476 Komente

Zemer jep nje arsye

qe une te vazhdoj

Perpara syve

te lodhur qe vlojne

Se qiellin s'e shohim

te gjithe njesoj

Eja nisim te biem ne dashurine tone...

pervelim no.1

Absence, absence...
If I got wings
To fly at that distance
If I was a gazzella
To run without getting tired
Then, at your side
I would see the daylight
And "absence never again"
It would be our lemma
But only in my thoughts
I travel without fear
I got my freedom
Only in my dreams
In my deep dreams
I have your protection
I have your love
And your smile
Oh, I'm feeling lonely
Like the Sun alone in the sky
The sunshine is blind
Can't see his clarity
What he is illuminating
Where he goes next
Oh, solitude is my faith..

pervelim no.2

Po ai sikur ska floke mi goc smiley

kush ?

Kryetari pra mo .

i likes

po dale mo Tafe  se bera nje dush  te me dilte gjumi mire..smiley

aaa,   me kete bravo!  kisha vertet   shume kohe pa e degjuar.

te  pershendes me nje   nga  crevena jabuka  qe i kam pasur shume qejf..

http://youtu.be/ynPEm5eWflM

Per ty vere,Spiritus,vere,largoji rete e kota.smiley

S'besoj se mund ta shohesh,megjithate Zotrules te pershendes! smiley

 

Motor cars, handle bars,
Bicycles for two.
Broken hearted jubilee.

Parachutes, army boots,
Sleeping bags for two.
Sentimental jamboree.

Buy! buy!
Says the sign in the shop window.
Why? why?
Says the junk in the yard.

Da da ya da da da,
Da da da,
Da da ya da da,
Da da da da da da da.

Candlesticks, building bricks,
Something old and new.
Memories for you and me.

Buy! buy!
Says the sign in the shop window.
Why? why?
Says the junk in the yard.

http://www.youtube.com/watch?v=w6qfQ5BEQ2s

The uploader has not made this video available in your country. Sorry about that.  smiley

s'e di psesmiley

Se kisha degjuar kete iris. Thanks smiley

Elba flm qe e solle, dashuria e vertete, pa fjale,vetem me mundim,vetem per femijet!!!

smiley sajam prek

sa e bukur, sa kohe pa e degjuar. 

me toosmiley

Ha, e kisha vene me siper. Faleminderit, sa e dashur je.

Mirejam where are u? smiley

http://www.youtube.com/watch?v=21AT2Glwr...

Rep.1

Pika par.. Talenti, dhurat pi mat madhit
e di kon e dallon, se s'ja jep tyle lidhadhit
ky sen.. so qokollad, so qe mun me ble
ska intervenim, se dalloj prej se kom le
si mrena edhe n'pamje, dokna shum i qet
pika 2t i durushem, me arsyje t'shkyj kejt
1 dekad.. 1 mur, e kom palu me gur
gjema njo si un, qe ska mujt mu lodh kurr
t'qi poetat, t'qi producenta rrenca
vi ka ke aGenca, ku o eksperienca
un qdo dit prodhoj, e synoj kur um qohet
pika 3t pamja, n'stilin tem a theksohet
kom zemer e dashni, pantolla t'gjona e t'rona
sdu emer.. as V.I.P, qiju me miliona
seriozisht e kom, se serioz jom rrit
se serioz po foli, sot i kom mledh deshmit (yeaah)

Ref.(2x):
Prap ka mu kon (mu kon)
Gjith qeshtu qysh jom
Pika e 10 (e 10)
Dashnin n'Rap e kom

Rep.2

Pika e 4t, kultura si kultur
ku je rrit qysh je rrit, a je qe duhet mu mburr
jo veq hajt.. se shnosh, po permirsoje veten
rrite autoritetin, leht e ki me jetu jeten
t'verteten do e kan, si ni flet kur vyshket
me nifar ngjyr t'tutshme, si hekuri kur ndryshket
i patutshem, si egersina t'egra
pika 5t agresiv, e daji senet me dega
kur duhet.. kur lypet, mu pa mburrnia jote
kur shan mate bothen, se hekesh pi ksaj bote
bonu qysh e lyp, reni edhe veni
pika 6t kombi, sa prej ni gjaki jemi
ruj vlera t'vjetra, pi historis me shekuj
kuq e zi ka met, kallxoj edhe tjeter kuj
mburru qysh jee, se s'mun me ndryshu
edhe rasti me mu dhan mu, nuk um vyn me ndrru

