20681-calculating_numbers_use.jpg (532×400)

531 Komente

a u numruan?

 

Po sikur, mbas mbarimit te numerimit te plote, Rama dhe Basha dalin ne barazim, me numer te njejte votash, atehere cfare ndodh? E hedhin kok a pil? Apo do gjuajne penallti?

 ste le puna ti ndjekesh zgjedhjet rehat....

 e pra e .... stres i madh ... po na pengon shum kjo puna....  xD

ore spo vdesin robt, pa marr vesh kush fiton

ti thu puna

 

S'vdesin robt, po sot jane te shtatat e zgjedhjeve smiley, tha. 

shee qysh te shtatat mi

neser mbase smiley

Se kujton se s'iu ze mesnata tuj numeru neser a qysh? smiley

I dola qametit para smiley.

uh qyqja qeka 1 e nates

mire e ke ti

sot kemi te shtatat

duhet me pjek kafet

po nejse une nuk tallem, svdes sot dot. Ne sharre as zoti sta gjen nje pllome vend per tu shti n'dhe. Per be, asnje pllome. Edhe Ed Rama dora vete te vdesi neser , ne Sharre nuk varroset dot

Leri keto muhabete vdekje Tushe smiley.

Plus qe Politikani nje kat me poshte tha "Shtepia e Lirise" te dal te festoje.  Aheng mo smiley.  

Jena popull hallexhi po dhe ahengxhi gjer n'fund smiley.

Ti ruzhdije marshalla e majtme je, hic mo u qaj. Ka mo keq po ho.

jo mer bereqavers,

me eshte bere krahu sa nje kofshe.

se le veten une te me iki kerthiza per nje pale zgjedhje

smiley

Me kujtove nje shprehje te vjeter te cunave "sa t'qeka bo bofsha mi t'u kofsha"

 KOFSHA MI TU BOFSHA HAHAHAHA smiley

... e numerohen, e numerohen, e numerohen...

pergjigjaaa nuk del smiley

Nqs. kemi fat, neser del. Te djelen pushim. Ndersa te henen fillon prape avazi post-zgjedhor.

 Paska shkuar dhe hunda bashk me Genc Rrulin atje...

Ja ke gjet mire ketij maskarai miliarder e ts korruptuar

Po kur kane cuar ndonje here nje pune nga fillimi deri ne fund keto...Tani do kacafyten si gjelat dhe 10 kutit nuk i numerojne...

They spinning ni*** they spinning, they spinning ni*** they spinning

 Sa kuti kane mbetur se u be legjende...

475 kuti kon pjelle, 5 jon hala me barre.

smiley

me barre dhe rrezik deshtimi

E prishen edhe per sonte.

Ikni e flini gjume ju europianet, kurse ju amerikonet e kanadezet futjuni punes!

Aziatiket e kane te ndalume te bejne ndonje gje!

Afrikanet te bejne cfare t´ju doje palla!

Hajdeni neser prape andej nga ora 8.00 e mengjesit, prisni deri nga ora 9, po nuk filloi andej nga ora 10, atehere ne 11 shperndahuni prape. smiley

smiley 

rrumpallosje

kushedi sa do shkoje Euro

Durrsi kishte 2 dite pa uje

Ne pune jane shkref te gjithe

asnjeri nuk sherben

rrumpallosje

i rafte damlla ktyne

Po he se edhe ne mezi presim ndonje shkak per t'u rrumpallos...

 Pergjigja eshte: 42 Big Grin

Pergjigja e pyetjes perfundimtare, mbi jeten, universin dhe gjithcka... smiley

pyetja pyetja cfare eshte? 

So long, and thank you for the fish....

O te q... standartet Europiane

Debilat, na bene gazi i Botes...

 Këta po u thonë Europianëve si te video pak më sipër :- Doktorr, të mërkurën hajde të marrësh raportin smiley lol 

Na çmëndën që u çmëndshin një herë e mirë.

Dmth. fletet qenkan kontestuar sepse paskan pasur njolla mbrapa, pra jo ne anen ku shenohet kryqi.

Une dje hodha hipotezen se fletet do kontestoheshin sepse nuk ishin palosur mire, por ketu puna paska vajt akoma me keq. smiley

 

Ishte difekt qe ne fabrike tha Ruli.?

Po ky eshte "intelektual",  nuk e ditka qe fletet shtypen ne shtypshkronje, jo ne fabrike ?

e di si eshte puna sikur na e shpifen tani me kete lloj numerimi.. . le te fitoj kush te doje.. kush te duroje  ta gezoje..smiley  dmth bashkine smiley

naten e mire

dezhurn te mbare

naten o xhevrije. pafsh endrra me rezultate te qarta dhe me shume tifozllik.

po shkoj dhe une po e thyj qafen apropriatisht. smiley

 Jane 50 flete te kontestuara,42  flete jane me njolle boje per Ramen dhe 8 jane per Bashen.

Brado, megjithe neverine m'duhet me ju heq kapelen. Kaq djallezi te sofistikuar si zor ta gjesh edhe ne pakistan. Bravo megjithmen.

Brad, doli fjala jote sot per te pakten nje nga ato kutite e njesise 5: +50 per Bashen.

 Jane dhe dy Olso,te dyja mund te kapin 90 plus per Bashen,kurse 8 te tjerat mund te kapi Rama jo me shume se 250 vota plus,pra matematikisht Basha eshte fitues.

tani kam filluar te besoj edhe une nga parashikimet e Bradit smiley

 Ouuuu? Pse me perpara nuk me paske besuar,ja keshtu dale nga dale dalin gjerat.

tashi po fle rehat, flm Brad!

Brad, nje permbledhje te shkurter te situation-it:

Atehere sipas KQZ-se:

Kutija te certifikuara: 475/485 (10 kuti)

Rama: 122221

Basha: 122929

Dif: 708

2 kutija (nga 10) te numeruara, por te pacertifikuara: 104 + 36 = 140

Dif: 708-140=568

Sipas TCH (qe eshte pranuar edhe nga operatoret e KQZ-se) jane shenuar pa dashje rreth 100 vota me pak per Ramen.

Dif: 568-100=468

Mbeten edhe 8 kutija. Rames i duhen rreth 60 vota per kuti avantazh qe te fitoje.

Nqs. shkon ashtu sic thua ti, pra Basha avancon 90 vota ne 2 kuti dhe Rama me 250 ne 6 kutite e tjera atehere Basha fiton me nje avantazh prej gati 300 votash.

S'kam konsideruar ketu 40 fletet e kontestuara qe nga sa kuptova vendosen qe t'i konsiderojne si te vlefshme.

PS: Duke konsideruar trendin e sotem te 20 kutive (qe nuk ishte ai i menduari) eshte e veshtire qe Rama te rekuperoje nje avantazh prej 60 votash per kuti.

 

 Shiko ishte nje parashikim qe une e kisha me fakte sipas listes qe pashe dhe shenuarsmileyaguar,pra ne e dime per cdo kuti sa jane votat tona,por,mos e harro kete,eshte nje kuti e Vasil Shantos qe nuk e kemi pasur ne kontroll gjate fushates,ka 340 vota brenda,po u kap kjo e para neser,une ta them rezultatin,kjo kuti mund te kete dhe 250 vota plus per Ramen.

Po vetem te kene shtepine te gjithe socialistet tek Vasil Shanto. smiley

 Me nje fjale beht llaf per 250.000 vota per te numuruar. Per 5 dite, 50.000 vota ne dite. Le te themi 2 sekonda per te pare nje vote dolen 150.000 sekonda. Pjesetim per 3600 sek qe ka nje ore jane 41 ore pune.  Pra 5 veta nje 8 oresh ose nje njeri nje jave pune (pa week-end)

Problem: Sa ore pune do nje komisioner shqiptar per te bere 1 ore pune?

sa ti doje qejfi atij.. smiley

hi PF smiley, a mund te ndaj dhe une nje shqetesim timin ketu smiley? Sikur mos mjaftonte shembulli heroik i numurusve te ketyre zgjedhjeve, ja dhe nje leter qe mora sot smiley

Letter from my boss  There are 365 days per year available for work.
There are 52 weeks per year in which you already have 2 days off per week, leaving 261days available for work.
Since you spend 16 hours each day away from work, you have used up 170 days, leaving only 91 days available.
You spend 30 minutes each day on coffee break which counts for 23 days each year, leaving only 68 days available.
With a 1 hour lunch each day, you used up another 46 days, leaving only 22 days available for work.
You normally spend 2 days per year on sick leave. This leaves you only 20 days per year available for work.
We are off 5 holidays per year, so your available working time is down to 15 days.
We generously give 14 days vacation per year which leaves only 1 day available for work and you want take that day off, too?!

Ata sikur folen se do te perdornin makina votimi nga ato qe skanojne votat.

Cfare koincidence... tani po shikoja faqen e pare te Shekullit te sotem (te djeshem tashme).

Titulli: Njesia 5 nxjerr fitues Ramen - Permbysja e rezultatit, 8 kuti para fundit.

Pikerisht 8 kutite e fundit qe mbeten per neser.

Ore Brado, je i sigurt ti? smiley

Perfundimisht Berisha qenka kashè i pavdekshem!

 O shoku, qe te qetesoheni edhe ti edhe te tjeret, edhe ti kishte humb Berisha te gjitha bashkite dhe mire do ishte, votimet per ate ishin dhe vazhdojne te jene ne 2013! Jo sot. Sot, maksimumi per Ramen vendoset, po duke qene se e kane shpall fitoren kombetare edhe pa prit rezultate edhe ai kafshe e pavdekshme po behet. 

