Bie nën cdo nivel debati në Shqipëri. Një përplasje e paprecendent ka ndodhur ndërmjet gazetarëve Frrok Çupi dhe Eduard Zaloshnja në një debat televiziv.

Debati nisi pasi Çupi tentoi të krahasojë Zërin e Amerikës me Zërin e Popullit të kohës së diktaturës, për shkak të një interviste që media amerikane i kishte marrë ish-ambasadorit amerikan në Tiranë, Withers.

Zaloshnja e ka quajtur Çupin spiun e komunist, ndërsa ky i fundit i është kundërpërgjigjur duke e quajtur rrefugjat. “Kishe një motër k***ë, e solle në PD dhe erdhe pas saj”, i ka thënë ai më pas Zaloshnjës. Ky është detyruar të largohet nga studio teksa drejtuesi i emisionit bëntë thirrje për të ulur audion e mikrofonave.

Një pjesë e debatit mes tyre:

Zaloshnja: Ti ke punuar te Zëri i Popullit. Të kam pasur komshi, shkoje te Zëri i Popullit që në pikë të sabaut.
Çupi: Ndërkohë që ti s’kishe shkollë, s’kishe pikën e shkollës, unë punoja të Zëri i Popullit.
Çupi: Zëri i Amerikës është media.
Zaloshnja: Zëri i Amerikës është zëri i Shteteve të Bashkuara të Amerikës.
Çupi: Një rrefugjat i Amerikës vjen e thotë unë njoh Amerikën.
Zaloshnja: Ti ngatërron Zërin e Popullit me Zërin e Amerikës.
Çupi: Nga rrefugjat në Amerikë nuk mund të vish të thuash jam analist amerike.
Zaloshnja: Jam doktor shkencash. Ti ke qenë një spiun, ti ke qenë spiuni lagjes, unë të kam pasur në një lagje.
Çupi: Ti nesër shkon në gjyq, ti.
Zaloshnja: Për Zërin e Popullit fol sat ë duash, ke qenë me vite atje, ke punuar.
Çupi: Ti je një batakçi. (….) Kishe një motër k***ë dhe e solle në PD. Kishe një motër k***ë, e solle në PD dhe erdhe pas saj. Ti je një rrefugjat që flet kot së koti. Një pis i pafundëm…

www.indeksonline.net

280 Komente

Froku nuk e quan gje ,faktin qe ka punuar per gazeten  qe i bente elozhe,propagande Partise ! 

Zeri i Popullit -thote Froku, ishte zeri i popullit ,i Shqiperisesmiley

Tamam,tamam Frok,c'donte populli bente Partia.Partia lexonte "Zerin e Popullit"dhe i plotesonte deshirat popullit.

Sa per ofendimet personale,te thena ne nje televizion publik,turp per Frokun.

 

PK e Reformuar kunder Kurvavae te PD .  Ja kjo eshte fytyra e VERTETE Fevzove ose UTURAKEVE te BERISHES ... Ky eshte nje Etalon dhe me Kryesori per te kuptuar se Cfare ka Realisht pas EUFORISE e mecerimave sqapore me Suksese e  Fitorje  . Ky eshte Etaloni nr 1 per te matur se mbi cfare elementesh mbeshtetet propoganda e PD -se dhe kryesisht e Fertcave te saj si Jozefpercke e Babasqap . As me shume e as me pak eshte nje shperthim Gerdecar i Paster , pa komplikacione drejtepersedrejti qe perfaqeson thelbin e  Terminologjise se jozefperckes dhe Babasqapit prej 20 e kusur vjetesh !  Ky eshte etaloni qe shpjegon Qarte se c'perfaqesojne vuvuzeleria ne Media ( jo vuvuvzelet e PPU smiley&nbspsmiley  dhe mitingashet  qe ulerijne ne kor

Sali sali ti je per Shqiperi "

Left me ....yyyyyyy c'mendim mund te kete valle smiley

Ne shkolle merrja pjese ne nje grup qe monitoronte vizitoret institucionale dhe pergatiste gjithmone profile biografike me detaje kritike.

Kete pune e beri Mjafti (?) me president Moisiun perpara zgjedhjeve te 2009-s. Ideja me e mire elektorale qe kam degjuar ne Shqiperi. Perfundoi qe kunder Moisiut u hapen disa procese gjyqesore.

Ne mos Frrok Cupi, Fahri Balliu, vazhdojne te mbajne lart idealet.

Ka ndonje link per emisionin e plote?

Tmerr. E mer vesh ti kam shkolle thot tjetri jam gazetare. Intelektualet e PD kafshe mesjetare. I madhi del dhe i thote kprokurores lavire, kta pleshtat e tjere i mbajne ison.

A country of sheeps, owend by pigs, ruled by dogs!

Merzitur apo zhgenjyer?smiley

Fjala "zhgenjyer" eshte i cik me spec, se presupozon qe eshte genjyer.  Por qe biseda do e kete merzitur, trishtuar per kete as qe kam dyshim.  

PS: Lirka smiley

Monda,

Të falenderoj që mban mend dicka të thënë prej meje shumë kohë më parë. Është dicka krejtësisht e papranueshme të shprehesh kështu në publik. Por, mendoj që një bisedë e kësaj natyre nuk mund të më shqetësojë, mërzisë, apo edhe të më trishtojë mua personalisht. Nuk kam unë asnjë ‘stake’ këtu. Ajo cka mendoj unë rezulton nga këta dialogë është një papjekuri e personit që përdor këtë zhargon. Pjekuria nuk është megjithatë një cilësi e figurës publike. Si të thuash, një figurë publike nuk ushqehet nga pjekuria. Ke vënë re që ka individë (këtu përfshirë) që e përdorin sot e gjithë ditën këtë zhargon, e megjithatë nuk krijojnë asnjë rrjedhje/cënim të ‘figurës publike’. Do të shprehesha që në raste të caktuara, ky zhargon i përforcon ata publikisht. Por, një qasje e tillë është një rrjedhje e jashtëzakonshme për pjekurinë. Dhe pjekuria është cilësi e privatësisë së njeriut. Në këtë kuptim, Frrok Cupi (apo kushdo tjetër) që përdor këtë zhargon i bën një  disfavor të jashtëzakonshëm privatësisë së tij (vetëm të tij, e të askujt tjetër).

Po ku ja paske rujt moj Monda...pupupupupu, si e paske mbajt mend.... e papamme paske qene....

Pse jo Zaloshnja ??? Dhe mbi te gjitha duhet thelluar pak mbi cfare kriteresh ngrihet programi shkolles . Ne cdo Histori ka dy pale . Ndodhin pa rrefehen . Sa mbrapa eshte Moisiu me Bishen ... shtate male kaptuarË ...smiley

Njeri nga familja MOISIU tjetri nga Ulurimat e UJQERVE  Ama per nje gje te jap plotesisht te DREJTE dhe jam i te njejtit mendim . Ne Shtetin e Lefqenise ...Perfundoi qe kunder Moisiut u hapen disa procese gjyqesore....

Dhe gjithshka shkoi per bukuri ..Mbasi piu pak , pas kercenimeve ai filloi te bertiste "Une jam kapelani Oto Kaci o kokderra" smileydhe nje fund poetik nga Lefqenia Jane Ata pa jemi NE !

Një pis i pafundëm…

objekti absolutisht i zi

Sa pa shtylle kurrizore jane keta analistet qe bredhin studio me studio, kjo merret vesh. Shpresoj qe te kacafyten edhe me keq se kaq.

Ky eshte kulmi: nje sigurims i ZP-se, i kaluar me PD-ne, me PS-ne dhe prape me PD-ne shan nga motra ne nje studio televizive, dhe per me teper perdor termin "rrefugjat" me perbuzje (c'mu kujtuan fjalimet e Gjonit (senior - aka Xhelil) dhe mitingu madheshtor per t'i share me moter ata qe hapen dyert e ambasadave).

Nga ana tjeter, per kedo qe shahet nga keta letyra (ne kete rast Zaloshnja) nuk me vjen keq pasi e ulin veten te debatojne me spiune e sahanlepires... dhe vazhdimi dihet...

Kane shume te drejte qe te dy.

I pari eshte ish-komunist, ish-shkrues i ZP-se (dhe ndoshta ish-spiun), ish-demokrat pd-ist, ish-kryengrites '97-e, ish-socialist, sot prape demokrat dhe opinionist i nderuar.

I dyti zoti e di se ca ka qene njihere vaktit, pasnej ish-pd-ist, pasnej rrefugjat ne USA (ku shiste asikuracione makinash), sot opinionist i nderuar mik i partnereve tane nderkombetare. 

Kurse per ekranin s'kemi c'themi: eshte ekran i nerum e i respektum...

 

Po ti mer ezhderha ca pune ben ne Itali???

 

Ca lidhje ka kjo? Une nuk dal pernate neper tv t'ja kepus, me fal per shprehjen, pòrdhes, per cdo argument te mundshem e te imagjinueshem nen petkun gjitheperfshires te "opinionistit". I kan zaptu te gjitha ekranet po ato 10 fytyra bajate dhe nuk shkel kembe teknicieni...

Gjithesesi, une meqe me pyete kam firmen time dhe pervec vetes punesoj 19 persona, nuk eshte shume, po sidoqofte eshte dicka...

 

hahahahahaha, po te kisha qene une atje, kisha me e rraf me shpulla ate malok spiun. E ka rraf njehere Dash Shehu po ku zene mend spiunat. Rrace e poshter.

dmth, rrefugjat qenka sharje?

Nuk di gje per motren e Zaloshnjes dhe do ishte e pandershme ta pergojoja, por di mire qe PD qe ne fillimet e saj eshte populluar mire me curva nga ato tipat xhada e gore, nga tezet e lagjeve apo nga shiteset e bulmetit apo markates qe merrnin neper goje ter lagjen. Kjo eshte dna-ja e vertete e PD-se, tipat intelektuale qe ishin aty per ideale u larguan dalengadale nga llumi e injoranca mbreteruese ndersa llafazanet, provincialet a beshme qe te benin fertele nga goja, shoferet e makinave, veriu i pashkolle, tironsat anadollake u bene fytyra e vertete e PD.

romak - dhe me vjen keq per rastesine qe te kundershtoj per here te dyte, se s'kam gje me ty - kurvat ne sensin qe perdorej atehere, per kurvat femra e kam fjalen, se per meshkujt ndryshojne llogarite, mund te kene qene segmenti me emancipator ne pd-ne femije. thene pa ironi. kurvlliku femeror i asaj kohe, shenjuar me fjale si 'bredh' apo 'i luan fene', tregonte se gjaku levrinte diku ne ate akullnaje dhe se rezistenca ne thelb behet per hater te jetes.

Ky ka qene e mbetet perceptimi im per PD-ne. Kur u ndryshua sistemi une e shihja me shume perzemerzi PD-ne me pelqente fryme e re e studenteve, ndonese jo ne moshen per te kontribuar vete me bente per vete ndryshimi qe ata perconin. Po pastaj entuziasmi mu zbeh kur pashe qe telendaret e lagjeve, ato qe ne gjuhen popullore quhen bishtperdredhura apo shiteset e ushqimoreve u bene fytyra e pd-se ne nivel lokal e me lart dhe te shkolluarit filluan te jene minorance. Trashegimine e ke sot po aty, femra me tipologji a hormonalitet mashkullor si Doda, Topalli apo Bregu.

perfitova nga permendja edhe nje here e femres, objektit kyc te tregetise gojore por jo vetem mes meshkujve, per te folur per ate sistem dhe format e rezistences qe gjeneronte. e kuptoj qe diskutimi po rreshket perseri drejt ceshtjes 'sa testosteron duhet te kete nje femer' dhe ndiej se nuk kam takat t'i futem edhe nje here spekullimeve shkencore.

ti ke te drejten e perceptimit tend, madje ne pergjithesi mund te kesh edhe te drejte.

Per hir te se vertetes kam permendur edhe shoferet e makinave apo tiranasit anadollake si segment i dukshem mashkullor i pd-se ato kohe po sdi pse timbri prej xhade i ketyre femrave me ka ngelur ne mend si emblematik i pd-se

Pa shoferet s'behet trafiku smiley. Per tironsit ki kujdes se hapet debat i gjate 'tironsi si element reaksionar'.

