe servilizmi i servilave te Berishes! Edhe keta vuajne nga sindromi i mos besimit te largimit me shqelma, nga shumica e popullit! U vjen keq, per largimin nga puna te Berishes, se boll e kane pire! 

Se mora vesh kte punen e mandatit te ri. Eka fjalen per mandatin ne opozite? Do vazhdoj te ndertoje rruge dhe caraca/hide/kumlla shahine ne opozite? Po qe keshtu qenka gjigand. 

se dija kaq te mavijosur e te hidhur peshkun ???!!!!

Nuk quhet i ikur deri sa te jap llogari per te kaluaren e tij me sigurimin, 97-n, 98-n, gerdecin, 21 janarin, kontrabanden e naftes, Fazllicin etj etj zullume. Ky njeri nuk duhet te lejohet te shpetoje paq.

Patjeter ora! U tha u be! A ke ndonje kerkese tjeter? smiley

Nuk ishte kerkese ishte opinion. Une jam rehat ku jam, ti ke apo ke ndermend te besh femij ne Shqiperi? Shiko statistikat e kancerit, aksidenteve, pedofilise, krimit etj etj pastaj qesh. Une besoj se ai edhe po nuk mori drejtesine nga shqiptaret se shpejti kur te shkoj ne te s'emes do jete dikush qe e pret....per ti dhene ate qe meriton, mos kij asnje dyshim. Tani nqs e ke ndermend te flasesh si idiot vazhdo merru me debilat e tjere pro pd-s e berishes ne blog se ka shume, bejini qejfin njeri-tjetrit. Une nuk i kam bere kurr xhevap ndonjerit prej tyre. Ti me je dukur pak ndryshe fillimisht por shume ke ndryshuar sikur sa vjen e rrjedh me shume. Une nuk dua asnje lloj komunikimi me mebeshtetes te Berishes apo (gjoja te paanshem por mbeshtetes te berishes) ne kete blog. Mos me detyro te lutem te komunikoj me njerez qe s'dua per gjera qe s'dua.

1-ora .. e ke degju ate shprehjen " Qesh se nuk qaj dot" smiley  keshtu po ndodhe edhe me admiruesit e Doktor Peshtymes dhe te # Trustit te Geshtenjave.. pasi kane vene ulerimen ne shtepine e tyre dalin jashte dhe perpiqen te qeshin.. smiley  , 

 

Vecse nje militant mund te me shohi mua si admirues te atij qe thu ti. smiley

Edhe per ty, vlen, "relax, take it easy".

mos i fshi kembet smiley admirues i  doktor rrumpalles. Te pakten komente e tua keshtu te pershkruajn.

P..S  " I'am relaxing in a big way" ( birre dhe mish qengji) i sugest you the same.. RELAX. and Have a good time.smiley 

Mire pra, me demaskove. Bravo. smiley

Mqs. jemi qe te dy relaxed, le te komunikojme relaxed atehere. smiley

Mqs. jemi qe te dy relaxed, le te komunikojme relaxed atehere. smiley

Ja ja erdhi Birra tjeter.. smiley

 

E kam thene edhe me pare dhe kam bindjen se mbeshtetesve te tij edhe femijet per harem tju marr Berisha prap me dy gishtat lart do jene. Eshte teknike psikologjike e provuar sa here ne histori me njerezit e pazhvilluar biologjikisht. Me vjen keq qe e them hapur, por eshte e verteta.

Plako, take it easy. Relax.

Une nuk vij ketu ne peshk per te mbrojt ndonje dipllome, por per te thene te timen me pakez humor pse jo. Dhe ajo qe te shkruajta me siper, pertej formes, thote nje te vertete shume te madhe.

Ols nuke kam une fajin qe ke filluar flet pa takt, e pambrojtura nuk mbrohet. Sado qe ti te perpiqesh te behesh URE lidhese per qellime te mira. Ti mendon se une s'te kuptoj, une ne fakt te kuptoj shume mire, dhe e di shume mire qe nuk je ashtu sic me se koti perpiqesh te portretizosh veten shpesh. Si i tha shitsja, 'ik se fshatar je'... ti me kot perpiqesh te dukesh si i tille se s'je.Megjithate mos ta zgjasim kot.

Nuk ka te beje me ate, thjesht ka ikur koha kur vija tek peshku per te shkruajtur seriozisht dhe gjate. Plus edhe pertoj nje cike sepse nganjehere me batuta thua shume me teper nga c'mund te thuash me 7 paragrafe.

Ajo qe doja te te thoshja eshte se nuk ka per t'u denuar ndonjehere Berisha. Arsyet perse, pertoj t'i shpjegoj, por imagjinoj se mund t'i kuptosh vete.

ashtu eshte, me batuta nganjehere mund te thuash me thjesht e me qarte cte do e cte kerkon xhani... smiley 

Po kane edhe nje te keqe Bame, se nga qe batutat lejne hapesire te madhe interpretimi, kuptimi i tyre final varet shume edhe nga ca i kerkon xhani bashkebiseduesit. smiley

te duket ashtu kur fillo e adaptohesh vone Olso, kur ve re se realiteti o ke dera... smiley Te jesh i sigurte per nje gje, asnjehere nuk te kemi keqkuptuar... smiley 

Per ate dakort jam Olso, ska ndonje iluzion. Kam nje fije shprese te ciles per shkak se jeta eshte shprese do i jap gjashte muaj deri ne nje vit kohe. Edi me jep pak shprese megjithese ka treguar qarte deri me sot se nuk ben per kryeminister.

Une kam minimalisht nja dy vjet qe nuk kam asnjelloj shprese tek Rama. Menyra se si ka vepruar nderkohe ma ka perforcuar akoma me shume kete mendim. Prandaj jam edhe pakez cinik. Ndryshe ishte kur isha jashte Shqiperie qe nuk e njihja aq mire realitetin ketu.

Por te kuptohemi, nuk eshte aspak shprehje e ndonje pesimizmi kjo. Si e shkruajta edhe me poshte, une e shoh lidershipin shprehje te pjekurise se popullit. Eshte naive te kerkosh nje lidership ndryshe nga populli yne ne gjendjen aktuale te zhvillimit te tij shoqeror. Nderkohe po ndodh nje proces shume i bukur qe une e shoh ketu ku jetoj. Shoqeria jone po tranformohet dita dites.

Ama, ndryshimet e verteta, ato qe ne duam tani, kane nevoje per shume me teper kohe per t'u realizuar dhe ka shume shanse qe te mos mjaftoje nje jete e tere per t'i pare konkretisht.

Kjo, konsideruar gjendjen teper te prapambetur te shoqerise shqiptare dhe te shqiptareve ne pergjithesi ne rajon.

PS: Me detyrove te shkruaja seriozisht. smiley

Doktorrr rrumpalla e hengri.. Tani e ka rradhen # Trusti i Geshtenjave te Tropojes.. 

Kto te PD-hit jane bo si serbet qe festojne humbjet!

Urime Shqiperise se shpetoi nga kthetrat e sekretarit te pare te partise punes qe e mbante ate vend akoma peng te se shkuares. Urime dhe shqiptareve qe nuk pranuan neperkembjen nga halabaket ne pushtet. Shpresoj qe gjithmone si kesaj here shqiptaret te tregojne maturi ne zgjedhjen e liderve edhe pse nuk do kene mundesi te zgjedhin idealin. smiley

PS. E vetmja here qe ka bere nji gje te hajrit Berisha ishte sot. Gjynah ato niper e mbesa qe po le se do ngelin peng i marrezive te gjyshit te tyre. smiley

Po Mustafa Nano dhe Andrea Stefani cfare do te bejne tani???!!!

Do flasim edhe per Ata .. Tani po flasim per Doktor Peshtymen.

O njerez, fillon ndeshja e Brazilit tani.

O sali o hero

thuaji pensionit jo

 

Seriozisht, eshte nje moment fantastik. Personazhi me konflikutal i politikes shqiptare te pas 90-es, qe cmendi nje vend te tere, de jure po del nga skena. Vetem per kete gje, keto zgjedhje do mbahen mend.

vetem per kete Edi Rama hyn ne histori.si thote emigrant:e mer ed rama, me germa florini ka me tu shkrujt emri ne histori smiley

PO! Me gjithe rezervat, Rama eshte mbase kokederri i vetem i afte t'i qendronte demonit grotesk te saliut.

Kush po del nga skena? Saliu? Jeni ne vete ju? ...por edhe une 200 euro aty i kam,deri sa te jete surrati i tij ne politke smiley!! p.s. pyetja eshte: do iki nga kulla e kryeministrise ne shtator apo jo? 

U harrofte sa me pare mavija!

Mbi te sa me shpejt drejtesia!

Mavija sa mori pushtetin o Cim!

Me kujtoi Ramiz Aline kur dha doreheqjen me 1992 kur e dermoi vota popullore.

Bastardi ra nga gjeshtenja.

Ishalla flet ai Taci i naftes !

Fisnik, pranoj me sportivitet humbjen,dha doreheqjen,mori persiper gabimet,le te behet shembull!

nje komunist ra,me qindra u ngriten,urrrraaaaa!

Thjesht ndoqi shembullin e Nanos.

Good fucking riddance Berisha!

Sikur te terhiqej krejt nga politika do qe akoma me mire.

Kemben zvarre.. ne te s'esmes vafte sa me pare, per te gjitha te keqijat i ka bere Shqiperise. Rradha ama eshte e gjat.

Qajne arra me ulliun

nuk e kane me bariun

u shofshi ju o shqipetare

kur neve te jemi thare

 

poplli arror

Sikur s'ka lezet kshu marrja pushtetit nga e majta pa dhune, pa shkrepur nje pushke. Hera e pare ne histori. S'ta mbush xhanin. smiley Dicka mungon.

E ke degju ate shprehjen "te thyj koken me lek?" smiley

mos u merzit ka nje here te pare per te gjitha

me pare Hunter,ajo drejton boten!

Corriere della sera

Albania:Berisha si dimette da partito

26 Giugno 2013 20:27 ESTERI

 

(ANSA) - TIRANA - In seguito alla sconfitta alle elezioni di domenica scorsa, il premier uscente dell'Albania Sali Berisha ha dato le dimissioni dalla presidenza del suo partito. Lo ha annunciato lo stesso Berisha in una conferenza stampa nella sede del suo partito. ''Noi abbiamo perso le elezioni. La responsabilita' e' solo mia'', ha dichiarato Berisha, leader storico del centro destra albanese dall'inizio degli anni '90.

Berisha eshte legjenda e gjalle e demokracise shqiptare.

Njeri punetor.Natyrisht kur punon edhe gabon.

Ju faleminderit zoti Berisha per sherbimin qe keni bere!

smiley ja besniku Aliut, ky eshte burre me kocke.respekte man smiley

O urith! Berisha e Co e dhjene ate qe paten ne dore. E dhjene ne menyre konstante, kudo... per 22vjet. Shpreso tani qe te mos na qyrravitet forumeve si ai tjetri.

dy gjera do ti mbahen mend Vuqidolisit

97 qe i vuri flaken vendit e shpuri ne lufte civile

Gerdeci

Mos qani kaq shume ju lutem. Edhe dielli neser sdo lind. smiley

nuk eshte e mundur...nuk mund ta besoj!