Ore une i qetesum jam, se nuk e kam kafshaten e gojes te lidhur as me njerin as me tjetrin si duken ca tipa ketu.........  

smiley

por, qe megjithese humbi shume bastione te tij, fitoj kualicioni i tij ne rang vendi dhe ja 10u referendumin popullor Rames!

vend i sakatosur, i drejtuar nga njerez te sakatosur, qe votohen nga nje popull i sakatosur.

dhe per cudi, lart ne udheheqje qendron nje doktor...

eiden, me bukur nuk thuhet. Bravo.

Burre shteti ama...

thanks. epo plasem nje jave rrjesht. disa njerez lodhen fizikisht, disa lirohen shpirterisht te thojne ato qe ndjejne me te vertete.

Komedi me numerimin e votave ne Njesine nr 5

Sa bejne 1+1?

Komisioneri Socialist mer fleten e votmit nga kutia e votimit

-Per Ramen- Thote komisjoneri Soc. 1 flete per Ramen dhe 1 kjo baraz 3

Jo jo -therret komisioneri demokrat 1 plus 1 bejne 1

Jo tre- ulerin konsioneri Socialist

Jo 1 -ja pason ai Demokrat

Te nderpitet numerimi- theret deputeti socialist

Jo- te vazhdoje ulurin demokrati

Ne moment ne dhome hyn ambasadori i vogel i shtetit te madhe Arviziu

Cfare keni pse nuk vazhdon numerimi?

Komisioneret si ata nxenesit e shkolles se mesme qe i ka kap profesori tu tymos bar, te skuqur mermeritin se po debatojne sa bjen 1 plus 1

Arvziu nxjer nga xhepinje makine llogaritese dhe ju a jep

Te vazhdoj numerimi -urdheron Arvziu

Heshtje, komisjonert ulen dhe vazhdojne numerimin. Komisjoni socialist duke perdorur makinene llogaritse komunikon se 1 +1 =2

Arvziu del nga dhoma

Deputeti socialist - Nuk e mar parasysh rezultatin. Makina llogaritese eshte amerikane dhe Arvziu ka mbajtur gjithmon qendirm te njeanshem

As une nuk e njoh- thote komisjoneri demokrat. Makina llogaritese eshte prodhuar ne Kinen komuniste dhe ju Socialitet jeni nostalgjik per komunizmin

Makina hidhet ne koshin e plehrave dhe sheri fillon nga e para

Sa bejne 1+1?

 

 

 Na plake o Tomo,

Vjen gjithmone ne oret e vona sikur je duke marr klasa nate. Mbi te gjitha vjen dhe i pa-pergatitur.

1+1=0

Mos u plak Busho.

Qendro  i ri se akoma s'kane mbaruar numerimet. smiley

 

A shkon ambasadori yne ne shba ne qendrat e votimit te sigurohet se amerikanet numerojne me ndershmeri?

Jo Alba

A ke degjuar ndonjere te ankohet Obama apo Mitch McConnel tek ambasadori Shqiptar per vjedhje votash apo per sa here ziren Demokrate me Repubikanet?

Arvizut ja kemi kerkuar vete te nderhyj ne votimet  derisa sa here ziren lideret tane legjendare shkojne e qajn tek dera e  Arviziu.

 a qe na rente damllaja ne, thuaj. popull debil mbetem.

(sic e shkruajta edhe tek një temë tjetër):

 

në një arë, në një lëndinë, trëndelinë, moj trëndelinë.

del lulzimi në agimë, trëndelinë, moj trëndelinë.

nxihet qielli, retë vinë, vetëtimë, moj vetëtimë.

zhduken lekët, njerëzit vrinë, lulëzo moj lulënxinë.

 

në tjetër arë, tjetër lëndinë, hap gojën rama, moj trëndelinë.

hap gojen rama, do kutinë, ec e fol po deshe, të braçezinë.

goja hapet, boja vinë, lyhet qyteti, eh c'fundurinë.

zgjidh o popull, cilin do tinë, ramarushin apo vetëtinë?

 

ende s'ka pjelle?

'gjes o peshq. smiley

Sa qiell i bukur ne Londer... wunderschon.

A s'ka ndonje Rav verdalle, mer amoni... smiley

 MIRMJES....   a kan fillu me numeru apo jo.. se na lan pa shku n'pun?

 gjess gjess gjesss .... ne cfare ore do filloje sot ??? se mezi po presim smiley

 ja vara sot fare......   jo per gje por jane duke lènè nam palacot  me shumè se un...

Duhej te kish filluar ne oren 8 me te Tiranes. ora 9:19 tani, dhe ende nuk ka filluar. 

Sequi dhe Arvizu kane shkuar qe ne oren 8 fiks aty.

skandaloze. Popull dhe politikane palaco! faqja e zeze!

 po Sequi dhe Arvizu njerez papune mo vlla skan cbejne dhe shkojn tpin kafen aty... keta tonet kane impenjime

Po mer shoku po, se nuk shkojne dot me noi ven ata t'hajn noi pjeshk e t'shullohen n'dill po u dashka me nejt n'mes t'eres t'djerses te palestra e vasil shantos. Leje, jena popull mizerje thuj ene s'kena as respekt as dhembsuri per cunat qe kane lone familjet e kane ardh me na dhone i dore

he mo he dhe ti, se nuk mund te krahasohet plazhi dhe pjeshket (qofshin dhe pjeshke shqiptare) me mundesine e te ndjerit mbret dhe sundimtar vendi qofte dhe per ato ore te mbetura... ku te gjithe shqiptaret shohin me sy andej nga ata... a thua se ata kane celesat e parajses.... a thua se jane misionare fetare ne ndonje vend afrikan, te paeksploruar ndonjehere me pare... ku vendasit te ngrene ne rang perendie. Mos thuaj qe nuk eshte keshtu. Lepirashe jane shqiptaret... ulin koken para te huajve; krejt pa dinjitet. Vete prania e tyre aty, do te thote minimumi kaq sa thashe. smiley

Mos ja fut kot se sot po tregohemi popull me karakter. Mendojne keta te komisioneve "erdhet dy net, na kapet ktu, edhe na vute perpara si dele, fillum me numru. Po qe s'vijme fare dhe na rruni trapin? Numroni vete tashi po deshet" smiley

 :smiley

Ore boshti i abshisave zgjatet njesoj ne te dyja krahet e zeros. Qe jemi me karakter, kjo eshte siguri matematike. smiley

"at the end... there's gonna be a winner and there's gonna be a loser. and it's certainly my hope that the loser will extend his hand to congratulate the winner."

                                                                                                 Arvizu

thene shume bukur, po... ky, mbreme shkeli per here te pare ne Thqiperi?

 

 

Pyetje per popullin:

Si pergezohet Basha per fitoren?

Duke e kap për faqe dhe gishtin tek veni. 

 Mirmgjez Zotru , e ka parashiku Pedro më lart si do vejë fillimi i sotëm .

PS: gjes gjessss. smiley

 pse nuk dalin te dy ne nje duel me pistoleta ne shesh...? nen sinjalin e muzikes te "disa dollare me shume"  

 Eastwood ne kete rast Arvizu he ...smileysmileysmiley

Do ishte Vetevrasje elegante.

o sa mire - te gjithe me celular....numeruesit, vezhguesit, policet.

p.s. si s'kena nje polic qe s'eshte barkderr...

 Kokderr ? se një të thatë e pashë dje .

he mo, u dorezuat. u lodhet edhe ju me ne fund nga numërimi.smiley

u bene rreth 10 ore qe eshte hapur kjo teme, dhe akoma si ka kapur 100 komentet. turp!!smiley

 Na budallepsën fare o Belul ; ky ka qenë dhe qëllimi i numrimit smiley)

Ja ta kallim nje smiley

komenti me i mire in e llong tajm. smiley

mos behem i padesheruar; ma bej hallall... po po pate dhe ndonje fernet, pliiz, nga nje gote? smiley

 I kam pi dy kafe deri tani  po 1 cinarr po e nez flm.

Ta nxjerrim shemen perjashta pra. S'dashka dahon ai... u bo s... shemes me na refuzu dahonin! turp per nder! turp! E pafalshme! smiley

Filloi per ner!

Mo n'fun!

 digje hunter se u pa puna!!! 

topi thote basha + 463, ndersa KQZ basha +571, kur duhen edhe 8 kuti. Kush eshte e sakta?

KQZ-ja

 Po e diskutojnë në KQZ Sheme dhe do e zgjidhin si gjithmonë.

 Asgje e re nga fronti i lindjes,sot pushim,mbush shume vjec dhe kush do qe te fitoje une nuk e prish zemren.

ooo smiley

edhe 100 Brado. smiley

100 vjec brad ! une them qe ne pergjithsi ketej e ne vazhdim te mos e prishesh me zemren smiley

Ku e gjete ta lesh tamom per sot ditelindjen mer smiley
hajde dhe 100, po per dreke vijme vetem po e bone mrena tirones qe t'na kapi 3G-ja

 Ju faleminderit,dreke per te tere smiley

 urime edhe 1000...

besoj je nentension duke hap kutite e dhuratave smiley

Edhe 100 vite te lumtura Bredo!

edhe 100 shoku dhe qofsh me humor gjithmone!

Urime , dhe 100 vjet

Brad.

Urime , edhe 100.

Paskemi lindur ne te njejten dite, une para 26 viteve.