Dakort jam me Tropin ktu. Kurtizanet e Venedikut kan qene ajka e intelektit.

Trop per mbeturina komuniste si Frroku, si athere e si tani, nje femer aktive, e angazhuar, e pavarur, e me marrdhenie seksuale jasht kontekstit martesor eshte kurve. Dekomunistizimi i munguar na ka lene peshqesh ende 20 vjet me vone, frroker me shumice.

tulle fare, me shkoqur se kaq nuk behet

 

provincialet a beshme

smiley

c'paska qen kjo dit e kadrit sot!!!

rroft Peshku!

HAHAHAHAHA!!!

Mbeshtetesit e PD-se!!

E ke motren kurve, qihesh n'bythe, t'qi baba grune, ku qihet motra jote ...

 

Saliu dhe ajo tjetra e dine egzakt se kujt i flasin kur ju drejtohen neper mitingje dhe emisione!

Jeni vulg! 

VULG!!! 

Shiko, neri osht gjo e modhe ne PD! Jane te gjithe burra nga 400 derhem, qe per 2 gisht ner ne balle rrojne.

Po pra, nderi i PD-okeve si pleh nga do mbijne filizat e konservatorizmes moderne shqyptare! smiley

 

më bëre të më derdhet kafja e pasdrekës. ahahahahha. smiley

Organik mer, organik PLEHU. 

 

sakte e preçiz

Mos harro qe goca i qihet nga shoku lagjes kusheririt te cunit te rames

-nje pis i pafundem...... ose:i pafundmi pis...
qenka si poezi.smiley

nuk di cte them per kete Zaloshnjen,se njoh. po ky tjetri Frrol Cupi,figure e peshtire..
e thone pastaj vetem vlonjatet shajne mga motra.smiley me mire te te dale syri se nami,tha..

Me fal qe e barazova Edi me Frrokun.

Paskam zemeruar mbeshtetesit e te majtes qe sot jane me Edin dhe deri ne 2005 ishin me Frrokun.

Nejse juve vazhdoni ti beni temana Edit.

Per mua jane te dy plehera.

Hajde shendet!

Zaloshnjen se njoh po meqe qenka doktor shkencash e respektoj. Po ky Frroku eshte nje lezhjan tipik qe ska as din e as iman, tip pa shtylle kurrizore, qe me ZP, pastaj me PD, pastaj me Aleancen, pastaj me Nanon, pastaj prape me PD. Ca emri ti veme kesaj vemjeje?

Perse Zaloshnja ka shtylle kurrizore?

Eshte njesoj si Frroku o romak.Njehere me PD-ne,pastaj me Nanon,pastaj me Meten,pastaj me Edin.Kaloi me Berishen ne 2004-05 pastaj nuk mori gje kaloi me Edin perseri.

Une them jane te dy plehare juve akoma mbani Zaloshnjen vetem se qelloi qe tani te jete me Ed Ramen.

...i lexova reagimet pas barazimit tend. 

Ti vazhdon te keqkuptosh dicka. Kundershtimet nuk vijne per shkak te qasjes politike te Zhaloshnjes, POR, per etiketen ne tv publik te Frrokut. Kur ti thua "...se te dy njesoj jane ..." ti justifikon sharjen me moter ne publik te Frrokut. Ata mund te jene plehra, por ama nga keto dy plehra, Frroku e 10iu fare. Frroku me kete ka perforcuar percepsionin qe shume kane ndaj PD'se, si strehe arrogantesh, njerez pa kulture, pa shkollim. 

 Po ky Frroku eshte nje lezhjan tipik 

... ose Mirditor.

Bjeri shkurt dhe beje malok PD-je thuaj, se zaten per keto arsye eshte ai qe eshte...

lezha malin me te larte e ka sa kodrat e Kolonjes. do ti qe me rritjen e lartesise na u rritka dhe niveli i qytetarise? - ja qe njerezit jane ndryshe andej dhe lartesia nuk ka te beje fare.

Kto te PD kan hala moton "Kur vje puna ke neri, ne nuk majm hic, te q!m robt, t'shkelim me kome". "Me ner motre" ka pas qene be e ronde dikur.

Ktyne i duhet nje sperkatje me vajgur dhe nji fije shkrepse qe mos u ngelet as nam as nishan. Me fjale nuk ka p!dh none qe ja del, te marrin erzin.

"Burr' motre" ka qene nje be tjeter e ronde! smiley

mrrok, urdhno:

Motrat zonë e ndjeshme
Fare,
Kurriz mushke i vrarë ku mblidhen mizat,
Elektrostatike me magnete gjaku,
Motrat garanci e besë, suplement
I nënës,
“Me nonë e motër”
Rrënqethje nga llahtarë e inçestit:
“Burrë motre”,
Tjetri besonte,
Si mund të mos: “burrë motre” pra,
Vulë floriri e ke, apostille,
 

 

Kjo puna e nerit te motres ishe aq e ronde sa robt kur pritshin nej t'shame t'keqe thojshin "Nga nona shaj sa t'dush, po nga motra mos boj gafe". I ka fut emoja te gjitha ke poezia. smiley

Gjithmone e dhe sot me duket e çuditshme ala shqiptarçe :te q...a motren...e jane deri ther durnjaja per kete pune...po pse e shame asht kjo???Po mbase motres i pelqe ....masandej nuk me duket se po i don te keqen motres se kitij qe po i thu....te miren po ja don ....smiley

po tamom; si tha ajo: kadalni mer cuna, a e dini ju, a e din hoxh efenija?

smileysmileysmiley,si bahet ajo fytyra qe shkrihet e shakadahet tu qesh se nuk e di...

S'e dike punen e pikes me te lart ne nder ti?

smiley

Ne kohen kur ai serbi na dogji flamurin n'Itali,i shuku im shkrujti satus n'fb,T'u q*m motrat serbve.-Po sikur motrat e tyne te arrijne orgazmen,-i pata than,-i bie t'u kena ba ner?smiley

Ky eshte etaloni qe shpjegon Qarte se c'perfaqesojne vuvuzeleria ne Media ( jo vuvuvzelet e PPU smiley&nbspsmiley dhe mitingashet qe ulerijne ne kor

Sali sali ti je per Shqiperi "

Ja kjo eshte fytyra e VERTETE Fevzove ose UTURAKEVE te BERISHES

Jep jep robi te gjeje dicka te Re ne te gjithe kete STIHI  qe u faneps dhe ra ne kazan te mishit e helmoi fshane , dhe nuk ka c'ben vetem te perserit veteveten  Pune te mbare vuvuzelerise senerueme , te te gjithe llojet sterholluese te puneve qe kryhen ne DERSTILE mbi xeberthimin biografik te armikut . Pronari dihet smiley

 

bashkebisedim ordiner. llumi llumit.

Nuk ia vlen me shkrujt fare

Te dy jane funderrina qe ndotin debatin publik ne Shqiperi. Frroku deri ne 06 ka qene ipreferuari i socialisteve, pasi e sulmonte Berishen eger rende, duke i permendur dhe te atin, ndersa Zaloshnja nga nje wannabe kockalepires i Berishes pas 05 tani eshte bere plehraxhiu i rames. Kjo lloj gjuhe duhet denuar, por kur ti thush atij tjetrit spiun prite edhe reagimin e tij dhe ben vaki kur ta njeh motren del edhe me moter.

Une realisht prisja qe Zaloshnja te ngrihej e t'ia kepuste ne grusht Frrokut, por ja qe u zhgenjeva.

Sa per Frrokun si mbeshtetesi tipik i PD-se, kjo ne fakt tregon vetem nje pjese te historise.  Frroku eshte e ka qene misherimi i prostitutes politiko-mediatiko-sharlatane qe behet megafon per cilindo bande e bandit politik te tranzicionit.  Frroku ka qene mbeshtetes e kundershtar e i PD, PS, PAD-se, LSI-se, Nanos, Metes, Imamit, Berishes etj etj.

Nga ana tjeter, per kedo qe shahet nga keta letyra (ne kete rast Zaloshnja) nuk me vjen keq pasi e ulin veten te debatojne me spiune e sahanlepires... dhe vazhdimi dihet...

Matane kesaj Asterisk, nqftse arrite ta ulesh veten deri ne ate fe sa te debatosh me minj gjirizi si Frroku, duhet te presesh te fundit nga ta kur e personalizon debatin dhe e demaskon letyren si spiun/hipokrit/sahanlepires.

Pra, rezyme: Rama = Berisha, Cupi = Zaloshnja, 2=3.

tropizma = 1 smiley

Frroku eshte plehre njeri. Zaloshnja nuk eshte rob aq i keq. Eshte thjesht nje i paafte qe ka perfituar ca kocka djathtas dhe tani majtas. Nuk kishte pse ti permendtte motren ai bq Frrok 300 fytyrshi.

eeehh, sa mire sikur nje nga dymbedhjete kriteret te ishte "perkufizimi konsensual i personit frrok cupi". Te dyja palet bikan dakort pa debat qe frroku eshte llum. Congratulations smiley

Nje gje nuk po kuptoj nga keto komentet....perkrahesit e PD i barazojne qe te dy, perkrahesit e PS i ndajne qe te dy..... A e kuptoni se sa larg jemi ne si shoqeri per te dalluar te keqen nga e mira, ashtu siç e kerkon moralli i nje shoqerie  te shendoshe, qe te mires ti thone qe te gjithe te mire dhe te keqes ti thone qe te gjithe te keqe... Njesoj si me vrasjet e 21 Janarit....edhe atehere po kjo zhurme u be, edhe  tashti per nje zenke bajate e vulgare po e njejta pune.....shoqeri moooti...... tribalizem i vertete...

kur  do bohena i here mer  daj...na myten katunaret dhe maloket.....(prej injoranteve).... edhe ketu me keto komente te ndyra....

Dua njè debat tv...frrok çupi-fahri balliu-doda-alibeaj-strazimiri-topalli vs Mero Baze !!!

"oh c'u kenaqem"

thoshte nje plake ke perralle nga e kaluarua...

Çupi: Ndërkohë që ti s’kishe shkollë, s’kishe pikën e shkollës, unë punoja të Zëri i Popullit.
Çupi: Zëri i Amerikës është media.
Zaloshnja: Zëri i Amerikës është zëri i Shteteve të Bashkuara të Amerikës.
Çupi: Një rrefugjat i Amerikës vjen e thotë unë njoh Amerikën.
Zaloshnja: Ti ngatërron Zërin e Popullit me Zërin e Amerikës.
Çupi: Nga rrefugjat në Amerikë nuk mund të vish të thuash jam analist amerike.
Zaloshnja
: Jam doktor shkencash. Ti ke qenë një spiun, ti ke qenë spiuni lagjes, unë të kam pasur në një lagje.
Çupi: Ti nesër shkon në gjyq, ti.
Zaloshnja: Për Zërin e Popullit fol sat ë duash, ke qenë me vite atje, ke punuar.
Çupi: Ti je një batakçi. (….) Kishe një motër k***ë dhe e solle në PD. Kishe një motër k***ë, e solle në PD dhe erdhe pas saj. Ti je një rrefugjat që flet kot së koti. Një pis i pafundëm…

Edi s'kishte shkolle se kishte ca klecka ne ne biografi disa dajo a kusherinj  te arratisur me ballin.e drejta e studimit iu dha kur ishte 25-26 vjec per ekonomi bujqesore ne kamez .Atje i dergonte partia kur vinte doren ne zemer  njerezit me biografi te keqe.Shkollen ai e mbaroi shkelyeshem ndaj e mbajten edhe pedagog.ne amerike nuk iku si refugjat po per shkollim pasuniversitar ne nje universitet te virginas.Gjithashtu punoi si analist ne nje institut amerikan.

Frroku nje bythelepires permanent i pushtetareve te majte e te djathte perdor me perbuzje fjalen refugjat.Kam vene re se nga elita atje kur duan te ofendojne dike perdorin shprehjen "nje cope emigrant apo refugjat".