Ref.(2x):
Prap ka mu kon (mu kon)
Gjith qeshtu qysh jom
Pika e 10 (e 10)
Dashnin n'Rap e kom

Rep.3

Pika 7t a je i drejt, jo me zhgallavat faqe
me kallxu najsen, se asnjo s'jena melaqe
i perpikt o zoti, i gabushem njeri
nalu kaniher, kqyre t'kalunen per seri
mos po harron najsen, pe sheh funin ka fillimi
pika 8t o qellimi, qysh e bon e qysh e hup ti
se dove i doket vetja, qe jan qashtu qysh nihen
a mi pa live nuk shihen, me ka ni shpull dhihen
bonu i fort, mati bolet o jaran
un se pata edhe leht, n'fillim t'rapit hunlesh gjon
po qe fati dikon, e dallon n'plot sene
pika 9t i vendost, pik e kategoris teme
e thom.. se kurr, su nala ku jom nis
sot rapin e komandoj, si shpijen zoti i shpis
ti plotsoj qeto pika, e njeke rrugen tem
se ski qa mu qudit, kur dikon e lo pa men

Ref.(4x):
Prap ka mu kon (mu kon)
Gjith qeshtu qysh jom
Pika e 10 (e 10)
Dashnin n'Rap e kom

mefjal dumetvra

unebana qejfintem edhepse skamarrit

NafaK e Rraall

nga 

BiG WoLF A.k.a PsychoPaTh

 

Rep.1 

Ti qe po don me dit qa kom bo ma i ri 
Shkurt.. Pi klases 6 ja nisa mu bo asi 
Pi shkolles me dal pi ores veq me ik ma dojke 
1 jav para funit ka ni 2-sh mjaftojke 
Kujtime t´mira asnihere n´fiskulltur 
as ni liber kurr t´shkolles se preka me dur 
A-B-C-ç-D-Dh-ë qeto mu dashten 
ni alfabet Shqip se harroj deri sa t´plakem 
Ku jan qata shok a um njohin sot mem pa 
a menojn si at´her per mu qe s´jom kon si kta 
as me ta per semi-maturen e klases 8 
pasha zotin um ka met pik si ni pik e djegt 
po qa me bo qe dikush e perjeton dikush jo 
ni sen qe se ni me zemer mdoket edhe shpejt e lo 
fati jem ish kon qeshtu mu pajtu u dasht patjeter 
me krahasu me tash per qdo dit mushi leter 

Qetash ma problem masi jo shkoll qe pun 
knej muzika m´hini n´gjak edhe ni gajle ma shum 
cila.. o ma primare knej sun po jeton pa pare 
muziken sun e lash si ta kisha pas pa qare 
3 vjet me ni zanat 3 vjet me ni studio 
eksperienc tu bo sot ni dit njo ka njo 
kerkush notat s´mi kallxoj un nota vet krijoj 
veq ni bum bum edhe clap neper ideja lundroj 
qe dallimin.. dalloj secili e don ni sen 
me bo qato qe e don besoj edhe shembull len 
ktu jo.. se shum baba vet ja cakton drejtimin 
do e dojn shum muziken i mrrollaft e nkryn shkollimin 
hatri.. qe e ka rrit e ul kryt edhe e nkryn 
me kqyr n´zemer qa i flen osht ni mixet me ni kabin 
shyqyr.. mu sum pengoj kerkush per ket drejtim 
se heret e kan kuptu qe kjo per mu o qetsim 