 Edhe 100 te tjera Brad,

 

'Gjes cironka smiley

Sic mund te keni marre vesh, duke iu trembur fenomenit masiv te votave te pavefshme, Ora News po transmeton live numerimin e votave. Po ju japim disa nga rezultatet...   ...qe reflektojne ne menyre besnike c'kane shkruar njerezit ne fletet e votimit:     Vota 1: Edi Rama Vota 2: Edi Rama Vota 3: Lulzim Basha Vota 4: Te dua Nikoleta Vota 5: Lulzim Basha Vota 6: Enver Hoxha Vota 7: Lulzim Basha Vota 8: Edi Rama Vota 9: Altin Shira Vota 10: Altin Shira Vota 11: Edi Rama Vota 12: Lulzim Basha Vota 13: Shyqo takohemi te Brryli neser ora 7

Vota 14: Edi Rama Vota 15: Lulzim Basha

Vota 16: Lulzim Basha Vota 17: Te fala Vota 18: Edi Rama Vota 19: Lulzim Basha Vota 20: Edi Rama Vota 21: Thefshi qafen qe te dy ishalla Vota 22: Arvizu, USA Vota 23: Edi Rama Vota 24: Lulzim Basha Vota 25: Cunat e Tirones! Vota 26: Edi Rama Vota 27: Edi Rama Vota 28: Edi Bushati Vota 27: Lulzim Basha Vota 28: Noizy Vota 29: Vangjush Dako. T'fala nga Durrsi! Vota 30: Edi Rama Vota 31: Edi Rama Vota 32: Edi Cun Burgu Vota 33: Lulzim Basha Vota 34: Lulzim Basha Vota 35: Stresi Fuck Noizy Vota 36: Ramush Hajredinaj for President Vota 37: Lulzim Basha Vota 38: Hysni Milloshi Vota 39: Shyqo me fal nuk takohemi ne oren shtat me doli nje pun shifemi ne oren 8 te brryli Vota 40: O JEEEEE Vota 41: Lulzim Basha Vota 42: O Komuna e Parisit o legena Vota 43: Barbra Straisand Vota 44: Edi Rama Vota 45: Edi Rama Vota 46: Na cate b... Vota 47: Shyqo e leme fare se me doli nje rruge Rinasi. Tung shoku

hahaha stuart smiley

 Hahaha. Kjo duhet vene me vete se eshte gur i cmuar. smiley

basha....rasha...ups Rama, Milloshi....basha.....basha.......rama.....basharama...ups....Bosh !

pesë pritje nga basharama smiley

tashti po qe lexojme dy vota njeheresh....

Mirmjes. Brado edhe 100 robo.
Me fyshekzjarr ere.

Dit-e re, nafuck-e re ishalla.

gjes, gjes, gjes

si po shkon?

vetem dy tavolina numerojne?

ore si heret per kete ze te forte te ketij te ores, ende s'jam zgjuar tamam.

e vertete qe i tha arviziu rames t'i jepte pushim braces?

brad edhe 100 vite te tjera

Teksa po shoh tivu.al e ndaloj tek ora news, degjoj komentatorin qe lexon Basha, Rama, Basha, bosh, Rama. E gjitha kjo me duket sikur po ndjek nje loje tenisi: e vlefshme, avantazh, topi per Bashen, e rimerr Rama... kot nuk thone qe ne e kemi sport kombetar smiley 

 

me duket se keta qe kane leshuar edhe bashen edhe ramen te fleta e votimit, ose e kane lene bosh, sikur i ka terhequr njeri me zor per te votuar

mend per here tjeter ndoshta, kur ha kaq kohe te numerohen atehere ndoshta votojme sipas rregullave heren tjeter

 3 kuti Rama +98.Edhe 5 kuti ...demokrate beni gati shampanjat e fishekziaret.

Jane futur direkt 5 kuti per numerim :

1 ka mbaruar dhe 2 jane ne perfundim

Tek ajo qe mbaroi, zyrtare, Rama doli vetem +10 vota ....  smiley

Tek te tjerat po fiton diçka me teper, por totali i 3 kutive eshte aty tek 80-90 vota plus per Ramen, kur kane ngelur tashme dhe vetem 5 kuti

2 do numerohen se shpejti

S'ka ça bon me i shkreti, me mire te lutet :    smiley

 

 u thyn ne mes tu numeru kto mor vllaaa    cdo   gjys kutie  bonkan pushim....   

eh, shyqyr, me se fund nje rezultat se plasem

tek kutia e 4-rt nga 5 qe jane futur ne numerim, Rama mori rreth 50 vota plus, por tek e 5-ta duket sikur jane barazim (pune 10 votash)

Rames i duhet te kete mbi 120 vota diference tani, tek 3 kutite e fundit per t'a permbysur :

Mori fund kjo pune tani 

smiley

 

PS : Shpetim Nazarko, si fshatar i ndonje kooperative te Lushnjes, (se atje ka qene internuar), po vjell vrer ... obobobobbo

 po ku dreqin i merr kto rezultate ti?

 

Shko tek Artikulli i fundit i postuar tek FCB e Bashes, ke 30 komente live ne minute !!!

jane edhe 6 kuti

E ngriti teorine e mashtrimit ky kokbardhi...analiza e nazarkos me pak fjale:
meqe PS ka fitu ne shumicen e bashkive, nuk ka mundesi qe rama ka humb ne TR.
Rrjedhimisht, rama duhet ta vertetoje qe humbja eshte e kurdisur.

Llogjika (ose alogjika) e ktij dangalles nuk le vend per fitues te tjere sepse votuesit duhet te votojne njelloj, kudo. Nuk ka mundsi sipas ktij qe, rezultatet e kutive te ndryshme nuk dalin me te njejten diference votash, a thu se njerezit jane pre me gershere prej atijj robit lart.

Dhe si perfundim, ky debil flet qamet gjate po ripertyp te njejtat gjera qe ka thene gjate gjithe javes.

 jane 7000 flete votimi te shpallura te pavlefshme. Do kontestohen dhe rinumerohen , avash djema, avash smiley

po ti po e shef sa vota jane hedh bosh, me te 2 ose 3 kandidatet. Dmth mu nuk me habit qe ka vota te pavlefshme. Nuk besoj se ato jane heq ashtu kot se po te ishte ashtu, pse nuk hiqen kto qe deklarohen qarte per njerin ose tjetrin?

 po ka dhe te diskutueshme bredho, pervec ketyre qe duken qartazi se jane te pa vlefshme.

nese mbarojne se numeruari 5 kuti kaq shpejt, c'a kane bere 5 dite e net rresht keta te njesise 5?

Brando, ajo kutija jasht kontrollit , u numuru' apo jo?

Sdq, Gezuar dhe 100 dit si kjo!

 4 Kuti te mbetura 

-314 Rama

 ej vetem Basha te kjo qe po numerojne tek ora-news. 

 

pritet qe Basha te jete + ne kutine qe po numerohet tani (zona e Selites)

Po thuhet tani se tek kjo kuti, Basha del + 40 vota

brad u bëfsh qind vjeç! smiley

Gezuar ditelindje Brad !

Atje ne Tirane, internautet e Bashes po bejne thirje per te blere Champagne-n dhe per te dale per te festuar mbasdite !

Shpresoj qe te gezohesh sadopak, se gare si kjo nuk e priste njeri me thene te drejten !

 

 Po nisu dhe ti o Left se ngjarje si kjo nje here ne 100 vjet ndodhin. Ke shpenzuar kaq kohe e energji per kete dite. smiley

festova fitoren e 2009-es, mos ki merak smiley

Kjo eshte edhe me e bukur, sepse kishte akoma me teper emocione dhe suspens, plus qe hoqi nga loja "Gjeneralin kundershtar"  ....  smiley

Por partia s'ma ble biletet e avionit ! se e kisha bere nje WE me gjithe qejf ne Tirane!

Gjithsesi, t'i leme shakate dhe flasim me seriozisht :

Per 5 minuta kam lexuar 25 mesazhe tek faqja zyrtare e Bashes nga Kosovare qe po bejne thirrje per t'u nisur sot per ne Tirane per te festuar ! Entuziazem i papare, siç thote Arian Cani, i cili e hapi mbreme ne 12 te Nates Champagne-n per te Festuar humbjen e Rames ai !

 Lefteri e ka mbush shtepine me shampanje te porositur apostafat per kete dite. E ka blere gjithe Bordeaux-ne per kete dite. Nuk ka per ta mbajt me vendi kur te numerohet ajo vota e fundit. 

Si qefli qe jam kam marre vetem nje Champagne G.H. MUMM (si ato qe merr Formula 1 per fituesin)   smiley

Bej shaka! Asnje gje s'ka marr deri tani, por s'i dihet !   smiley

Ej, Cani dje kishte marre nje Champagne koti fare, ate i kishte dhene ai i "Bonapartit" .... ha sa shpejt genjehen ata atje mor daje ! 

 Kontrollo emocionet gjithsesi smiley

 Booo, Nazarko qe fillon e tregon kur doli jashte shtetit per here te pare dhe shifte si beheshin votimet......

e hodhem qelbesiren apo akoma?

 

Esht interesante te lexosh komentet e 5-6 diteve me pare ne peshk.

Vecoj nje te nje "Shqiptari Paranojak" se po fitoi Basha, do kthehet ne Shqiperi dhe do marri kallashin. Thu e kishte megjithmend?