 

ai dukej kaq...energjik

Eh mer trim. S'te mbajne me kellqet per sherr se u plake, pa e dije ti se si kishe ik. Nejse mo, shqelmin ne bythe nga sovrani dhe terqeta. Do duhen nja dy dekada qe te riparohen demet sociale qe ke bere. Gjithmone ne variantin qe plani i Rilindjes do te punoje si sahat zviceran, sic eshte premtuar...

link? Nuk kam ndjek dot asgje smiley

shko ne balkan webi

.

Vllaji, ska ik sala jo. I kishte zene rrota bishtin sot e skishte ca bente tjeter. Aty e ke ne pd per dy muaj. Do zgjidhet me 80%. Ate lloj robi vetem zoti e ben dalje. 

+1

Po jozefina nga ka humb? Si u bo kjo bote keshtu

Gjusepina e rruges pedonale qe ka dhendrin kengetar tallavaje e qe punon ne ambasaden tone ne France  neser shkon ne gjykate. Do beje divorcin me burrin se njerezit efamiljes se tij kishin votu per Tom Doshin.

ropt  e kapi per zhelesh njata muslimanat e xjerri perjashti, e s'hin ma. Rrugaqa te kshten qe mshtesin njat Doshin, Komunista jugor, Haxhiqamilista te mesem, e muslimana talebana te shkodre loqes. Ropt shka po nodh me mu, as vedin s'du, iiii s'du me me prek, jam psikopate.

 

Zhgenjim fjalimi i Berishes... me merziti vertet

Gjest fisnik i nje njeriu fisnik. Moment reflektimi per te gjithe demokratet.

Deion, fjalimi ishte  cikez me i gjate se permbledhja e Blendit. 

E lexove/pe te gjithe?

Monda, e mirekuptoj entuziazmin ne kampin tuaj, por nuk me duket etike kjo gjuetia ndaj demokrateve ktu ne kto momente.

AL spiritus - 26 Qershor 2013 - 21:25  thënie

o Monda pse mi fshin komentet smiley

 

U demokratizu ppu-ja lart e poshte. smiley

 

Ku e ke pare entuziasmin tim?  Se ne kamp nuk jam.  As ty nuk te pyeta si kamp.  Te pyeta si Deion a e lexove apo e pe gjithe fjalimin dhe vazhdon te jesh i atij mendimi.  Kaq.  Me vjen keq qe t'u duk si gjueti, por nuk ishte.  

nejse

popull dumbabistsmiley

Sot kemi feste. Do hame mish e do pime vere. E shporrem kulcedren komuniste te Vuqidolit me ne fund.

Neser do vajtojme, per tiranin e rradhes...

Historia qe perseritet e perseritet...

Problemi nuk eshte lidershipi ne vetvete, por pjekuria e shoqerise qe e prodhon.

Nuk besoj tek aksidentet historike. Te pakten ne kohe moderne popujt kane patur liderin qe kane merituar ne ate moment te caktuar historik dhe ne ate moment te caktuar te pjekurise se tyre, qe nga Hitleri i gjermaneve, Ducja e italianeve dhe deri tek keta te tanet.

Ben vaki dhe ke te drejte .le te shohim smiley

o Monda pse mi fshin komentet smiley

Durresi dhe Elbasani tha kandidati per President eshte qarku i Tiranes!

Partia e çamëve, PDIU, që është ndarë në këto zgjedhje me katër mandate direkte, mund të shkojë në aleancë me të majtët.

Deputeti i kësaj partie, Dashamir Tahiri, që është rizgjedhur në Vlorë, thotë se ata janë gati të kalojnë në krahun e PS.

“Ne bashkëpunojmë me të gjithë shqiptarët për të mirën e vendit.

Edhe Partia Socialiste shqiptare është, edhe ata shqiptarë janë,” tha Tahiri për Shekullin.

“Politikat e mia nuk kanë qenë asnjëherë bllokuese. Politikat e mia janë përparuese dhe në dispozicion të politikës shqiptare. Janë në të mirë të Shqipërisë,” vijoi deputeti çam./ep

Mos ben ndonje gafe EDI dhe i mer keta... haram voten time dhe gjithe votat qe i shpura te djele ne qendrat e votimit.

Mos ben ndonje gafe EDI dhe i mer keta... haram voten time dhe gjithe votat qe i shpura te djele ne qendrat e votimit.

opo  harram  prashikimet e mia,  thuaj..smiley

per here te pare ne jeten e toj politike u soll si burrat edhe pse fjalimi ishte nje permbledhje e gomarlleqeve qe ka thene keto 8 vjet.

mbyllet nje kapitullne historine e shqiperise.te shohim tani edin &co ca do bejne .sa do i mbajne premtimet apo do ndeshkohenedhe ata me vote pas 4 vitesh

Fjona..nuk eshte mbyllur asnje kapitull,puna per ta mbyllur akoma duhet te nis.Sali Berisha duhet te shkoj perpara ligjit per ato qe i ka bere atij vendi,si vrases e shkaterues i shtetit i provuar!! Nuk di ne do arijne ta vendosin perpara nje gjykate per ato qe ka bere..por e sigurte eshte per mua,se ka per te shkuar  ne gjykate per ato qe do te bej ne te ardhmen.

Bradooooo!! e paske vene shume lart shenjestren

Mark Marku propozon bradin per "krietarin" e ardhshem te PD smiley

Po ata parashikimet e tua per TAP-in si nuk dolen bre Art?

Nuk behet dot Bradi se s'pati burrerine te dilte para berishes te uronte te majten per fitoren. Dhe ju kerkua.smiley

Do ta beje me te bukur kur te marr pushtetin, ne 17-n! 

Nje fjalim skandaloz per mendimin tim,as nuk i afrohej ic atij te Rames per nga qytetaria,duhej te pakten nje urim per fituesin.Pastaj u shkeput fare nga realiteti kur filloi te flase per mandatin e ardhshem dhe te flase njelloj si ne fushate,per ato qe e morri denimin shembullor,filloi te thote se tani shqiptaret flasin ne facebook fale qeverise se tij etj etj..

Rama premtoi taksim progresiv prandaj humbem tha,kur humbi sepse shqiptaret nuk duan te degjojne me brockullat e tij per shqiperine vend te zhvilluar,kopsht me lule kur realiteti eshte shume larg kesaj.Pastaj tha qe do jape dorheqjen por nuk do te largohet nga politika,pika me e peshtire e fjalimit,ke 20 e ca vjet mo zoteri,akoma do te shohin shqiptaret fytyren tende te felliqur,je 70 vjec,cfare do te vdesesh ne detyre si mbret,shko dhe jeto i qete larg politikes.Lere shqiperine te jete nje vend normal,per sa kohe ti te jesh ne politike,je burim konflikti,sidomos kur je ne opozite.

Pastaj ishin jashte edhe ata qe po qanin,qe ishin te prekur te gjithe nga Sindromi i Stokholmit.

pssssss na prishi gjakun kerma smiley

Do ta kete thene si neper dhembe,

duhej te ndalej me shume ne shkaqet e humbjes dhe te largohej perfundimisht nga politika,vetem keshtu do te meritonte respekt te thelle dhe jo duke dhene doreheqjen formalisht dhe duke qendruar ne prapaskene perseri kryetar i PD.

Mori pergjegjesi te plote per humbjen.  Mos prit nga nje megaloman si Berisha te tregoje ate perulje qe kerkon ti.

saliu nuk meriton respekt, as te thelle, as te ceket.

mundet qe njerezit te kene ose kujtese te dobet, ose mekanizem sherues te harreses, per te mos folur per empatine njerezore si e dhene e pare.

cfaredo qe te ndodhe me vone me salen (s'ka cudi te behet per here te trete kapo, e?) - ai eshte nder guret me te rende qe i ka ndenjur varur shqiperise ne qafe. vetem nje emer eshte i krahasueshem ne demin shkaktuar shqiperise postkomuniste: fatos nano!

Emigrant. Fatos Nano ka te gjitha keqijat e botes, eshte mbi te gjitha nje bythashtu! Ama deri me sot ka kontribuar per demokracine ne Shqiperi, dhe ka nje rol historik qe nuk duhet ti mohoet pikerisht per kontributin ne demokracine shqiptare. 

Ne fakt komunistat e PS-se skane degjuar ndonjehere fjalim doreheqejeje,prandaj po habiten.

Sec ka qen njoni fatos nano a fatos nana

Nuk dha fjalim doreheqjeje.Thjesht u largua ne heshtje...

Dridhe like / me lesh fabrike.smiley

Ne perputhje me analizen e mesiperme, kam vendosur qe t'i qendroj besnik moralit dhe filozofise sime politike, te marr pergjegjesite qe me takojne per situaten e krijuar dhe te largohem nga drejtimi i Partise Socialiste. E marr kete vendim, jo vetem per te respektuar standartin fundor te sjelljes se autoriteteve politike ne demokracite e perparuara ne lidhje me zgjedhjet, por sidomos per t'u distancuar ne menyre te qarte dhe perfundimtare nga dhuna, dhe abuzimi me zgjedhjet apo me pushtetin e delegjitimuar nga manipulimet elektorale, si edhe nga te gjithe perfaqesuesit pa moral dhe principe te perfshire ne kete korrupsion ekstrem politik. 

Fatos Nana 2005

Ju komunistat e PD e keni ne gjak dorheqjen..smiley

Ca ben kjo njesia 5 me? Paskan votuar 70% majtas. Paskan qen kamunista me verte. 

Hajt me nje te djathte per se mbari, se vendi ka nevoje per dy kahe.

jo ju kemi juve te njesise 5 te majte dhe te djathte.

ne fakt vendi ka vetem te gjathta...

jom lubonjist ne kete pike

Po mire: me te majte, qender, dhe te djathte atehere. 

p. s. Lubonjes i eshte hapur goxha front pune. Ka rotacion edhe per analistet thua, apo s'ka shpresa? 

te gjathten ska nevoje ta ndjellesh se aty e ke do, s'do. Jom zizekian ne kete pike.

Sa te kena analistet e peshkut ka shpresasmiley

 

Ah, u dashkej pyetur pike per pike domethene. smiley Koherence politike me krahun e zgjedhur po uroja une, ne s'u kuptua, po nejse.

Peshku merr e jep veresie si parim smiley.

Per te fol me seriozisht, fjalimin doreheqes te Berishes e ndoqa ne nje lokal me nje mikun tim demokrat. Eshte mese e kuptueshme situata e trishtuar e demokrateve dhe simpatizaneve te PD dhe vete Berishes.Deklarimi i tij per doreheqje nga drejtimi PD ishte ne lartesine e momentit historik.Pjesa tjeter me hymne e bilance per rrugen e ndritur, arritjet, fitorjet,  ishte pjese e vesit qe iken me ikejn e te zotit.E panevojshme mendoj dhe qe i uli pike. Pd eshte pasuri e pluralizmit politik.Por kam frike se drejtimi prej tij i perzgjedhjes se lidershpit te ri thjesht e cvendos ate ne prapaskene dhe kesisoj nuk ka per ti lene hapsire nje reformimi serioz te PD. 

Nderkohe futja e tij ne seline e PD mespermes turmes qe shtyhej se kush ta prekte si per tu shenjteruar prej tij, ishte vazhdimi atyre trukeve te cilat ai i ka ngritur ne sistem keto 23 vjet. Lider historik, ok, e ka kete impakt. Por prit.Nano ishte po aq historik dhe nuk bente skena te tilla. Rama sot, si per kontrast, duke hyre ne seline e PS me xhaketen hedhur ne krah, pa roje dhe i pa rrethuar nga turma histerike.

mendesi qe duhet varros me se s'ben! do ishte nje ndryshim tjeter kulturor.

e marrte zvarre ky i fundit, qe bente konventa partiake neper tunele urgjence qe binin te nesermen, edhe mos ua pafshim bojen me!

ku crrenjoset kjo kulture mer. kjo kulture adhurimi faraonik fillon nga garuzhdja e deri ne skenat e nalta te elites belbezuese. 