Se qat her m´rroki mja nis ni fillim i mar 
perfundim nuk ka psiqikisht ideja t´reja 
at´her me tash ka dallime si me mu Ismet Peja 
si kushte tjera koh e tjetres u kon faji jem 
se dikush kish dhon miliona me pas qet talentin tem 
me lon.. merzia sum len sen merzin ma hek ky sen 
se me bo qa e me bo veq me tinguj gjumi m´zen 
ti hutohesh me futboll nashta ai me aktrime 
ky tjetri bohet doktor shija njerit ka ndryshime 
do i shoh tu kajt per shkoll thot matura um erdh ngat 
e nashta un quditna nuk e patem t´njejtin fat 
bash interesant pom vjen se loti n´´faqe i del 
e nxen teper t´merzitshem e gjen veten n´fjal tem 
poet e rruges me vargje t´trishtushme 
me ni jet 2t´njejt me kujtime t´paharrushme 

 

po qa me bo qe dikush e perjeton dikush jo

nafak e rraall, e bashi gjumn e maar

fshehtas merr revisten kohhhhhhhhh....eeeeeeen e kalon

sjam i vogel babi im ohohohoooo   smiley........ku e gjeteeeeeee more Fiqir smiley  e kisha harru fare

Kape Gol gol .....jashttttttt  smiley

Ramo, Ramo eja ti 

Ma jep doren me kalu

se dashnorja m'ka tradhtuuuu

Porsa dola nga shtepia

m'arrestoi policia

Ooooo o  Ramo

Porsa dola nga dyqani

M'arrestoi Miklovani

Ne penxhere, ne ballkon

me ke pa e s'me ke fol

Ooooo o Ramo !!!

ps.

 102 x 73 cm (40.2 x 28.7 inches).

jo jo Tafe, para 90-s eshte..smiley
keta, dmth Bolero, kane pasur aso kohe edhe nje hit tjeter.. Jelena. (Je-le-na..Je-le-naa..) kerko, Bolero-Jelena ne youtube dhe patjeter do ta kujtosh.

thanks per kengen, por do ta degjoj pastaj se tani jam ne pune..

Sepultura - War for Territory

E mendova shtate here mbreme te vija "Why are we alive" por nuk gjeta shprehjen e duhur per te lypur distancen e duhur ironike dhe njekohesisht te kunderten.

Spring has come, and joyfully,

the birds welcome it with cheerful song,

and the streams at the breath of zephyrs

flow swiftly with sweet murmurings.

But now the sky is cloaked in black

and thunder and lightning announce themselves;

when they die away the little birds

turn afresh to their sweet song.

Si asnjehere tjeter keto pasazhet e njohura piktoreske te kohes se pare, me bene te ndjej thellesisht Vivaldi's feeling of springtime.

smiley ............

awesome song and omg..she is  so damn sexyyyyyy smiley

 

Always came last
No one ever kissed her
Missing for days
But nobody missed her
She went from wallpaper
To heartbreaker
You shoulda seen her

https://www.youtube.com/watch?v=PN1EFs9XQoc

 

 

kenge e bukur!smiley

hahaha

Beethoven's Symphony Nr. 3  E-flat major  also known as the Eroica

In writing this symphony Beethoven had been thinking of Buonaparte, but Buonaparte while he was First Consul. At that time Beethoven had the highest esteem for him and compared him to the greatest consuls of ancient Rome. Not only I, but many of Beethoven's closer friends, saw this symphony on his table, beautifully copied in manuscript, with the word "Buonaparte" inscribed at the very top of the title-page and "Ludwig van Beethoven" at the very bottom. …I was the first to tell him the news that Buonaparte had declared himself Emperor, whereupon he broke into a rage and exclaimed, "So he is no more than a common mortal! Now, too, he will tread under foot all the rights of man, indulge only his ambition; now he will think himself superior to all men, become a tyrant!" Beethoven went to the table, seized the top of the title-page, tore it in half and threw it on the floor. The page had to be re-copied and it was only now that the symphony received the title "Sinfonia eroica".