Ndokush qe ka akses me te madh ndaj medias publike duhet ta ngreje zerin e t'ua beje te qarte ketyre dobiceve se me djersen e gjakun e ketyre "cope emigranteve apo refugjateve" eshte mbajtur gjalle shqiperia ne keto 20 vjet.Ata te cileve keta lloj analistesh iu lepijne bithen e i nderojne si lider historike te se majtes e te djathes nuk kane bere gje tjeter vecse e kane djegur dhe vjedhur shqiperine.

Prandaj i dalin parashikimet zgjedhore si "bageti e bujqesi" Zaloshnjes. Po andej ca specializimi beri? Prashitje prasi ne kushtet e globalizimit? Qe eshte i paafte eshte por me motren e ketij skishte pune ai vemja Frroku.

Une nuk po them se zaloshnja eshte analist i pagabueshem.

Por mos gjyko te mos gjykohesh thone.Kush eshte Frrok Cupi te akuzoje te tjeret per kurvllek?Ne senene 1991 qe thoni ju Frroku ia drodhi gruas mrikes se shkrete qe u tret e be si stafidhe  me nje nga perkethyeset e PD te cilen e ndau nga burri.Ajo kishte goxha burre te cilin e tradhetoi per frrokun qe me kishte ato dhembet si mushka e tim gjyshi rahmet paste ne hotele kur dilnin jashte shtetit per te trumbetuar demokracine ne bote.Sala ne ate kohe ishte burre zamani qe nuk te falte per moral prandaj edhe e pushoi si kryeredaktor.

Paska qene qefli Frroku...dmth coc merka icik ere nga femrat smiley

Ne fakt ,meshkujt shqiptare i etiketojne femrat si kurva,kur nuk i kapin dotsmiley

Po kur i kapin, si i etiketojne? smiley

Pse i bika dhe trumpetes Frogu!

Kam vene re se nga elita atje kur duan te ofendojne dike perdorin shprehjen "nje cope emigrant apo refugjat".

Sakte.  Artan Lame hyri njehere ketu ne peshk se po i kritikonin nje shkrim dhe filloi ti ofendonte njerzit si copa refugjatesh qe pastrojne halete andej.

 

P.S. Pajtohem plotesisht me komentin tend.

5 Yje dhe prej meje

Mirditor i pabese !

Per kaq fjale andej nga anet e ketij pushtit vriten me breza !

C'pune ka PD-ja ketu?  PD-ja si parti ka pergjegjesi per cdo akt politik qe bejne perfaqesuesit e saj jo Frrok Cupi qe eshte gazetar dhe sot eshte me PD-ne dhe i ben zbor te semurit Rama, ashtu sic deri dje ishte me PS-ne dhe e shante me c'ti vinte ne goje Berishen.

Plehraxhiu Zaloshnja eshte me Ramen po une nuk them qe e mesoi Rama qe ti thonte Frrokut spiun.  

Ne shqiptaret cdo gje e bejme te nxehte, edhe debatin, edhe poezine, edhe seksin, edhe dashurine etj.

Mustafa Nano e ka inat Frrokun se ky i permendi ne nje debat shtepine dhurate qe i kishte bere Fideli me Ramen Nanos.

Pastaj paradokohesh Ngjela me Ylli Bufin ne nje emison televiziv jane zene duke qelluar nj.-tj me mjete rrethanore.  Live kjo. 

 

Dhe rastesisht, te gjithe keta qe rrihen e shajne motrat, dalin nga gjiri i PDs dhe komunisteve te devotshem qe ka Sala rrotull. Ja c'lidhje ka PD-ja.

ju problemin e keni me ekzistencen e PD-se ore shoke.  Keni qene mesuar per 50 vite me nje parti, partine e krimit prandaj nuk pranoni pluralizmin sot.  

Jo, kush tha. Problemin e kemi me ekzistencen e berishes, qe ka nga nje foto me cdo kriminel shqiptar te regjimit komunist. PD s'eshte parti. Parti eshte ajo qe do te hape topi e ata qe kane qene dikur ne PD, para se te dilnin nga llumi komunist berishian. Ju ish komunistet jeni ata qe ne qeveri, ne vend te beni qeverisje, merreni me hallatet e grate e kryetarit te opozites.

shiko kulturen e madhe te PS-se:  http://www.youtube.com/watch?v=E_lYUD0JEps

Shiko, gjithe kjo urrejtje qe derdhet ketu kunder PD-se nga funderrina si mrroklla e hallate te tjera, tregon vetem per nje gje:  ju urreni PD-ne se eshte partia kundershtare e juaja, qe ju rrezon nga pushteti kur e keni dhe e mban pushtetin kur jeni ne opozite.  Ju doni vetem nje parti, si partia e krimit qe patet 50 vite te shkuara, ose mundesisht nese nuk keni nje parti atehere ju bejne pune edhe opozitat fasade, ata qe dalin si puna e Topit (hajdutit te pronave) per ti dhene vota Rames.

Vetem Edi Rama me Gramoz Rucin e Ilir Gjonin nuk mund te permendin komunizmin.   

Jo mor jo, Sala urrehet se cdo vit ka shkaktuar vdekje njerezish, jo se eshte PD. PD-n e kemi votuar te gjithe, derisa e dhjeu Sala me funderrinat komuniste si ju, qe s'iket qe s'iket. Te tjeret te pakten kane nderruar lider, kane nderruar parti, por ju te Sales keni sjellje tipike komuniste. Jeni per ne Korene e Veriut, si ata keni per te qare kur te vdese Sala, edhe pse, mesa po duket, jua merrka motrat ne PD per tjeter muhabet. Jua Pangoska pa mberthecka, mesa po duket.

po motren tende e ke cuar te Rama se ka rregulluar raportin gra-burra?

Me fal, po pangot e zaloshnjat te ju po dalin smiley

Edhe ne kohen e Enverit, per ju komunistet cfare s'kane thene. si duket ju ka mesuar keq enveri.

e di si eshte puna?  Ne pergjithesi Ramen nuk e mbeshtet kush per politiken qe ben dhe as per ndonje kontribut personal ne PS, se nuk ka dicka te tille, shumica e atyre qe e mbeshtesin jane nga ata qe ju ka punesu e punu motren ose ju ka heqe mamen plake Berisha nga puna dhe kjo ka shku e eshte rrfye te Rama.

Te cili grup je ti?

 

Mua nga gjithe kjo mesele me ben pershtypje vetem ajo titra "kompleksikuese" poshte ekranit, "Arvziu apo Withers, cili duhet besuar?". Eshte po kaq kompleksikuese dhe idiote si pyetja sa i perngjan asaj pyetjas shekspirjane "te jesh apo te mos jesh"(shtet, ne kete rast)....Te vesh ne dyshim nje realitet qe e dine te gjithe dhe e perjetojne cdo dite, eshte loje te marresh...

 

Tani te komentoj per nje taleban analfabet si Froku eshte me te verte humbje kohe,..Lere me te diskutoj ceshtje etike nje kohe kur Vucidolisti qe kemi ne krye flet percart nate e ditedhe quan lavire Prokuroren e shtetit apo presidentin kelysh.

"Pastaj paradokohesh Ngjela me Ylli Bufin ne nje emison televiziv jane zene duke qelluar nj.-tj me mjete rrethanore. "

Po vras mendjen cfare mjetesh mund te kene qene keto. smiley 

Kshu ne pergjithesi pastaj, une ketyre do t'u jepja nga nje arme ne dore neper debate, si edhe do t'i pajisja me nga nje moter per koke.

sipas policise se vlores, rezulton qe arbitri NUK ka moter smiley

smiley

 

ne mos keni moter gjeni... smiley 

ne shqiperi nuk lejohet te hysh ne politike pa patur moter, ose edhe grua fundja

ne shqiperi nuk lejohet te hysh ne politike pa patur moter, ose edhe grua fundja

smiley

ne shqiperi nuk lejohet te hysh ne politike pa patur moter, ose edhe grua fundja

 

 

po pa dashnore ?smiley

Ne fakt kjo eshte e pershtatur nga nje muhabet shume interesant qe bente nje here nje figure sa e ndyre aq edhe inteligjente e se djathtes se ketushme (giuliano ferrara). Ky nje mbremje te bukur beri si pa te keq nje pohim te ketille: politikani duhet ta kete nje cmim ne tregun e politikes, perndryshe s'e qasin aty. Me nje llaf politikani duhet te jete i shantazhueshem.

Ne rastin tone, guri per shantazhin eshte motra, gruaja, mamaja ne te kaluaren (pale po te kete qene e bukur ne rini...).

me duket te kam thene qe e kam rastisur njehere kete kuqaloshin tek akuzonte dhelperisht te majten per qendrim inkoherent ndaj moralit - inkoherence perballe se ciles hipokrizia morale e se djathtes duket buke me djathe.

ideja e cmimit te tregut dominon tashme marredheniet mish me mish (njefaresoj duke i marre hakun femres por me cmim te larte per shoqerine), perse jo ato politike.

smiley

Disclaimer: Ne asnje menyre s'po qesh e s'me lejohet te qesh me policine e Vlores!

smiley

Sidoqofte me pelqen shume indinjimi i Frog Cupit qe robt po shkarkojne kurvat e shtepise ne PD. Eshte bere PD-ja si bordello mer jahu!

Nje nga diferencat kulturore midis "nesh" dhe "atyre" sigurisht ka lidhje me seksin dhe me promiskuitetin real ose imagjinar te femrave te komunitetit! 

Nje nga vezhgueset me te vemendshme te shoqerise shqiptare, per te cilen ne jemi vertet me fat kur shkruan ketu ne Peshk, e ka pershkruar kete qasje si me poshte: (e perifrazuar)

Shif nderin ti, shif nderin,

E mori kurva inxhinierin! smiley

Ing. Koth nuk bie dakort me yve  smiley

Sapo bere nja ca armiq ketu ne peshk. smiley

Per Swed, Koth, Bush. smiley

Koth Peshkollogu d.v.

Ligsht me vjen! smiley  

Do me thuash pse, se do plas!  

Po emrat e sipershenuar jane te tre inxhiniera. smiley

Apo e kishe per inxhinierat e ndertimti ti  ate me siper ? smiley

Bej shaka mer Mroklle !

Per mu np batuta.

Ne kete rast mund te perifrazohet

Ti rri e ruj at gjene

po kurva e mori PD-ne

Hehehe!!

E desantune kurven mu mrena n'PD! smiley

 

O moj kurva desantuse, 

Te muar PD-ja per nuse! smiley

Ose:

"Vazhdo ti mbaje me dore,

Ajo mori gjith at cun me shkolle"

smiley

Zoteria juaj, 

Qysh e kerkoni fundin? Nga ndonje rreshqitje dheu, pneumatik, apo ndonje mbinxehje baterie celulari? smiley 

Politike kurvash, opinioniste kurva dhe bythelepires qe merren me antaret e families. Mbyllet tablloja me peshkdoktoret qe gezohen se ky qe ofendoi kete here eshte momentalisht bethelepires i PD-se.

E pra e, e ka pjelle PD-ja prandaj eshte letyre e tille Frroku.   Sec harrojne, simbas vete pohimeve te Frrokit dhe atyre qe thote Zaloshnja, qe Frrokja njehere e ne nje kohe para se te gjente pimpin e radhes te PD-ja e shume kohe para se vete PD-ja te pillej nga mema parti, ishte ne gjirin e ngrohte te memes parti si gazetar te Zeri i Popullit e si spiun i lagjes.  Frrokja, Balliu e Baze kane dale nga e njejta shkolle e ndritur e gazetarise te ZP-se, dhe keto berjet e biografise te tjereve e sharjet me nene e moter i kane pasur si element baze te teorise te agjit-propit komunist.

Ketu ke te drejte, absolutisht e njejta ndyresi rrezaton prej Bazes. Megjithate, duke qene se PS-ja perpiqet te jete nje cike me qytetare si parti, ia ka kufizuar Bazes fjalorin dhe zgjeruar repertorin. Ne kete pike vlen ajo qe ka thene Mrroklla, jo ajo per inxhineret, ajo per vulgun. Mendoj edhe une qe eshte me teper ceshtje elektorale se sa trashegimie familjare.