Dicka teper e mire per shqiptaret e Shqiperine qe kete here ai largohet nga pushteti pa e cuar vendin ne prag te luftes civile.

Beri ata qe ja kushtezuan rrethanat, koha, rezultati shpartallues dhe stadi zhvillimor i vendit dhe rrjedhimisht ate qe pritej duke pranuar humbjen, duke uruar fitoren dhe mbaresi kundershtarit e duke marre pergjegjesi te plote per humbjen me doreheqje nga te gjitha funksionet ne PD.  Shume parashikonin se do bente vjedhje zgjedhjesh ala 96-te, do shkaktonte nje 97-te te dyte e s'do hiqte dore nga kryesimi i PD-se edhe po te pranonte humbjen.  Mese i gezuar qe asnje nga keto profeci nuk dolen te verteta.

Sa per rrolin e tij te ardhshem une them se do jete dicka me shume se Nanoja ne legjislaturen e 2005-2009, duke patur nje ze kryesor se kush do marri drejtimin e PD-se mbas tij.

Shpresa ime eshte qe mbas varrimit faraonik te Hoxhes, e mbas vdekjes se qete e me nderime te Alise, ky do te behet shembulli qe i jep fund kultures te pandeshkueshmerise ne ate vend duke dale para drejtesise per te pakten nga nje krimet ne te cilet ai ka qene i perfshire keto 23 vjete ne politike.  Shprese teper e zbehte ama duke pare se kush po vjen ne pushtet e se sistemi i te cilit Berisha ishte nje nga arkitektet kryesore eshte shendoshe e gjalle.

mbas varrimit faraonik te Hoxhes

Sidrit Bejleri...Isha duke ju falur ZOTIT te Gjithesise kur degjova zerin qe dha doreheqjen... nuk me vjen turp fare te them qe u perlota (e loti eshte ndjenje)... ndjesite dhe perceptimet pikerisht pse jane te ndryshme nuk duhen gjykuar... ndjesia dhe perceptimi im eshte qe nje burre i tille, rralle i vjen nje kombi... koha do tregoje ne kam te drejte...

ZOTI te ruajte Sali Berisha!!!!!

te qash e te qeshesh, e te qash e te qeshesh........

Ja disa nga emrat E NJOHUR qe populli i shporri me vote.

DASHNOR SULA ( John Wayne i Peqinit)

ILIR RUSMAJLI

TRITAN SHEHU

VISAR ZHITI (MIN kultures)

ARBEN QIRJAKO ( Krye Hajduti ZRPP)

ASLLAN DOGJANI ( Skorja e PS qe kujtonte se duke qene i 12 ne liste ishte i sigurtsmiley)

ARDIAN KOLLOZI ( kryehajdut i Aluizmit, i vuri dhe dinamitin shtepise te tij per te mare ndonje vote)

SPIRO KSERA ( MINistri parazit i PUNES)

FATBARDH KADELLI ( Kryetar i Komisionit te VESHIT)

LEFTER MALIQI (Polifoniku i PD)

kujtonin se ishin 100% te zgjedhur 90% e tyresmiley
 

 

 

per Dashnor Sulen e Spiro Kseren jam dakord plotesisht, por me vjen inat qe ka fituar nje mut muti ne Berat, Astrit Veliaj.. ndertoi UFO ne Berat e ne Fier me toke shteterore, pa leje ... cfare do te beje Rama per kete? por per vitrinen (1800 vota ajo partia e shpifur e tyre, me siguri vota studentesh) ... 

Nga tere keta ketu, vetem per Visar Zhitin mund te me vije keq... po kusuri jane tere plehra te kategorise te pare.. Po visarit ja zuri vendin KACI I ZI.. Po te kishin votuar dhe nja 2% per te majten ose FRDne, do e kish ngrene dhe KACI I ZI.. hajde te djathtet e TIRONES hajde.. lene Bamirin jashte dhe futin  KACIN e ZI.

Nuk u fut dot ksera eee, hajde mase ja fut vetes, ose te bej nje xhiro andej nga fshati i Hazbos se ja ben Hazbua kurrizin me te but se barkun laros.

ARDIAN KOLLOZI ( kryehajdut i Aluizmit, i vuri dhe dinamitin shtepise te tij per te mare ndonje vote)

Keshtu doli konkluzioni i hetimit qe kishte vene dinamit shtepise se tij?

Perse duhet hetimi per te nxjere kete konkluzion??

Ai gjene e pare qe the pas shperthimit ishte " ma kane bere keta te PSse".. nuk diskutohet qe e ka vene vete.

Ndonje fakt ke per kete gje apo se kshu te thote rradakja ty e kshu duhet te jete?

ke harruar dy qe nuk u shporren:

ILIR META

FATMIR MEHDIU

Po cer bone mer Sale,

Po me cer do merren peshkataret tani ncqqq

apo do ngacmojne koqet e veta nepermjet xhepave te vet te shpuar.

Se sala te vetet i onjti mooooo, off moooo

Ah tu befsha  smiley

Dite e shenuar !

Amin !

Nderrimi bo mire !

Po cer bone mer Sale,

Po me cer do merren peshkataret tani ncqqq

Kete hall po qaja edhe une! smiley

Olso, po do merremi me Ed Palloshin mo smiley pse mos kujton se do beje çudira ky mo. 

Mjeshter, vecse ti m'kupto mu! smiley

edhe koqet nuk po i gjejme me, disave u jane varur thelle, te tjereve u jane tkurrur e ca i nuk i zene dot me nje grusht nga fitorja e PS

Ca do bejne Ruzhdie? smiley sa e forte kjo . Loool

Ca ishte urimi qe beri per rilindjen?

I uroi pune te mbare.

...pune te mbare  dhe  gjithashtu:  aman, kujdes ate  ''shendetesine falas''..smiley

Skandali eshte qe njerezit po trajtojne si njeri qe e le pushtetin me fisnikeri, te vetmin njeri ne historine e shqiperise qe beri lufte civile pe te mos lene pushtetin. Sa shpejt harroni, per zotin. Berisha e ka konsumuar te drejten per te hyre te ajo kategori politikanesh.

Kush eshte admin ne turn le te thote Hapur ..Sa kohe duhen respektuar Salieret ose kur e mbarojne ZINE . Dhe une jam me ate qe duhen respektuar sepse e kane Dhembje , pervec ketij Myqyryfit me ACDC qe as ore nuk ka , le me ta dallosh se kur i ka ngelur. Ky edhe te Vij edhe te Iki Saliu po nje eshte .Idealist kok e kedhit DV . Ama per Poetin Kombetar me ndryshe puna !

Gjithsesi u mbyll nje cikel. 

Tani fillon nje periudhe e re e politikes shqiptare. Nuk do merremi me me Berishen si e keqja me e madhe qe justifikon te gjitha te keqiat e vogla te tjera te politikes. Te pakten per kaq shpresoj te jemi te gjithe dakort. 

p.s une do kisha qef Boden per kryetar PD-je, po gjithsesi per Lulin kam mendim relativisht te mire. Shpresoj vetem te jete gare e vertete. 

Popopo! Do na ike kjo vere duke pa demokratet duke terheq njoni-tjetrin prej zhelesh e prej flokesh. Une qe tani deklaroj se jam fans i Xhozit, ne cdo beteje. Go Xhozi go! Perpara dhe mrapa!

edhe siper smiley

Kto  zgjedhje nuk do te harrohen kur ne listat per deputet te PD ishte Kastriot Islami! smiley

Luli eshte Ramizi i Berishes qe ironikisht duket sikur te ishte djali i Enverit.

akoma vazhdojne parullat ... O Sali o legen prite Edin se po vjen! te trashguara nga Saliu, ne 90, kur turma thoshte  O Ramiz o legen prite Salen se po vjen! smiley

Pergjegjesia e humbjes bi mbi mue tha i gjori. 

Jo joo joooooo ja keputi salla. Ka gallate

Cti bejme njesise 5 qe nuk e ndryshon ngjyren tash e 70 vjet?

Ca me te thene une ty o shqiptar, po te kishe lindur dhe ti aty sdo kishe dale kshu si ke dale. Ska gje, ne opozite fisnikerohet robi. 

Ore kishin pa njonin te pd qe pinte birre kaon, perplaste doren ne tavolin dhe bertiste..po ka dal 71 me 69 me ooooooo. Shko re qyqar se ka mbaru i thote roja. Jo me jooooo. Shko re krric se e tha vet shefi qe ka mbarue kjo pune. 

si movie star eshte muti apapapa gjithe ajo KARizme

njeezit u shtrine perdhe

mileti modh

kokecepsha me shumice

qaj qaj

ehhhh

Shkoni lepini Ramen tani...

me lepifsh jevgen e katit perdhe, se une skam nermend me lepi Ramen, aq me teper qe sja kam dhene voten smiley

Ue paske votu per ne me duket! Kur them une qe kena more vota elitare.

ah zogu, me vjen keq por JO !

Ik mi o-LSI-ste! smiley

ku ma gjen smiley

O Guce, po Dardin e cove per votim? smiley

KARizmi i fundit do zoti! Dhe tu jap men miletit qe shtrihet perdhe smiley 

Tani e tutje nuk do te degjojme me, nje kryeminister qe te shaj me liber shtepie ne Parlament! 

Aty mahu ti. Njesoj do shaje po ket radhe do e bej nga karrigja e deputetit. 

E vertete, tani e tutje kryeministri do vjedhi me kulture.

mo ne fun mentalitet perendimor!!!!!!! 

Tom Doshi ka mendim tjeter ka ju smiley.

Nuk besoj se do të ketë ndonjëherë dorëheqje të dytë të përjetuar në këtë mënyrë. Kjo dëshmon dhe njëherë për popullaritetin e z. Sali Berisha ndërmjet përkrahësve të tij, zërat e të cilëve dëgjohen nëpër të gjithë Tiranën, duke i kënduar liderit që ata e konsiderojnë historik dhe të pazëvendësueshëm. Brohoritje “Sali Berisha” dëgjohen kudo. Kjo dëshmon një ndjenjë euforie të pazakontë, ndër mbështetësit e të djathtës. Të përcillet kështu një lider që sapo ka humbur zgjedhjet të shtyn të bësh disa reflektime të rëndësishme. Ky njeri aq i konsumuar për kundërshtarin dhe kaq i pakonsumuar për mbështetësit e tij del si një kampion në humbje. Kjo përcjellje dëshmon jo dhe aq për staturën e tij prej politikani (realisht të shquar në shumë drejtime), por per karizmën e tij që e nxirrte në pah aq shumë në kushtet e ironisë, sarkazmës, përplasjes,sulmit, e deri agresivitetit të kundërshtarit. Mendoj, se ky agresivitet i akumuluar ndër vite ndaj tij, ka sjellë si pasojë një rritje të figurës së tij, në dimensione të papërballueshme për asnjë politikan tjetër të së djathtës. Një lider të tillë ka nxjerrë dhe e majta, por e flaku në koshin e harresës, menjëherë sapo humbi zgjedhjet.