Ferdinand Ries

Rodriguez - Cause.

ca kenge mor Zot, nje nga kenget me te bukura ne bote....smiley

Sun is shining, the weather is sweet now
Make you wanna move your dancing feet,

When the morninґ gather the rainbow,
Want you to know, I'm a rainbow too now
But to the rescue, here I am
Want you to know just if you can,
here I stand,

To the rescue, here I am
Want you to know, y'all, can you, can you, can you understand?

Can you understand me now, baby?
Do you believe me?

sa do te doja te kisha nje leopard te ketille...amazing music, ting ting me bejne telat e zemres.

interesante keto prurjet e fundit Fun smiley

Good stuff smiley more plz

Mire eshte por thuajse po aq cuditshem sa versioni Cash i Personal Jesus. Ose une i kuptokam dot kenget e DM-ve vetem ne lojen e tyre.

jam dakort aq sa mbase shkoj pak me larg kur them se pergjithsisht, nji interpretim ndryshe i te njejtes kenge eshte me pak plagjiature sesa ajo qe cilsohet sot plagjiature, thjesht ne kontekstin e notave. Stripped e DM mu nuk me jep ndonje emocion po kjo ka t'beje dhe me ndryshimin e shijeve muzikore mbase. Njehere e njekohe, DM e The Cure me jepnin tjeter emocion

Them se eshte pikerisht ceshtje kushtezimi muzikor nga gjendja emotive. Ka pasur periudha (jave? s'besoj me gjate se 2 muaj gjithsesi) qe kam degjuar Rammstein nga mengjesi ne darke, me vjen shume per te qeshur me kete. Kurse DM jane me garanci te perjetshme. The Cure nuk jane tamam te perjetshem, por vertet shume rralle s'do t'i degjoja po te shfaqeshin. Per plagjiaturen nuk di c'te them, me duket ceshtje financiare kur s'eshte ceshtje lavdie, s'me intereson fare.

s'e vej ne dyshim po sidoqofte, per te njejten gjendje emotive sot nuk degjoj me Pet Shop Boys fjala vjen smiley 
(ose vlen ajo tjetra qe me eshte permend disa here qe veshi im muzikor ka qene shume i prapambetur dhe e perjeton ndryshimin si revolucion; shkatrron cdo gje te vjeter per me ndertu te rene)

fantastike. rrofsh.

gjithashtu falemnderit, po iu degjoj krejt albumin qe qenka si me porosi per kete mengjes.

(si edhe "not george" me siper, s'ka lidhje me kete, por duhet vecuar falenderuar, them se do t'i pelqeje rinise se peshkut)

Dreq je vet! Nuk hap dot tubin tat ketu ta kom thone 100 here (noshta ja kom thone Cimit ene kaktusit ne fakt) Car osht? Ma fishkelle pak te lutem!

Iiii sa e paedukate qe je fishkelle me gojen plot me "buke" fronge!

grinderman - honey bee (later with jools holland), ej ka vene skueri metal skuerfreundlich.

ca behet ndonje muzike ne tr?

Ne Tirone ka ose grind core (pra cirrje e ulerima) ose gangsta rap (me bluza mavi)

.

Spiritus, hola.smiley  Meqe qenke ne mood per music ( ndryshe nga shumica qe merren me pulitike ) smiley. te pershendes me, prite ; http://youtu.be/Uf7NLY0rspo

Shume sensuale eshte kjo. E hape thesin e aka Norah?  kur vjen puna te muzike e bukur ste fal une smiley. niceeeee taste Spiritus!!! smiley http://youtu.be/C7KRaKaWptI

sunbather smiley

o tropi, kane ndonje qellim te caktuar vokalet se s'po e kuptoj? otherwise, genius. apo s'quhet metal? smiley

me pelqeu, disa kenge vecanerisht (vertigo), vokalet m'u duken te nevojshme, shume ndikime keta ama do t'i kisha dashur pak me te stabilizuar. nejse, rrofsh, kam ndermend t'i shoh.

http://www.youtube.com/watch?v=Gur3VY2DNwQ

kuptim ne kuadrin e black metal e kisha 

sipas wiki-t:

most bands emphasize shrieked and growled vocals

this next

 

qenke egersuar fare ti, mua me pelqejne goxha slipnotat, do te te vija nje nga dance gavin dance por s'po me mbushet mendja, naten skueri.

mire vol 3. kenga hyrese me ngjiti shume, dalloj nota komercializmi dhe n'çik rap , perndryshe ishte ok.

po vazhdoj me kete

Plasen cokollatat edhe ketej

a-ha - The Sun Always Shines On TV

You were a little rose

Ružica si bila,
Moja!