 Me ke lexuar gabim shoku smiley

Kam thene qe nese do kete vjedhje, nga cilado pale smiley, do kthehem ne Shqiperi e do çvarros kallashin. Se ca ndodh pastaj, s'varet nga une... smiley

Lajmet e fundit nga Bashkia :

- 3 furgone te zinj jane parkuar prapa Bashkise; Ndoshta ne pritje te urdherit per te hequr plaçkat e zyres, orendite, tablote, tapetet dhe breshkat e ujit ...

- Thone se PS do ndryshoje sllogan se shpejti. Nga "Fajin e ka Saliu!", ne "Fajin e ka Hysniu !"   smiley

mos jane P-S- W-hat team?

ore keta te djathtet edhe gezimin e harene se si i kane... shume "strange"...

Para 2 MINUTASh, Mbas 1 jave Numerimi, Sokol Balla pyet:

Alma , keto jan kuti apo qendra votimi???

7 dit dhe nuk e ka kuptu ende qe 1 Qender=1 Kuti....

PUUUUUU.......................................................

 Kjo eshte per thenie te vitit!!!!

FYI... 1 qender ka me shume se nje kuti.

Po ti vesh re jane ato me fraksione psh 2 kutite e numeruara pak me pare qe kishin fraksion 1 dhe 2.

Pergjigjen shoku ja dha Alma: Zona 60 nga 85 ose Kutia 60 nga 85. Ndoshta e kam une gabim....

 3 kuti te mbetura, diku te 280 vota perpara Basha

 iku me duket, e mori Basha. Blloku kesaj rradhe nuk po e ndihmon dot Ramen. 

kjo eshte pune amerikanesh. edhe arvizu prandaj nuk shkulet nga kutite. do heqin ramen edhe berishen se nuk ka me kuptim kjo pune. rama nuk i la gje mangut berishes, ia kaloi dhe nanos.

duan pale te tjera edhe pike mbaroi kjo pune. nuk do rrine te merren me ne njelloj si ne luften e pare botnore, si ne te dyten, si VL. ohu. me lulezimen me sa duket merren vesh se ai nuk ka tendenca kaq te theksuara per te arritur ne zgjidhje vetem me mjete te dhunshme. (21 janari keshtu i faturohet berishes dhe rames)

ky nazarko me ka habit krejt. duhet t'ia kene mbushur xhepin, ose uroj tia kene mbushur mire xhepin keta te rames, se edhe shtypshkronjen se ka me sa ia mbylli berisha. po parashikimet me lufte, pas atij qendrimi qe mbajten ambasadoret po bien nje e nga nje.

po hajt se po presim.

VL, si mund te ecim para kur votojme nje vrases e hajdut?

kujtesa e popllit per lesh...

 o petlla po si i nderton kto argumentat me petlla mor burr? do heqin Ramen thote..Ke degjon ti, Lefterin? Rama ka nje mandat kater vjecar per drejtimin e PS. Kjo eshte renia e dyte e Rames.Ka dhe nje beteje te fundit.

jo ore, Lefty s'do te ike Rama tani qe humbi !  Aspak !

Napoleoni thoshte : "kurre mos e nderprit kundershtarin kur eshte duke bere nje gabim"

Le t'a mbajne ! Vampirit i rane dhembet, nuk kafshon me ! smiley

po do japi doreheqjen se humbi zgjedhjet e tiranes o pra. apo edhe kesaj rradhe i vodhen votat? po mire e tha ambasadori amerikan, shko i tha ha noi petull, qetsouni, se ju iku petlla. o bo spinxhuksi i PS si petull boshe nga ato vetem maja birre e gjalle.

planet thote ky!!! ore po i ndjek zgjdhjet ti apo ke vu bast kush fito edhe masanej kotme fol?!

po ku ka turp me te modh se ky!!! me te numru votat ambasadoret se i rre njeri i rre tjetri. ohuuu.

 Nuk ka arsye per te dhene doreheqjen.Por gjithsesi per zhvillimet postzgjedhore adminet le te hapin temen tjeter: Me ne fund Basha...po Rama?

 Po pra

Kur na ra martine e pare

Celua na ktheu surrane

kur na ra martine e dyte

Celua gremisi syte

Kur na ra martine e trete

Celua u vra me te vertete

po ama celua ishte gjalle edhe nuk ia ndante site kutive!!!

 Bah! Aty syri. Filxhan.

i jane bo damaret perj pagjumesise me pa fall kush i fito kto zgjedhje, ke i rruge me avion, nuk paska per t'u bo sheshi, piramiden do ta prishi jozefina, jo luli, xhamine do ta bejne muslimanet demokrate jo socialiste, nje maksi maksi me V, nuk do dale me nga shtepia...

tani po numerohen 2 kuti dhe e 3-ta qe ka ngelur do mbesi per ne fund

Arvizu mbreme tha : "Ve bast 100 $ se zgjedhjet do kontestohen"

Berisha dhe Basha thane se nuk do kundershtojne verdiktin popullor, sikur dhe 1 vote diference te kishte. Rama asnjehere s'ka deklaurar se do njohe rezultatin, edhe pse pretendoi se fitoi gjithçka ....

I bie qe Rama humbet dhe fillon ger-merr qe javes tjeter ...

P.S : Po ky xha Idrizi ku humbi keto zgjedhje ?!

Cudi, u zhduk si parja e kuqe  smiley

tha berisha te klani me fevzon, edhe kjo sikur e thote nje gje si ashtu me stil apo nuk te duket kshu sallakso?

Mbaroi shfaqja? smiley

 ke ardhur ne fotofinish. smiley

Fituam apo jo? smiley

 me ne apo me ariun je ti ? smiley

me dhelpren Big Grin

 po normal se dhelpra e ka me dy hyrje strofkullen smiley

ç'eshte kjo lagje qe po lexohet ne kete moment (te selia) ?

Ehuu te pres une deri sa te mbaroje numerimi pa te hap shishen e shampanjes!! smiley

Une hapa tani, hajde shendet e te mira per popullin! smiley

Ketyre paretiakeve nuk ua kam merakun shume humbin apo fitojne!! smileyhttp://www.istockphoto.com/file_thumbview_approve/1195460/2/istockphoto_1195460-exploding-bottle-of-champagne.jpg

aha paskan fillu ulerimat tek ps booooo sa po berte i shkreti.....

dhe sa kane ngelur

tv ora ngeci, nuk eshte me live

hahaha, plehrat e kqz e nxirrnin rezultatin ndryshe nga top channel qe i filmonte live me kamera

sa beri tch sqarimin live se si i numeronte, kqz e ndryshoi menjehere dhe e beri shifren njesoj si tch

pra, kqz po bente me hile

plehrat

 kane mbetur edhe 3 kuti

diferenca 270 vota per Bashen

po numerohen tre te fundit

brenda dy oresh merret vesh, e shumta tre, nese s'do te kete shume bllokime

keto tre te mbeturat, te kujt jane? mbaroi selita

po gabimet e kqz sipas tch i mori vesh njeri? sipas tyre kqz duhet te bej korrigjim me total se kishte bere gabimisht (gabim njerezor) nje shtese prej 108 votash per bashen .... u befshin lemsh nje ore e me pare

 e beri ndryshimin kqz, e beri fiks sipas topit.

 

Po normal ... si institucion me prestigj qe eshte ,beri korrigjimin sipas  nje tv ... vaj medet

3 kutite e fundit : pare pare pare pare pare pare 

brado edhe 100!!!
p.s edhe sa te duhen se nga 100 nga 100 po ja kalo ne bashes. smiley

Kur do te shpallet fituesi?

Direkt me perfundimin e numerimit, apo i duhen nja 2-3 jave KQZ-se te mendohet? smiley

 fituesin harroje

per sa kohe qe diferenca mes fituesit e humbesit (270 tani) eshte me e vogel se numri i votave te kontestuara (6000 e kusur), partite kane te drejte te kerkojne rishqyrtimin e votave te kontestuara. Keshtu qe kushdo te humbe, do t'i kontestoje.

ky rishqyrtimi a do te behet direkt ne TV? smiley

Them se do te fitoje ai kandidat qe harrin te mblethe me shume vota.

Diferenca eshte shume e vogel .. keshtu qe te dy jane MORALISHT FITUES..

mire e ke ti ... por keto zgjedhje are not about morals but about MONEY!! smiley

Cer moralisht fitues mi? kush humb, qofte dhe me nje vote te vetme eshte KOKERR HUMBESI. arsyet i diskutojme mbas rezultatit, pasi te qetsohemi pak se tani na kane shku rrafjet e zemres 160 nga numerimi smiley

deri tani në ç'kuti jemi? dhe sa me sa janë? ah, si tha Dorin(tin)a ç'rroba të vesh, ato të gjimastikës apo të pabit? smiley

s'po shof dot gjo pervec top kanalit. 270 vota mbrapa thote topi. booo, kaq ne ankth nuk kam qene as kur ka lujt gjermania ne finale te boterorit smiley

e pse m'provoko me Lezhen ti mu? S'kapshe dot nai grup nga Rresheni ku fitum e? smiley

Rrësheni forever and ever! Më fal, nuk e bëj më gabimin. Ja një këngë pa provokim, për Baftjar Zeqon që e skuqi mafien italiane me trëndafillin (me er&eumlsmiley të PS. smiley

smileysmiley T'hongert dreqi jero smiley

smiley ne kot qe nuk bejme zgjedhje vite per vite.. qetesohuni o njerez si Luli si Rama..njesoj jane.. shqiptare smiley

shqiptar ishte dhe komandanti mi, po s'po leni gjo pa thone smileysmiley

Hipi Rama me 87 smiley

 moos u trishto smiley

Amon, ku ja gjete ket muzike rurale ketlines qe ka fitu gjithe komunat, amon? smiley smiley

Big Grin  Hipi Rama prape 125 vota uaaaaaaaaa

  smiley

"keshtu qe te dy jane MORALISHT FITUES.."

po te dy nuk qeverisin dot...si do t'ia bejme?