Por gabimi qe behet eshte mosndarja e shapit nga sheqeri. Ata qe jane zagare sot, ishin zagare edhe dje, dhe koleget e tyre i njihnin mire e i percmonin.

Ama sikur mos e kishe perdor kete : jo ajo per inxhineret, do kisha bere nje vizite andej nga Filoqyli. smiley

Vleren e 'asaj per inxhinieret' mund ta diskutojme po deshe, por jo ne kete kontekst, se kur ke thene Mero Baze ke permendur arkitektin e nje lloji inxhinierie sui generis, ate te projektimit me materiale organike.

Trop, Frroki jo shume kohe me perpara ka luajtur te njejtin rrol qe luan tani per PD-ne, per PS-ne e para kesaj ka qene gazetar i ZP-se ne diktature (po e leme menjane akuzen per spiun se s'mund te provohet).  Mos valle ka qene burre i mire athere? Si mbas militante PS-se, po.  Sa per Bazen dhe fjalorin e repertorin e tij, hidhi ndonje sy ndonjehere sec shkruan.  Nuk shoh ndonje influence qytetarie nga PS-ja.  Ndyresi rrezaton ne menyre konstante.  Vulg per mua jane te gjithe mbeshtetesit militante te pjellave te PPSH-se.

P.S.  Perpiqet moj xhan periqet e shkreta PS te jete cike me qytetare...

http://www.youtube.com/watch?v=rDoguKO65Mw

Une te kam folur me sinqeritet maksimal. Oportunizmi ne shfrytezimin e figurave te ndyra eshte i pamohueshem ne politiken shqiptare. Mesatarja ne pisllekun e ligjerimit nuk eshte e njejte dhe kjo duhet pranuar per hater te se vertetes. Sa per ZP-ne, po ta perseris se nuk kane qene te gjithe njelloj, as ne ZP e as ne asnje nga strukturat ideologjike te PPSH-se, dhe llumi edhe aty dallohej qarte e shfrytezohej po politikisht. Sic nuk kane qene as te gjithe gra e burra te mira jashte strukturave zyrtare. Kur te mesojme te bejme dallime do te dijme te ruajme ndonje gje nga tradita jone, qe s'i kane munguar as zagaret, por as grate e burrat e mire, do te ecim pak me qarte perpara.

Me sinqeritet maksimal te kam folur dhe une.  Nuk e shoh si ty.  Per mua mesatarja e pisllekut te ligjerimit eshte e njejte, mbase pak me e sofistikuar dhe e rafinuar ne lemin e PS-se por njelloj e ndyre.  Besoj se ti e kupton qe pisllekut nuk perkufizohet nga fjalet e ndyra e sharjet me nene e moter.  Meqe ra fjala, i hodha nje sy Temes tani dhe pashe nje artikull per martesen e nje mbese te Berishes me nje polic grek.

Nuk ka nevoje te ma perserisesh, se une nuk nuk thashe gje qe kane qene te gjithe njelloj.  Frroki para se te behej llum i PD-se, ka qene llum i dikatures dhe ZP-se.  Pra si produkt eshte produkt i regjimit dhe jo i PD-se.  PD-ja e perdor, sic e perdorte dhe PS-ja jo shume kohe me pare.  Gjithesesi fakti qe ke qene pjese e autopalantit propagandues e ideologjik te partise, pavaresisht cfare personi ke qene, per mua te ben me hyje dyshimi automatikisht.

Dhe thene akoma me troc, keta personat qe hidhen perpjete ta etiketojne si perfaques tipit te mbeshtetsit te PD-se Frrokun dhe t'ia atributojne zgjyrellekun prej te qenit me PD-ne jane hipokrite.

Tropo, ti e mban mend se me bicikleten e kujt mesoi t'a ngiste bicikleten ai qelbesia e Temes apo jo? 

 

Ketu vazhdimisht shahet e komentohet si kurve prej eliza dushkut e deri te motra e gjergj elez alise.

U plasi damari i nerit peshkisteve per motren e ed zaloshnjes?????!!!!!!

cfare niveli moral e kulturor duhet te kene ata qe skandalizohen e "senzacionalizohen" ne ppu nga frrokçupsat???

Apo, thuani qe frrok çupi per ju paska qene shpresa e fundit e nerit, panteoni juaj i moralit e kultures???

plehre e llum, po. Ama edhe ushqim i preferuar per peshq, po shifet se po.

hajt tung

Eliza Dushku eshte kokrra kurves se takoi Lul Bashen. Motra Zalonjshes eshte e nershme se e ka purifiku Krietari Rama.

"e deri te motra e gjergj elez alise." 

Pale nenes se Edipit c'i kemi punuar!

 

Ketu ka dale me cen dhe Maria e Jezusit mer.

Ama modelin, Frrok Llulla, e ka marre nga qeveriu qe i numuronte Balles motelet e motres.

Te mos ja hame hakun. Te rrime shtrember e te flasim drejt i thone kesaj.

Te kujtohen ato baxhellat Mesila, Majlinda, Rajmonda Pashko, Jozefin Topallorja etj etj qe ulerinin per kurvat e Edit neper mitingje ?

Edhe se mos harroj Ina Ramen qe e ngrejne dhe e ulin lavire mjes, dreke e darke.

Stil i paster Fahri Balliu qe nese nuk i shkon linjes se tyre mund te te bejne kurve e buce me gjithe fis. Lumhane hesapi !

Ndaj ne keto raste thuhet te kthej kusurin !

P.S. Zaloshnja meqe ra fjala nuk eshte se eshte tregu fair ne bisede. Interesant, interesant kjo puna e spiunit qe ka permend Zaloshnja.

Interesant, interesant kjo puna e spiunit qe ka permend Zaloshnja....

Nuk me pelqin keto prurje Koth , me humor ndoshta eh .Por ketu eshte mbush dhoma me tym duhani "kacakesh " e "duhme rakie" ne gare kush thote gjona me te mencura se Inkonformisti i Jozefperckes dhe Babasqapit ...PIIIII Pi .Njerez te semure ne fazen e pare te "reshkitjes" ...po hajt mo kurohen ne nje prurje tjeter keto shenja .

Po pse i nerum KOTH  nuk te kujtohet ty qe Frokin RD e botoi me graden  e Majorit te ish Sigurimit ?? Po 25 pyetjt si agjent i ish Sigurimit te bera nga Fari Balliu per Azem Hajdarin te botuara tek RD ? Po pohimi trimeror i Balliut " E cte keqe ka te ishe spiun ! Atdheut i kam sherbyer smiley

cilado force politike qe merr apo kerkon mbeshtetje nga frrok cupi eshte e humbur .nje njeri si cupi ne perceptimin popullor i ngjan qurres.

Shume veta ketu ne peshk shajne. Na prishet fare na prishet. smiley

   Miq te peshkut,

       Nuk kemi pse te pengojme vehten  te mendojme thelle dhe te shprehemi te kundert, per sa mendojme(duke degjuar e pare te tillet), per probleme te filozofise se jetes se perditeshme, apo shfaqje te shemtuara  te saj, ne publik. Sepse  qe kur jeta e jone ne kete shoqeri qe kemi, pjese e se ciles  e bejme beli se jemi dhe vetedija e jone ,...nuk jane me te varura aspak nga tradita, por ajo "e perpunuara", pa asnje diskutim, te gjithe ne, vetem keshtu "te perpunuar" i japim kuptimin egzistences tone. 

  Me habisni miqte e mi te opinioneve, kur shpreheni  kunder ketyre shebellave te nje modeli.Ne qofte se  nuk deshirojme  te zhytemi  edhe me thelle edhe perseri  ne neshtrimin ndaj fatit tone te keq, por kete here perballe botes me modelin qe kemi krijuar vete dhe qe gjendet   i sunduar nga  e keqja  dhe politika, le te mundohemi t`i bejme vehtes  pyetjet me thelbesore te filozofise jetes:

Ç`mund te dime per  me mire mire ? Dhe  ç`duhet te bejme ?

 Te gjitha sa me pane syte dhe sa degjuan veshet e mi..jane banalitete te rendomta fare.Me vjen te perzier, qe ndodhin ne vendin tim...

Dhe ju mo ,ju ngeli "kurva" ne goje.C'paskeni qene!smiley

 

PS: Me Frokun beni c'te doni,kurse Zaloshnjen mo ma shanismiley

 

patriotne mo ma ngani

ed zaloshnjen mo ma shani

syte e zi mos ia ngacmoni

se eshte djale dhe e shemtoni

smiley

ps. kot e ke o patriote... aqo-te jane bo si murrua me tenjen

Edhe ti Prut !smiley

Me pelqen Zaloshnja

ti xheloz je,

ha cik kos dhie

nga Tomori ,resmiley

 

Kur naeshame nga motra pare

Zaloshnja na ktheu surrane

kur ne shame nga motra dyte

Zaloshnja gremisi syte

Kur ne shame nga motra trete

Zaloshnja u nxeh me te vertete

 

smiley

ps. zaloshnja esht emer i madh shume ne fakt. po tjeter muabet ai. qe nga hysen zaloshnja po ta marresh. per te mos fol qe ai emer futet te "lista" pak e ngushte e tim eti (bashke me neshat hysin, tajar grepcken, hysen jahon (ballist ky, me nam, trim prej verteti, meqe pa flasim) apo mane nishoven) - njerzit kane dishepujt e jezusit, apo abasin dhe aliun.... une s'jam besimtar, kta kam une te shenjt. pa i njof ne person. po mire, pse po pjetrin e paulin kush i njofti sa per at pune. kane qene BURRA se nuk ishte shkerdhyer raca akoma! ja kshu!

+10 per poezine e ronit

Une ta dija se jepeshin cmime , e kisha marre cik me seriozisht ket' punen e poezisesmiley

 

Hajt veno mos u merzit..smiley

Sinqerisht Cimo vetem mu me shqeteso kjo tendence e frikshme ketu. S'e di si ja boni ju qe i merrni me te qeshme po keto jane gjona te frikshme o burre. Nuk cuditem fare qe te dali Frroku e te flasi ashtu se ndryshe nuk e bente Berisha drejtor instituti arti e kulture. Dihet qe Berisha kete lloj kulture kerkon te promovoje dhe ate kafshen e njohin te gjithe se kush eshte.

Mua me shqeteson shume me teper qe ne PPU ku pretendohet se ka nje fare niveli, lejohen maskarenj qe te fsheh pas nje pseudonimi te vijne e t'i thone kurve nje gruaje qe mund te kete familje e femije. Per te mos fol pastaj per ndyresirat qe fyejne shqiptaret.

Jo me larg se dy dite me pare ne Britani u arrestu nje student se kishte bo komente raciste ndaj Muamba-s (futbollisti i shkrete qe pesoi infarkt ne fushe para ca ditesh). Dhe ate e kishin denoncu robt qe kishin pa komentet. Kurse keta te marumit qe merren me Peshkun tani as nuk e rrujne me fshi komentet raciste. Kjo me verte qe eshte e frikshme.

s'duhet me u nxef Lizander. e folmja pa dogane ka depertu tani. s'ke c't'i bosh mo asaj. po ta menosh gjate, nuk i bi mire hic me u nxef.

nderkaq edhe kto adminat e ppu-se mire dhe kaq o burre. une biles habitem. s'mund te pretendosh te jene 24/7 on duty. por kam von re qe me vone i krefin komentet dmth.

tani du me shtu edhe ket: te dush popullin shqiptar (si ti, une, tjetri) eshte nje gjo; t'i japesh noten (shpesh pakaluese) popullit shqiptar si foshnjarak ne moshen civile, edhe ajo eshte nje gje.

sepse per halen e shpise ka dy qendrime.

1. Hale eshte, por eshte e imja.

2. E imja eshte, por eshte hale.

por overall, kot nxehesh. blog eshte, nuk eshte vendim presidencial.

Edhe facebook-u, facebook eshte po burri huj osht ne burg sot.