S' vremena na vrijeme,
Kao da čujem stope,
K'o da ideš preko mog praga.
S' vremena na vrijeme,
A znam da nemam prava,
Ti nisi više moja draga.

Kosovska eshte funny smiley

Une them version i mevonshem i pershtatet me shume natyres se kenges sesa ai i bijelos me rock jugosllav. Me pelqen pa mase menyra si qurraviten trombat dhe trombonet ketu.

jo jo, mua nuk me pelqen fare ky versioni i mevonshem.. shume  i ngadalshem. terhiq e mos e keput.. sikur po shtyn ndonje makine ne malore..smiley

nejse, meqe jemi te bijelo dugme, e preferuara ime,  meqense eshte edhe cik e jona kjo kenga,  mbetet lipe cvatu!

i pershtatet me shume natyres se kenges Beluli. Nese s'di serbisht, lexoje ne englisht:

You were a rose in my heart
You were my rose
But a wild blackberry isn't good enough for you
Nor a man like me

God gives me
God takes from me
You were a rose
But now you're not anymore

Ref.
From time to time
It's like I hear your footsteps
It's like your crossing my threshold
From time to time
But I know I have no right
You're not my darling anymore

Tonight above my roof they flew
Migratory birds flew
But I was dreaming
About your knees and your kisses

 

Pershpejtimi i ritmit ne kete rast them se do t'i deformonte ndjenjat qe po e fundosin gradualisht subjektin ne ujerat e melankolise teksa gelltit dhe percellohet ngadale-ngadale me raki te forte, naten ne vetmi. smiley

S'paske vujt nga zemra Belul smiley

http://lyricstranslate.com

 

jesus only loves a man of roses thote kenga 'mbaje veten', moj fee c'me ke kujtuar 'carrie' u shkriva duke qeshur por gjithmone me meshire per veten. serbisht here tjeter.

ke edhe nje teme "une dhe ti" gjetke, me siguri te kujtohen scorpionsat apo brenda kufijve te ish jugosllavise asgje sikur dielli, te dyja ne variantin "ti dhe une". si edhe w&f.

Mbaj mend ekzaltimin qe me pershkoi kur degjova per here te pare "nje grimc ti nje grimc une keshtu fati e do ket pune" dhe kureshtjen e papermbajtur "kush jane keta, kush jane keta qe i premtojne kaq shume muzikes shqiptare?"... carrie me shoke pastaj kenge tipike, vijne e te perqafojne "mos e lesho veten", pikerisht atehere kur nisin reshjet e dendura ngasherimtare. smiley

https://www.youtube.com/watch?v=dc_VRx1-OyY

si dhe po t pershendes ketu ne lidhje me "une dhe ti", me nje kenge qe nuk e di pse me eshte dashur ta degjoja 2 here per te kuptuar se me sa profesionalizem ishte realizuar; por nuk duhet te tentoje ta kendoje ndonje qe nuk i ngjan solistes se Florence+The Machine, sa i perket kualiteteve vokale:

I'm not here looking for absolution
Because I found myself an old solution

 

Falemnderit per kengen e dyte- isha nje dite duke kaluar poshte Ures se Bruklinit kur degjova kete cupen te kendonte nje hark me poshte, ndenja ca por s'vinte mire zeri deri tek une, megjithate me entuziazmoi.

euu ca nostalgjie kjo kenga! E papare!!