+1000000

aman, Lirka, se un dhe te lexoj gjithnji, jo per gje... pak me respekt per inteligjencen tende te lutem. A eshte kjo ngaqe je afer dhe s'sheh dot me qarte? Tjetri ish katandis ne dordolec, qesharak sa nuk i gjeje dot te dyte ne tere Ballkanin qe prodhon me shumice nga ky model, ti thua burre i madh e i shquar. E beri dhe Arvizu ket gabim i mjeri, por atij i falej, se nuk e njihte eposin tone asi kohe smiley, por gjthsesi e mblodhi kallaballekun shpejt.

Av,

Nuk kam asnjë dyshim që për ty nuk është i tillë. E pikëpamjet janë të ndryshme gjithnjë. Unë mendoj që Berisha ka merita të padiskutueshme në shoqërinë që i bëri një force politike, si Partia Demokratike. Unë vazhdoj t’i qëndroj mendimit që PD-ja është një parti me një bërthamë të vetën të patjetërsueshme ndër vite, ndër sfida, apo ndër dështime. Pra, e konsideroj realisht një produkt historik jetëgjatë. Ajo që vërej megjithatë, është se Berisha nuk ishte dhe aq Lider i së djathtës (në kuptimin që i japin liderit sot, që lidhet kryesisht me emërimet, zgjedhjet, kandidimet, fjalimet, etj), por ishte një patron i saj. Berisha  ka qenë patron dhe jo padron në PD, krejt ndryshe nga sa mendohet. Kjo është përshtypja ime përfundimtare. Pavarësisht gjithë mekanizmit të tij perceptues (i rrallë për një politikan), pavarësisht zotësisë për të hyrë në kompromise të dobishme, pavarësisht aftësisë për të ndërtuar koalicione të qëndrueshme (të gjitha merita të mëdha për një politikan), Berisha përfaqëson patronin e së djathtës. Nuk mund të them një mentor madje, sepse kjo Parti ka një logjikë të vetën, të brendshme, por një patron. Ai që kupton logjikën dhe ua shpjegon të tjerëve. Berisha ka gjithashtu një seri arritjesh për të cilat do ta vlerësojë historia më me objektivitet, nga sa ti e vlerëson sot, apo jo?

P.s. Edhe unë të lexoj...     

Patron ne kuptimin e mbrojtesit besoj se e ke fjalen? Apo te financuesit? 

Degjo, Lirka, e kuptoj mire fare cfare trishtimi jane keto dite per njerez te lidhur shpirterisht me PD. Sic jam e bindur qe pjese e mire e tyre nuk kane perfituar gje te madhe prej saj. Pra ajo berthama qe thua ti, e lidhur me Berishen me nje dashuri te perjetshme. E dihet se dashuria e madhe, ajo e verteta nuk ka arsye. Ajo thjesht eshte aty. Deri ketu shume dakord. I vetmi problem eshte se ne te vertete, ne cdo relacion dashurie smiley, nuk ka barazi, eshte nje peshore qe rri gjthnje me nje krah paak me te varur se tjetri. njeri gjithnje do me shume, sakrifikon me teper, fal me shume etc. Ana qe vuan me shume e ben gjithnje kabull, per hir te asaj qe ndjen. E kjo pale jam e bindur qe nuk ka qene Berisha. Po deshe ti ia leme dhe historise, por nuk besoj se ajo do beje perjashtim ne kete rast. smiley Cheers.

Me kujtohen mire shqiptaret ne Prill te 1985 qe qanin me kuje.

Lirka nuk te kam lexuar ne 91 kur fitoi PPSH se nuk kishte Internet . Po te lexoj tani dhe me habit baiviteti Juaj si zakonisht i mbeshtjelle me "teori " te barazlarguar por vetem per nje krah me nje ah c'na iku smiley Po ka ca filmime te shikosh nje QARJE Reale te nje Populli ne vitin 85 qe  Bajgosesi Berisha ,  nga LUMI qe krijoi me lot si Familje e Krahine i beri shurren  ,po atij njeriu  me te njejtit njerez ,  duke u thone " Jam Une i Pare"

Ky do perfundoi ne SHURRE per se Gjalli . Mbaje mend kete .Sepse ky eshte Spekulator pa asnje MERITE .Ky ka bere KRIME ndaj Popullit por edhe ndaj Familjeve te vecanta Drejtpersedrejti .Ky e katandisi Shqiperine ne nje teritor pa piken e Vleres sa qe ka marr permbajtjen e vargjeve popullore

...... Reze rrekese  / kush te shkoje le ta dhjese .

Ato qe ti digjon jane kenge sejmenesh qe qajne per Bajraktarin se i la pa Kocka ose si thote shtojzovallja pa "dyfek " Populli e flaku pr te mos ta degjuar Kurre kete Moster ne asnje fshat e krahine !

Ka fanatiket e tij dhe Nano,ne zemer e kane.Dhe Berisha do kete fanatiket e tij qe do ti mbajne foton mbi krevatin ne dhomen e gjumit.

Brohoritje “Sali Berisha” dëgjohen kudo. Kjo dëshmon një ndjenjë euforie të pazakontë, ndër mbështetësit e të djathtës.

kjo deshmon edhe me fort ama nje patetike te semure tribale, qe une sinqerisht habitem se si ti nuk e sheh.

e cuditshmja ne gjithe kete eshte se kjo lloj qasjeje behet ne nje vend ku po na konsiderohen si te padenja gjithe euforite patriotike, dashuria shqeto per atdheun po quhet nje atavizem i bezdisur dhe i demshem, ndersa per hymnin e flamurit po thuhet qe nuk na shkakton asnje rrenqethje, por perkundrazi nje bezdi te neveritur.

kjo m'i thyen mua edhe burgjite e fundit te mirekuptimit!

Emigrant,

Unë po flas vetëm për qëndrimin tek e djathta. Pra, po flas për ndjenjën që ka kapluar gjithë mbështetësit e PD-së. Sot mbështetësit i ke gardh rreth Berishës. A mendon që kjo lidhet me tribalizmin? Tribalizmi nënkupton pushtet, shtrëngim, sforcim. Ndërkohë, Berisha nënkupton energji për mbështetësit e të djathtës. E ka një ndryshim thelbësor ndërmjet forcës dhe energjisë. Kjo duket pikërisht sot, kur Berisha nuk ka kurrëfarë pushteti. Sa paradoksale! Gjithë ajo që e majta i ka atribuar Berishës si forcë, dhunë, pushtet, e djathta ia ka kundëratribuar si energji. Pra, jemi gjithnjë duke folur për perceptimin e atyre të pozicionuar djathtas. Prandaj, u shpreha dhe më sipër, se cdo agresivitet drejtuar atij, do të prodhojë menjëherë efektin e kundërt tek e djathta. Berisha nuk do të kishte shkuar kurrë në këto nivele popullariteti ndërmjet politikanëve të së djathtës, nëse nuk do të kishte pasur një sulm kaq metodik nga e majta. 

Mund te thoni cte doni, u treguan burre shteti. Nuk pati as lufte, as dhune, as vjedhje, as viva la revolucion sic lexoje ne internet, as hyp ne kal e nuk zbret, asgje nga keto. Pranoi rezultatin, uroi kundershtarin (besoj se eshte i pari qe e ben ne skenen politike shqiptare), dha doreheqjen nga partia, ne shtator jep celesat e zyres.

S'pati byth kesaj here ta bente si ne 97, po do ta kish bere...

Eshte bere nje grusht kockash te kerrusura...

I lexo sala keto dhe knoqet. Ja thote si e hajne shqiptaret i gezuar. Ktu do jemi, prap kryetar pd-je do jet, prap tu sha me liber shpie ne parlament,  prap duke bertit bllokmenet e rinj, bllokqenetttttt. . Ehuuu sa seri ka ky film.

nje sqarim, i pari udheheqes qe ka dhene doreheqje eshte Nano. 

Nqse i lexo Sala keto, ato ropt ku ti kete!

as "ullu zoti Balla" " kapeni nxirreni jashta, ate vagabond" ...  ....   nuk do te kemi ma ! smiley 

Mos hyr ne mes o Bame te lutem !......Eksperienca dyshe nuk osht as e re as e paritur por zgjerimi saj .Fillun dhe kta me ndru stili si ajo dyshja e vjeter me ciprit ei  shkeltun  . .,,Me pare Siper rrinte ky myqyryfi pa ore Acdc dhe i shkeltun  rinte Peter ter ter teri .Tani pa shih ? Kan ndrrue pozicion Peter ter ter teri rri siprit dhe poshte ky bojaxhiu  Njesise 5 smiley

Sot, prisja qe te degjoja "qytetarin Berisha", tu fliste, jo militanteve por atyre qe ate e ndeshkuan, popullit.Mjerisht degjova te njejtin, me nje material te pergatitur me kohe, si triumfator, si liberator, si prijesi, qe dreqi a fati e desh ...te dorehiqej!
Ky njeri edhe aktin e fundit si ish lider e beri si burracak, frikacak prej nje te ardhmjeje krejt te sigurte se dic do te duhet te ergjigjet.Vuri ne rresht militantet ta mbanin ne krahe, per tju bere barriere neser, ne se me ligjin mesiguri do te perballet.Berisha nuk la amanete, s'permendi vasijete, por ne menyren konstante te me talitetit te vet tinzar, trajtoi suksese qe desh t'i percillte ...si daramete per nje tufe militantesh qe brohorisnin prijesin te rrezuar nga kali jo nga plumbi por nga nje fryme anti te pompuar po nga ai vete ne 22 vite.Qytetari Berisha beri se iku nga dera e PD-se por torri nje lume suksesesh, litar, per tja lene gjene ne fyt Partise Demokratike.Cdo perpjekje per tu ngritur fryma e nevojshme, kerkesa urgjente per ndryshim dhe " PERPARA NE PD", perfundimisht do te kete lejekalimin e po te njejtit, Berishes se "dorehequr"!
Berisha nuk u dorhoq, por shtriu " telat me gjemba" per gardhin e ri te tij, kur tha: " Ne do te fitojme..!" Fjalimi i tij mund te perifrazohet me dy fjale: I dhjere por krenar...ish prijesi i vendit...pas Gjermanise.?.!Sot u binda se ky vertet ashtu e di Shqiperine...

 I dhjere por krenar...ish prijesi i vendit...pas Gjermanise.

dhi e zgjebosur dhe bishtin perpjete i thone kesaj

Ti ne fakt u zhgenjeve se nuk pati lufte,prandaj po jargavitesh ketu sot.

smiley per belulin

 

me keputi dushmani xheni..smiley     dhe une i varfri nderhyra per mire.. si tip reklame   ne piken kulminante   te filmit  per te marre cik fryme...smiley

Ja kam qire nenen, erdhi me ne fund dita qe demokratet t'i japin medalje Berishes pse nuk vrau, nuk dogji dhe nuk futi vendin ne lufte civile!

Se deri dje i jepnin medaljen e arte pikerisht sepse kishte vrare, kishte djegur vendin dhe kishte shpallur lufte civile.

Ja kesaj i thone RILINDJE!

p.s. Qepare i kerkova falje dikujt per fjalorin, por ja qe eshte vendi dhe momenti per t'i thene. Nuk vjen me ne jete rast i dyte si ky.