 Me e pikelluara nga humbja e Rames eshte Xhozefina.Ngushellime Xho! smiley

Ai vend I mjere mesa duket e meriton BISHEN dhe Lulin e tij. Edhe me ZIIII jua bafshin

A di njeri sa vota jane te kontestuara?

he ca bohet? mbaroi telenovela?

 brado urime

 do e fitoi rama me duket

 kutia fundit ishallaaaa  sepse sic e kan nis kto mduket si rifillojn nga e para

E fitoi Rama qetesohuni o milet .. Big Grin

Po sikur te dali barazim si i behet?

hec cuna, ene i vrull, cojeni me penallti t'pakten se portierin mo t'mire e kena vet (apo s'osht me ps Perlati?)

mfal se skam naj gjo me ty smiley po sespe po me del ne shteggtt

Me ne nuk o Perlati, po o Penari smiley

Po u qesh fytyra topçanalistave smiley

booo ca skandali, basha fiton me 20-30+...

rrini me ne, fiks mbas numerimit fillojne kontestimet.

mbas fitores është Post Festivali smiley

 BINGO! Kutia e fundit + 130 per Ramen

Fituam? Po mirë unë vetë, me kë jam? smiley

Rames i duhen mbi 75 vota sipas OraNews te kutia e fundit

+50 per te shku me penallti

Rama do e fitoi garen,  TA GEZONI  dhe mos me thoni qe nuk u thashe e para Big Grin

 sa shpejt dorezoheni me.shifni kta komunistat qe nuk dorzohen gjall n`bot smiley

Si ka mundesi qe Topi dhe KQZ japin te njejtin numer kutish te numeruara nderkohe qe diferencat e votave mes Rames dhe Bashes jane te ndryshme per te dy subjektet..Ndoshta Topi po llogarit dhe fletet e kontestuara...???!!!

Sapo vajti Arvziu.. Big Grin

ka mbetur kutia e fundit

e ca oferte boni kel demi?

basha +58

edhe 1 kuti ka mbetur

Po u be rishqyrtimi i votave , do jete Arzi prezent ?

 filluan kto  me ndrru tavolinat!

Mbajeni mend ka me shku fiks fare vota fundit do e vendose dhe ate vote do e haj numerusi , direkt operacion Live me pa voten smileyahhahaahhaa

Po u bo rishqyrtimi i votave e hongrem, se dihet kush bo gabime, ata qe s'dine shkrim e kendim, ene dihet per ke votojne ata smiley

 hahahahahahaha

ueeee t'gjithe pil te televizori

Top Channel ne faqen e tij ben gafen dhe i shton nja 10 000 vota Bashes. smiley

vallaj me mire ta kishte fituar luli se edhe ky edi rama nuk shtyhet me.. por pastaj me kujtohet se po e fitoi luli e fiton berisha kshtu qe ishalla e fiton edi palla prape.. mgjths tani qe e mendoj s'me plas shume trapi kush e fiton mjafton te mos e fitoj partia private e saliut.

RAMA DO E FITOI.. Big Grin 

qetesohuni, gati tuuuuuu! Big Grin

Amon mi Ketlina cpaske qene. CIA vete. smiley

Brad dhe 100 te tjera!

Bredha qe tani e tutje cdokush qe flet traplleqe alogjike do njihet thjesht si Shpetim, dhe do kuptohet pa qene nevoja per te shpjeguar per ke Shpetim behet fjale.

Miremengjes apo miredita te gjitheve.

 +56 vota Basha dhe...vendos kutia e fundit!

ti spiritus ke 4 orë që thua kutia e fundit edhe 56 vota Basha.

E kuqja e kuqja

E kuqja do fitojë!

 jo me, un para 2 oresh urova demokratikasit por shija e spektaklit eshte me e forte se aroma e kufomes se kundershtarit smiley

amon mër ku paskena qenë për çik zgjedhje - gjyshja ime thoshte: të sharrëngjyer smiley

 VASIL SHANTO LEGJENDE E 2011

po pati mbi 250 vota nkuti tfundit luli ka per ta pire me te dredhur per nja 4 vjet te tjera..

 LLAFJA JOTE NE VESH TE PERENDISè....  se  kto  klyshat e kan pire per shum vjet

He, kur fillon 'Kutia Reloaded'? Mbaroi kjo faza e merzitshme e numerimit te zakonshem? Se the real fun do jete kur te fillojne te shqyrtohen kontestimet. Une them edhe kjo te behet live dhe u sqarua zbavitja e kombit deri per Vit te Ri! smiley

Rama----xxxxx xxxxx xxxxx xxxxx x

Basha----xxxxx xxxxx xxxxx x

Basha fiton me 57,56 vota

Bisha dhe luli duhet tja mbathin tani ne Vicidol

 ore, kush po e mban rezultatin e kutise se fundit ne kohe reale ???? Sa jane ?? 

A e meritojne vertet kaq shume vemendje keto zgjedhje? Ose me mire priten aq shume ndryshime ne jeten e popullit me fitoren e X apo Y kandidat, sa i gjithe vendi dhe nje pjese e mire ne diaspore te mberthehen perpara TV-se per dite te tera?

Apo eshte thjesht nje burim adrenaline per shqipot, pa pasur shume rendesi se cfare do te arrihet? smiley

5 me *

Thjesht kuriozitet.

Rama----xxxxx xxxxx xxxxx xxxxx xxxxx xxxxx xxx

Basha----xxxxx xxxxx xxxxx xxxxx xxxxx

Fiton Basha me + 57,56 vota

Pavaresisht se kush fiton, keto 7 ditet e fundit do kene thyer ndonje rekord ketu me 4-5 400-500 komentshe cdo dite ne peshk.  S'mbaj mend te kete pasur kaq shume trafik as per botrorin, 21 janarin apo ndonje teme tjeter interesante.

ky është efekti i reality TV në fakt smiley një ngjarje që është duke ndodhur.

Shqiptaret jane dellosur te gjithe

 ore eshe sa flete ka kjo kuti, di gje njeri ??? 

Rama----xxxxx xxxxx xxxxx xxxxx xxxxx xxxxx xxxxx xxxxx xxxxx xxx

Basha----xxxxx xxxxx xxxxx xxxxx xxxxx xxxxx xxxxx xx

 rrofsh dejon, shpresojme te jesh i sakte 

 Kush e di si shkon procesi me tutje? Dmth mbasi subjektet paraqesin ankim per votat e kontestuara (se patjeter qe do paraqesin) kush i ve vulen nese jane apo jo te vlefshme? Dhe sa jane votat e kontestuara?

Qetesi ne salle dhe ne studio te Topi...ekrani ku numerohen votat ne split screen me pamje nga vasil shanto...telefona celulare ne sfond...njerez duke ngrene thonjte nga ankthi...high noon, dueli perfundimtar smiley

 qetsi ne gjith Shqiprine, trafiku ka ndalur...mos o zot po ndal dhe toka rrotullimin smiley

 Si i tha ai tek Pulp Fiction: Everybody freeze, this is a robbery.

 

edhe ketej nga ne miza degjohet! smiley

E MORI RAMA ESHTE 54 VOTA PARA BASHES.. Big Grin

 po i numeron live ti? smiley 

 dejon ??? 

Rama---- xxxxx xxxxx xxxxx xxxx

Basha----xxxxx xx

Rama---- xxxxx xxxxx xxxxx xxxxx xxxx

Basha----xxxxx xxxxx xxxx

Ora 15.04 diferenca 17 + per ramen tek kutia e fundit

 Enkel Demi...Kutia e fundit, te gjithe me syte nga ekrani dhe me zemer ne dore......Kujt do ti buzeqeshe afti...?????? Osht bo si ato neshjet e basketbollit, qe bohet i kosh ne sekonden e fundit..........

Na bone me zemer, qe i hongert i mortje o zot......

Patrioto, miremjes per kenj.

hej, mu me duket se e gjithe e ardhmja e PS dhe gjithe ca vjen me kete, do lidhet me kto numrat e vockla ketu.

e do shqip pse s'do me pelqente me hum rama? sepse nuk me pelqen nji skenar ku tos nano te na bohet president dhe lir meta kokeminister. ja per ket.

tjeter gjo e rendesishme per mu: po pi i kafe. e bleva starbucks, kafen pluhur them, po kot amon, nomin ka se sikur e kon prish doren.

Ke te drejte Emo Une i jam kthy maxweel-it Starbuckun e perdor kur skma rruge tjeter

un du me provu at kafen e Seattles. E ke parasysh, nuk i kon thon kot: sleepless in seattle smiley

 

Rama----  xxxxx xxxxx xxxxx xx

Basha---- xxxx

Me ka ik disa here +-10

 dejon je me i shpejte se te gjitha televizionet !!!!!!

mnbaroj me ??????

 

shpertheu njeri ne salle "rama! rama!"

tjetri e komenton ne anglisht "he couldn't wait anymore" smiley

27 diferenca per ramen ora 15.08

Tani eshte koha per baste.. Big Grin 

Fiton Rama!!!!!

nuk e fiton edi jo, e fiton luli me 20-30+. pastajn fillojne kontestimet, akti 3.