I'm not superstitious, I have no doubt
That there's a reason, how things turn out
While things are changin' from day to day
I'll keep this feelin' with me all the way

And I want you to know
That you're on my mind
Every day, all of the time

There might be times of wonder
When I'm on my own
Tryin' to find out if love has gone
It might make a difference
It might bring me down
But no superstition is gonna turn things around

So keep on walkin' and we'll make things right
Yeah, keep on dreamin' each and every night
We're gonna make it, that's what we'll do
Right to the end girl, we're gonna walk on through

So keep on walkin' that road and I'll follow
Keep on callin' my name I'll be there
And if a mirror should break it's easy to take
Cause deep down I know that you care
I'm not superstitious

Inseguendo una libellula in un prato
un giorno che avevo rotto col passato
quando già credevo di esserci riuscito
son caduto.

Una frase sciocca un volgare doppio senso
mi hanno allarmato non è come io la penso
ma il sentimento era già un po' troppo denso
e son restato.

http://youtu.be/5L94LieZY60

Sono il figlio delle radiazioni
delle televisioni
delle dosi di veleno della mia città
dove il Dio cervello
è pieno o vuoto a metà

Splende su di noi
e illumina il cammino
che ci sta davanti
brucia dentro e poi
rivedo la mia vita tutta in un istante

E' un sole nero,
sul mondo che ci aspetta
e non fa complimenti

E' un sole nero....
 

http://youtu.be/FQcX_kUB8Fs
 

L'amore incasinato
È quello che fa bene che fa male che fa bene che fa male che fa bene che fa bere L'amore immaginario… 

http://youtu.be/wYqFrX5X3iM

ok kesaj radhe, po ne vazhdim Guccit vetem energji pozitive deri te dielen smiley pastaj dru smiley

leje se kam filluar te degjoj metal me gjithe skepticizmin smiley nga ana e tropit 

Gucja e ka arrit suksesin e vet per kete vit, kshu qe ka energji pozitive edhe pertej te dieles. smiley 

 

Signora Ana, kotelja mire eshte? Gjithsesi ne i kemi marre masat, per cdo rast.

Mister Magus, faleminderit per interesimin. Kotelja eshte per bukuri. I mesoi detyrat e veta qe diten e pare and we are still happy together. smiley

Sh mire, signora. Jo per gje, por isha i bindur per kete. Koteles i dhame fuqi nga larg per te perballuar cdo lloj agresioni smiley 

Ju me vini onash mu se keto konget per here te pare (per ju te dy) qekan te hajrit. Bat i njifsha, kurse kete "gocen" jo. Guces nuk ka c'i duhet energjia po vota juj mer pizevenga.

Belul ma gjen dot kete kush grupa eshte te min 0.33,20?

pastaj Tafe..se tani jam ne pune.. sbej dot , tralala zura nje gale, qe thua ti..smiley

OK

keta jane zz-top, Tafe...smiley       

  ok. si gjithmone imitim  Jugo-style..smiley  Alisa..smiley

.

Belul ja dhe ne shqip bjelo..........

Mendova se ti do te vleresoje ogurin zgjedhor te kesaj: 

Set to peak on Sunday, June 23, the 2013 supermoon ... [may appear to be] up to 14 percent bigger and 30 percent brighter than usual.

(perigje, fjale e re per mua, verberuar sic kam qene nga apogjeu)

nice smiley

When you open your mouth
Your teeth are beautifully polished
And i can't extract the pain you're going through

It ain't gonna hurt now
If you open up your eyes
You're making it worse now
Everytime you womanise
I'm under your curse now
But I call it compromise
I thought that you were wise
But you were otherwise

EPOCA

(Na duhet tralala e re!!!)

Gazi Asllon Sales i mire e i bukur

Fluturo si flutur

Amon nga shpejtsia iu prish karroceria

Iu thy timoni , u zerru Aslloni ...