Ky fjalim o Sal,or babaxhan
T’ka ardh per shtati ty tamam
Je i madh o burr malsie
Shum i zgjuar e me shume dije

Por dicka duam te t’thonim
Nga PD-ja kurr mos e lej timonin
Se po ike ti o demokrat
PD-ja gjithmon do jet sakat

Na mbushe syt me lot
Dhe kte se prinim dot
Gjith fajet i mbajte per vete
Kundershtaret prap te rrin pece-lepe

Ngushellimet tona o burr malsie
Do na mungosh shum dhe kte die
Te urojm shendet lumturi e jet
PD-ja do rroj nqse n’krye ty do t’ket

Pa ty ne krye PD nuk ka
Dhe kte e din me mire se na
Mos hiq dor ti nga ai timon
Se kundershtari ate don ..............

ky salim e ky fjalim,

me jep krahe e me ben trim

se rilindja lebetitet

edwin rama po koritet

na dhe NATO edhe DITO

shendetin e shoqes Vito

plot gerthitje decibele

e shkerdhime nder motele

qe s'qenkshin si ne hotele...

 

 

Vdiq Berisha, vdiq Berisha,

moj e mjera Shqiperi

ne Evrope kush do te fuse,

Kush do shese nafte ne Serbi?

S'eshte Berisha, s'eshte Berisha,

moj e mjera Shqiperi

po ne NATO kush do te mbaje

s'ka me trima si Ai.

Na la Berisha, na la Berisha

moj e mjera Shqiperi

komunistet kush do t'i shuaje

moj jetimja Demokraci?

Hoqen Berishen, hoqen Berishen

moj e mjera Shqiperi,

Zoti mesazhet me s'do dergoje

kryqezuan Atin e Tij!

+smiley Nje ndryshi fare te vogel do te propozoja: fjalen "vdiq" zevendesoje me "ngordhi". Kemi fjalor te pasur Kavir, pavaresisht se jemi vend i vogel.

smiley

si ta shpjegoj ket forme te shkelqyer taten? 

Nuk e thashe me shaka qe dita e sotme nuk ka te dyte.

Kur vjen muhabeti tek politika ne pergjithesi, te dy flasim ne rolin e spektatorit, dmth hajt tallim hejbet. Por ama fizikisht ti daje je atje ku je e une jam ketu ku jam. Si tha ai:

Ne atje ne Vashington...

Juve atje  njomni gerrmazin me viski, dhe nuk ua perzhit koken zjarri i xhehnemit komunisrt. smiley

Te dilte Ajatollahu e te shpallte nje Fatva, per te deklaruar Xhihadin Demokratik, ti prape do mbeteshe spektatorr (ok, i pismosur) kurse une kam familje e fis ketej.

Seriozisht ia kisha friken psikopatit. 

Doli per hair! Shyqyr!

Po natyrisht do t'i kesh ne nje vend qe e ka legjitimuar ate stance nga posti i kryeministrit dhe i kryeparlamentares. 

Nuk e di kush vend ka legjetimuar ke por justifikimi se kshu ben kryeministri dhe kryeparlamentarja per mua s'vlejne, dhe nuk besoj se aplikohen ne rastin e tyre apo te kujtdo tjetri.  Jane rrugecer, harbute e trafikante droge ne meriten e vet.

Ou?! Si s'vlejne?! Per cfare ekziston hiearkia ne pushtet, apo kshu kot, per sport?!

Pra ti realisht mendon se ata sillen si te tille sepse shohin kryeministrin dhe kryeparlamentaret te sillen keshtu?

Jo, jo, ata nuk "sillen", ata "jane". Sic "jane" edhe kryeministri dhe kryeparlamentarja.

Tashti me fal, por paska dale prape Lubonja ne tv dhe sec kam nje kureshtje qe s'me le.

Qekemi dakort athere.

mendesi qe duhet varros me se s'ben! do ishte nje ndryshim tjeter kulturor.

Do varroset me sesben!! Do behet Shqiperia me sesben!! As mos ki pike dyshimi atje nuk ka shtet..dhe Rama do bej shtet,nuk di sa te pasur apo te varfer,por do bej shtet!! Shqiptaret do i tregojne fatkeqesise kombetare qe ka sunduar keto 22 vjet dhe langaraqit ne sportelin e X apo Y shteti ne kufi qe tallet e trajton shqiptaret si te ishin kafshe gjynaqare te pagdhendura,se shqiptaret kane ditur e dine te bejne shtet..e do behet me sesben!! E ky do te jete ndryshimi me i madh ne mendesi dhe ndryshimi me i madh kulturor,dhe po ashtu degjenerimi me i madh qe do i behet fatkeqesise kombetare qe po jep shpirt.

S'ka me Sali, tani kullosni te qete ne djerrinat e peshkut, ku flladi i Rilindjes, do u perkedhel lehte, bute, embel, ngrohte, faqet e kuqe e do ju bej krenar qe jeni shqiptar.

Gjithe keto te mira ku do i coni? Gezoni peshq por keni per ta kerkuar Saliun shpesh ketu.  smiley

Ketline, nuk je e para qe e trajtoni kete profeci! Sa na kane thene, me kohe: " Do ta kerkoni Enverin..!
Bile sa here qe ...: Duhen vrare njeres qe guxojne e shullehen duke bertitur para gardheve te institucionit Kryeminister ..Ka per te te dale profecia!

Me lot në sy un po shkruaj
Në kto momente shum po vuaj
Rroft SALI BERISHA

 

Kucedra sonte lengoi per here te pare mbas 22 vjetesh, tregoi qe eshte plakur dhe kerkon rehati. Por shkaterimet qe ka bere keto 22 vjet do te duhen po aq per ti riparuar e rimekembur. Megjithate, kur te mirat vijne hapu derren, dhe zoti sic duket po e shikon me ne fund edhe Shqiperine. 23 Qershori 2013 do te hyje ne historine e Shqiperise si dita e ndryshimit te madh, njesoj si rilindja e krishtit per boten mbare. Fitoria e 23 Qershorit menjhere krijoi klimen e duhur per ta bere fituese projektin ekonomik te TAP-it, ne Dhjetor BE-ja do na pranoje vend kandidat dhe me shume gjasa brenda 3 viteve te ardheshme do te jemi vend anetar i BE-se. E nese Shqiperia ecen perpara, eshte nje faktor avatazhues edhe per KOsoven qe te fitoje sa me shpejt autoritetin si shtet i pavarur, levizjen e lire, vendin kandidat prenda 2-3 viteve te ardheshme. Rrofte Shqiperia, rrofte populli i dermuar shqipetar, kurre mos pafshim me qelbesira si keto qe populli me vote i perbuzi njehere e pergjithmone. Ky ishte fundi i vertete i epokes se diktatures Enveriane, tashme merni fryme lirisht o njerez.

TiM

Ky ishte fundi i vertete i epokes se diktatures Enveriane

Dua te besoj!!! 

Ne e befte dot Rama, s'e di.

Shanset jane minimale; zero po nuk perzuri Liken

inshalla rojme qe ta shikojme. 

pershendetje ka nje jav si jam ba Socjalist deshta te di cill esht simbolli i Socjaliste e di se Demokratet esht dy gishtat 

Gishti i mesit sigurisht eshte simboli i LSI-se, keshtu qe eshte i zene.

PS te vazhdoje me grushtin kokes...

Grushti me nje trendafil me gjemba ose me gishtin e mesit qe perfaqeson boshtin PS-LSI.

ai qe ka qene, mos u huto dhe mos i beso ketyre peshqve se te kane zili qe s'jane bo edhe kta sosjalista si ti para i jave smiley

Po perpara 1 jave me ke ishe?

Nga e folmja ky ka qene me Cim Peken smiley

sa interesante do ishte sikur ti premtonit vetes qe do t'i benit nje rivleresim komenteve tuaja te sotshme, jo me gjate se nje vit prej sot! #whatwasIthinking

se c'do boj rama, nuk e di.

pikepamjen per saliun e kam te patundur. edhe per fatos nanon.

kismet tani, te shofim kte qe vjen.

po shyqyr o Em qe paske njeçike paqartesi,jo per gjo ,po tregon pjekurine tatesmiley

kemi pa shume, o xhen. ka i shprehje anej nga Jugu, qe belqim ti nuk e di: "prit prit, se ka hesap Janina" smiley

e sigurt qe nga koha e Ali Pashes.

ps. nje tjeter e llojit:

"baba sheh, o baba sheh, kur ta hash pa e sheh" smiley

 

smiley

populli thesar!

Do e kerkoni Salen po he , po skeni per ta gje.

Ose noshta dhe e gjeni se ai mut eshte si bari keq, del ku se pret smiley

Te korrim Berishen..smiley

Une s'do e kerkoj nje here, kjo eshte e sigurt. Kur isha e vogel, kisha nje plake mehalle tek njeri nga gjysherit qe me tregonte si ishte "paradizi" (lule, kafshe, gjera te mira per te ngrene...), dhe une kush e di prej cfare shtyse, e pyesja gjithmone: Po s'do merzitemi ne atje? Edhe ajo thoshte: Po jo, se merzia s'do jete e nevojshme. A dicka e tille, po une ashtu e mbaj mend.

qyqja kta po kerkojne enverin ti thu sdo kerkojne salen smiley

as enver, as sali.

idealja, dua nje kryeminister qe t'i vere gjobe parkimi polici i radhes ne plazh, ose qe te mundohem t'i dal para ne radhe per te paguar ne supermarket. kerkoj nje kryeminister nepunes te mire; sa per trim tribuna te vegjelise, kam biblioteken ne shpi dhe internetin.

Rama nuk bo sepse nuk shko ne supermarket, i ble gjonat ke gabi dhe ke tregu lagjes

Kshu qe ti po kerko Liken, qe e bo pazarin ke TEG-u (qe ka sh munci ta ket t'vetin me gjith lecka)

kisha ne mend nje kryeminister te vendeve te uleta, ne fakt, qe e kishin filmuar duke blere s'di cfare ne supermarket. smiley

por sidomos, nje kryeminister te palidhur me bizneset private me lidhje te padukshme.

anglezet kane nje shprehje: honesty is the best policy! dhe a di cfare: perkunder gjithe teorive te konspiracionit, kjo del tek e fundit gjithnje e vertete!

qeke ftof EMo smiley

po rende fare smiley

kte ke te keqe ti: s'te le as me enderru. po themi cer dum, o pra mo!

Sa shume pak qe kerkoke! smiley

Une nje autograf kerkoj asgje me shume. smiley

Te jete mire me shendet, te tjerat do vijne vete..po nuk rrodhen do pikojne..lume si ne qe do rrojme, gjithe te mirat do i gezojme..smiley

idealja, dua nje kryeminister qe t'i vere gjobe parkimi polici i radhes ne plazh, ose qe te mundohem t'i dal para ne radhe per te paguar ne supermarket. kerkoj nje kryeminister nepunes te mire; sa per trim tribuna te vegjelise, kam biblioteken ne shpi dhe internetin.

 

Me Edi Ramen jam ndeshur une te Conad te ETC, sidomos te dielave, me gruan. Te shohim a do ta shoh me aty. smiley

ndryshon puna e Enverit se na dha buke dhe shkollim. Enveri nuk ishte komunist, ishte demokrat dhe i donte njerzit. Sala ishte sekretar partie ne spital. Dhe mos harro se ai vec 40 vjet sundoi (dmth. drejtoi demokratikisht). Kurse ky djalli, ish-komunist na mbajti lidhur per plot 13 vjet

vallai sdi gjo per ty

po ke une buke dhe shkollim kanepas me shume se kur erdh enveri, madje me shume dhe se sot.

po secili si ta ndjej mo

Br3 ti flet sikur jeton ne Shqiperi, nderkohe qe punon, ushqehesh dhe pjerdh ne Kanada. Na i ler neve ketu ne Shqiperi te qajme apo te qeshim per hallet tona. 