Rama----   xxxxx xxxxx xxxxx xxxx

Basha---- x

 

 ec bishaaaaaaaaaaa

Kur te dali rezultati me nja +-5.
Spektakli vazhdon per shqiptaret e shkrete.

mirmjes.

ps. e lexova at pasazhin qe me kishe cu.

flm!

Ne gjermanisht kam idene qe tingllon akoma me bukur. Te kam zili qe mundesh me i lexo ktu "filozofat me cekic" ne gjuhen e vet.

Ora 15.10 diferenca 33 te kutia e fundit, per ramen

Rama----   xxxxx xxxxx xxxxx xxxxx xxxxx xxxxx

Basha---- xxxxx xx

 

 20 mije lek per bashen  a mundesh or ti ??

Kam idene se Arvizu do ket thone "As mos ti zej njeri me goje fletet e pavlefshme."

Digjohet muzike nga filma western te Sergion Leones ne sfond smiley

ahh u tregove me i shpejte, edhe mua me bere pershtypje!

ne fund te fundit muzika pershtatet me kontekstin - lufte midis bandash hajdute, dmth lufte per nje grusht dollare! smiley

Sa krenar do te ishte Clint Eastwood po ta degjonte kete! Nuk i dihet mbase edhe ai po shikon Top kanalin sot! Bota rrotullohet rreth njesise nr 5 sot! smiley

Basha eshte man without a name (si lolo i Berishes qe perflitet) kurse Rama eshte Kolonel Douglas Mortimer smiley

The Good, The Bad & The Ugly - Ennio Morricone......

 

Fiton Basha me +4 vota basti im lol.

Rama----   xxxxx xxxxx xxxxx xxxxx xxxxx xxxxx xxxxx xxxxx x

Basha---- xxxxx xxxxx xxxxx x

 

50-50 janë tani.Del rremi loja smiley

 sa jane ???? kush po i mban ?? 

Rama----  xxxxx xxxxx xxxxx xxxxx xxxxx xx

Basha----

 

 rruget bosh ne TR lol

56 vota diference ne kutine e fundit... vertet rastesi e cuditshme

grunge, ai palla i gjate e meriton humbjen sepse eshte toc fare. E mori sala per nje ride edhe kesaj here. Clueless.

nigjo dajosh: te jesh partia me e votume ne vend dhe te ta fusin aleatet e nje gjaku, kjo tregon idiotllekun me te modh politik qe mund te behet, nji mungese uluritese te strategjise, dhe bomjen e politikes si futboll uruguaji. rama nuk eshte politikan. nuk eshte esnaf per at pune. rama thjesht eshte fatkeqesisht alternativa me e pranueshme. a m'kupton? kaq zi eshte rrotull. nuk ka trishtim me te modh se ky me dash me e menu holle holle.

emo, mirmjesi. Me ty jam. E tmerrshme dhe gjynof i modh.

Kam bere nje parashikim tek tema e pare fare e eqe Basha fiton me 21 vota. Dukem shume afer. Po doli ajo qe thom u, dua 2 shishe vere nga ajo e Pjeros dhe nji kopje me autograf te librit...........smiley

O ZOT JEPJA ATIJ QE TE DO ME FORT Big Grin 

kush e do me fort Zotin , Lulushi apo ramushi? smiley

O Dejon i paske syt si te maces. smiley

Ora 15.17 diferenca 45 per ramen ne kuti te fundit

Rama----  xxxxx xxxxx xxxxx xxxxx xxxxx xxxxx xxxxx xx

Basha----xxxxx xx

 

Rono lere se me bone lomsh

 Dmth jane barazim? smiley

3 rama 1 basha ky eshte ritmi

 

Basha me 4,5+

hej s'na lane t'shohim ca futboll rehat...

si jane?

edhe sa vota kane ngel

?

Minutat e tmerrit per shqiptaret... sa gjynaf ... Big Grin

mu bo lomsh mu vk

Hahaha o sa kam qesh smiley

He mer Cimo tu mush menja qe jete ne shqipni eshte me dinamike?

Cdo gjo dime ta kthejm ne spektakel. I morshin pleshtat kush e sha at popull. Ai eshte popull qe dhuron vetem spektakel.

As tre CNN nuk e perballojn dot me lajme shqipnin.

 mir jan marshallah njoni mo rrumbullak se tjetri

Fiton Basha me +4,5 vote. Kennedy vs Nixon. Bush vs Gore. Nje tallje bathe ne bazen e legjendes per brezat e ardhshem.

 fitoi basha

a mbarojme para eurovizionit?

 

 po bertasin te dy palet

E MORI EDIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

Kto te PD po bertasin me duket se e fitoi Basha

E FITOI BASHA

Albana Vokshi t'u bërtit - tipo Edward Munch "ulërima" smiley

na updeitoni pak, c'po behet ju aty ne shqiperi,

ora tv kaput online

urrrrraaaaaaaaaaaaaaaaa Big Grin e morem degjohen njerezit..

keta jane ftohur ne tajare ore.. Big Grin

Arvizu prap aty!

 me sa vota e mori Basha ?? 

U prish serveti. Shit, desha me thone serveri.

tu i numru me dore

 Enkel Demi...Kutia e fundit, te gjithe me syte nga ekrani dhe me zemer ne dore......Kujt do ti buzeqeshe afti...?????? Osht bo si ato neshjet e basketbollit, qe bohet i kosh ne sekonden e fundit..........

Na bone me zemer, qe i hongert i mortje o zot......

 Ene mu ashtu po me duket, sikur po shikoj NBA... Koshi fundit per tre piksh...

 feste edhe andej edhe ktej!!!!!     kur e kaloi uren??

Sma merr menja qe mbaron me kaq jan 6000 vota te pavlefshme

Rono me sa di une fleten e pavlefshme i mori lumi, vetem te kontestushmet rishqyrtohen.

Kush fitoi pra se esht blloku oranews ?

KZAZ-ja s'e ka dhene ende vendimin.

Bertasin keta te PD-se.

 te dy palet po festojne...o Shqiperi o Shqiperi , ne duart e kujt pske rene ti.

eshte e natyrshme, jane aq prane saqe definitivisht askush nuk e di se kush eshte fituesi, kjo u jep shprese te dyja paleve.

po pra, kush fitoi tamam .... se po festohet nga te dyja selite...

Basha

paskan ngrene veze qe mengjes me ate ze qe paskan...

kush fitoi aman?

O djema, mos u tallni, pse e pritem kutine e fundit... para kutise se fundit ishte +180 Basha! Kush dreqin fitoi pra , se esht blloku oranews ?

e mjera tirane...jane grumbulluar te dyja palet tek lana...prite kur te shperthej...

njerzit po bertasin RAMA-BASHA.
Qofsha gabim po kjo nuk eshte hic shenje mire po hic fare.

 rama + 5 vota 

 perderisa thone basha dmth qe ka fituar

PD-iste nga nje ane e rruges, PS-istet nga ana tjeter.  Policia ne mes! Sfide brohoritjesh!

 Rama mori 60 vota

doli kater vota plus

por po i kontestojne

dhe duke u bazuar ne kontestimet, keta te PD-s presin te fitoje Basha me 8 vota plus

e kane bere popullaten te ndare ne mes, si per lufte civile, turp e faqja zeze.

ej po memphisin kush e pa mbreme? randolph for mayor smiley

dmth dhe nja 3-4 jave kontestime? the neverending story. une po nis te perfytyroj nje tirane me bashen, qe te mos me gjejne ndryshimet te papergatitur. besoj se tirana do te behet nje qytet qytetar.

kam pershtypjen se ka fituar basha me shume pak, ndoshta edhe me pak se 20, por kur ke parasysh se jane 6000+ flete votimi te konsideruara si te pavlefshme, atehere eshte ende shume shpejt per t'u vendosur se kush eshte fituesi perfundimtar.

sa ka qene diferenca perpapa 75 apo 55 ? Ora News thote 75.

PS po thote qe fituan me 65 vota

diferenca ishte 56, 9 vota para rama

PD vetem feston kot

lajmet e nxjerrin ramen fitues

klani dhe abc thote qe Basha do te fitoje sepse po kthehen pas votat e kontestuara

 bashaaaaaaaaaaa    

Besoj se do kalojne nja tre-kater jave (minimumi) me kontestime.

ui cfare perputhjeje smiley tropizma - 14 Maj 2011 - 3:43pm - # 

ej po memphisin kush e pa mbreme? randolph for mayor Big Grin

dmth dhe nja 3-4 jave kontestime?

 

 

ma fal perputhjen smiley. lere aman se une keshtu e gjej tiranen sa here qe shkoj smiley . vjet e gjeta me cadra te bulevardi.

pse nuk u duk gezimi per perputhjen? smiley

tirana, eh, sa emigrante te keqinj jemi, ne menyre te fshehte i deshirojme me shume cadra tiranes, qe te kemi me pak mall. vazhdojne planet per t'i rene dhermiut nga korfuzi.

ncuq, s'e di po une tiranen e dua shume. natyrisht gjithmone shkoj me iluzionin qe do ta gjej ne ndonje rrugice, se sikur me fshihet gjithmone me duket.

 Kush fitoi pra mo? Nga i ngecen kocet dhe levrekun ne grike smiley

Sipas TCH Rama ne kutine e fundit + 65

ktu filloi bumja bam bam bam

kush mutin fitoi mer ?

