Si ju duk Top Story i dates 20 maj?

Sipas jush, cila eshte arsyeja pse Sokol Balla u tregua aq pro-PS? Te gjithe i njohim simpatite politike, por rralle ka ndodhur qe t'i tregoje aq hapur.

21 Komente

arsyet jane te thjeshta: se pari per bindje politike personale

se dyti per inate te vjetra me Salen

se treti, interesi i ngushte ekonomik ( gruja i punon ne Bashki).

ka edhe nje arsye tjeter pervec ketyre qe thua ti dhe tashme dihen per kete gazetar, Edi Rama qe kur ka ardhur ne krye te PS eshte ne castin e tij me te veshtire, rrezikon qe nje pjese jo e vogel e partise se tij t'i kerkoje llogari per deshtimin e rradhes. Prandaj ka urdheruar mediat dhe gazetaret e tij qe ta lene edhe ndonje loje qe bejne gjoja se jane te paanshem dhe ta mbrojne hapur. Dy kane qene/jane castet kur Rama mund te rrezikohej, kur humbi zgjedhjet ne 09 dhe tani.

dhe pse i hypi partizanlliku bash para tre netesh?

gruja i puno ne bashki qe ne 2001, dhe gjithashtu esht lehtesisht e konfirmushme qe ne 14 shkurt 2001, rama ne detyren e kryetarit te bashkis i ka "bekuar" keta (nga e nxorra si info? nga fotoja qe pash te botuar ne nje reviste ku koli kishte dhene interviste)

Shiko... Une mendoj se Fevziu eshte bere nje model per te gjithe keta te diskutimeve politike. Eshte me i paguari sot per sot dhe prej kohesh eshte i anshem, pra pro-PD.

Balla ka zgjedh me qene pro-PS.

Llotari eshte kjo e shkreta.

Paste fat!!!

 

PS: Pasi shkruajta per keto gjonat e televizionit... po shkoj menjehere te laj duart ne banjo. Po te flisja... do te laja gojen!

PS: Me falni per ekstremizmin. Thjesht televizioni me neverit.  Nga te gjitha kurvat eshte ajo me e peshtira.

Emisioni Opinion i Fevzos eshte me realisti dhe i paanshmi, aty per here ka te ftuar njerez qe jane thellesisht pro PD apo PS, si dhe te "qendres", ndersa te top-channeli ne debate jane gati te gjith pro ps-se, ndash ke topstory ndash te shqip. e si u boka debatat kur te gjith jan te nje krahu? Emisioni i Balles s'krahasohet fare me opinionin (per mendimin tim).

Per arsyet pse Balla eshte kaq pro ps-se (qe e shfaq hapur ne nje emision gjoja te paanshem) i ka sqaru mir LEFTY.

Emisioni Opinion i Fevzos eshte me realisti dhe i paanshmi

Le te mos ja fusim pordhes!

po, i paanshem eshte. ndoshta jo ne kuptimin e moderatorit (mgjths Fevzo rralle here nderhyn me ndonje mendim personal), por me shume ne zgjedhjen e te ftuarve. ai ne emision i zgjedh te ftuarit nga te dy kampet ne menyre te barabarte, dhe jo sic ben Balla, qe per te ruajtur barazine, fton Ngjelen, Precin, e ca te tjere qe hiqen si te djathte.

Po pra... eshte byth e qyt! Kete po them edhe une. Kot nuk eshte me i pagumi i ketyre formateve... dhe... PRANDAJ eshte edhe shembulli per Ballat!

PS: Te kuptohemi! Ketu nuk po flasim as per ideale e as per fisnikeri! Ketu po flasim thjesht per "prostitucion"!

Ka prostituta te quta. Ka edhe prostituta budallaqe!

... Por ka edhe prostituta ambicioze!

S'e pashe emisionin, por s'do shume mend qe Balla do tregohet pro PS-se.  Nuk ke si te punosh tek Topi po nuk ishte pro PS.

Po!!! Edhe???!!!

Ca do te thush me kete?!

Ndersa ai tjetri thote:

Nuk ke si te punosh te Klani po nuk ishe pro PD-se!

 

PS: Ndryshimi i vetem eshte se persa i perket anes teknike Frangaj mbetet katnar e shkuar katnari!!! Sado qe te kopjoje Topin!

 

O katnar!!! Ul "saturation"... se na cave syte! O COPE KATNARI!!!!

C'te zuri more djal me gjithe keto pikecuditese? Ndonje spazem?

Ca dua te them me ate se eshte nje televizion i politizuar ne ekstrem si cdo televizion ne Shqiperi.  Tani s'e kuptoj pse kompleksohesh kaq shume e na permend Klanin kur une s'e zura ne goje.  Mohova gje une qe Klani s'eshte i politizuar gjithashtu?

Post orgasmic chill! smiley

Ti nuk e mohove, por as nuk e permende! Keshtu qe leji numrat.

Nuk ka kuptim qe te mbash anen e njeres apo tjetres ne kete mesele.

Ou, pse u dashka te permend Klanin cdo here qe kujtoj Topin?

po elona meco dhe ilir paco ca jane, pro ps????????????

Opinion eshte me i paanashmi dhe me i miri ne gjithe hapesiren televizive shqiptare. Emisioni i Balles i sherben thjesht vijes se partise ndersa tek Fevzo ka realisht debat.

shih emisionin opinion mbi shitjen e kufirit detar dhe do te vesh re deri ku arrin paanesia e fevziut me shoke

ku u tregua hapur pro PS se? Mua per vete Balla me duket shume i ekuilibruar, gjithnje me eshte dukur i tille.

nji tufe me budallenj qe vet-quhen analista dhe qe komentojne se ca thone ca budallenj te tjere qe vete-quhen politikane

Ka shum te drejte Br3dharaku "qeni leh atje ku ha" e nuk mund te ndohe ndryshe si me analistet ashtu dhe me politikanet...

problemi nuk qëndron të jesh i njëanshëm, i pozicionuar ,mbështetës bile i një partie , ideje apo personi ;por objektiviteti , vërtetsia e fakteve dhe ngjarjeve ,ligjor e i drejtë apo tendencioz ,shtrembërues faktesh e ngjarjesh,organizator zhurmues ,joligjor ;i blerë apo a pa blerë etj etj ;ky është problemi me gazetarët dhe analistët .

 Eshte e thjeshte: kerkonte t'i dergonte nje mesazh Rames: jam me Ty prandaj te lutem fol pak me Adminitratoret e vertete te Top-it per te nenshkruar kontraten e re me saktesime dhe benefite te tjera ekonomike (flitet per 5 mije euro cdo te enjte, plus 7. 5 mije euro specialet).... dje Balles i eshte kthyer pergjigje negative...

nderkohe ka kontaktuar Vizion Plus dhe me shume gjasa do ta kemi krah Canit...! 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).