Sot socialistet i kane miqte si te thuash me gishtat e dores.Plot!
Gjith problemi dhe mbaresia e vendit , risia e demokracise them se armiqte do t'i duhen ngrehur .... gishti i mezit.
Te gjithe ne, duhet ta lyejme me vaj ulliri safi", gishtin e mezit", per kreun e pushtetshem te socialisteve....!
E lyen mire, kush eshte patriot!

lamtumir o sali. kurr ste kam pas qejf, e shpesh here me je neverit. por un qe kur jam le vetem ty te kam pa, ne tv e neper sheshe. kto te tjeret qe jan me te mdhej se un kan pa edhe te tjere si puna jote, e e kan me te lehte. kalofsh pleqini te mire me nipat e mbesat, e mbi fmit e tuj rafte drejt shpata e drejtesise.

Hutim shkakton fakti qe keta lidere politike qe kemi jane aq skarco, saqe largimin e Berishes e bejne ta perjetojne me njefare keqardhje edhe ata qe nuk e duan hic.

Fatos Nano dhe Sali Berisha, dy lideret qe kane dominuar skenen politike te post-komunizmit perfaqesonin sidoqofte nje elite te seleksionuar me kujdes nga kupola e kuqe, profesioniste te specializuar jashte vendit, talente te padiskutuara ne fushat perkatese profesionale, me karriere te gjate ne to, perpara se te hynin ne betejat politike.

Kurse sot ne krye te puneve po diskutojme a do kemi nje piktor te deshtuar, apo nje ... mora cfare ka qene Meta para punerave ne Parti?,... ky i fundit i shkembyeshem me nje ish-drejtor te perfolur doganash, etj, etj.

Qe te mos keqkuptohem, nuk po dua ti lavderoj ata te dy, se nuk i honeps dot, por ja qe sec kam nje dyshim qe mund te kete edhe me keq (ne qeverisje e kam fjalen)

e kane kriju vete ate statusin e "te pazevendsushmit", prej rrethanave dhe qendrimit ne krye per nji kohe relativisht te gjate. Nuk mohon dot as tjetren se te dy kishin karizme po besoj qe me kalimin e kohes, kjo eshte nji veti qe do e fitosh ne nji menyre, sidomos po t'lush rolin e populistit me fjalime masash e qendrime babaxhani, ku me romuze e qesendi, ku me ashpersi. Do jete modeli i mashkullit prijes i gdhendur ne mendjet tona, te shqiptarve flas

 Kur  vjen pleqëria, nuk  do as bir, as bija; edhe qeni kur  sheh, ulet në bisht e  leh

Qenka zyrtare : shkoi Mahmuti,erdhi Dhimitri  smiley

Sidoqofte,urimet e mia per militantet e majte.Jam i bindur qe ,tash e tutje , ne Shqiperi do te rrjedhin tambli dhe mjalta.

 

Do te ta kthejne me te njejten monedhe ty kur te heqesh qafe drenicaket smiley  dhe kot per kuriozitet s'kan as te krahasuar jo per gje, pra imagjinoje vet ti se e mban veten edhe per djal inteligjent.

Iku Mahmuti, po. Por nuk erdhi Dhimitri, erdhi Iliri, ose Edi mo...

Do ta bojkotoni Durresin tani?

Ca do boje Edi Palloshi me Piramiden e merhumit?

Dini gjo ju socialistat e rrethit te ngushte...

Degjojeni Lubonje berishistin sec tha ne Klan.

E dime qe edhe ai nje Berishist i kamufluar eshte! 

Tjeter gje e mire nga largimi i Berishes eshte s'do na cahet trapi me me etiketime te vete nesh e te autoreve si Lubonja si berishiste te kamufluar, te nendheshem, qe i djeg xhani per Berishen por s'e shprehin nga lloj lloj tutkunesh me shpirt skllavi qe jane vete bujkrober te 1-shit e mendojne se edhe te tjeret jane si ata.

Lotet e krokodilit, ky qe ska derdh lot per mijra shqiptare te vrare, per miliona te emigruar, per mijra te dhunuar, per shkaterrimin e Shqiperise. Ky njeri ka bere pakt me te keqen dhe nuk e njeh njerzillekun.

mos qaj te q***** derri motren / gocen

Ky me mire te futet vete ne burg se atje do te jete me i sigurte. 

Kush e urren kaq shume kete Griden qe e dergojne ne keto shfaqjet televizive  smiley

Ajo eshte psikopate. Flet sikur ka ngrene byth turtulli.

Trashegimtare e denje e bucizmit te Jozefines

pse mi Monda? goca yll, fjalet i rreshqasin nga goja si bilbil, ca do mo ti? tani e di qe imazhi i Lenkes eshte i veshtire me u zevendsu po prap, goca po mundohet sidoqofte. Jepini cik kohe sa me u pjek apo i keni si t'njerkes kto PDistet? rendsi kryesore eshte qe jane femra qe po shkelin ne nji territor minash (meshkujsh) dhe vec per ket duhet t'i mbeshtesni.

- o tani m'vjen n'mend Luiza Xhuvani me ate zonin gjith nuanca ulje-ngritje ate 1 here t'vetme qe e nigjova tu fol si deputete

me ne fund shqiperia shpetoi nga serbi.

ka vrare veten ndonje militant apo eshte shpejt akoma?smiley

le ta marre fevziu ne vend te lubonjessmiley se edhe ky i fundit eshte djegur.  nderkohe qe ben pergatitjet per librin ''me saliun''.

do shpetojne edhe femijet nga ngerdheshjet e tij te perditshme ne tv.

I madh Dash Shehismiley

 

Cfar tha Dash Shehi? 

Ne PD nis qe nga 1 dhe pastaj vazhdon nr 50.. sepse nuk ka nr 2 ne PDsmiley.. pa le te thote ndonjeri qe une jam 2 e une jam 3...kete thasmiley 

Esht i madh Dashi, nuk e kuptoj perse ai nuk behet me Ngjelen, Topin e te tjera figura te nderuara te se djathtes qe shqiptaret ta rikthejne me VOTE pd-n ne pushtet. 

i qeka zgjidh gjuha dash gojshtremtit

Te pakten vitet e fundit ka qene gjithmone koherent. Nuk e  di nuk e kam pare kurr te flas keq, njeri i mencur dhe patriot, megjithese pak Ballist smiley s'ka gje edhe ballistet tanet jane.

po koalicion me Bahrishen pse boni

Po Rama me Meten pse bene? 

rama + meta fitun

gojshtremti ene hundshkaba...humben

prap pytja, pse boni koalicion me hundshkaben ky?

Ah ok, thashe mos e kishe per kritere morale. Shpresoj ta kesh kete koherence edhe ne vazhdim, po sipas ketij standardi Dashi fitoi se u be deputet. 

deputet ne minorance...le te haje bar lol

ca morali kishte ky?

Me mire se hic fare per ate eshte. Neser kur te behet rrotacion rreth Likes perseri, mbase pretendon me shume. 

Nuk ka shume moral pra, ashtu si cdo gje tjeter ne kete vend. Sic the ti, mjeti justifikon qellimin, dhe qellimi eshte pushtet. 

E ka shpjeguar pra, beri ps-ja me lsi-n? Apo nuk beri? Tha qe si spunto kryesore per pjesemarrjen ne koalicion kishte vetem reformimine  te djathtes, madje tha te jete te pakten nje njeri atje qe ti thote Berishes dicka se te tjeret dine vetem te rrine gati tu! Nuk i ka bere elozhe kurr berishes, dhe nuk ka qene kurr langaraq burre si pothuajse te gjith qe i kan qendruar afer Berishes.

amon o burre...pse nuk e reformoi te djathten tu bo koalicion me FRD dhe PDIU ky...apo nga xhepi berishes flet truth to power ky

bai bai dash dash #gonewiththewind

Nuk e di, une sjam Dashi dhe nuk aderoj ne partine e Dashit. Di qe ai ka thene se ska kuptim qe te bej te djathten me frd-n kur partia me e madhe e djathte eshte pd-ja. Eshte njesoj si te thuash pse s'ben koalicion psd-ja me pds-n per te reformuar te majten smiley

ok, dashka me e gerry nga brenda PD-ne ky, megjithse s'eshte antar lol

te shofim si i ka marrdheniet me Lylin

"Megalomaniac"
 

I hear you on the radio
You permeate my screen, its' unkind but
If I met you in a scissor fight
I'd cut off both your wings on principle alone
On principle alone

Hey megalomaniac
You're no Jesus
Yeah, you're no fucking Elvis
Wash your hands clean of yourself baby
Maniac, step down, step down

If I were your appendages
I'd hold open your eyes
So you would see
That all of us are heaven sent
There was never meant to be only one
To be only one

Hey megalomaniac
You're no Jesus
Yeah, you're no fucking Elvis
Wash your hands clean of yourself baby
Maniac, step down, step down

Yeah
You're no Jesus
You're no Elvis
You're no Jesus
You're no Jesus
You're no Elvis
You're no answer

Step down, step down, 
Step down, step down

Hey megalomaniac
You're no Jesus
Yeah, you're no fucking Elvis
Wash your hands clean of yourself baby
Maniac, step down, step, 
Step down, step down, 
Step down, step down, 
Step down

mbas shembullit te demokracise me te fuqishme ne bote:

sala ne karrige elektrike!!! xhozi ne pucete!!!

yehaaw

Lubonja #LEGEND

smiley

rreshtore!!!

1 - pateku

2 - bradi

3 - lefti

4 - xhaelga

5 - te pafytyret anonime 

heh, triumfatori i ktij temit!

"PD ka rrezik te behet kashte e koqe"

Fatos Lubonja

 

"Ci di demokratet ti Lubonja?"

Henri Cili

ueeee gjall naimi? si ka fytyre e del prap ne televizor?

O Rono, mos bej opoziten e opozites o Ron. E keqja me e vogel o Ron! 

Ej, po as edhe nje dite nuk duroni mer daj, ue ca legjendash qe jeni vallaj. 

Te kenaq ky Lubonjasmiley

Vetem kur sha Berishen, ndryshe eshte berishist i kamufluar. 

Ne nje far mnyre nuk u largua Saliu nga politika, por politika nga Saliu.

N.N - frazeolog

Ti heq dore kur jep doreheqjen smiley

Ja kush jane "intelektualet" si Lubonja me shoke.Po denojne salihun duke fole me ide pothuajse sic u shpreha une, qe kam mbajt gjithenje te njejtin vleresim.Keta qe kane perfitu nga mentaliteti apo sistemi berishe..Pa shtylle kurrizore ! " Rrofte Mbreti, Poshte Mbreti! Ashtu qe e keshtu Mbeti

po ato cdo hane o grave ?

ato me 'derr derr' hane buke

sbejne pallate si zotrote smiley

Me pallate merret grava?

po ku po me rruihet mu se me ca merret grava aman

po kshu  ka thene smiley

Endrity, futu seriozisht ne analizen e ngjarjes me te madhe ne historine postpluraliste te vendit, dates 23 qershor, dhe jo perciptazi e me paragjykimin per ate. E ata qe nuk i don.Se nuk eshte merita pra edhe as faji i tyre per kete ngjarje,,Leri pallatet e ...hallatet e tjetrit!

pse mo lla, edhe Tosi hoqi dore ne 2005 pas nje qendrimi njelloj te gjate dhe arrogant prej 8 vitesh.