 

 

Nes je tifoz i ps ka fituar rama.nese je tifoz i pd ka fituar basha.

rroft peshku!!! smiley

 komisioneret e kzaz thote Rama 65 vota apra te kjo kuti, fiton rama me 9 vota

nderkohe po shqyrtohen te kontestuarat per rezultatin zyrtar

Rama +65

 Rama 219, Basha 154 , 65 vota plus per Ramen. diferenca + 9 per Ramen por ka kontestim per disa flete votimi.

Rezultati paraprak, fiton Rama +9.

komisioneret thone RAMA me 9 vota. ende nuk eshte verbalizuar rezultati nga KZAZ

9+ apo jo? Bir Kurve!!!

Nuk mbaron sot, jane edhe 6000 per tu rinumeruar.

 Fletat e votimit te konsideruara te pavlefshme, zere se nuk jane hedhur kurre. Jane me ligj vota nul, s'ka pune KQZ me to, as ndonje Gjykate Kushtetuese, askush... pra nuk mund ti marre ne dore as Basha, as Rama, sipas nevojes. 

 

Bir kurve i thua Rames ti? smiley

Kok pagurja per kete qe na ka bere, ti shkoj shpirti ne ferr!!!! Bir kurve ( me falni paraprakisht) ...

Lul Basha eshte njeriu me i felliqur, edhe kriminel i rregjur.. por i heq kapelen sot!

Na e mblodhi bythen, desh na q.. nenen..

 

 

PD po ben presion jashte, po bejne sikur kane fituar

po dalin deputetet per te nxjerre bashen ne interviste

Ku jane pedeistat se ata kane lajme te fresketa gjithmone smiley

Ne total ne TIRANE sipas Top Channel RAMA + 9.
E pa besueshme

Numerimi ka mbaruar dhe te dyja palet po festojne!!!!

PËRFUNDON NUMËRIMIT I KUTISË SË FUNDIT NË KZAZ 49, PS-PD NË FESTË
Ora 15:36 Ka përfunduar numërimi në KZAZ numërimi i kutisë së fundit. Ndërkohë në selitë e dy partive kryesore PS-PD ka filluar festa kur ende nuk dihet se kush është fituesi zyrtar midis dy kandidatëve.
 

Basha +15 plus ???

 he mo se cmendi ky interneti cope cope ketej

 

 u poq apo so poq ajo kafeja andej

 

This is unreal. Fcuk NBA, Formula 1, World Cup, Bin Laden and everything else. This is the real deal.

Yes! Really unheard of.

Hej, ne jemi populli qe ka kriju Eposin e Kreshnikeve, mer. U binde tani? Ku ka zgjebs serbokroacije me ket aftesi mer!!!

tani gati po cuditem si nuk doli jek e jek, e? Qe ti thoshte cdo lloj probabiliteti nbot ik pirdhu!

10***

Basha Basha Bash fitoi Rama

P.S. Peshq faleminders se na keni mbajt me humor nje jave te tere. Muçi ka nje artikull per ju te respublika 

Ashtu si tha Rama:

"e ngushte po e bukur"

Dhe mua me pelqejne gjerat e ngushta smiley

 

 po ky e ka per here te katert,c`ne qe i shijojne kto gjonat e ngushta smiley

Te parat s'ishin gje , ishin te gjera.

Pastaj ti e di : "Maçi plak do minj te njome"

 

 fitore fitore.... kush mo po fiton?

 

he u zyrtarizua?

na vdiq ky terr informativ online

 Mbaroi karagjozlliku e maskarulluku më i ndyrë në historitë e zgjedhjeve nën zgjedhën e shpirtrave të fëlliqur të politikanëve tanë qê kanê arritur të kalbin moralin e shpirtin enjë populli të ndrydhur nën trusninë evarfërisê.

 Eh, more priz..- xhani! E ke mire por  kujt tja drejtojme? Kur mbeshtyjme poshte, na bie ne gji.Kur mbeshtyjme larte, na bie ne sy...

Ok ! Grava . 

Topi konfirmon Ramn fitues, +9

Djema, si jane rezultatet ne Proçès-Verbal ? o Shqipe, ku jeni ?

 E more djama! Kam te drejte une kur them; jemi allosua njerez? Dy, nga  te tre kandidatet te fituar, ... per te njejtin vend! A nuk  shkon e thena e lashte qe :

"Te dy ujqit te ngopur dhe delja e gjalle e ne vend"..! 

Ja keto "kacimodhira" dime te bejme ne menyre perfekete.. Lum ku vend e i mavrisuri ky popull, pa fije memorieje..

Si e kemi Lulon? Mire? Shpejt therrisni Doktor Mavrine ti beje nje kontroll zemre se mos po na iken me te shumtet.

+10 Rama

 Demokratet po festojne sepse mendojne qe KQZ e ka pasur mire numrin e pare, ate qe ndryshoi pasi i beri verejtje top channel qe kishte shifer tjeter.

shifra e top channel ishte ne baze te proces verbaleve te firmosura nga kzaz

 Grave, nuk e di po me siguri ke pare shume gara atletike. Kjo e sotmja i ngjan asaj gares, qe fituesi eshte ndare me fotofinish, vetem se kish futur majen e kepuces para, dhe per fat ky e kish numrin e komes 52.....hahahahaha, 

m'pelqe kur flet me letersi. ec aty figurat...abababa.... bjeri millono, tha! smiley

Lajmi fundit Shabon Memise i bi te fiket duke bo seks me 20 vjecare

sipas parimit te qenit, lajm do te perbente e kunderta

se kuptova se pse pd-istat brenda qendres se numurimit brohorisnin kur diferenca ne favor te edit ishte e qarte. Mesiguri per ti thene indirekt komisionit qe ka shumicen pd qe te fallcifikonte.Sa  kriminele qe jane.

 Gjith gallaten e ppu per numerimin e ka permbledh Muc Nano ke Respublika.al. Gallate ne kohen e koleres. smiley

N'a e posto pak te lutem!

duam te drejten e peshkut smiley

fitues esht ediiiiiiiiiiiiiiiii ramaaaaaaaaaaaa do e thot kqz tani me 9 vota para .!!

C'thote KQZ apo ka pre goje? fitoi Bama apo Rasha?

Mesazhi i ktyre zgjedhjeve ishte VOTA JOTE VLEN,

foto numerimi

Homo Albanicus

Unfucking real !!!!

sa qejf do kisha sikur te shifja ne tv nja dy qytetare, njeri me flamur te ps-se dhe tjetri me flamur te pd-se, te perqafoheshin si vellezer.

do edhe nja 120 vjet ajo, dhe mos harro se duhet kalu mallkimi Maya, fukushima version 2.0, termeti tjeter i parashikum qe do godasi aty ku duhet, kater kometa qe do i gelltisi dielli dhe do i fusi nji "gerpsin" (TM petllapauj), si dhe naj intervist illuminuese prej analisti shqiptar... muhabet i gjat dmth. por sa ka frymen, ka shpresen njeriu. O belul gjonamadhi. e ku ike a i vrare!

Kjo ne probabilitet quhet ngjarje :h"  ( e pamundur - me probabilitet 0) ;

te pakten dhe per 20 vjet...

funksioni little o(h) (litell ou eich)? Ca ke maru ti, vllajo?

 Sipas Top Channel para se te numerohej kutia e fundit Basha ishte 56 vota para.

Kutia e fundit ka rezultatin 219 Rama dhe 154 Basha. Diferenca 65 ne favor te Rames, qe nxjerr Ramen me nje total +9. Keto shifra jane jo-zyrtare deri sa te kene marre vulat ne KQZ.

PD-iste t e pagum qafpalam kane fillu me gerthit neper rruge

jane gati tuj rraf njerez

bejne presion kastile , sic duket kane HUP !

 Jane gati duke be aksidente. Degjoj  zhurmen e zhirimit te rrotave te makines ne maksimum

 Kryetarin e kzaz nuk e lene te shkeputet nga celulari

Behet fjale qe nje vote eshte ne kontestim e siper per ta cu ne 10 vota diferencen..

Po keta c'kane qe sorollaten. edhe po u fitua me nente (gomari ja vente...sales) prape bereqaves.

 erdhi procesverbali 

edi kristaq rama 220

lulzim xhelal basha 124

 

dif 66 vota per ramen

 

Fitoi rama

Humbi rama

Po lene nam duke bertite kot.. ishalla nuk behet ndonje rremuje.. ngordhshin politikanet ishalla smiley

U certifikua fiton Rama +10.

 Zyrtare nga KZAZ, Rama fitues me +66 vota, me procesverbal te pranuar..... Fuck vrasesit dhe hajdutit.....

 Fitoi Rama me 10 vota

e tha dhe ABC news, u firmos nga kzaz

 Shpresojme qe Rama mos t'ia 10si smiley

Mjaftojne 9 vota, sado qe 1 vote plus, sikur te mos kishte kontestime, do ishte akoma me perfekte.

+10 u certifikua Rama fiton

 Tani te rrime shtrember e te flasim drejt !

Basha nuk do te duhej te vihej per kandidat, per vete ngarkesen emocionale dhe se  shume gjera  nuk jane te sqaruara prej atij dhe strukturave  ligjzbatuese.U vu ! Ama Ai djale,  beri nje fushate brilante.Per mua ai u konfirmua sikuader i ardhshem iketij vendi.Sa do te jete ne gjendje, ta ruaje "vlagen" e kesaj eksperience  eshte ne doren e tij.Per menyre e te berit fushate,  une ja jap atij fitoren.