I modhi Ben Duro. Nje nga " Kengetaret e Famshem te Liqenit", qe i bene sfide regjimit me menyren e tyre jo te sofistikuar por gjithsesi sfiduse e te vecante. Gjithashtu ish-komshiu im i dashur qe kalum vitet e feminise se bashku duke lujt me top 50-c te cpum tre me tre mes dy pallateve ...e duke i afru njoni tjetrit nga " i cape buke me sheqer e voj" ...Respekt!!!

http://www.youtube.com/watch?v=3xq2yaoDp5Y

Shume e kerkuar eshte bere kjo kenge per nje kohe te shkurter ne radio. Eshte catchy ne fakt . Lol. Blurred lines http://youtu.be/yyDUC1LUXSU

Finally bokeed  our trip to Cuba !!!

I feel you, in every thing

In every river that might flow

In every seed you might have sown

Square, te falenderoj serish per ate compilation-in, kete here pasi e perdora on road.

Para dy javesh bera Tirane-Vlore_Tirane me makine me ate ne sfond. Ishte perfekt. Vecse ka nevoje per nje sequel se sikur eshte bere shume i degjuar tani. smiley

ok,

me thuaj nese ke ndonje gje specifike ne mendje

Ne stilin e te pares. Ishte shume mire. Vecse me me shume tracks qe te zgjasi me gjate.

Po te duash veprojme ne te njejten menyre se me pelqeu, ti me propozon disa kenge dhe me thua qe te zgjedh apo te heq.

ok, zgjidh 1/2 ose me pak nga keto

naten!

1 - Little Bit (CSS Remix) - Lykke Li

2 - Spiller - Groovejet (If This Ain't Love)

3 - Totally Enormous Extinct Dinosaurs - Household Goods

4 - Hot Chip - Boy From School

5 - The Postal Service - Such Great Heights

6 - Booka Shade - Mandarine Girl (Original) HQ

7 - Cut Copy - Take me over

 

PS: Square, vecse me me teper kenge kete here. Ta mbushim gjithe CD-ne. Nja 18 besoj.

8 te reja, mbaj 4 ose me pak

ketu + kete

naten

 

p.s shih ca gjeta rruges, per qejfin tim kjo 

kisha viiiite pa e degju smiley

Eliminojme:

Prodigy

Mr Oizo

SBTRKT

The Cardigans

 

PS: Kam nostalgji per keto videoklipet e vjetra. smiley

deri tani kemi 11 smiley

ketu ke 10 te reja olso, zgjidh 5 ose me pak

Zgjedhjet:

 

Aphex Twin - Polynomial-C  

Caribou - Sun (Midland Re-Edit) - Official

Lindstrom - I feel space

He Keeps Me Alive - Sally Shapiro

Gui Boratto - Beautiful Life

 

Faleminderit

7 te reja zgjidh 3 ose me pak

smiley

kesaj radhe cd ka pak me shume larmi, shpresoj te dale ndonje gje e mire

New Order - Blue Monday '88 

Kraftwerk - Planet Of Visions

The Avalanches - A Different Feeling

 

Je i madh. Thanx.

enjoy olso!

masterizoji me opcionin ''no gaps between tracks" (apo dicka e ngjashme).

p.s. nja dy i hoqa per shkak se nuk shkonin me te tjerat, aphex twin dhe junior boys me duket.

Pa problem. I besoj gjykimit tend. Vecse linku nuk hapet.

qenka shume e ngadalte linja dhe s'qenka ngarkuar ende,

provoje pak me vone

Ok. Faleminderit.

Happy 4th Americaaaaaaaaaaaa!  firework.

Beautiful. Amazing. Magjike. Perle! She's hot Spiritus. 2 bad qe eshte lesbian. smiley. salut! smiley round and round and round we go. Stay

No! More like 5 G (US, green) smiley 

smiley

smiley

Jane te pavdekshem!

Kjo hena qe thu ti doli me 23 qershor. Ishte pink. smiley Madje disa qe kishin lente fotografike "te ngjyera" bejne be se ishte purple.

Edhe kjo prek ne menyre tangjente kete dite te shenuar korriku: http://www.youtube.com/watch?v=ec0XKhAHR5I

"Some folks are born silver-spoon in hand..."

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).