Qe shoqeria shqiptare ka probleme sa te dush kjo nuk vihet ne dyshim. Dhe ketu nuk vijme per te bo thashetheme po per te debatu me ca rob qe ne pergjithesi kane nje fare niveli dhe ku pretendon te besh nje muhabet qe te te rritet shpresa se gjonat do vijne tu u permiresu.

Po eshte absolutisht absurde te pranohet "pa dogane" sic thu ti, qe te etiketohet kombi shqiptar si "komb moster". Amon o Cim se keto as me ekstremistet ne Serbi, Fyrom e Greqi s'po e thone.

Duhet ta kete edhe budallalliku nje limit, O Cim, se ku po shkojme pastaj.

Ne ato shoqerite qe ne kemi si model, une jam i bindur qe njeriu i thjesht dhe plotesisht paqesor e rref me shpulla nje maskara qe del ne TV e fyen familjaret e dikujt qe e kundershton. Dhe kete e ben thjesht qe te mos katandiset kshu si jemi katandis ne, ku ti shkruan se nuk duhet te te ze se ja te ben tjetri qepaze duke shpif pa pike kostoje.

Ti nuk e ke idene se sa here me jane lut miq e njerez te aferm qe te mos 'merrem' me kete apo ate (personazhe si Frroku apo me keq akoma) se ai eshte aq i ndyre sa ka per borxh me shpif e me te nxi neper media. A e kupto se na kane kalu nga nje kercenim me burg e internim ne nje kercenim me degradim publik. Indiferenca ndaj ketij fenomeni eshte e tmerrshme. Ne jemi te gjithe per tu akuzu per 'mos asistim te nje shoqerie ne rrezik'.

Turp e faqja zeze,ne studio televizive rrijne e permendin motrat e njeritjetrit,dhe kush nje legen si Frrok Cupi qe eshte servili me i modh qe me kane zene syte ne kete dynja,sa per Zaloshnjen e ka pak gjuhen e gjate,por,une me Meriten kam punuar dhe kam rrespekt dhe epiteti eshte komplet i pavend.

Dmth osht e nershme? Shyqyr, se 500 komente e spo e sqaroshim dot kete pune.

O IDIOOOOOOOOOOOOOTE NA CMENET SOT! O DILINI PER ZOT KESAJ GJOJE OSE MBYLLENI FARE. KU JENI FUT MER GOMERE. O SHABE! O QORR! O PENAR! CAR BONI SE LATE NOM? DO I RIMERRNI FRENAT NE DORE JU APO DO JA LINI TE MARUMVE?

NJE .AR FY SHQIPTARET SI KOMB E JU E LINI. NJE TJETER I BEN JEHONE DHE KONFIRMON FJALET E SPIUNIT SERB DUKE QUAJTUR KURVE NJE GRU QE MUA DHE SHUME TE TJERVE S'NA DUHET HIC SE ME KE SHKONE E KE NUK SHKON.

NQS DONI ME E BO ME NIVEL BATHORJE PESHKUN NA THONI QE MOS TE BOJME MO PIS EMRIN TONE DUKE SHKRUJT NE NJE HALE ME KAFSHET.

qetesohu qetesohu smiley. a e lexove qe rama ka ne shtepi nje ed hila apo jo? smiley

Hem, ju kapa te dyve me i vend, me duket! smiley

me ca do na qerasesh? smiley

Vetem makarona mos me kerkoni... smiley

Kisha ca gola Juve per Gucen, po eshte teper i shqetesuam per t'u marre me ne. smiley

Kush tha qe nuk kom kohe per ju? Gucja humorin e nderron po shoqnine nuk e harron.

Sidoqofte ne nje teme te tille nuk du te flas per te madherishmen Juve.

O IDIOOOOOOOOOOOOOTE NA CMENET SOT!

Lol, robt behen histerike dhe neper forume. Sa gjynah me vjen per ju te peshkuarit e peshkut. hahaha

Po e ke kollaj ti se 'cne' je ketu e nuk te rruhet se 'Cne' po diskuto me ca maskarenj, po une qe me kruan vete e shkruj me emer e mbiemer e kom pak problem te ha ne nje hale me keta kafshet.

 

Lizander si e ke hallin?  Edhe ti si Frrokajt?  Po u ben apel meshkujve admin te mbrojne nderin e peshkut?

Kush jane te marumit qe paskan frenat ne dore?

Per kete turp te te vije.

Per temen.  Une e publikova.  Ishte derguar nga tre peshq te ndryshem.  Personalisht e kam publikuar jo me ndonje kenaqesi te madhe.  Perkundrazi, me neveri.  Por mendimi im personal pak rendesi ka.  Kjo interviste, ky debat ishte publik nga figura publike.  E kjo po diskutohet.

Sa per kete:

Po e ke kollaj ti se 'cne' je ketu e nuk te rruhet se 'Cne' po diskuto me ca maskarenj, po une qe me kruan vete e shkruj me emer e mbiemer e kom pak problem te ha ne nje hale me keta kafshet.

Kjo eshte preferenca jote personale dhe e kujtdo tjeter qe zgjedhin te perdorin emra te pervecem ose pseudonime.  Kaq.  Asnje gje me shume e asnje gje me pak.  

Me te mira.

Ke nje dell per t'u fiksu kot ti dhe per t'i marre gjonat personale edhe kur nuk kane lidhje me ty. Po te lexosh komentet me siper dhe me pas komentin tim do kuptosh se nuk e kam fare me sjelljen e temes ketu se kjo eshte ne kuader te informimit, por me ate kafshen me lart (Kristi) qe vjen dhe konfirmon fjalet e Frrokut duke e permend edhe me emer motren e Zaloshnjes.

Pra mire qe kemi disa maskarenj qe bejne keshtu performancash ne media po ka edhe qe i brohorasin dhe qe i cojne me tej maskaralliqet. Ne emer te kujt rregull te peshkut lejohen keta maskarenj te shkrujne ketu dhe komente te tilla nuk fshihen. Kush nga adminet paska bo thirrje qe ketu te behet baze debati per thashethemet dhe shpifjet e PD-se, apo te kujtdo tjeter? (nuk du pergjigje se jam i bindur qe askush!) Ne qofte thjesht ceshtje kohe sic thote Cimi, ky nuk eshte faji im. Per ate qe i quante shqiptaret 'komb moster' ju kam shkrujt qe ne mengjes. Kshu i bie qe cdokush me nje pseudonim pa lidhje vjen ketu shpif car t'i doje e zeza zemer dhe askush nuk e rruan.

Sa per thirrjen per Shaben, Qorrin dhe Penarin, une ata njof si admine ketu, ne paste te tjere, qe ti i di, m'i trego dhe heres tjeter i bej thirrje atyre. Ah po ka qene ca kohe edhe ajo qe shkrunte me 15 emra te ndryshem nga Zvicrra, po nga ajo nuk pres asgje te hajrit.

 

Po ai kafsha mrroklla s'te paska ber pershtypje ty me ate fjalor, po te paska bo kristi qe ne fund te fundit nuk ka perdor fjal banale? 

O Brad, pash Zotin, a i njofin kto cakallet, qe i keni leshu ketu, strukturat e Partise, apo jeni te c´organizuar fare, si ato celulat qe vepronin secili n´hesap t´vet, pa u azhornu njiher me strukturat e larta?

Se perndryshe si do ta kuptojme kete ironine dhe sarkazmen e ketij orbani ndaj Teje?

Po perfytyroj si e kane interpretuar perkrahesit e Frrokut largimin nga studio te Zaloshnjes: "Iku me bisht ne shale, iku si i..., aaaaa, ia mbylli gojen Frroku, etj." Prandaj o grave, pyetjes tende se c'duhet te bejme, une i pergjigjem se "harbuti kupton vetem harbutce". 20 vjet qe shohim te njejtat fytyra te poshtra te luajne rolin e "elites" e te japin mend nga tribunat e nga studiot televizive. Natyrshem mendoj, me lind deshira t'i shoh te bien ne duart e ndonje hundeleshi, jo si ky Zaloshnja qe megjithese eshte perziere me politike qe ne krye te heres, paska pritur kete emisionin qe t'i thote Cupit "ke qene spiun".

ne fund ia beri me dore... tip ktu do jemi.

amon o korcarke, mos te zont halli thuj, se ja, ta merr erzin tjetri ne sy te gjith mexhlisit e ca do bosh? do zihesh n'grushta?

sot te gjithe munden! prandaj zaten i mbajne kastat brahmane ne indi. mos kujto se kane vetem te keqia ato gjona.

Po na lini o te deshirojme. smiley

Nuk kane vetem te keqia jo se vertet "nga gjembi del trendafili e nga trendafili del gjembi", por une per vete besoj me shume ne "dardha bie nen dardhe". smiley

p.s. pa lidhje me gjembin me lart qe me eshte dukur se kot ben si gjemb se eshte trendafil. smiley

Mua me ngroh zemren fakti qe sharjet banale plot hije ndermjet dy "intelektualeve" ne Shqiperi (njeri me Ph.D. nga Amerika) jo vetem behet objekt debati i fuqishem por dhjetra fishohet ketu tek ppu. Vecse me fillon dilema: a jane keta te dy produkt i ambientit dhe i shoqerise ne Shqiperi, apo shoqeria merr shembull nga VIP-at intelektuale?

Elita eshte shembull per te tjeret e vendos standardin e sjelljes.se njeriu eshte qenie shoqerore qe meson nga te tjeret.

Dmth elita paska rene nga qielli? Qenkan aljena? Te pyesim Ravin per vertetim. Nuk kane dale nga shoqeria keta?

elita ne cdo vend qofte edhe ne ato afrikane ku njerezit ende rrojne ne maje te pemeve jane te arsimuar dhe kane nje klas me te larte se populli me rradhe.Jane si pune  e prindit qe eshte shembull per femijen.po kur i pari  i vendit shan mbare e prape me liber shtepie atehere i jep sinjalin shoqerise se kjo gje eshte e pranueshme.

Une nuk e morr vesh as pse e morrin ate Frrokun ne televizor. Ai s'di ca thote o burre, reciton ca vjersha neper debate. Edhe per propagande banale fare nuk eshte. Ai te humbet vota, jo te te fitoj. 

Po te kisha lindur femer do isha kryekurve, kryetare dhe do e kisha oborrin e shtepise plot me palma. I vetmi problem do ishte qe do me shanin nga vellai "E ke te ndershem, heteroseksual dhe monogam. Turp!".

 

Thene kjo, Frrok Cupi meriton nje atentat te vockel me shotgun, nje kolpo nga kembet ne nje cep pallati, naten. Pa mish rreth kockave te kembes, pa jeta s'i duhet marre.

Shume nivel i ulet ky Frroku. Po pse vetem motren ka k... ky Zaloshnja? Po mamaja te kush semafor i i punon? Po tezja me ke shk...? Po gjyshja sa tutore ka patur? Po gruaja me sa nga baballaret e Zaloshnjes ka femije?

Akoma nuk ia kane mesuar Frrokut qe "pragu i shtepise" (apo libri i shpise) permban edhe shume objekte femerore te tjera vec motres? Diletant hesapi.

Tashti kane ekzagjeruruar ,thane ,bene ,e bla bla bla ,e bla bla bla.(ne mes nesh kjo ,a e ka metaman motren kurve ai??smiley

Mendoj une po ta kishte kurve do kishte qendruar gjer ne fund te emisionit dhe do e kishte share edhe ai plakun me te njejten monedhe, por si duket do jete ndryshe..dmth e ndershme..smiley

frrok cupi eshte njesia me e vogel e dijes. 

greket "atom" quanin pjesezen me elementare te lendes, pjeseza qe nuk ndahej me. ky eshte pjeseze perberese e atomit. nje grimce eluzive, aq me e vogel se kuarket saqe shkencetaret i bien fyellit me teorine e fijeve (strings' )

sapo po perpiqesha te pershkruaja frrokun, dhe sa arrita te kjo fjali, me shemben dyshimet qe ky eshte ende shume me i vogel. puna eshte se te imagjinosh nje dicka kaq pafundesisht te vogel, eshte me e veshtire se te perkufizosh lenden(matter, - materien) si term shkencor.

si mund te mbijetoje nje qenie me IQ qe fillon te bythelepirja dhe mbaron prape te bira e bythes?