Rama  NUK DUHEJTE KANDIDONTE ! Ja kam thene ne sy dhe vete atij e shokeve te tij.Me dhane te drejte ne ate fillim.Per ate qe beri, duke  mos BERE FARE FUSHATE PER TIRANEN, por  duke e e kthyer tere fushaten ne shkalle vendi , ne politike u tregua  b.k.

 Duke mos bere fare fushate  dhe duke arritur ate qe na pane syte,  e meriton fotoren plotesisht.Mirepo eshte vetem nje vend, per KRYETAR.E midis te dyve  une e kam te veshtire te mos e them:Ai vend i takon dhe kete here Edi Rames. Ta shpjere ne fund ate plan qe ka per Tiranen.Dhe mbi te gjitha, t`i thyhet hunda Berishes, sepse qe dje e gjer sot, ja  u nisi  po me ...te veta!Nuk durohet me ky njeri

Me vjen keqe vetem per LEFTYN, se ju them me shpirt(pa asnje  nentekst) qe do ti rekomandoja Lul Bashes, ta merrte  shef te kabinetit. Te pathyshem te tille, nuk gjenden kollaj . 

   Nuk durohet me ai njeri. 

 Me vjen keqe vetem per LEFTYN, se ju them me shpirt(pa asnje  nentekst) qe do ti rekomandoja Lul Bashes, ta merrte  shef te kabinetit. Te pathyshem te tille, nuk gjenden kollaj . 

lere fukarane o grava, pse ben humor.

dakort me ty, po me nje problem te vogel. Rama nuk do mbaroje dot asnje gje se nuk ka shumicen ne keshillin bashkiak. Kjo fitore i duhej Rames moralisht dhe ishte shume e rendesishme per gjithe PS, po Tirana do jete ne vend numero

 U certifikua nga KZAZ-Rama +10.Tani e ka fjalen KQZ per te lujt pokerin.

Lefty-kujdes tensionin vlla smiley

urime Rames, por kam frike qe s'do qeverise dot

 plasen fishek-zjarret andej tirona apo jo?

do zoti nuk ndodh ndonje budallallek i vogel perjashta neper rruge, se keshtu si eshte mbledhur gjithe ky presion dhe stres kete jave, do dilte keq fare puna.

 Shyqyr që mbaruan se na thinjën. Një fitore me 10 vota nuk i lë vënd humbësit për tu ndier keq se në një farë mënyre është fitues dhe ai, dhe fituesit për festë se në njê farë mënyre është humbës dhe ai. Gjithsesi, Edi Rama is The One - E vetmja rrugë. smiley

po ca fitues. Ata kane paguar me miliona euro per te mare keto vota dhe te humbin vetem per 10-te, si zor te mos ju fusin vehtes vete.

Fitore historike per te ardhmen e shqiperise!

E mira me ne fund mundi te keqen qe na kishte pllakosur.

 o sheme, po ulu me kembe ne toke or burre.

Ca lesh fitore thu?!

Me gjithe ato vota qe i dha bashes, tirana eshte ktyer ne nje kosh te madh plehrash te shitura.

 

Sala nuk do me e paranu rezultatin akoma sot.

 

...nje ngushtice te pa imagjinueshme. Sipas databasit te kesaj selie fiton basha, sipas databaezit te selise roze fiton rama me pak vota. si kryeminister bej thirrje vllazerore "taneve" dh te tjereve, te presin me civilitet, me interes, me qytetari te vertete finalizimin pasi ne cdo vend te botes, me kaq vota ka legjitimitet per tu rishqyrtuar qelize me qelize. Sistemi yne i rishqyrtimit eshte i papare. Rezultati, ne perputhje me ligjet, kqz duhet te shpalle vetem ate rezultat qe konfronton nje per nje te dhenat e procesverbaleve dhe kzaza. Jane te dhenat e kzaz qe prevalojne. Ndaj dhe UNE duke pershendetur do te vleresoja shume nje kontroll te emocioneve (pozitive, ketu ne seline tone) ne te gjitha krahet. Si bene garen e mrekullueshme te presim fjalen finale te kqz. Pershnes, numeruesit, falenroj ambasadoret. UNE  per kete deklarate jam para jush. Kandidatet te pranojne kete qendrim si qendrimin me me interes te sejcilit prej tyre. Ne jemi para realisht po une nuk po shpall te dhena e pres kqz. Asnjeri ne bote nuk del jashte gabimit njerezor. Do te kete ankimime ...

Bakallinjte dhe Leftereshat i dua ketu me nje kembe smiley

Hahahahahahahahahaha o ca qejfi, +10... ueeeeeee sa duhet ti djegi Bashes dhe Sales. Percellimmmmmmmmm

 Berishës jo që s'po i djeg hiç, por po duket i gëzuar, se kështu eleminoi dhe një kandidat të mundshëm që mund t'i mirrte dirigjimin e partisë ( Bashën ) smiley looool

po me kenoq ora news me festimet e te dyja paleve

 

PD feston edin. Ia beri "tetcin" bashes saliu.

JO HISTORIKE PO E-P-I-K-E

Subjket per filma dhe libra.

 doli Berisha

Berisha ne konference shtypi!

DLeshme me rezultate po behet, por nje gje eshte e sigurt, BASHA del fitues, me 1, me 3, me 4 apo me 14 vota, kjo varet sesa vota ka lene nen menge KQZ-ja !

Pritet as nen-menge pra  smiley

hej, seriozisht : PD pretendon se diferenca para kesaj kutije ishte 70 vota, jo 56.

Tani, te shofim si do dali

 U bene me kamera, ato qe u numeruan, u numeruan. Para syve te robve qe rrinin me laps e leter, para nderkombetareve.

Ti praktikisht po thua qe Berisha do te beje hile me te kontestuarat. Nuk ia le njeri Bashkine e Tiranes ne tavoline.

 Tha qe fitoi Basha, idioti

 ore kendej u bllokuan serverat kush fitoi si perfundim???

Jo mer palle, nuk je aty si Kryeminister, por si Kryetar i PD!

Shiko seline, shiko siglen dhe flamurin mbrapa dhe fol pastaj.

 

Sala deklaron Bashen fitues sipas databejzit te tij. Ruju FLAKES Sale se ksaj radhe ndan holle puna.

LEFTY ,- te pergezoj per prudencen ! 

Po ben pergatitje per kontestime!

Dhe saga vazhdon.........................

Po ben prape presion PLEHU.

Ka ndonje mundesi ligjore qe Basharisha te beje koalicion me Hysni Milloshin dhe te permbyset rezultati ?

Se Berisha eshte mjeshter per keto gjera ...smiley

 

Ka ndonje mundesi ligjore qe Basharisha te beje koalicion me Hysni Milloshin dhe te permbyset rezultati ?

   jo

Po.  Para se te dali rezultati i KQZ-se, Milloshi mund t'ia kaloje votat Bashes.

Lesh me qime! Nuk ekziston fare nje opsion i tille! Mund te jete thjesht deshire, nga ana ligjore eshte pese me hic.

Une kshu kam degjuar, mund ta kem dhe gabim.  S'kam ndonje deshire per ndonje gje.

 Vallai, isha pergatit per fitoren e Bashallekut, por doli huq. Nga nje ane do ishte e drejte humbja e Rames, por jo fitorja e Bashes. Pd-istet duhet te vene mend here tjeter, qe mos te kandidojne figura kaq te shtirura, dhe te erreta...(nese u ka ngel njeri)

 Me duket se operiaconet financiare, konspirative te hajduteve barkmedhenj dolen bosh.... se m'iku sinjali tv

Keshtu sic e lexoj Berishen une, paska qene e kote e gjithe pritja dhe gjithe procesi.

Kete pune e ndaka pushka!

pse? ça po thotë?

Ncuk.  Po thote te presim rezultatin perfundimtar te KQZ-se si mbas procedurave dhe ligjit.  Mos perhap panik kot.

ka fitu basha me 3 vota?

apo rama me 7 vota?

une them me mire ta hedhin koke a pil

 faqja e kqz nxjerr kutine e parafundit me 56 vota diference

kzaz deklaroi se rama mori 66

berisha ha mut kot

Tai qe na zgjut me uleria, boni mire te keni nje pergjigje!

Lefti, kush fitoi?

 Sala nuk do me e paranu rezultatin akoma sot.

 

...nje ngushtice te pa imagjinueshme. Sipas databasit te kesaj selie fiton basha, sipas databaezit te selise roze fiton rama me pak vota. si kryeminister bej thirrje vllazerore "taneve" dh te tjereve, te presin me civilitet, me interes, me qytetari te vertete finalizimin pasi ne cdo vend te botes, me kaq vota ka legjitimitet per tu rishqyrtuar qelize me qelize. Sistemi yne i rishqyrtimit eshte i papare. Rezultati, ne perputhje me ligjet, kqz duhet te shpalle vetem ate rezultat qe konfronton nje per nje te dhenat e procesverbaleve dhe kzaza. Jane te dhenat e kzaz qe prevalojne. Ndaj dhe UNE duke pershendetur do te vleresoja shume nje kontroll te emocioneve (pozitive, ketu ne seline tone) ne te gjitha krahet. Si bene garen e mrekullueshme te presim fjalen finale te kqz. Pershnes, numeruesit, falenroj ambasadoret. UNE  per kete deklarate jam para jush. Kandidatet te pranojne kete qendrim si qendrimin me me interes te sejcilit prej tyre. Ne jemi para realisht po une nuk po shpall te dhena e pres kqz. Asnjeri ne bote nuk del jashte gabimit njerezor. Do te kete ankimime ...

Faqet

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).