Pse e fryni ket te Birishes, Tosi meriton vendin e pare smiley

Vetem pallate grava? smiley une e dija te pasur smiley keshtu i ka dal nami xhanem smiley

Nuk mundet te jeshe "Palle" ..dhe te besh pallate.Keta sherbejne si ...palle Ruzhe motra

Grava, mo na e eksito tani Ruzhdijen sepse nuk ka kush ta qetesoi pastaj ne kete ore te vone te nates.

Mire e bukur foli Lubonja, deri kur tha "Lulka do e bej PD-ne."   

Do bente mire te dorzonte dhe mandatin e deputetit, edhe do i bente nder statures se ish-presidentit dhe ish-kryeministrit, edhe neve do na bente pune te shikonim nje qelbesire me pak ne parlament. Jo se ai qe do i zinte vendin do ishte burre i mire, po se paku s'do kishte kaq kontribute ne shkerdhimin e demokracise sa ka ky derr

amon se me dorezu mandatin ai bohet deputet Aslloni

Oh shit! 

do ja sugjeroj gjith robve qe njof ne facebook

+ zana spiunia lol

smiley

ska nevoje. Majaft ta nxefi Noshka dhe i çik dhe ndrro mendje smiley

s'e mora vesh kur erdhi me vizitu ate skenderbeun e vujt ne londer

se do ja kisha hudh nje free range veze mu ke hunda modhe hahahahahaa

Thuj ca tdush, po dhomet i shtyu pa i bo, hë se ket mandat he se tjetrin. Shyqyr qe e detyrun per botoksin.

O Ruzhe, ky duhet te jete prej Laqi smiley

Per Inati Te Socialistave Krejt Mi Bo Likee Faces 

 

Kenaquni se ka edhe me keq!

Kur doreheqjen ti ke dhan
Krejt shqiptaret mbrapa i ke lan
Ti burr shteti ke qendruar
ike shkove i fituar
Kurr premtimit si lujte N'fjal
Kurr tradhetarve mos me ua fal
Si dallge erdhe e si dallge shkove gjithmone Shqiperinë e nderove.!

Disa e shane
Disa e rrespektun
Por kur u largua
dy pika lote i pikun...!

smiley Eh, tani qe ngordhi gomari, i bej hallall mizat.

Hej nuk thate mor burr, Milos i vodhen vota? E kam seriozisht smiley

Te imagjinosh qe nqs Tironsat e djathte po te kishin dhene nja 5000 vota me shume FRD.. do kishim zgjedhur Bamirin dhe do shpornin KACIN E ZI... sa inat me vjen..

kaci do reformoje te djathten

bashke me dashin / delen

Ndersa ne te majten vlon fabrika e ideve ne Kocon dhe Liken. Oh sa gjynah qe je.

p.s. cer do ndodhi me zenin dhe argiten breee

oi oi oi

I ka bere Berisha hajdutat te flasin me vete dhe tani ne terheqje. Statura e tij eshte aq e madhe dhe ne humbje, sa dhe vete "fituesit", ndihen si pa ambicje me. Ja u la pushtetin, ne kulmin e megallomanise tuaj, nje pushtet shume i rende per "rilindjen", per te menaxhuar. Dhe ne largim, u kujdes t'ju kujtonte, se ai do te vije prape, kur te mos ju kete mbetur asnjefare morali, ca nga zullumet qe do beni dhe ca nga lufta mes vete jush. Kjo ishte menyra me e keqe per te fituar pushtetin, sepse kundershtari brenda llojit, qe ju dha dhe "fitoren", eshte rritur ne permasa te atilla, qe do diktoje  jo vetem numrat ne parlament, por dhe kohen kur do godase per ambiciet e tij, kohe ne te cilen nuk do te mbetet asnje epersi morale, per betejat e ardhshme politike.

maks, nuk tremben kusaret prej kryemjeshtrit te tyre.Por mundohu te kuptoshe ca ndodhi ne daten 23 qershor! Lodhu ca mbase kupton ndonjenjerin prej shume mesazheve te dhena nga ky popull!

pa Berishen e djathta kish per t'pas me shume shanse me ardh ne pushtet. Berisha saldoi karrigen dhe e hermetizoi partine per ate pune. Berisha duhet te ish largu mas 97 ose qofte edhe mas fitores te '05. Ka pas shanse plot. Mgjte, dhe kjo qe beri sot, nuk ishte pak sepse kish kriju imazhin e te pazevendsushmit

po ti na le te gzojme sonte

moa na e kujto se kush do e marre vendin ne dore se biem ne deshperim prape smiley

Ehe me luge floriri keni per te ngrene...shyqyr qe ja arritet dites..smiley

Fiqt i mlodhi Likja, kto tknoqen me gjethet smiley

Te kenofte shpirti o Ed Rama. 

Po kendon apo po pllet si gomari?  smiley

Bamirit ju Ba MIR !

Bravo Grida! Kur i beri FDR rruge e dreq e shejton, qeka Keynesianism, kur i ben Berisha, qeka populizem. Dakord qe i perdori per populizem, dhe per kete u ndeshkua, por i duhet dhene merite qe e nisi ate pune. Ishalla e vazhdojne socialistet, se vallaj 28 mije kilometra katror te qelbta nuk kane pse mos behen kryq e terthore per 12 ore me nje makine rrangalle.

i beri, ske cthu, vetem se robte s'kane leke me leviz qe ti shijojnesmiley

leket ikin e vijne. me mire te jete rruga aty kur te kene lek robt per te levizur, se sa te behet robi me lek e prape te mos e shijoje dot lekun prej majasellit te rrugeve me gropa.

leket ikin e vijne. me mire te jete rruga aty kur te kene lek robt per te levizur, se sa te behet robi me lek e prape te mos e shijoje dot lekun prej majasellit te rrugeve me gropa.

Rruga e peruruar ne maj 2011 (zgjedhjet lokale)

Po mire, edhe per gropat thithese Berisha e ka fajin? Le ta mirembajne keta.

Gropa thithese thote.  Ne Tropoje e ne maje te shkembinjve smiley

Kush je ti dhe ku eshte Luliani? smiley

thonjte, kujdes smiley

Akoma s'ma ke falur? smiley.  

kjo puna e rrugeve eshte banalizim. Po, ka bere, dhe nje pjese shume te mira, por ta reduktosh zhvillimin vetem te rruget eshte jo largpamesi. 

Per te mos fol per transportin publik teresisht te liberalizuar qe edhe pse me rruge te bera te nxin buzen, ekonomikisht dhe fizikisht. Xhvillimin e transportit hekurodhor personalisht do ta quaja me vizionare.

Al Bano, jam shume dakord qe nuk reduktohet zhvillimi vetem ne infrastukture. Perkundrazi, infrastruktura shpesh perdoret edhe per te mbuluar faktin qe nuk ka zhvillim. Zhvillimi vjen nga punesimi, dhe me kryesorja nga ndjenja e pjesmarrjes, nga nje fryme e perbashket pune dhe kenaqesie e perbashket ndaj fryteve te punes. Infrastukrutra nuk garanton zhvillimin, por eshte e nevojshme per te. Ate qe deri me sot eshte bere me rrugen, une shpresoj qe keta qe po vijne ta bejne me infrastrukturen e prodhimit, qe edhe mos mbesin ato rruge thjesht per eksport burimesh dhe import prodhimesh, por edhe e anasjellta.  

po mire, nxitimi per inaugurim hyn tek populizmi.

sa per lulken, me modelin e PS-se 97-05 e beri rrugen. "Vjedh, vjedh, po edhe punon ama." Ishalla keta qe kane ardhur vetem te punojne. Por me gjithe respektin qe kam per alidemsat e peshkut, s'kam shume shpresa se maloket e skraparit, aq me teper qe e kane mandat te dyte, aq me teper qe ua ngeci ne fyt Prifti mandatin e pare, do e bejne punen me mire se Lulka rrugen e kombit.

Po jo o Lul se ashtu jane shume.  Rruge pa asnje standard.  Se vjedh vjedh, e puno pa standard.  

Shpresa s'kam as une.  Por muhabet per neser.  

Me qe pranon muhabet jashte llogoresh.

Besoj e di kush e ndertoi rrugen e kombit. Dhe beson se Lulka u ka xvatur dot pare atyre? Sidomos me ate buzeqeshje carmatosese qe ka. 

Rr. e kombit eshte e nje rendesie gjeostrategjike per shqiptaret, pa folur per efekte ekonomike. 

Dhe prap jashte llogores, cfare mund te beje me mire nje qeveri per zhvillimin e vendit se  sa infrastrukturen rrugore?

 

Tirona-4ever, une s'jam kunder ndertimit te rrugeve.  Por, ne kundershtim me Lulianin, as nuk u vesh petk FDR-je ketyre tonave.   

Dhe ka rruge e rruge.  http://www.peshkupauje.com/2012/12/shkurt/siperfaqesore-shqiperi-kroaci-gzurvitneri

E bere rrugen?  Me borxhet mal, qe do i paguajme ato, me vjedhjet andej e ketej (muhabetin e Nanos s'e bejme se i ka humb zgjedhjet ai ne 2005) ? Po beje dreqi ta marr 10 cm asfaltin e jo 2.  Ose beje 8, e vidhi 2 centimetrat, e vidh standardet e tjera.  

Nuk mu pergjigje. Te pyeta a ka gje me te rendesishme se ndertimi i rrugeve. 

Pastaj po te dalim tek cilesia etj. duhet filluar mbase qe nga ajo qe kamarieri albanez te le te presesh si qen per t'i dhene bakshish (qe me ndodhi sonte). Albanian r us. Sidoqofte cfare eshte me mire apo me keq t'i kesh rruget me ca cm mangut apo mos t'i kesh fare.

Te gjithe me borxhe punojne, vec Kines qe i kane borxh te gjithe. Por varet per cfare i perdor borxhet, qe na kthen tek pyetja ime e ribere ne fillim te ketij komenti. Se rruga e telekomunikacionet ndihmojne gjithe ekonomine, lajne dhe borxhet. 

Dhe sa per vjedhjen, te pakten per rr. e kombit, s'ka bir shqiponje t'i merrte ryshfet atyre qe e bene. Ata mbase e kane rritur koston per qejf te vet, por kjo ka qene kosto gjeopolitike. 

i harrove vjedhjet kolosale qe u bon per ato rrug lulian?

esht opozite pa kuptim persa koh nuk esht bo nji gabinet qeverises.tashi per tashi kemi n'dor vetem heqjen e kopukut nga froni.dhe nje program te socjalisteve me shum premtime. t'presim e t'shofim si do rrjedhin ngjarjet.pa shtet ligjor ska asigjo.kjo esht ajo qe pres t'permbushi ne rradh te pare nga premtimet ps-ja.per opozit ka koh se si jan afru akoma as karrgeve

 

vidhet edhe ketej o alke, jo me lopate po me eskavator sic i thone. problemi ne shqiperi jane ligjet qe duhen miratuar dhe zbatuar. po e bene kete socialistet, 12 vjet i ke ne pushtet ...

 

gjthanej vidhet alba po robt i man sundimi i ligjit. torri lesh dhe boni pershesh knej berlusconi,po deri tashi 11 vjet i ka t'vendosme nga gjykata per ato qe ka bo.ai noshta sdo boj asi dit amo mu si popull m'jep ate ndjesin qeligji dhe shteti funksionon dhe spyt per me t'bukrin.k'te pres te ndodhi edhe aty.