U mblodhen nje here gjithe organet e trupit, per te vendosur se kush do bente ligjin ne organizem. I pari u hodh truri: "Une mendoj per te gjithe ju, jam me i zgjuari dhe me i vemendshmi". Pastaj e mori fjalen zemra dhe tha: "Une jam ajo qe lodhet per ju, tik-tak gjate gjithe kohes, shperndaj gjakun tek te tere, jeni gjalle fale meje". Pastaj veshkat, melçia, mushkrite e me radhe folen. Si perfundim u zgjodh kryetar truri... mirepo BYTHES i ngeli hatri qe nuk e zgjodhen. Per kete arsye, hyri bytha ne greve dhe per proteste u "mbyll" per nje jave e ca. Filloi trupi te qelbej e kalbej dhe ne nje mbledhje te jashtezakonshme, organet zgjodhen bythen si kryetare kushtetueshmerisht te perjetshme. Qe ketu lindi dhe shprehja "Ben si i do bytha".

ho me t'lumsha hej kusho... smiley

PS: i knew that... smiley

Uore gaxhgaun!

aj wonder hau meni pipell ktuna don't gou bek doun dher pri frykes se ktina frrokit.

i bo pihejcdirat qepaze`!

Nga komentet une hyna ne konfuzion te madh...A dini me m'diftu se kush asht perkufizmi i kurves sot...se ketu Ina Rama ,Ed Rama ,Balla,motra e Balles....Topalli ,signorina Zaloshnja....une them kurva vertet ça do me thane se keto ketu e shumta jane zogj,apo zoga kurvash me nje fjale ta futin nen rrogez,te çojne ne shtate çezma,e pe e pashe zere se ta dhashe me i fjale...pra perkufizimi cili asht...smiley

e pe e pashe zere se ta dhashe

smiley

smiley

 

 "Kurve quhet nje me shofer me 7+ apartamente" smiley kush te rezulto nga lista?

I mori erzin kot.Po Zaloshnja do mbronte Elez Biberaj .Rri ore urte. Kurvat dhe spiunet jane dyshe emblematike e tranzicionit.

audienca audienca vella!...po kush i fton keta injorante e njerez pa cipe ne  keto programe mor aman...vend i felliqur.

Meqenese PPU eshte blog/forum falas, eshte gjynah mos te rikuperojne ca nga kostot per tekniken e mirembajtjen. Propozoj te bejme dicka te tille. Kushedi sa te ardhura do ishin mbledhur vec sot, vec nga kjo teme, vec nga fjala k*rve.

Ajo qe me habit eshte se si dy njerez, shkrimet e te cileve ne i kemi lexuar qysh nga 1991-92, shkrime qe na kane pelqyer, dy njerez qe ne i mbanim per intelektuale, bien ne kete nivel te ulet, nivel ordiner, nivel qe i ngjan nivelit te Buall Mavrise. M'duket se nje sindrom, sindromi i rrugaçeve, aventuriereve, ordinerve, vertitet mbi kokat e shqiptarve. Ehh, çfar mjerimi. 

Hic mos u habit mer Pjer!!! Ky eshte niveli. Me gjithe perjpjekjet titanike te disave per ta bere ate shoqeri me te mire prap ajo mbetet ne lluce.

Pjero me qe ra llafi ndonje njoftim per VQ2 ka??? Se mua mu duk sikur VQ kur e mbaroje te linte pershtypjen se autori me nje boje te padukshme kish shkruar (Vijon).

Kjo VQ2 me nje fjale kjo Q ne mes eshte ndonje fjale ashtushse....me qe jemi ne teme....

ababa Zana kjo tema ta paska prish menjen.

VQ = Vizione te Qarta.

Ron po te diftoj nje barcalete...

Ishte nje babe e ishte n'hall me djalin e vogel se i thoshte shume fjale te pista.Nuk dinte si t'ia bente,,,I thotesmileyhiko ,po nuk the per nje jave rresht fjale te pista do te te blej nje biçiklete,OK?Ok pergjigjet djali...Kalon ,nje dite ,dy....fjalet i ngaterroheshin neper goje......Hm diten e trete ishin ne tavoline ....dy miza ishin njera mbi tjetren...Djali nuk duron...Babe -thote ...ne p..ll te s'emes biçikleta ,une ato dy miza nuk jam tu i lane me u q.....smileysmileysmiley

Zana,ku je ne shtepi apo ne pune se keshtu si e ke nis sonte ka per te dale ndonje ooooohhhhshetime e vogel.

Nuk ta lej pa ta la borxhin.

Gjat luftes se Kosoves kishin dale vullnetaret e kryqit te kuq shqiptare ne Kukes dhe po shperndajshin ndihma. Vullnetari ishte nga Permeti. I afrohet nje refugjat dhe Permetarie pyet. Me falni si e keni emrin? Qerim ja kthen tjetri. (Ne kosove nuke dallojn dot Q dhe C (cekici)). Me falni ja kthen prap Permetari Qerim me Q si "qeni" apo Cerim si "cekici". Qerim o burr ja kthen kosovari. Me flani i thot por me duhet ta shkruaj ne inventarin e ndihmave prandaj po ju pyes. Si ta skruaj Qerim me Q si "qeni" apo C si "cekici". Mendohet kosovari dhe i thot shkruje Qerim si "ta kom qi at none".

Uah uah uha smiley kete nuk e disha....

Rono, ti dike kete variantin e dobet, me permetar... une di variantin e forte.smiley,me vlonjat.. kishte dhe lidhje me temen..smiley

Zana 

Varianti origjinal eshte ky, qe djali duroi der diten e fundit por ne shtepi kishte ardhur per mik nje tullac, dhe dy blete po palloheshin mbi tullen e tullacit. Djali nuk u permbajt dot me dhe tha

Ne p..h te s'emes te shkoj bicikleta,

ne tullen e atij xhaxhit po q...n dy bleta.smiley

afroje afer nxehtesise - psh afer qiririt. del "vijon" me germa vjollce. pyt bostonianin per me shume hollesi.

interesante. Une mendova se me benein syte. Aman cpaska qene ai liber pus, pus plot dije dhe supriza.

Kush mbet pa e lexuar

veten ka demtuar

Kush librin e lexoi

veten e shpetoi

Nqs. nga injoranca, ti do qe te shpetosh

librin e Pjerit duhet patjeter ta lexosh

Kush hap ato flet

veten nxjerr ne selamet

 

 

E mira eshte se per pak kohe nuk do shohim as surratin e keq te Zaloshnjes dhe as Frrokun.  Keto lloj kamikazesh dalin jashte loje vete.

Komunikim tipik midis 2 shqipetareve, me degjenerim final... Jemi gjynaf!

Kalbesirat i kemi tek te gjitha pushtetet  dhe media nuk ben perjashtim! Skandaloze qe  sahanlepiresi F.Cupi perdor ate gjuhe!! Nje pyetje kam per ket qelbsiren po vetja si te duket? Ti je prostitut ne mendje e ne shpirt, dhe ata si ju jane me te rrezikshmit ! Pastaj ty Cim Peka   ca me t' than mo!! 

Media me M te madh! 

c'faj ka cimi pse felliqesira si Zaloshnja, Frroku dhe ai i padurueshmi Lorenc vangjeli shahen e saktosen me fjale?

Duke konsideruar ' maturine  dhe etiken ' qe kane debatuesit, keto lloj emisionesh duhet te pararegjistrohen  e te editohen, e jo ti servirin publikut ket nivel qelbesire. Si thua ti inconformist eshte e mire kjo prurje per publikun e gjere?

 

t'i. mos shkruaj shqip si frrok qupi.

Un shkruaj si alidea, po te pelqeu mir po ste pelqeu prap mir (debate personale mos me bej te lutem) 

Cimi eshte nisur nga premisa se ka te beje me persona adulte te pergjegjshem, jo kamikaze qe shperthejne ne studio.  Megjithate do thoja qe nje te mire e ka, tregon se problemi nuk eshte vetem ne politike, por gjithkund.

Frroku beri shume gabim qe i permendi ate gje per motren, por edhe ky plehra tjeter nuk beri mire hic qe akuzon tjetrin per spiun publikisht ne tv.

Po pra .. keshtu mendon ti .. un per vete  nuk mendoj keshtu, niveli i debateve ne pergjithesi eshte i rende  sidomos ne pragje zgjedhjesh, po ky ishte banal fare 

shqiptarit mund  ta :  vjedhesh,mashtrosh,mbysesh,varesh,djegesh,shkerdheshe,rrash,ofendosh,ta besh te marri malet e greqis me kembe,te marri detin e italise, pothuajse çdo gje

por vetem nje gje shqiptarit nuk ta lejon,: ta shash nga motra

vlonjatet nuk bien dakord me kete

Me ke nuk jan dakort vlonjatet,me te  parat apo me te fundit?

Ky emision mundesohet nga "Cmendina Dublim". smiley

Don't fuck the people to the conversation now! smiley

Kujtova se Zaloshnja u ngrit ta rrifte ate,u zhgenjeva shume,tisha une do e kisha lene ne koma per 6 muaj.

Une do i kisha fut i shpulle meqe skam moter

E cuditshme si e ka permbajtur veten.

^^ shif komentin lart,ishte emision live jo shaka,gjithsesi e admiroj Zaloshnjen per vetpermbajtjen qe tregoi.

Me te vertete vetepermbajtje e admirueshme. 

Nga ana tjeter, e kam gabim une apo e filloi Zaloshnja Ph.D-isti i pari sulmin personal me "ti ke qene spiun, te Fronti i lagjes, te di shume mire se dy shkalle me larg e ke pas shtepine" etj.?

gjemb,  dakord,  Zaloshnja e filloi..., gjithashtu e vertet apo e genjeshtert akuza per spiun etj... prape mbetet e thene balle per balle ne nivel personal... dmth ata mund te baltosen sa te duan me njeri tjetrin, por motrat, vellezerit  sojin e sorrollopin, skane pune ti ngaterrojne ne debat.

p.s,  Frroku ishte ne rregull kur i tha ne fillim:  bashke do takohemi ne gjyq.  keshtu zgjidhen keto pune.....

aaa... shoket tuj na detyrun... smiley

 

Ju s'keni pse na i merrni, ne jua japim vete

gjithashtu e vertet apo e genjeshtert akuza per spiun etj... prape mbetet e thene balle per balle ne nivel personal

Jam dakort. Per mendimin tim modest, te dy ishin me faj. Per mua ofendimi ofendim eshte, s'ka rendesi nese dikush te thote spiun (qe thuhet te jete e vertete) shume here, apo permendet motra. Disa po thone "te isha une si Zaloshnja, do i beja kete e ate". Me vjen peshtire me veten qe po dal sikur po mbroj Cupin por ai pikerisht ate beri, kur e ofendoi dikush disa here rradhazi, ja plasi pergjigjen (qe perfshinte motren).

E keqja eshte qe ne kete rast Zaloshnja ka moter. 

Gjemb, fyerja e motres, nenes, apo ndonje familjari tjeter qe s'ka asnje lidhje me ate qe po ndodh midis dy vetave eshte kalim i madh i cakut.  Ne piramiden e fyerjeve e sulmeve ad hominem qe behen me synim e mbyllje se gojes se tjetrit me poshterim, ne lemin e atij qe per hir te mungeses te ndonje fjale tjeter, quhet debat ne ato ane fyerje si kjo qendrojne ne majen e piramides.

Nejse, ceshtje opinionesh.

...kjo nuk ishte zgjidhja e tij,kjy ishte varjanti i vetem qe i la vetes i imponuar plotesisht  nga kundershtari.

Per mua Zaloshnja u tregua zotni burre.

Po edhe nese do ish cuar dhe ti hidhte nje beshtyme turive Frrokut, nuk do bente keq.