Ore kete letren qe fshin syte mos e ka vjedh nga ndonje restorant ku ka drekuar . Nganjehere duket edhe si ato qe perdoren per femijet ...

Ngashere plaku Mere  Ngashere ...Se kishe VITE te tera qe te kishin edukuar

O njeriu me mend /me dhemb sic te dhemb .

Dhe nuk le me Padium pa Uleritur "do ua baj ma keq e ma zi se Ram Berishes " sa qe u ngrit Lugat nga Varri nga sokellimat e tua !

Po lotet e e qindra mije e deri miljon shqiptareve qe i Internove e Debove jashte kufijve me njemije e nje probleme nga Lendina e LOTEVE ,tu duken si leng livandoje qe te sperkatnin  Kakat me Vija dhe preidentet e Firmave DY M , se munde "Kulshedren Komuniste dhe shpetove te Bukuren e Dheut " .... .apo i harrove vargjet ..Laj fustanen e tim zot  / here me uje e here me lot !

Dhe mburreshe te InteliDjenca para kafeve te PD-hit  qe e kane ne maje te gjuhes "kujt do me i tregu Frojdin " se kishe kulture qe njifje dhe Khajamin ...kur kendonte

Dullet dhe trumpetat ku mi ke ?....Fatos Hoxhen qe te shtronte Qilima ku e le ????

 

Dashi qenka i papam sonte!

Per te tjerat po me pelqen shume qe te gjithe po thone nje gje qe eshte fol shume dhe ne peshk, duhet gare e vertete. Emri eshte gjeja me e parendesishme, kryetari i zgjedhur demokratikisht eshte kryetari me i mire. 

ue, do dali prapë ajo - 1 anëtar 1 votë -

 

smiley 

Po te behet tamam, ajo esthe gjeja me e mire. Deri tani nuk e ka bere kurkush. 

Sali Berisha eshte legjende e gjalle e Shqiperise dhe burre shteti!

Te tjeret qe lehin,e bejne kete se nuk ju dolen parashikimet dhe per te mbuluar humbjen e 2009-es.

Hajde ta gezoni Mr 20% dhe Mr 700K!

Po ca legjende o burre. Ah po e ke ne kuptimin e Drakules athere OK. Legjende eshte Angus Young po ti rrezik as nuk e njef kush eshte smiley

85 deputete i keni.Po te jete fajtor denojeni!

Gabimi i PD dhe Berishes sivjet ishte se duke pare aleancen PS+LSI e kuptoi qe do humbte normale me shifrat e 2009 por u mbajt vetem me punet e medha dhe te mirat qe i ka sjelle Berisha kombit tone ane e kend! Po nje jevg apo nje analfabet qe ri pi vodke me sallam a do tía dije per infastrukture europiane, liberalizim vizash, lidhje te kombit Veri Jug, turistet qe deri ne 2005 i shihje me dylbi, tani vine cdo dite dhe e ke plot Tiranen, Jugun dhe Veriun, afrim me BE?!
Pra politikat e Berishes ishin afatgjata dhe te mirat e tyre do duken per shume dekada, ndersa njerezit e ashtuquajtur elektorati gri ose komuniteti jevg-rom duan 5000 lekshin jo zhvillimin!

Ka idiote si ty pa eshte Shqiperia ketu ku eshte, se sikur kategoria jote te ishte zhduk e gjitha si ty 10.000 milje larg, Shqiperia vertet do ishte bere dicka. Idiot

Ish- kryetari i Partisë Socialiste, Fatos Nano, “bekon” fitoren e së majtës së bashkuar duke e cilësuar “të paparë” triumfin e saj në zgjedhjet parlamentare të 23 qershorit.

Sipas tij, rezultati ishte pasojë e një nxjerrje dufi e lëngate e të gjithë shoqërisë.

“Fitore e paparë! Një nxjerrje dufi e lëngate e gjithë shoqërisë! Tani ky mandat i rëndë duhet merituar duke u kthyer qetësinë shpirtërore të gjithëve! Kjo fillon nga ekonomia dhe nga njerëzit në nevojë! Uroj që e majta e bashkuar ta bëjë detyrën në mënyrë altruiste”, është shprehur Nano për GSH,transmeton tema.
...
Në mesazhin e tij drejtuar socialistëve vetëm pak ditë para mbajtjes së zgjedhjeve, ish-kryeministri u tha: “Qëllofshi në shënjestër!”.

Nano sqaroi se, “me gjithë aspiratat dhe dëshirat e shumicës së të majtëve për të regjistruar listën apo emrin Nano në zgjedhjet parlamentare të 2013-s, e përsëris, se beteja ime nuk është për pushtet personal dhe kjo që bëj është shprehje e një altruizmi politik në dobi të së majtës, që s’ka të bëjë fare me të nesërmen time politike”.

Ndërsa duke folur për mënyrën se si u hartuan listat e kandidatëve për zgjedhje dhe mungesës së debatit në këtë proces, Nano atakoi figura të rëndësishme në PS me një histori 20- vjeçare.

Sipas tij, hartimi i listave në PS u bë përmes “teknologjisë të hiles së orës së fundit”, ndërsa “emrat me përvojë politike 20-vjeçare që nga Gramoz Ruçi, Pandeli Majko e Bashkim Fino e të tjerë, paradoksalisht sillen si kufoma politike që gëlltisin pilula të helmatisura që do të kenë efekte shumë negative më 23 qershor, kur publiku dhe militantët do t’i nxjerrin si jashtëqitje

aman ketlina, vetem ate mos e sill.

Po mos te ishte treguar ai zemerbute qe ja dha llokum kryesine e PS, s'do ishte ky i gjati qe ka fituar sot..smiley

te dy m... s'kam folur kurre keshtu, po keta e meritojne.

''Ferri ngriu sot pasdite kur z. Berisha dha doreheqjen nga posti i Kryetarit te PD pas 22 vjetesh ...''

me duket se ferri shkriu sot, jo ngriu. berisha, ky humbes i madh e pranoi humbjen me dinjitet. na tregoi se ka shprese qe bota shqiptare, ashtu si ajo perendimore, te eci ne te njejtet binare. nje star ka sot nga une, po ta leme pas te kaluaren.

bravo berisha, levizje e duhur ne kohen e duhur. s'para ka ndodhur kjo me pare ...

... berisha, ky humbes i madh e pranoi humbjen me dinjitet...

Po Rama i civilizuari ne 2009 si nuk e pranoi humbjen?

sikur po flasim per berishen, apo jo? rama eshte aq larg nga berisha, tani. rama eshte vec nje psiko qe s'dime c'do na beje ...

Ti ike por ne zemrat tona do jesh gjithmone .

Ke nevoje per shami per te fshire lotet? smiley

Shume faleminderit por lotet me jane thare smiley

Mu me kane zene infeksion syte nga te qamet (me kuje).

Lotet thone ti pastrojne syckat..

Po jo se i fshiva me dur te palame.

mbahu brad, te rroni dhe ta kujtoni gjithe jeten..smiley

vallai se di per Bradin

por hiq malokerine  qe e rrethun ne miting, une njof plot njerez qe e qane megjithmen,

edhe goca te reja, le e rrit ne Tirone

edhe njerez qe skane perfitu kurre asgje prej pushtetit

e habitshme grada emocionale ne te cilen e perjetojne.

e dun mer lla, ctu thush.

Vec dashurine se gjykoj dot !

Mekanizmat e dashurise jane misterioze.

1/3 e popullit jane me se i sigurt qe e dun. Rob me prejardhje tribale.

jo vallai aspak

rob me prejardhje qytetare kryekeput smiley

jo une ama , fatmiresisht smiley

Nuk zbret maloku prej kali, ose kembet e kalit ose koka malokut. Revolucion, Gadafi, Mubaraku, Ben Aliu apo Erdogani. Me keq jemi bere duhet revolucion duhet dhune oburra kryengritje, kam qen kapterr un mer jahu apo oficer garde, jo jo poet i madh tek lidhja, apo qukapik tek sigurim-zgidhja, intelektual prej Kuci me eksperince bari-ore ne hetusi, me prona dhe toka ne mes te Tiranes, se kjo e fundit u clirua ne 45 nga kucedrat dhe katnart e tirones, se kto ishin tironsa me o si disa kendej dhe jo tiranasa. Edhe kte na e bere Sali Berisha, edhe rilindjen sna e le ta festojm, po na e kthen ne #poshtlindje te felle me aq shum dhimbje. 

Mbaroi perralla te nderuar, kucedren e mbyti qerosi, apo po tregonim perralla me Nastradin Liken ketu.

Mos paskan mbetur dhe Ballaban Lulka, duhet vrare dhe ai #perpara.

Luga e floririt na pret, pa taksa fare cdogje falas po ringjallemi te gjithe apo do jetojm perjetesisht. Po lindim njeriun e ri, njeriun e mire, #ripjedhjePerZgjalli edhe Juden e fali Jezusi si mos te falim ne Berishen.

Amon su knaqen i here kta peshq smiley

hyp se t'vrava

zdryp se t'vrava

nuk zune i here KARar mazallah smiley

po pra si nuk u ngopen nje here?  tru peshq ngelen ..smiley

Saliu dha doreheqjen dhe provon se Namik Hoti e kishte gabim para 22 vjetesh.

 

kjo tregon qe njerezit ndryshojne, per mire apo per keq. ja qe berisha ndryshoi per mire.

Po he more komunista, si po ja kaloni?

po he mo ballist, sa pula ke ngrene?

As edhe nje moj klyshe komunistesh. Iku koha e pulave. Tani do hajme sorra.

O olsi, te Hemi po pi? smiley

Pooo... ! smiley

prit prit, c'do te shohin syte. s'ka poste per socialistet peshkiste, te gjitha do i marri ilir koka me monika koken dhe skrapallinj e soj sorollop. ketu do jemi kur te fillojne te shajne dhe ankohen ...

Konkurenca eshte me te vertete shume e forte kete here se te dyja palet e militanteve jane shume te babezitur. Njona se ka 8 vjete pa pushtet, tjetra se punesimin ne shtet e ka kthy ne arsye egzistenciale. I shof qe tundin flamuret rrugeve te Tiranes te zellshem si gjithmone dhe i them vetes "per ca gezoheni o te zinj?". Parashikoj kanibalizem.

kokat hengshin, se ashtu do pastrohet shoqeria shqiptare ...

ti rri larg, he te keqen se kush do beje gallate ne peshk pastaj ...

Camet kane fituar 45.000 vota ( +30.000).. PR ka fituar 52.000 (+ 20.000)

PD ka humbur 90.000 vota ( 525.000 vota ka mare sot)

aleatet e tjere te  PDse kane mare afro 20.000 me pak se ne 2009

Koalicioni i djathte ka mare 676.000 ( 740.000 ne 2009 .. 64.000 me pak)

FRD 29.000, AKZ 10.000. LDP 1000 = 40.000

LSI ka mare 180.000 vota. ( 105.000 me shume se ne 2009)

PS 712.000 vota ( 92.000 vota me shume)

Aleatet e tjere te se majtes kane mare 40.000 vota me shume se ne 2009 ( afro 100.000)

2 KANDIDATET  e pavarur malaj dhe prifti.. 9200 vota 

Koalicioni i majte 991.000 ( 695.000 ne 2009.. afro 296.000 me shume)

Ne Vitin 2013 kane votuar afro 200.000 me shume se ne 2009

Faqet

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).