O rono, po pse zaloshnja me kulture t'u duk aty?
Kur te ftojne ne nje emision, gazetaret ta thone qe me pare listen e te ftuarve. Nese cupi eshte ai qe thote zaloshnja, zaloshnja pse doli, pse pranoi te shkoje ne nje emision me frrokun?
per ta demaskuar? Puh-lease!
pastaj a nxehet tjetri se u krahasua dicka ne dicka tjeter, qofte dhe gabim apo qellimisht!?
hajde tani se dhe zaloshnja e shkeli shume rende. U sha zeri I amerikes ... problem I madh. Nuk sillet tjetri ashtu ne publik.

besoj se ps-istet ferkojne duart nga gezimi.

te jap nje frrok me ngjyra ,me jep dhjete vizita te rames ne amerike?**41*

Po aty e kane lezetin keta tipa, kur shikojne bythelepiresin e kundershtarit duke u permjere. Nuk ka problem permjerja qe i bie ne preher, mjafton qe eshte i kundershtarit per momentin.

Ja kalo nga ndonje teme tjeter dhe do i lexosh po keta tipa te ankohen per mungese demokracie ne politiken shqiptare, keta connoisseur-re te persjatjes mootore lol

Une do ta kisha sha nga nona, per te qene i sigurt 100%, se jo te gjithe kane motra edhe nga nje here te shko gjithe ajo e shame huq. smiley

Tani, seriozisht, hapi i pare per te reaguar ndaj atyre situatave eshte te mos futesh fare ne ato situata. Ti shkon tek Cim Peka (un nome un programma) ne "debat" me Frrok Cupin... Te rrime shtremet e te flasim drejt... finalja eshte e paevitueshme. smiley

Po ku eshte edhe cim peka analist... po oIdrisin ta puthesh ne cacke te tulles ... tregojne per njerin: shkruante aforizma ne banjon publike te fshatit.... "Jeta eshte egersire" .... "Egersires qasu me te bute" .... i shkruante me te pegerat e veta... fshataret shihnin ato zhgarravina por gje s'kuptonin... "Uren kaloje siper shpines"... "Fikut mos i rri poshte ne pranvere"... vdiq i shkreti nga marrazi se nuk e vleresuan sa ishte gjalle... tani kane filluar t'i ckodojne aforizmat... njera thote: Nga e qimja e Pekes doli nje analist!

 smiley Cim Peka eshte personazh.

a duhet te ekzistoje nje arsye qe frrrrroku vemja ka mbijetuar gjithe keto vite?

une per vete do ti kisha bere dicka. nuk e di... nje pungjishte a, nje peshtyme surratit,s ic thote Roni me lart..., po dicka do kisha bere.  jo thjesht  vetem se me shau personalisht..., por me se shumti  per ta bere shembull..  sepse mosndeshkimi e trimeron  Frrokun dhe ka shume mundesi ta perserisi prape neser apo pasneser...   ne mos ky nje Frroçk tjeter.smiley

po cfare prisni ore te uruar te degjoni neper televizione kioska... po mileti eshte vetem pergjues... talk show (sehir muhabet!) ...as audience aktive (pasive ne kuptimin e dylberit)... eshte si te shohesh leshin e te vendosesh veshin ne brimen e bythes... programe fakt, opinion, lesh me qime... tejzgjah e leshpunues... fute ... nxirre... me thelle... Klan, Top Kanal, UFO TV, Planet (Kristal) TV ... shaj nga nena ... motra kurve... sill gjithe vulgun ne televizion ... zone e lire... parlament... kjo eshte kultura ... degjoni portokalli ... neper rruge... ja q... nenen.. ne cdo tre fjale... ma futi kurva.... ja q.. nenen... o kurve! i therrasin shokeve... nuk ecen dot me femer rrugeve apo ne autobus se ta keput tjetri ne reze te veshit ... o p..robsh! - i drejtohet shokut... o mamq... - i drejtohet shokut... o shkerdhat - serish shokut... hajde e merrja per keq Frokut... ketij moterq...!

 

Te kisha qene Zaloshnja do i kisha thene Cupit se une kurvat i kam xhan, qe ato bejne profesionin me te vjeter dhe me te ndershem ne bote, qe e kam per nder qe motra ime eshte kurve, biles edhe ime më eshte kurve. Dhe qe me kete rast, i pershendes dhe perqafoj te gjitha kurvat kudo ku jane.

Me qetesi dhe buzeqeshje.

po cfare prisni ore te uruar te degjoni neper televizione kioska... po mileti eshte vetem pergjues... talk show (sehir muhabet!) ...as audience aktive (pasive ne kuptimin e dylberit)... eshte si te shohesh leshin e te vendosesh veshin ne brimen e bythes... programe fakt, opinion, lesh me qime... tejzgjah e leshpunues... fute ... nxirre... me thelle... Klan, Top Kanal, UFO TV, Planet (Kristal) TV ... shaj nga nena ... motra kurve... sill gjithe vulgun ne televizion ... zone e lire... parlament... kjo eshte kultura ... degjoni portokalli ... neper rruge... ja q... nenen.. ne cdo tre fjale... ma futi kurva.... ja q.. nenen... o kurve! i therrasin shokeve... nuk ecen dot me femer rrugeve apo ne autobus se ta keput tjetri ne reze te veshit ... o p..robsh! - i drejtohet shokut... o mamq... - i drejtohet shokut... o shkerdhat - serish shokut... hajde e merrja per keq Frokut... ketij moterq...!

smiley Me lot

mund t'ju kujtoj te gjitheve se ne vitin e zi 1997 , ky cupi ka ndenjur shume ne vlore dhe miku i tij me i ngushte ka qene nje fare zani caushi..   Ky  cupi ne ato vite ishte nje antiberishist i flakte, po aq i flakte sa vinte ne siklet dhe antare te komitetit te shpetimit te asaj kohe me ekstremizmin e tij.  Tjeter koicidence , ne shtator 1997 kur Gafurr Mazreku plagosi Azem Hajdarin brenda ne parlament,  atntatori iku drejt e ne zyrat e ATSh , me ekzaktesisht ne zyren e drejtorit te saj z.Frrok Cupi

Motra e zaloshnjes mund te jete dhe kurva me e madhe e Tiranes, por kjo nuk ka fare rendesi, kurse Chupi jam i  i bindur qe eshte spiun i ndonje agjenture antishqiptare dhe per vetem time e perdor si nje indikator se ku eshte e mira dhe ku eshte e e keqja.  Kam qene psh shume dyshues ndaj dobise qe mund te kete shqiperia nga ardhja e Rames ne pushtet, por sulmet  tej te ashpra dhe qendrimi intrasigjent kunder i  Chupit me ka bere te ndryshoj mendim..

ky cupi ka ndenjur shume ne vlore dhe miku i tij me i ngushte ka qene nje fare zani caushi..  

E vertete kjo?

po eshte e gjitha e vertete,.  Madje Chupi vuri kanditaturen per deputet ne lagjen Chole, me duket i pavarur, por humbi pasi perballe kishte nje kanditature me te forte, Skender Gjinushin

Dhe ky zgjyre ka guximin ti bej biografine te tjereve kur biografine e vete e ka kaq te larmishme.

vk, paska kaluar ne muhabet tipik shqiptaresh, muhabet te fortesh; une do i kisha ra, po ti ku i kishe duart, do kaloje nga lagjja ime ai, e zgjidh une ndryshe kete pune etj. Ka lezet

mrroklla, s'e dija qe edhe meshkujt e humbnin virgjerine me bicikleta smiley

As une! smiley

Po une u rreka t'perdorsha metafore aspi!

Doja te thoja qe qelbsinlliqet ne stil ai qelbua i Temes i mesoi ne sherbim te Saliut! 

Keshtu qe Saliu-Edi baraz me Balliu-Qelbua i Temes nuk qendron!

ueeeeeeee. Cer paskam hum! Bofte hajer ai qe e ka vu ne Utube. Jom kurioz si vazhdoi emisioni.

 

P.S. kam kohe qe ia kom taks i shame ne rruge ketij Cupit. Tani qe e liroi gojen ne emisioni ky, kom per ta liru ne une ne rruge.

po cfare prisni ore te uruar te degjoni neper televizione kioska... po mileti eshte vetem pergjues... talk show (sehir muhabet!) ...as audience aktive (pasive ne kuptimin e dylberit)... eshte si te shohesh leshin e te vendosesh veshin ne brimen e bythes... programe fakt, opinion, lesh me qime... tejzgjah e leshpunues... fute ... nxirre... me thelle... Klan, Top Kanal, UFO TV, Planet (Kristal) TV ... shaj nga nena ... motra kurve... sill gjithe vulgun ne televizion ... zone e lire... parlament... kjo eshte kultura ... degjoni portokalli ... neper rruge... ja q... nenen.. ne cdo tre fjale... ma futi kurva.... ja q.. nenen... o kurve! i therrasin shokeve... nuk ecen dot me femer rrugeve apo ne autobus se ta keput tjetri ne reze te veshit ... o p..robsh! - i drejtohet shokut... o mamq... - i drejtohet shokut... o shkerdhat - serish shokut... hajde e merrja per keq Frokut... ketij moterq...    

..te me fale autori por une e kopjova dhe e ngjita ne word   ke pjesen....e madhe

O Peshku pa Uje o lule dele delikate!

Qe titullin ku llafin "ashtu" e keni bo me yje! smiley

Ne vitin 1999 kur gjithe shqiptaret teper te zene me prerjen e gurmazit te njeri tjetrit lane thikat menjane per nje kohe fare shkurter  dhe brohoriten njezeri fillimin e bombardimeve ndaj serbise i vetmi shqiptar qe doli kondra e u qante hallin serbeve ishte frrok cupi.

ne vitin 1997 kur vlora u be si somalia dhe ra dore te tipave si zani caushi me shoke duke vrare prere e traumatizuar popullsine lokale  frrok cupi kerrente ne koha jone "ne vlore merret fryme lirisht".

Megjithate besoj se perendia i ve njerez te tille ne rrugen tone per nje qellim te caktuar.misioni i frrok cupit ne kete dynja eshte per te na treguar ne te tjereve si si nuk duhet te jemi.

 

E mira eshte se per pak kohe nuk do shohim as surratin e keq te Zaloshnjes dhe as Frrokun. Keto lloj kamikazesh dalin jashte loje vete.

..mire Froku qe eshte afer pensionit dhe nuk i behet shume vone ...po ky trapi me PHD Zaloshja cfare i beri vetes mavrija. Ky  kishte hapur per bukuri  nje kompani per studimin e sondazheve dhe nuk dilte keq thone sepse ne zgjedhjet e fundit beri studime pothuaj per te gjithe  kandidatet e PS per kryetar bashkish.Ne shqiperi njerzit nuk harrojne kollaj.Ai biri i botes per nje p*rdhe qe i shpetoj pa dashje, e zuri turpi dhe krisi iku ne kurbet per  30 vjete.Mbase e ze edhe ket turpi...  se nuk do kete me surrat te dali ne TV e te na komentoj shifra sondazhi ... le qe cfar s'bo vaki...

Ca thu ti mre? Pse mre. Me te shajt ndonje ty nga motra, ti nuk kthehesh mo nga Kanadaja? O daku ca eshte kjo llogjike? Zaloshnja sduhet te dali mo nga shpia meqe e shajten nga motra sipas teje?

Ah, dmth pse e shau CUPI ne TV, eshte faji i Zaloshnjes dhe eshte Zaloshnja (e jo sharesi) qe duhet te ndihet i turperuar?!

..para se gjithash "ai stan ate bulmet ka" keshtu nuk duhet te suprizohemi per ate ndodhi ...por edhe  sharja e Zaloshjes nuk si nje rrufe ne qiell te hapur  ...per mendimin tim me persertjen disa here te punes se spiunllekut edhe pas paralajmerimit te Cupit ,Zaloshja tregoj se ishte i pa afte te parashikonte kunderreagimin agresive  te kundershtarit te cilin pasi e kishte  mberthyer ne korne vazhdonte ta godiste papushim.    

mire ti behet ishte mire e bukur ne amerike e vete atje te bjere ne gojen e shiptareve lol.

Pse ti gjithmone ne Amerike do rrish?

Doja te shprehja nji mendim pasi pash videon, por komentet e ketushme vertetuan te kunderten. Jane pak a shume vazhdim i te njejtit mentalitet qe ka shfaqur Cupi. Te gjithe jane marre me motren dhe personat ne fjale sesa me dukurin e mosrespektimit dhe normat e sjelljes para audiences. Kur lexon komentet e kupton se mbase shqiptaret e meritojne ate poltike te qelbur smiley .

S'i paske lexuar komentet se shumica ne fakt jane mare pikerisht me dukurine  mosrepektimit, normat dhe etiken e debatit, sjelljes para audiences etj.

I lexova dhe nji-dy mund te kene thene dicka per dukurin e kesaj sjelljeje para publikut si fenomen shqetesues qe po shpeshtohet para kamerave dhe publikut.

Teper ofendues mu duk shprehja perbuzese per emigrantet e refugjatet!!! Sipas harbuteve ne pushtet, ne qe punojme ndermerisht jashte vendit jemi te paafte kurse hajdutet ne pushtet i karakterizon "dituria dhe shkathtesia".

Perfundimisht pushteti ne ate vend eshte i kapur nga mafia qe ka si qellim vetem shfrytezimin dhe vjedhjen e prones dhe te ardhurave publike.

Zaloshnjes I hengri bytha vete. Debati fillon e degjeneron qe me sulme te tipit, ti ke qene spiun, ke shkrujt ke zp, etj, gore, a thua se ka ndonje relevance. Ad hominemet si te zaloshnjes nuk kane pse mos e meritojne nje te shame te mire me rob shpie. Doktor shkencash nuk flasin si zaloshnja.

Pu pu pu, cer bohet keshu. sa i pacip ky Froku! Une nuk e di si mund te kete fytyre ky te mbijetoj ne media, dmth te kete cip dhe te dal akoma ne ekranet televizive.

Eh sa ngjan me BERISHEN ky per nga zelli i keq.

awwwwi

ncqqq

po mire, se une si di mire kontekstin, por prape, ky Zaloshnja, kur e njifte Frrokun si spiun te lagjees dhe komshi, pse mutin shkon e ulet ne nje forum me te.  Apo hec thuj, mut makina, kakë shoferi

ka rastis sic shkel kepuca mothin dhe po u ngjit mooti ne kepuce, te vje era cke me te keshtu qe ska faj Zaloshnja, ujku qimen e nderon po zakonin se harron smiley

1999- ne nje televizion grek Kolia dhe nje shqiptar refugjat po perpalleshin me nja 3 akademike serb dhe greke per te shpjeguar arsyet e kryengritjes ne Kosove. Papritur, Panajotopulon, nje gazetar shqiptaro-urryes(sot krahu i djathte i Samaras-it) e nderpresin dhe i kalojne nje telefonate nga Tirana. Ishte "gazetari" F. Cupi. Shkurtimisht tha qe Kosova po ngrinte krye sepse po e shtynte Berisha, ne menyre qe te rikthehej te sundonte Shqiperine.

Mbetem te gjithe te ngrire. Nje refugjat dhe nje arvanitas po shpjegonin se si serbet dhunonin tash 90 vjet Kosoven tone, nje " shqiptar" nga Tirana po thonte se Kosovaret ngrihen per tekat e Berishes.

Prandaj nuk mund te them se u cudita nga qelbi i rradhes qe leshoi sot.

Pikerisht. Keta tipa nuk e kane problem te lepijne prapanicat majtas e djathtas dhe te shesin veten po dhe gjithe kombin (si artikulli i Erjon Veliaj po per Kosoven ne '07, apo vjedhjen e ores se Bushit ne Top Channel, etj) vetem e te godasen kundershtarin politik te radhes, do e kene problem keta motren e debatuesist ne tv?

Fakti qe tipa si ky e si Baze e te tjere s'e kane problem te shesin shpirtin per te bere funksionin e drurit qe trazon halet e kundershtarit eshte domethenes pertej tyre, dhe tek ata mbajne fotot e ketyre tipave ne kornizat e tyre virtuale dhe qe i citojne si profete.

Faj natyrisht ka dhe cikli i qelbur i mbyllur i televizioneve qe qarkullon te njejtat fytyre ne cdo debat per te komentuar gjithshka, nga politika tek kampionati i futbollit tek, s'do ishte cudi, menopauza dhe, e di ti si behet rakia mo?

Wow! Kete bejne mire ta lexojne ata qe egzaltohen e mundohen te bejne lidhjen shkak pasoje midis te qenit momentalisht te ketij mercenari te felliqur si sperkates m*** me presion i PD-se.

Po mir i pytje tsincert kam uneh:
Kujt i plasi trapi ca i tha ky atij e ai kyjt?

smiley 250 komente jo keq

Jane qe te dy plehra publike. Pa asnje pike ndryshimi, sepse sic e beri sharrjen nga motra Frroku shume mire mund ta kishte bere edhe Zaloshnja.... Dhe nqs dikush tjeter pranon ketej e tutje te jete ne te njejten studio televizive me Frrokun, atehere edhe ai eshte po aq plehre sa Frroku. 

Per dike me siper dua ti bashkohem edhe une mendimit se kur ben nje debat me dike, mund te shahesh dhe kerdisesh sa te duash me ate person,  por tregon se je qenie shume e ulet kur ne debat implikon familjaret e personit.

Pa dashur te bej avokatin e djallit,por Zaloshnja pretendon qe eshte dr shkencash ne usa,tani si mund te argumentoj nje phd-ist me gjuhe te till?perse  prandon nje phd-ist te debatoj me frrokrat (shife qe nga emri) ne tv?

p,s sa komente jan shkruar,ne fakt mbi 80% e shqiptarve jan si frrokrat,dhe zaloshnjat prandaj vdesin per debate dhe komente te tilla

pa i pre rrubinetin e ushqimit ktyne kafsheve nuk zgjidhet gjo...

Edhe me 9 mm ti qerasesh, ashtu si edhe e meritojne, nuk zgjidh gjo.  Ai rrubinet e ma ritmin e multiplikimit goxha te larte. 

Me te shajt Cupi hej.. si me ta bo breshkat... KALADIBRANCE! A erdhi noihere ne vete ajo "Cupa" ktij apo jo? 

Ku merni vesh ju mer peshq. Frroku eshte nga te paktit intelektual qe i kan ngel vendit! Ta kisha une ne dore do e fotokopjoja, njerit do ia ktheja oren mbrapa (diku para 2005) dhe do i vija ne televizion te benin debat. Frroku Vs. Frroku. 

Fajin e ka drejtuesi i emisionit qe fton njerez te nje niveli te tille neper debate, megjithse cfar te presesh nga ufotv, te njejtat persona te nderuar qe kan ufo university kan dhe ate.

Faj ka dhe vet Zaloshnja, nuk dilet te besh debat me persona te tille. Eshte idiotllik. Sikur nuk e njeh frrokun.

Si i thone fjalessmileyon't argue with idiots.they'll drag you down to their level and beat you with experience.

Gjer tani...263 komente, per  turpin...! Sa energji e shkuar dem,ne kete vend kaqe te  varfer......!Dhe pjesa me e madhe e kesaj energjie te shpure dem,... prej "refugjateve", te vajtur per kazani!

Po per cfare te flasim .pastaj sikur na degjo njeri ne jemi thjesht refugjate per mexhlisin andej .po ti duhet te kesh kujtime te bukura se frokun e ke pas kolege.Ndaji me ne jo shume njerezve iu bie rasti te takojne specie te tilla ne jetesmiley

Alba2265, kurre nuk  ju imagjinoj  si ..refugjate  sikurse u shpreh ne ate pjese turpi! Nuk mund ta  besoshe, por sa ka ndryshuar ai  njeri.Nuk  e njoh me sot, shokun tim te dikurshem.Ka qene i  urte, shume i mbyllur, shume i sjellshem...nuhates per situatat qe mund te krijoheshin dhe.... u  shmangej!

  Por nuk e harroj  nje fakt  shume interesant. Kur kam  shkuar per here te pare ne Canade, (1990)bashke me K/Redaktorin  krejt rasteisht ne  Toronto, takuam   nje ish te  arratisur djalin  e Kapidanit te Mirdites, M. Gjm(njeri  i cili tha, me pake  mburrje,  se pikerisht  ai e kishte vra "Cucen e Maleve", pseud. i mesueses Mirdites).Na pyeti  shume pikerisht per Frrokun.E kishte kusheri.Mirepo kur  une i  thashe sa po them edhe tani, ai, rridhi  buzet.

-U ka sherby komunisteve ma s`miri.. Na ka damtue paksa njenez tanet...!Nuk e pata besuar edhe pse nen ze diçka ish fole per kohen...  ne shkolle te mesme...

Kur jam kthyer  i tregova.....duke i shtuar  se; ai njeri mu  duk  i rrjedhur  dhe i mbetur  ne vitin 1943.... Por  gruan e kishte nje zonje  te  vertete italiane.  Ish pedagoge diku ne Toronto....Ajo me pyeti....  per Shqiperine

takuam   nje ish te  arratisur djalin  e Kapidanit te Mirdites, M. Gjm

Grava,djali i kapedanit Mark Gjomarku asht vra n'49en.Ai qe ke taku ti ka qan Nue Pjeter Gjomarku,njeriu qe drejtoj "komitetin e maleve",pas vrasjes se tij.Nuk ka qan shume i afert me shpine e kapedanit.Ma i afert binte me Bardhok Biben.

Ne fakt Pjeter Bardhoku me Markagjonajt cuditerisht kan pas shume krushqi midis tyre.

Mund te  keni Ju te drejte pjetermustakuqi, por si me tha dhe sa me kujtohet ai kishte dhe nje vella ke radio Vatikani...Ky eshte ?

Kur u kthyen deklaruan me mburrje se kishin vrare kete e ate dhe s'u hyri gjemb ne kembe.

Tashi para se te analizojme se ksuh ka te drejte pikesepari na duhet te vendosim nese e ka motren porstitute ai apo jo?

ka ndonje ketu nga tirana qe e njeh personalisht ate dhe te na tregoje gjera me konkrete.

froku nuk flet ashtu kot ne tym ... PD e ka si xhepi jelekut smiley

 

 

Boohhh...!!janè tè dy njèsoj? si qenkan njèsoj o zotèrinj,se nuk po kuptoj gjè nga komentet unè..a ka njè vijè qè ndan debatin qoftè edhe tè ndezur nga vulgariteti nè atè vend?po kèshtu i bie qè tè mos flas njeri...tè mos kritikohet apo denoncohet askush..se pastaj e ke hak njè me libèr shpie..aman o njerèz..unè nuk e di sa mund tè ketè ndryshuar ai vend.. ka shumè qè nuk jetoj aty..por mos mè thoni se njerzit janè bèrè aq sa tè lejojnè.tè dègjojnè e tè pèrdorin kètè fjalor edhe brenda shtèpive tè tyre...qoftè ky i ardhur edhe nga tv..i thènè nga "ajka" demek!!

ehh mer popull pellazqik sa mire do te ishe po te ishin vetem keta te dy te tille!!!!

Po ky eshte fenomen (aka. gjuha e debatit pollitik pellazqik) more!!! smiley

vendosen ca limite. keta i kishin limitet te ndryshme sikunder i keni ju, e i kam une, apo edhe te tjeret. smiley

t'i leshojme pe "budallait" dmth ,sa  te arrij dhe ai ,deri ne limitin e vetesmiley

 

Ca doktorr shkencas dhe gazetaresh qenkan kta? dihet se kta i bejne sharjet dhe ofendimet per te mare fame.  Nuke u prishet puna ktyre, fama eshte fame, ne cdo forme te jete njeriu e mirpret.

P

Sna e tregoj ndonjeri ketu se si ja quajne motren dhe cfare funksionesh ka pasur ajo tek PD?

Boll u moret me historikun e te sharave nga motra e nena ne gjuhen e bukur shqipe se ju qiva robt smiley

sju duket skandaloze? dmth un dal, them se ti je spiun, e ti me shan nga motra, nena, fisi, lagjia e dreqi me shejtonin

Flitet se Zaloshnja po mundohe te binde Gjergj Ndrecen qe te rrahe Frrok Cupin.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).